Češi kolem světa

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Mary321 (2017-02-22 21:26:53)karavelle (2017-02-22 15:13:07)James.Eyre (2017-02-21 23:46:27)Braddock (2017-02-21 16:34:30)poutnicek777 (2017-02-21 13:49:23)beLIEve (2017-02-18 01:01:32)dodeskaden (2017-01-30 02:16:37)mustang116 (2017-01-13 13:45:31)Evinka.cz (2017-01-02 07:15:36)Gringo1 (2016-12-29 15:22:51)gefion (2016-12-23 07:03:37)Kaca01 (2016-06-11 21:44:57)Rebeca (2016-05-16 02:17:30)PaulzLA (2016-04-12 18:02:10)beyema (2015-12-17 18:49:22)Andrea-Coats (2015-06-12 21:31:57)matahari (2015-04-18 06:34:37)Pisskot (2015-01-04 03:22:52)marta26kr (2014-11-03 14:21:21)ilaris (2014-05-26 12:38:37)ACOATS (2014-04-14 19:46:38)severka.2 (2014-01-29 20:20:16)moravak.jak.poleno (2013-12-31 01:21:34)
Češi kolem světa
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 20 474 | Členů: 25
Správci: AlaskaKid33 (hlavní)

Tohle forum je venovane lidem kteri meli odvahu odejit za hranice sve rodne hroudy . Meli odvahu se rozloucit s rodinou a prateli, casto vedeli ze sve drahe mozna uz nikdy neuvidi. Bylo jim jasne, ze si budou muset najit nove pratele a zalozit svou vlastni rodinu. Hlavnim ucelem je se tu bavit v pratelkem duchu a podelovat se na prihodach z nasich zivotu.
Napiste jake byly vase prvni kroky v nove zemi
Jsou to lide kteri videli nedostatek prilezitosti doma a rekli si: zivot mam jen jeden a je to na mne abych zajistil ty nejlepsi podminky pro sebe a moji rodinu.

Proste vzali zivot do svych rukou a misto stezovani oni se rozhodli jednat. Nekteri zas meli dobrodruznou naturu. Nikdo nevi jak je to tezke si zvyknout na odlisnou kulturu a cizi jazyk kdyz to sam nezkusil na vlastni kuzi. Osobne, mam uctu k temto lidem a doufam, ze si zde navzajem vymenime pribehy o nasi zivotni pouti. Cest temto odvaznym Cechum. Diky podobnym jedincum, lidstvo objevilo nove kontinenty, vytvorilo nove zeme. Ti kteri se nebali se podivat za vzdaleny horizont. Lide kteri dokazou tvrde pracovat, maji zdravou zvedavost a neboji se ani certa.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Mary321
    Mary321, 16.2.17 23:53:16  

Starý pán, kterého všichni rádi poslouchají: je zcestovalý, sečtělý a zkušený. Jan Petránek.
    https://www.youtube.com/watch?v=KStD8iOiuNA

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.2.17 23:51:52  

Petránek je fajn, ale já mám osobně radši Zdeňka Velíška, moudrý, vzdělaný, jazykově vybavený...moc takových novinářů není. :4:

• karavelle
      karavelle, 18.2.17 04:13:49  

Pekny, ano. Jen me tak napadlo, my vsichni emigranti over 60 jsme zcestovany, mnohajazycny, poznali jsme neumerne vic lidi nez ti co ziji 60 let v jedny vesnici a kdyz by jsme v sobe nasli tu drzost o tom nekde vystoupit, tak v mem pripade jsem byl poslan napriklad zpocitat si ty svoje klokany nebo vem si prasek ap. Pak je tady 85ti letej starec a jen proto, ze je "uznavanej", tak si ho narod cti. Fucken hypocrats.

• Braddock
        Braddock, 18.2.17 10:02:11  

Heeeeej, spousta nás emigrantů pod 60 je taky zcestovalá, multi (nebo alespoň dvou) jazyčná.... to není o věku, to je o tom, proč kdo emigroval

• Loretta
          Loretta, 18.2.17 11:16:09  

Ano, ti, co utekli pred komunisty jsou v Cesku povazovani za zradce, vyzirky, zkratka lumpy, nejsou to vlastenci, na rozdil od tech, kteri sedeli doma na zadku a drzeli krok a hubu a ti vsichni bojovali za svobodu. :4: Emigranty nema rad v Cesku nidko, at ty pred, nebo po, nastavili totiz ostatnim zrcadlo. Setkala jsem se s timto fenomenem vsude na uradech, ale i mezi prately. Nemit sebou ceskou kamaradku, nevyridila bych skoro nic. Az ona mi vysvetlila, co je to system zmoulajici cepice, nejak ji ale spatne zmoulam, nebo co, kazdy me rychle odmitne, tak musi zmoulat ona za me.Nedelam si uz o nasich lidech zadne iluze.

• James.Eyre
            James.Eyre, 18.2.17 13:37:38  

Myslím, že se to pomalu (ale mna můj vkus až moc pomalu :-))) začíná měnit...a blbce máš všude, jestli je to Německo, USA nebo Polsko. Stejně tak jsou všude lidi s rozhledem a schopnostmi a snahou něčeho (poctivě) dosáhnout.

• karavelle
            karavelle, 19.2.17 04:25:23  

Loretto, ty jsi musela urcite jednat se stejnymi lidmi jako ja. Jeden notar se valel na zidli a datloval do psaciho stroje a vyjednaval si klid zpusobem jako: "budte tady zticha, kdyz pisu" ap. A delalo mu dobre, kdyz ho oslovovali pane doktore. Bylo mi z nej na bliti. Dalsi "kravicka" mi slibila hory doly a ze az za 3 mesice muze to a to a pak ze mi do 6ti mesicu to a to a vysledek byl, ze kdyz jsem priletel po 3 letech, tak se mnou jednali, jako by me videli poprve v zivote. S Cedokem do sveta, ale do toho iluzorniho. U doktoru nic lepsiho nez arrogance, nadrazenost. Kdyz jsem se chtel dozvedet jak moje matka umrela, tak mi to nemohli rict, protoze jsem nemel ceskou obcanku nebo ceskej passport. Jen ty vsechny experiences mi pripomnely, proc jsem odtamtud odchazel s lehkym srdcem.

• Mary321
              Mary321, 19.2.17 20:44:35  

To je bez debaty, není čeho litovat. Severočeští doktoři, to je kapitola sama. Prostě nepohoda. Nedivím se, že ti mladí se nechtějí vracet "domů".

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:17:09  

Ja ti to ale neberu. Mluvil jsem jen o nas nad 60 ;))

• James.Eyre
        James.Eyre, 18.2.17 13:36:11  

Já teda nejsem emigrant (i když pokud to tady začne znovu ovládat ta rudá svoloč, tak o tom budu silně uvažovat)...ale taky si myslím, že jsem docela zcestovalý (protože cestování mě baví odmala) a jazyky jsem studoval na univerzitě, takže v tomhle taky nebudu úplný blbec si myslím. Ale samozřejmě, nemám patent na rozum a musím na sobě pořád pracovat, to je jasné. :6:

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:15:23  

Moje myslenka je v tom, ze maly cesky clovek ve svy majorite nema svuj nazor nebo ho nepresentuje. Kazdej tento clovicek "obdivuje velikany" za ktery se muze schovavat a attachovat se k jejich nazorum, protoze prave tyto nazory jsou obecne acceptovany. Proto takovej clovek ma volnou pudu se vyjadrovat a nasinec je snodno kritizovanej.

• James.Eyre
            James.Eyre, 19.2.17 17:47:10  

Tihle "malí čeští uťápnutí", to mi vadí hodně...musíme s tím bojovat, aby se to tady posunulo dál.

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:16:13  

Jinymi slovy, ten clovek na videu nerekl nic, co by pro me byla novinka.

• Mary321
    Mary321, 12.2.17 13:57:34  

Highly shared video: Donald Trump does a good job:
    https://www.youtube.com/watch?v=Rm-m0q2MXP4

• karavelle
      karavelle, 16.2.17 04:52:51  

Ahoj Mary
      Trump jeste nerekl zadnou hloupost Divam se na nej od dob Aprentice kazdy slovo kazda veta ma sense. Vubec me neprekvapuje ze se lidi pomalu toci za nej. A mozna jednou zase common sense vyhraje and hlouposti.

• Mary321
        Mary321, 16.2.17 09:17:29  

To je bezva, on je přímý, a to, co slíbil, také plní. Což je pro Evropany překvapivé. Tady politici ztrácejí paměť hned po volbách. Mám vztek na novináře, kteří stále na Trumpa plivou jedovatou slinu. V tomhle duchu jede celá EU. Bohužel je jich většina,a člověk už musí vybírat zprávy na internetu.
        Trump totiž vymetá Augiášův chlív po Obamovi, a jeho penězovodům pro non-profit funds and charities- proto ječí třeba ženy, hlavně ty z neziskovek, co se staraly o ilegály a jejich rodiny! Za peníze daňových poplatníků. Dobrý, ne?

• karavelle
          karavelle, 16.2.17 13:39:10  

A to jsou jen maly ryby. Co Clinton's clan. Nejakej mexikanskej drug lord je proti nim amater. A ta tupa Madona si na tom vsem dela reklamu spolu s Holywood's "stars". Je z toho na zvraceni. Kdyz se ti naskytne prilezitost, tak si oslechni Ben Carson. Ten ma vic sence nez celej prohnilej congress.

• Mary321
            Mary321, 16.2.17 21:33:38  

Ok, díky za tip. Chodím na youtube, abych se dověděla, co vyvádí europolitici za našimi zády. Viděli jste ty demonstrace proti podpisu smlouvy CETA EU s Kanadou? https://www.youtube.com/watch?v=6Y7XSI8IAV0

• karavelle
              karavelle, 18.2.17 03:39:17  

Pokud si chces udelat second opinion zajdi si na foxnews.com a vyber si info of O'Raily Show nebo Hannity a perfektni je show Judge Jannine. Tam je realita. Ja se na t divam na satellite TV.

• Mary321
                Mary321, 18.2.17 16:42:41  

Výborný, děkuji Ti.

• karavelle
                  karavelle, 20.2.17 14:27:19  

Za malo. jeste bych zapomnel na Jesse Watters. To mladej kluk, ale sharp. Usmiva se, ale vzdy ma dalsi otazku.

• Mary321
                    Mary321, 20.2.17 16:02:44  

Viděla jsem Bena Carsona v jakémsi programu pro ženy a umanutá Whoopi Goldberg mlela svou dokola, jaký je Trump hrozný člověk. Carson měl svatou trpělivost a výborné argumenty, jak hezky funguje Trumpova rodina a jako jsou děti vychované- ale Goldberg byla vzteklá a nechtěla nic z toho slyšet! Tak jsem si pomyslela, kdo z nich je asi ten hrozný člověk.

• poutnicek777
                    poutnicek777, 20.2.17 17:44:51  

Ani nemusis hadat dvakrat. Whoopi je sice vyborna herecka, ale jako clovek-skoda slov

• karavelle
                    karavelle, 21.2.17 12:56:37  

A ze by si prave Whoopy mohla vzit priklad z Trumpovych deti. Ale zase tu plati cesky prislovy o "zasazeny huse"

• poutnicek777
                    poutnicek777, 21.2.17 13:49:22  

To vis, hollywoddske husy kejhaji jak dive. Nevim, kde ty hvezdy a hvezdicky brou tu drzost, ale vlastne ano. Jsou vetsinou, az na nektere cestne vyjimky, velmi silne nakloneni k extremnim levicakum a odtud to prameni. Zel, dnes i univerzitni studenti jsou povetsinou velmi na levo, vzdelani je az druhorada zalezitost a jejich vlstni, pokrivene nazory, na prvnim miste.

• AlaskaKid33
    AlaskaKid33, 12.2.17 00:29:44  

Jak se dari v Evrope v techto dnech? Je tam pomerny klid, co? A jak vypada Britanie po tom Brexitu?

• Mary321
      Mary321, 12.2.17 11:11:49  

Ahoj, Kide, už jsi tu pár dní nebyl, a zatím se stalo tolik věcí. :15:
      Brexit jde dobře, žádné předpovídané katastrofy, čím mávali unijní experti, se nekonají. Bohužel se Brexit nelíbí Skotům, a vymýšlejí naschvály. Theresa May je naštěstí neoblomná, a řekla:You have a Parliament but I rule this country. :13:
      Jinak ze setkání evropských zástupců na Maltě ji vyhostila Merkel, jednalo se o nás bez nás. Jde o to vyždímat z Británie co nejvíc peněz a klást překážky, aby si další země rozmyslely leaving EU. EU se pomaličku hroutí vlastní byrokratickou vahou. :14:

• Braddock
        Braddock, 12.2.17 21:17:26  

No, ještě nevíme co vyvedou kreténi v Lordech

• AlaskaKid33
          AlaskaKid33, 12.2.17 21:30:57  

A proc Skotove tak porad blbnou? Dyt se hlasovalo o odstoupeni Skotu z UK kdyz sem tam byl a hlas vysel proti tomu, no tak co?

• Braddock
            Braddock, 12.2.17 21:40:43  

Blbne ta totální kráva Sturgeon

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 12.2.17 21:32:58  

Me opravdu potesilo kdyz rozhodli odejit z EU. Necht Britanie je opet samostatnou Britanii.....mimochodem, nezapomel sem na ty informace o si chtela...brzo ti to poslu

• James.Eyre
      James.Eyre, 12.2.17 22:11:06  

V Evropě jak kde, ale celkem se dá říct, že je to všude teď nebo v blízké budoucnosti ve znamení prezidentských voleb. :6:

• karavelle
        karavelle, 16.2.17 04:59:11  

Evropane obecne by meli cut the bullshit a take care of what's important. Zatim vladne alibismus neochota zavist a neprejicnost. To se odrazi very EU politice. Potrebujete mlady cerstvy neskazeny a hlavne neuplatny politiky

• James.Eyre
          James.Eyre, 16.2.17 13:37:14  

No to máš pravdu, no...ale přijde mi, že ti politici jsou všude tak nějak stejní. :4: Možná by bylo lepší, kdyby světu vládla zvířata, protože horší by to určitě nebylo. :6:

• karavelle
            karavelle, 16.2.17 13:44:32  

Zvirata maji svoje pravidla a komunikuji tak jak to vidi/slysi. A ver mi, ze napriklad takova vrana by nas jeste mela co ucit. To nemluvim o ruznych jesterkach, mravencich a jiny "haveti" kolem baraku. A s temi politiky to uz neni tak jednoznacny. Prvni byl Brexit pak Trump a tady u nas se Premier uz taky zacina "odvazovat". Mozna se jeste dozijeme toho, ze rozum zvitezi nad hlouposti politicky korektnosti.

• James.Eyre
              James.Eyre, 16.2.17 13:46:11  

Pár jedinců to nevytrhne...politici celkově jsou všude stejní "korytáři" (až na pár výjimek).

• Mary321
    Mary321, 26.1.17 21:55:01  

Tohle je střízlivý komentář k migraci do Evropy, líbí se mi.
    https://www.youtube.com/watch?v=yg3tqPwoVhQ

• karavelle
      karavelle, 28.1.17 08:05:12  

Co dodat, je to des bes. Pripada mi, ze ten, kdo ma jen trochu common sense je branej za "devil".

• Mary321
        Mary321, 28.1.17 11:00:08  

Takže chápeš, jaké naděje vkládáme do amerického prezidenta. Evropská unie není schopná ani ochotná něco řešit, a zabývá se blbinami.

• karavelle
          karavelle, 29.1.17 00:21:28  

Takze nejsem sam, kdo sleduje Ameriku s napetim. Vcera jsem jen juknul na FOX News a vase premierka je u Trumpa a mluvila docela OK. Ale Evropa mi pripada, ze dokud se nerzdeli nazpet na staty, tak to asi lepsi nebude. V historii zatim zadny zdruzeni nebo empire nevydrzelo. Ted uz vidim proc.

• Mary321
            Mary321, 29.1.17 11:06:34  

Jenže europolitici obklopení 23 000 byrokratů v Bruselu budou hájit své luxusní pozice podle Parkonsonova zákona, zaměstnají sami sebe, aniž potřebují občany. Až do hořkého konce.
            Denodenně čtu, jak Merkelová a Bruselští udělají Británii peklo na Zemi s brexitem. Pomsta bude jejich.
            Evropská unie je prostě žalář národů.

• poutnicek777
              poutnicek777, 29.1.17 14:02:43  

O jaky druh pekla bezi, co hodlaji delat?

• James.Eyre
              James.Eyre, 29.1.17 15:56:00  

Ono s těmi politiky je to tak ale všude, ti se svých koryt vzdávají jen velmi neradi a často až ve chvíli, kdy jim zabliká varovná kontrolka v podobě zdravotního stavu a přestárlosti, stačí se podívat do našeho parlamentu a koneckonců i na Hrad, Zeman je snad jediný (možná ještě s Ovčáčkem, takže jsou maximálně dva), kdo si o sobě myslí, že je zdráv. Akorát se ho ti doktoři bojí a neřeknou na plnou hubu, že zdráv opravdu není (a ono je to bohužel evidentní na první pohled).

• karavelle
                karavelle, 30.1.17 15:38:36  

Ty Hracany byla chlouba vsech Cechu I tech zijicich mimo zem, ale to, co z toho dela ten zeman, to je dostava spis nadech zadni casti kremlu. Snad se mu to nepodari, proboha.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 1.2.17 16:23:32  

Máš pravdu...tady vždycky trneme, co ten Eman zase vyvede... :4:

• poutnicek777
                    poutnicek777, 1.2.17 17:12:09  

Coby jako mohl vyvest?

• James.Eyre
                    James.Eyre, 1.2.17 17:39:05  

Pravomoce nemá tak velké jako třeba amer.prezident (nejsme prezidentský systém), ale svými výroky a vystupováním (plus tím týmem lidí, co má kolem sebe) nadělá ostudy víc než dost - jako premiéra jsem si ho svým způsobem i vážil, ale bohužel ta jeho postupující neuropatie má jistý vliv i na jeho chování a "reprezentaci" naší země navenek.

• poutnicek777
                    poutnicek777, 1.2.17 19:16:24  

Ja ho neznam a moc o nem nevim, ale jakou neuropathii mas na myssli?

• James.Eyre
                    James.Eyre, 4.2.17 00:44:37  

Neuropatie, to je necitlivost (nebo nedostatečné zásobení krví) končetin (u něj dolních), poškození nervů - nejsem ale lékař, takže přesně medicínsky to nevysvětlím. :6:

• poutnicek777
                    poutnicek777, 4.2.17 01:00:15  

Ja vim presne, co neuropatie znamena, ale chtela jsem vedet, jestli to ma mit z cukrovky nebo z jineho duvodu. Jestli je cukrovkar, tak to je blbe, ponevadz mnozi chodi, nic neciti a pak maji treba diru v chodidle, ponevadz to necitili.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 4.2.17 01:02:55  

Jj, má to z cukrovky, no...

• poutnicek777
                    poutnicek777, 4.2.17 01:06:37  

Tak to muze byt prusvih, zalezi na tom, jak ji ma kontrolovanou, jestli vubec. Z toho se muze vyvinout i gangrena a to by pak prisel o kus nohy.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 4.2.17 01:10:27  

Oni ho sledujou dost ti doktoři, ale on si stejně tu a tam dá bůček, tu a tam slivovičku (dřív pil becherovku), nechává se fotit na různých zabijačkách...no nic, čím by se cukrovkář mohl chlubit.

• poutnicek777
                    poutnicek777, 4.2.17 14:03:36  

Byt cukrovkar jeste neznamena, ze se z cloveka stane poustevnik. Pokud se necpe dorty a vubec sladkym, tak ta zabijacka je vporadku, pokud to neprehani. V praseti jsou spis proteiny nez carbs. Pokud nechlasta nezrizene, trocha te slivoci mu patrne take neuskodi, tedy pokud je toho s rozumem. Asi je take na lelcich, ktere by to mely regulovat. Takze nevim, jestli to nesoudis moc prisne. Take predpokladam, ze tu cukrovku ma az v dospelem veku, tedy dvojku. Jinak by ovsem byl na inzulinu a tam je to s dietou prisnejsi.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 4.2.17 22:27:21  

Já to nesoudím nijak, já se v jeho okolí nepohybuju, akorát mám u něj pocit, že on těm radám odborníků (lékařů) moc nedá

• karavelle
              karavelle, 30.1.17 15:35:40  

Na anglany si nikdy nikdo neprisel a tak to nebude ani ta Anca z Berlina. Na ne je kratka. May je v US a na Evropu se muze vis co? Ona bude diplomat, ale jestli ji Merklova bude drazdit, tak si nepomuze.

• Mary321
                Mary321, 30.1.17 19:32:31  

Nevím, to je pořád z Německa Nesmíte tohle, nesmíte támhleto, musíte zachovat otevřené hranice volnému pohybu osob...to pak nemusel být brexit, nehlídat vlastní hranice! Nebo další výrok Merkelové- nejdřív podepište, pak teprve budeme jednat. Merkelová je typický psychopat.

• Braddock
                  Braddock, 30.1.17 20:11:35  

Angela doteď nepochopila, že Theresa je schopná a ochotná jít do hard brexitu. Nebude chtít jednat, tak nebude. A pak se bude divit

• Mary321
                    Mary321, 31.1.17 16:53:48  

Lépe když tvrdý brexit udělá Theresa než aby ho udělala pomstychtivá Merkelová v čele Evropské bandy.

• Loretta
                  Loretta, 11.2.17 14:27:27  

Myslim, ze Merkl nejedna samostatne, ze ji z Bruselu nuti k urcitemu jednani, dnes poprve se objevila v nem. novinach zprava, ze nekteri politici si preji , aby Nemecko vystoupilo z EU. Chysta se totiz zdaneni stredni vrstvy, ktere poprve vystoupne nad 50%.To uz se nelibi nikomu. Rovnez byl podan navrh, aby deti EU obcanu(nezijicich v Nemecku), pracujicich v Nemecku nepobiraly plnou castku detskych prispevku, nybrz jen takovou, ktera je obvykla v domovske zemi, kde taky ziji. Nemeci zacinaji mit EU a jejich rozkazu dost.

• Mary321
                    Mary321, 11.2.17 16:38:11  

To je velmi zajímavé a nadějné. Protože zatím to vypadá, že Merkel= EU. Vlastně nikdo neví, za koho mluví: jestli za EU, nemá k tomu žádný mandát. zdanit střední třídu je nejnešťastnější krok, který mohou politici udělat: pokud střední třída zchudne, už tu budou jen superbohatí a chudí!