Je náboženství přežitek?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Pavla.119 (2017-02-22 15:21:54)Codex (2017-02-22 15:06:27)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-02-22 12:20:14)DalkoT23 (2017-02-22 12:18:53)eremir (2017-02-22 10:35:12)Divobyj (2017-02-22 08:47:41)osoba (2017-02-19 15:29:41)chenrezig777 (2017-02-19 03:29:10)beLIEve (2017-02-18 01:48:22)Marieta (2017-02-06 23:02:36)strejczbrna (2017-02-04 05:21:11)MimVig123 (2017-01-22 09:02:20)Kostic33 (2016-12-17 21:52:18)Paja.119 (2016-12-17 16:43:53)chatka88 (2016-12-05 08:59:37)mistr-flanwen (2016-11-24 18:33:25)krudox (2016-10-24 11:51:31)slavidan (2016-09-04 18:27:49)martindoubrava (2016-08-04 12:25:43)lastovka (2016-08-02 00:43:26)satan.42 (2016-06-15 18:07:15)vsemohouci (2016-04-24 14:55:45)Noxos (2016-03-22 02:21:36)
Je náboženství přežitek?
Založeno: 9. 10. 2013 | Příspěvků: 2 249 | Členů: 30
Správci: Pavla.119 (hlavní), eremir, Carbon.de.Castel-Jaloux

Má náboženství ve 21. stol. ještě své místo?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Codex
    Codex, 22.2.17 01:36:40  

víte co by mě zajímalo?
    Nikdo z vás není skutečně věřící!!!
    Marek 16:17-18
    "Budou brát hady do ruky, a vypijí-li něco smrtícího, nic se jim nestane...

Prosíííím, prosíííím, předveďte to!!!! :1:

• eremir
      eremir, 22.2.17 10:35:10  

To musíte požádat lidi co to někde v televizi dělají
      tam znají triky, jejda ,to by jste koukala ,vážená.

• eremir
    eremir, 21.2.17 12:16:12  

Vážení stvořitel udělal dost stvořil svět vesmír dál všemu zákony a základ desatero všimněte si prosím že vše odpracoval sám nikde se nepíše že by poroučel dělníkům to dost vypovídá o jeho charakteru , že byl pracovitý a co je hlavní že nikomu neporoučel to znamená když si mohl stvořit armádu dělníků a poroučet jim a neudělal to ,tak neměl už potřebu poroučet ani lidem ,na co by měnil charakter , takže z toho se dá usoudit že když si vše dělal sám , utvoří svět kde si lidé by měli vzít z něj příklad a dělat si taky vše sami podle desatera , a né čekat že náš pracující prapředek v zaslouženým odpočinku nás bude hlídat a napravovat to co se zkazí , mějte vážení ohled aspoň na jeho věk když už po něm chcete aby pracoval bez odpočinku.

• Codex
      Codex, 21.2.17 15:59:10  

On nic nevytvořil. On neexistuje. To Perun, Svarožič, Morena a ostatní bohové Slovanů. Křesťanství je vymyšlený blud fanatiků ze země Kapr

• eremir
        eremir, 21.2.17 16:42:21  

No vidíte dnes se vše vyřešilo a zjistilo se že to měl dobře vymyšlené kdyby se vše nějakou katastrofou vše zničilo ,tak by se vlastně jako entropií vše vlastně složilo a to se taky asi možná stalo , vše se po katastrofě rozložilo a působením větru a koloběhem vody se smíchala polévka a vše se začalo zase skládat , tohle objevili někteří vědci a hned si mylně mysleli že objevily stvoření světa ,OMYL objevili jen složení jen entropií rozloženého, a až lidstvo objeví technologii kterou se dá urychlit čas a vývoj tak budem co se vyjiji miliardy let , dokážeme urychlit jako stvořitel na sedum dní.

• Codex
          Codex, 22.2.17 01:28:34  

https://www.youtube.com/watch?v=BSyOF_bLktY

• eremir
          eremir, 22.2.17 10:33:04  

Už dnes existuje urychlovač částic čím to asi bude co?

• Codex
            Codex, 22.2.17 15:06:26  

Urychlovač částic, zkráceně jen urychlovač, je technické zařízení, používané pro dodání kinetické energie nabitým částicím. Nabité částice (ionty nebo elektrony či pozitrony) jsou v urychlovači jednou nebo opakovaně urychleny rozdílem potenciálů elektrického pole.

