Masáže

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
osoba (2016-12-04 15:59:44)od10k5 (2016-12-01 19:05:51)delfinsk (2016-12-01 18:53:28)Koukalka (2016-11-30 08:56:14)LuTX.11.2010 (2016-09-10 18:08:09)otilrak (2016-08-07 12:37:21)Nessy (2016-06-05 12:32:11)sotrohp (2016-05-11 22:25:27)andie418 (2016-01-09 22:08:48)roman.espanol (2015-05-13 00:05:00)Ryzetka (2014-08-01 14:27:48)anamorka (2014-05-21 20:29:32)editapolenova (2014-05-01 14:33:17)Vesna (2014-01-11 23:33:00)
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 177 | Členů: 14
Správci: delfinsk (hlavní)

Poznatky pro maséry i masírované. Prosím bez reklam na salony ap.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Koukalka
    Koukalka, 30.11.16 08:56:09  

Doporučíte mi nějakýho dobrýho maséra v Praze? Děkuji!

• delfinsk
      delfinsk, 1.12.16 18:53:14  

Otázkou je, co očekáváš? Krásnou relaxační hudbu a nebo pomoc se zatuhlými zády atd. ?

• delfinsk
    delfinsk, 24.9.16 23:06:28  

http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/169519-unik-moci-trapi-krome-zen-i-tretinu-starsich-muzu/
    Pokud v poslední větě přidáte slovíčko pasivní a přidáte ještě nenásilnou uvolňovací masáž, ...

• delfinsk
    delfinsk, 22.9.16 20:37:40  

Krásnej fórek na prohřátí - utěrku, ručník ohřát v mikrovlnce.
    Abych splnil směrnice EU - do mikrovlnky celej člověk nesmí vlézt!

• delfinsk
    delfinsk, 19.7.16 09:44:43  

https://www.novinky.cz/zena/409354-pet-nejlepsich-cviku-pro-ploche-bricho.html
    Spíš bych to nazval cvičení plochého mozku.

• od10k5
      od10k5, 19.7.16 18:05:31  

Nešlo by, že ty budeš cvičit a já budu mít ploché břicho? :15:

• delfinsk
        delfinsk, 19.7.16 22:42:44  

Dobrý, takřka správný postřeh, ale přišli by o práci psychiatři zajímající se o různé závislosti. To jim přece nemohu udělat. :11:
        Mám tu malého plastového kostlivečka, kterému v pohodě skoro dva prsty mezi žebra a pánev dostanu. Lidem (skutečným, tedy mnohem větším), kteří někdy i jen trošku posilovali břišní svaly, tam mám často problém "promáčnout" jeden prst (tak moc se žebra mezi sebou "roztáhnou" a poslední se pánve skoro dotýká), což ve svém důsledku časem přináší velice pestré a vážné problémy. Cokoliv unavené si musí odpočnout a ne se ještě víc nesmyslně huntovat.
        Jako masér se za Tebe snažit mohu. Po masáži (řádném odpočinku břišních svalů) a jednoduchém rozhejbání (pasivní cviky), se bude Tvé bříško přirozeně samo pomaličku zmenšovat. :4:

• od10k5
          od10k5, 20.7.16 00:17:20  

Já si asi půjdu lehnout k tobě na stůl. :15:

• delfinsk
            delfinsk, 4.8.16 19:57:29  

To je odvážná myšlenka dojít sem na stůl. Kolik km to máš ke mně? :1: Uvědom si, že chůze není rehabilitace. To není můj vejmysl, ale to dokonce hlásaly známé lázně.

• od10k5
              od10k5, 5.8.16 23:20:07  

Nevím kolik to k tobě mám. Při nejhorším bych trochu zhubnul než bych došel. :15:

• delfinsk
                delfinsk, 16.8.16 23:04:00  

Aby to nebylo naopak. Zvyšuje se počet hospod kde se vaří a dokonce i výborně.

• od10k5
                  od10k5, 17.8.16 18:41:49  

Od hospody k hospodě se ale chodí za jiným účelem než je jídlo. :15:

• delfinsk
    delfinsk, 2.6.16 01:03:16  

K uvolnění svalů na přechodu krční a hrudní páteře napomáhají 2 cviky. Oba dělat jak v hodně zpomaleném filmu.
    1. Pasivní protrakce a retrakce předloktí v různých pozicích před tělem i za zády. Pravá ruka maká, levá je cvičena. Pravá ruka rotuje levé zápěstí do „příjemné bolesti“(trvající cca 2 vteřiny a pak pomaličku na druhou stranu taktéž, max. 3x) a levou ruku se snažíme nechat co nejvolnější. Pak si ruce prohodí role. Opakovat za 5 minut až 2 dny.
    2. Úklon hlavy vlevo, natáčet krk a vyhledat nejnepříjemnější pocit. Pak vrátit hlavu zpět do rovné polohy. Zvednout pravé rameno, hlavu do té nepříjemné pozice (půjde dále). Pak pomaličku 3x rameno stláčet dolů (s krkem nehýbat). Pak rameno nahoru, srovnat hlavu a pak rameno zpět. Pak vše zrcadlově převrátit. Opakování viz 1.

• delfinsk
    delfinsk, 5.4.16 15:26:06  

Rád bych předchozí debatu nechal zakončenou tou obsáhlou slátaninou o různých obecných přístupech k různým masážím, ev. doplněním na toto téma. Proto jsem tam Tvůj příspěvek smazal a dávám jako novou větev+ pro přehled jsem přidal i předchozí.

od10k5, 3.4.16 19:54:12
    reagovatsmazat@!!!
    Co vím tak ta speciální židle bývá hlavně používána k takovým rychlým masážím které trvají do 15 minut.
    http://www.kidokai.cz/jobshiatsu.htm

od10k5, 4.4.16 21:51:07
    reagovatsmazat@!!!
    K těm 15ti minutám, nás učili že když je masáž do 15ti minut, tak se člověk tolik neuvolní a může zase jít dál dělat co dělal. Jinak po celé sestavě shiatsu která trvá asi hodinu a půl je součástí ještě odpočinek v leže aspoň půl hodiny aby se to nechalo doznít.

• od10k5
      od10k5, 5.4.16 16:45:55  

V pohodě, je to tvoje fórum a záleží jen na tobě jak ho povedeš a budeš organizovat.

• delfinsk
        delfinsk, 6.4.16 15:01:28  

Co kdybych si dovolil polemizovat s patnácti minutama? Jeden člověk se může uvolnit za 5 minut, ale druhý to nemusí zvládnout i několik let a je to pravda!!! A už by mohla vzniknout hádka, ale nevznikne. Oba víme, že se jedná o pohled z jiného úhlu. I když mne přímo detailně takovéto informace nezajímají, děkuji za ně, jsem vděčný a jsou zde vítány. Dávají přehled o nabídkách a možnostech pro další zájemce.

• od10k5
          od10k5, 6.4.16 17:40:10  

Hádka by nevznikla, na tebe nejsem tak alergický jako na osobu, vím že toho moc o shiatsu neznám a přijde mi že ty jsi mnohem znalejší. Já jsem to o těch 15 minutách slyšel kdysi dávno na kurzu, takže bych klidně připustil že se pletu.
          Ještě si pamatuji jak nám bylo blbě když jsme se celý den v rámci výuky masírovali - večer mi bylo nějak divně a bolela mně hlava.

• delfinsk
            delfinsk, 6.4.16 19:17:36  

Vidíš a to já když si zaškoluji někoho pro svoji potřebu, tak dbám na to aby se neunavil, aby se učil být stále v pohodě. Je umění v práci využívat mikropauzy, ale není to nic nedostupného. Tím že nevnucuji přesný postup a přesné tahy, volí si každý co mu momentálně vyhovuje a já se rád přizpůsobím. Unavený člověk ztrácí cit a pak "jede" proti mým potřebám.

• od10k5
              od10k5, 7.4.16 22:28:57  

Víš, nám nebylo blbě z únavy, ale z přemíry masírování.
              Při masáži (nevím jestli u klasické, ale u shiatsu ano) se uvolňují škodliviny v těle usazené a po takové spoustě masírování se nám jich uvolnilo více než jsme dokázali vyloučit, tak nám jak se usazovaly zpět znovu otrávily tělo a proto nám bylo blbě.
              Krásně jsem to zažil s jednou kamarádkou. V mládí měla zánět ledvin, tak v dospělosti jí ledviny pracovaly jen částečně a já to tenkrát asi nevěděl. Udělal jsem na ní kopletní sestavu shiatsu, moc se jí to líbilo, bylo jí krásně, ale ráno jí bylo tak blbě že ani nešla do školy.

• delfinsk
                delfinsk, 8.4.16 16:13:30  

Jó jó. Ve škole jsme zjišťovali, že nejdůležitější předmět je ten, který se zrovna teď vyučuje. Ti „učitelé“, kteří Ti vysvětlovali shiatsu byli dokonalí učitelé a protože jste neměli „jiné předměty“, utlumili Ti schopnost normálně se zamyslet.
                Uvidíš, že budeme objevovat Ameriku, neřeknu nic světoborného a ani nic co bys nevěděl. Ten dotaz : „nevím jestli u klasické…“. V každém těle se něco ukládá a něco vylučuje (výměna látková). Ta se všelijak „přizpůsobuje“ různým pohledům, požadavkům atd. (specializace). Schiatsu nemá patent na „uvolňování škodlivin“. O to usilují všechny masáže. A nejen masáže, ale i cvičení. A nejen masáže a cvičení, ale i další „pitomosti (třeba cachtání, opalování, koupel v teplé vodě, různé bylinky a léky atd.atd).
                Ba dokonce nejsem ani odpůrce potlačování démonů, neboť i to je neoddělitelná součást duchovního světa (světla), která k životu patří. Ale jako součást ji nelze všude nadřazovat. V záplavě neadekvátních slov vše zanikne.
                Už bylo hodně slov, tak aby jich nebylo najednou moc…
                PS Všechno špatné pro něco dobré. Pokud bys z té soustavy hodně zapomněl, dívenka by to nevěděla, ale i druhý den byla spokojená.

• od10k5
                  od10k5, 8.4.16 22:16:20  

Jo Jisl nám říkal, pokud něco zapomenete udělat, tak to berte tak že se to mělo stát.

• osoba
                    osoba, 8.4.16 23:20:45  

Hodláš to tak brát i v životě?? Snad ne!

• od10k5
                    od10k5, 8.4.16 23:33:42  

Jsi si jistá že víš k čemu lepíš svůj příspěvek?

• delfinsk
                    delfinsk, 9.4.16 03:09:14  

Vážená osobo, - Odpovídám (dle mého názoru adekvátně) na Váš dotaz. Nejsem zvyklý lhát, HODLÁM TO vždy zaplatit a také tak dělám. Ale pochybuji, že sem takovéto konverzace patří a tady si ji nepřeji.

• delfinsk
                    delfinsk, 9.4.16 15:49:03  

Vážená osobo. Začínat novou větev Vašimi problémy je nesmysl. Proto smazáno. Ale takto se zde dohadovat nehodlám. Jsem ochoten se normálně jako člověk Vám věnovat ve vzkazníku. Pokud se Vám to nelíbí, je mi líto.

• delfinsk
                    delfinsk, 9.4.16 15:58:04  

Přesně tak, dějiny se opakují, život jde dál a prozradím Ti další "blbost". Čím víc s přibývajícím věkem ztrácím sílu, tím více jsou lidé spokojeni. Ale je nutno si uvědomit, že dnes už nedělám kondiční masáže, ale přátelům pomáhám s většími problémy, což je trošku jiný přístup, ale podstata je stejná a doplněná pasivním cvičením = učím uvolněným pohybům.

• od10k5
                    od10k5, 10.4.16 00:18:40  

Já jsem někdy dělal masáž jen tak na základě intuice, dělal jsem co mně napadlo a každý říkal že je vidět že mi to jde a byly spokojení. Zřejmě je lidský dotek příjemný každému. :15:

• delfinsk
                    delfinsk, 10.4.16 10:30:57  

No vidíš. Říkal jsem, že vše už někdo před námi vymyslel a my pouze objevujeme Ameriku, zpravidla každý z jiného směru, tudíž se nedržíme za ruce, můžeme jít i proti sobě a nemusíme být ve sporu.

• delfinsk
                    delfinsk, 10.4.16 10:47:02  

Když do takovéto masáže trošku vložíš i reakci na pocity masírovaného, průběžně letmo "prohrábneš" tělo klienta a zareaguješ na "momentální zatuhliny", pak zjistíš, že konečný efekt - uvolnění a proktvení celého těla je lepší. Jakákoliv školometská masáž je vodítko pro začátečníky (někteří s tím vydrží celý život), ale zvídavý člověk jde dál.

• od10k5
                    od10k5, 10.4.16 11:47:53  

To já ještě nedokážu posnat zatuhliny, ale tak jsem se ptal oběti co jí je příjemné a aby mi hned řekla když jí je něco nepříjemné. Je příjemné pomoci trpícímu.

• delfinsk
                    delfinsk, 29.5.16 13:14:45  

Nehledej vědu tam, kde není nutná. Když jen tak normálně sáhneš na tělo, některá místa jsou volně prohmátnutelná (pruží asi jako molitan), někde hmatáš něco jako plastelinu (kůže ne nevrací rychle zpět, zůstává tam ďůlek), jinde je to tuhý jak tenisák (nejde to prohňahňat). Jestli ten "tenisák" budeš jen hladit dlaní, prstama nebo palcem, jestli dáš trošku tlaku či chvění dlaní, prstama neb palcem, jestli to poškrábeš prstama nebo kartáčem či jinou "hloupost" není směrodatné. V první řadě by to mělo být příjemné (nebo i příjemně nepříjemné), ale ne bolest vyvolávající stahy. Někdy ten nečekaný bolestivý stah se třeba objeví i při pouhém pohlazení. Není to žádná hrubá chyba, to je poznání, které nechce stejným způsobem opakovat. Ale ne se tomu místu vyhýbat. Pomalinku polehounku o k o l í "prozkoumávat", zpříjemňovat a pak zkusit, zda už ten první nepříjemný pocit zmizel.

• od10k5
    od10k5, 28.3.16 21:42:53  

Chci se vás znalých zeptat.
    Oč je lepší klasická masáž proti shiatsu?

• osoba
      osoba, 28.3.16 22:01:35  

shiatsu má spojitost s okultními praktikami, popularizovanými jako "moderní léčebné metody".
      Citát z Wikipedie: "..Šiacu pracuje s akupunkturními dráhami a body (jap. cubo) s cílem obnovit přirozený tok vitální energie (jap. ki), a tak nastolit energetickou rovnováhu v těle." To propagují lidé neznalí pravé podstaty akupunktury a dalších atraktivních metod. Takže jsem proti čemukoli, co souvisí touto "nákazou" východních "léčitelských" praktik.

• od10k5
        od10k5, 28.3.16 22:06:43  

To už mi došlo proč jsi proti tomu ty.
        Bylo by zajímavé jak se vyhneš stimulování akupunkturních bodů a meridiánů klasickou masáží když jsou skoro všude. :15:
        Nebo když to děláš nevědomky tak to neplatí?

• delfinsk
        delfinsk, 30.3.16 14:34:20  

Jaká je pravá podstata akupunktury?

• osoba
          osoba, 30.3.16 14:49:32  

okultismus, dílo "Neexistujících" démonů.

• delfinsk
            delfinsk, 30.3.16 15:42:57  

Toto přednášejí v některých masérských kurzech, aby zvýšili svoji důležitost, takovéto "ukvapené" (ne)názory se vyskytují i jinde.
            Jde o způsob léčby jiným než evropským způsobem, leckdy se kolem toho motá spousta náboženské a další zbytečné nadstavby(viz od10k5), ale ve své podstatě působí stejně jako masáž. Po dlouhodobém působení vpichu tenké jehličky kam??? nastane ??? Zkus zapřemýšlet.

• osoba
              osoba, 31.3.16 12:07:26  

Leckdy se kolem toho motají pravdivé informace o skutečné podstatě, které jsou intelektuálními naivky ignorovány a podceňovány. Zkus si připustit, že skutečně existuje nějaký duchovní svět, který má vliv v tom přirozeném, a jeho popíráním nezrušíš ani jeho existenci ani ten vliv. Ty "jiné" metody jsou jiné právě svým spojením s "neexistujícími" démony, které ty praktiky inspirují.

• delfinsk
                delfinsk, 31.3.16 15:19:02  

Vážená osobo, jako správce mám zde zájem o rozumné debaty okolo masáží (s tím souvisí i duchovní život, duševní hygiena,atp.), ale nikoliv války o okultizmu, monology démonech atp. Další na toto téma možno pouze ve vzkazníku, nikoliv zde. Děkuji.

• osoba
                  osoba, 31.3.16 23:22:32  

Vážený správce. Pokud nejste objektivně seznámen se skutečnou podstatou "moderních léčebných metod", nemůžete objektivně posoudit vhodnost mých příspěvků, které se toho týkají. Vaše "nevěření" těmto věcem je nezmění a nezruší, je to prostě objektivní fakt a není důvod to skrývat do soukromých zpráv (aby se náhodou někdo nedověděl nepopulární pravdu o něčem tak atraktivním a "užitečném").

• delfinsk
      delfinsk, 3.4.16 15:10:58  

Po dohodě jsem zbytečné příspěvky smazal. Děkuji za podporu. Něco malinko nechám, aby bylo patrno, že nechci zahltit toto téma zbytečnými spory, podceňováním znalostí druhých atd.

• osoba
    osoba, 28.3.16 21:03:04  

Existuje možnost kvalitně namasírovat záda, když není k dispozici prostor pro klasickou masáž - kromě podlahy není kam lehnout? Dá se to nějak udělat i v sedě??

• od10k5
      od10k5, 28.3.16 21:23:26  

Jistě, shiatsu se dělá na zemi (samozřejmě něco pod klientem je) - to je základ.
      Existuje i shiatsu v sedě a používá se k tomu masážní židle, ale ta asi taky nebude k dispozici.
      https://www.youtube.com/watch?v=f71XmmHPXog

• osoba
        osoba, 28.3.16 21:31:34  

Potřebuje klasiku, ale určitě ho nemůžu položit na jednací stůl. Leda mít protekční přístup do závodní ordinace, tam lehátko snad je.

• od10k5
          od10k5, 28.3.16 21:41:22  

Tak jak jsem na youtube viděl, tak něco v sedě klasicky jde taky. https://www.youtube.com/watch?v=RITWHBeC-RA
          Jednou jsem si v práci kolegu položil na stůl v nepoužívané kanceláři ředitele a moc se mu to líbilo.

• osoba
            osoba, 28.3.16 21:55:04  

No jo, můžu si ředitele (případně jiné šéfy) položit v jeho (používané) kanceláři??
            Šíje a ramena samozřejmě jdou v sedě, ale celá záda ne.

• delfinsk
            delfinsk, 30.3.16 14:28:40  

Samozřejmě, že toto jde, ale... Nerad bych viděl tu dámu, pokud by absolvovala povícero takovýchto seancí po pár letech. Proč asi?

• od10k5
      od10k5, 28.3.16 21:25:53  

Mému děvčeti dělám masáž v sedě kdy jako opora pro ní sloužím já.

• delfinsk
        delfinsk, 3.4.16 18:38:20  

Taky jsem to tady trošku promazal, aby se zpřehlednilo jádro pro masáže.
        Nedokonalé, technicky nevybavené prostředí, je leckdy přínos. Ta masážní židle ( 28.3.16 21:23:26) s "dokonale zafixovanou fixací" hlavy v nevhodném úhlu .... Na lehátku se dá s hlavou lehce pohybovat, stejně tak jako když použiji obyčejnou židli a na něco pevného (bedýnka na stole, šicím stroji) dám polštář, nebo i něco netechnického (tělo maséra) nepodporuje 100% neměnnou pozici a následné problémy krční páteře.

• od10k5
          od10k5, 3.4.16 19:54:12  

To je dobře že jsi provedl probírku příspěvků.
          Co vím tak ta speciální židle bývá hlavně používána k takovým rychlým masážím které trvají do 15 minut.
          http://www.kidokai.cz/jobshiatsu.htm

• delfinsk
            delfinsk, 4.4.16 21:35:18  

Vše souvisí se vším. Ať chceme nebo nechceme, naše okolí, i třeba politické manýry a trendy (ale nejen ony!!!) ovlivňují naše jednání (aniž bychom si to uvědomovali – skrytě). Dnešní „zrychlující se tempo života“ problémy neřeší, ale rychle je smetává se stolu a tím neumožňuje komplexní pohled a výsledek je neustálý nárůst už neudržitelných stavů - tragedie. Rozumná řešení nastupují až když už je pozdě a „pes jitrničku sežral“. Pokud se včas neutlumí fanatické trendy, nastupují hádky. I když se hádka utne, dozvuky ještě jsou. Jeden ten dozvuk je moje „dlouhé plácání“ – upozorňování, že problematika je širší, (aby byla šance na souhru masérů i masírovaných obou dvou dále naznačených skupin), druhý dozvuk je lakonický argument 15 minut.
            Z nabízeného pohledu 15 minut je doba krátká (která přece nemůže uškodit!!! a víceméně nepřipouští polemiku), ale pokud ta pozice je masírovanému nepříjemná a opakující se…vždy dokonale a přesně stejný „technologický“ postup…některé prvky nepříjemné…po masáži urychlený odchod bez možnosti klidného protažení… atd.atd… Začnou se do toho motat Pavlovovy podmíněné reflexy a za pár let je problém jako hrom, nad kterým proneseme formulku: “vono se to najednou udělalo…“. (Zdánlivá blbost – krmení a další obsluha ležícího dítěte pouze z jedné strany už po 2 měsících začíná deformovat páteř a za 2-3 roky je neskutečná skolióza. )
            Stejně tak jako se někteří muži předhánějí - kdo bude cvičit s těžšími činkami, dámy zase - která zvládne chůzi na vyšších podpatcích, stejně tak se závodí, - kolik kdo absolvoval různých masáží bez ohledu na delší budoucnost. Pak jsou lidé, kteří mají malé, větší i óbrvelké problémy a potřebují masáž. Při péči o tyto lidi lze dohledávat prvopočátek jejich neskutečně velkých problémů. Já osobně inklinuji k druhé skupině, ale nikdy nebudu prohlašovat, že první nemá nárok na život.
            Konečně se dostanu k závěru. Ukázka masáže na specielní sedačce je určena pro lidi, kteří chtějí za každou cenu masáž zad bez ležení.
            Pro tu druhou skupinu, v nouzi v sedě ano, ale podpěra hlavy improvizace bedýnka-polštář (nikoliv nestabilní !!!) a nebo styl „….jako opora pro ní sloužím já“ = nenápadně se měnící pozice hlavy.