Podzim života

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
speranza57 (2019-08-25 18:04:34)semtexca (2019-08-25 17:03:23)b.k.marie (2019-08-25 10:50:27)atka.l (2019-08-24 23:03:43)jemi48 (2019-08-24 20:37:51)jnvesela (2019-08-24 19:50:32)dana.hoyerova (2019-08-23 14:12:55)Jitka.L (2019-08-22 22:44:38)majkanova (2019-08-22 16:57:48)helena.manova (2019-08-14 10:07:53)Allegretto (2019-08-12 04:22:19)MimVig123 (2019-02-23 19:04:14)
Podzim života
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 24 236 | Členů: 12
Správci: b.k.marie (hlavní), jnvesela

Jak se člověk vlastně na podzim života těší nebo jak ho prožívá? Jako smutné ohlédnutí za obdobím mládí, za časem velkých plánů a dostatku sil? Nebo jako dobu pokojného sbírání ovoce?
Pojďte na besedu .........

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• b.k.marie
    b.k.marie, 25.8.19 10:44:35  

Dědouch v lese, zase budu mít odpoledne co dělat. Nějak dneska nemám náladu. Už ráno jsem uvařila fazolky na smetaně s hovězím, brambory čekají v hrnci až je zapnu, nějak mne to dneska nebaví. Vedro je k padnutí, čeká mne v týdnu doktor, nějradši bych zalezla někam do lesa na chajdu a lahodovala sama bez lidí.

• speranza57
      speranza57, 25.8.19 12:00:20  

Ahoj všem, my tady dnes máme docela fajn povětří, vedro určitě není. Včera to bylo mnohem horší, už jsem byla zoufalá, že letos se toho tepla snad nezbavíme. Přece koncem srpna už nebývalo takové teplo, ne ? :8:

• speranza57
        speranza57, 25.8.19 16:49:47  

Tak odvolávám moje ranní tvrzení, už je mi taky vedro, potím se a lepím k papírům na stole. On tady byl za barákem ráno chládek, docela mi i bylo zima na nohy, ale jak se otočilo slunko, peče mi to sem do oken a je zase hnusně ! :10:

• semtexca
          semtexca, 25.8.19 16:59:08  

Tady je to v pohodě, žádný vedra..

• semtexca
      semtexca, 25.8.19 16:58:13  

A pak že nerostou. Když jsem doma říkala, že by to chtělo pár hub na smážu, tak prýýýý u nás neroste ani prašivka.

• speranza57
    speranza57, 20.8.19 16:30:41  

Tak tady mám od včerejška vnuka, dnes dopoledne jsme byli v ZOO a že ji tady máme na pěkném kopečku (Mniší hora.....ale fakt hora, žádný pahorek !!!), jsem vyřízená jak kolkovaná žádost, dneska v noci nebudu o kyčlích vědět, i kdybych spala na prkně. :1: Kluk je živej a plný elánu, teď sedí vedle mě na otáčecí kancelářské židli a má z ní kolotoč (už asi 3/4 hodiny), já se sotva vleču. A to jsme obešli jen jednu polovinu ZOO, tu druhou musíme jindy, už bych to dnes nedala.
    Ale koupila jsem v hračkářství Kloboučku HOP, Člověče nezlob se a Mikádo, tak večer je o zábavu postaráno. :1: Ještě jsem chtěla blechy, ale paní smutně říkala, že se na ně lidi hodně ptají, ale že je nemá. Zkusím se podívat v jedné prodejně, jmenuje se Husákovy děti a tam mají všechny ty staré klasické hračky, co pamatují moje děti a některé i já. :15:

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 21.8.19 09:54:41  

Jdu jen pozdravit.Za chvilku jedu do Jihlavy.Chtěla jsem jet ráno ale pršelo tak jsem to vzdala ale přestalo tak tam sjedu na otočku ať to mám z krku.Stejně je hnusně a venku je mokro na cokoliv tak aspoň něco vyřídím co je nutné. :2:

• semtexca
        semtexca, 23.8.19 12:52:02  

Venku je hezky, tak si ještě užijme krásného teplíčka :)

• b.k.marie
          b.k.marie, 24.8.19 14:00:41  

Ahoj Zdeni! Tebe jsem už neviděla sto let. Jak žiješ?

• semtexca
            semtexca, 24.8.19 16:34:42  

ahoj Bělo, jak to jen jde..

• speranza57
      speranza57, 23.8.19 08:58:12  

Tak blechy neměli, ale prý objednají. Koupila jsem (a rozstříhala !) 3 PEXESA, tak jsme hráli o 106, ale ani jednou mě nenechal vyhrát. Má postřeh a paměť jako slon ! :1: Včera odpoledne už odjel, tak jsem nakrmila kočky, přesunula postel a upadla do kómatu. :1:

• jnvesela
        jnvesela, 23.8.19 09:28:36  

:1: :1: :1:

• semtexca
        semtexca, 23.8.19 12:49:08  

:1:

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 23.8.19 14:12:55  

:15: :15: :15: Jo děti ty dají zabrat.Taky se tu vždycky aspoň den kurýruju když děti odjedou.Ale jsem ráda že jsou. :15:

• speranza57
            speranza57, 23.8.19 18:22:34  

Ráno už jsem se zase pustila do práce, ale fakt mi to hlídání dává zabrat. :1: Nechápu, jak jsem dřív zvládla 2 děti, práci, domácnost, nemocného chlapa a nemocného psa. :1: :1:

• b.k.marie
              b.k.marie, 24.8.19 10:32:24  

Já taky nechápu, co jsem všechno zvládla. Roky přibývají, síly ubývají. Jojo....

• speranza57
                speranza57, 24.8.19 11:36:53  

Mně ubývá elánu, někdy bych i mohla, ale už se mi táááák nechce ! :1:

• b.k.marie
                  b.k.marie, 24.8.19 13:20:21  

To znám. Ale Naďo, máme na to už nárok, ne?!

• speranza57
                    speranza57, 24.8.19 13:57:25  

Však jo, já si nedělám žádné násilí. Když se mi nechce, však ono se to do zítřka nepotento…. :1: Kromě práce, to musím někdy i přes velkou nechuť. :8:

• semtexca
                semtexca, 24.8.19 16:51:02  

Nic nelámu přes koleno..taky proč, není důvod. Děti jsou velké, tak proč se honit. I když, někdy mi šoupne v hlavě a jdu do práce :) ale to je jen taková kulturní vložka :)

• speranza57
    speranza57, 18.8.19 07:59:04  

Zdravím při nedělním ránu, kočky nakrmené, Ferda to stihl i vyblinkat, tak jim ještě vyčistím záchodky a půjdu do Lídlu, mám na papírku napsaný nějaký nákup. Odpoledne budu poklízet, zítra přijede vnuk na pár dnů, tak ať tady mám pořádek.
    Minule, když tady byl, se mi špatně spalo v obýváku (tvrdá postel, strašně mě rozbolela kyčel). Měla jsem takových různých molitanů a matrací, všechno jsem odvezla do útulku, když odešel poslední pes. Musím si něco nového koupit.

• atka.l
      atka.l, 18.8.19 19:24:02  

Jak se člověk nevyspí, stojí celej den za starou bačkoru. Taky budu muset koupit novou madračku, tahle je zase moc měkká :15: .

• b.k.marie
        b.k.marie, 19.8.19 10:20:47  

Mně k 70sátinám kluci koupili tu vysokou seniorskou postel z masivu a muž k tomu dodal podle mého přání vysokou tu nejtvrdší matraci. Perfektně se na tom spí.

• atka.l
          atka.l, 19.8.19 14:01:30  

Já mám postel docela dobrou,udělal to pavlík za dvou válend,ale ty starý madračky už něco pamatují tak musí jíét vyměnit.Potřebuju tvrdší na spaní.Sedí se na to dobře,ale spaní stojí za houby :14:

• speranza57
    speranza57, 14.8.19 21:13:07  

Tak mám po kontrole na DIA, dobře to dopadlo, měla jsem strach z dlouhodobého cukru, ale zlepšil se mi oproti minulé kontrole. Tak jsem si dotáhla domů igelitku léků a 7.listopadu jdu znovu.
    Vloni jsem přes vánoce zhubla, měla jsem střevní problémy a nejedla jsem nic z klasických lahůdek, ale letos bych si možná i dala něco nedietního ! :1:

• b.k.marie
      b.k.marie, 15.8.19 11:21:41  

Tak to gratuluju, to ti přeju. Já jdu za 14 dní na krev.

• speranza57
        speranza57, 15.8.19 11:23:56  

Představ si, že jsem si zapomněla u stánku koupit koláč ! :1: No nic, budu tady mít vnuka, tak něco upeču a dám si. :1:

• atka.l
          atka.l, 15.8.19 20:01:41  

Já jsem byla taky v úterý,dlouhý cukr jsem měla v normě,ale glykemlu nalačno 7,4 uf to jsem koukala Dneska jsem měla po obeše 6,3 no tak určitě to mám od nervů měla jsem strach tak jsem špatně spala.Taky jdy v listopadu na další kontrolu.V PONDĚLÍ NA uz štítné žlázy. Hezký večer,ať nám to všem dobře dopadne :15: :13:

• b.k.marie
          b.k.marie, 16.8.19 09:59:36  

Noa kde máš řízek? :1:

• speranza57
            speranza57, 17.8.19 08:06:18  

Řízek byl včera večer !!! :1: :1: Sice jen z kuřete a upekla jsem si k tomu zeleninu s pár brambůrkama, ale i tak to stálo za to ! :1: Koupila jsem 2 lilky, do toho pekáče to bylo moc, tak jsem větší půlku pokrájela na kolečka a taky usmažila, dnes si to dám ke svačině mezi 2 půlky rohlíku, který si lehce máznu majonézou. :15:
            A měli v Bille v akci plundrový rohlíček plněný tvarohem, tak jsem si ho koupila a moc jsem si pochutnala k odpolední svačině. :1:

• atka.l
              atka.l, 17.8.19 10:24:11  

Já bych si dala řízek,ale je to zmrzlý,tak bude zeleninový rizoto a krůtí polívka Taky se to dá jíst .Hezkou sobotu,konečně vykouklo sluníčko :13:

• speranza57
    speranza57, 14.8.19 09:50:25  

Dobré ráno ve středu. Nechcete někdo černou kočku ? Ta mrcha mi včera shodila síť s pokrájenými hříbky na sušení, tolik práce mi to dalo a ta první část šla do koše. :10: Blbý je, že ji nedohoním, ale lítala jsem za ní, dupala a řvala, tak snad si něco zapamatuje.
    Já bych normálně zavřela dveře, ale Ferda teď spává v prádelním koši, tak jsem ho nechtěla rušit, nechala jsem bohužel dveře otevřené a ta potvora potřebovala zkoumat, co je v obýváku nového. :10:
    Houby mi přinesl soused, byl tam jeden obrovský pravák, několik kozáků a hodně kovářů. Ti kováři modrají a tmavnou, ale pod maso nebo do polívky to snad nevadí.

• b.k.marie
      b.k.marie, 14.8.19 09:54:25  

Naďo, to jsi měla v cedníku opláchnout, 5 minut povařit, nechat vystydnout a dát do krabičky do mrazáku. Taková škoda...

• speranza57
        speranza57, 14.8.19 11:21:40  

Vysypala mi to na koberec, který nebyl týden vysávaný, ale i kdybych ho vysála hodinu před tím, stejně by ty houby byly plné chlupů. Víš, jak to je, když máš doma zvíře. :8:

• atka.l
      atka.l, 14.8.19 10:08:18  

Jejda to je škoda ale hříbky te´d porostou,tak řekni sousedovi a on ti zase nějakého donese :4: Já bych šla do lesa hned,ale nedojdu a ani bych po těch sparách chodit nemohla před chvílí jsem si udělala test,co byl na Centrumu-jak znáte houby Udělala jsem jen dvě chyby.nepoznala jsem kozáka březového-napsala jsem -křemenáč a pak ještě jednoho hříbka-byla to babka a já jsem napsala hřib smrkový.Všechny jedovatiny jsem určila dobře a Víte odkud má MUCHOMŮRKA ČERVENÁ SVOJE JEMÉNO? prý proto,že ji používali na hubení much :1:
      přeji krásný den,už kouká sluníčko,ale zima je -fuj :13:

• speranza57
        speranza57, 14.8.19 11:26:47  

To vím, muchomůrka se povařila v mléce a mouchy se napily otrávily. Podle mě teda docela nebezpečné, mohl se taky napít nějaký člověk nebo dítě. :8:
        Soused chodí do lesa pravidelně, co chvíli mi něco přinese. Chodí spolu s dalším sousedem, ten je na houby naprostý expert, najde i v zimě a i když nikde nerostou. Jednou jsem ho viděla sbírat ve svahu, jak u nás jezdí tramvaj, to je násyp z kamení, no nesl odtud půl igelitky. Asi ví, kde má hledat.
        S určením jsem neměla problém, však mě cvičil děda od útlého dětství. :15: Ale na toho kováře jsem se pro jistotu podívala do atlasu, osobně jsem ho ještě nikdy nenašla, tak abych věděla pro příště. :15:

• atka.l
          atka.l, 14.8.19 15:14:06  

Já mám ráda takový testíky.Někdy si musím odpověď najít na google a pak si to už pamatuju.O těch muchomůrkách jsem četla,že nějaký člověk v Rusku to sbírá a normálně to jí.To bych si netroufla.ale miluju muchomůrku RŮŽOVKU,masáka jako řízek když byl Jarda,tak nosil a dávali jsme si do nosu :4: :15:

• speranza57
            speranza57, 14.8.19 21:10:20  

Růžovka je jedna z nejlepších hub, jen škoda, že bývá hodně červivá. Červivé houby nesnáším, jak je tam jediná dírka, vykrajuju to až do čistého.

• b.k.marie
              b.k.marie, 16.8.19 10:03:10  

Taky šedivka, ale té se bojím, neznám ji tak dobře, qabych si byla jistá. Můj muž se v houbách hodně vyzná a to co nosí domů bych vám nepřála vidět.

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 15.8.19 13:27:29  

Kováře zbíráme běžně.Je to velice dobrá houba.A to že zčerná je normální.Jen se nehodí třeba na smažení protože se musí pořádně provařit.Já ho dávám velice ráda třeba do bramboračky protože se mi zdá že je oproti jiným sušeným houbám aromatičtější a v té polévce je bezvadný. :2:

• speranza57
        speranza57, 15.8.19 19:00:17  

Nejlepší polévka-bramboračka byla se stročkem kadeřavým nebo trubkovitým, teď nevím přesně. Vařila ji naše máti, sbírala ty houby na chatě. Voněla a chutnala intenzivně po houbách a byla krásně hnědá.
        Já jsem toho stročka taky jednou našla tady u nás za panelákem v lese, ale jen jeden malý trs, to bylo škoda uříznout. Od té doby už jsem ho neviděla.

• majkanova
          majkanova, 15.8.19 19:27:58  

je to stroček trubkovitý, takový černý, po usušení ho namelu na prášek a pak dávám jako koření... ale už jsem aspoň 3 roky to v lese neviděla...lesů moc ubylo, kácí se ve velkém, je to škoda....

• speranza57
            speranza57, 15.8.19 19:30:33  

Kácí se a taky usychají lesy. :9:

• b.k.marie
          b.k.marie, 16.8.19 10:01:38  

Jo stročky, ty už tady u nás ani nerostou. Sušila jsem je zvlášť a dávala hlavně na vánoce do kuby. lesy berou za své a všechno co je v nich taky. Kde jsou ty časy...

• speranza57
            speranza57, 17.8.19 08:25:53  

Kolikrát si říkám, jak jsem ráda, že už jsem stará, ty lepší časy pamatuju a těch horších se zaplaťpánbůh nedožiju.

• speranza57
    speranza57, 12.8.19 06:52:27  

Zdravím při pondělním ránu, jsem už v procesu, o víkendu mi naposílali mejlem změny k práci, která se má dnes odevzdat, tak musím zabrat, abych to stihla. Barák složitý jak atomová elektrárna, už to mám od čtvrtka hotové, do toho změny, to jsem teda štěstím bez sebe ! :10:
    Včera jsme poklízeli bazárek, zavezl mě tam odpoledne syn a skorosnacha autem, zůstali jsme tam až do konce, přijela jsem domů až před 22 hodinou. :8: Ale mladí tam hodně pomohli, hlavně kluk nosil pytle a vozil věci na růdlu, nakládal do auta. Já už jsem potom jen seděla a hlídala pokladnu, takhle večer už toho moc nemůžu dělat.

• b.k.marie
      b.k.marie, 12.8.19 14:44:31  

Měli jsme k obědu srnčí na zelenině s rýží. Padají blumy, tak jsem jich asi 4 kg vypeckovala, rozvařila asi půl hodiny, pak přidala želírovací cukr, trochu kyseliny citronové, za 5 minut bylo hotovo. Skleničky už dělají na lince stojku, je jich 18. Víc dělat nebudu, mladí o to nestojí a my to nestačíme potom zlikvidovat. Ještě mám z loňska meruňkové a jahodové.

• speranza57
        speranza57, 12.8.19 14:53:31  

Tomu se myslím říká "klevela", taky jsem to tak kdysi dělávala pro děcka.

• atka.l
        atka.l, 12.8.19 19:49:09  

Já už jsem neměla srnčí ani nepamatuju, kde to Bělo kupujete? Tady jsem to nikde neviděla :11:

• b.k.marie
          b.k.marie, 13.8.19 10:11:22  

Buď v Kaufu, v Bile a nebo v Tesku. Mají balíčky akorát tak pro dva, jak je to k dostání, muž nakoupí třeba 15 balíčků do mrazáku. Mívají jelení, daňčí, srnčí a kančí. Občas se dostane i zajíc a bažant.

• dana.hoyerova
            dana.hoyerova, 13.8.19 11:11:27  

Tak to jde úplně mimo mě protože u nás nikdo zvěřinu nemusí a ani já ne.Asi nejsme dost labužníci protože nic se navyrovná např. pečené kačence zelo knedlo nebo řízku přes celý talíř a podobně.No ale každej jsme jinej. :15:

• b.k.marie
              b.k.marie, 15.8.19 11:27:12  

No jo, to máš pravdu. U nás vždycky bylo kupa zvěřiny, jsme zvyklí.