Di někam kapre, k tomuhle není nějakej vymyšlenej křesťanskej pablb potřeba

• eremir
    eremir, 20.2.17 19:05:20  

Ondi, 19.2.17 19:02:53 reagovat@!!!
    Ale pro srandu králíkům je, zrovna jako i ty ostatní pohádkové bytosti.
    Náboženští ideologové našli cestičku ven z tohohle dilema a ze zjevné neschopnosti entity nazývanou bohem cokoliv proti čemukoliv podniknout - bohové dali lidem svobodnou vůli. Proto údajně nesmí zasáhnout, ani když je děvčátko mrzačeno a páráno nějakým úchylákem. Proto jen smutně, ale bezmocně koukaj, jak lidi umírají na nemoci, na hlad, na chudobu, na vyčerpání, jak lidští predátoři ždímají a vraždí lidské oběti.

Jestli někdo hledá důkaz neexistence bohů, tak tady ho má. :1:

Dovolil jsem si dát tohle nahoru aby každý viděl na co reaguji ,viz nahoře je hlavní argument proč si ateista myslí že Bůh neexistuje,kdo uvažuje prostě ,ano může se mu zdát že ,to má logiku ,ale jen v případě že Bůh má moc vše změnit ,nikoho nenapadlo, snad ani nenapadne že Bůh je láska jak tvrdí nektěří věřící ,láska je vlastně inteligentní energie která stojí za milováním a stvořením člověka jak známe a je všemocná jak praví Bible ,kdyby lidé z celého světa ,měli v hlavě jen lásku ,nemohli by válčit být zlý a konat něco jiného než láskyplného a proto chápu že kdo je s Bohem tak Bůh je sním a že se mi daří a daří ,sleduji to analyzuji a jsem plný lásky ke světu a okolí a kde není láska ,není Bůh a může nastoupit vůle lidská nejrůznějších rozměrů viz jak popisuje vážený ONDI NAHOŘE.
    eremir
    eremir, 20.2.17 18:53:34 reagovatsmazat@!!!
    https://www.diskutnici.cz/forum/2082-buh-laska/

• chenrezig777
    chenrezig777, 19.2.17 03:29:09  

Krestansky tabor

https://www.youtube.com/watch?v=BR_sgxJKz14

• DalkoT23
      DalkoT23, 19.2.17 10:45:09  

:1: Je tady spouta křesťanů,kteří jsou tlustí a líní. :1:
      Řve pinda,co je širší,než autobus :14:
      Chci vám něco říci o Herry Potterovi: Kouzelníci jsou nepřátelé Boha.No a to kladivo na duchy.:15:
      :11: Neskutečný fanatismus. :13: :14:
      Ty "vychovatele" by měli zavřít na doživotí!! :11:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.2.17 16:13:29  

Jestli to jsou Američané, tak se ničemu nedivím :1: :1:

• DalkoT23
        DalkoT23, 19.2.17 18:20:52  

No to jo,to je pravda

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.2.17 17:54:06  

https://www.diskutnici.cz/forum/3806-migrantska-krize/

Islám je prý pouze náboženství; přežil se, nebo naopak vrcholí?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.2.17 17:56:11  

Snad mohu zvát - v popisku zde není určeno, jestli se myslí náboženstvím pouze křesťanství. Ačkoliv podle ikony ano. Zvažte sami.

• DalkoT23
      DalkoT23, 17.2.17 18:11:36  

No zatím je jenom ve středověku.Když si vzpomeneš,co vyváděla ŘKC v té době,tak se není čemu divit :13: :14:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.2.17 19:42:20  

Já si vzpomínám, ale ty ne. Kláštery - střediska vzdělanosti, pěstování věd vč. přírodních aj.

Budete pořád "vzpomínat" na inkvizici :))) , o které, jak jsem se tu už víckrát přesvědčil, víte prd, když nyní stojíme na palubě potápějící se lodi?

• Divobyj
        Divobyj, 17.2.17 20:01:58  

Dalko tím chtěl nejspíš vyjádřit,že náboženští fanatici z různých církví se od sebe až zase tak moc neliší.

• DalkoT23
        DalkoT23, 17.2.17 20:05:30  

Stínání zajatců si klidně dovolím přirovnat k upalování "kacířů a čarodejů/čarodějnic :14: :14:
        Proto jsem udal ten středověk - období temna!!
        :13: :13:

• Pavla.119
        Pavla.119, 17.2.17 22:15:24  

Jeden můj známý napsal nedávno tohle:

Martin Kavka
        13 únor v 19:01 ·

Víte co je sranda? Tmářská katolická církev.
        Církev od počátku brala sex mezi manžely jako něco intimního a nabádala k němu. Dnes čteme, že církev tomu bránila. Čteme, že církev bránila vědám, přitom největší vynálezy a objevy vzešly z klášterů a na tom pak vyrostla "průmyslová revoluce".
        Čteme, že církev ponižovala ženu. Přitom to byla církev, kde žena a muž seděli při bohoslužbě společně a žena byla brána jako rovná muži.
        Čteme, že církev byla proti objevům v astronomii a tak upálila Giordona Bruna. Jenže on měl s astronomii společného jako já s atomovou fyzikou.
        Čteme, že církev neuznává evoluci, jenže, církev neřekla, že evoluce je špatná, řekla, že bez důkazů nelze něco uznat.
        A zamlčuje se.....Církev prohlásila všechny rasy za rovnocenné, Církev vyhlásila , že otroctví není v souladu s rovností před Bohem. Církev prohlásila ještě před feministkami ženu za objekt obdivu (rytířská kultura)
        Církev zavedla matriky, aby nějaký chytrák, co svedl Anču, nemohl říci, že dítě není jeho.
        Církev od 2 století dávala vzdělání všem lidem a nadané vyučovala bezplatně. Církev držel kulturu, kterou z klášterů pak vytáhl Karel První Veliký. Byla to Církev, která se snažila obnovit slávu Říma.
        A jsem štasten , že jsem příslušník této Církve. Církve katolické

• DalkoT23
          DalkoT23, 17.2.17 23:55:43  

No,tak "trošku" zavádející.
          Tým "množením se",Bruno byl hlavně filosof a básník.Byl odsouzen za názory proti církvi/problémový v astronomii byl GG :14: .Ženy - nezůčnovali se oficiálně chodu církvi - např. farařky.Evoluce - uznává jí až v poslední době,ale ze svého "pohledu" :14:

Nevím,kde to pan M.Kavka "četl" :13:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.2.17 16:16:19  

Pavlo, "temno" pro některé lidi zůstane temnem, s tím se nic nenadělá.

• strejczbrna
    strejczbrna, 4.2.17 05:21:11  

Jo,jo kdo je s Bohem toho provází víra s energií a s úspěchem ,tady je vidět na diskuzích jak ateismus je předurčen k neúspěchu.

• Codex
      Codex, 4.2.17 06:48:31  

Lol, dokud jeden ateista bude, neúspěch nebude

• eremir
        eremir, 14.2.17 18:56:44  

Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

10. 06. 2016 | 13:30

Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

"Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
        eremir
        eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
        http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

• Codex
          Codex, 14.2.17 19:40:16  

"hypotetické, dodnes neprokázané"
          prostě něco jako červí díra ve stargate...

• eremir
            eremir, 14.2.17 20:09:20  

Uvidíme časem.

• Codex
              Codex, 15.2.17 07:18:08  

tupec zůstane tupcem i kdybyste natisíckrát vyvrátili jeho kecy o kaprech

• eremir
                eremir, 15.2.17 09:04:12  

To je mi novinka,na to jste přišla, to se teda máte, vemte fakt že slavný uznávaný vědec prohlásí že má důkazy o Boží existenci , celý svět vědců nic neřekne , nevíte proč,asi proti jeho argumentům nic nezmůžou ,ale vy jste aspoň přišla na to co jste napsala , blahopřejeme.

• Pavla.119
            Pavla.119, 15.2.17 08:16:17  

Evoluce taky není dodnes prokázána, víš to?

• eremir
              eremir, 15.2.17 09:07:37  

Ale zajímavé je že z celého světa z vědců proti tomu ani nepíp co,asi ví že by pohoreli.
              Jdeme na tohle téma rozvinout diskusi i jinde a snad ostatní pochopí ,co nechápou.

• Codex
              Codex, 15.2.17 15:42:51  

Ale je prokázán například vývoj koně, z Maleho stvoření s prsty po velké zvíře s kopyty... To je evoluce!!!!

• eremir
                eremir, 15.2.17 21:26:19  

Tak najdi kdy tento vědec napsal něco co nebyla pravda....HA...

Dr. Michio Kaku je mezinárodně uznávaným teoretickým fyzikem. Přestože se narodil na opačném konci Spojených států - v San José ve státě Kalifornie, žije v New Yorku, kde přednáší na City University of New York.

Kaku se začal objevovat v různých televizních pořadech - zejména ve zpravodajství, na CNN, ABC, CBS, NBC, ale také v dokumentárních filmech, seriálech a diskuzích na tématických stanicích jako The Science Channel, The Discovery Channel, nebo v dokumentech vytvořených pro BBC. Jeho znalosti a schopnost prezentovat složité věci způsobem srozumitelným uvažování běžných lidí, jej učinily populárním a žádaným nejen v televizních, ale i rádiových vysíláních a novinových interview. Zatímco ve svých knihách se zabývá především teoretickou fyzikou, v ostatních médiích se dotýká mnoha témat od historie vesmíru, lidstva, vnímání času, až po zamyšlení nad lidskou budoucností - problémy toho, čeho lidstvo může dosáhnout a co přestává být problémem technickým a začíná být problémem morálním.

Za milníky ve filmovém působení lze považovat jeho prezentaci ve filmu ME AND ISAAC NEWTON v roce 1999, který získal Speciální ocenění poroty v roce 2000 na Florida Film Festival. Na Montrealském filmovém festivalu v roce 2005 získal ocenění film OBSESSED & SCIENTIFIC, ve kterém Michio Kaku spoluprezentoval možnosti cestování v čase. Časem jako takovým se obšírně zabývá ve čtyřdílném dokumentárním seriálu BBC - TIME (rok 2006), který se snaží v jednotlivých epizodách poodhalit tajuplnost času, jeho paradoxy, jeho vliv na vesmír a jeho vnímání lidmi.

Kromě popularizace vědy Michio Kaku vystupuje také ve věcech politických, kdy komentuje vliv člověka na globální změnu klimatu, nebo nutnost jaderného odzbrojení. Vystupoval také proti projektu NASA: Cassini-Huygens - družice nesoucí 30 kg plutonia jako radioaktivní palivo.

http://www.csfd.cz/tvurce/51161-michio-kaku/

• Codex
                  Codex, 16.2.17 01:28:46  

prosimtě, di lovit kapry...
                  Že jeden věděc něco řekne je pro tebe hned jasným důkazem, ale jakmile se někdo obrátí na bibli, tak hned z té svojí držky vypuistíš, že to co v ní je pravda není, protože to řekli lidi...

HA UHM UHM STĚRAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• eremir
                    eremir, 16.2.17 12:39:50  

Je to bohužel stejné pořád dokola když někdo začal tvrdit že země se točí tak, s novou pravdou hodně lidí jako vás rozčílil ale spravdou se nic neudělá , vědci celý život jsou zvyklí dávát na veřejnost jen co je pravda jinak by vědcům nikdo nevěřil, tohle by jste mohla vědět .

• Codex
                    Codex, 16.2.17 23:49:51  

až přijde a ukáže mi prokázanou existenci potom ok, do té doby jeho teorie....
                    Mojí teoií je, že jsem jen uměle vytvoření ve hře THE SIMS

• eremir
                    eremir, 17.2.17 00:05:05  

Tak to taky beru , taková teorie dává mi taky smysl co když je svět nějaká hra a mi hrajem každý svou neměnnou roli , někdy je odměna krásná a občas to zas bolí .

• Codex
                    Codex, 17.2.17 12:13:41  

no ten co hraje za mou postavu je pěknej mamrd, kterej neumí hrát

• Pavla.119
                    Pavla.119, 17.2.17 12:47:33  

Jj, vypadá to tak, vyměň ho! :9: Máš to v rukou! :9:

• Codex
                    Codex, 17.2.17 16:52:58  

To není možné, já jsem jen pixelová postava... vše co žijeme je jen předem naprogramovaná hra.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 17.2.17 17:32:12  

Když mohu já, můžeš i ty.

• Codex
                    Codex, 17.2.17 17:37:50  

tys nikoho nevyměnila, možná že on prodal tvůj charakter, nebo ho vyměnil nebo předal svojí malý ségře, protože si ho omrzela

• Pavla.119
                    Pavla.119, 17.2.17 17:55:07  

Vidíš, já, na rozdíl od Tebe, jsem se svým životem naprosto spokojená. Měla jsem moudré, milující a hodné rodiče (maminku ještě mám a je to vzácná žena), mám milé a hodné děti a roztomilá vnoučata. Kromě toho hodně dobrých přátel, sousedů i bývalých kolegů. Měla jsem v životě štěstí na dobrá i když někdy náročná zaměstnání, možnosti podívat se po světě... opravdu jsem spokojená.

• Codex
                    Codex, 17.2.17 17:58:51  

tak když někdo používá motherlode cheat aby tvé pixely byly spokojené...

• eremir
                eremir, 16.2.17 15:09:17  

Proč asi Britové chtějí výuku kreaconismu
                je vidět že lidé začínají chápat že jen na evoluci něco nesedí viz se potvrzují slova samotného Darvina.

"Nikdy jsem nepopíral existenci Boha. Jsem přesvědčen, že vývojovou teorii je možné úplně sladit s vírou v Boha. Je nemožné dokázat a pochopit, že velkolepý a nadevše nádherný vesmír a stejně tak člověk povstali jen náhodou. Toto považuji za hlavní důkaz existence Boha."

Charles Robert Darwin, anglický přírodovědec a biolog

Vědci: Jsme zděšeni!

Přední vědci a školské instituce jsou z výsledků výzkumu v šoku. Guardian cituje mimo jiné emeritního profesora biologie z University College London Lewise Wolperta: „Jsem zděšen. Ukazuje to, jak nedovzdělanou máme veřejnost. Inteligentní projekt ani kreacionismus namají žádnou souvislost s vědou, je to čistě náboženský koncept. Neexistuje o nich žádný důkaz, musí zůstat mimo hodiny přírodních věd.“

ČTĚTE TAKÉ: Jak vznikl život? Uměle vytvořená molekula nabízí řešení

Ale například Alison Ryanová z Asociace učitelů míní, že dobrý učitel, který má hodinu pod kontrolou, se nemusí nastínění kreacionismu a projektu vyšší inteligence obávat. „I učitelé přírodních věd mohou představit oba směry, které někteří lidé vyznávají, ale upozornit, že pro ně není žádný důkaz,“ dodává Ryanová.

http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-technika/vedci-v-soku-britove-chteji-vyuku-o-stvoreni_145370.html

• DalkoT23
                  DalkoT23, 16.2.17 18:08:14  

:4:
                  Kreacionismus mladé Země se přiklání k doslovnému výkladu Písma a zejména knihy Genesis.Podle níž Bůh stvořil vesmír v 6 dnech z ničeho svým slovem.Stáří země vypočítává dle údajů uvedených v Písmu. Výpočty se různí,každopádně odhady nepřesahují 10 tisíc let.
                  :1: :1: :1:
                  Tomuto chceš věřit?? :14:

• eremir
                    eremir, 16.2.17 19:41:51  

Podle mého názoru , lidé nemají náladu ani čas ,jak to vlastně bylo ale volí mezi tím co se jim nabízí a to jsou dvě možnosti ,a jak vidíte právě že se evolucionisté zarytě drží svého , nelogickeho počátku nakonec prohrávají , evoluce je přece vývoj ale kdo stvořil ten všeobjímající vývoj který kdo má zdraví rozum vyráží ve své velkoleposti až dech.Stvoritel nebo nic neříkajici hmota která se z neznámého důvodu rozhodla podívat na svět tak vyvinula zrak a jak ji napadlo že poslouchat a vyvinout sluch , čich ,hmat ,cit a lásku a tak by se dalo pokračovat do nekonečna a lidem nestačí nějaký zaplacnuti tím že se to prostě jen tak vyvinulo nebo myslíte že ano.

