Podzim života

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
jnvesela (2020-01-20 10:15:14)b.k.marie (2020-01-20 10:05:39)speranza57 (2020-01-20 08:59:38)atka.l (2020-01-19 22:48:38)Jitka.L (2020-01-19 19:15:06)jemi48 (2020-01-19 15:37:08)majkanova (2020-01-18 17:37:25)semtexca (2020-01-18 17:31:30)dana.hoyerova (2020-01-18 12:41:49)Allegretto (2020-01-16 10:26:45)MimVig123 (2019-10-12 21:34:37)helena.manova (2019-08-14 10:07:53)
Podzim života
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 24 916 | Členů: 12
Správci: b.k.marie (hlavní), jnvesela

Jak se člověk vlastně na podzim života těší nebo jak ho prožívá? Jako smutné ohlédnutí za obdobím mládí, za časem velkých plánů a dostatku sil? Nebo jako dobu pokojného sbírání ovoce?
Pojďte na besedu .........

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• atka.l
    atka.l, 19.1.20 18:54:23  

Dobrý večer,-nasněžilo a zase to roztálo.Doufám,že to do rána nezmrzne.Nerada bych si natloukla.Mějte hezký večer :13:

• Jitka.L
      Jitka.L, 19.1.20 19:15:05  

Hezký večer. tak u nás nesněžilo. Taky bych nebyla ráda,aby zítra bylo kluzko. Jedeme do nemocnice do Plzně a nemusíme se klouzat. :9:

• atka.l
        atka.l, 19.1.20 22:47:59  

Tady to všecko roztálo. Doufám, že to nebude namrzat. Nerada bych si natloukla. Dobrou noc a úspěšný týden :1:

• speranza57
      speranza57, 20.1.20 08:59:38  

V Brně v noci pršelo, ale nevypadá to zmrzle. Já dnes stejně nikam nejdu, tak je mi to jedno. Momentálně svítí slunko a zřejmě je nad nulou.

• speranza57
    speranza57, 18.1.20 07:38:58  

Byla jsem včera odpoledne nakoupit. Obědvala jsem brokolici a málem to nedopadlo dobře. Půl cesty v pohodě, ale zpět jsem málem nedoběhla, strašné křeče to byly a fakt už jsem se dívala, do kterého křoví vlezu. :8:
    Dnes je venku jaksi namrzlo, ale musím jít znovu, protože jsem včera koupila sousedce špatné granule pro psa. Řekla jsem na veterině všechny potřebné informace a sestra se asi špatně podívala do počítače, prostě to zblbla a dala mi jiné, tak tam musím jít to vyměnit. Jsem zvědavá, jak dojdu, na autech je evidentně přilepená námraza, ale je kousek nad nulou, tak snad se nepřizabiju, snad budou chodníky (případně silnice) schůdné. Po těch loňských pádech se strašně bojím, normálně bych paty nevytáhla z domu, ale musím. :8:

• atka.l
      atka.l, 18.1.20 12:28:25  

Dobré odpoledne tady lršíteprv půlhodinku. Neklouže to. Je zataženoa nad nulou Pokouší se o měnějaký moribundus. Tak na sebe dávej pozor :15:

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 18.1.20 12:41:49  

Zdravím.Tak u nás už od časného rána chumelí a už je všude bílo.Ale chumelí pořád dost.Tak uvidíme jestli to vydrží a nebude z toho jen břečka :2:

• semtexca
          semtexca, 18.1.20 15:48:05  

Danuš, to se máte..tady ani vločka :(

• speranza57
            speranza57, 18.1.20 15:57:31  

Tady momentálně jako u Mrazíka, na zemi toho není moc, ale každá větvička na stromech je pěkně obalená. Akorát mám obavu, že někde nejspíš na chodnících zůstal ten led od rána, teď bude zasypaný sněhem a bude ještě větší riziko po tom chodit. :8: Naštěstí už nikam nemusím a zítra do obchůdku půjdu dokola po silnici. Ty jsou mnohem lépe udržované, než chodníky.

• speranza57
      speranza57, 18.1.20 15:54:08  

Tak jsem se vrátila bez úrazu, ale bylo to o hubu !!! :10: U nás neposypáno, nahoře u obchodu sice posypáno, ale jen minimálně, celou cestu tam i zpět jsem šla po silnici a místy po trávníku, protože po chodníku se nedalo, byl to jeden led !!!
      Asi 3x jsem měla na mále, ale vyrovnala jsem to a taky jsem se opírala o tu tašku na kolečkách, tak to naštěstí dobře dopadlo. Ale tam vzadu jsem to měla zaťaté tak, že bych přecvakla šestku drát !!! :1: :1: :1:
      Naštěstí jsem šla brzo, je sobota a nebyl žádný velký provoz. Po mostu šla (=bruslila) taková mladá paní a zvesela na mě volala:"Paní, ale to nám to dnes jede, že ?" :1:

• Jitka.L
        Jitka.L, 18.1.20 16:05:21  

:1: :1: :1:... 6 drát.... :1: :1:

• speranza57
    speranza57, 13.1.20 16:58:51  

Koupila jsem si 13.prosince nové povlečení, tak jsem ho dnes vyzkoušela a myslím, že budu muset vytáhnout šicí stroj. Šijí to jakési moc velké, polštář i peřinu. Tak to asi spravím, protože mám ráda, když to pěkně pasuje a nikde nepřesahují žádné zbytky.
    Je to krep, prala jsem to na 60°C (podle pokynů), látka je docela tuhá, snad se časem sepere a změkne.

• atka.l
      atka.l, 14.1.20 20:51:30  

Nadi,já jsem si koupila vloni nové povlečení.Nejen že to bylo rozpárané,ale ještě jsem z toho dostala ten ekzím.Já blbka jsem to nevyprala jak to došlo.Nepřečetla jsem si návod a te´D TO MÁM uŽ TO BUDE ROK,CO SE S TÍM TRÁPÍM. Nejhorší je ušité krepové povlečení,taky jsem zmenšovala polštáře.Vůbec nejsem spokojená.Nejlepší je to,co mám po mamce Je to Veba a dobře udržovaná,tak se snažím to nezničit.AŤ se Ti to povede pěkně spravit :13:

• speranza57
        speranza57, 15.1.20 10:33:39  

Tak už víš jistě, z čeho ten ekzém máš ? Fakt z toho povlečení ? :7:
        Svati, já peru všechno, co koupím. Za prvé bůhvíkdo na to přede mnou sahal a za druhé oni určitě spoustu věcí ošetřují nějakou chemií, aby to vydrželo cesty po světě atd.
        To povlečení smrdělo jak bolavá noha, když jsem ho vybalila, to by bez vyprání absolutně nešlo použít. :8:
        Dřív jsem se snažila kupovat české výrobky, ale šidí to, už dávno to není tak kvalitní, jako dřív, tak mi to je už jedno a klidně to koupím v tom Jysku. Mám pár polštářů ještě po babičce, používám je často a stejně jsou pořád jako nové.
        Vysvětloval nám instalatér, že se sem vozí vodovodní trubky z Číny, že nic nevydrží a po max.5-10 letech se musí měnit. Je to stejné i s tím textilem. Utkají a ušijí to tady, ale když je to z podřadných nití dovezených odněkud z prdelákova, jakživo z toho nebude nic kvalitního !!! :10:

• majkanova
          majkanova, 15.1.20 17:06:26  

Já mám nejraději flanelové po mamince, už jsem to musela trošku zašít, ale pořád to nemůžu vyhodit, v zimě hřeje a v létě saje pot... je to příjemný materiál...

• b.k.marie
            b.k.marie, 16.1.20 10:23:43  

Kupuju ve Vesně a jedině bavlnu.

• atka.l
              atka.l, 16.1.20 11:10:04  

Já už taky kupuju jenom bavlnu.Ty uměliny nestojí za hovor. Chtěla bych někde sehnat trikotýn,ale ten stzrej,co byl na kombiné Mám jednu noční košili a v té se mi spí nejlíp Nikde to netahne a dobře se to udržuje.
              :13:

• majkanova
                majkanova, 16.1.20 14:10:11  

Nové povlečení nemá knoflíky, ale zip, to je náhodou fajn.. :15:

• semtexca
                  semtexca, 16.1.20 15:09:51  

:15: mám radši knoflíky :)

• majkanova
                    majkanova, 16.1.20 21:26:29  

ten zip je jemný, netlačí a Zdeni, nemusím koflíky přišívat... :15: :15:

• semtexca
                    semtexca, 17.1.20 07:22:35  

:15: jo Máji, zip je jemný, ale většinou se utrhne ten čudlík, za co to držíš a to pak lovím, kde je vůbec začátek :)

• b.k.marie
                    b.k.marie, 17.1.20 09:16:57  

Já taky.

• semtexca
                    semtexca, 17.1.20 09:59:02  

:15:

• majkanova
                    majkanova, 17.1.20 16:37:44  

čudlíky zatím drží... :15: :15:

• speranza57
                    speranza57, 17.1.20 17:18:54  

Taky si na ty zipy nemůžu zvyknout. :8:

• jnvesela
                    jnvesela, 17.1.20 18:49:41  

Ja uz jiny cejchy nez se zipama nekupuju. Karel jak stele, tak si je moc pochvaluje

• semtexca
                    semtexca, 18.1.20 15:53:09  

Pán domu občas taky ustele, ale je mu to tak nějak jedno, jaké to má zapínání :)

• atka.l
    atka.l, 10.1.20 11:19:43  

Zdravím do skupinky,přišla jsem na skok a zase mizím,musím uvařit něco pro vnoučata-přijedou na přespání a pak napoštu s balíkem ani nevím,co to teď stojí.Mějte se fajn :13:

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 10.1.20 12:34:06  

dravím.Tak sotva jsem se vyhrabala z nemoci přijela návštěva tak jsem zase tři dny stála u plotny.Dneska odjeli tak už snad bude klid.Dneska nehodlám vůbec nic a budu odpočívat.Zítra je taky den ale už to musím v celém baráku dát do pořádku.Jsou tu ještě dozvuky po svátcích které jsem nestihla protože jsem lehla a teď po návštěvě.Dneska jsem ani nevařila protože se musí všechno dojíst.Sluníčko svítí tak hezký den všem.

• speranza57
      speranza57, 11.1.20 19:33:10  

A já končím se sbíráním věcí pro útulkové bazárky, nechám si jen šperky a nic jiného ! Mám v kotelně (ilegálně!) uskladněné nějaké věci a zamořila jsem barák moly !!! :10:
      Před týdnem jsem tam přidávala nějaké krabice, nic tam nebylo. Dnes přijdu a je to tam jak na leteckém dnu. :10: Vystříkala jsem to Raidem, zítra se tam půjdu podívat. Myslím, že tam je jeden malý koberec, asi vlněný, že jsou v něm. Vynesu ho za barák, ať ty mrchy zmrznou.
      Nedávno jsem našla mezi šperky v sáčku jakési brouky, naštěstí scíplé, to už je na mě fakt moc. Všechno mám nejdřív uskladněné v bytě, pohnout už se tady nemůžu a ještě si sem zavleču nějaký neřád ??? To teda odmítám. :10:

• speranza57
        speranza57, 11.1.20 19:34:13  

Předevčírem jsem zvonila na sousedku a lítal na chodbě mol. Ještě jsme si říkaly, odkud asi lezou....no už to vím.... :8:

• Jitka.L
          Jitka.L, 11.1.20 20:02:30  

Jo, to jsou potvory. Nám lítaly od sousedů pod námi stoupačkama taky. Pak už jsem to psychicky nevydržela a vletěla na ní, ať si doma kouká uklidit nebo na ní pozvu hygienu. No...co říci.... A tak jsme digestoř zazdili, udělali filtr a zatím klid, už docela dlouho.

• speranza57
            speranza57, 12.1.20 09:18:08  

Já už tam mám ty koberce od května a nic tam nebylo. Ani před týdnem nic. To se muselo rozmnožit nějakou závratnou rychlostí. :8: Myslím, že někdo má ve sklepě nějaký zamořený textil a odtud se to rozšířilo. Před vánocemi se uklízelo, lidi nastrkali přebytečné věci do sklepů a je to. :10:
            Napíšu ceduli na nástěnku, ať si to zkontrolují.
            Já jsem to přece nemohla způsobit, když tam mám koberce tak dlouho a žádní moli tam celou dobu nebyli, ne ?

• speranza57
            speranza57, 12.1.20 09:21:38  

Ti potravinoví moli jsou taky pěkné svinstvo. Stačí jeden bordelář v baráku a celá stoupačka je zamořená. To má v bytě syn, nemůžou se toho zbavit, kupují různé dózy na potraviny, ale málokdy úspěšně, ty mrchy vždycky nějak prolezou. Protože jsou vegani, ve spíži mají hodně obilovin a luštěnin, to je potom fakt k vzteku.

• Jitka.L
              Jitka.L, 12.1.20 10:16:39  

Hezký den. Jo, to jim chutná. Mě se dali jednou do ořechů, prožrali i ty skořápky a uvnitř byla pavučinka a v ní kukly. Dokonce ta havěť prolezla na strop ve špajzu,to byla taky síla. Je dobré do skříněk s potravinami dát listy z ořechu. Dávám už řadu let, 2x ročně vyměním, na jaře, když už jsou a na podzim, a máme pokoj. Snad je to tím. :2: :2: :2: :2: Je to hrozné,uklízím, smačím... a pak jedna bordelářka :10: a toto.

• dana.hoyerova
              dana.hoyerova, 14.1.20 12:19:59  

No to nemusí být nikdo v baráku ani bordelář.Ty vajíčka molů si můžeš přinést v mouce či obilovinách už z obchodu.Množej se hrozně rychle. :2:

• speranza57
                speranza57, 14.1.20 13:42:38  

Je mi to jasné, ale jakmile objevím prvního mola, hned vyklidím spíž a najdu zdroj. Bordeláři na to kašlou a nechají tu havěť množit.

• Jitka.L
                Jitka.L, 14.1.20 18:41:46  

Ale když bydlí pod námi.... Je to děs. Otevřeš okno,od nich z jejich okna se line smrad z cigár, z jídla, ze špíny....A ještě moli. :10:

• atka.l
                  atka.l, 14.1.20 20:47:42  

Dobrý večer, Jituš,já to nesnáším,jak někdo kouří na balkoně :9: Ti moji dva kuřáci se tam taky vypalují a já jim nadávám.Hlavně-vedle nás nebydlí nikdo,soused zemřel a z druhé strany sousedi jsou pořád někde pryč.Z horního balkonu nad náma taky smrdí cigarety,Tak to mám jako za trest Ještě,že ti moji dva jsou tu jednou za týden. :11: Kouření je hnus :10:

• Jitka.L
                    Jitka.L, 14.1.20 20:58:34  

No, kouří prý si ve svém bytě.Mě by takový ten čistý cigaretový kouř nevadil,ale spojení toho všeho, to je teda síla.

• speranza57
    speranza57, 7.1.20 09:57:52  

Chystám se do města, ale ráno bylo venku -7°C, tak čekám, až se oteplí. Před chvílí tam byly už jen -2°C a svítí slunko, tak vlezu do vany a potom vyrazím.

• speranza57
      speranza57, 8.1.20 08:49:48  

Tak jsem včera docela vymrzla, ale měla jsem na sobě umělý kožíšek, tak se to dalo vydržet. Nakoupila jsem skoro všechno.
      Blechy mám, poslední krabičku (vytaženou z výlohy), ale za 98,-Kč ! :8: Jasně, že to zaplatím, ale je to hrůza, jak jsou ty plasty drahé. Vidím to i v domácích potřebách, když kupuju krabice na šperky.
      Kuličky plastu se rozehřejí, vstříknou do lisu a je to, záležitost několika vteřin. Akorát to potom někdo musí zkompletovat, ale velké fabriky už i na to mají stroje.

• semtexca
        semtexca, 10.1.20 09:02:08  

Ono by to bylo drahé i ze dřeva :9:

• atka.l
    atka.l, 6.1.20 10:44:08  

:8: No tak jsem tu cosi naosala a je to fuč :2: hezký den přeju :13:

• speranza57
      speranza57, 6.1.20 11:11:48  

Taky mi to někdy blbne, nejde odeslat a potom zmizí.
      Jdu teď vyčistit kočkám WC a už bude čas na oběd. Odpoledne možná vyrazím do obchodu, v Bille mají v akci kysané zelí od Efka, mám ho ráda, tak že bych si nakoupila zásobu.

• speranza57
        speranza57, 6.1.20 17:25:50  

Tak už se mi odpoledne nechtělo ven, půjdu zítra. Musím do města pro toner do tiskárny a podívám se tam do prodejny "Husákovy děti", jestli nemají BLECHY. V létě jsem tam byla s vnukem a neměli, ale prý je to jen momentálně vyprodané, že to běžně mívají.

• atka.l
          atka.l, 6.1.20 17:56:32  

Poš´ták dovezl ty ručníky Hned jsem je oprala a podařio se mi žluté obarvit na zaleno Ono to nevadí,jsou jenom pro mě,když mám ten ekzém.Byla jsem venku ,je tam nevlídno tak budu ráda doma v teple.
          Blechy,to myslíš ty do kloboučku? Kdysi jsme to meli a hrávali jsme to se eégrou.Kloboučku hop i blechy na dece na stole bývala to švanda a vydržely jsme u toho celý škaredý odpoledne :13: :15:

• majkanova
            majkanova, 6.1.20 20:12:31  

blechy byla myslím ta kolečka, jak se jednou brnkalo o druhou, která dál doskočí...

• semtexca
              semtexca, 7.1.20 09:43:58  

:15: jo, při hraní to byl nervák :15:

• speranza57
              speranza57, 7.1.20 09:56:15  

Ony jsou uskladněné v takové mističce s přihrádkami a muselo se trefovat do těch přihrádek.

• speranza57
            speranza57, 7.1.20 09:55:19  

Jojo, deka na stůl a už blechy skákaly ! :1:
            Sehnala jsem Mikádo i Kloboučku hop, ale blechy neměli, tak potřebuji doplnit výbavu, kdyby kluk onemocněl nebo měli ve školce prázdniny a musela jsem hlídat. :15:
            Nejhorší bylo, když mi zbyla jen jedna blecha, to se muselo cvrnkat nehtem a já je měla okousané do půlky prstů, vůbec mi to nešlo ! :1: :1:

• atka.l
              atka.l, 7.1.20 12:27:34  

Dobré odpoledne,já mám doma jen domino a potom taky malou krabičku ,kde jsou figurky na člověče nezlob se.Je to magnetický.Měl to Jarda do vlaku,když jezdil na vojnu.Te´d si s tím hraje Mareček s Jolankou,
              Venku je hezky,ale chladno,já jsem nevyspaná,tak se tam nehrnu.Prý zas začáíná chřipka,tak ani do obchodu nechodím,jen před večerem,když tam není moc lidí.
              Mějte hezký den a užijte si sluníčka,tady svítí :13:

• majkanova
                majkanova, 7.1.20 16:44:49  

teď si děcka málo hrají, rodiče jim dají tablet už od 2 roků to oni umí... a je klid...

• speranza57
                  speranza57, 8.1.20 08:53:35  

Já doma tablet nemám a u svého počítače ho sedět nenechám, potřebuji ho k práci, tak aby mi tam něco nevymňoukl. Hrajeme si postaru, on má i pár nových her, ale většinou jim nerozumím a mají příšernou grafiku.
                  Nejraději má válku s kartami, učí se tím čísla a na konci vždycky měříme hromádky, kdo má víc karet. :1: Až bude větší, naučím ho žolíka. :1: