Bůh - láska

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-12-04 10:53:58)a.l.tereza (2016-12-04 02:23:54)visitor77 (2016-11-26 16:01:15)ElenaJakub (2016-11-22 01:29:26)osoba (2016-11-19 20:16:32)eremir (2016-11-17 14:02:55)DalkoT23 (2016-11-14 18:21:23)talk (2016-11-14 17:22:18)Cho (2016-10-26 16:44:53)lera (2016-10-13 20:53:20)strejczbrna (2016-10-10 14:39:50)krudox (2016-08-23 21:59:22)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:31)ruda.kostelnik (2016-07-02 01:06:32)poko (2016-04-30 15:54:18)Alam (2016-03-20 08:32:17)beranek (2016-03-06 09:47:19)IGNACIUS-mec.pravdy (2016-02-07 15:40:31)tarnes (2014-04-25 23:36:28)Selendra (2014-04-25 18:14:43)tank (2014-04-14 10:33:02)
Bůh - láska
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 2 956 | Členů: 21
Správci: a.l.tereza (hlavní)

Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. (1. Kor 13:1-13).

Také my jsme poznali lásku, kterou Bůh má k nám, a věříme v ni. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, v Bohu zůstává a Bůh v něm. (1. Jan 4,16).

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 13.11.16 17:48:15  

BŮH JE LÁSKA - Příběh jednoho dne (Igor Chaun, 6. 10. 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=uUzlNDijlOI

• eremir
      eremir, 14.11.16 13:24:49  

Ano kdo má rozum musí mu dojít že těžko láska se jen tak vyvinula a to je snad největší důkaz stvořitele tečka s velkým T..až na věky věků.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.10.16 09:50:51  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_z_Assisi

Dnes.

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 23.9.16 00:16:31  

Alžběta od Nejsvětější Trojice

Cítím okolo své duše tolik lásky! Je to jako oceán, do kterého se vrhám a v němž se ztrácím… On je ve mně a já v Něm. Nezbývá mi než milovat Jej a nechat se Jím milovat v každém okamžiku, ve všech věcech: probudit se v lásce, pohybovat se v lásce, usínat v lásce s duší na Jeho duši, se srdcem na Jeho srdci, s očima v Jeho očích…

Ráno se probuďme v lásce, celý den se odevzdávejme lásce a konejme vůli dobrého Boha, pod Jeho pohledem, s Ním, v Něm, pro Něho samého. Darujme se bez ustání tak, jak On si přeje… Když potom přijde večer, po dialogu lásky, který v našem srdci nikdy neustal, usínejme stále v lásce (DP 148). /…/

http://www.kna.cz/ctenarsky-koutek/horkokrevna-temperamentni-a-neznama-svetice-alzbeta-od-trojice-911.html

• talk
      talk, 23.9.16 12:19:15  

:4:

• DalkoT23
      DalkoT23, 23.9.16 12:58:23  

Ráno se probuďme v lásce, celý den se odevzdávejme lásce

Každé ráno se já probouzím v dobré náladě,celý den mám v pohodě a večer usínám spokojen,že jsem udělal kus dobré práce a rozdával dobrou náladu!! :5:
      Proč k tomu nepotřebuji Boha??!?
      :4: :14:

• talk
        talk, 23.9.16 13:06:29  

Precti si zahlavi tohoto fora.

• DalkoT23
          DalkoT23, 23.9.16 14:53:52  

A co??
          Je tam nějaký zákaz položit takovou otázku??
          :5:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 23.9.16 20:27:50  

Není.

• DalkoT23
              DalkoT23, 23.9.16 21:03:32  

:4: Díky

• talk
                talk, 23.9.16 21:23:17  

Nerouhej se. A bude klid.

• osoba
        osoba, 23.9.16 13:28:52  

Chovej se podle své první věty. Ale napřed musíš pochopit, KDO (nebo "co") je Láska, v níž se máš probouzet a odevzdat se jí. Pak ti konečně docvakne. že bez Boha se neobejdeš, protože jen On je ta pravá Láska a miluje tě víc, než si dokážeš představit, zasloužit, ocenit.

• DalkoT23
          DalkoT23, 23.9.16 14:59:52  

Ale napřed musíš pochopit, KDO (nebo "co") je Láska

Tak mě pouč ať mi "docvakne",protože moje zkušenosti jsou takové,že mnoho věřících o Lasce s Bohem jenom žvaní!
          Tak nevim jestli tu jejich Lásku dobře "chápu"!
          :5:

• osoba
            osoba, 23.9.16 15:03:31  

Poučovat tě? To by byly zase jen slova, "žvanění". Potřebuješ poznat Boha osobně a to se obejde i bez cizího poučování. Studuj Bibli a všimni si, jak prokázal lásku TOBĚ, v čem to spočívá a co z toho plyne.

• DalkoT23
              DalkoT23, 23.9.16 17:04:45  

Bibli mám prostudovanou ad A po Z!!
              Mám na ni vlastní názor a nejsem omezen "mantinely",které stanoví jak se na ni "dívat"!!
              :14: :14:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 23.9.16 20:38:35  

..kterými "mantinely"? Dalko uveď některé...

• visitor77
                visitor77, 23.9.16 20:41:00  

spíš ju nemáte, resp. máte zaprášenú niekde v knihovně...prečo by ateista mal mať knižne vôbec Bibli?...blufujete, nikdy ste ju neštudovali - kto dnes študuje Bibliu? - nikto...Biblia sa číta, a nad prečítanýmj veršom sa uvažuje, veriac aj meditujú - ale to ateisti nerobia, ak to niektorí tvrdia, tak blufujú...:-)

• DalkoT23
                  DalkoT23, 23.9.16 21:14:02  

To už robím od ZŠ od 8.triedy,keď sme rozoberali existencciu Boha!!A to je už viac než 45 rokov.
                  Predstav si mám Bibliu a nie len jednu(aj jehovistickú)!!
                  Jednoducho ma to zaujímá!Zaujímá ma "cesta" Boha a kresťanstva dejinami človeka!
                  Takže netvrď niečo o čom nemáš ani "páru"!!
                  A to blufování si druhýkrát odpusť,pretože celý život neznášám klamstvo a ľudskú hlúposť.Nemám dovod klamať!!
                  :13: :13: :13: :13: :13: :13:

• visitor77
                    visitor77, 23.9.16 21:44:09  

poznal som ateistu, ktorý poznal Písmo NZ naspamäť - avšak jeho arogancia k Bohu a k veriacim bola neskutočná...

• DalkoT23
                    DalkoT23, 23.9.16 22:14:15  

No pokial by sme merali tu našu,tak ja som proti tebe v arogancii amatér!!
                    (moj názor z mojho pohľadu :4: )

• osoba
                osoba, 24.9.16 01:16:13  

Bibli máš prostudovanou od A do Z, ale autora pořád neznáš a nechápeš. Zajímá tě to natolik, abys Ho už konečně chtěl poznat?? Od dětství znáte Bibli (intelektuálně pitvanou) a pořád bloudíte po jiných cestách, než je ta Boží?? Svět svou moudrostí nepoznal Boha, On zachraňuje ty, kteří Mu věří "bláznovskou zvěstí" - a ta Vám asi není dost dobrá, abyste ji přijal.

• osoba
        osoba, 23.9.16 15:05:20  

Proč k tomu nepotřebuješ Boha? Protože se spokojuješ s nějakou atrapou lásky, která nemá s Ním nic společného a vlastně ani láskou není. Ale kdyby ses chtěl probouzet v opravdové lásce a jí se stále vydávat, neobejdeš se bez osobního poznání Boha.

• DalkoT23
          DalkoT23, 23.9.16 17:02:24  

Jak ty můžeš posuzovat mé dobro,co rozdávám okolí??

Nemůžu poznat někoho,kdo podle mého názoru,neexistuje!
          Mě stačí moje dobro v "srdci"!!
          :13: :13:

• talk
            talk, 23.9.16 17:06:44  

Prosim te, bez o dum dal ... :4:

• DalkoT23
              DalkoT23, 23.9.16 17:14:56  

Aha,křesťan plný Lásky!
              :11:
              Ty tady od toho nejsi,abys mě odněkud vyhazoval!!
              Jdi se raději kouknout na západ Slunce a popřemýšlet o svých dnešních činech!!
              :15: :15:

• talk
                talk, 23.9.16 17:21:19  

Dyt neexistujes. :1: :4:

• DalkoT23
                  DalkoT23, 23.9.16 21:16:00  

Jo a Země je bramborová placka!
                  :13: :14: :13:

• osoba
            osoba, 24.9.16 01:20:42  

Tvůj názor nezruší pravdu. Při kousíčku inteligence bys to věděl. Bůh nepřestane existovat, i kdyby všichni lidé na světě si mysleli, že neexistuje. Tvoje rádoby dobro neobstojí v Božím měřítku a považovat se za dobrého je dokonalá soběstředná samospravedlivá pýcha, protože nikdo není dobrý, jedině Bůh. Bez Boha je člověk prohnilý hříchem (hlavně samospravedlností a domnělou soběstačností bez Boha) a potřebuje Zachránce.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
            Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.9.16 20:37:20  

Žiješ si parádně. Nepřipadáš si tak trochu rozptýlený? :7:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 23.9.16 20:30:48  

Myslím, že máš pravdu a zároveň se mýlíš, protože Bůh potřebuje Tebe.

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 11.9.16 04:10:42  

Mooji - Miluj každého jako sebe sama (Love Each One as Your Own Self)

https://www.youtube.com/watch?v=NXEOTJu17vg

• talk
      talk, 11.9.16 07:56:34  

Ach ta Indie, a jogini. :1: :4:

• osoba
    osoba, 8.9.16 15:21:05  

talk, 8.9.16
    Ten kdo ma nejake poslani take muze trpet ucelove, od Boha jako stezka. Treba Apostolove. Ale I treba lekari atp.
    1. Nějak sis nevšiml, že jde o zásadní rozdíl s těmi, o které se M.T. starala.
    2. Dokaž mi z Božího slova, že je utrpení Jeho účelem a vůlí pro někoho. NIC takového nenajdeš.

• talk
      talk, 8.9.16 15:34:54  

To nevim z hlavy, Bibli ctu, ale neznam ji nazpamet. Zeptej se treba nikdoinic.
      :4:
      Ale krestani maji Ducha svateho a svedectvi krome Bible.

A chudi a nemocni o ktere se starala Matka Tereza mohly trpet jako Lazar.
      To nevi nikdo, pokud na to nedostane odpoved, zda trpi jako zkousku od Boha, nebo je to podminkami, genetikou, ale do Jake miry je to predurcene a v Jake mire sebeurcenim, to je otazka, a znaji odpoved pouze v Nebi.

• osoba
        osoba, 8.9.16 15:43:59  

Jen samospravedlivý neznaboh si může myslet, že nemoc je utrpení od Boha jako zkouška či co. Náboženští lidé, kteří neznají Boha ani Jeho slovo považují všechno za Boží vůli nebo nějakou zkoušku od Něj. Tak čti Bibli pečlivěji a zjistíš, jak odporuje náboženským názorům a tradicím. Zkus prohledat Bibli a najít v ní nějakou záminku pro obhajobu tak bezbožných výroků. CO s tím má společného Lazar? Zase jen překroucené lidské pojetí něčeho, co Bible vůbec neříká. Zjisti, jaký Bůh skutečně je, a pak posuď, zda by tohle mohlo mít s Ním něco společného.

• talk
          talk, 8.9.16 15:50:47  

Ty mas pouze Bibli, proto toho moc neznas.
          Ja mam Ducha svateho, ktery ke me promlouval a mam osobni vztah s Jezisem Kristem, mam letite svedectvi skrze znameni.
          Preju ti pokoj. :4:

• osoba
            osoba, 9.9.16 00:06:28  

Jasně a právě proto tvrdíš věci, které odporují Božímu slovu. To je perfektní "důkaz" toho, co o sobě tvrdíš. Duch svatý by ti ničím nepotvrzoval věci, které jsou v rozporu s Božím slovem. A vztah s Ježíšem dokazuješ tím, že z Něj svými výroky děláš lháře.

• visitor77
              visitor77, 9.9.16 08:51:27  

vy ste zrejme mluvčí Boha i Ježiša!?

• osoba
                osoba, 10.9.16 17:37:48  

Na rozdíl od papeže, kacíře.

• visitor77
                  visitor77, 10.9.16 17:56:21  

zlodej kričí, chyťte zlodeja!...Kacíř křičí, chyťte kacíře! :-)

• osoba
                    osoba, 10.9.16 18:15:57  

Když nemáš odvahu konfrontovat papežovy výplody s autoritou Božího slova, tak se ani neozývej.Jen dokazuješ strach ze zjištění, jak papež podvádí a nadřazuje své bezbožné výplody nad Boží slovo.

• visitor77
                    visitor77, 10.9.16 19:13:23  

čo si vy dovoľujete k pápežovi!? - vaše názory smerom k RKC nerešpektujem, takže odmietam s vami debatovať...

• osoba
                    osoba, 11.9.16 12:01:39  

Hlavně odmítáš používat zdravý rozum, protože bys pak zjistil, CO si dovoluju proti papeži, který se rouhá Bohu - a už to je čím dál zjevnější. Nakonec každý ateista rozliší bláboly papeže od autority Božího slova, jen zaslepený náboženský bloud víc věří lháři než Bohu.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 11.9.16 12:11:33  

to osoba: prosím osobní spory řešte přes vzkazník, dále příspěvky které šíří nesnášenlivost vůči osobám či skupinám budou smazány...

• visitor77
                    visitor77, 11.9.16 19:00:17  

osoba, s človekom v pozícii provokatéra, sa nedebatuje...

• DalkoT23
                    DalkoT23, 20.9.16 22:52:53  

:1:
                    Non dare!
                    :14:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 4.9.16 00:20:28  

Sestra Prema: Matka Tereza není svatý obrázek, je živá a činná

Řím. Nedělní svatořečení bl. Matky Terezy bude – podle přání papeže Františka - jedním z vyvrcholení Svatého roku milosrdenství. Pro mikrofony Vatikánského rozhlasu hovoří třetí generální představená misionářek lásky sestra Mary Prema (foto):

„Svatořečení naší Matky je pro nás velkou poctou. Je to příležitost pohlédnout z větší blízkosti na její život, práci a velkou pozornost věnovanou druhým, ale také na náš vlastní život. Je to skutečně chvíle zpytování svědomí, abychom hlouběji viděly, jak žijeme povolání, které jsme obdržely jako misionářky lásky, a především jak žijeme své spojení s Bohem v modlitbě a spojení s Ježíšem v nejubožejších.“

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24321

Svatořečení Matky Terezy

Přímý přenos bohoslužby, při které papež František prohlásí Matku Terezu za svatou.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11502909273-svatoreceni-matky-terezy/

• talk
      talk, 4.9.16 12:44:35  

Uzasna prace Matky Terezy. :4:

• osoba
      osoba, 4.9.16 15:20:46  

"Je krásné vidět chudé a nemocné, jak trpně přijímají svůj úděl a trpí jako Kristus o pašijích. Svět je jejich utrpením bohatší. Matka Tereza"
      Tohle nemá nic společného s Bohem, odporuje Mu to. Je to bezbožný náboženský žvást, kterým se rouhá. A jiný kacíř tuhle bytost prohlásí za "svatou" podle nábožných bezbožných měřítek, jako by byl nadřazený Bohu a všechno znal líp než On.

• visitor77
        visitor77, 4.9.16 19:15:17  

je to od vás demagogie!...Matka Tereza zmenšovala utrpenie, ale odovzdávala ho Kristovi...a s tým "kacírom", jdete do háje!

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 4.9.16 19:49:40  

Ono to s tím jejím výrokem je trochu složitější, za prvé nevíme v jakém kontextu jej pronesla, a jak jistě víte, když se z kontextu vytrhne, tak se dá i proti pravdě a duchu, když se neví a v Duchu a v pravdě nestojí, překroutit a otočit, a za druhé, kdo nemá to poznání a nevidí v trpícím člověku Krista na kříži a není schopen vidět Boha v tom nejmenším z nejmenších tedy ani vidět bezmeznou lásku a čistotu Krista v jeho absolutní - ve které se za nás vydal - oběti, nemůže ani spatřit to bytostně v něm krásné.

• osoba
          osoba, 4.9.16 21:40:52  

Absolutně nelze srovnávat utrpení Krista na kříži s utrpením jakéhokoli člověka, protože zásadní rozdíl je v důvodu. Utrpení jakéhokoli člověka přirovnávat k utrpení Krista je absurdní, natož pak ještě tvrdit, že ten člověk tím "nese svůj úděl". Nikdo z těch, o koho se Tereza starala, netrpěl jako Kristus ani pro Něj nebo snad dokonce "z Boží vůle" (úděl).

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 4.9.16 22:53:54  

Nemyslím si že ti, o které se Matka Tereza starala, nevolali totéž "žízním" jako Kristus, že by to utrpení bylo jiné nebo mělo důvod jiný než u Něj, to je myslím pokud zrovna nejste Matka Tereza a Panna Marie u paty kříže a to ještě v jedné osobě dosti odvážné tvrzení, pokud tedy nemáte pádné vysvětlení - konkrétně - "v čem" jiné a jaký jiný důvod než byl ten u Krista?

• osoba
              osoba, 8.9.16 13:28:45  

Tak si to líp prostuduj v Bibli, mezi utrpením Ježíše a utrpením jakéhokoli člověka je extrémní rozdíl, i kdyby navenek to vypadalo "podobně". leda bys degradovala Ježíše na pouhého člověka, v jehož utrpení jde jen o něj a naprosto bez jakýchkoli souvislostí a účelu.

• talk
                talk, 8.9.16 13:34:37  

Nekdo ma take ucelove utrpeni. Ne jako Jezis, ale ma. Nema jen nahodne utrpeni. :4:

• osoba
                  osoba, 8.9.16 13:50:44  

To je náboženský blaf. S utrpením Ježíše nelze srovnávat utrpení žádného člověka. Natož lidi žijící v chudobě a problémech dnešního přirozeného světa.

• visitor77
                    visitor77, 8.9.16 14:09:01  

nezrovnávame Ježišovo utrpenie (jeho kavlitu a spôsob) s nejakým iným utrpením človeka, ale vieme, že mnohí kresťania za vieru trpeli ešte krutejšie ako Ježiš (za živa rezaní, sťahovaní z kože, celé dni a týžne kruto mučení, ako fakle v arénach, ...), ...Ježišova obeta, ako Boha i človeka je však osobitná, jedinečná (nie čo do spôsobu) - spolu s jeho zmrtvýchvstaním na odpustenie našich hriechov, žiadna ľudská obeta taká nie je, resp. nemá v tomto význam...

• talk
                    talk, 8.9.16 15:14:19  

Ten kdo ma nejake poslani take muze trpet ucelove, od Boha jako stezka. Treba Apostolove. Ale I treba lekari atp.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 9.9.16 00:14:10  

A nejde u Ježíše Krista právě o člověka? Zatím mně přijde že Matka Tereza a její poselství o přijetí Krista v člověku - a tím i jeho cestě k našemu Otci na nebesích a životu věčném v Jeho království - je přijímáno stejně kontroverzně, jako tomu bylo u filmu Umučení Krista Mela Gibsona.

"Pašijový příběh znám "důvěrně" z ilustrací, z četby i poslechu. Mé vnímání je stereotypií jeho podání "opotřebováno", ve vyobrazení Křížové cesty vidím cosi jako rituální pantomimu. Vtom přichází Gibsonův film a vyburcuje mě nečekaným oživením tohoto mechanismu a já se děsím a žasnu: tak takhle to vlastně bylo!

Bylo to vskutku tak? - Ta pochybovačná otázka je spíše dílem sebeobrany než kritické úvahy. Brutalita mě bytostně zraňuje a já zazlívám autorovi, že je jí příliš, že mě nešetří; podezírám ho a bráním se. Ale náš Pán byl umučen, opakujeme to s každým Krédem, mohlo to být takto, nejspíš i bylo, jak jinak? Jsem usvědčen z nedbalosti: dosud jsem vnímal ikony typu "Ecce homo" jako pouhé výtvarné dekorace...

Slyším, že s touto zkušeností nejsem sám, a domnívám se, že právě ona je rozcestím, od něhož vedou dvě různá "čtení" filmu. Jednou cestou je vcítivé prožívání Kristovy oběti a objevování nových či zapomenutých významů evangelia. Druhou je zvládání šoku z přemíry krutosti. Tam se probouzí pietas, zde se živelně brání natura. Legitimní jsou obě. S druhou je spojena i důvodná starost o to, jak budou vnímat film ti, kdo si ho nevčlení do kontextu křesťanského vidění světa, protože ho nemají."

+++

http://www.katyd.cz/clanky/pohorseni-i-blaznovstvi-jako-sance.html