Podzim života

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
majkanova (2019-12-10 21:06:37)Jitka.L (2019-12-10 21:04:25)jemi48 (2019-12-10 19:49:31)speranza57 (2019-12-10 14:28:45)atka.l (2019-12-10 11:18:31)b.k.marie (2019-12-10 10:58:11)jnvesela (2019-12-09 18:37:54)dana.hoyerova (2019-12-09 11:56:48)semtexca (2019-12-08 08:34:48)Allegretto (2019-12-01 11:30:50)MimVig123 (2019-10-12 21:34:37)helena.manova (2019-08-14 10:07:53)
Podzim života
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 24 766 | Členů: 12
Správci: b.k.marie (hlavní), jnvesela

Jak se člověk vlastně na podzim života těší nebo jak ho prožívá? Jako smutné ohlédnutí za obdobím mládí, za časem velkých plánů a dostatku sil? Nebo jako dobu pokojného sbírání ovoce?
Pojďte na besedu .........

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• speranza57
    speranza57, 8.12.19 08:55:14  

Přečetla jsem si na FB, že v útulku odešla do psího nebe fenka, kterou pamatuji úplně od začátku, když se útulek zakládal. Ona byla naprosto mimo, tak plachého psa jsem neviděla, z kotce vycházela ven jen v noci, když bylo všude ticho a nebyl nablízku žádný člověk ani zvíře. Bětka u ní dlouhé hodiny sedávala a mluvila na ni (dotyk nebyl možný) a nakonec se ji podařilo trochu ochočit. Píše tam, že fenka se hodně skamarádila s tím slepým srnečkem, ale když umřel, zase se stáhla do ústraní a psychicky se velmi zhoršila. Kdoví, jaké trauma musela prodělat, že ji to tak poznamenalo. :9:

• b.k.marie
      b.k.marie, 8.12.19 09:51:09  

To je smutný. Muž zrovna jel do útulku s piškotama a dekama.

• speranza57
        speranza57, 8.12.19 10:42:00  

Na druhou stranu ta fenka prožila většinu života v bezpečí a milovaná.
        Mají tam různé příběhy, někdy se smutným koncem, ale těch druhých je většina....a když lidi posílají fotky osvojených koček a psů, kteří se mají jak Štěpanický baron, musí to být velká radost a dobrý pocit, že má smysl, co v útulku dělají.

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 9.12.19 11:56:48  

Já bych těm co dokážou utýrat zvířátko až k smrti udělala to samé.Ale to je bohužel nezákonné.Pro normální lidi je nochopitelné co takový zmetek dokáže těm zvířátkům udělat. :9:

• speranza57
    speranza57, 5.12.19 08:45:43  

Zdravím po ránu, cestu z bazárku domů jsem zvládla v pohodě, vyjížděla jsem už ve 20:30 od nádraží, tak v té šalině ještě nebylo tolik nechutných lidí.
    Bazárek běžel 2 dny a vydělalo se pro útulek přes 84.000,- !!!
    Ty předvánoční bazárky by se měly dělat pravidelně a ve větších prostorách, lidi mají náladu na dobré skutky a víc utrácí. Na jaře se tamtéž utržilo jen něco přes 15 tisíc. Na FB mám pěkné video z přípravy, mlaďoši vykládají zboží z dodávky a já tam stojím a pokuřuju :1: , ale neumím to sdílet. Je to z uzavřené skupiny a píše mi to tam, že to uvidí zase jen ta uzavřená skupina, tak to je na prd. :8: Až se tam přestěhujeme, musím se s tím naučit zacházet.

• speranza57
      speranza57, 5.12.19 08:47:35  

Za chvíli pojedu pár zastávek od nás do zeleninového stánku, prodávají tam výborný med od včelaře z Valtic a dcera mi včera volala, že už jsou na dně, abych jim koupila. Vnuk už je zase nemocný, tak do čaje, a taky bude péct medové trubičky a to bez medu jaksi nejde.

• speranza57
      speranza57, 5.12.19 08:48:13  

Venku je hnusně a tma, to se mi zas bude blbě pracovat ! :8:

• semtexca
        semtexca, 5.12.19 09:31:24  

U nás smog a teď už na nule, ale brzo ráno bylo -3...

• semtexca
      semtexca, 5.12.19 09:31:58  

:15: tržba dobrá..Nadi :)

• speranza57
        speranza57, 5.12.19 11:45:14  

Oba dny tam byla u pokladny jedna z organizátorek a trochu přitlačila na ceny vzhledem k předvánočnímu období. A lidi díkybohu ochotně platili. Na těch velkých bazárcích se prodává všechno velmi levně, třeba oblečení za 10,-Kč/kus a je jedno, jestli je to tričko, sukně nebo značkové rifle. A poslední půlden je vše za 1,-Kč, ale s podmínkou, že nákup musí být alespoň za 100,-Kč, tak si dovedeš představit, jak plné tašky ženské tahají domů. :15:

• atka.l
      atka.l, 5.12.19 11:16:43  

Dobré ráno-teda Nadi to je fakt krásný výdělek To se budou pejsci mít.Ale bylo by jim líp někde v domečku nebo v bytě než v útulku,žejo. :13:
      Hezký den. :13:

• speranza57
        speranza57, 5.12.19 11:41:47  

Oni tam mají hlavně kočky, těch psů je míň, ale mají i mnoho jiných zvířat, hlavně handicapovaných nebo nemocných. Mají webové stránky a jsou i na FB, tak kdybys měla čas, podívej se. Je to zajímavé čtení a koukání.
        Útulek Tibet, Marefy u Bučovic.
        Několikrát byli v pořadu "Chcete mě", mají na webu i fotku se Zdeňkem Srstkou. Píše se o nich na internetu i v novinách.
        Ale takových zařízení a obětavých lidí je hodně, sleduji to už pár let. Jako celkově je to málo a hlavně stát+města+obce by se měli starat, ne jenom neziskovky, které sbírají každou korunu od hodných lidí. Ale díky aspoň za to.

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 5.12.19 13:40:49  

Zdravím.Tak dneska dorazím poslední cukroví a mám hotovo.Sníh venku protože mrzne drží tak ten pohled z okna je pěkný i když je jinak šedivo.No ale na to že je před vánocema je tu všude klid. :2:

• semtexca
            semtexca, 5.12.19 14:53:14  

:15: Danuš si nějaká pilná :)

• majkanova
              majkanova, 5.12.19 17:40:58  

já jsem ještě nezačala, po neděli něco málo upeču...

• semtexca
                semtexca, 6.12.19 14:37:41  

:15: tak šup šup, ať se stihne rozležet :)

• majkanova
                  majkanova, 6.12.19 17:20:45  

já na to pak chodím, že to nestihne změknout... ale mám ráda i křupavé :2:

• semtexca
                    semtexca, 6.12.19 17:58:04  

:15: to znám, a proto nepeču :) holky si pečou sami :)

• majkanova
                    majkanova, 6.12.19 20:32:45  

já mladým taky nepeču, už stačilo... :4:

• speranza57
                    speranza57, 7.12.19 11:24:48  

Taky tak. Holka si opsala moje recepty, okoukané to má, protože mi vždycky pomáhala, tak se akorát zeptala na pár maličkostí a už má cukroví, jako bych to pekla já. První rok měla těsto hodně tenké, ono to má potom trochu jinou chuť. Tak jsem jí poradila, že to musí být vyválené "na stéblo" a od té doby to tak dělá.
                    Protože mám většinu cukroví bez vajec a bez žloutků, moje recepty má i syn a pečou si s přítelkyní svoje veganské cukroví.

• semtexca
                    semtexca, 8.12.19 08:34:47  

:15: a tak to má být :)

• speranza57
    speranza57, 2.12.19 20:28:05  

Zítra se bazárek poklízí, ale až večer ve 20:00 hodin. Tááák moc se mi nechce večer do města, ale musím. :8: Velmi nerada takhle pozdě vycházím z domu....a potom ta cesta zpět v šalině, samej vožralej, každý smrdí jinak....brrrr... :10:

• jnvesela
      jnvesela, 2.12.19 22:16:38  

A nemuzes pak jet domu taxikem?

• speranza57
        speranza57, 3.12.19 17:27:26  

Od nádraží to mám domů 30 minut, to vydržím. Však to není každý týden a občas to vyjde tak, že mě i se šperky naloží jedna kamarádka a odveze domů autem. Co píšu výš, je ta nejhorší varianta, ale doufám, že to dnes vyjde líp. :15:
        A kdyby mě cestou někdo přepadl, začnu křičet "huráááá!", tak myslím, že nedoznám žádné úhony, protože pachatel prchne. :1: :1: :1:

• Jitka.L
          Jitka.L, 3.12.19 17:29:01  

:2: :2:

• speranza57
        speranza57, 3.12.19 17:39:20  

Ale uvidím, jestli tam dnes nebude nikdo, kdo by mi šperky zavezl domů, taxi zavolám. Nemám toho moc, to by se mu vešlo do kufru a do pěší zóny mají taxíky určitě výjimku.
        Oni by to jinak zavezli do skladu a to je potom velmi těžké se s tím shledat, natož aby to bylo v nějakém slušném stavu, protože v tom skladu je hodně věcí a hází se to tam jedno přes druhé.

• speranza57
    speranza57, 2.12.19 10:25:23  

Pěkné pondělí přeji, nechtělo se mi vůbec vylézat z pelechu, ale nakonec jsem se přemohla. Kočky byly netrpělivé, nejdřív mě jen hypnotizovaly rozesazené kolem mě, potom do mě dloubaly (všechny tři) a dožadovaly se snídaně, tak jsem musela ! :1: :1:
    Před večeří je to horší: Ferda sedí na záchůdku v předsíni, pozoruje mě a tiše mňouká vysokým hláskem. Když nereaguji, zvyšuje decibely ! :1: Doris se mi plete pod nohama, jakoby to tím mohla nějak urychlit, a Mefina sedí na odpadkovém koši, hlavu zabubanou v ručníku, co tam visí, a čeká, jak to dopadne. :15:
    Včera ráno jsem v kuchyni připravila 4 pytle na odvoz do bazárku a protože mi Mefina okusuje špičky pytlů, přehodila jsem přes to starý závěs. Celé dopoledne jsem ho chodila natahovat zpět na pytle, protože kočky z toho měly novou atrakci, honily se, skákaly po pytlích a stahovali ten závěs dolů ! :10: Nakonec Mefina usnula na zemi kompletně zabalená do toho závěsu, ani jsem ji nemohla vymotat. :1:

• speranza57
      speranza57, 2.12.19 10:28:34  

Jo a po roce a půl Doris slyší na jméno ! Nachystám jídlo těm dvěma žroutům do předsíně a jí nesu její misku do kuchyně a volám: "Kdepak je ta naše Dorinka, dneska nebude papat ?" A za chvilku se odněkud vyřítí, otře se mi o nohy, protáhne se a jde se podívat, co probůh nepoživatelného jsem jí zase připravila. :1: :1:

• atka.l
        atka.l, 2.12.19 13:03:57  

To je super.to je kočička? ...šikovná :13:

• speranza57
          speranza57, 2.12.19 17:01:43  

Mám kocoura + 2 kočky. Tu poslední jsem sebrala vloni v březnu na ulici. Kocoura mi přinesla sousedka jako maličké kotě a prostřední kočku zase dotáhla domů moje dcera, když tady bydlela, než dostavěli barák. Kotě několik dnů mňoukalo kolem paneláku a ona to nevydržela. :15:
          Ale už končím ! 3 kočky jsou do toho panelákového bytu akorát....a obzvlášť, když se mi všechny v noci nacpou do postele ! :1:

• b.k.marie
    b.k.marie, 1.12.19 14:56:31  

To jsem si zase jednou na fb přečetla, jak lidi byli spokojení za komančů, fuj tajbl, akorát se mi vzteky udělalo nanic. Že jsem tam lezla! Sakra! :11:

• speranza57
      speranza57, 1.12.19 18:27:16  

To si nesmíš tak brát ! :15:
      Mně bylo taky blbě, ale jinak. Byla jsem ve městě chystat ten bazárek a vůbec jsem nemohla chodit. Po pár krocích jsem musela odpočívat, bušila mi hercna a pálilo mě za hrudní kostí. :8: Tělo není zvyklé na ten mráz. Oblečená jsem byla dostatečně, ale dýchat ten studený vzduch musím, s tím nic nenadělám. :8:
      Teď tady byla sousedka a naříkala na nohy. Ta změna počasí byla asi moc kách.

• speranza57
      speranza57, 1.12.19 18:30:47  

Jo a vánočním trhům jsem se nevyhnula ! Bazárek je v centru města, v pěší zóně, šla jsem kolem 4 náměstí a všechna plná stánků, spousty lidí, všechno svítilo a blikalo, všude vonělo/smrdělo nějaké jídlo, všechny obchody otevřené. Měla jsem co dělat, abych prokličkovala tím davem k nádraží na šalinu. :8:

• atka.l
        atka.l, 1.12.19 19:02:43  

Taky jsem měla potíž s nohama. No tak posexávám u telky a kkukám na Primu. Byl tam moc pěkný dojemný příběh. S Vetchým. :15:

• jnvesela
      jnvesela, 1.12.19 19:00:54  

No to sis Nadi dala. Vis co Belo, mne zase stve kdyz nekdo rika, jak bylo driv vsechno uplne spatny. Asi tedy nebylo, kdyz jsme tady ze jo, fakt nevim, no.Jasne ze vsechno nebylo dobry to ted taky neni, ale tak bych rekla, ze jsme tenkrat byli skromnejsi a meli jsme radost z veci, ktery dneska bereme jako samozrejmost

• speranza57
        speranza57, 1.12.19 19:27:46  

Každá doba má to svoje a v každé době je někdo spokojený a jiný není. Já tohle fakt neřeším. Jsem spokojená tak, jak to je. Jsem ráda, že jsem zažila i staré časy bez všech těch technologií, ale jsem vděčná i za internet, kde najdu vše, co si zamanu.
        Zatím jsem relativně zdravá a můžu pracovat, děti jsou samostatné a doufejme, že zajištěné. Užívám si klidu a toho, že se už nemusím za ničím honit, když nechci.

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 2.12.19 13:14:31  

Presně tak.Právě ta skromnost a radost z něčeho se dneska někam úplně vytratila.Což je hodně na škodu.Dnešní nastupující generace si pomalu už neváží ničeho a když nemají hned teď úplně všechno co chtějí a hlavně co mají ostatní tak se všichni hroutí.A bude to ještě horší. :5:

• b.k.marie
        b.k.marie, 2.12.19 14:26:22  

Jano, pro mne ano. Nechtěla bych to zpátky ani za nic. Ale nechci sem zatahovat politiku, to by nebylo dobrý.

• semtexca
        semtexca, 5.12.19 09:30:42  

Nám za komančů taky nebylo zle..teď nevíš, co bude zítra..

• b.k.marie
    b.k.marie, 1.12.19 10:50:39  

Přeji vám všem krásný a požehnaný adventní čas.

• atka.l
      atka.l, 1.12.19 11:32:13  

Krásný nedělní poledne přátelé. :13:
      Už jsem se nabaštila,přišila Barušce knoflík na kabátek a poutko za krk.venku svítí sluníčko,ale je zima. :14: Tam nejdu budu koukat na TV,a pít čajík Svíčku NADĚJE už jsem ráno zažehla a zase zhasla.
      Užijte si nedělní pohodu a pečení nechte napotom :13: :1: :1:
      http://www.yoom.cz/img/26wp2bh6_source.jpg

• speranza57
      speranza57, 1.12.19 11:56:52  

Nápodobně ! :15:

• majkanova
    majkanova, 1.12.19 09:18:14  

Dobré nedělní ráno, u nás už 3. rokem zavedli soutěž " o nejhezčí vánoční stromeček" jsou to malé stromky do 1 m, každý si ho nazdobí čím chce, je to na náměstí dnes odpoledne, půjdu se podívat. Já trhy taky nemám ráda, nanejvýš dám punč a je to. Pěknou adventní neděli.

• speranza57
    speranza57, 30.11.19 08:28:19  

Zdravím po ránu, venku asi přituhlo, ale je úplně jasno a svítí slunko, příjemná změna po těch tmavých dnech. Dopoledne budu vařit, ale odpoledne se pustím do práce, líp se mi dělá, když je na to dobře vidět.

• semtexca
      semtexca, 30.11.19 08:42:28  

Zdravíím..u nás chumelíííí :) je na nule, tak zatím žádná divočina :)

• atka.l
        atka.l, 30.11.19 10:37:15  

Dobré před polednem,já jsem jako zpomalený film,Venku je nádherně a já depím u počítače Půjdu něco dělat,ale dala jsem péct kuřecí nohy a čekám,až se ta trouba trochu rozehřeje.Chtěla jsem umýt okno,jenže mi na ně svítí slunko a špatně se to proti světlu dělá-tak odpoledne,až zajde za panekák. :4: :1:
        Jaká výmluva,taká,žejo .Nadi,už bylas ve městě na trzích? fotky jsou z toho nádherný.Já jsem ještě nebyla.Dneska tam bude nabito,tak až v týdnu. :13:
        Zdeni,tady není po sněhu ani památky,ale v Čechách prýněkde taky sněží.no pořád lepší ,než holomrazy.Ty nemám ráda
        děvčata užijte si adventní víkend a taky trochu odpočívejte :4: :13: :15:

• speranza57
          speranza57, 30.11.19 11:05:03  

Na trzích jsem nebyla a nepůjdu, nasávat vánoční atmosféru nepotřebuji a nic nenakupuji, dám děckám jen peníze, ať je využijí podle svého. Můj vztah k vánocům je dost atypický, prostě už nechci uklízet, péct, vyvařovat, starat se, už jsem to dělala dost dlouho.
          Vloni jsem měla tu běhavku, byly to krásné vánoce, nic jsem nevařila, nepekla, nejedla, nikdo nepřišel, v klidu jsem si u televize balila šperky pro útulek. Fakt nádhera a balzám na duši !!! :15:

• b.k.marie
            b.k.marie, 30.11.19 11:37:18  

Taky nechodíme na trhy, mají tam všechno ještě dražší než v krámě a kupu zbytečností, panáka si můžu dát doma :1: , ani mne to nebaví.

• speranza57
              speranza57, 30.11.19 17:07:21  

Tady chodí spousta lidí, rodiče s dětmi, mladé dvojice. Nakupovat nevím, je tam taky všechno předražené, největší fronty stojí u jídla a pití, ale párek v rohlíku za 60,-Kč nebo bramborák za 80,- bych nekoupila, i kdybych scípala hlady. :8:
              Většinou je tam nějaký kulturní program, dopoledne děti ze škol a školek zpívají a tančí a k večeru jsou tam moderní hudební skupiny a někdy i nějaká známá osobnost.
              Jako jo, je to pěkné, ale nemusím to pro sebe mít. Možná s vnukem bych tam šla, kdyby bydlel blíž.

• speranza57
              speranza57, 30.11.19 17:12:49  

Vloni tam měl útulek svůj stánek, vezla jsem tam holkám na prodej trochu šperků, tak jsem si to prošla, protože se mi nechtělo jet na otočku domů. No prošla.....musela jsem se prodírat mezi davem. :8: Ale objevila jsem stánek s ovčími výrobky ze Zázrivé, tak jsem si koupila 2 balíčky brynzdy a stála přesně tolik, co na farmářských trzích, tak jsem ocenila, že nechtějí na vánocích vydělávat. Holkám-vegankám jsem na stánek koupila takové usmažené vrtule z brambor, ale to spíš proto, že se mi strašně líbilo, jak se ta brambora točí v té mašince a padají z ní ty vrtulky. :1: Chutnalo jako obyčejné brambůrky, ale bylo to čerstvé, horké, dobré....a malý kornoutek stál 55,-Kč. :8:

• semtexca
              semtexca, 30.11.19 18:37:46  

:15: jo Bělo, tak přesně to je :)

• semtexca
            semtexca, 30.11.19 18:36:22  

Nadi, dobře děláš..ty kalupy už nesnáším..klídek, pohoda pokud to jde :)

• speranza57
              speranza57, 30.11.19 19:04:31  

Dnes jsem v obchodě potkala paní, už hodně přes 80 let, ptala se, kolik druhů už mám napečeno. Tak jsme chvíli splkly, vloni jí zemřela dcera, která žila ve Francii, letos k ní přijede z té Francie její vnuk na vánoce, tak že musí vše nachystat, napéct, uvařit atd., aby to kluk taky poznal, jak probíhají vánoce tady. No asi bych se v takové situaci taky vyhecovala, ale když nemusím, tak nemusím a je mi fajn.
              Kamarádka si taky zoufá, že by nejraději byla v klidu doma, ale dcery že útočí, aby šla k jedné nebo k druhé, nejlíp k oběma. Tak jsem jí řekla, ať si dupne a zařídí se, jak jí to bude nejlíp vyhovovat.
              Ono je to těm mladým někdy asi blbé, nechat babku samotnou doma o svátcích, moje děcka taky nejdřív říkaly: "No přece nebudeš na vánoce sama doma !!!", musela jsem jim to řádně vysvětlit, že to tak opravdu chci a že opuštěná opravdu doma nepláču a nezoufám si. :1:

• semtexca
          semtexca, 30.11.19 18:35:21  

Atí, to byl jen lehký poprašek :)