Je náboženství přežitek?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Codex (2018-06-24 00:05:56)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-06-23 11:14:47)DalkoT23 (2018-06-22 10:38:15)Pavla.119 (2018-06-22 09:01:34)osoba (2018-06-20 18:33:02)beLIEve (2018-05-06 16:31:03)slavidan (2018-05-04 16:33:44)Divobyj (2018-04-27 22:06:50)Kostic33 (2018-02-28 08:17:34)chatka88 (2018-02-13 19:55:38)paravan (2017-12-30 05:01:09)radiac (2017-12-12 15:48:59)puregold (2017-12-09 13:39:25)Marieta (2017-09-26 15:54:41)Petr.Koenig (2017-06-09 07:54:36)Paja.119 (2017-05-25 15:38:32)mistr-flanwen (2016-11-24 18:33:25)martindoubrava (2016-08-04 12:25:43)satan.42 (2016-06-15 18:07:15)
Je náboženství přežitek?
Založeno: 9. 10. 2013 | Příspěvků: 2 827 | Členů: 19
Správci: Pavla.119 (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Má náboženství ve 21. stol. ještě své místo?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Codex
    Codex, 22.6.18 07:43:40  

:9: http://jyxo.info/uploads/54/5470ddd31ba0e87636d9940def07f36600ccc51e.jpg

• Codex
    Codex, 16.6.18 18:34:20  

https://videacesky.cz/video/jezis-vs-buh

• Codex
    Codex, 12.6.18 01:09:59  

snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do božího království....

Tak k čemu potebujou černoprdelníci pozemky a prachy?

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.6.18 16:28:44  

Ty filuto! :1: :1: :1: :1:

• Codex
        Codex, 15.6.18 19:38:45  

No vážně.... Kostely nechtějí, staré fary nechtějí.
        Chtějí vyplatit zastavěné pozemky a zpátky chtěj lesy, pole, stavební pozemky a všechno co má vysokou fin. hodnotu.
        A přitom je to absolutně proti jejich víře. Jejich přesvědčení, tomu že káží skromnost. .

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.6.18 00:54:25  

Jak víš, že je to "proti jejich víře"?

• Codex
            Codex, 16.6.18 07:11:30  

no já ti nevím, ale maj o tom napsanou velkou bichli s velkým B

• rose66
    rose66, 14.4.18 09:39:35  

evoluce je prezitek!

Navzdory veškeré snaze se totiž vědcům nepodařilo prokázat, že život mohl vzniknout z neživých molekul. V roce 2008 na tento problém poukázal profesor biologie Alexandre Meinesz. O výzkumu, který probíhal v posledních 50 letech, řekl: „Žádné empirické důkazy nepodporují hypotézy o samovolném vzniku života na Zemi z pouhé molekulární polévky a nepoukazuje na to ani žádný významný pokrok ve vědeckém poznání.“

• Codex
      Codex, 23.4.18 16:33:48  

navzdory veškeré snaze to obrátit jen připomínám, že všichni jsme tvořeni z atomů... a 'vznik života' nebo respektive život je velice zajímavou akcí a reakcí mezi jednotlivými shluky molekul apod. které tvoří celek- tedy nás.

• osoba
        osoba, 17.6.18 12:38:42  

KDE se v těch atomech a molekulách vzaly duševní vlastnosti, duchovní podstata, talenty, ....???

• Codex
          Codex, 17.6.18 23:16:14  

víš to je to úžasné na tom všem. Všichni jsme tvořeni atomy, které tvoří složitější komplexní věci... například mozek. A lidský mozek se díky milionů let vývoje dokázal vyvinout. A díky přenosu informací v mozku jej zle stimulovat a vytvořit nadání a talenty...
          Navíc je to často i o genetice... Koně jsou taky každý talentovaní na něco jiného, když máš koně s roky šlechtění pro drezúru, tak potom nebudou mít moc talentu na Parkur, ale nic není 100% dáno, a tedy se může i v dluhé dezúrní linii najít kůň do vysokých parkurů...

• osoba
            osoba, 19.6.18 23:05:13  

Věřit evoluci je absurdnější a zaslepenější fanatismus, než věřit Bohu. NEEXISTUJÍ žádné miliony let vývoje, tobě se asi ještě nestačil vyvinout. Líp si o tom popovídám s tím koněm, než s dvounohým oslem a přízrakem.

• Codex
              Codex, 20.6.18 01:05:15  

jo, tak si vyber nějakého hodně blbého koně, kterej by se s teou chtěl bavit... nevím kde tak blbého koně seženeš, všichni jsou totiž inteligenčně nad tebou....
              Miliony let vývoje nejsou? A dinosaury vysvětlíš jak ty tupko?

• osoba
                osoba, 20.6.18 18:33:02  

měl bys začít používat zdravý selský rozum, ale ty raději slepě věříš blábolům o tom, že dinosauři vyhynuli dřív,
                než se tu vyskytl člověk. Tomu by opravdu žádnej vůl nevěřil, není s čím srovnat tvou mdlou nebo spíš jen předstíranou inteligenci.

• Codex
                  Codex, 20.6.18 19:02:46  

dinosauři tu byli PŘED člověkem, teda... před člověkem tak, jak ho známe dnes... Selský rozum není jediný rozum který existuje... Selský rozum je často dosti omezený rozum. Jistě, dle selského rozumu si všimneš, že je příliv a odliv... pokud si trochu víc inteligentní, tak zjistíš, že příliv a odliv ovlivňuje měsíc... no a jelikož chceš vědět proč měsíc ovlivňuje příliv a odliv začneš se více a více vzdělávat, zjistíš další a další objevy, další a další skutečnosti... až nakonec konečně ví, proč měsíc ovlivňuje příliv....
                  Měla bys být vděčná takovým lidem. Kdyby všichni chtěli zůsta takhle tupí a všechno svedli na vyšší moc, tak bys teď dřepěla v jeskyni u ohně, žrala kořeny, a tvá slovní zásoba by se scvrkla na "ehh, uh-uh, ooh, ouh, ook." a drbala se v zarostlým podpaží

Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.6.18 10:01:08  

Včera jsem viděl v televizi alosaura! :15:

• Codex
                    Codex, 21.6.18 12:16:33  

se máš, já si tady s jedním píšu :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.6.18 09:51:22  

Už je to zase jinak s těmi atomy :)))))) Věda nestojí na místě.

• rose66
    rose66, 14.4.18 09:38:13  

Buh stvori kamen co nezvedne a pak ho zvedne...
    znas prilis malo na to, ays neco tvrdil. Spise si opises scestne povidani neverich a libujes si v tom. Podivej se na fosilie, jak vyvraceji evolucni teorii a popovidej mi o vzniku zivota!

• Codex
    Codex, 28.3.18 01:10:15  

1, Pokud je bůh všemohoucí, tak určitě může stvořit cokoliv.
    2. Pokud je bůh všemohoucí, tak určitě může udělat cokoliv.
    Může tedy bůh stvořit kámen, tak těžký že ho sám nedokáže zvednout?

Pokud takový kámen nedokáže vytvořit tak není všemohoucí, protože ho nestvoří.

A pokud takový kámen stvoří, tak není všemohoucí, protože ho nezvedne.

• rose66
      rose66, 11.4.18 10:04:24  

takzvana scestna logika

• rose66
        rose66, 11.4.18 10:05:39  

odtrhnes blese nohy a ona uz neskace, Zaver - kdyz blese otrhneme nohy, ohluchne, proto ze uz neposlechne prikaz "skoc"

• rose66
          rose66, 11.4.18 10:08:12  

kdybys byla, myslelas by, moc Ti to nemysli, takze nejses!

• beLIEve
            beLIEve, 11.4.18 15:07:09  

Nerozumím řeči tvého kmene.

