Češi kolem světa

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
beLIEve (2017-10-18 15:11:53)Braddock (2017-10-17 20:06:03)poutnicek777 (2017-10-17 14:33:03)talk (2017-10-17 14:22:44)James.Eyre (2017-10-14 12:29:56)dodeskaden (2017-10-14 11:43:31)karavelle (2017-10-13 03:17:18)Mary321 (2017-10-12 10:19:31)gefion (2017-10-08 22:14:33)Kaca01 (2017-09-10 22:25:21)mustang116 (2017-01-13 13:45:31)Evinka.cz (2017-01-02 07:15:36)Gringo1 (2016-12-29 15:22:51)Rebeca (2016-05-16 02:17:30)PaulzLA (2016-04-12 18:02:10)beyema (2015-12-17 18:49:22)Andrea-Coats (2015-06-12 21:31:57)matahari (2015-04-18 06:34:37)Pisskot (2015-01-04 03:22:52)marta26kr (2014-11-03 14:21:21)ilaris (2014-05-26 12:38:37)ACOATS (2014-04-14 19:46:38)severka.2 (2014-01-29 20:20:16)
Češi kolem světa
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 20 980 | Členů: 26
Správci: AlaskaKid33 (hlavní)

Tohle forum je venovane lidem kteri meli odvahu odejit za hranice sve rodne hroudy . Meli odvahu se rozloucit s rodinou a prateli, casto vedeli ze sve drahe mozna uz nikdy neuvidi. Bylo jim jasne, ze si budou muset najit nove pratele a zalozit svou vlastni rodinu. Hlavnim ucelem je se tu bavit v pratelkem duchu a podelovat se na prihodach z nasich zivotu.
Napiste jake byly vase prvni kroky v nove zemi
Jsou to lide kteri videli nedostatek prilezitosti doma a rekli si: zivot mam jen jeden a je to na mne abych zajistil ty nejlepsi podminky pro sebe a moji rodinu.

Proste vzali zivot do svych rukou a misto stezovani oni se rozhodli jednat. Nekteri zas meli dobrodruznou naturu. Nikdo nevi jak je to tezke si zvyknout na odlisnou kulturu a cizi jazyk kdyz to sam nezkusil na vlastni kuzi. Osobne, mam uctu k temto lidem a doufam, ze si zde navzajem vymenime pribehy o nasi zivotni pouti. Cest temto odvaznym Cechum. Diky podobnym jedincum, lidstvo objevilo nove kontinenty, vytvorilo nove zeme. Ti kteri se nebali se podivat za vzdaleny horizont. Lide kteri dokazou tvrde pracovat, maji zdravou zvedavost a neboji se ani certa.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• talk
    talk, 17.10.17 14:17:24  

Hodnotit USA je tezky, protoze tam je silna svoboda, ale i poradek. Je tam mnoho skupin, ktery maji svy zajmy, ale prave pro pluralitu nazoru je tam taky nejaka roztristenost a bordel.

On takovy krystal vody od zenoveho mnicha dle vedce Matsuo Emoto se podoba chi of love krystalu vody, ale preci jen ten love je hezci.

Navic Buh dal cloveku svobodu volby a laska je dulezitejsi, nez poradek. Bez lasky neni nic, ale s laskou je to snazsi, a je i mir. :4:

• karavelle
    karavelle, 6.10.17 10:07:56  

Ted jsem mel personalni experience s ceskymi authorities. Musim priznat, ze se dost obecne vylepsilo, ale co nedostavam je, ze kdyz zakon ustanovi, ze na plnou moc nemusi byt svedek podpisu, ze organizace muze osvedceni podpisu vyzadovat. Tzn., vnitroorganizacni pravidlo muze a v mnoha pripadech ma vyssi moc nez zakon. Kdyz to vezmu do extreme, tak kdyz mi firma naridi zabit cloveka, tak me zakon nedostane za vrazdu. U nas je to naopak. Kdyz si nekdo udela internalni pravidla, ktery se neslucujou se zakonem, tak jsou pred zakonem neplatny. A navic zalezi na tom, co by normalni clovek za danych okolnosti udelal. Prijde mi to lidstejsi.

• James.Eyre
      James.Eyre, 6.10.17 13:11:55  

nemusí = není to podmínka, ale může to být (a pak by mělo by odůvodněno, kdy přesně to může být)

• Braddock
        Braddock, 6.10.17 20:01:52  

Asi tak. Pravidla na nižší úrovni, ať je to veřejná správa (kraj, město, stát... jakýkoliv členění v tý který zemi), nebo interní pravidla organizací a firem můžou bejt striknější než pravidla na vyšším stupni (pokud neni jejich striknost z tý vyšší úrovně omezena) ale ne mírnější. Stručně řečeno, platí zásada "co není zákonem výslovně zakázáno je povoleno"

• James.Eyre
          James.Eyre, 6.10.17 23:34:32  

Přesně.

• karavelle
          karavelle, 7.10.17 02:43:51  

To jsem takovej blbec, kdyz nechapu, ze zakon ma mensi silu nez nejaka vnitrofiremni rule? Ja mel za to, ze zakon je v justice cislo 1 a pak nasleduji dalsi (federal, stat, local etc)

• James.Eyre
            James.Eyre, 7.10.17 23:19:32  

Tak to není, jde o to, že leckdy ta pravidla na nižší úrovni můžou být striktnější (přesněji vymezují určitou problematiku) než některé zákony.

• karavelle
              karavelle, 8.10.17 08:56:19  

Ja se zminoval o plne moci. Podle naseho consula jsme mohli mit neovereny podpis zmocnovatele, ale upozornil nas na to, ze nam to muze byt zamitnuto jen proto, ze muzou. Podle myho, kdyz zakon specifikuje okolnosti, tak by to tak snad melo byt? Kdyz me zastavi policajt a nameri mi 20 over speed limit a sebere mi ridicak jen proto, ze muze zvysit/priostrit trest nez urcuje zakon nebo, ze mi soudce da trest smrti za vrazdu i kdyz zakon rika maximum dozivoti. To je prece uplne to samy na jiny level. Nebo se snad pletu?

• Braddock
                Braddock, 10.10.17 05:40:09  

Neni to to samý, to co si dal jako příklad má omezenou hranici od do. Přesnější by bylo, třeba u tý vraždy, kdyby zákon říkal bězení na minimálně dvacet let a už neurčil horní hranici, tam ti soudce klidně může napálit doživotí. Trest smrti ne, v tom ho omezuje jinej zákon, u nás Murder (Abolition of Death Penalty) Act, u vás je nějakej podobnej

• Braddock
                Braddock, 10.10.17 05:43:44  

A k tý plný moci, nemusí bejt, to znamená není automaticky vyžadovaný ve všech případech, ale i tak ho můžou chtít. To víš, byrokrati :1:

• James.Eyre
                James.Eyre, 10.10.17 22:54:56  

Braddock: Přesně, kdyby tam striktně bylo napsáno "nemůže být", to by byla jiná, ale když je tam "nemusí být", to znamená, že v určitých případech se byrokratický aparát může rozhodnout, že být může. Takže vždycky záleží, jak je to v daném zákoně napsáno - a právě ty zákony bývají často napsány volněji, aby byl prostor pro různé výjimky a dvojí výklad apod. (a to se pak právníci přou o výklad zákona :-))

• karavelle
                  karavelle, 13.10.17 03:10:59  

Takze space for business. Jako by nestacilo, ze kdyz ordinary lidi musi zajistovat legalni veci, ze to vse stoji penize, cas a hlavne nervy. To vse je malo pro system a musi si dat prostor pro easy vydelany penize. :10:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 13.10.17 15:20:09  

To stojí, no...a ta byrokracie nás jednou zlikviduje. :4:

• Braddock
    Braddock, 11.9.17 17:10:07  

http://www.heraldscotland.com/news/15525309.Should_we_tear_down_Scotland_s_statues_to_British_Empire_builders_and_slavers_/?ref=fbshr :8:

• Mary321
      Mary321, 11.9.17 21:12:27  

What??? Half Indian- half French má sklapnout a být šťastná, že je tam, kde je. Že tam může být a svobodně plácat. To je neuvěřitelné, jak se blbost lidská šíří jako epidemie.
      Mně se také třeba nelíbí české dějiny. :1: No a co? Neblbnu tím druhé.

• Braddock
        Braddock, 12.9.17 05:26:18  

Viď? Jestli se jí něco nelíbí, může táhnout do žabožroutska, je to jenom přes kanál. Jednak, to že v historii docházelo k událostem který se nám nelíběj není důvod ty události zamlčovat, spíš naopak. A jednak, tohle strhávání a ničení soch tu levičáckou pakáž staví na stejnou úroveň primitivismu jako tálibán, is, muslimský bratrstvo

• Braddock
          Braddock, 12.9.17 05:28:00  

P.S. všimla sis, že třeba historie umění se nenápadně vytratila z nabídky předmětů k a levels zkouškám? A tušim že i z gcse :8:

• Mary321
            Mary321, 12.9.17 17:19:35  

Tohle nevím, ale už se ničemu nemám divit.

• talk
              talk, 13.9.17 12:01:29  

Aspon se neco deje, v US a jinde taky? Nevim. Je to legrace. :1:

• karavelle
                karavelle, 13.9.17 16:12:20  

Me to k smichu neni. Me osobne zalezi na tom, aby byl ve svete poradek. O moji generaci mi ani tolik nejde, my jsme stejne uz damage goods, ale o tu budouci. Prece jim tu nemame pravo zanechat takovej bordel.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 13.9.17 23:51:08  

No jo, ale nemůže na sebe jeden člověk nabrat veškerou tíhu problémů tohoto světa...a už vůbec je není schopen vyřešit, bohužel.

Ale jinak souhlasím, taky se mi nelíbí, kam ten svět spěje a není to nic radostného, ba naopak.

• karavelle
                    karavelle, 14.9.17 08:49:31  

Veskerou tihu samozrejme ne. Ale muze ovlivnovat blizke okoli. Kdyz mluvim ze zakaznikem, sousedem, znamym ap. Pokud muj nazor zdili a poslou ho dal a zmenim nahled radove desitkam lidi, pak jsem uspesnej ve sve casti. Priklad: kdysi pred vece nez 30ti lety jsem pracoval v autodilne. Vesmes jsme delali services na novy auta. Ja jsem zacal po servisu umyvat predni a zadni okno a do mesice prisel manager na rani meeting a vsem mechanikum naridil, ze po praci ocisti predni a zadni okno vozu na kterym pracovali. Dnes je to normal u Forda. Nechlubym se, ze jsem neco zavedl, ale urcite jsem byl toho clanek. A o to tu jde.

• karavelle
                    karavelle, 14.9.17 08:55:40  

Zamestnaval jsem nekolik clenu jedne pocetne rodiny. Oni volily Labour party a ja Liberal. Nase liberal je asi tak konzervativni jako v US Republicans. Oni se nechali presvedcit ne blabolama, ale skutecnymy priklady a ted uz po skoro 20 let voli Libs. Mezi tim deti se provdali a ozenily a jejich partneri voli taky Libs. Pro me to je logicky, protoze to dava smysl a chapu to svym selskym rozumem.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 14.9.17 16:29:46  

Blízké okolí jo, ale ty celospolečenské problémy jsou takové, že to blízké okolí přesahují (samozřejmě ty menší problémy se dají vyřešit i s okolím). :6:

• karavelle
                    karavelle, 14.9.17 17:15:09  

Myslim, ze samozrejme ovlivnis okoli, ale tam to vse zacina. Podle meho je to podcenovani. Tady neni neobvykly to, ze ty deti se vekem odstehuji jinam a casto na druhej konec zeme a tam sve nove nazory siri dal. Jasne, ze to neni jako soc.media. I kdyz facebook je oblybenym nastrojem hlavne mladsi generace. Takze vlastne I zdanlive lokalni ovlivnovani se dnes snadno dostane na globalni level.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 14.9.17 23:45:28  

No kéž by si ta tvoje slova vzal k srdci každý, to by pak bylo po problémech...ale myslím, že takhle jednoduché to není, spoustu lidí tak lehce nepředěláš (a oni přebírají vzorce chování od rodičů a dalších lidí, kteří je obklopují, takže vždycky záleží na konkrétních lidech). Ti, kterým ale záleží na tom, aby se svět zlepšil, jsou bohužel často překřičeni a umlčeni těmi, kteří žádná řešení nemají. A z těch 7,5 miliardy lidí, co je na planetě, tak je velká část těch, kteří tento svět vidí pokřiveným pohledem a podle toho ten vývoj směřují... :4:

• Mary321
                Mary321, 13.9.17 23:21:12  

Ono se toho děje málo? Jedna mizernější zpráva než druhá. Si děláš legraci z nás?

• poutnicek777
                  poutnicek777, 14.9.17 00:15:04  

Pokud to talkovi pripada jako legrace, tak asi zije v nejakem jinem svete nez ostatni lide.

• talk
                    talk, 18.9.17 11:28:00  

:1: Mam svuj svet, a ziju si v nem celkem fajn. Mam svuj svet a zijem ako v rozpravkovom svete, na na naaa. :1: Zvonky stastia, na na na naaa. :4:

Ale vazne, dejou se veci, ktery se nelibi ani me. Treba dvojite zdrazovani potravin, bylo a bude znovu. Babis je asi zatim volny, tedy nevim. Ale hodne anarchistum se nelibi, co dela a rika. Ze pry bude hur. A pro ty 2 miliony spodni v Cesku, je to i mozny.

Pirati maji dobre navrhy pred volbama a asi dost lidi je bude volit, ale ne uplne dost zrejme.
                    At se anarchisti zeptaji Piratu, jestli je opravdu mozny zit bez policie a vojska, protoze jak jinak bysme se my neco dodrzujici, ubranili kriminalite a svetovemu organizovanemu zlocinu. Minimalne tretina lidi na svete nedodrzuje zakony, nebo desatero, nebo proste nedodrzuje nejaka pravidla chovani. A mnozi pachaji kriminalni ci proti desateru cinny.

Ale celkove, bude misty hur, ale pak bude lepe a dobre. Aspon pro nektery. To je muj nazor. Ted je to takova ocista ve svete. :4:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 21.9.17 00:01:20  

talk: Piráti by se do sněmovny mohli dostat, i když to bude hodně těsné, podle mě spíš ale nakonec skončí těsně pod 5 %...ale rozhodně jsou mi milejší Piráti než Babiš.

• karavelle
            karavelle, 13.9.17 16:10:05  

Nejhorsi je to, ze zakladni skolni vzdelani neni uz davno zakladni v pravem smyslu slova. Do nas huceli Lenina, KSC a jiny kvality, v literature Wolkera, JIraska a podobny a ted je na druhou stranu neuci ani pocitat. Po ukonceni zakladni skoly deti zaklady neznaji. V tom to cely je.

• Mary321
              Mary321, 13.9.17 23:22:28  

Jeden Angličan mi říkal, že když vyšel školu, neuměl psát. V Británii!

• karavelle
                karavelle, 14.9.17 08:43:45  

Ja zamestnaval divku, co ucila cist a psat boyfriend's sister. Byla 12 let. Jak maji ty deti uspet v zivote?? Ty jsou straceni nez vubec zacnou.

• Loretta
                  Loretta, 14.9.17 13:15:53  

Vy zijete v Africe? :7: :4:

• karavelle
                    karavelle, 14.9.17 17:10:38  

Ty si delas srandicky, ale kdyz si deti chodi do skol hrat, nikdo je nezkousi z predmetu a nejaky ty testy osvindluji, pak muzes byt treba na Marsu a je ti to k nicemu.

• talk
                    talk, 18.9.17 11:55:02  

Ona ma na mysli, jestli jsi zamestnaval 12 lete dite.

• karavelle
                    karavelle, 20.9.17 14:32:54  

Moji zamestnankyne kluk mel 12ti letou sestru. Ja zamesnaval od 13ti. A to jen na brigadu( 2- 6 hodin tydne)jen jako kapesny.

• Loretta
              Loretta, 18.9.17 19:39:20  

K cemu ti ten Jirasek je? Vzpominam si, co to bylo za hruzu prelouskat "Proti vsem" za tri dny. :4:

• karavelle
                karavelle, 21.9.17 05:15:48  

Pisu, ze je to cely z jednoho extreme do druhyho. Ja tu taky tvrdim, ze me Jirasek anglicky nenaucil a ze Wolker nebo Nemcova me vypisovat seky taky nenaucily. I kdyz seky jsou uz prevazne out.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 21.9.17 14:34:50  

Právě...a já v Praze (potažmo v Česku) žiju, a přesto mi nijak nechybí, že ani zpaměti nevyjmenuju všechna díla Jiráska. U nás se totiž literatura učila a učí stylem "telefonního seznamu", tzn. naučit se nazpaměť výčet děl daného autora. A bohužel ti autoři, kteří měli nebo mají přesah do světa, jsou spíš na okraji zájmu.

• karavelle
                    karavelle, 23.9.17 10:34:45  

Za poslednich cca 35 - 40 let se zmenily priority lidi. Neni takovy zajem o literaturu, brouseny sklenicky a nalestena keramika. Zajmy jsou napr: chytrej phone, novy PC nebo video games. Informace se ziskavaji na social medias a uz minimalne na CT1.Takze Jirasek a jemu podobni to maji asi zpocitany.

• Mary321
                    Mary321, 25.9.17 10:45:55  

Mladí se snaží žít jednodušeji, s minimem věcí a flexibilně. My jsme hromadili věci, protože nebyly, a pak se dědily. Dnešní mladí chtějí cestovat, i za prací, a nemohou si obrazně řečeno dovolit ani kvítka v květináči, protože kdo by jim je zaléval?

• James.Eyre
                    James.Eyre, 4.10.17 23:09:05  

To máte oba pravdu, ale to neznamená, že se rezignuje na vzdělání, hlavně v takových zemích jako je Česko, kde není žádné nerostné bohatství - tady se prostě musí sázet na kvalitní vzdělání (ale bohužel trend je dneska spíš opačný, jak to tak pozoruju)

• karavelle
        karavelle, 13.10.17 03:17:17  

Vzpominam na dejepis nekdy tusim sesta trida, kde nam soudruzka ucitelka vypravela o tom jak se cesi usadili pod Ripem. A ze vytlacili nemce. :1: Ale moc se jim to nepovedlo, co? Skodovku vlastni VW (byvala Tatra). A cesi, co pochazeji za zapadniho pohranici jsou stejne 50/50 slovani a germani. To jen, kdyz jsi se zminila o neslavne ceske historii :1:

• Braddock
    Braddock, 25.8.17 21:45:58  

A že bych byl trochu politicky nekorektní?
    https://youtu.be/FyLY_-xUq_8

• Mary321
      Mary321, 25.8.17 22:11:32  

Bezva! Kvůli Tobě jsem stopla Janis Joplin. :1:
      Je to hezký příběh. Líbí se mi i ta diskuse pod videem, i když jsem nečetla všechno.

• AlaskaKid33
      AlaskaKid33, 3.9.17 21:35:42  

Ovsem Jizani potrebuji se zorganizovat a zabranit tem nicitelum soch aby nenicili jejich tradice a historii.

• Mary321
        Mary321, 5.9.17 13:11:57  

To budou pálit i bankovky s Georgem Washingtonem? Ten měl také stovky otroků...nebo vypálí rovnou celý Washington? :12:

• karavelle
          karavelle, 10.9.17 16:44:58  

To jsou dlouhodoby dusledky mizernyho vseobecnyho vzdelavani naroda.

• poutnicek777
            poutnicek777, 10.9.17 22:45:19  

Dnesni mladez neni vzdelavana, je indoktrinovana

• Mary321
              Mary321, 11.9.17 11:46:58  

Přesně toto kritizují lidé z praxe: říkají: Na školách se má učit- číst, psát, počítat- ale ministerstvo tvrdí, že školy mají být socializační a komunitní centra, kde se děti budou v praxi setkávat s multikulti ap.
              To je hrozná představa. Dětičky budou sice hloupé, ale tolerantní a progressive.

• poutnicek777
                poutnicek777, 11.9.17 13:51:09  

A take nejsou schopni rozlisovat spravne od spatneho, nebot jsou informovany naopak.

• Mary321
                  Mary321, 12.9.17 18:53:41  

Přesně, poutníčku: černá bude bílá a naopak..maminka bude tatínek, co je dobré a co špatné se zašmoulí podle situace. Źádné pevné zásady a pravidla. Budeme s láskou vzpomínat na Desatero.

• Braddock
                Braddock, 11.9.17 17:09:39  

Ještě že máme možnost home education, to ti nikdo (zatim) do toho co a jak děcka učíš nekecá

• James.Eyre
                  James.Eyre, 12.9.17 23:34:26  

Rámcově kecá, aspoň tady - a musí to dítě do spádové školy chodit na přezkoušení.
                  Ono to domácí vzdělávání je podle mě dobrá alternativa, ale když vidím některé rodiče, tak těm bych dítě nenechal napospas na domácí vzdělávání teda :1: :1:

• Mary321
                    Mary321, 14.9.17 09:52:58  

Já to vidím hlavně z hlediska, že to chce obrovskou disciplínu. Na obou stranách. :15:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 14.9.17 16:30:31  

To v každém případě...a právě každý na to nemá.

• karavelle
      karavelle, 13.9.17 16:20:34  

Dnes by se nejdrive poradili na google jestli to nahodou neni rasist.