Češi kolem světa

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
dodeskaden (2017-03-27 01:21:07)James.Eyre (2017-03-26 23:42:37)Braddock (2017-03-26 22:27:43)Mary321 (2017-03-26 19:40:48)poutnicek777 (2017-03-26 14:18:17)beLIEve (2017-03-26 14:17:29)karavelle (2017-03-26 05:50:52)mustang116 (2017-01-13 13:45:31)Evinka.cz (2017-01-02 07:15:36)Gringo1 (2016-12-29 15:22:51)gefion (2016-12-23 07:03:37)Kaca01 (2016-06-11 21:44:57)Rebeca (2016-05-16 02:17:30)PaulzLA (2016-04-12 18:02:10)beyema (2015-12-17 18:49:22)Andrea-Coats (2015-06-12 21:31:57)matahari (2015-04-18 06:34:37)Pisskot (2015-01-04 03:22:52)marta26kr (2014-11-03 14:21:21)ilaris (2014-05-26 12:38:37)ACOATS (2014-04-14 19:46:38)severka.2 (2014-01-29 20:20:16)moravak.jak.poleno (2013-12-31 01:21:34)
Češi kolem světa
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 20 532 | Členů: 25
Správci: AlaskaKid33 (hlavní)

Tohle forum je venovane lidem kteri meli odvahu odejit za hranice sve rodne hroudy . Meli odvahu se rozloucit s rodinou a prateli, casto vedeli ze sve drahe mozna uz nikdy neuvidi. Bylo jim jasne, ze si budou muset najit nove pratele a zalozit svou vlastni rodinu. Hlavnim ucelem je se tu bavit v pratelkem duchu a podelovat se na prihodach z nasich zivotu.
Napiste jake byly vase prvni kroky v nove zemi
Jsou to lide kteri videli nedostatek prilezitosti doma a rekli si: zivot mam jen jeden a je to na mne abych zajistil ty nejlepsi podminky pro sebe a moji rodinu.

Proste vzali zivot do svych rukou a misto stezovani oni se rozhodli jednat. Nekteri zas meli dobrodruznou naturu. Nikdo nevi jak je to tezke si zvyknout na odlisnou kulturu a cizi jazyk kdyz to sam nezkusil na vlastni kuzi. Osobne, mam uctu k temto lidem a doufam, ze si zde navzajem vymenime pribehy o nasi zivotni pouti. Cest temto odvaznym Cechum. Diky podobnym jedincum, lidstvo objevilo nove kontinenty, vytvorilo nove zeme. Ti kteri se nebali se podivat za vzdaleny horizont. Lide kteri dokazou tvrde pracovat, maji zdravou zvedavost a neboji se ani certa.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• AlaskaKid33
    AlaskaKid33, 15.3.17 07:49:39  

Porad cestujem.. v srpnu planujeme vylet na deset dni na Havaj. Jestli mi vubec budou zbyvat nejake penize, tak bych rad pristi rok zacatkem kvetna vyrazil na Aljasku s karavanem po Aljaske dalnici, doufejme na cele leto a pak se v zari vratit zpet do Oregonu. Hrozne bych se tesil na rybareni a na stare kamarady tam.

• karavelle
      karavelle, 15.3.17 14:57:09  

Vidis a my zase planujeme na cervenec sever Zapadni Australie. Byli jsme tam loni poprve a je tam tolik k videni, ze se tam vracime. Broome, Port Hedland, Karratha a dal se uvidi.

• poutnicek777
        poutnicek777, 15.3.17 18:03:50  

Ty zijes take na zapadnim pobri, kolem Perth, takze si to budete snerovat na sever od vas. Dcera s muzem zili rok v Melbourne a pak to tam poradne procestovali. Privezli bajecne snimky.

Ja znam tvoji zemi pouze z knizek a rada bych vedela, jestli to, co pise treba Arthur Upfield souhlasi se skutecnosti

• karavelle
          karavelle, 16.3.17 03:25:03  

My jsme prileteli do Melbourne na zacatek v 1984. Zacinali jsme bez anglictiny v Migrant Hostel cca 2.5 tydne nez jsme si nasli prvni byt 1+1.Po 6ti mesicich jsme nasetrili dost na to, aby jsme mohli nasednout do $300.00 station wagon a mazat na Zapad. Takze z Melbourne toho moc nepamatuju krome pristani, lagru, prace, beaches jo a malem bych zapomnel ZOO. Za to cesta sem byla jak z poradu Kralovstvi Divociny. To ani clovek nemuze popsat. Jeden rok zijeme v silne polluted Usti, kde lidi trpi dychanim a druhej rok cestujeme necim, co jsme videli jen v sobotu podvecer na CT1 Kralovstvi Divociny.

• AlaskaKid33
            AlaskaKid33, 26.3.17 05:21:50  

Ja sem v US of A uz presne padesat let. To su ale staresina, my goodness!!

• poutnicek777
              poutnicek777, 26.3.17 14:18:16  

Tobe se podarilo vymaznout uz v 67?

• karavelle
          karavelle, 16.3.17 03:28:11  

Ziju severnim suburb Perthu. Je to tu uz jako na vesnici. Do city to mame nejakych 60km = cca 40 miles.

• poutnicek777
            poutnicek777, 16.3.17 12:24:48  

Takze jste take zacinali od piky, jako patrne vetsina z nas. Na nikoho necekal bohaty strycek, ktery by se cloveka ujal.Vsichni bychom mohli napsat roman o nasich zazitcich. Nemas nekdy takove nutkani? :15:

• karavelle
              karavelle, 16.3.17 14:38:38  

To nutkani me uz davno preslo. Mozna budu vypadat jako sceptic, ale zatim jsem se nesetkal s nikym, koho by moje life story zajimalo. A to nevynechavam ani pribuzny a ani kamarady. Jedna spoluzacka ze zakladky se zajimala, ale dopadlo to vse tak, ze si uz ani nedopisujeme. Takze moje cukani se zklidnilo. My emigrant jsme na stejny lodi a ty ostatni to nezajima.

• poutnicek777
                poutnicek777, 16.3.17 14:47:05  

Na tom, co rikas, bude neco pravdy :2:
                Ja take nemam moc naladu na sepisovani memoaru, ale jedna znama zde, chtela napsat knihu o mych zdravotnich zajimavostech. Toho by na knihu bylo az dost a vetsina lidem pripada jako zazrak, ze tu porad jeste strasim :15:. No, dopadlo to stejne, ona se chytla neceho jineho a to cele vysumelo. Takze medicinsky asi slavne nebudu :1:

• Mary321
      Mary321, 16.3.17 12:20:08  

Tak je to spravne. Cestovani je obvzkle radost. Krome nekterych neprijemnosti, jako je zdrzeni, co jsme zazili vcera. 2 hodiny zpozdeni vsech vlaku, jak smer Portsmouth, tak na druhou stranu na Londyn, protoze na kolejich se pohybovala jakasi osoba. Policejni vrtulniky nam letaly nad hlavou na nadrazi. Drahy pak zorganizovaly odjezd taxikem. :15:

• karavelle
        karavelle, 16.3.17 14:47:02  

Cestovani vlakem je pro nas jako wow. Tady jen autem. Tady v Perth mame mestkej vlak, kterym jezdi lidi do offices do CBD a nebo penzisti. Pak mame jeste Indian Pacific of Weast Coast to East Coast. https://www.australian-trains.com/indian-pacific

• Mary321
          Mary321, 17.3.17 10:20:30  

Ahoj, caravelle, po Anglii jsem jezdila autem moc rada. Ridici ohleduplni, predvidavi, vsechno fajn. Jenomze mne odrazuje, ze nemam kde zaparkovat, a pak jdu mile pesky. Jednou jsem na vylete zapomnela, kde mam auto, a jak tu neni pravouhly system ulic, ale same zatacky a apendixy, ztratila jsem se take. :1:

• karavelle
            karavelle, 19.3.17 15:45:38  

U nas s parkovanim neni problem az na city a nekolik "vyjmenovanych" suburbs, kde se za parkovani plati. Ale vsude v Shopping Centres je parkovani free. Dnes jsme si vyjeli na takovou okruzni vyjizdku. Uz se ochladilo na koupani, a tak jsme jeli trochu po vnitrozemi. Vyrazili jsme az nekdy kolem 3.30pm a vratili se domu v 8.30pm. Najeli jsme 375 km a zastavili se v jednom peknym bakehouse cca 80 km od nas a pak jeste na nekolika mistech. Na jednom miste jsem byl sluzebne pred 27 roky a podarilo se mi dokonce poznat I ten dum, kde jsem byl. Tak si rikam, ze to s tou sklerozou nebude az tak nejhorsi :1:

• AlaskaKid33
    AlaskaKid33, 2.3.17 20:02:50  

Nesnasim nakupovani potravin, manzelka dela dlouhe hodiny, tak je to na mne. Resim to tak, ze nakupuji potraviny pres Internet, uz to delam leta. Za chvilku tady maji byt

• poutnicek777
      poutnicek777, 2.3.17 20:06:45  

Takze ty asi nejsi impulzivni nakupsi. Ja take nerada nakupuji, ale to se netyka potravin, spis vselijakych kramu, vcetne obleceni. Jenze s tim nakupem potravin to vetsinou dopadne tak, ze az na ty zakladni veci, zmenim jidelnicek, vetsinou az v obchode.

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 8.3.17 22:56:10  

Vsechno jine nakupovani delam skoro vsechno pres Amazon..do kramu se mi vubec nechce....i kdyz sem vcera ztravil asi 45 minut ve Walmartu

• karavelle
      karavelle, 3.3.17 15:03:06  

To jses OK. Ja nesnasim nakupovat, ale nez si nechat privest vse ze supermarket, tak si radsi objedu maly shops na ceste z prace a vyberu si fruit & veg a hlavne maso. Mouku beru of mlynare a tak mi vsupermarketu zbyva akorat par malickosti. Chleba a housky si pecu doma.

• poutnicek777
        poutnicek777, 3.3.17 15:31:38  

Kdysi jsem take hodne pekla chleba a pod. Dnes uz se mi do takovych veci nechce. Posledne jsem upekla plech housek z psenicne mouky a vetsina skoncila v mrazaku :2:

• karavelle
          karavelle, 4.3.17 16:23:36  

Jj az na male vyjimky pecu naraz 2 bochniky chleba a cca 20 rohliku kazdy weekend. Taky to vse nastrkam do mrazaku a rozehrivame podle potreby. Chleba delam 2/3 bila spelt a 1/3 zito a rohliky z bile spelt.

• James.Eyre
      James.Eyre, 5.3.17 15:05:55  

Mě nebaví ty obchody s hadrama (oblečením)...potraviny mi nevadí nakupovat v obchodech, ale přes internet to taky chci zkusit :-))

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 9.3.17 21:56:27  

Uz sem asi na stara kolena linej, vetsinu kupuji pres Amazon.com pokud to jde :2:

• James.Eyre
          James.Eyre, 10.3.17 13:16:43  

Tam bych kupoval jenom vyloženě něco, co bych nesehnal jinde. :6:

• AlaskaKid33
            AlaskaKid33, 11.3.17 20:50:02  

Maj tam skoro vsechno a donesou ti to az ke dverim. Nakupovat chodim akorat ta nekdy maso ci ovoce at to ne v krame, nekde ve stanku

• James.Eyre
              James.Eyre, 13.3.17 19:12:01  

Jj, kdybych bydlel v US, asi bych to využíval víc.

• AlaskaKid33
    AlaskaKid33, 25.2.17 19:30:13  

Jinak podle me Trump dela bezvadnou praci. Tak jak sem doufal, ze ji udela. Hlavne se navezl do prolhaneho tisku a vsech medialnich prostredku ktere u nas porad lzou a prekrucuji pravdu. To uz je dlouho problem, to bylo i za Bushe a Trump je prvni co na to sahnul. Je to nebezpecny tah, mit proti sobe celou medii a pul naroda, ale on to svadi bezvadne. Ty svine mu porad hazi klacky pod nohy a burcuji narod proti nemu. Vsichni ti usedli politici a globalisti maji velky strach ze budou mit brzo po srande. Hrozne rad to pozoruji. V Evrope si asi mysli, ze Trump je dabel s rohami.

• karavelle
      karavelle, 27.2.17 11:32:58  

Celej internet a main stream media je Murdoch, tak co se da ocekavat? Ale dnes se lidi nenechaji brainwash stejne jako uz vetsina neveri marketing. Je to prohnilej svet, ale v Brexit a v Trump mame porad sanci.

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 27.2.17 21:21:13  

U nas ty abecedove stanice jako je NBC, CBS,CNN,ABC se staly nevetsimi lhari. Jsou zaprodane globalistum, demokratum a levicakum, politicke sily ktere to nemyslim dobre s USA. Chteji otevrene hranice, at sem vleze kdo chce. Trump je nase jedina nadeje, preju mu moc stesti

• karavelle
          karavelle, 3.3.17 15:08:06  

Nevim, co si mam myslet. Levice je u vas tolik extremni, ze jsou out of touch. Pripada mi, ze neni ani mozny kolikrat nesouhlasit, ale oni si neco najdou nebo vymysli. Je to, ze jsou tak omezeny nebo vycurany? Kolikrat je az nemozny nesouhlasit s Trumpem, ale oni ze sebe delaji uplny primitivy. Kdo jim to muze uverit? To je uplne proti lidskymu rozumu.

• AlaskaKid33
            AlaskaKid33, 9.3.17 21:59:01  

U nas levice jsou jak besnici bestie, nedokaz prezit fakt ze prohrali volby a ze bezni lide chteji neco jineho. V mediich porad lzou, tak lide jsou opravdu nasrani, ze to co jim podavaji neni pravda. Do posledni minuty hlasili, ze Clintonka vyhrava..coz i ja sem vedel, ze je to lez.

• Mary321
              Mary321, 17.3.17 11:45:09  

Ahoj, sleduji, jak Trey Gowdy a Jason Chaffetz griluji reditele instituci, co pomahali ilegalum do USA. Je to radost sledovat. Jenomze i pres usvedceni, nestane se nic. Kongresmani by potrebovali Stevena Seagala nebo nekoho podobneho, kdo zlocincum neda druhou a treti sanci.

• AlaskaKid33
    AlaskaKid33, 25.2.17 19:22:49  

Zrovna sme se vratili z tydenni navstevy kamarada co travi zimu v SoCal. Bylo tam moc pekne, hlavne slunecno, vetsinou ani mracek na obloze. Dobre sme si zaplavali a prohledli si okoli. Tady je par fotek z mista kde kousek odtud bydli: https://www.bing.com/images/search?q=El+Paseo+Shopping+District+Palm+Desert&FORM=HDRSC2

• Mary321
      Mary321, 26.2.17 12:12:52  

To je neskutečná náááádhera. Krásné fotky, děkujeme Ti, hlavně my, co se brodíme v blátě z roztátého sněhu. :1: :1:

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 27.2.17 04:01:49  

Diky, ano bylo tam pekne, az draha prestane delat tak tam pojedeme na mesic ci dva s karavanem...v zime. budeme si taky hrat na snowbirds

• karavelle
          karavelle, 27.2.17 11:37:35  

Jako u nas, akorat vetsi a vic zalidneny. Je to fajn si zajet v zime ohrat, co? My to udelaly minulou zimu v cervenci a letos se chystame znovu.

• AlaskaKid33
            AlaskaKid33, 27.2.17 19:51:49  

Je to dobry, uz se nemuzeme dockat az si zacnem hrat na snowbirds

• karavelle
              karavelle, 28.2.17 02:52:40  

My tu meli na nase pomery studeny leto. Dnes je officialne posledni letni den a ma byt 34C. Ale v lednu jsme meli kolem 22 - 24C coz je dobry pro Alasku, ale ne pro Perth.Zacatkem unora jsme jeli na jih a u jizniho oceanu bylo jen 19C. Vcera na druhou stranu jsme si protahli weekend a jel cca 100 miles severne a parada. A weekend pred velikonocema se chystame do Shark Bay na 4 dny. Prodlouzime si leto. Kazdej den se pocita.

• AlaskaKid33
                AlaskaKid33, 2.3.17 20:05:25  

Kdyz se mluvi o koupani v Australii, tak se vzdycky vzpomenu jak sme se koupali na plazi v Sydney a vecer ukazali v televizi ze tam kousek od plaze lezeli tri zraloci!! Vyfoceno z helikoptery a ja si pamatoval, ze tam ta helikoptera kousek od mne byla.

• Mary321
                  Mary321, 2.3.17 23:04:34  

:7: Často je lépe nic nevědět. :15:

• karavelle
                  karavelle, 3.3.17 15:15:12  

V Sydney ano. U nas, kde ja jsem, jsem videl nejvetsiho zraloka asi jako kapr. A to jsou ti co ziji kolem skal a zivi se planktonem (Reef shark). Zalezi na hodne variables. Jestli je pobliz napr. Sea lion colony bizko reefs, kde je relativne hluboka voda a taky zalezi na time. Feeding je rano a vecer, pak pri uplnku a u White Pointers zalezi I na teplote vody. Maji radsi chladnejsi vodu.

• James.Eyre
      James.Eyre, 27.2.17 22:48:38  

Krása.

• AlaskaKid33
        AlaskaKid33, 2.3.17 20:07:52  

Jo byl to dobry oddech od mistnich destu...zacneme tam jezdit s karavanem jakmile manzelka bude v duchodu.

• James.Eyre
          James.Eyre, 2.3.17 23:02:52  

Tak to je ideální destinace.

• Mary321
    Mary321, 16.2.17 23:53:16  

Starý pán, kterého všichni rádi poslouchají: je zcestovalý, sečtělý a zkušený. Jan Petránek.
    https://www.youtube.com/watch?v=KStD8iOiuNA

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.2.17 23:51:52  

Petránek je fajn, ale já mám osobně radši Zdeňka Velíška, moudrý, vzdělaný, jazykově vybavený...moc takových novinářů není. :4:

• karavelle
      karavelle, 18.2.17 04:13:49  

Pekny, ano. Jen me tak napadlo, my vsichni emigranti over 60 jsme zcestovany, mnohajazycny, poznali jsme neumerne vic lidi nez ti co ziji 60 let v jedny vesnici a kdyz by jsme v sobe nasli tu drzost o tom nekde vystoupit, tak v mem pripade jsem byl poslan napriklad zpocitat si ty svoje klokany nebo vem si prasek ap. Pak je tady 85ti letej starec a jen proto, ze je "uznavanej", tak si ho narod cti. Fucken hypocrats.

• Braddock
        Braddock, 18.2.17 10:02:11  

Heeeeej, spousta nás emigrantů pod 60 je taky zcestovalá, multi (nebo alespoň dvou) jazyčná.... to není o věku, to je o tom, proč kdo emigroval

• Loretta
          Loretta, 18.2.17 11:16:09  

Ano, ti, co utekli pred komunisty jsou v Cesku povazovani za zradce, vyzirky, zkratka lumpy, nejsou to vlastenci, na rozdil od tech, kteri sedeli doma na zadku a drzeli krok a hubu a ti vsichni bojovali za svobodu. :4: Emigranty nema rad v Cesku nidko, at ty pred, nebo po, nastavili totiz ostatnim zrcadlo. Setkala jsem se s timto fenomenem vsude na uradech, ale i mezi prately. Nemit sebou ceskou kamaradku, nevyridila bych skoro nic. Az ona mi vysvetlila, co je to system zmoulajici cepice, nejak ji ale spatne zmoulam, nebo co, kazdy me rychle odmitne, tak musi zmoulat ona za me.Nedelam si uz o nasich lidech zadne iluze.

• James.Eyre
            James.Eyre, 18.2.17 13:37:38  

Myslím, že se to pomalu (ale mna můj vkus až moc pomalu :-))) začíná měnit...a blbce máš všude, jestli je to Německo, USA nebo Polsko. Stejně tak jsou všude lidi s rozhledem a schopnostmi a snahou něčeho (poctivě) dosáhnout.

• Loretta
              Loretta, 24.2.17 11:18:25  

Mas, ale jsou trochu jini, aspon tady jsou takovi, co delaji sluzbu pode predpisu, tezkopadni, neohebni, ale ne podvodnici.. Je fakt, ze mistni uprchlici z Kosova a vubec byvale Jugoslavie sem prinaseji podobne praktiky, ale neodmitaji jine lidi, spis je pouze osidi.

• James.Eyre
                James.Eyre, 24.2.17 15:55:41  

Ošidit někoho je podle mě stejné svinstvo jako odmítnout.

• karavelle
            karavelle, 19.2.17 04:25:23  

Loretto, ty jsi musela urcite jednat se stejnymi lidmi jako ja. Jeden notar se valel na zidli a datloval do psaciho stroje a vyjednaval si klid zpusobem jako: "budte tady zticha, kdyz pisu" ap. A delalo mu dobre, kdyz ho oslovovali pane doktore. Bylo mi z nej na bliti. Dalsi "kravicka" mi slibila hory doly a ze az za 3 mesice muze to a to a pak ze mi do 6ti mesicu to a to a vysledek byl, ze kdyz jsem priletel po 3 letech, tak se mnou jednali, jako by me videli poprve v zivote. S Cedokem do sveta, ale do toho iluzorniho. U doktoru nic lepsiho nez arrogance, nadrazenost. Kdyz jsem se chtel dozvedet jak moje matka umrela, tak mi to nemohli rict, protoze jsem nemel ceskou obcanku nebo ceskej passport. Jen ty vsechny experiences mi pripomnely, proc jsem odtamtud odchazel s lehkym srdcem.

• Mary321
              Mary321, 19.2.17 20:44:35  

To je bez debaty, není čeho litovat. Severočeští doktoři, to je kapitola sama. Prostě nepohoda. Nedivím se, že ti mladí se nechtějí vracet "domů".

• Loretta
              Loretta, 24.2.17 11:15:00  

Asi jo, velmi "pekne" je i chovani policie, kdyz jedes autem cizi poznavaci znacky a mluvis cesky, jednou me v Praze dokonce chteli sebrat pas a odvest na polici. To je to, co mi tu domovinu zosklivuje, ze si kazdy mysli, ze me muze oblafnout, okrast, a vyuzit , proto jsem prodala(to, co nebylo rozkradene) veskery majetek. I ty praktiky kupujicich stoji za povsimnuti. Nekdy si pripadam, ze jsme na tom zapade zblbli, odvykli jsme si od podvodu, necekame vselijake ty podrazy..

• Mary321
                Mary321, 25.2.17 09:13:37  

pravda. To se nám v Praze stává pravidlem, že cizinci jsou odchytáváni při kontrole jízdenek, nikdo jiný! Platí pokuty za odhození špačka z cigarety, nikdo jiný z kuřáků kolem! Češi si asi myslí, že cizinci mají mlýnek na peníze, a kdykoliv si mohou namlít potřebné. Inu Češi nejsou Poláci.

• AlaskaKid33
                  AlaskaKid33, 25.2.17 23:34:15  

byl sem v Cesku dva mesice a nemel sem zadne potize..ale musim pridat, ze na me jen tak nepoznali ze jsem cizinec. Cesi vzdycky meli proti-cizineckou kulturu...jak vsichni vite, rika se tomu xenofobie.

• Mary321
                    Mary321, 26.2.17 14:30:36  

To víš, kovbojský klobouk je i v multikulturní Praze příliš.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 27.2.17 22:51:55  

Revizoři v metru berou kohokoliv, nevím jak v tramvajích nebo busech, ale v metru kontrolují namátkově kohokoliv. A za odhozený vajgl jsem ještě neviděl, že by někdo platil (ale obecně za bordel by měl platit každý, a ještě si to po sobě uklidit). Škoda, že se za plivání na zem, odhozené vajgly apod. netrestá vězením jako v Singapuru...ale tady by byla půlka národa zavřená :4: :6:

• karavelle
                    karavelle, 28.2.17 02:55:30  

To tedy ano. A to neni v politickym system, ale v lidech. A to jsou porad ty pozustatky o kterych se tu pres dobu zminuju. Za komancu jsme po hospodach hledali hajzly po cuchu. Tomu uz dnes nikdo nechce ani uverit.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 28.2.17 18:13:38  

Jj, je to v lidech.

• karavelle
                karavelle, 28.2.17 02:59:07  

Protoze jsem v CR neridil, tak nemuzu posoudit. V Usti se ke me chovali jako k exotu. V hotelu rikali, ze maji ubytovanyho australana. Ja jim oponoval tim, ze jsem prave z Usti a ze jsem v podstate ceskej australan. Jasne ziju tu dele nez v Cechach, ale nejsem zadnej rodilej aussie. Vim odkud pochazim.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 28.2.17 18:15:11  

To je stejná provokace, jako kdyby o mně v tom hotelu říkali, že ubytovali Pražáka...přitom jim to může být šumák, odkud host je - host je pánem. :6:

• karavelle
                    karavelle, 4.3.17 16:26:53  

Jasny, ale jim slo o to se pochlubyt. V UL narazis tak akorat na nemce turistu.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 5.3.17 15:04:52  

Njn, spíš by se měli zaměřit na to, aby se mohli chlubit službami. :4: :6:

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:17:09  

Ja ti to ale neberu. Mluvil jsem jen o nas nad 60 ;))

• James.Eyre
        James.Eyre, 18.2.17 13:36:11  

Já teda nejsem emigrant (i když pokud to tady začne znovu ovládat ta rudá svoloč, tak o tom budu silně uvažovat)...ale taky si myslím, že jsem docela zcestovalý (protože cestování mě baví odmala) a jazyky jsem studoval na univerzitě, takže v tomhle taky nebudu úplný blbec si myslím. Ale samozřejmě, nemám patent na rozum a musím na sobě pořád pracovat, to je jasné. :6:

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:15:23  

Moje myslenka je v tom, ze maly cesky clovek ve svy majorite nema svuj nazor nebo ho nepresentuje. Kazdej tento clovicek "obdivuje velikany" za ktery se muze schovavat a attachovat se k jejich nazorum, protoze prave tyto nazory jsou obecne acceptovany. Proto takovej clovek ma volnou pudu se vyjadrovat a nasinec je snodno kritizovanej.

• James.Eyre
            James.Eyre, 19.2.17 17:47:10  

Tihle "malí čeští uťápnutí", to mi vadí hodně...musíme s tím bojovat, aby se to tady posunulo dál.

• karavelle
          karavelle, 19.2.17 04:16:13  

Jinymi slovy, ten clovek na videu nerekl nic, co by pro me byla novinka.