• rose66
              rose66, 15.4.18 10:44:48  

to bys potreboval logiku!

• Codex
                Codex, 23.4.18 16:31:36  

spíš česko-pitomský slovník

• rose66
                  rose66, 29.5.18 16:07:03  

nic jineho neumis? nesmyslne otazky umi kazdy... vice studuj

• Codex
                    Codex, 29.5.18 18:15:11  

No já narozdíl od tebe mám ještě inteligenční kapacitu k tomu dál studovat... a i teď jsem inteligenčně na vyšší úrovní než ty

• rose66
                    rose66, 30.5.18 19:52:38  

haha

• beLIEve
    beLIEve, 26.3.18 15:39:44  

Ano, je.

• Codex
    Codex, 22.3.18 01:35:19  

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466866-mlade-evropany-nabozenstvi-nezajima-a-cechy-uz-vubec-ne.html

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.3.18 23:49:38  

Není. Bez víry vám něco chybí, důkazem je, že tady vznikají stále nová náboženská fóra. Komunisti vzali, nic za to nedali :5:

• Codex
      Codex, 18.3.18 23:52:28  

já sem bez víry cajk... pořiď si kočku a mlč

• Pavla.119
        Pavla.119, 19.3.18 07:34:56  

:4: No, právě ty moc "cajk" nejsi :7: :8: :9: :10:

• Codex
          Codex, 19.3.18 19:45:19  

nejsem cajk, protože sem začala věřit... věřit lidem a dopadlo to tak, že sem rozhodnutá: umře Sára, umře Břéťa, a pak se zabiju ;)
          Ale s vírou v boha tzo nemá nic společného...

• Pavla.119
            Pavla.119, 19.3.18 20:18:00  

Ty jsi fakt magor... :9:

• Codex
              Codex, 19.3.18 20:22:44  

jak je libo...
              rok jsem nad tím přemýšlela a prostě jsem se rozhodla...

• Pavla.119
                Pavla.119, 19.3.18 20:32:39  

Najdi si nějakého fajn kluka a začni normálně žít.

• Codex
                  Codex, 19.3.18 21:02:39  

To už sem udělala... a jak sem skončila... znova už to dělat nebudu, nejsem blbá ,ani kurva

• Pavla.119
                    Pavla.119, 19.3.18 21:59:32  

Přijde jiný, lepší! Nevzdávej to! Neupínej se jenom na zvířata! Nemohou Ti dát to, co lidé! I bolest a zklamání ve vztahu patří k životu... Neuzavírej se!

• Codex
                    Codex, 19.3.18 22:42:48  

a nebo přijde další stejný... stačilo. "věř lidem, věř lidem" no dobře tak věřím, a za dva měsíce? BUM. A je ze mě laciná děvka.
                    Zvířata jsou to poslední co mě tady drží.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 19.3.18 22:54:53  

Asi očekáváš víc než je tvůj protějšek schopen splnit. Ale většina lidí je fajn, nehleď na krásu, ti ne tak pohlední lidé bývají spolehlivější.

• Codex
                    Codex, 19.3.18 23:01:26  

jo, chtěla sem si s ním poovídat.... strašné...
                    Takže sem toustovač, který je třeba zničit... No tak mu udělám radost.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 20.3.18 07:24:35  

Co z toho budeš mít ty?
                    On se otřepe a bude oblbovat nějakou další a na Tebe ani nevzpomene... možná se ani neotřepe, bude mu to jedno!
                    víš, kolik takových případů jsem už zažila?
                    Ser na blbce a hňupy, nestojí za to!!!

• Codex
                    Codex, 20.3.18 10:34:03  

nejde o něj, ale o mě. Prostě s tím nechci žít

• Pavla.119
                    Pavla.119, 20.3.18 12:28:53  

Jenže to je jenom pocit. Stav mysli, do kterého tě zahnal nějaký blbec. Proč jsi mu na to skočila? :8: :7: Ostatní lidé Tě vidí jinak!
                    A hlavně: sama sebe jistě také vidíš jinak!
                    Jsi chytrá holka i když tvrdohlavá a občas sprostá - ale - nejsi zlá a zákeřná. Jsi přímá a upřímná, pracovitá, chytrá. Nenech jiné aby si na Tobě vylévali svoje vlastní frustrace a cítili se být "kingy" že Tě ovládli!!
                    Takoví lidé opravdu nestojí ani za psí štěknutí! natož se jimi zabývat...
                    Nechat se ovlivnit tak, že ti už nezáleží na Tobě samé....
                    Dobře víš, jak dokáže zatřást hlavou kůň!
                    Až mu hříva lítá kolemdokola... :4: :4: a pak se k Tobě natáhne.. dotkne se Tě nosem.... foukne.... je něco báječnějšího?
                    Udělej to taky! Zatřes hřívou! "Píčoviny a pičuse" vypusť z hlavy!

• Codex
                    Codex, 20.3.18 14:11:17  

je to dlouhodobé. "Věř lidem, někoho si najdi, nebuď sama" pořád jěkdo říkal. Tak ano, budu věřit lidem, zkusím si někoho najít. Někoho, kdo bude mít podbné zájmy, s kým se mi bude dobře povídat...
                    O to horší to je. Našla sem. Aspoň sem myslela, zájmy jsme měli vcelku stejné.
                    9 let na základní škole jsem byla šikanovaná, projímadlo v pití, odpadky v tašce, házení po mě židlí. Falešná přátelství, která končila veřejnou potupou...
                    Takže lidem sjem se rozhodla už nevěřit. Nikdo mi nechtěl pomoct, nikdo nic neřešil, a nakonec jsem byla trestaná já za to, že jsem se bránila.
                    Prostě pto mě bylo snažší se od lidí distancovat, ani mi to nevadilo, byl to takový klid na duši. Kočky jsou v tomhle skvělé na kontakt.
                    Obě střední jsem si prošla s tímhle odměřeným přístupem, který mi hodně pomohl... Pak přišla práce, Sára...
                    A všude kolem mě se hučelo, žesi mám někoho najít... ne že bych dala na ně. Dala jsem na sebe, přece nebudu pořád zavřená, už sem dospělá, v mém věku už si lidé neubližují. 23 let jsem s nikým nebyla, ne jako holky co už je ani nespočítaj na prstech. Prostě budu lidem věřit, nezůstanu pořád uzavřená....
                    Jak to dopadlo... věnku je člověk, který ví moje nejintimnější věci. Který mi vzal nejen něco, na co jsem byla hrdá, ale ukázal mi, co se stane, když vystoupím ze své bubliny...
                    Nemůžu se vrátit zpátky, protože není kam, nemůžu se vrátit, protože dveře jsou zabouchnuté. Nejde začít odznova, už to nejde, protože tohle vrátit nejde... jsem děvka, která mu dala zadarmo, za hezký slova. Jsem něco, čím jsem nikdy nechtěla být. Nechci tím být, ale musím s tím být.. .a j ás tím nechci být, ale zmizet to nejde, jenom lhát, jenom zakrývat.... A lidi? Lidi jsou ubožáci! Nejdřív říkají "věř lidem, uvidíš jak krásné to bude." a když vidí, co se mi stalo? "Zapomeň na to!" jako by se nic nestalo!!!
                    Ne, to nejde zapomenout, to nejde přejít! Hnusí se mi představa, že bych s nad měla být s někým salším, s někým jiným... jako by to nic neznamenalo...
                    Jdi k psychyatrovy, ať ti předepíše předražený prášky na který stejnak nemám peníze, já nemám peníze ani na to tam chodit. A co? Co se dozvím? Že na mým názoru nezáleží? Že není důležitej? Musím to všechno zbagatelizovat? A zapomenout? Jako by moje názory neměly právo existovat...
                    Ne! Tohle není něco co se dá zmenšit, co se dá ignorovat, a jednoduše přejít...

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.3.18 07:57:45  

Víš, takovou zkušenost má téměř každý člověk! Že ho někdo šíleně zklame.... Ty jsi citlivější, chápu, hodně lidí Ti ublížilo. O šikaně ze strany spolužáků bych mohla taky napsat román... a také o zadostučinění, kterého se mi dostalo až po letech. I ta šikana mi pomohla naučit se zatnout zuby, nevšímat si toho a jít si za svým! Teď, v šedesáti, (a už i mnohem dřív!!!) si ke mně naopak moji bývalí spolužáci chodí pro "životní podporu", když se dostanou do nelehké situace :7: Opravdu! Kdybych tu zkušenost (se šikanou) neměla, byla bych určitě jiná! Vždyť i Tebe to naučilo určité "tvrdosti"...spíš bych řekla "pevnosti"! Tak to nezahazuj! A nepodceňuj!

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.3.18 08:01:49  

Ještě něco: od partnera neočekávej že Ti bude rozumět ve všem, že budete "jedno tělo a jedna duše" - to nebude hned, to chce čas... a někdy se to nepodaří vůbec.
                    Je fajn že máš zvířata... hlavně Sáru... možná najdeš právě někoho "od koní", s kým si budeš rozumět!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.3.18 10:49:06  

Jenom ne porozumění! To přece ve vztahu dvou lidí nemá co dělat.

Mimochodem, někomu jsou maléry souzeny, má na to talent, přitahuje je. S tím se nedá nic dělat.
                    Primář Kašák mi říkal:- Vy si často loudíte o pár facek
                    :1: :1:

• Codex
                    Codex, 21.3.18 11:00:59  

Mě je to jedno. Naopak, nechápu, jak můžou po letech přijít a tvářit se jako nejlepší kamarádi a ani nevzdychnou nad tím co dělali a ani se neomluví. Ale to je jedno. To bylo před tím. Díky tomu jsem se rozhodla žít svůj život tak jak jsem ho žila. A všichni říkali jak je to špatně.... Ubozí pokrytci.
                    Že mi ubližovali 9 let mého dětství, to už je dávno, to je něco za čím sem udělala čáru. Chtěla sem začít znovu... A pak během chvíle ze mě udělali kurvu, a odkopnutou naivní krávu.... A teď tu chodí člověk co má moje všechno a ví o mě věci které nesmí nikdo vědět!!!! Ale ví je. S tím prostě nebudu žít dýl než musím!!!!

• theCrow
                    theCrow, 14.6.18 22:07:53  

:1: :1: :1: :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 15.6.18 07:34:49  

Codex, nevím, co máš za problémy s nickem theCrow.
                    Podívala jsem se do jeho profilu - a - nahlásila jsem profil adminovi. Tohle si k Tobě nikdo dovolovat nesmí.

• Divobyj
            Divobyj, 20.3.18 20:56:42  

To jsou kočky?
            Kočky mám moc rád.
            Žijí s námi dvě:Máša a Sára.Ještě je u nás kocour Mikeš,ale ten dochází většinou jen na granule,nebo si schrupnout k nám do ložnice.Jsou dny,kdy skloubí obé dohromady :2:

• Codex
              Codex, 20.3.18 21:04:52  

Břéťa je kočička a Sára je kobylka. Ještě mám Izabell to je krajta

• rose66
        rose66, 14.4.18 09:36:03  

take s tim v cajku umres a tvuj zivot je krasny nesmysl

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.3.18 00:14:10  

něco jsi, ale nevíš co.
      kočka všude chčije a to smrdí.

• Codex
        Codex, 19.3.18 19:45:33  

ty taky všude chčiješ a smrdíš prosimtě

Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.3.18 10:51:21  

Ochcávám rohy domů :14:

Náhodou se denně sprchuju. Jenom na chatě si vytvořím takovou ochrannou vrstvu špíny. Krustu :)))

• beLIEve
        beLIEve, 26.3.18 15:39:36  

Má snad prasknout nebo co?