Panická porucha

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Konopkal (2016-12-09 20:33:08)Peregrina (2016-12-09 05:34:05)Luciaska92 (2016-12-03 22:31:24)Millagros115 (2016-11-26 21:27:24)east.asia.pride (2016-08-29 23:45:00)telemania (2015-11-05 11:58:52)raduschka.s (2015-08-20 20:21:27)lulie (2015-07-27 20:42:16)Gr0ovy (2015-02-18 19:38:54)Ragazzaforte (2014-04-08 23:14:42)JOhanka.1412 (2014-03-29 10:37:01)kasicka (2014-03-07 20:53:31)Blizi (2014-01-10 17:02:36)totynecka (2013-12-30 00:28:22)nunulka2 (2013-11-02 19:53:08)obregon (2013-10-31 22:51:23)thiz.iz.ent (2013-10-31 16:49:03)Nohejbalista (2013-10-22 13:54:20)hanisz (2013-10-15 14:54:52)
Panická porucha
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 538 | Členů: 19
Správci: Peregrina (hlavní), Konopkal

bušení srdce, strach, pocení, střídání horka a zimy, závratě a hlavně pocit, že omdlíte nebo dokonce zemřete...poznáváte se? přispějte...a podělte se o relevantní zážitky všedního dne

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Konopkal
    Konopkal, 25.11.16 21:01:49  

Ahoj všichni!
    K dnešnímu (opět) pošmournému dni přidám něco veselého.
    Mnozí z nás mají problémy s většími skupinami lidí a tak předvánoční šílenství v supermarketech je úrodnou půdou pro vznik úzkosti nebo rovnou panické ataky.
    A co byste teprve dělali na místě mojí známé, jejíž dospívající ratolest nenapadlo u pokladny nic lepšího, než si zažertovat na maminčin účet a velice hlasitě prohlásit: "Jé! Mami, to budeme zase na večeři kočičí konzervu a rohlíkem?"

• Konopkal
    Konopkal, 21.11.16 15:44:03  

Ahoj všichni!
    Včera jsem se dozvěděla smutnou zprávu, že bratr mé známé ukončil svůj život skokem ze skály.
    Několik dní probíhala na facebooku pátrací akce, což je od rodiny a známých jistě chvályhodné.
    Méně chvályhodné ovšem je, že se ten člověk potýkal s těžkými psychickými problémy už delší dobu a nikdo nejevil zájem o to mu pomoci.
    Alespoň ne v tom smyslu, že by ho dokopali k lékaři, který by mu napsal léky.
    Jejich rodina se totiž zásadně léčí svépomocí.
    Čerstvá zelenina a obilné klíčky podle jeho sestry léčí vše.
    Své dvě děti porodila bez asistence doma a svoji firmu si založila na tom, že jedině zdravá strava může pomoci od všech neduhů od ekzému po depresi.
    Když se mi před rokem svěřila, že trpí úzkostí, doporučila jsem jí návštěvu psychiatra a antidepresiva. Bylo mi odpovězeno, že do sebe nebude cpát žádné "jedy", že stačí bylinkový čaj.
    Jak je vidět, tak asi nestačí...
    Ve zprávě na fb se psalo, že hledaný se může být zmatený, úzkostný a bude stranit lidí, čili je zřejmé, že rodina o jeho stavu dobře věděla.
    Po třech týdnech hledání (kdy si rodina stěžovala na liknavost policie) byl P. nalezen v údolí Šárky, kde ukončil svůj život.
    Ještě má někdo pocit, že se obejde bez pomoci lékaře?

• slunicko777
    slunicko777, 14.7.16 18:44:51  

Ahoj, zdravím Peťku Pelegrínu a všechny kamarády ze starých lidí.cz . Docela se mi stýská po vás všech, se spoustou se možná setkávám i na fb, ale ani na tuto diskuzi jsem nezapoměl. Přeji všem krásné slunné dny plné pohody a bez panik. Kolikrát jak si jdu do lékárny vyzvednout tašku plnou léků, vzpomínám na Jardu, jak věděl dobře poradit.. a na Peťku, po které se mi taky stýská. Mějte se všichni hezky a posílám hezký pozdrav z Beskyd :)

• Peregrina
      Peregrina, 14.7.16 20:25:50  

:1: :1: ahoooj, to je milééé.... Tady to bohužel stagnuje, ono na starých lidé.cz už byla vyloženě panikářská komunita, tady se nám to asi už nepovede....Taky na Jardu často myslím. No a jak válčíš ty? Já taky chodím pro tašky prášků, pořád jsem se z toho ještě nevyhrabala, dokonce mám přiznaný ID 1. stupně.... :12: :12: Nj, to je život......

• slunicko777
        slunicko777, 15.7.16 13:47:44  

Ahojky Peťko, no já jsem taky v ID 1.st.. nervy dělaj svoje, ale musíme věřit, že bude líp. Mě se nejen k zádům přidaly problémy s plícema, takže jsem fakt rád, že žiju. Každej den je vlastně takovej dárek. A koukám, že pro Tebe to taky není lehké, ostatně s těma ušima to je taky na houby, když nemůžeš poslouchat zpěv ptáčků, které aspoň na mě působí jakžtakž uklidňujícně. Ano, na starém lide.cz byla príma komunita, no nechápu proč to tam tak zabili, ale tak už to někdy bývá. Aspoň, že vím, kde Tě najít :D Drž se a bojuj. Nevzdáme to! :) A co ten vietnamec, ty příběhy jak jsi tam chodívala nakupovat, ty mi chybí :D

• Konopkal
    Konopkal, 16.6.16 03:51:07  

Zdravím všechny!
    Po půl roce na Tritticu se můj stav vrací do "normálu".
    Čili místo toho, abych nespala úzkostí, si naopak užívám klidu a míru jarní noci. Tohle psychiatričce raději neříkám :1:
    A je toho víc, co si raději nechávám pro sebe... Jako třeba to, že navzdory prohlášení: "Přes den se nespí a na spaní je jedině postel!", pokaždé to zalomím v dopravním prostředku MHD dřív, než dojedu na třetí stanici.
    Od července bych měla nastoupit na nové místo, kde budu nucena hodně cestovat veřejnou dopravou, tak se mi snad tento způsob překonání paniky bude hodit a ještě si u toho schrupnu :1:

• Tenzing
      Tenzing, 18.6.16 04:06:45  

Před 2 lety sem musel navštívit "cvokaře", nějak mne dohnala depka. No tak 5 let sem se s ní pral. A nakonec to skončilo u rivotrilu(ten mě tvrdě uspával :2: ) a ještě jeden prášek...cipralex se myslim jmenuje...no to je jen takové šidítko :15: i pár sklenek si na něho člověk může dát,na rozdíl od rivotrilu. Teď už sem relativně v pohodě. :6:

• Jari
    Jari, 28.4.16 21:36:04  

ahoj vsichni,srdecne zdravim!!

• Peregrina
      Peregrina, 28.4.16 21:40:37  

ahoj, dlouho zde nikdo nereagoval, vítaná změna!! :2:

• Jari
        Jari, 29.4.16 10:17:06  

Ahoj,koukam,ze je tu mrtvo :5:

• Konopkal
          Konopkal, 5.6.16 00:04:16  

Bohužel....

• Konopkal
    Konopkal, 31.1.16 04:46:51  

Po zhlédnutí pohádky Honzíček a Grétička do sebe budu nejspíš muset nasypat pět Rivotrilů a zapít je panákem vizoura.
    Jinak už nikdy neusnu :14:

• Dopaminka
      Dopaminka, 31.1.16 09:38:34  

To muselo být šílené drama!

• Konopkal
        Konopkal, 1.2.16 01:00:13  

Německá pohádka podle bratří Grimmů, tak co jsem mohla čekat.
        Jako by nestačilo to, že má dodnes jizvy na duši z Jamamby :1:

• Konopkal
    Konopkal, 26.1.16 23:40:18  

Úzkostně depresivní porucha je nová diagnóza, nebo jsem pouze exot?

• Luciaska92
      Luciaska92, 27.1.16 00:56:35  

tu jsem měla už asi před 10 lety napsanou
      je to o tom, že ti nepřevažují ani deprese ani úzkosti

• Konopkal
        Konopkal, 30.1.16 21:11:07  

Tak to je teda útěcha :2:

• Luciaska92
          Luciaska92, 1.2.16 04:15:13  

2v1 za cenu jednoho, no neber to že :)

• Konopkal
            Konopkal, 2.2.16 02:57:12  

Nechci slevu zadarmo :1:

• Luciaska92
              Luciaska92, 2.2.16 12:45:10  

No právě, můžeš se léčit ze dvou nemocí jedněmi léky, co by za to jiní dali!

• Dopaminka
                Dopaminka, 2.2.16 13:50:01  

Skvělé. Ještě kdyby ty léky i pomahaly!

• Konopkal
                  Konopkal, 3.2.16 04:50:18  

Tak nějak...

• Millagros115
      Millagros115, 28.1.16 22:16:07  

ne, to je normální poměrně běžná dg.

• mat.yz
      mat.yz, 10.2.16 17:05:37  

není,ta je stará už skoro jako má dcera 23 Let,tedy u mě! :7: :8: :15:

• Konopkal
        Konopkal, 22.2.16 05:46:50  

Není třeba mi k té depce ještě připomínat můj věk :1: :1:

• Konopkal
    Konopkal, 27.10.15 13:40:54  

Dnes jsem nafasovala antidepresiva.
    Víte, jaký je nejznámější obraz Vincenta van Gogha a jak ten pán nakonec dopadl?
    A hádejte, co je namalováno na obalu Trittica: Slunečnice!
    Už při spatření krabičky jsem se upřímně rozchechtala.
    Připomnělo mi to pasáž s knížky Betty MacDonaldové, kdy se léčila v sanatoriu s tuberkulózou. Pacienti občas mohli navštěvovat kino.
    Při Bettyině návštěvě dávali film "Dáma s kaméliemi"

• Peregrina
      Peregrina, 27.10.15 18:28:57  

ano, jak Bettynka podotkla - zdařilý výběr filmu :1:

• Dopaminka
        Dopaminka, 27.10.15 20:46:27  

tak snad to bude i zdařilý výběr AD... :4:

• Konopkal
          Konopkal, 16.11.15 20:42:22  

K Tritticu jsem dostala ještě Sertralin a zatím si spolu nějak nerozumí

• Konopkal
    Konopkal, 6.8.15 09:04:27  

Ahoj!
    Chtěla bych se zeptat, má tady někdo zkušenost s nočníma směnama?
    Jestli ano, ráda bych věděla, jak jste to zvládali.
    Na mě to totiž působí dost negativně, hlavně co se týče úzkosti a následných poruch spánku.
    Jsem sice svým založením hlavně noční tvor, takže vydržím klidně vzhůru až do rána, ale a to je právě ten problém, ty večery a noci jsem brala vždycky jako relax, kdy si je možno vyčistit hlavu po dni a mít čas sama pro sebe, kdy mě nikdo neotravuje.
    Teď jsem v noci v práci a když přijdu ráno domů, tak mi ten "time out" prostě chybí. Ve dne prostě nedokážu patřičně vypustit, už proto že se pořád někdo okolo hemží a z venku vnímám každý zvuk.
    O to větší mám problémy usnout a když už usnu, tak ten spánek není natolik kvalitní, abych si fakt odpočinula.
    Výsledkem toho jsem čím dál tím unavenější, úzkostnější (a taky vzteklejší), což je pro panické ataky dokonalá živná půda.
    Zatím sice odolávám (dokonce jsem zbavila i strachu na obchůzkách podél patologie a jiných milých baráčků), otázkou ale je na jak dlouho... :11:

• Millagros115
      Millagros115, 8.10.15 22:50:04  

já dělala na směny, ale jen ranní/odpolední. A stačilo.. bohatě. Noční si vůbec neumím představit.

• Konopkal
        Konopkal, 22.10.15 02:54:00  

Tak to já si to po čtvrt roce dovedu představit naprosto přesně.
        Neměla jsem to tam ráda od začátku. Hned třetí směnu se v půl čtvrté ráno odněkud vybatolil nalitý chlap a cosi nesrozumitelně mumlal. Keity (moje fenka NO) začala štěkat jako pominutá, ale to nijak nezmírnilo můj úlek. Hned ráno jsem si počkala na jednoho ze šéfů pana D. a sdělila mu, že jsem měla chuť tam fláknout s tou debilní čipovačkou a zdrhnout. Bylo mi řečeno, že jsem měla volat velitele, tak jsem mu odpověděla:"Vážně bych ráda v té chvíli viděla vás!" Chvíli na mě čuměl, leč pak přiznal, že mám pravdu, ale že se to může řešit až se vrátí z dovolené druhý šéf pan Č.
        Když se pan Č. z dovolené vrátil a já se u něj měla zastavit, radovala jsem se, že mému utrpení bude učiněno konec. Nebyl. Měla jsem jen podepsat nájemní smlouvu na psa, dle které se i moje čubina stala zaměstnancem firmy.
        Tím bych se vlastně měla vrátit na začátek, jak jsem se vlastně ocitla na nočních jako psovod.
        To mi takhle jednoho červnového dne přišla zpráva:"Nechceš si vzít fenu německého ovčáka? Oni ji jinak nechají utratit." Okamžitě jsem volala zpátky, na čubu se vyptala a bohužel jsem musela prohlásit, že to nepřipadá v úvahu, žádného rapla si domů vzít nemůžu. Bylo to z mé strany celkem pochopitelné. Jednak jsem jela za pár dní na tábor a vzít mezi děti psa,kterého jsem nikdy neviděla, mi připadalo jako šílený risk a navíc jsem se zařekla, že dospělého psa už nikdy...
        Jenže pak jsem viděla fotku a byla jsem ztracená a během dvou dnů jsem měla Keity doma.
        Samozřejmě jsem se svým drahouškem v práci nezapomněla pochlubit a tak se ze mě stal proti mé vůli psovod.
        Když jsem tedy p. Č. řekla, že tam dlouho nevydržím a ani ten pes nechce do některých míst chodit, bylo mi řečeno:"Tak tam nechoďte!"
        Říkala jsem si, že jsou dovolené a že to nebudu zbytečně hrotit. Nějakou chvíli to ještě vydržím.
        V létě to ještě šlo. Jednak člověk aspoň viděl denní světlo a jednak se šlo odstěhovat na balkon.
        Ono totiž nešlo jen o courání se v noci po místech, kterým se každý slušný člověk i pes raději vyhne, aby se náhodou nepotkal s něčím, co vidět nechce.
        Kdo má problém s tím věřit paranormálním jevům, ať tyhle řádky raději přeskočí. Ale pravda je taková, že z některých míst jsem tam vždy měla husí kůži a Keity tam vůbec odmítala jít, dokonce se mě snažila přemluvit šťoucháním čumákem, abych to ráčila otočit.
        Postupem času jsme si na to zvykly obě.
        Na co jsem si ovšem nezvykla já, to byli mí kolegové. Jeden byl paranoidní psychotik, co mi celou noc (dokud jsem nezačala tábořit na balkoně) vyprávěl, jak ho pronásleduje lékařská mafie a vůbec celá policie, armáda a justice. Další borec si položil hnáty v botách na stůl, kde normální člověk jí a celou noc čuměl na horory. Poslední perličkou byl kolega, co chrápal s otevřenou hubou na do řady seřazených židlích při puštěné televezi. Pokaždé, když se probral, si krknul a prdnul, aniž by mu nějak vadilo, že jsem v jedné místnosti.

• Konopkal
          Konopkal, 22.10.15 04:00:04  

Když nastal podzim a já jsem díky své (inteligentní nápad) nafukovací matraci mohla dále setrvat v odloučení od stolu i od lože tím, že jsem se odstěhovala za Keity na chodbu, myslela jsem si, že bude vyhráno.
          Ale nebylo. Páni kolegové dělali všechno proto, abych nezamhouřila ani oko. Jeden si pouštěl horory na plný kule a druhý chodil krkat a prdět na chodbu. Neptejte se mě proč, protože to nevím.
          Výsledkem toho bylo, že jsem kolikrát nespala třeba 70 hodin v kuse. Následky se dostavily brzy. Začala jsem být náměsíčná. Když už jsem konečně usnula, tak jsem se ráno probudila třeba v obýváku na podlaze, v Keitynčině posteli, ale protože jsem pečlivka, donesla jsem si tam i vlastní peřiny. Vrcholem ovšem bylo, když jsem si došla na záchod. Jenže jsem si došla na záchod tam, kde jsme ho měli v Řepích. Dnes je tam špajz...
          A v plné síle se na mě vrhly panika i úzkost. Já, která jsem se nikdy venku po tmě nebála, jsem se děsila i hydrantů a padající kaštany pro mě znamenaly zákeřného nepřítele (zvlášť ty u patologie). Bála jsem se i vlastního stínu.
          Šéfovi jsem slíbila, že to vydržím do 14. 10. Dvanáctého jsem měla poslední směnu a ráno jsem čekala na pana Č. až přijde do práce, abychom se dohodli, co bude dál. Čekala jsem do půl sedmé, pak jsem to vzdala a šla jsem domů.
          Pan Č. mi volal odpoledne a jsem řekla, že dorazím ve svém volnu v deset dopoledne. Jenže jsem odpadla. Volala jsem, abych se omluvila a pan šéf mě seřval. Že co si jako dovoluji nepřijít, že na mě i s panem D. čekali. Omluvila jsem se mu asi třikrát, ale pořád jsem slyšela, jak na mě chudáci čekali a že dávám přednost svému soukromému životu a co si o tom má myslet.
          Podotýkám, že moje pracovní doba byla 4 noční a 1,5 půl dne volna. Tak jaký soukromý život?
          Do telefonu jsem se mu rozbulela a pak jsem nechtěla mluvit vůbec s nikým. Bylo mi zle.
          Bylo mi stejně zle, jako na začátku toho všeho. A chtěla jsem být sama. Úplně sama. Nejlépe tak, aby se moje část baráku nějakým zázrakem ocitla někde uprostřed lesů..
          No a pak dámy zahájily pátrací akci, že by se nemusel stydět ani Interpol a na základě této akce se u nás zjevil šéf.
          Takže teď jsem oficiálně na neschopence a zjistila jsem, že on ten Rivotril má taky něco do sebe.
          Sice jsem prospala dva dny, ale už je mi dobře :4:

• Konopkal
            Konopkal, 22.10.15 04:16:57  

Měla jsem dbát varování a nedělat hrdinu! Budiž to ponaučením pro všechny! :9:

• mat.yz
              mat.yz, 28.10.15 22:07:40  

:5: :2: člověk je ponaučitelný??? No já tedy jak kdy..... :6: :1: Záleží jak velkou facku dostanu ... :4:

• Konopkal
                Konopkal, 29.10.15 23:34:19  

Pěst mezi oči nejspíš zabere u každého :1: :1:
                A když jsem tak kromě PP "nafasovala" ještě téžkou úzkost, poruchu spánku, poruchu příjmu potravy a depresi, tak tomu říkám pořádná čenichovka

• Dopaminka
                  Dopaminka, 30.10.15 06:13:44  

To jsou ale hezke darecky...to prislo samo,nebo jak? To vypada,jako sileny "bozi trest". Ze ty jsi v min.zivote podrdala dusevne nemocnymi a trpicim :15: ?i

• Konopkal
                    Konopkal, 30.10.15 10:11:57  

Nene!
                    Jen jsem byla drzá na šéfy a vyfasovala tři měsíce nočních nepodmíněně :1:

• Konopkal
    Konopkal, 3.8.15 22:28:47  

Ahoj všichni,
    tak se nám blíží další vlna tropických veder.
    Jak to zvládáte?
    Já si to s prominutím odseru v práci. Naštěstí tu mám aspoň sprchu. Sice v ní pobíhají šváby, ale za těchto okolností bych snad vlezla i mezi krokodýly :1:

• lulie
    lulie, 21.7.15 14:20:46  

Bezva, takže sanitka při atace přijede, ale nepočítejte s tímn, že budou příjemní :(

• Dopaminka
      Dopaminka, 21.7.15 15:03:49  

Mas cerstvou zkusenost? To je smutne. Porad to i odbornici berou za jakousi rozmarilost,takovou panickou ataku?

• lulie
        lulie, 22.7.15 21:58:09  

z nedele :(

• Konopkal
      Konopkal, 3.8.15 22:31:29  

Na mě byli příjemní.
      A teď mám navíc tu výhodu, že díky své práci většinu saniťáků, co k nám jezdí znám.
      Tak kdyby bylo nejhůř, budu doufat v případnou protekci :1:

• raduschka.s
    raduschka.s, 20.7.15 13:12:45  

Dobrý den, mám dotaz, může mi můj praktický lékař předepsat antidepresiva co beru nebo jenom psychiatr? Děkuji

• Millagros115
      Millagros115, 20.7.15 15:19:36  

Některá ti může napsat i obvodak. Mně psal třeba mirtazapin, nebo trittico, výjimečné, když jsem se k odbornemu lékaři nedostala.

• Dopaminka
      Dopaminka, 20.7.15 15:48:43  

A co bereš? Většinu opravdu může napsat praktik, ale nemyslím, že by to dělal rád, pokud nemá zprávu od psychiatra, co bereš a v jakém množství. Ale většinou to jde. Když chce. Psychiatr má dovolenou?

• raduschka.s
        raduschka.s, 21.7.15 07:18:51  

Tak mi je předepsal, jen rozdíl je, že jsem je zaplatila celé, beru wenlafaxin mylan...přestěhovala jsem se a teď sháním jiného psychiatra...jinak děkuji za odpovědi

• Konopkal
    Konopkal, 6.1.15 05:33:30  

Docela mě překvapilo,mohu-li být upřímná, že si nikdo z vás nevzpomněl na Jardu, který nás opustil náhle před dvěma lety.
    Tehdy ještě forum bylo na Lidé.cz

• Dajtn
      Dajtn, 6.1.15 06:04:31  

ja ho neznala :9: a kdyby jo tak bych si vzpomela

• Peregrina
      Peregrina, 6.1.15 12:39:41  

ale vzpomněla..bylo to prvního ledna...nechtěla jsem to sem psát, protože každý tady máme svých problémů dost....kdo ho znal, věnoval mu určitě vzpomínku....

• Millagros115
      Millagros115, 6.1.15 12:41:56  

já si vzpomněla... každoročně zapaluji svíčku za ty, co nás opustili.

• Luciaska92
      Luciaska92, 26.2.15 11:34:07  

třeba na něj vzpomínají průběžně a nenutí se k tomu jenom nějaký den