• osoba
              osoba, 18.2.17 20:40:35  

Lidé, kteří se opravdu snažili prokázat pravdivost evoluční teorie, museli rezignovat před argumenty o opaku. Ostatní evoluční "vědci" jen vytvářejí doktríny a karikatury toho zvráceného výplodu, který i jeho autor stihl odvolat, protože sám poznal Boha. Zjevně je to osvědčený způsob, jak spolehlivě poznat Boha - při usilovném hledání důkazů proti Němu.

• eremir
    eremir, 1.2.17 20:50:35  

Věřící jsou prý lepší než ateisté
    Víra v Boha dělá lidi lepšími, říká nová studie provedená na toto téma.
    Před 8 lety Silly
    Sdílet

Odeslat

Jde přitom o závěr dlouhého výzkumu, který se táhl po tři desetiletí. Nyní vědci konečně zanalyzovali data a konstatovali, že věřící lidé jsou více nápomocní, upřímní a štědří než nevěřící.

Věřící nepodvádí
    Někdy to ale není způsobeno jen tím, že je Bůh osvítil a udělal z nich lepší lidi. Někteří věřící chtějí prostě ve vlastní komunitě vypadat dobře a vydobít si respekt od souvěrců či přátel.

Doktor Ara Norenzayan tvrdí, že úvahy o tom, zda víra dělá lidi lepšími, se v poslední době zvrhly do klišé a názorově vyhraněných hádek. Proto si vědecký tým vzal do ruky tvrdá data.

Vztah mezi vírou a sociálně kvalitním chováním skutečně existuje. Zjistilo se například, že věřící při nejrůznějších hrách podvádějí v minimální míře a mají v sebe mnohem větší důvěru. Nikoliv tak nevěřící.

Ochotni pomoct
    Toto je již několikátá studie, která navíc potvrdila, že lidé spoléhající se na Boha a modlitbu, jsou mnohem ochotnější přispět na charitu, případně přiložit ruku k dílu při dobrovolných pracích.

Experti se sami sebe ptali, zda jsou lidi skutečně lepší, protože věří, nebo zda od přírody dobří lidé vyhledávají víru. Přišlo se na to, že dobré chování u mnoha z nich ovlivňuje strach z vyšší moci, která vidí všechno. Tím pádem se snaží chovat morálně a eticky.

Bojí se vyšší moci
    Jeden experiment přinesl jasný důkaz. Jedné skupině studentů bylo řečeno, že v místnosti, kde se nacházejí, byl spatřen duch mrtvého. Druhé skupině nic takového řečeno nebylo. Následně se hrála hra, v níž se dá celkem hladce uspět podváděním. Kdo myslíte, že podváděl více? Samozřejmě druhá skupina. První se všeobecně bála, že je vidí duch.

Podle některých evolucionistů vznikla víra především proto, aby dokázala udržet prvotní společenství pohromadě. Jen tak měli šanci přežít. Právě proto, že si pomáhali.

Jiní vám zase řeknou, že Bůh skutečně existuje a vyvolává v lidech dobro. Nechť si každý vybere…

http://magazin.cz/lifestyle/2458-verici-lide-jsou-zkratka-lepsi

• DalkoT23
      DalkoT23, 1.2.17 22:04:13  

Věřící nepodvádí
      :1: :1:
      To nemyslíš vážně,že??

No je to kravina i v celku :14:

• eremir
        eremir, 1.2.17 23:51:30  

Pravý věřící logicky věří že by šel do pekla
        ale ateisté vydávající se za věřící ,to je jiná
        takový se pekla nebojí ,kdy konečně tohle lidi pochopí .

• DalkoT23
          DalkoT23, 3.2.17 17:49:01  

A že se nebojí ti knězi,co przní děti a znásilńují??
          :11: :11:
          Jo,zase napíšeš,že to jsou "převlečení" ateisté!!
          :1:

• eremir
            eremir, 3.2.17 19:23:40  

A proč asi mistr Jan Hus říkal vy bezboznici v církvi ,bezboznik je přeloženo atheos ,vy bezboznici upravili jste si církev k obrazu svému a obchodujeme s hříchy ,mistr Jan Hus byl pravý věřící a ten věřil že by šel do pekla.

• DalkoT23
              DalkoT23, 3.2.17 19:42:28  

Takže Husa upálili ateisté??
              Nenapadá tě,že se církev odklonila od odkazu Ježíše a už 2000 let podvádí poctivé věřící!!V tom případě je ŘKC protkaná čím??

• eremir
                eremir, 3.2.17 20:18:21  

Ateistům v církvi šlo o život když je odhaloval,a praví věřící , uvažovaly asi následně , Bůh by to přece viděl , kdyby do církve vstoupili ateisté ,tak Husovi nemohli věřit.

• DalkoT23
                  DalkoT23, 3.2.17 20:35:17  

Neznabohy je nazval proto,že byl přesvědčen o jejih odvrácení od Boha.Jenže to samé si mysleli oni o něm!!
                  :14: :13: :14:

• eremir
                    eremir, 3.2.17 20:39:01  

To je váš názor, vážně si myslíte že neexistovaly nevěřící .

• DalkoT23
                    DalkoT23, 3.2.17 22:23:44  

Samozřejmě,že existovali!
                    Ján Hus to ale adresoval knězům a církvi,která zavedla odpustky!
                    :4: :14:

• eremir
                    eremir, 4.2.17 02:12:49  

Tak uvažujte se mnou , jakou šanci měli za Jana Husa žít kvalitní život nevěřící ,co myslíte . Stačí se domyslet a kdo byl trochu mazaný stačilo aby svou neviru tajil a když to dokázal nějaký čas ,tak si zvykl a naučil se s tím žít,byl vlastně obětí doby kdy nevěřící jako dnes v islámu nemají moc na vybranou kor když mají rodinu a děti a chtějí žít kvalitní život , takže bych je neodsuzoval ale chápal a pak se dá vše domyslet proč dělají zlé a nebojí se pekla.A podobně.

• beLIEve
          beLIEve, 4.2.17 02:50:35  

Takže nepodvádí ne proto, že to není správné, škodí to, není to morální...ale proto, že se bojí trestu.

Dítě se učí morálce na několika fázích. Uvědomění si, že to je prostě špatné a že tím někomu ubližuji, je ta vyšší forma. Před tím má jen děcko strach z trestu rodičů.

• eremir
            eremir, 4.2.17 03:00:40  

Ale jak se říká zvyk je železná košile ,si pak zvyknout a je to stálé , člověk se rodí jen s genetickou formou informací , ostatní se musí učit ,tahle forma učení je nejstarší co vymysleli naši předkové.

• eremir
            eremir, 8.2.17 00:26:43  

Co myslíte když dají až pět tisíc za strašením peklem a tak vychovají děti ,tak ještě někdo si bude myslet že pravý věřící ,bude dělat vědomě zlo.

Z Mikuláše je dobrý byznys, za jeho návštěvu dáte i přes pět tisíc
            5. prosince 2016 1:00
            Doby, kdy Mikuláše dělal za "panáka" soused, jsou pryč. Z tradičního strašení zlobivých dětí se stal byznys. Poptávka převyšuje nabídku, a tak ceny letí nahoru. Nejdražší agentura si za návštěvu mikulášské trojice účtuje přes pět tisíc.

http://zpravy.idnes.cz/straseni-deti-mikulas-cert-andel-mikulasska-nadilka-fyf-/domaci.aspx?c=A161204_213749_domaci_ekl
            eremir

• Codex
              Codex, 8.2.17 00:58:48  

joo kde jsou ty doby, kdy šel člověk domů a u poplenic viděl jak si to mikuláš rozdává s čertem

• eremir
                eremir, 8.2.17 07:54:36  

:1:

• Pavla.119
                Pavla.119, 8.2.17 08:00:04  

.... a ty furt nic.... :9:

• eremir
                  eremir, 8.2.17 08:04:23  

• Codex
                  Codex, 8.2.17 15:32:44  

Já už našla postelového démona :6:

• eremir
                    eremir, 9.2.17 00:34:49  

A jestli víte na co myslí kapr.

• Codex
                    Codex, 9.2.17 05:40:30  

díky bohu ne, vás bych si do postele nevzala

• eremir
                    eremir, 9.2.17 05:57:08  

• Codex
                    Codex, 9.2.17 08:12:33  

byste tam určitě byl jako.... leklá ryba :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 9.2.17 08:17:19  

:1: To by byla kombinace k popukání - leklá ryba a studený psí čumák :1: :1: