Podzim života

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
atka.l (2019-06-24 12:11:46)jnvesela (2019-06-24 10:56:08)b.k.marie (2019-06-24 09:39:04)dana.hoyerova (2019-06-24 09:31:53)majkanova (2019-06-23 20:44:06)speranza57 (2019-06-23 18:57:37)semtexca (2019-06-23 15:09:37)jemi48 (2019-06-21 11:40:50)Allegretto (2019-06-17 19:58:28)Jitka.L (2019-06-16 23:44:55)helena.manova (2019-06-08 07:50:22)MimVig123 (2019-02-23 19:04:14)
Podzim života
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 23 919 | Členů: 12
Správci: b.k.marie (hlavní), jnvesela

Jak se člověk vlastně na podzim života těší nebo jak ho prožívá? Jako smutné ohlédnutí za obdobím mládí, za časem velkých plánů a dostatku sil? Nebo jako dobu pokojného sbírání ovoce?
Pojďte na besedu .........

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• speranza57
    speranza57, 23.6.19 09:08:04  

Zdravím po ránu, v Brně nám intenzivně prší skoro celou noc, pěkný zahradnický. Dívala jsem se na radar a ze Slovenska se blíží další velký dešťový mrak. Bude se mi dnes dobře pracovat, není vedro, akorát musím opatrně otevírat okna, aby mi nezvlhly výkresy ! :1:

• b.k.marie
      b.k.marie, 23.6.19 10:36:01  

Včera jsme grilovali, bylo nás 8, vydrželi jsme od 16 do 22 hodin. Bylo senzačně pod mrakem, samé dobroty, nasmáli jsme se, bylo to prima.

• semtexca
        semtexca, 23.6.19 15:09:37  

To si mi připoměla, že od zítra se můžu těšit na naše sousedy, ty grilují i ob den. Ale už to mají kus od baráku, určitě jim to smrdělo do bytu :15: jen ať si to taky užijou. Jen nechápu, že na těch pár buřtů rozdělávají pod grilem jako by to bylo velké ohníště...asi se chtějí i ohřát :) no nevadí, přijedeme i s pesankou a to budou mooooc rádi :15: tak jí holt nebudu tolik okřikovat, aby nešňafala :)

• b.k.marie
          b.k.marie, 23.6.19 16:11:11  

My taky grilujeme často, teď tedy ne, v těch vedrech to nejde a večer já už nevydržím. Včera to byla výjimka. Já nechápu co jim na tom smrdí. Dříví voní a uhlí nečoudí. Tady griluje skoro každý-to je vůní. :2:

• atka.l
            atka.l, 23.6.19 16:48:14  

já mám takovou grilovací pánvičku a taky su někdy ogriluju masíčko mebo špekáček -ale samotnou mě to nebaví a tu není s kým.Včera byla bouřka celou noc pršelo a te´d už zase praží slunko,tak jsem doma.Uvařila jsem svoje první kynutý houskový knedle,ale dala jsem podle receptu polohrubou mouku a bylo to řídký tak příště dám hrubou.Jsou dobrý.ale ten tvar je takový divný :13: :1: :15:

• b.k.marie
              b.k.marie, 24.6.19 09:29:56  

Atí, udělej kynuťáky tak, že uděláš tuhé těsto tak jak jsi zvyklá, s kváskem, houskou, mouka polohrubá, ale nenech je kynout. hned ušmoulat knedlík, oválet ho v hrubé mouce na prkýnku a šup do vroucí vody. Nedělej velký-nabude. Krájet se musí nití nebo kráječem.

• speranza57
            speranza57, 23.6.19 18:57:37  

Ono je grilování a "grilování". Na zahradě jsme měli sousedy, kteří grilovali neustále a když byl špatný vítr, smrděl u nás přepálený tuk. Kouř by mi nevadil, ale to spálené maso jo. :10:

• jnvesela
              jnvesela, 23.6.19 22:22:23  

Kdyz grilujou nasi sousedi, tak musime honem zavirat okna v loznici a na pude, tahne nam tam cmoud, az mi tecou slzy a smrdi tim vsechno

• b.k.marie
                b.k.marie, 24.6.19 09:31:12  

Tak to nechápu, asi neumějí grilovat.

• jnvesela
                  jnvesela, 24.6.19 10:56:07  

kdovi co tam strkaj

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 24.6.19 09:21:33  

Zdravím.No u nás byla včera návštěva a také jsme seděli venku.Bylo pod mrakem chvílema sluníčko ale nepršelo.Nad náma v klášterní zahradě byl country festival a od 14 hod.do večera se tam střídali muzikanti a vyhrávali country což je u nás na dvoře slyšet jako kdyby hráli přímo u nás.Takže jsme si dali masíčko na gril a měli jsme to tady jako na čundru za mlada.Ale hráli dobře tak se dobře venku sedělo protože i teplo bylo tak akorád.Hezký den všem. :2:

• atka.l
          atka.l, 24.6.19 12:11:46  

Tak jste měli posezení i s kulturním progeramem :13: Není k zahození :4: :1:

• dana.hoyerova
    dana.hoyerova, 21.6.19 10:27:12  

Zdravím.U nás je pod mrakem a dusno tak to vypadá že bude lejt.Celý víkend jak předpovídají.Dodělávám oběd a jinak jestli začne pršet tak budeme zalezlí doma. :2:

• semtexca
      semtexca, 21.6.19 12:06:48  

Zdravíím..je to divné, ale včera večer byla bouřka a pršelo :) tak se aspoň v dobře spalo. Vyhrožují, že příští týden budou pěkný palby vedra..

• b.k.marie
        b.k.marie, 22.6.19 09:40:17  

Ahoj při sobotě. Je pod mrakem, profukuje, ale příjemně, večer grilujeme, tak počasí akorát na hezké posezení.

• atka.l
          atka.l, 22.6.19 09:45:24  

Také je mírně oblačno,slunko občas vykoukne,ale je příjemně chladivo 18°C.Já se vypravím pro kvasný chleba,jestli ještě bude Dneska jsem vstávala pozdě Sice jsem byla vzhůru už ve čtuři,ale vstala jsem až v sedm.Na kontrole u ortopeda mi doporučili užívat wobenzym.Už jsem ho jednou užívala po zápalu plic.Tenkrát mi nedělal dobře,tak budu brát jen po 3 kokinách 2x denně.Uvidím,jak to bude reagovat.
          Užijte si grilování,a mějte příjemný víkend. :13:

• speranza57
          speranza57, 22.6.19 10:03:57  

V Brně zataženo a teplota víc než příjemná, ještě jsem se dnes nezapotila ! :1: Ale neříkám HOP, uvidíme odpoledne. :1:
          Usedám k práci, mám toho moc, musím pohnout. Dnes snad nikde nebudou vrtat, včera to bylo zase naprosto příšerné !!! :10: Vrátila jsem se z města, unavená, bylo vedro jak sviňa. Po obědě jsem si chtěla na chvíli lehnout, ale nedalo se, vrtali pode mnou celý den od rána až asi do 17 hodin. :10:

• speranza57
    speranza57, 20.6.19 08:36:13  

Zdravím po ránu, v Brně je po dešti, trochu mlhavo, teplota velmi příjemná, protože slunko se tou mlhou ještě neprokousalo.
    Přemýšlela jsem, že zajedu na rynek pro jahody, mám na ně strašnou chuť už 14 dnů, ale sedla jsem si k práci a pojedu až zítra ráno. On mi totiž dnes přijde důchod a na tom Zelném rynku to rozhodně není o padesátikoruně ! :1:

• b.k.marie
      b.k.marie, 20.6.19 10:41:17  

Tady už je zase hrozný vedro. Asi nepřežiju.... :8:

• jnvesela
        jnvesela, 20.6.19 10:44:54  

Tak pojed k nam, tady je sedivo, sem tam poprchava, pofukuje vetrik a je 17 stupnu a ja chci teplickooooooooo

• b.k.marie
          b.k.marie, 20.6.19 11:00:02  

Já chci sníh...............

• speranza57
            speranza57, 20.6.19 11:42:27  

Vydrž, ke konci srpna už to bude lepší ! :1: Na to já se těším celé léto, až se prázdniny chýlí ke konci a vypadá to, že už se konečně ochladí. :1: Protože ona ani ta sv.Anna už nefunguje, kolik horkých nocí už jsme zažili po 26.červenci ! :8:

• semtexca
              semtexca, 20.6.19 17:27:22  

Zdravíím..včera krásně zapršelo, i když tady prýýý prší minimálně. Dnes bylo vedro jen chvíli, takže se to dá přežít..

• semtexca
            semtexca, 20.6.19 17:27:59  

:15: ano, to by bylo fajn :) a hoodně sněhu :)

• b.k.marie
              b.k.marie, 21.6.19 08:37:56  

V noci sprchlo, ale málo, je zataženo, trochu chladněji, ale uvidíme, co přinese den.

• jnvesela
    jnvesela, 19.6.19 08:20:25  

Dobre rano vespolek, u nas slunickove, ale vedro neni a nebude. Ma pry odpoledne sprchnout, tak uvidime. Ja si pekne uzila teplicko v Praze, tady mezitim bylo cely tyden hnusne a prselo, tak nam aspon nezvadly kytky na zahradce

• jnvesela
      jnvesela, 19.6.19 10:08:31  

No a desticek necekal do odpoledne uz tu hodinu prsi

• speranza57
        speranza57, 19.6.19 10:15:57  

Tiše závidím, tady budeme mít dnes zase přes 30°C. :8: Naposled tady byla děsná bouřka před 14 dny, před tím nepršelo a potom taky ani kapka.
        Jinak si za chvíli sednu k práci, včera se nedalo, vedle celý den jela sbíječka a vrtačky. Už by s tím mohli krucinálfagot být hotoví, dělají na tom přes měsíc. :10:

• b.k.marie
    b.k.marie, 18.6.19 09:27:30  

Tak by mne zajímalo, proč spousta lidí používá místo pravého kakaa Granko. Vždyť to je úplně jiná chuť. Zlaté holandské pravé kakao. Nasypat si Granko třeba na ovocné knedlíky, to si vůbec neumím představit. Granulované kakao nebo káva, ach jo!

• jnvesela
      jnvesela, 18.6.19 09:29:16  

Ja tedy granko vubec nepouzivam, ale je fakt ze kakao pouzivem jen do babovky a do vanocniho cukrovi, jooo a hezkej den vsem

• speranza57
      speranza57, 18.6.19 09:36:58  

Já ti řeknu, proč: Protože je s tím míň práce a matky zaměstnané internetem to mají rychlejší a pohodlnější. :8:
      Dcera to používá taky. V Bille ta krabice už stojí kolem 90,-Kč, ale kdyby koupila práškové kakao s Holanďankou, musela by to míchat s cukrem, zalít troškou mlíka na kašičku, potom dolít mlíko….děsná práce asi. :8:
      Když byly děcka malé, jiné kakao jsem jim nevařila, než práškové holandské. Potom jsem párkrát koupila ten Nesquick, přišel mi chutnější, než Granko.
      Je jiná doba !!! :1: :1:

• b.k.marie
        b.k.marie, 18.6.19 10:07:33  

Já se fakt picnu :1: My jsme včera měli jahodové knedlíky z tvarohového těsta. Já tedy na talíř dávám lžíci tvarohu, trochu pomačkaných jahod a navrch cukr, kakao a máslo. Přišla známá, nabídla jsem jí aspoň na ochutnání a děsně se divila, že na tom není granko, ale že to je strašně dobrý. Vůbec by neuměla prý uvařit kakao z práškového, nikdy to nedělala ani nepila. To by se jeden picnul. Žije na hambáčích, pizze a nudlích od ťamanů. To je doba......lenost je hrozná vlastnost.

• b.k.marie
          b.k.marie, 18.6.19 10:11:00  

GRANKO:
          Složení
          cukr
          vitamín B3
          kakaový prášek - min. 20%
          0 E322 - Lecitiny
          jedlá sůl
          vitamíny
          - kyselina listová
          0 E300 - Kyselina askorbová
          - vitamín B5 (kyselina pantothenová)
          - vitamín E (DL-alfa-tokoferyl acetát)
          - vitamín B6 (pyridoxin)
          - vitamín B1 (thiamin)
          směs koření
          aroma

Alergeny
          mléko, mléčné složky
          ..........
          20 % kakaa-tak to není kakao ani z dálky. :5:

• speranza57
            speranza57, 18.6.19 11:05:44  

Ano, to je účel, dát do toho co nejmíň té základní složky, aby toho spotřebitel nakupoval víc, protože abys ten hrnek mléka ochutila, musíš tam toho nasypat hafo. Potom je to samozřejmě přeslazené, protože podíl cukru a kakaa není v rovnováze. A to je ještě klika, že v tom je normální cukr, že to není ten kukuřičný sirup, který se teď cpe do všeho, protože je levnější než cukr !!! :10:

• b.k.marie
              b.k.marie, 19.6.19 08:48:30  

Hrůza, ani náhodou bych to nekoupila.

• speranza57
                speranza57, 19.6.19 10:07:04  

Já do toho mladým nekecám, ani veganům ani holce. Vnuk je na to Granko zvyklý. Já při každé příležitosti mluvím o tom, že domácí je domácí a že ty kupované sra*ky jsou předražené a nezdravé, ale říkám to oznamovacím tónem, nikomu nic nevnucuju.

• atka.l
      atka.l, 18.6.19 10:36:23  

Bělo,já si grankem sypu tvaroh na knedlíkách,abych nemusela sladit cukrem.Jinák mám raději mák nebo osmaženou housku. Když není po ruce,tak to sypytím...ACH JO... :1: Holandským kakaem si sypu krupici,ale to už málo vařím,co tu nemám malochy,tak jen jednou za uherskej rok :4: :1:

• b.k.marie
        b.k.marie, 19.6.19 09:45:09  

Stejně máš v granku cukr, jestli není lepší si pochutnat na knedlíkách s cukrem, máslem a kakaem, než na takové hrůze. Kolikrát si do roka uděláš knedlíky s ovocem?, trochu cukru neuškodí.

Já budu ještě dělat "blbouny" s meruňkama, jestli tedy nějaký budou, zatím to padá na zem. No a ty sypu cukrem,strouhaným perníkem a máslem. :2: Jinak nic nesladím, ani kafe, ani čaj, nic. Ale na knedle si cukr dám. Spíš jsem vyřadila z jídelníčku koláče, bublaniny a podobně, upeču jednou za dva měsíce a dost. Tam je taky cukr a navíc mouka. S cukrem nemáme problémy, tedy zatím :4:

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 18.6.19 13:31:35  

Granko je taky napůl chemickej humus který s kakaem nemá nic společného totéž granulovaná káva.Je holt taková doba všechno honem ale je to taky dáno tím že ty dnešní mladý holky nic moc v kuchyni nezvládají protože k tomu nejsou moc vedený.Já bych teda to granko nikdy nekoupila.Když kakao tak z kakavého prášku. :2:

• speranza57
    speranza57, 17.6.19 10:19:31  

Tak na víkendovém útulkovém bazárku se vydělalo přes 18 tisíc. Na to, jaké bylo vedro a že to bylo v malém prostoru, je to velký úspěch. V této kavárně bývá tržba kolem 10-12 tisíc, tohle je rekord. Kavárna nechtěla nic za pronájem, pán s tranzitem také přivezl a odvezl zboží zadarmo.
    Jinak v Brně máme docela svěží povětří, v noci mě dokonce probudila zima a musela jsem se přikrýt !!! :1:

• atka.l
      atka.l, 17.6.19 19:52:42  

Dobrý večer,dneska bylo snesitelně,já jsem byla na magnetech a pak na kontrole u Ortopeda Zase tam bylo narváno,ale měla jsem štěstí,vzali mě docela brzo.V KM mají také kočičí kavárnu.Syn tam chodí .jste dobří,že jste pro zvířátka vybrali tolik peněz. :13:

• speranza57
        speranza57, 18.6.19 08:42:59  

Taky tady máme několik kočičích kaváren. V jedné mají větší sál, kde jsme také jednou měli bazárek. Byla to legrace, kočky jim z kavárny prchaly při každém otevření dveří a strašně je zajímaly věci, které jsme v sále chystali, jsou děsně zvědavé. :1: Majitelé kavárny nestačili kočky odchytávat a cpát je zpět mezi hosty ! :1: :1:
        Je to hrozně fajn pro lidi, co mají rádi zvířata a nemůžou je mít doma. Na dveřích mají velké upozornění, že to není místo pro alergiky a těhotné ženy, musí se sichrovat, aby nebyl problém. Určitě taková kavárna také musí splňovat nějaké předpisy, ale nevím, nezajímala jsem se o to, jen mi to přijde jako bezva nápad. A hlavně tam jsou kočky z útulků, takže zachráněné.

• b.k.marie
    b.k.marie, 16.6.19 10:20:50  

Včera jsem málem chcípla, nebylo to možné vydržet. Vedro, dusno, hrůza. Udělalo se mi od srdce blbě, ta moje arytmie..., nepomohl ani prášek. A noc stála taky za prd. Až někdy k ránu se ochladilo, protože začalo pršet.

• speranza57
      speranza57, 16.6.19 10:32:06  

Ani mi nevzpomínej včerejšek, ráno jsem byla chystat věci pro útulkový bazárek a v poledne jsme měli sraz s Petrem (z Mařky) na výstavišti a to jsem si teda zobla ! :8: Hlavní vstup byl zatarasený kvůli jiné akci, musela jsem obejít půl výstaviště, celou cestu do mě pralo slunko, taky mi bylo chvílemi dost blbě. A na zpáteční cestě totéž. :8: Propotila jsem dvě utěrky, jak jsem si furt utírala ksicht.
      Ale setkání bylo bezva, nelituju toho ! :1: Ještě si jdu přečíst, co tam píše o haluškách ! :1:
      V tom městě bylo na scípnutí, lituju lidi, co tam bydlí. Vystoupila jsem u nás ze šaliny a bylo tady aspoň o 10°C míň, než v tom rozpáleném městě. A večer tady nemá co hicovat, všude tráva a lesy a vzadu přehrada. Jak zapadne slunko, citelně se ochladí a v noci od přehrady vane chladný vzduch.

• b.k.marie
        b.k.marie, 16.6.19 13:13:40  

U nás se dost ochladilo, konečně! Naďo, kdo by nemiloval halušky, já bych se po bryndzových užrala. Můj chlap to nerad, on nejí bryndzu. Tak jemu vždycky musím udělat se zelím a s uzeným. Ale když už to člověk dělá, tak to zelí už není žádná práce. :2:

• speranza57
          speranza57, 16.6.19 18:58:38  

U nás se halušky vůbec nevařily, to až jsem se v práci poznala s kolegyní, která pochází ze Slovenska. Jednou mi přinesla ochutnat a to bylo hned jasné, že mám další oblíbené jídlo. :1:
          Je dnes o poznání líp, dívala jsem se na ČHMÚ, v Čechách bylo chladněji, u nás psali 24°C, ale odpoledne to bylo víc. Na radaru se k nám z Rakouska blížil nějaký déšť, ale nedošel až sem. Soused je zklamaný, má velkou zahradu a prd z ní, protože tady máme hodně sucho.

• atka.l
            atka.l, 17.6.19 07:05:33  

Dobré ráno,tady popršelo,ale hned to zase uschlo.Předpověď na tento týden je zase výživná-od středy 31C ale určitě někde pár kapek taky spadne.Dává nám to ta příroda "SEŽRAT" JAK SE K NÍ CHOVÁME. :10:
            příjemný den přeju :13:

• speranza57
    speranza57, 13.6.19 07:02:00  

Už jsem přepracovaná, místo "tmelení spár" jsem napsala TLEMENÍ.... :1: :1:
    Spáry se na mě tedy tlemí, ale moc do smíchu mi není. Zítra to mám odevzdat (oznámili mi to včera odpoledne ! :10: :10: ) a nevím, jak to stihnu. :8: Sedím u toho 2 hodiny a už na to nevidím. Nakapala jsem si VISINE, ale nepomáhá to. :9:

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 13.6.19 13:01:09  

I když tě honí čas tak je nejlepší se na to vykašlat a dát si pauzu.Protože když není člověk v pohodě tak stejně nic nejde.Dala bych si vlažnou sprchu a pak se na chvilku natáhla a zavřela na hodinku oči.Určitě to osvěží a pak to půjde líp. :2:

• b.k.marie
        b.k.marie, 13.6.19 14:33:44  

Šmarjá, asi před hodinou se nám na rahradě rojily včely, koukám z okna, že se nějak zatáhlo a prd, to byly snad tisíce včel. Tak všude pozavírat, volala jsem na 112, ale prý s tím nemůžou nic dělat dokud si nesednou, tak prý to mám pozorovat a když tak zavolat. Za chvíli ulítli přes silnici k sousedům, tak to vypadalo, že se na stromě usalaší, ale asi za hodinu zmizely. Pocit to pěkný nebyl.

• atka.l
          atka.l, 13.6.19 15:34:14  

No rojící se včelky jsou nebezpečný :7: Popíchají :14: :14:

• b.k.marie
            b.k.marie, 13.6.19 15:41:36  

No, by mne vezli...

• atka.l
              atka.l, 13.6.19 15:51:56  

No to mě taky, :10: Jednou jsem dostala 12 žihadel do hlavy :9: Měla jsem hlavu jak pátrací balón,neviděla jsem nic,...očička jen škvírka.Celá jsem se osypala To mi bylo 10 nebo 12 rokůNaštěstí nejsem alergická,tak to mamka všecko vytahala a dostala jsem na pr*zadek :15: :15: Vedle naší školy,kde jsme bydleli, měl pan Loucký včelín a jabloně a my jsme mu tam na ty ještě nezralý jabka chodili.
              Bojím se včel i vos Nosím sebou malou cibulku,když jdu někam do přírody, :1:

• semtexca
              semtexca, 14.6.19 07:35:09  

Tak to je mazec s těma včelama :8:

• semtexca
                semtexca, 14.6.19 07:36:51  

Dbré ránko, už jsem se trochu aklimatizovala. Hlídání havětě neprobíhá podle mých představ..jejich velká pesanka mi rozkousala pantofli-hodobóóžové, a brýle na dálku, tak na televizi budu koukat jako puk..

• b.k.marie
                  b.k.marie, 14.6.19 11:22:14  

:1: :1: Za copak se ti pomstila????? :1: :1:

• semtexca
                    semtexca, 14.6.19 12:59:22  

:1: asi za to, že tady nemá svoje páníčky :14: :1: tak ještě do třetice, co provede..no ke svým páníčkům by si to nedovolila..bestie :14:

• speranza57
                  speranza57, 14.6.19 11:29:01  

Já mám hotovo, jdu do vany a potom nakoupit. Že bych se teda radovala z cesty v pravé poledne, to se nedá říct, ale už mám v lednici vymeteno, tak musím. A kočky už taky nemají kapsičky. :8:

• semtexca
                    semtexca, 14.6.19 13:00:27  

páníček pro kapsičky už byl..i konzervy pro havěť...ale je tam venku peklo..

• speranza57
                    speranza57, 14.6.19 20:07:02  

No cesta do kopce byla náročná, slunko ani na chvíli nezalezlo, až mi chvílemi bylo docela blbě, byla jsem hodně unavená po tom pracovním finále.
                    Zpátky s plnou taškou už to bylo lepší, za prvé s kopečka to jede (i šlape) samo, za druhé jsem šla s jednou sousedkou a jak jsme kvákaly, cesta líp utekla. :1: A za třetí ten pecen na chvíli zalezl, tak to bylo snesitelnější.
                    Jinak v Bille mají klimatizaci a obzvlášť fajn bylo u chlaďáků s máslem, sýry, mlékem.... :15: Tak jsem přemýšlela, že si udělám poněkud delší nákup, ale vidina placení u pokladny mě probrala, tak jsem naložila do košíku POUZE to, co jsem měla napsané na papírku a hurá domů. :1:

• semtexca
                    semtexca, 15.6.19 17:49:04  

:15: u chlaďáků byl asi nával :15: