Pamětníci

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Kaiserwalder (2017-07-22 06:00:06)Allegretto (2017-07-22 05:29:03)johana (2017-07-22 04:28:00)Ondi (2017-07-22 02:09:01)petr. (2017-07-21 23:29:42)9marie04 (2017-07-21 22:45:17)pametnik (2017-07-21 21:35:32)od10k5 (2017-07-21 20:11:51)fialovypetr (2017-07-21 17:36:52)Erich352H (2017-07-21 16:48:51)b.k.marie (2017-07-21 15:32:34)SAMAN47 (2017-07-21 08:57:19)starabodlina (2017-07-21 00:25:22)speranza57 (2017-07-20 15:31:27)helena.manova (2017-07-18 08:01:29)majkanova (2017-07-17 08:20:32)jemi48 (2017-07-16 09:43:39)flori.mirka (2017-07-15 15:27:15)777_kolemjdouci (2017-07-08 04:04:06)jnvesela (2017-06-13 08:56:01)MimVig123 (2017-05-20 07:08:59)kafrast (2017-03-07 17:07:31)POHRANICNIK (2016-10-19 09:15:46)
Pamětníci
Založeno: 10. 10. 2013 | Příspěvků: 8 762 | Členů: 24
Správci: speranza57 (hlavní), b.k.marie

Jaromír Klempíř, Michael Prostějovský
Hana Zagorová
Čas nezralých malin je pryč, je mimo nás.
Snad všichni jsme znali ten ráj, ten čas.
Vím, čas nezralých malin si hráz postavil z dní,
k nám však hlas jeho z dáli i dnes dál zní.
První lásky čas a štěstí studentských let,
zdání, že jen náš je svět,
to dávno, vážně, pravda není.
Už na jinou kolej přijel náš vlak.
Navždy pryč je bezstarostné čtení,
dnes nejsi jak pták.

Pojďte zavzpomínat na léta dávno minulá, na dobré i zlé, co nás v životě potkalo!

Poklidnou diskuzi, prosím, nenarušujte příspěvky o SOUČASNÉ POLITICKÉ SITUACI u nás i ve světě, od toho jsou jiné diskuze. Děkujeme.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 9marie04
    9marie04, 20.7.17 22:52:58  

Hurá,22 hod,u nás na jižní Moravě prší, každý den od jara musím zalévat, denně 1 hod. Nevím, zda je to koníček, ale nyní jsou u nás meruňky, mám zavařeno, v mrazáku dřeň na marmeládu a nyní už mám 250 l kvasu, to bude písniček, ale není to pro mne, snacha má švagra, který meruňkovici miluje, tak si to nechá vypálit. Už si celá rodina ode mne natrhala, je to strom obrovský, vysoký, asi za 3 stromy menší. Ale už na něj nelezu, je starý, tak čekám, až to spadne a podělíme se s včeličkami, je jich tam každý den požehnaně, sbírám v rukavicích pro jistotu. Mým koníčkem jsou nyní mé dvě malé vnučenky / 4 a 6 let/, u nás byli po 3 generace vždy 2 kluci, tak si nyní holčičky užívám a vymýšlím pro ně překvapení. Dalším je pečení perníčků na Mikuláše , na Vánoce a o Velikonocích zajíci a jarní zvířátka a hlavně kraslice- 2 půlky vajíčka nazdobím stejně, vlepím do nich mašličku , slepím a rozdávám rodině, známým a koledníkům. Když jsem ještě pracovala jako učitelka v MŠ, tak jsem jich pekla i 150 ks / 300 půlek/, koledníci si ukazovali mezi sebou a " tam běžte, tam mají taková vajíčka". Chodili si potom i bývalí "žáčci", kterým bylo kolem 20i let, poseděli, vyzpovídala jsem je , co studují, pracují, co holky, bavilo mne to. Nyní ale chodí koledníků méně. Mým koníčkem je z nutnosti můj dům patrový, bydlím v něm sama, všechno jedny ručičky, sama si poroučím a sama se taky poslouchám. Natírání velkých ploch střech,loni 200m2,parapetů, plotů, dveří a oken na dvoře, dříve i na domě, nyní mám 5 let plastová okna a lebedím si. A nyní je největším koníčkem studium duchovních příčin nemocí a souvislostí událostí, které se dějí v naší rodině a lidem v mém okolí, zapisuji to také, jak se to opakuje po 3 i 4 generace.Dobrou noc.

• pametnik
      pametnik, 21.7.17 12:59:03  

Písni kde to je a já zajedu na degustaci, až to bude čisté a dáme sobě po kalíšku. :1:

• 9marie04
        9marie04, 21.7.17 22:45:16  

Já jsem na jihu Moravy u Znojma, ale tuto meruňkovici budeou po kalíšku popíjet u švagra mé snachy u Mor. Budějovic. Ráda druhému naliji, ale sama to vůbec nepiji. Dobrou noc. :2:

• Allegretto
          Allegretto, 22.7.17 05:29:03  

Ve Znojmě jsem byla asi před sedmi lety - přespali jsme (celý zájezd) v hotelu při naší cestě do Vídně. Večer nás zavezli do Šatova a já se ocitla poprvé v životě ve vinném sklepě - ale to byl přímo průmyslový objekt - dlouhé chodby, velice rozlehlý objekt - uvnitř z červených cihel.Stoly i lavice měly nános takové patiny z vlhka. Žádná cimbálovka - já čekala, že to bude sklípek, jaké vídáme někdy v telce, ale opak byl pravdou.Pž´řátelé ze zájezdu mi říkali - "Škoda, že jsi nevzala sebou varhany, to by byla teprve zábava" - inu, škoda, ani to víno nám nechutnalo, co nám naléval, to bylo nějaké mladé. :8: :15:

• Ondi
    Ondi, 20.7.17 21:04:05  

Jo, přátelé pamětníci, měli bysme odhlasovat za naši hymnu verš Jaroslava Vrchlického:
    "Čas utíká jako jelen, byvše do perdéle střelen
    sotva zbavíš panu věnce, už ti hrozí impotence." :2:

• b.k.marie
      b.k.marie, 21.7.17 15:32:33  

:1: :1: :1: :1: :1:

• pametnik
    pametnik, 19.7.17 21:22:13  

Dnešek sem procoural po Čechách na motocyklu, jezdím vyhlídkovou, kochací jízdu a všem kteří chvátají "někam", kam přijedou o pár minut dříve, uvolňuju místo pro předjetí. Jakého máte Vy koníčka v našem věku. :15:

• johana
      johana, 20.7.17 00:02:48  

To se ti to courá na takovéhle motorce :2:. Můj táta měl také Indiána. Kde v Čechách ses kochal?

• pametnik
        pametnik, 20.7.17 10:06:51  

Benešov, Písek, Beroun, Plzeň a pak domů. :1: A všechno po vedlejších silnicích, dálnice nejsou pro mě.

• johana
          johana, 20.7.17 12:57:37  

To jsi byl kousíčkem u nás na jihu :2:

• Kaiserwalder
      Kaiserwalder, 20.7.17 05:28:07  

Na motorce (Jawa-ČZ 350) jsem jezdil moc rád, převážně, jak nazýváš, kochací jízdy. Posléze přišla rodina bylo nutné něco čtyřkolového (DKW 600 - 1936). Kochací jízdy se změnily v udržování vozidla při životě. Nemám rád někoho nalepeného na kufru, když chvátá ať si jede, třeba má důvod. Horší jsou dnešní kluci na motorkách - v zrcátkách nevidíš nic a najednou se kolem tebe mihne; čekám vždycky, kde ho uvidím někde rozplesknutého.
      S koníčky už je to nějak horší, čas mi stačí vyplnit nezbytnosti. Patrně dělám důkladněji.

• Allegretto
        Allegretto, 20.7.17 06:08:28  

Moc jsi mne svojí vzpomínkou potěšil. My jsme kdysi dostali od rodičů na zařízení bytu 10 000 Kč a můj nastávající koupil místo nábytku motorku - šedomodrou Jawa 250 kejvačku a s ní jsme objeli celou republiku.Po asi šesti letech jsme koupili od jednoho příbuzného DKW (neboli - Do kopce vytlač :1: ) 66 a za několik let další DKW - tentokrát 700. Takže díky za evokaci dávných vzpomínek. Potom jsme měli další veterány - Ford Eiffela /já mu říkala fujtajfl/ a pak vrchovýho Škoda Popular a pak Sprtaka a konečně jsme se propracovali k prvnímu novému autu v roce 1975 - a to byla Š 100 - nádherná bleděmodrá. :15:

• Allegretto
          Allegretto, 20.7.17 06:26:43  

v předešlé reakci mi vypadly nuly u té první DKW - byla to samozřejmě 600. :15:

• speranza57
          speranza57, 20.7.17 07:50:03  

Taky jsem se svým klukem jezdila na Jawě, nejdřív to byla 175, potom koupil 250. U té první jsem si ošklivě spálila nohu o výfuk při nasedání, ještě jsem to neuměla. :1:

• pametnik
          pametnik, 20.7.17 10:12:49  

Moje první auto byl spodový Populár z roku 1936. Na tom sem si "udělal" výuční list v oboru automechanik. Málokterá jízda se obešla bez oprav během cesty. Na pneumatikách nebyl vzorek ani vidět, ale bylo to krásné :1:

• Allegretto
            Allegretto, 20.7.17 12:59:23  

Můj manžel toho Forda koupil na špalkách za tři tisíce. Moc jsem se těšila na nádhernou dovolenou , jak budu sedět v kabrioletu se staženou střechou a na hlavu si uvážu vlající šátek, no ale dopadlo to jinak. Mužovi tři kamarádi tak dlouho za ním chodili, když to auto zprovozňoval ve svazarmovské dílně, až jim ho za osm tisíc prodal - tři týdny před prázdninami. na moji otázku, čím my pojedeme na dovolenou pravil, abych četla inzeráty ve Světě motorů, to byl časopis, který jsme odebírali. No a povedlo se, jenže jsem se musela spokojit s uzavřenou limuzínou v černém laku - Š Popular - ale všechna čest - za týden po koupi tohoto vozu jsme vyjeli na dovolenou - bez jakékoliv předchozí prohlídky nebo revize - a to auto šlapalo - objeli jsme republiku, najeli 1500 km a za celou dobu vyměnil akorát jednu svíčku!!! To bylo terno!

• od10k5
            od10k5, 20.7.17 17:46:36  

Já sem se k řidičáku nějak dlouho nedostal - netoužil sem po něm. V prosinci sem si ho začal dělat a po půl roce sem ho dokončil, trvalo to déle, protože autoškola byla zavalena i jinými povinostmi než školení mně, ale na druhou stranu sem aspoň poznal celé její osazenstvo, které se zabývá řidičákem na "B". Asi bylo pro mně dobré, že sem ho dělal takhle pozdě, aspoň sem si s instruktorama tykal, protože sem podobně starý. :15:
            Před pár týdny sem si koupil svoje první auto Ford Maverick 2.0 2002, momentálně ho mám v servisu, ale snad ho budu mít už brzo zpět.

• pametnik
              pametnik, 21.7.17 13:18:51  

Můj první řidičák byl na motorku a to v roce 1960

• Kaiserwalder
                Kaiserwalder, 21.7.17 14:07:38  

Tak to ho máš dýl; já ho dělal, taky na motorku, 13.1.61. Jezdili jsme podle vyhl. 45 a zkoušky už dělali podle vyhl. 100 (na péráku).

• pametnik
                  pametnik, 21.7.17 21:35:31  

Taky tam byl pérák, řidičák modrý - plátěný a policajt nám ho napsal hned po zkouškách v hospodě s upozorněním, abysme jeli domů opatrně, že to klouže. Bylo to koncem prosince a většina nás tam měla už motorky sebou. :1:

• speranza57
      speranza57, 20.7.17 07:53:52  

Taky bych na koníčky potřebovala víc času, protože ještě pracuji. Umím malovat kraslice, péct vizovické pečivo, ale poslední roky hlavně balím bižuterii pro útulek Tibet, to mi zabírá nejvíc času. Je to sice práce, ale v podstatě taky koníček, baví mě to a mám radost, když se to potom prodá a zvířátka z toho mají užitek.
      Dlouho jsme měli doma psy, teď mám 2 kočky, to je taky náročný koníček. :15:

• pametnik
        pametnik, 20.7.17 10:17:25  

My vyměnili dvě kočky (když umřely) za jednoho psa. Zatímco kočky chtěly jen dobré krmení, tak pes vyžaduje navíc stále naši přítomnost a je zvědavej "jako pes" :1:

• speranza57
          speranza57, 20.7.17 11:09:44  

Já to mám přesně naopak. Kočky mám poprvé v životě a nestačím zírat, jak jsou komunikativní, neustále vyžadují kontakt a mazlení. Po bytě za mnou chodí všude jako ocásci a jsou strašně zvědavé. Kocour je klidnější, ale ta malá černá opice by nejraději všechno dělala se mnou ! :1:

• pametnik
            pametnik, 20.7.17 11:55:00  

Problém je ale, že když je pustíte na zahradu, tak na ně nezavoláte jako na psa a hned zdrhnou, kam se jim zlíbí. Jinak ale byly milé, kocourek spal u manželky a kočička u mě. Lehala si mi na břicho, když sem měl problémy se žaludkem. Přetáhla to ze mě na sebe a sama pak na to umřela. Oba byli kastrovaní a dožili se kolem 13 let. Doktoři se tenkrát divili, jak mi zmizeli žaludeční vředy a není po nich ani památka.

• speranza57
              speranza57, 20.7.17 15:31:26  

No jo, já je ven nepouštím, jsou pouze doma a mají výhled ze 3.patra ze čtyř oken. Kastrovaní jsou oba taky. Nechápu, jak to někdo může nechat bez kastrace, u nich je ten pud mnohem silnější, než u psů. Za prvé je to týrání toho zvířete, když mu nedopřeji to, co mu příroda velí. A pokud chodí ven, je to nezodpovědné množení.

• Ondi
                Ondi, 20.7.17 18:01:52  

Ano, je to nezodpovědné je nekastrovat. Těm přemnoženým zvířatům se dřív, nebo pozděj zmenší životní prostor populační explozí, nemají dostatek potravy a žádnou zdravotní péči. Zkrátka stres, rvačky, zranění, deformovaný vývoj vedou k tomu, že se kočka domácí v přírodě nedožije ani dvou let.

Naše kočka se dožila skoro 15. let, nakonec zeslábla, oslepla a dostala mozkový infarkt. Dcera ji pak nechala uspat.
                V březnu si dcerka přinesla od chovatele dvě kočičky abesinské rasy, jsou trochu menší než evropské kočky, ale svalnatější a mají neuvěřitelně ostré drápky. Dcera je má v bytě ve Vídni a k nám na venkov jezdí kočky na prázdniny. Ty jejich první nesmělé krůčky v zahradě a fobie z trávy byly roztomilé, za dva týdny se ale už honily po trávníku, šplhaly po stromech, lezly na střechu, vyhrabávaly jamky na záhonku a exkrementy pečlivě zahrabávaly. Domů nosily z nočního výletu nejprv žížaly, pak můry a naposledy ulovená sarančata. Každý úlovek oznamovaly tak dlouho mňoukáním, než jsem vstal z postele, prohlíd si jejich úlovek, poděkoval pohlazením a dal další dávku potravy na talířek. :2:

No a za tři týdny nám je dcerka opět na pár týdnů svěří. Jedinej zádrhel v tomto způsobu je "odchyt a nacpání" koček do přepravek a půlhodinová jízda motorovým vozidlem za permanentního naříkavého mňoukání.
                Můj první kocourek byl jiného kalibru, ten si v autě skočil na moje opěradlo a tak mi ležel za krkem a koukal celou cestu z bočního okna, nebo koukal dopředu a učil se jak se řídí auto.

• od10k5
                  od10k5, 20.7.17 18:08:07  

Jo kočičáci sou kouzelní a proto je mám moc rád.

• Kaiserwalder
          Kaiserwalder, 20.7.17 11:44:18  

V životě jsme mívali psejky i kočky. Před deseti lety jsme na zahradě odchytili andulku, těsně před příchodem mrazů, někomu ulétla, je už třetí v pořadí, tak jí teď děláme pomyšlení. To jako živočišstvo stačí, nedej bože abychom se rozmarodili.

• johana
        johana, 20.7.17 12:58:30  

Kraslice maluješ nádherně! :4:

• Allegretto
        Allegretto, 22.7.17 04:53:44  

Naďo, podívala jsem se (sice bez dovolení) do Tvé galerie a opravdu je vidět, že máš talent a hlavně trpělivost při malování kraslic. To je paráda.

• Erich352H
      Erich352H, 20.7.17 18:16:35  

Můj koníček od mých 14 let je furt stejnej, na podzim to bude 43 let, co jsem se dal na modelařinu, střavím plastikové modely letadel z 2 SV, ale jsem na straně Temna, stvím OSU , dyž vony ty Mesouny (Messerschmitt Bf-109 v různých verzích) a Focke-Wulfy 190 (také v různých verzích) měly tak pěkné a rozmanité kamufláže, a to nemluvím o těch dalších...a rovněž je užívaly i další státy, spojenci III. říše, z těch sou nej znaky SvZ, tedy Slovenského štátu. Podotýkám, že s politikou TO nemá nic společného. Jde o modely. :15: :15:

• Erich352H
        Erich352H, 20.7.17 18:18:05  

stavím, straně, ...opravy :15:

• od10k5
        od10k5, 20.7.17 18:21:47  

Připomínáš mi jednoho kolegu z práce, ten taky lepí modely letadel z 2. světové, ale nejen letadel. Nedávno mi ukazoval i model německého samohybného děla.

• Erich352H
          Erich352H, 20.7.17 18:26:57  

:1: :1: Jo, taky mám několi tanků, německých, ale to jsem stavěl spíš okrajově, v 80. a 90. letech, tenkrát jsem dělal ještě měřítko 1:72. Ale už na něj nevidím, tak jsem před 8 lety všechny zásoby prodal a nakoupil měřítko 1:48, mnohem dražší :15: :15: ale neva, co se týká koníčku, tak nepočítám....mám to propít? To jsem vždy, za dětsví říkal otci, když se hrozil kolik stály modely( z Burzy, né z obchodu, páč tam nic tehdá skoro nebylo :1: ), dokázal jsem dát na začátku 80. let v poho 300,-Kčs i 500,- Kčs za model, a to byly prachy! :15: :15:

• Ondi
            Ondi, 20.7.17 19:18:22  

Modelařina je krásný koníček. Také jsem jako dítě měl nutkání, ale dnes vidím, že mi scházela podpora, buď v rodině a nebo nějakého kámoše, nejlíp obojí.
            Když mi bylo tak devět (rok 1956), tak jsem dostal stavebnicina větroně. Hranaté špejle, překližka, papír na potažení křídel a trupu a olůvka (na vyvážení). A přiložený papír s oznámením, že balza není a proto si ji máme opatřit jinak, pedig není také, guma na pružné upevnění křídla také ne, lepidlo si máme koupit v papírnictví ...
            Co je pedig jsem se dozvěděl asi tak o třicet let pozděj.

Měl jsem též stavebnici Merkur, celkem velkou. Dírky v lakovaném kovu byly v pořádku, ale šroubky (asi 3,5mm bůhví jaká norma) špatné, měkké, matky z tenkého plechu nedržely pořádné přitažení. Jinak OK.

Strašně jsem toužil po elektrickém motoru. Tak jsem dostal se mi zdá dvacet korun a koupil si takový v hračkářství ... a zase - přiložený papírek, že uhlíky nejsou. Místo uhlíků tam byl takový šulánek měděného pletiva. Morotek šel v ložiskách celkem ztuha a to měděné pletivo na plošném kolektoru tomu nepřidalo. Roztočil se až dvěmi plochými bateriemi v sérii (9V) a to jen na chvilku a baterky byly v trapu. Lepší zdroj energie (trafo s usměňovačem jsem neměl) a neměl nikoho, kdyo by mi poradil. Bééék.

Rok na to jsem dostal parní stroj, jednoválec a na tom jsem si vyzkoušel své první popáleniny. Nemusím podotýkat, že výkon mého parního stroje nesplnil ani promile mého očekávání ... prý síla páry.

Za to se mi povedla pistole na poplašky a když jsem pak střílel kuličkama staniolu do papírového terče ze dvou metrů, tak jsem se cítil jako konsruktér. Pak jsem udělal kuličku zřejmě většího kalibru a při výstřelu mě "uzávěr" pistole bacil po hubě. Potom jsem střílel jen zvukové vlny.

Zase jsem se zakecal.

• Kaiserwalder
              Kaiserwalder, 21.7.17 06:04:32  

Díky Tobě, že ses zakecal neb jsi mě dostal do mně důvěrně známých oblastí.
              Měli jsme s bráchou stavebnici Märklin, v podstatě totéž co Merkur, šroubky ale právoplatné M4, ještě se některé ve směsích šroubků najdou. Hodně, zejména já, jsme si s ní vyhráli, jen máma si stěžovala, že má vždycky šroubky a matičky po celé kuchyni. Parní stroje jsme měli dva, svislý a vodorovný; u těch byl problém, že potřebovaly k provozu líh a ten bylo vždy třeba koupit. Co se týče výkonu tak stačil na vlastní chod stroje.
              S hračkovými elektromotory mám stejné zkušenosti jako Ty. Když mi bylo asi deset-jedenáct let usoudil jsem, že nějaký elektromotor musí být v elektroměru, když se točí. Skamarádil jsem se tedy s klukem, jehož otec byl elektrikář, dnes bych řekl svazák, a udělal jsem s ním jakýsi obchod aby mi jeden elektroměr opatřil. Pak jsem byl nepříjemně překvapen, když jsem žádný motor nenašel. Byla to doba, kdy mezi kluky byly populární poplašňáky, kdo ho neměl jakoby nebyl; čtyřranný stál 45 a šestiranný 60 korun; měl jsem šestiranný, protože čtyřranné už došly. Vadilo mi na něm, že nestřílel dopředu ale nahoru.

• Ondi
                Ondi, 21.7.17 14:51:53  

Já měl také šestiraňák. Pozděj jsem provrtal tu dírku, co vypadala jako hlaveň až do toho kanálku pro expandované plyny nahoře. Ten kanálek jsem se snažil uzavřít kouskem plechu a tou dírkou (nyní hlavní) střílet kuličky staniolu do předu. Moc to nefungovalo. A jednoho dne zazvonil u dveří esembák a abych mu ukázal ten poplašňák. Prohlíd si ho, pravil "je manipulovaný, zabavuje se". Zkrátka mě někdo z okolí prásknul a zdálo se mi, že jde ten esembák najisto. Ale to byla doba, když jsem začínal s travexem a poplašňák mne přestával bavit.

• pametnik
        pametnik, 21.7.17 13:17:06  

Taky sem dělal se synem Kity 1:72. Tenkrát byly za 12.-Kčs, jen "humbrolky" byly dražší a tak se laborovalo se syntetikou a nitro, v kombinaci se "srazilo" a byl matný lak-povrch. Družstvo Směr vyrábělo modely na světové úrovni a předčilo zahraniční výrobce. Když jsme s tím skončili, tak jsme měli okolo sta modelů. Jednou přijela na návštěvu malá vnučka a manželka jí dala celou sbírku na hraní. Jak to dopadlo nemusím popisovat, dozvěděl sem se o tom, až když je odvezli popeláři. :9:

• Erich352H
          Erich352H, 21.7.17 16:46:52  

:1: Malinko tě opravím, družstvo Směr žádné modely nevyrábělo, ale koupilo formy letadel z 1. sv a pak i z 2.Sv....ty první byly v měřítkách 1:46, 1:48, 1:50....byly to už na svou dobu zastaralé formy...pak Směr nakoupil formy od francouzského Helleru, 1:72..Prvním výrobcem, od roku 1970 byly Kovozávody Prostějov, dělaly 1:72...jeden model ročně, ale z vlastních forem, v té době na světové úrovni...ale rychle jim ujel vlak....dnes je to ůplně o něčem jiném, je to skoro věda :15: :15: A česká republika má svého světového(co se týká kvality!), firmu EDUARD.

• Erich352H
            Erich352H, 21.7.17 16:48:50  

Modely od Kovozávodů stály těch 12,-Kčs, modely od Směru začínaly na 17,_Kčs :15:

• 9marie04
    9marie04, 18.7.17 21:51:48  

Děkuji vám všem a přeji dobrou noc.

• Erich352H
    Erich352H, 18.7.17 18:14:53  

:1: Netušil jsem, co s tím mým uvedením svého věku rozpoutám, připadám si mezi Vámi fakt omládlej...jak to říká pan Werich v Císařovi a jeho pekaři: Omládli jsme, omládli"...no přesto už dost pamatuju, mám vzpomínky tak od mých 5 let.....a pro co du do té lednice, mnohokrát nevím, a s tím mobilem to nesouvisí, vše si píšu, nejraděj do kalendáře :15: :15: :15: A je pravdou, že mladý může být 80-sátník a starý 30-cátník....

• 9marie04
      9marie04, 18.7.17 21:50:23  

Eriku...naprosto souhlasím s tím, kdo jaký je nezávisle na věku. důležité jsou nějakézájmy a práce, já mám velkou zahradu a každý den mne to přinutí se hýbat. A tak jako ty, zapisuji si každý den do kalendáře už 25 let. Ale nevím, jestli to kdo bude kdy číst. Dnes jsem tam zapisovala, jak mně v pátek spadl a praštil do hlavy 7m dlouhý a těžký žebř, rána a dvě boule na hlavě, ale už mizí. Mám asi palici dubovou, mé valaššské geny po rodičích. :1:

• Erich352H
        Erich352H, 19.7.17 15:46:50  

:1: :1: Zmýlená neplatí, já do kalendáře nepíšu co stalo, ale CO kdy mám udělat! a kam jít, např. lékař atd...jak to nemám zapsané, zapomínám.... :15: :15: :15:

• speranza57
          speranza57, 19.7.17 17:09:59  

Dělám to stejně, zase až tak bohatý život na zážitky, které by stály za zaznamenání, nemám. :1:

• Kaiserwalder
          Kaiserwalder, 19.7.17 17:39:50  

Takovéhle naléhavosti si píšu do mobilu; nemám žádný hogo fogo agregátor, aparát pro dědky který zvládnu. Pokud je něco kór důležitého tak si to ještě napíšu do kalendáře, jenže tam se plete s manželkou, kalendář máme na zdi a jak se při zapisování oba natahujeme bývá písmo zkreslené. Debilní aparát pouštím každé ráno a tak si vždycky přečtu co mě čeká, důležité věci, jako třeba doktory si napíšu upozornění ještě i den předem. Není nad to to mít důkladně připomínáno, navíc mám půl hodiny co dělat a spokojený pocit, že už mám zase jednu nepříjemnost za sebou.

• johana
        johana, 20.7.17 00:08:48  

:1: :1: Číst to možná někdo někdy bude, ale je otázka, jestli ještě budou vědět co to byla ta nebo ten žebř. Ten smajlík se nesměje tomu, co se ti stalo, ale tomu jak hezky to popisuješ :4:

• 9marie04
    9marie04, 18.7.17 00:18:11  

Zdravím vás všechny, je to zajímavé, dnes mne napadlo, že vás poprosím, zda bychom si mohli sdělit svůj věk, jaký je kdo pamětník. A začalo to samo tou 57 a otočením na 75 a 44, já mám 71 let . Kdo se přidáte, budu ráda a kdo ne, nic se nestane, i když jsme pamětníci, tak svéprávní, alespoň zatím určitě, / i s těmi telefony v ledničce, já např.se stálým hledáním brýlí / mám různé a to patery/. Asi víte, že patronem hledajích ztracené věci je sv. Antonín a párkrát už při dlouhém a bezmocném hledání těch brýlí jsem poprosila o pomoc a kupodivu mne " napadlo", kam se mám podívat a byly tam. Třeba to můžete také někdy zkusit.Přeji dobrou noc a krásné sny.

• Ondi
      Ondi, 18.7.17 02:09:37  

No, tak vlastně proč ne. Jsem o rok mlladší než ty. Mládí jsem prožil střídavě ve Varech a na Slovácku, než jsem za Dubčeka zmiz za kopečky do Rakous.
      V našem věku máme skoro všichni stejné starosti - zuby, klouby, kříž, zažívání, paměť, zrak a sluch. O potenci raděj pomlčím.

• speranza57
      speranza57, 18.7.17 07:50:39  

Já jsem ročník 57, tzn. letos 60.narozeniny, ale mám docela strach to sem psát, abych vám jako benjamínek nemusela chodit pro pívo ! :1: :1:

• helena.manova
        helena.manova, 18.7.17 08:01:28  

Dobré ráno,já jsem 50 ročník,divoký střelec,tak kromě vyjmenovaných bolístek,ještě semo tamo nějaký úraz,zlomený kotník a od listopadu do července samé starosti s Mudry. :15:

• 9marie04
          9marie04, 18.7.17 21:59:34  

Helenko, já jsem LEF. U nás v rodině jsme velká tlupa Lvů a červenec a srpen je čas narozenin a já i svátek, jsem Anna.Manželův tatínek byl střelec, ale já jej poznala už klidnějšího, bylo mu 64 let, když jsem se provdala do jejich domu.

• johana
          johana, 20.7.17 00:24:35  

:2: Také jsem Střelec a žít s tímhle znamením bylo někdy o ústa :1: a protože k němu patří i ty zlomeniny, jak píšeš, tak já, protože nejsem žádný troškař, tak jsem k těm "drobným" přidala i páteř. Prý se má v životě zkusit všechno :1:.

• Kaiserwalder
        Kaiserwalder, 18.7.17 08:38:42  

Neboj, a i kdyby - my už toho stejně moc nevypijem.

• Kaiserwalder
      Kaiserwalder, 18.7.17 08:36:31  

Když už došlo na to svlékání - 74 (zatím, než to dopíšu patrně zas bude víc, strašně rychle to přibývá) let; mládí jsem prožil v jedné ze vstupních bran do Slavkovského lesa, správně Kaiserwaldu, rád se tam vracím i třeba jen ve vzpomínkách. Brejle mám akorát do auta a to ještě ne povinně a přidané zuby na čtvrt huby. Jsem beran (nikoli skopec) a emeritní vesnický muzikant, což samo o sobě vyjadřuje mnohé. Další na vyžádání.

• Allegretto
        Allegretto, 18.7.17 10:06:14  

Tak koukám, že já jsem mezi Vámi nejstarší pamětnice - 76 let.Věk nám přináší různá překvapení, o některá bychom určitě ani nestály. :15:

• pametnik
          pametnik, 18.7.17 12:51:55  

Alespoň nějakou radost si mi udělala, nejsem tady nejstarší :1: , já sem ročník 43, ale na tom čísle až tak moc nezáleží. Záleží na tom, jak je kdo starý duchem a jak se cítí. Znám čtyřicetiletý starce a osmdesátiletý mladíky.

• johana
          johana, 20.7.17 00:30:29  

:15: Jejda! Dovolte, ať se mezi vámi se svými 75ti uvelebím. Taková mezírka se musí vyplnit i když mám narozky až v prosinci :1:

• Allegretto
        Allegretto, 22.7.17 05:19:30  

Jemináčku, muzikant - tak to jsme dva - na copak hraješ? Já na klávesy. :15:

• Kaiserwalder
          Kaiserwalder, 22.7.17 05:41:40  

Zdravím! Saxofony a klarinety ale jeden čas i basu a basovku. Manželka klávesy; poslední čas jsme spolu byli v jedné kapele, jsem rád, že poznala, že všechno není jak se o muzikantech traduje.

• b.k.marie
      b.k.marie, 18.7.17 16:36:11  

Mne v březnu postihne 70. :1:

• od10k5
      od10k5, 18.7.17 21:02:36  

Tak to ti teda pěkně děkuju. :1:
      Teď už vím, že sem z vás ten nejmladší. :15:

• Ondi
        Ondi, 18.7.17 21:25:34  

Nic si z toho nedělej, nás zralejší, už nedohoníš a tebe zase nedohoní ti mladší. Všem nám bylo kdysi pouhých 70, 60, 50 ... ale ne každému z nás bude 80, 90 ...
        Buďme tedy rádi za každý rok, nebo i měsíc, strávený ve zdraví tělesném i duševním. To přeji všem hodným a dobrým lidem.

• Kaiserwalder
          Kaiserwalder, 19.7.17 05:43:54  

Bať, bať.

• Erich352H
          Erich352H, 19.7.17 15:48:55  

Zlatá sova, do kamene vytesat!

• Erich352H
            Erich352H, 19.7.17 15:51:23  

:1: Před 9 lety( v pátek mám letní, 9. narozky) :1: po infarktu, jsem přehodnotil celý život, vytřídil si lidi okolo mě(dáno situací), a žiju pro každý den, každé ráno děkuji osudu, že jsem se opět vzbudil, snažím se užít si den (ale musím stále chodit do té práce), prostě být rád, že jsem tu ještě.... :15:

• od10k5
              od10k5, 19.7.17 19:25:03  

Když sem byl před rokem a půl v nemocnici a natočili mi EKG, tak sem na ně čuměl jak puk, když mi sdělili že sem už někdy měl infarkt. :15:

• Ondi
                Ondi, 19.7.17 20:06:09  

Něco podobného se přihodilo kolegovi, tehdá kolem 50 let, na lyžích, Udělalo se mu slabo, tak zašel k mísnímu praktickému lékaři a ten si akorát poslech stetoskopem srdce a prý, to nic není, má zůstat pár dní v posteli. No a za půl roku nato opět slabo, tentokrát jiný dokror a ten mu říká "máte druhý infarkt, hazardujete když ten první neléčíte".

Lékaři nejsou dědové vševědové.

• Erich352H
                  Erich352H, 20.7.17 18:22:39  

Tak já ho měl v pátek, před 9 lety, nevěděl sem vo tom, až v pondělí na kontrole u mé lékařky se jí něco nezdálo(já marodil v létě! s angínou! z horka) a poslala mi na EKG, tam se to ukázalo, lékař ve vojenské nemocnici ve Střešovicích mi řekl, že mi zachránila život, prý bych velmi brzy dostal další a ten už bych nepřežil....oni tehdy ty trubičky(steny??) do tepen u nás ještě nedávali, myslím naši, kladenskou nemocnici...
                  Dodnes jsem jí vděčen, a nikdy jí to nezapomenu. Té mé obvodní lékařce....

• Ondi
                    Ondi, 20.7.17 18:44:37  

Konec dobrý, vše dobré, říká se.
                    V našem věku se leckdo ocit jednou nohou hrobařovi na lopatě.

U mne to byl zase zánět slepého střeva bez klasických příznaků. Doktorka mi pak po operaci řekla, že takhle nateklé a plné hnoje ještě nezažila, že mohlo každým okamžikem prasknout. Taky mám deseticentimetrovou jizvu na "památku".
                    No a do té nemocnice jsem jel taky jen na "rozkaz" mého praktického lékaře. Byl jsem apatický a chtěl jsme jen klid - žádné bolesti nebyly, jen zvýšená teplota.

• od10k5
                    od10k5, 20.7.17 20:31:47  

Já měl zatím jen plicní embolii. Příznaky sem považoval za zlenivění a zkoušel sem to rozhýbat a až když mi část té ucpávky ucpala tepnu v ruce, tak sem jel na pohotovost. Ucpávku v ruce mi rozpustili chemicky a když sem byl na operačním sále, tak chirurg se šel na mně podívat pře oblečením pracovního hábitu a zjistil, že už nemusí, že mám tepnu průchozí. Potom začala anestezioložka se svou asistentkou zjišťovat proč mám tak nízkou saturaci, měl sem 66 a normál je 99. Prohlíželi mně, dělali EKG, konzultovali s doktory co mně vyšetřovali před tím a s dalším doktorem a pak mně vzali na IP chirurgie a přidělali mi ještě druhou kanylu a odvezli mně na CT a po projetí tunelem sem slyšel, že mám plycní embolii. Tak zpět na IP, navrtali mi tepnu v zápěstí a strčili tam nějaké čidlo tlaku krve, vycévkovali mně a dali kyslíkovou masku s kyslíkem a vodní párou a občas sem inhaloval nějaké bylinky. Ráno mně převezli na kardio a když viděli jak to je se mnou vážné, tak mně vzali na své IP a tam mi ten uzávěr rozpustili nějaký nejsilněším ředidlem.
                    Byl sem celkem v nemocnici 12 dní a strašně se mi stýskalo po domově. Nezjistili z čeho sem to měl, tak od té doby žeru pravidelně Warfarin a k němu Tritace a Nolpazu a každý měsíc chodím k doktorce si nechat "pustit žilou".
                    Promiňte, že sem se trochu rozepsal, ale pro mně je to dost silný zážitek.

• Ondi
                    Ondi, 20.7.17 20:58:06  

Jo hochu (od 10 ku 5) o těch zdravotních problémech by moh každý druhý vykládat hodiny.

Nám umřel v dubnu tady soused, bylo mu 75, na plicní embolii. Manželka, nyní vdova mi říkala, že to měl poslední dobou častěj, špatně se mu dýchalo a vdycky to rozchodil a rozsportoval, i tentokrát si sed do auta, že se projede a ... a našli do v tom zaparkovaném autě mrtvého. Konec konců krásná smrt.

No a ten sajrajt na ředění krve, tady se to jmenuje jinak, ne walfarin, beru už dvacet let. Úspěšně. :1:

• od10k5
                    od10k5, 21.7.17 20:11:50  

Někdy to popisuji tak, že do té doby se mi dařilo simulovat, že sem zdravý. Když sem skončil v nemocnici, tak se mi přestalo dařit.
                    Ono je několik různých léků na ředění krve.

• speranza57
        speranza57, 19.7.17 08:33:58  

Bezva, tak pro to pivo nemusím chodit já !!! :1: :1:

• Kaiserwalder
          Kaiserwalder, 19.7.17 09:45:12  

Ale dobročinnosti se meze nekladou!