Podzim života

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
atka.l (2019-10-20 17:07:24)jnvesela (2019-10-20 11:44:19)b.k.marie (2019-10-20 11:20:22)jemi48 (2019-10-20 09:11:26)speranza57 (2019-10-20 08:52:43)semtexca (2019-10-20 08:07:00)Jitka.L (2019-10-19 21:20:07)dana.hoyerova (2019-10-18 13:31:36)majkanova (2019-10-15 19:32:17)MimVig123 (2019-10-12 21:34:37)Allegretto (2019-10-08 08:51:16)helena.manova (2019-08-14 10:07:53)
Podzim života
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 24 488 | Členů: 12
Správci: b.k.marie (hlavní), jnvesela

Jak se člověk vlastně na podzim života těší nebo jak ho prožívá? Jako smutné ohlédnutí za obdobím mládí, za časem velkých plánů a dostatku sil? Nebo jako dobu pokojného sbírání ovoce?
Pojďte na besedu .........

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• atka.l
    atka.l, 19.10.19 13:04:53  

Dobré sobotní odpoledne,tak začnu nový vlákno :1:
    U nás se udělalo hezky.Ráno byla mlha ,ale ptáci ještě na krok viděli.Pak se zvedla a bylo zamračeno Oskar se nedal a vylezl :1: Byla jsem pro vajíčka a v teplým kabátě mi bylo horko.
    Oprala jsem si bačkory,už visí na sluníčku,ale určitě do večera neuschnou tak to budu muset dosušit na topení.Dneska lenoším,na oběd jsem si koupila dva koláčky a spařila hrníčkovou brokolicovou polívku. Nechtělo se mi nic vařit No bůhvíjak zdravý oběd to není,ale pochutnala jsem si .Kdyby byla fazulnica-tak by to bylo ještě lepší.
    To jsme mívali v jídelně ve středu,když jsem učila na Základce.Buď gulášovku nebo fazolovou a k tomu vdolky,buchty nebo něco sladkýho. Náš ředitel to k těm polívkám přikusoval .Já jsem to z domu neznala,divila jsem se že to může tak jíst,ale až jsem to ochutnala tak jsem to jedla taky. Bylo to dobrý.
    Tak mějte hezký den a celý víkend

• speranza57
      speranza57, 19.10.19 21:17:15  

Já jsem měla na veganské svatbě výborný pozdní oběd nebo brzkou večeři, jak to kdo vezme. :1:
      Jedna kamarádka si dala po jídle dort, já už jsem ho nechtěla, ale byl v tom kokos, který ona nesnáší, tak mi ten talířek přisunula....no co jsem, já chudák, měla dělat ??? :1: :1: :1:

• semtexca
        semtexca, 20.10.19 08:02:52  

:1: no jasně, přece neodmítneš :)

• speranza57
          speranza57, 20.10.19 08:52:43  

No právě, bylo by mi blbé to nechat na stole osychat. :1: Ale měli to všechno moc dobré, dala jsem si hráškovou polévku, bramborový salát a smažený seitan. Fakt všechno výborně dochucené. Však jak jsem potom šla občas kouřit dolů před restauraci, měli skoro pořád plno, asi je to dobrý podnik.
          Ale na ulici v centru města už pomalu není slyšet slovo česky, samý cizinec. :8: Já bydlím na sídlišti, tady zatím dobrý. Do města se dostanu jednou za dlouhý čas a nestačím zírat. :8:

• semtexca
        semtexca, 20.10.19 08:07:00  

:15: udělám dnes fr-brambory. I když Láďa by pomalu nemusel jíst vůbec (potřebovala bych jeho žaludek :)) tak to bude mít povinné :)

• b.k.marie
    b.k.marie, 17.10.19 16:51:31  

Tak. Právě odešla pedikérka, udělala mi pedikůru i reflexní masáž, byla to balada. Stejně je ta medicinální pedikůra zázrak. :2:

• speranza57
      speranza57, 17.10.19 17:24:06  

Hlavně je bezva ta služba, že ti přijde až domů a nemusíš se nikam trmácet.
      Volala mi dcera, že její tchýně je po mrtvici, tak se bude řešit, co s ní bude dál. Všichni doufají, že se na rehabilitaci rozchodí, ale jestli ne, tak nevím, co budou dělat. Ona do žádného pečovatelského zařízení nepůjde, ona dochovala svoje rodiče a očekává, že stejně tak ji dochovají její děti. Žije sama ve vesnici na jihu Moravy, syn v Brně a pracuje na směny, dcera sice kousek vedle, ale dělá taky na směny u dráhy.

• atka.l
        atka.l, 17.10.19 22:35:13  

No to je tragedie,rehabilitace jí může pomoct,ale záleží na tom jak moc ji to zasáhlo.když nebude samostatná tak bude muset do nějakého rehabilitačního zařízení jít.Jak jsou děcka ještě v práci tak je to na houby :11:

• b.k.marie
          b.k.marie, 18.10.19 10:40:42  

Nojo, to je potom průšvih. Ale ať chce nebo nechce, stejně bude muset někam jít, když bude potřeba celodenní péči, nedá se nic dělat. Nebo jedině pak zažádat na sociálce o podporu v nemohoucnosti a platit si z toho pečovatelky. Je to trápení...

• speranza57
            speranza57, 18.10.19 11:53:11  

Já se do toho nebudu montovat, to si musí vyřešit jejich rodina. Teoreticky bych si babku mohla vzít k sobě, jsem doma a teoreticky by mohla cestovat vždycky i na pár dnů k dceři nebo k synovi, podle toho, jaké by měli směny. Ale pochybuju, že by chtěla, má na vesnici barák, slepice, pole, zahradu. Přesadit takového starého člověka do paneláku by pro ni bylo asi neštěstí. :8: Navíc viděly jsme se spolu asi 3x, jsem pro ni cizí člověk.

• dana.hoyerova
              dana.hoyerova, 18.10.19 13:31:36  

Zdravím při pátku.Před chvilkou jsem dorazila od očařů.Kontrola po roce od operace očí.Všechno je v pořádku jenom jít tam je za trest.Ačkoliv objednaná stejně jsem tam hodinu a půl čekala.Je to tam tak vždycky.No na rok mám pokoj.Pak jsem ještě jela nakoupit a půl dne je v čudu.Ráno když jsem vyjížděla tak tu byla mlha že nebylo vidět na krok.Teď svítí krásně sluníčko tak snad bude ještě pár hezkých dnů.Hezký zbytek dne všem. :2:

• semtexca
                semtexca, 19.10.19 08:39:52  

Včera bylo fakt hezky. Slibují teplý víkend, tak snad jim ta předpověď klapne. Užívejte si tepla a sluníčka, než nás zase zavalí sníh..

• semtexca
                  semtexca, 19.10.19 08:45:00  

Každý den venku něco udělám..pomalu vše stříhám a zazimuju.

• jnvesela
                    jnvesela, 19.10.19 09:58:48  

Dobre ranko vespolek, Zdeni to se mate, ze mate hezky pocasi, my na zahradce udelame leda prdlajs, porad prsi a i kdyz chvili ne, tak je vsechno promaceny, tak zase prd udelame

• semtexca
                    semtexca, 20.10.19 08:04:25  

jo Jani, zatím se to daří. Vy jste ani to léto neměli nic moc, ale zase lepší, jak ty vedra. I když letos to nebylo tak brutální, jako minulý rok..

• speranza57
    speranza57, 15.10.19 08:43:39  

Zdravím po ránu, pouštím se do práce, ale jsem naštvaná. Včera mi měli přivézt všechny výkresy, přivezli jen jediný, že nestíhají. Já na to mám čas do konce měsíce podle původního termínu, potom mám rezervováno pro dalšího zákazníka, tak z toho asi zas budu šílet. :9:

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 15.10.19 12:33:42  

Zdravím.No jo to počasí tomu teda dává.kam se člověk hne všude začínají být spousty prskajícícha smrkajících lidí.Když už musím někdy k obvoďákovi tak si tam ráno zavolám a jdu tam až kolem poledního když už je většina lidí pryč.Snažím se těm prskounům co nejvíc vyhnout.Tak hezký den všem. :2:

• atka.l
      atka.l, 15.10.19 13:56:39  

No teda Nadi,Ty jsi fakt k neutahání.Já sjem poslední pdobou jak zpomalený film.To je tím Dithiadénem,beru ho na noc,ale stejně mě to svědí a ještě chrním i ve dne.jak mátoha.
      Byla jsem u kožnní s tou vyrážkou.Tak mi dala mastičku s ATB a taky papírek na mýdlo se stříbrem tak jsem zvědavá,jeslti to pomůže.Už spávám v rukavicích,abych se nedrbala je to otrava.Venku je nádherně,slunečno a teplo tak jsem zvědavá,jak dlouho to vydrží.přemýslím,že se nechám očkovat proti chřipce.Už mi jednou seděla za krkem ,ale vyhnala jsem ji česnekem. :1:
      Budete se očkova? :6:

• speranza57
        speranza57, 15.10.19 18:06:15  

Po mých nedávných zkušenostech s doktory bych asi začala sama něco měnit nebo zkoušet. :8: Zítra ráno jdu opět na ORL, sice už mám ten jazyk docela v pořádku, ale ať se na to podívá odborník, protože ještě o víkendu jsem tam cosi měla. A není vyloučené, že se mi to rozjede znovu. :10:
        A hlavně si přečti příbalové letáky od všech léků, které bereš, jestli ty kožní potíže nejsou ve vedlejších účincích.

• majkanova
        majkanova, 15.10.19 19:32:17  

nebudu, jen jednou jsem se nechala očkovat a reakce byla taková, že jsem měla hroznou chřipku 14 dní... je to moje zkušenost, ale už je to 8 let.... pak jsem už nikdy chřipku neměla, asi jsem získala protilátky...

• speranza57
          speranza57, 15.10.19 19:41:09  

Já taky ne, chodím mezi lidi málo a doma u počítače snad nic nechytím.

• jnvesela
            jnvesela, 16.10.19 10:34:58  

Ja taky ne, chripku jsem nemela nejmin 50 let, tak pocitam, ze to tak zustane i bez ockovani

• atka.l
              atka.l, 16.10.19 10:38:29  

Tak já jsem ještě nikdy očkovaná proti chřipce nebyla a Naše doktorka ani sestřička se očkovat prej nenechávají.Teď mám problém s tou alergií,ale už se to řeší.Za 14 dnů mám ít na kontrolu a pak na Alergologii-jestli to nezmizí.
              Ale určitě se tam nechám poslat i když se to zlepší.Aspoň mi řeknou,co nemám jíst
              Přeju hezký den,dneska to na vycházky nevypadá,ale zima není :13:

• speranza57
                speranza57, 16.10.19 18:05:13  

Sousedka je sestřičkou na plicním a taky se nenechá očkovat proti chřipce. Prý to způsobí víc škody než užitku. To si každý musí zvážit sám. Když budu chodit denně do lesa, asi se nechám očkovat proti klíšťatům a když budu denně ve styku s mnoha lidmi, tak asi zvážím i tu vakcínu chřipkovou. Ale je to jen můj názor.

• semtexca
              semtexca, 17.10.19 08:32:24  

Na chřipku se taky nenechávám očkovat. To ani dříve, když to bylo zadara..

• semtexca
                semtexca, 17.10.19 08:39:08  

Ráno bylo asi jen 7 stupňů a měsíc svítil jako rybí oko..byl skoro úplněk, i když už bere zpátečku..

• speranza57
                  speranza57, 17.10.19 08:42:29  

Vzbudila jsem se dnes později, tak měsíc jsem neviděla, ale teď máme dole mlhu a nahoře slunko, obloha bez mráčku, vypadá to moc pěkně. Před okny mám 2 velké javory, jsou jako ze zlata a i ostatní stromy v zahradách se krásně barví. Toto je moje oblíbené roční období. :15:

• atka.l
                  atka.l, 17.10.19 10:18:54  

U nás bylo taky jen 7 ale te´d se zdá,že jde teplota nahoru a slunnko svítí,tak snad bude hezky a tepleji :2: Mejte se fajn :13:

• speranza57
    speranza57, 13.10.19 09:33:49  

Tak hlásím, že jsem v pořádku zpět z výletu, bylo to bezva a bez komplikací, všechno jsem zvládla a našla se spousta mladých mužů a slečen, kteří mi pomáhali s kufrem, až mě to překvapilo, že je dnes tolik ochotných lidí na světě ! :7: :15:
    V pátek ve 4 hodiny ráno jsem na lačno polkla léky, tak mi na začátku cesty bylo trochu blbě, ale dobře to dopadlo, sáček v kapse jsem nemusela použít. :1:
    Cestování bezva, všechno jsem stihla a našla správný dopravní prostředek, akorát ten závěr cesty se mi moc nelíbil.....hodinu a půl v rychlíku, v uzavřeném kupé a přímo naproti mně seděla babizna s chřipkou nebo co to měla, furt smrkala a strašně kašlala. Kdyby si, knedla jedna, aspoň dala před hubu kapesník, ale to nééé, kašlala do pěsti a hubu měla fakt o moc větší, než tu zaťatou pěstičku. :10: :10:
    Tak jsem ještě v šalině vypotřebovala celé balení vlhčených kapesníků a pozutírala všechna držadla kufru, uši kabelky, svoje ruce, mobil....prostě co šlo. Doma jsem hned polkla 2 celaskony. Už asi 3 měsíce jím hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem na imunitu, tak hyn sa hukáže, jestli to má nějaký efekt. :8: Snad to dobře dopadne, protože si nemůžu dovolit lehnout, mám pracovní termín. :8:

• atka.l
      atka.l, 13.10.19 10:11:39  

Dobré nedělní ráno,Tak to nesnáším,když někdo kašle a smrká do ruky Jednou jsem musela upozornit paní,aby si zakryla pusu,když kašle :11: Podala jsem jí kapesník Bylo to trapný,ale ani nemukla.
      Venku se dělá hezky,tak bude prostor na nějakou procházku
      já mám s tou imunitou problémy už delší dobu,jak se někde vyskytně baacil tak na mě skoří
      Já to řeším česnekem ,uvařím polívku a spařím si tím česnek takže ná vlastně česnečku permanentně :1:
      Tak hlavně,že jsi všechno zvládla Nadi a že se Ti to líbilo Já jsem tentokrát na sraz nejela.nejsem fit tak co bych tam dělala-otravovat lidi,co se sešli pobavit se.Zrovna dávali v TV to rozloučení s Karlem tak jsem zůstala doma.
      Hezký den všem :13:

• b.k.marie
        b.k.marie, 14.10.19 09:58:15  

Nejhorší je to v čekárně u doktora. Lidi nemají soudnost, chovají se jak prasata.

• speranza57
          speranza57, 14.10.19 10:03:58  

Víš, kolikrát už jsem z té čekárny odešla, když tam někdo nehorázně prskal ? :8: Jenže někdy to nejde, když potřebuji léky nebo mi něco je, musím to vydržet. Tak si ostentativně zakrývám obličej utěrkou, kterou stále nosím v kabelce (na utírání zpoceného ksichtu) a stojím v nejvzdálenějším rohu.
          Kdyby mi to nebylo blbé, tak nosím doktorskou roušku na obličej jako v Japonsku. Ale říkala mi sousedka (sestřička na poliklinice, plicní oddělení), že ani ta rouška by mi nepomohla, ty kapénky proniknou skrz. To by ji musel mít na hubě ten, co prská, aby se to nedostalo do vzduchu. :10:

• b.k.marie
            b.k.marie, 14.10.19 10:24:23  

Já po té onkologické léčbě mám děsně oslabenou imunitu a chytím všechno. Průběh je pak horší než u jiného. Takže já odevzdám legitku pojišťovny a jdu na chodbu, sestra pro mne pak přijde. Jenže tam není lavička a já nevydržím stát. Je to děs.

• speranza57
              speranza57, 14.10.19 10:33:24  

Všude po městě tady máme k zapůjčení kola, někde mají i elektrické koloběžky, služby pro mladé a zdravé lidi, ale aby na poliklinice vymysleli něco podobného pro zapůjčení toho nemocničního vozíku, to asi nehrozí. V nemocnicích to mají, díkybohu, dcera tam před pár lety strávila 8,5 hodiny s polámanou nohou a plicní embólií (čekáním + různými vyšetřeními v různých koutech špitálu), než dostala postel a mohla si lehnout. :10: Bez toho jejich kolečkového křesla by to nezvládla.

• b.k.marie
                b.k.marie, 14.10.19 10:40:10  

To máš pravdu.Tady u nás na poliklinice žádné pojízdné křeslo nevidět. Ale jsem šťastná za to, že tu udělali šikovný výtah. Nemusí se šťamrat po schodech.

• atka.l
                  atka.l, 14.10.19 11:29:29  

No Bělo s tou imunitou mám taky problém,budu muset někam k doktorovi,aby mi něco dali.Ten exém se mi nelepší a přibývají další vyrážky.Doktorka říká-kontaktní dermatitida.ale z čeho jsem to mohla chytit tak to nevím kdyby to aspoň tak nesvědilo ...ach jo .Už máš pokoj od toho průjmu?Drž se děvče nemáme to lehký :8: Pěkný pondělíčko přeju :13:

• b.k.marie
                    b.k.marie, 14.10.19 14:30:04  

No, už mám pokoj, ale byla to hrůza. Zatím ale jím dietně a malinko, nechci tahat čerta za fousy. Ale trápí mne ty nohy, jsem prostě na pendrek. Potřebuju se z toho alespoň trochu dostat.

No a Atko, byla jsi u kožní doktorky? Nebo jen na obvodě. To přece není samo sebou, nějakou příčinu to mít musí. Třeba to máš z léků nebo z nějakého potravinového doplňku. Já bych za tím šla.

• speranza57
                    speranza57, 14.10.19 17:43:56  

Svati, zkus k praní přidat jeden máchací program navíc a dávej míň prášku (gelu). Taky ty aviváže jsou docela svinstvo.
                    Z léků to může být a klidně se ti objeví potravinová alergie v tomto věku, i když jsi doteď nic takového neměla. Kamarádka získala alergii na lepek dlouho po padesátce a ještě dýl trvalo, než přišli na to, co jí je. Neměla vnitřní potíže, ale loupaly se jí dlaně, měla praskliny až do živého masa. Do té doby byla bez potíží, až jí začaly zlobit ty ruce.

• b.k.marie
                    b.k.marie, 15.10.19 11:18:28  

Já jsem měla v pase spoustu drobných stroupků a po vyhojení po nich zůstaly tmavší fleky. Nikdo nevěděl od čeho to je. A víte co? Byly to takové ty silonové nitě, čím zapošívají v pase kalhoty. Koupila jsem si z jedné firmy několikery kalhoty na doma a byloto. Vypárala jsem to, zašila na stroji normálníma nitěma a je klid. Dneska na nás číhá alergie na každém rohu. Mýdlo, sprcháč, aviváž, prací prášek, o jídle ani nemluvě. Taky povlečení mi nedělalo dobře, teď mám jedině bavlnu a je klid.

• speranza57
                    speranza57, 15.10.19 11:25:19  

Já zase nemůžu nosit některé papuče nebo domácí pantofle. Milovala jsem korkáče, ale oni tu kůži/koženku teď podšívají nějakou umělotinou, po které se mi okamžitě osypou nárty. :8:
                    Kamarádka je alergická na nějaké kovy, museli jí extra vyrobit endoprotézy z něčeho jiného, než používají běžně. Nevím, co to přesně je, ale je to obsažené skoro všude, hlavně v textilu.

• speranza57
    speranza57, 9.10.19 17:18:57  

Od oběda leje jako z konve. :8: Chápu, že je podzim a že je vody potřeba, ale kurnik šopa, ať mi neprší v pátek !!!

• semtexca
      semtexca, 9.10.19 20:36:09  

..má se oteplovat, tak snad ti to vyjde..

• speranza57
        speranza57, 10.10.19 08:54:01  

Nad ránem jsem se vzbudila a obloha byla plná hvězd, tak jsem byla ráda, že se vyjasnilo, ale o půlnoci ještě lilo. Momentálně je obloha bez mráčku a slunko svítí o 106, tak snad to vydrží. To by byla teda otrava, s deštníkem....a kufr bych asi musela zabalit do igelitového pytle, ten nejspíš není nepromokavý.

• atka.l
          atka.l, 10.10.19 10:26:12  

Dobré dopoledne,venku je nádherně oproti včerejsku úplná paráda Sluníčko se snaží ,tak se jdu snažit taky Mějte hezký den :13:

• semtexca
          semtexca, 10.10.19 17:32:33  

Nadi, zítra ti tam foukneme trochu toho sluníčka :) neubyde nám, a tobě to bodne :)

• speranza57
    speranza57, 7.10.19 11:19:13  

Tak jsem volala na informace ČD a bylo mi řečeno, že nástupiště a kolej na internetu nenajdu, že to není pokaždé stejné, ale před odjezdem vlaku si to můžu v chytrém telefonu v nějaké aplikaci vyhledat. No s mojí 12 let starou tlačítkovou Nokií to nepůjde, tak mi zbývají světelné tabule na nádražích nebo když to stihnu, tak informace. :8:

• semtexca
      semtexca, 7.10.19 16:18:35  

Ty se neztratíš :15:

• majkanova
      majkanova, 7.10.19 19:16:34  

Dej si v PC IDOS a tam to všechno najdeš, je to jednoduché a přehledné

• speranza57
        speranza57, 7.10.19 20:41:16  

To už mám hotové, přečti si to níž. Teď mi šlo o to, jestli na zjistím nástupiště v Pardubicích, kam bych se měla přesunout. Nezjistím. Až na místě.

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 10.10.19 10:23:23  

Zdravím.Na informacích na nádraží už v Brně by to měli vědět také.je nejlepší se tam stavit. :2:

• speranza57
    speranza57, 5.10.19 08:53:05  

Prší skoro celou noc, po obědě chci jet do města, vyzkoušet si cestu na nádraží a koupit si jízdenky na příští pátek, kdy jedu na návštěvu do Hořic. Od úterka hledám na internetu dopravní spojení a jsem z toho na mrtvici. Když jsme před pár lety měli srazík s Bělou v Hradci, sedla jsem v Brně na autobus a jela přímo do Hradce. To se teď vůbec nedá, musím použít vlak i autobusy, to zase bude dobrodružství !!!!! :8:
    V lese se neztratím, ale na nádražích zoufale chytám za rukáv každou modrou uniformu a ptám se, jestli můj vlak přijede opravdu na tohle nástupiště. Potom si to ověřuju u čekajících lidí a ještě potom ve vlaku se ptám průvodčího, jestli sedím správně ! :1: Nejhorší to bylo v Německu, kde jsme byli s babičkou, ty cizojazyčné nápisy na nádraží byly strašné a dodnes nechápu, jak jsme se mohli vrátit v pořádku domů. Nejsem holt cestovatelský typ. :15:

• semtexca
      semtexca, 5.10.19 09:33:35  

:1: to dáš :)

• speranza57
        speranza57, 6.10.19 19:18:03  

Jízdenky mám, taky místenky do rychlíků, ale nevím, jestli to dám. Proč do prčic autobusy mají v těch jízdních řádech na IDOSu napsaná nástupiště a vlaky ne ???? :10:

• speranza57
        speranza57, 6.10.19 20:43:06  

Teď jsem hledala, kde budu sedět podle místenky, oni na IDOSu mají i řazení vlaků. Kliknu jednou, můj vagón tam vůbec není !!! Tak hledám na portálu Českých drah, tam něco najít je o nervy, tak se vrátím na IDOS, kliknu znovu a ejhle, můj vagón tam je a hned za lokomotivou ! :8:
        Jestli tohle přežiju ve zdraví, tak si načnu bezinkové víno ! :1:

• atka.l
          atka.l, 6.10.19 21:46:45  

Tak to udělej, bezinkový víno je zdravý :4: :15:
          Ať dobře pořídíš a všecky poznáš :13:

• dana.hoyerova
            dana.hoyerova, 7.10.19 10:53:44  

Zdravím.Když tady čtu o mytí oken tak teď když zasvítilo sluníčko tak raději na ty okna nekoukám protože to je děs.No budu se muset do toho pustit i když nerada ale o víkendu hlásají až 20 stupňů tepla tak se asi do toho dám než bude víc zima.Ach jo.Že už někdo nevynalezl něco aby se na ty okna člověk jen podíval a oni by se uklidily.No jo utopie.Tak je holt umeju.Hezký den všem. :2:

• speranza57
            speranza57, 7.10.19 11:16:15  

Budeme tam jen tři, takový minisrazík. Chtěli jsme se zastavit za Bělou, udělat jí soudružskou návštěvu, ale necítí se dobře + teď k tomu ty střevní problémy, momentálně není vhodný čas na návštěvy. Už si i dělám starosti, co s ní je, byla přihlášená naposled 3.10. :11:

• semtexca
              semtexca, 7.10.19 16:17:10  

Běla psala, že nějakou dobu nebude psát..není se co divit, bude i tak pěkně vysílená..