Bůh - láska

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
DalkoT23 (2017-04-26 09:29:02)talk (2017-04-25 16:58:42)a.l.tereza (2017-04-25 16:55:03)Cho (2017-04-23 18:06:12)visitor77 (2017-04-23 16:59:56)osoba (2017-04-23 13:34:59)ElenaJakub (2017-04-17 13:31:41)eremir (2017-04-06 05:28:25)poko (2017-03-18 08:30:05)ruda.kostelnik (2017-02-11 23:25:29)Alam (2017-02-10 21:26:35)strejczbrna (2017-01-13 00:50:52)lera (2016-10-13 20:53:20)krudox (2016-08-23 21:59:22)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:31)beranek (2016-03-06 09:47:19)IGNACIUS-mec.pravdy (2016-02-07 15:40:31)tarnes (2014-04-25 23:36:28)Selendra (2014-04-25 18:14:43)tank (2014-04-14 10:33:02)
Bůh - láska
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 3 081 | Členů: 20
Správci: a.l.tereza (hlavní)

Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. (1. Kor 13:1-13).

Také my jsme poznali lásku, kterou Bůh má k nám, a věříme v ni. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, v Bohu zůstává a Bůh v něm. (1. Jan 4,16).

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 12.4.17 18:22:16  

Co je lásce zatěžko učinit? Není činu, kterého by nevykonala, není bolesti, kterou by nepodstoupila, aby přinesla radost těm, které miluje.

Když se přiblížil velikonoční čas a já rozjímala o trpícím Kristu, o Jeho Golgotě, tu v jedné chvíli tiché řekl mi Mistr:
    Otevřu před tebou knihu bolesti své, abys pochopila a jiným sdělila, co prožívat bylo Bohu po onen čas, kdy se vydal na svou obtížnou pouť po pustých zemích, v nichž světlo pohaslo a skrylo se do hlubin neviditelna a nezjevitelna. Zahleď se nitrem, vnímej a prožívej citem, neboť Bůh, Jehož cestu sleduješ, je Láska věčná, nesmírný Cit citů všeho stvoření, ono tajemné vnitřní dění živých věcí. Věz, že jen Láskou oživená a zmnožená láska, jen cit tímto svatým Citem prohloubený a zbystřený, je schopen vnímat Boha, věčnou Lásku. Vydej tedy ze sebe vše, co máš nejlepšího, vydej cit lásky k Bohu, aby tato svatá láska ti umožnila spojení s Láskou Boží a abys mohla vnímat, co ve skrytu a utajenosti tato Láska prožívala. - ...

http://bozena-cibulkova.sweb.cz/texty/ve3/ve3%20obsah.htm

• talk
      talk, 12.4.17 19:21:45  

:4:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 1.4.17 16:45:37  

Bůh tě miluje jako nikoho jiného na světě

Každý z nás si v sobě nese
    identitu milovaného dítěte

V každém z nás existují jak temné stránky, tak i něco naprosto čistého a nedotčeného: tím něčím je láska, kterou ke každému z nás chová Bůh, a která je základem identity každého z nás. Identity nezcizitelného postavení milovaného dítěte. Přijetí této skutečnosti ve víře je klíčem a zárukou cesty růstu a naplnění našeho života.

Snažíme se o seberealizaci,
    přitom však zůstáváme nespokojení

Každý člověk hledá svou identitu, svou vnitřní osobnost. Kdo jsem? To je otázka, kterou si často s obavou klademe uprostřed naší životní cesty. Snažili jsme se o vybudování své osobnosti, o vlastní realizaci podle našich vnitřních tužeb a také podle kritérií úspěšnosti kulturního prostoru, v němž žijeme. Angažovali jsme se v práci, v rodině, ve vztazích a v různých jiných funkcích. Někdy jsme došli až na hranice vyčerpání... Přitom však zůstáváme v hloubce prázdní, nespokojení, zmatení: Kdo opravdu jsem? Vyjadřuje opravdu vše, co jsem až do dnešního dne prožil, kým jsem?

To nejniternější v nás se odkrývá jedině v setkání s Bohem, kdy jsem oproštěn od všeho, co je v mé identitě povrchního a vykonstruovaného.

Bůh nemiluje jen „všeobecně“,
    Bůh miluje každého z nás jedinečnou láskou ...

http://www.vira.cz/Texty/Clanky/Buh-te-miluje-jako-nikoho-jineho-na-svete.html

• talk
      talk, 1.4.17 17:41:29  

Pekne. Ale potrebujes I lasky blizniho. Pokud nechces byt jako na Sibiri osamocene. A i tehdy potrebujes nastroje a dovednosti lidi, bliznich. Ja to ted resim, ze jsem temer uplne sam. A to se nechce byt nikomu.

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 1.4.17 19:52:00  

jsou různé varianty samoty, někdo říká i když jsem sám, tak nejsem sám, je se mnou Bůh, někdo se cítí být opravdu sám když nikoho na světě nemá a někdo se cítí být sám, i když je neustále ve společnosti lidí, ale jistě je dobré nebýt sám, ať už sám bez Boha nebo sám bez někoho kdo nás má opravdu rád..., a jak jsi "sám" Ty?

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 1.4.17 20:30:46  

Nejsi sám, já jsem tu s Tebou. :2:

• talk
          talk, 1.4.17 22:38:07  

Dekuji. :4:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 1.4.17 23:27:34  

:2: I já děkuji že Ty se mnou.

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 5.3.17 04:21:31  

Matouš 18
    1 V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“
    2 Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed
    3 a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského.
    4 Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší v království nebeském.
    5 A kdo přijme jediné takové dítě ve jménu mém, přijímá mne.

Michael Jackson o lásce k dětem, vzájemné pomoci a uzdravení světa.

https://www.youtube.com/watch?v=dIS-2DwIcDc

• visitor77
      visitor77, 5.3.17 10:26:34  

je to krásne, bodaj by to bola od neho osobne pravda (či tak konal, ako hovorí), len Pán to vie!...

čo sa týka Michaela Jacksona, je aj mnoho iných informácií vo vzťahu k deťom všeobecne, informácií, ako "splodil" svoje deti...- i to, že dal milióny USD na totálnu zmenu svojho tela (desiatky plastických operácií), totálne ho morfologicky, metabolicky (i imunologicky) zdevastoval i pre "zmenu" rasy - musel masívne užívať imunosupresívne látky na potlačenie imunity - aby sa prijali transplantačné štepy (prakticky za živa sa rozpadol, odpadávali mu nakonie transplantáty, preto asi aj to predávkovanie liekami a drogami na záver života)...a nehovoriac potom o drogách, či už pre utíšenie bolesti alebo aj pre niečo iné...nesúdim, len sú aj takéto rozporuplné informácie...ako som to dlhé roky pozoroval, obrovská jeho sláva sa prelínala s jeho osobnou tragédiou - opakujem, iba Pán to posúdi, - ak je pravda, že jeho projekty sú aj pre stavby nemocníc, ktoré budú financované z jeho financií (on aj po smrti zarába niekoľko sto miliónov dolárov ročne), tak sa Pán bude radovať...

• visitor77
        visitor77, 5.3.17 10:29:03  

...a som si istý, že nám zaspieva (i spolu s Fredym Merkurym) spolu s anjelmi i v nebi!:-)

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.3.17 17:02:18  

ano, děti Boží :2:

• visitor77
            visitor77, 5.3.17 17:05:01  

hmm, aj deti Božie toho majú za ušami:-)

• talk
              talk, 11.3.17 22:35:22  

Z ceho usuzujete, ze Mercury byl dite bozi, a ze bude v Nebi? Za tu promiskuitu homo? A Jackson za ty excesy narcisticke?

• talk
                talk, 11.3.17 22:52:34  

Leda, ze bych tech Nebi bylo nad sebou vice. Nekdo tomu veri.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 12.3.17 08:53:51  

..těch stupínků, schodů, příček do nebe je několik, viz. Jáobův žebřík, nebe je jen jedno, to Otcovo...

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 12.3.17 00:06:55  

talku, a ty jsi je znal osobně? vyrůstal jsi po jejich boku? víš vůbec bez toho co o nich psal bulvár jaký měli osobní život, čím vším si prošli, co udělali pro druhé? nebo si snad přímo žil jejich život že nám můžeš referovat?

• talk
                  talk, 12.3.17 12:33:20  

Ja jenom, ze nevime, kdo jde do Nebe. Treba jen cisty a poctivy. Nebo I ty hvezdicky, co hresi. Nebo VS? Bohaci, ze dali lidem praci, a vzaly mnohem vice? Nebo bezdomovci?
                  Co kdyz to Jezis temer vsem promine a ta "verbez" :) ruzna tam bude. Projdou alespon ocistcem, aby se chovaly a citily Nebesky?

Nevim, a me to neprislusi zrejme. Ale jen jsem naznacil, ze to neni jednoduchy.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 12.3.17 19:47:23  

Jistě že to není jednoduché, nežijeme život jiných, nemůžeme je tedy ani nejlépe tak jako oni sebe a Bůh znát, proto ani jejich život neposuzujeme, nekritizujeme, ani to po nás Bůh nechce, jen mít lásku k nim tak jako sebe milujeme.
                    Víme kdo přijde do nebe, ten, kdo do posledního haléře splatil a ta duše, která k Bohu vystoupá a kterou stejně tak Bůh k sobě přitáhne a dá jí příbytek ve svém království - tedy v něm pobývat, co nevíme je, za jak dlouho se v něm ocitne, zda-li to ještě za svého života zde na zemi stihne a zda-li se v něm již nenachází, to nikdo jiný než ona a On vědět nemůže nežijeme-li život její a nevidíme-li do srdce a vědomí daného člověka tak jak do něj vidí Bůh.

• talk
                    talk, 12.3.17 20:57:22  

Pekne receno.

• osoba
                    osoba, 23.4.17 13:34:59  

Bůh jasně stanovil jedinou Cestu, která vede k Němu a do nebe, ale většina lidí si samospravedlivě vykračuje po nějaké vlastní cestičce (třeba "!dobrých skutků") a naivně se domnívají, že budou Bohem ospravedlněni a přijati za svou domnělou "dobrotu". Ani neprojdou očistcem, protože žádný neexistuje a tenhle zvrácený katolický výmysl zcela pohrdá dokonalou obětí Ježíše. Kdo není smířen skrze Něj, do nebe NEDOJDE!

• visitor77
                    visitor77, 23.4.17 16:59:55  

boli ste na študijnom pobyte u Boha, a on vás menoval svojím mluvčím?:-)

• osoba
          osoba, 23.4.17 13:31:19  

Nezazpívá v nebi, pokud tam není. Všechny jeho sebelepší skutky ho před Bohem neospravedlní!

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 25.4.17 16:55:02  

V nebi je Boží království a Boží království mezi námi, zpívá-li mezi námi, zpívá i v nebi. :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.3.17 17:01:43  

Michael byl nádherná bytost, nádherný člověk a milující otec všech (miloval všechny děti z celého světa) svých dětí, shlédněte s ním některá videa např. domácí video kde promlouvá ke svým třem dětem na Vánoce, jak říká své dceři buď upřímná! Podívej se do svého srdce. ..co se jich ptá a jak odpovídají...
        https://www.youtube.com/watch?v=_oxBaUzsuoU
        výpovědi jeho přátel které odkrývají jak čistého srdce byl
        https://www.youtube.com/watch?v=lSTkATKgzJU&t=38s
        kde je patrné kolik toho pro lepší a krásnější život svých dětí vykonal
        https://www.youtube.com/watch?v=8liMnT-Uk7A
        a výpovědi dalších se kterými udržoval osobní vztah včetně těch kterým pomohl v jejich životních tragédiích https://www.youtube.com/watch?v=067HdY0RXQU a další a další...

víte, moje máma byla v něčem stejná jako on, od narození věčné dítě které samo žádné dětství nemělo, takovým "dětsky" mlujícím duším je dost od lidí kteří jsou zanešení předsudky soudy nenávistí chtivostí po mediálních skandálech...ubližováno, sama jsem dcerou která v šoubiznisu vyrůstala a vím jakým všem lžím v bulváru které pravda nebyly lidé uvěřili (Michael měl tak dvě tři malé plastické operace jako skoro každá hvězda v Hollywoodu), a vím jak to dokáže člověka čistého srdce semlít a také vím že takoví na utrpení druhých citliví lidé neznají ke druhým jinou než čistou lásku, nevěřím že Michael by vůbec něčeho co by dítěti ublížilo byl schopný, pro mě to je jeden z těch - stejně tak jako moje máma, kteří jsou v mých očích svatí...

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.3.17 17:12:33  

..je mnoho spekulací o jeho třech dětech, sám se vyjádřil že je měl se svou přítelkyní, která mu je z lásky porodila a darovala aby mohl být - po čem moc toužil - otcem, a i kdyby nebyly biologicky jeho, tam není co řešit, byl otcem od jejich narození, neměl pro ně chůvu, sám je přebaloval, koupal, krmil...zastal funkci matky i otce..., on je ten který je vychoval...

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 5.3.17 21:34:51  

Michael Jackson - Oxfordská prednáška
      https://www.youtube.com/watch?v=YvbV8YB8MBA

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 9.3.17 19:34:39  

Ptali se Michaela, kde byl a co přesně dělal tři dny zpátky. Na každou otázku odpovídal: "Nevzpomínám si."
      Právník se naštval a zeptal se: "Vzpomínáte si, že byste měl potíže s pamětí?"
      A Michael na to: "Ne, pokud si pamatuju."

:1:

Děkuji, krásné. :2:

Více zde: http://www.michaeljacksonforever.cz/

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 11.3.17 12:49:45  

Aký bol Michael Jackson ako človek?
      https://www.youtube.com/watch?v=YFAwyZvuKsU

Nejlepší přítel, bratr, syn a táta na světě.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 11.3.17 15:08:23  

Michael Jackson - A True Humanitarian (CZ titulky)
      https://www.youtube.com/watch?v=Q802SaJ34BY

Michaeli, dostal jsi celé mé srdce...

Pane Bože, děkuji Ti, že jsi dal světu Michaela, miluji Tě. :2:

• DalkoT23
        DalkoT23, 12.3.17 10:02:41  

1*** :4: :2:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 19.2.17 14:56:12  

http://www.hora-karmel.estranky.cz/clanky/metodej-minarik/z-dopisu-p.-metodeje-minarika--ocarm..html

Nejlepší Učitelka Lásky
    Láska Pána Ježíše jako Boha byla Nekonečná a Láska Panny Marie byla Dokonalá, Ona je „Mater pulchrae dilectionis – Matka krásného milování". Dívejme se stále na Ně a Oni nás budou připodobňovat Sobě: „Řekni mi, s kým se stýkáš, a já ti řeknu, kdo jsi." Právě Karmel, Řád Panny Marie, této nejlepší Učitelky Lásky, by měl být nejlepší školou pravé, krásné, jemné, něžné lásky.

Svatý Pavel řekl o sobě: „Nežiji já, žije ve mně Kristus." Mohl též říci: „Nemiluji já, miluje ve mně Kristus." My také se snažme, abychom čím dál více nemilovali my, ale aby v nás miloval Kristus; a můžeme dodat: „aby v nás milovala Maria." Všechna láska pochází od Boha. Milujme podobně jako Oni. Duch Svatý Jim dával milovat. Ať dává milovat i nám. „Boží Láska je nám vylita do srdce skrze Ducha Svatého, který nám byl dán" (Řím 5,5).

(1995)

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 17.2.17 17:37:49  

visitor77, 2.2.17 11:07:27 smazat@!!!
    o nič sa nesnažím, terke som len povedal, čo si myslím o "Mooji", ktoré/ho v poslednom čase hodne prezentuje a "glorifikuje"...

alt: ..potom vy "glorifikujete" papeže! ..sotva, že? :15:

• DalkoT23
      DalkoT23, 17.2.17 18:12:18  

No nejen jeho :14: :14:

• visitor77
      visitor77, 17.2.17 18:31:25  

čo to má znamenať?

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 17.2.17 18:36:19  

to mně vysvětlete vy, to je vaše úvaha o mně

• visitor77
          visitor77, 17.2.17 18:40:25  

nemienim sa o tom baviť! - čítajte po sebe, čo tu propagujete...

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 17.2.17 18:48:49  

čtu, vidím, nic si o jiném nevymýšlím že jiného glorifikuje, všímáte si že vy ano?

• DalkoT23
            DalkoT23, 17.2.17 19:01:49  

Grobian nafoukanej,povýšeneckej!! :11:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 18.2.17 02:09:21  

alt: ..tedy ještě jednou..., nikdo tu papeže a Moojiho neglorifikuje, nekupujte to!

• visitor77
        visitor77, 18.2.17 12:16:00  

pápeža netreba glorifikovať, nikto to nerobí, robíte to s tým guru Mooji (rozumiete, kto je "guru"?)

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 18.2.17 18:47:26  

ale ne! vy podsouváte! glorifikuje se Otec i Syn i Duch a všichni svatí! nechme toho!

• visitor77
            visitor77, 19.2.17 14:55:07  

iste, nechám toho s radosťou, pretože sa zapletáte do pohanských (hinduistických) peripetií, kde sa vždy uctieva guru...

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 20.2.17 18:43:06  

dělá vám to dobře takto podsouvat? ..vy toho nenecháte že?

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 16.2.17 23:42:06  

Pravdivy Film o Blahoslavenej Divce Chiara Luce Badano Dokument CZ Neobycejny Pribeh Obycejne Divky

https://www.youtube.com/watch?v=zkBBuEb__AM

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 16.2.17 17:32:10  

Proč podle učení ŘKC není láska sama o sobě Bůh?

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 7.2.17 19:50:26  

Křesťan smí a má se propracovávat a vést děti k Božímu přátelství. Není to opovážlivost. Kdo žije z milosti, kdo poslouchá Boží hlas, toho si vede Bůh sám, kam a jak chce.
    Kdo se může odvažovat určovat hranice rozletu nadpřirozeného života? Nechtěj nic než Boha, neurčuj si, kam chceš doletět, jdi jen klidně a oddaně jako dítě. Bůh si tě již přivede, kam chce.
    Přátelství s Bohem? Je možné a je krásné.
    Je možné proto, že sám Bůh je Láskou.

http://bosekarmelitky.cz/duchovni-zivot/pratelstvi-s-bohem/buh-je-laska/

• eremir
      eremir, 8.2.17 12:40:39  

Je vidět že vás bude čekat jen dobré , neboť kdo je s Bohem tak prý Bůh je sním.

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 8.2.17 17:33:21  

:15: Děkuji, to je milé.

• DalkoT23
        DalkoT23, 9.2.17 10:42:04  

:1: :1:
        Se budeš "divit"
        :14: :14: