Jeseníky

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
TondaSchumacher (2016-12-10 09:38:30)Tenzing (2016-12-01 09:54:57)Marylou (2015-12-14 04:37:40)Padavka (2014-07-02 13:50:59)kamik173 (2014-05-01 16:43:45)Tampis (2014-04-23 12:01:07)
Jeseníky
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 1 091 | Členů: 6
Správci: Tenzing (hlavní)

Pro všechny příznivce těchto krásných a zádumčivých hor.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• zdena.smida
    zdena.smida, 11.10.16 19:32:41  

Čau lidi. Jsem tu jen na skok. Najdete mě na www.sumava-modravsko.cz (teď jsem vydal o Modravsku knihu - viz záložka NOVINKY) a www.zdeneksmida.cz . Jsem rovněž na facebooku (viz o autorovi na webu). Zdraví Zdena Šmída

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.10.16 19:45:37  

ty si založíš nick, napíšeš toto a za 30 minut nato nick zrušíš? :7:
      Zdeno neblbni.... každej nemá Fejs a byl bys dobrej i zde..... :4:

• kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 10.11.16 13:54:08  

Kdysi byl tento provokatér ze všech slušných fór vykázán. Nedávno na Vandrech napsal totéž, neviděl jsem to ovšem jako důvod ke smazání příspěvku, jenž mi připadl nezávadný. Leč pod tíhou těchto okolností to ještě zvážím.

• Tenzing
          Tenzing, 14.11.16 10:17:57  

nevím co si mám myslet....Zdendy sem si vážil....i když....některé jeho kroky mne zaskočili.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 14.11.16 10:31:21  

Vidím to totožně jako Ty - nemám co dodat
            Občas mi ale přišel jako provokatér.... v tom má kwai pravdu :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.7.16 11:29:12  

Zítra jedu tam....viz nástěnka nahoře :4: :1:

• Tenzing
      Tenzing, 4.7.16 15:04:48  

a já asi za ...14 dní :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 4.7.16 17:14:37  

Já tu mám 8 letou neteřinku a chci ji udělat vejlet.... Původně jsme ještě včera chtěl do Beskyd na Lysou ale změnil jsem to na Praděd......
        Snad bude počasí ok :4:

• Tenzing
          Tenzing, 4.7.16 17:29:33  

tak praděd je lehčí tůra si myslim ač je vyšší než lysá....hlavně to jdi od ovčárny....to je pro malé dítě nejlehčí....ze studánky karlové bych ti to nedoporučoval

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 4.7.16 17:31:13  

V Karlové studánce zaparkuju auto......a pak jdeme po žluté Bílou opavu....k barborce a pak po asfaltu naoru.... Dolů k ovčárně a po zelené ..... zpět k autu. Celé asi 18km :4:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 4.7.16 17:38:13  

Já to tam znám poslepu a věřím že to holčina zvládne...Není sice vůbec zvyklá ale zas takový masakr to není....hlavně aby počasí bylo ok.
              V Karlově studánce vždy parkuju a pak jde jít min 3 stezkama.... zelenou (tu půjdu dolů), modrou a nebo nejnáročnější ale nejhezčí žlutou...tu chci jít nahoru...
              Já to šel i s tím mým stafíkem.... lidi mne i fotili :1:

• Tenzing
                Tenzing, 4.7.16 18:17:49  

zaparkuj u hubertusu...esli tam ještě je to velký parkoviště...a jinak si to užij já tu budu až po 19 h večer....hodně zdaru a pěkný počasí :6:

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 4.7.16 18:23:12  

Jj pak napíšu jaké to bylo......
                  hele a za těch 14 dní tu budeš na dovči nebo jak?
                  Já to mám na praděd hodinu autem tak bychom mohli pokecat...pak se domluvíme..zatím čus :4:

• Tenzing
                    Tenzing, 5.7.16 18:39:53  

jo klidně...se domluvíme...zatím mám termín...mezi 13-20 červencem

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 6.7.16 07:18:34  

Vedle na foru popisuju jak jsme dopadli a jelikož tam chodíš tak sem to kopírovat nebudu...mrkni

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 6.7.16 07:18:56  

A pak mi dopředu napiš na vzkaz a můžeme se domluvit.....

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.8.16 13:15:53  

tak je srpen a nic.....
                    Tenzing byl jsi v těch Jeseníkách?
                    Já byl tento týden v Beskydech na Lysé.....super

• Tenzing
                  Tenzing, 13.8.16 09:39:35  

já tam byl na konci července...předtím mi šlohli v české třebové batoh s doklady a 15 litry....měl sem tedy jiné starosti...určitě mám zájem o setkání,ale ted sem měl jiné starosti...drž se a hlavně si hlídej glymču :6:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 13.8.16 11:51:54  

Tak to nasere...... :10:
                    Kdyby něco napiš..... :4:

• Marylou
    Marylou, 4.10.15 11:32:32  

Zdravím! Tak letos jsme tu nějaké hřibovité houby nasbírali, ale už to končí. Ještě je čas václavek, tak uvidíme. Jak jste na tom vy? :2:

• Tenzing
      Tenzing, 4.10.15 17:13:40  

tak na horách někde už méně,nevím sice jak přímo v Jeseníkách...nicméně v řadě oblastí,hlavně nižších nadmořských výšek...se houby ještě pořádně rozrostou...dávám tomu tak ještě minimálně 2 týdny až 3, že budou stále ještě růst a to i hřibovité

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 4.10.15 17:16:55  

no aby spíš nenasněžilo. Já měl tento týden ráno na teploměru nulu
        Vloni v Jeseníkách bylo hřibů že to šlo brát i kosou...jsem byl venku se psem a on to shazoval jak šel rovně - opravdu bylo toho až až moc ale letos max bedly

• Marylou
          Marylou, 19.11.15 06:29:26  

Na fejsu je skupina Houby a tam nás někteří dráždí lesními úlovky i tento měsíc! Pro mě neuvěřitelné! Ale je to hlavně v Čechách... :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 19.11.15 08:27:25  

Já taky něco donesl jak jsem venčil psa. Ovšem s minulým rokem se to nedá ani rovnat....... letos to najdou jen šikovní a vloni to šlo opravdu sekat kosou skoro kdekoli.......

• Marylou
              Marylou, 14.12.15 04:37:05  

Holt ani v lese nejsou "furt vánoce"! :1: Zahlédla jsem na níže uvedených Houbách krásnou fotku houbové tlačenky. Zajímavé je, že se dá dělat i z hub sušených či jinak konzervovaných, jak mě použil "strejda Google". Jen místo agaru asi koupím vepřové koleno... :4:

• Marylou
                Marylou, 14.12.15 04:37:39  

Pardon, výše uvedených! :1:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.7.15 13:31:42  

Tak včera jsem vzal ženu a neteřinku a jeli jsme vlakem z opavy do ramzové... jede se i přes polsko a je tam i jedna polská stanice (glucholazy)..... Pak jsme otestovali novou lanovku (170kč na šerák) a pak pěšky na keprník a zpět a dolů po modré a pak zelené na ramzovou.... delux procházka. Opálení všeci a .... bude repeté!!!

• Marylou
      Marylou, 9.8.15 13:45:53  

Tak to je prima! Jen nezapomenout na ochranu před slunkem a na pitný režim! :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.8.15 17:17:20  

To bylo ok ale nyní jsme byl v tom hicu (38) v Beskydech na Lysé hoře a to byl masakr...... vypadám jak Koranteng :1:

• Marylou
          Marylou, 24.8.15 13:02:41  

Kdyby ses k tomu naučil i cizí jazyk, tak to není marný! Na druhou stranu vzhledem k imigrantům je to dnes riziko. :1:

• Tenzing
      Tenzing, 22.8.15 14:16:04  

krásná trasa :6:

• Marylou
    Marylou, 23.6.15 12:59:31  

Jak to vypadá, rostou už houby? V Podkrkonoší prý už ano.... Viz skupina Houby na fejsu. :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 23.6.15 16:34:51  

Letos jsem ještě neviděl - vloni toho bylo moc

• Tenzing
      Tenzing, 29.6.15 11:34:29  

tak jo :2:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 21.3.15 11:01:34  

Tak jsem si zadal do mapy.cz trasu:
    start: vrchol Pradědu - nejvyšší hora Jeseník a celé moravy
    cíl: domov (Opavsko)
    A vyjelo mi že je to 60km a asi 17 hodin chůze !!! :7:
    Nyní jen sehnat někoho kdo mne tam odveze...ale na vrchol se autem nedostane tak od Ovčárny by se šlo asi....
    Ovšem je to mazec a nevím no......

• Tenzing
      Tenzing, 21.3.15 12:30:58  

to je docela dost náročné...makačka od úsvitu do hluboké noci...leda tak nejlépe využít dlouhé červnové dny

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 21.3.15 12:49:19  

Jj to jo ale to bych šel sám bez psa . ten ty hice nesnáší..... nyní je ideál počasí...krásně a chládek...ideál luxusní :4:

• Marylou
      Marylou, 25.3.15 12:24:10  

My parkovávali na Hvězdě, jak je to tam teď, nevím. Kdyby se dalo jet až k Ovčárně, to by bylo fajn... :2:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 25.3.15 15:18:11  

K Ovčárně to jde.... jednu půlhodinu se jezdí dolů a jednu zas nahoru... Ale od Ovčárny dál už se nedostaneš autem :4:

• Marylou
          Marylou, 27.4.15 09:42:47  

Tak to bývalo odjakživa, od Ovčárny jsme chodili k Barborce "pěškobusem". :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.4.15 17:04:09  

Od Ovčárny k Barborce to je ..... opravdu malinkatý kousíček po asfaltce.
            Já jsem turista a spíš delším a krkolomné trasy.......takže jak jdu na Praděd tak parkuju v Karlově Studánce či jinde.......

• berengar
      berengar, 15.4.15 23:40:37  

No a co to rozdělit třeba na dva, tři dny? Spacák snad máte, ne? Když vám vyjde počasí, jsou tam krásné ranní rozhledy, to za to stojí.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 16.4.15 16:54:55  

Nebudeš mi věřit ale já spal ve stanu jen 1x v životě a to jsem měl stan na zahradě..... :1:
        A pokud bych to šel tak potřebuju co nejlehčí batůžek...každá tatranka navíc je zátěž a tahat stan bych asi nechtěl..... max bych to zalomil někde pod širákem....ale já jak se rozejdu tak jdu až do mrtva...jsem diabetik tak to by mne limitovalo

• berengar
          berengar, 3.5.15 20:55:43  

Spacák není stan. :6: A jestli máte takový limit, je právě důležitý si to rozdělit na fáze, vč. stravy a odpočinku, nejít úplně "do mrtva" , ne? Postupně dáte i mnohem delší trasy, známý má stejný problém jako vy a takové výkony jako on bych nedala ani kdybych se rozkrájela. :6:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 10.3.15 16:56:06  

Nemáte někdo nějaké info od Zdendy Šmídy?..Jste někdo na fejsu? :4:

• Tenzing
      Tenzing, 12.3.15 22:57:39  

dyk mu napiš na ten jeho blog o pohraniční turistice...

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 13.3.15 08:28:41  

To mne nenapadlo. Ale on bydlí hned vedle v baráku kde bydlí moje teta takže až pojedu za rodinou stavím se k němu zda je doma :4:

• centorio
    centorio, 22.2.15 14:29:02  

www. tactical boots je to same, na vandr jsou nejlepsi desert,ale zalezi na vkusu kazdeho

• centorio
    centorio, 22.2.15 14:25:47  

http://tacticalgear.com/ui/v2/tacticalgear/images/logo.png?v=3346 tady najdes vse,jinak dik za privitani,obcas nakouknu