Gnosis

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
9marie04 (2019-11-12 21:33:18)a.l.tereza (2019-11-12 15:19:24)krudox (2019-11-06 18:39:53)slavidan (2019-10-30 00:25:32)radiac (2019-09-14 14:27:46)Cho (2019-04-16 15:12:04)Antony52 (2019-04-13 14:31:20)savvana (2019-01-19 14:52:11)harodd (2019-01-01 09:46:14)Divobyj (2018-11-23 21:39:07)lera (2018-11-19 20:46:11)kacka.199 (2017-10-01 09:29:50)seth-mluvi (2017-09-30 20:56:57)chenrezig777 (2017-05-14 16:08:36)chere123 (2016-12-25 20:38:15)a.r.Lucie (2016-07-11 22:52:30)beranek (2016-05-07 07:03:23)Dalihrob (2016-02-28 09:48:32)transcendentalista (2015-11-04 10:08:15)AYA12 (2015-07-07 12:37:05)liyliyth (2015-04-09 18:17:31)AdelavonSterza (2015-02-05 20:05:30)xxxxxxx777 (2014-06-17 20:04:08)
Gnosis
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 5 084 | Členů: 23

Gnóze versus křesťanství anebo gnóze i křesťanství?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• chere123
    chere123, 10.3.14 12:21:28  

Kniha Zjevení je egyptská a zarathustrovská

V knize Zjevení můžeme nalézt jistá alegorická jména míst jako "Jeruzalém" a "Izrael". Massey tvrdí, že Zjevení nebylo napsáno apoštolem Janem během 1. století n.l., ale jedná se prý o velmi starý text, který lze zařadit do doby před 4000 lety. Massey prohlásil, že Zjevení popisuje Mithraistickou legendu o Zarathustrovi. Hotema o této záhadné knize, která mátla lidi po celá staletí, říká: Je vyjádřením ve smyslu fenoménu stvoření; jejím hrdinou není Ježíš, ale vesmírné Slunce, hrdinkou je Měsíc; a ostatními hrdiny jsou planety, hvězdy a souhvězdí; zatímco dějištěm je obloha, Země, řeky a moře." Běžnou formu textu Churchward připisuje Hórovu písaři, Aanovi, jehož jméno nám bylo přeloženo jako "Jan".

Samotné slovo "Izrael", které zdaleka není židovského původu, pravděpodobně vzniklo složením jmen tří různých vládnoucích božstev: Isis, bohyně matky Země, uctívané po celém starověkém světě; Ra, egyptského slunečního boha; a El, semitského božstva, které odpovídá Saturnu. El bylo jedním z nejranějších jmen pro boha starověkých Hebrejců (odtud Emmanu-el, Micha-el, Gabri-el, Samu-el, atd.) a jeho uctívání se odráží ve faktu, že Židé dodnes považují sobotu (angl. Saturday = Saturnův den, pp) za "Boží den".

Tím, že křesťané uctívají neděli (angl. Sunday = den Slunce, pp), zrazují pravý původ svého boha a bohočlověka. Jejich "spasitelem" je vlastně slunce, které je "Světlem světa, jež každý může vidět." Slunce bylo po celou historii nahlíženo jako zachránce lidstva z důvodů, které jsou zřejmé. Bez slunce by život na planetě přežil stěží jeden den. Pro starověké lidi bylo slunce tak důležité, že sepsali "Sluneční knihu" nebo knihu "Helio Biblia", ze které se stala "Holy Bible" (angl. Holy = svatý, pp).

• chere123
      chere123, 10.3.14 12:22:03  

http://true-lies.blog.cz/0912/puvod-krestanstvi-a-hledani-historickeho-jezise-krista-acharya-s-cast-3

Zajímavé stránky

• krudox
        krudox, 11.3.14 09:20:11  

Kopecký je antikřesťanský fanatik - neseriozní badatel...

• chere123
          chere123, 11.3.14 10:16:01  

Proč je neseriózní?

• krudox
            krudox, 11.3.14 10:18:30  

protože si vymýšlí anebo opakuje vyvrácené výmysly jiných...
            jako s tím Krišnou z panny...

• chere123
              chere123, 11.3.14 10:26:41  

Z jiných zdrojů

Důvodů, proč Matouš vložil Izajášovi do úst slovo "panna", může být více. Víra ve spasitele narozeného panně byla velice rozšířená. V řadě "pohanských" náboženství vystupují bohové-spasitelé takto zrození. Krišna se narodil panně Devaki. Spasitel Dionýsos se narodil Semele. Buddha, egyptský Horus a Osiris byli zrozeni z panny. Syna porodila i germánská bohyně Herta, panna oplodněná svatým Duchem. Balder, léčitel a spasitel lidstva, se narodil skandinávské Frize oplodněné bohem Odinem.
              Mitra, Spasitel, Syn Boha a Osvoboditel se narodil panenské matce 25. prosince v jeskyni. Putoval po světě jako učitel s dvanácti žáky. Byl pohřben v hrobce, ze které vstal z mrtvých. Jeho následovníci světili sobotu hostinou, chlebem a vodou či vínem, které symbolizovaly tělo a krev posvátného býka.[6]

• krudox
                krudox, 11.3.14 10:31:36  

jiný zdroj, ale opakuje to samé, zkus hledat ve starých textech, jestli je to a to pravda...

• mayollenka
                  mayollenka, 11.3.14 17:47:04  

můžu zodpovědně říci, že spasený čl. se ani nemůže narodit z nikoho jiného, než je panna. Nemusíte nic hledat :2:

• krudox
                    krudox, 12.3.14 09:08:35  

naprosto zodpovědně?

• krudox
                krudox, 11.3.14 10:35:11  

http://harekrsna.cz/cvs/2008/nenavist_kuruovcu_roste_2_cast

• krudox
                krudox, 11.3.14 10:46:09  

bylo to proroctví - očekávali narození z spasitele z panny, ovšem v duchovním smyslu, Krišna byl osmým synem:

Když sedm lun opsalo své magické kruhy kolem posvátného lesa, vůdce anachoretů povolal Dévaki k sobě. „Vůle dév je naplněna. Ty počala jsi v čistotě srdce a v lásce božské, Panno a Matko, buď pozdravena. Porodíš syna, který bude spasitelem světa. Ale tvůj bratr Kansa tě hledá, musíš utéci. Bratři doprovodí tě k pastýřům na úpatí hory Meru, pod vonnými cedry v čistém vzduchu Himavatu. Tam porodíš božského syna a nazveš jej Krišna, svatý. On však nemá znát svého ani tvého původu. Jdi bez bázně, neboť bdíme nad tebou.“

http://starezlatecasy.cz/index.php/stare-zlate-casy-iii-navrat-ztraceneho-syna-a-dcery-nove-zlate-casy-rok-2012-a-dal/velci-zasvecenci

• chere123
                  chere123, 11.3.14 10:57:58  

To je i krásné :-).Až budu mít víc času přečtu.

• chere123
                  chere123, 11.3.14 11:51:27  

Ejhle ta, která bude nás všech matkou, neboť z ní narodí se duch, v němž obrodíme se znovu. Neboť světlo nebes oplodní lůno ženy, z níž narodí se člověk, spasitel.
                  Dost podstatná věta.To by vysvětlovalo hodně.

• krudox
                    krudox, 11.3.14 11:53:52  

panna znamená v duchovním smyslu čistá bytost, nikoliv nedotčená mužem, stejně to zřejmě bylo i s Ježíšem...

• krudox
                    krudox, 11.3.14 11:55:52  

tohle je dobré:

Panno a Matko, buď pozdravena. (Mahabharátha)
                    Zdrávas Maria, milostiplná... (Bible)

• chere123
                    chere123, 12.3.14 09:52:52  

Dnes víme,že není problém oplodnit ženu i bez muže ale já osobně si myslím,že zjevení panny Marie není ona židovská žena Marie ale prostě Bohyně matka,Královna nebes,Matka boží atd. uctívána od nepaměti,od pradávna dávno před křesťanstvím.

V Lurdech se Bernadetta třikrát ptala zjevení na její jméno a nakonec jí řekla ,,Jsem neposkvrněné početí".
                    Přeloženo do dnešního jazyka by to mohlo znamenat,že prostě není člověk.
                    Mariánský kul je obrovský což se jiným denominacím asi dost nezamlouvá.
                    Nesouhlasím s kř. pohledem na videu jenž přikládám ale chci ukázat kolik lidí uctívá nebeskou matku a nepodařilo se to vymýtit ani různým kř. směrům.
                    http://www.youtube.com/watch?v=25ndZuDdmT4

Po pravdě kdybych neměla osobní zkušenost nevěřila bych tomu.

• krudox
                    krudox, 12.3.14 10:12:19  

no ono je třeba docela zajímavé, že se ta vytracená Bohyně Matka (není v judaismu, není v počátcích křesťanství, myslím kvůli přeceňovanému patriarchátu), objevuje záhy v katolictví jako Panna Maria...

• chere123
                    chere123, 12.3.14 10:16:39  

Ano přesně .Katolíci ustoupili ,protože zjevení přibývalo a uzdravovalo nemocné,takže svést vše na Satana nebylo už možné.

• slavidan
                    slavidan, 12.3.14 13:58:56  

Oni se neopírali o uzdravování, které je samo o sobě neprůkazné, ale o celkové vyznění.

• chere123
                    chere123, 13.3.14 07:56:07  

Slavidan
                    Kdybych neměla osobní zkušenost věřila bych,že jde o egregor.
                    Ale já nejsem křesťanka proč by na mě působil a to v době kdy jsem se vůbec o to nezajímala,nepřišlo mi to ani na mysl.Mělo to spojitost s Lurdy.Ani jsem nevěděla v te době co a kde to je.

• chere123
                    chere123, 13.3.14 08:01:11  

K tomu uzdravení.
                    Bydlím blízko Turzovky.Na takovém místě je plna stěna kde lidé dávají děkovné tabulky za uzdravení.
                    Fakt si myslíš,že by tyto poměrně drahé tabulky dávali někde připevnit jen tak z dlouhé chvíle kdyby se opravdu ti lidé neuzdravili.

• slavidan
                    slavidan, 13.3.14 09:03:00  

V Turzovce šlo halucinace - "vizionář" měl duševní nemoc. Jeho patologické stavy jsou jasné.Už jsem tu o tom psal. Spojitost bych s tím nehledal.

• slavidan
                    slavidan, 13.3.14 09:03:49  

Je to všechno složitější ...

• chere123
                    chere123, 13.3.14 10:08:09  

Vím dobře kdo byl Lašut.Komunisti ho zavřeli do blázince ale to nic neznamená.
                    Spíše mi je divné ,že vytesaná socha panny Marie je mu podobná.
                    Na to zjevení navazovalo více lidí, nevím do jaké míry znáš ten příběh.

• krudox
                    krudox, 13.3.14 10:12:17  

klidně to tu rozveď, já to taky moc neznám...

• Acha
                    Acha, 13.3.14 10:18:40  

Sohlasím s chere, i já měla osobní zkušenost v 18 letech ke mně promluvila zjevením, tak jsem si kladla otázku, proč. Říkala jsem si asi nějaký sen, nebo výplod fantazie, jenže já nespala a k životu církevnímu mne nikdo nevedl, že bych to měla nějak pod kůží a blbla z toho. Zřejmě touha mít matku nablízku v těžkých chvílích... "tak to s tebou jde z kopce a asi tě čeká blázinec". Ptala jsem se:
                    1. proč se mi nezdálo o mojí vlastní matce tedy, pokud bych si ji přivolávala
                    2. a proč když jsem koukala z okna ven na hvězdy z postele, nezdálo se mi to :1:
                    Po čase jsem odvážila zeptat otce co to může znamenat a tak jsem se dověděla a pustila to z hlavy.

Máme tady zázračnou Madonu přenesenou z poutního místa Mariánského Týnce z pol. 16. stol.(kopie sousoší zvěstování 4.fotka shora http://marianskatynice.cz/index.php?lang=czech&str=odkazy ), u které je písemně i svědectvím doloženo několik zázraků uzdravení v archivu, za což byla korunována v baroku gloriolou s hvězdami a anděl dostal do ruky lilii, ovšem tyto všechny zmínky o zázracích sahají před období Josefofských reforem a rušení cisterciáckých klášterů, jež se vyznačovaly Mariánskou úctou. ( Buď se tedy další zázrak nekonal nebo se jen po 50. letech lidé báli o tom mluvit, ovšem mezi místním lidem se traduje několik zázračně vymodlených dětí starším manželům). Pro ně byla královnou nebes a nejbližží přímluvkyně u Boha a taktéž i já osobně jsem ji navnímala. Mně se zjevila Panna Marie Lurdská a jelikož stojí na venkovním oltáři chudák celá oprýskaná, tak si mne přitáhla a já udělala pokus a vlastně několik. Několik přání jsem vyslovila formou: "Jestli jsi královnou nebes vyřiď tam u Otce moji prosbu, přimluv se za ...(vždy někoho jiného) a byla splněna vždy. No pravda slíbila jsem jí za to nový kabát :1:

Takže mi z toho vychází model rodičovského vztahu, kdy táta nás nepustil do kina a tak k mámě jsme utíkali :4: Takové nebeské manželství a jelikož jsme byli "stvořeni k obrazu" tak nacházím toto i u lidí ... obě neodlučitelné energie, kdy jsou muži co vaří a šijou a ženy co vzpírají a jezdí náklaďákem :15: Ovšem to lze najít i v hinduismu, kdy má každý Bůh nebeskou manželku, ovšem je jen jeho neoddělitelnou součástí a i když nemám ráda internetové zdroje, protože zde píše kdo ruce nohy má...hledám raději ve starých knihách, ačkoli velmi o zdejších zdrojích pochybuji tak zde velmi stručně popsáno to co popisuje trojjednota (Otec, Syn a Duch svatý) je vše v jednom jako zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Trim%C3%BArti a http://cs.wikipedia.org/wiki/Jin_a_jang ženský princip působí tmavě - tedy měsíc a mužský je slunce :1: :1: :1:
                    Čímž se dostávám i k velmi divnému ikonografickému vyobrazení P.M. v podobě tzv. Panna Maria Immaculata- stojící na půlměsíci v podobě U, kterou nás najdete velmi výjmečně, její obliba je spíše v Německu a tam jsem našla i v domácnostech devoční obrázky kde stojí na půlměsíci a jsme zpátky u " I zjevila se v poušti žena, sluncem oděná u nohou půlměsíc"

• krudox
                    krudox, 13.3.14 10:26:30  

:4:

• chere123
                    chere123, 13.3.14 11:18:11  

Acha
                    U nás taky bývá vyobrazená na srpku měsíce třeba Hostýnská
                    http://www.hostyn.cz/historie/historie3_pout_mista.htm
                    Náherné pozitivní místo.
                    Chodím jen do kaple se sochou panny Marie z La salete.

• slavidan
                    slavidan, 14.3.14 17:10:56  

Lašutův stav byl dosti jasně vypovídající a to je základ ve zmíněném případě.

• Acha
                    Acha, 14.3.14 23:03:38  

chere123 Je překrásná :7: a také je zde německá stopa :4: budu to muset dobádat :4:

• krudox
                krudox, 11.3.14 10:55:50  

Buddha taky není z panny, ač byl asi prvním synem své matky:

Zrození Buddhy/Ježíše
                Legenda praví, že Buddha se narodil královně jménem Maya, jenž se svým namželem nemohla mít děti. Jednou v noci se jí zdálo o bílém slonovi, který ve svém chobotu držel lotosový květ. Král se radil s mudrci a ti mu sdělili, že sen znamenal, že bohové si vybrali královnu za matku velkého bytí. Nedlouho poté Maya zjistila, že je těhotná. Jediný rozdíl byl v tom, ža Marie, matka Ježíše, byla údajně panna. Když se narodili, oba dostali darem zlato, kadidlo a myrhu.

http://novazeme.ning.com/profiles/blogs/zvlastni-podobnost-buddhy-a

• chere123
                  chere123, 13.3.14 22:41:22  

Ale Buddha byl jen člověk.

• krudox
                    krudox, 14.3.14 12:37:27  

vidíš to, Kopecký ho ale řadí mezi boholidi - Boží Syny, darebák jeden... :1: :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 14.3.14 22:04:22  

Boholidé jsou pořád jen stvoření Boží synové, zrozený Syn byl jen jeden, Ježíš Kristus.

• Acha
                    Acha, 21.3.14 03:08:13  

Hmmm boholidi... no je to trochu jinak. Hovoří se spíše o Božích inkarnacích do člověka tzv. Avatárech a tam skutečně patří i Budha coby zlatý avatár, Ježíš, Kršna, Matka Tereza a údajně i prý Dalailáma... Slyšela jsem to takto, ale nevzpomínám si kde jsem to jen četla nebo slyšela ...Kde jsem k tomu jen přišla :8:

• chere123
          chere123, 11.3.14 10:18:48  

Potopa u Sumeru je také paralelní s tou židovskou.Navíc je starší.Takže ji jen opsali a pozměnili osoby.

• krudox
            krudox, 11.3.14 10:21:00  

mají tu legendu o potopě i američtí indiáni...

• Antony52
      Antony52, 10.3.14 17:14:32  

No co je tohle zase za chujovinu? :7:

• slavidan
      slavidan, 10.3.14 17:24:53  

nesmysly.

• mayollenka
      mayollenka, 10.3.14 22:37:07  

to je celkem logické a taky zajímavý :1:

• krudox
      krudox, 11.3.14 09:17:33  

Chere, Acharya je pseudonym tvůrce Zeitgeistu, a ten zrovna vědecký není, jsou tam naprosto uhozené spekulace vydávané za nalezenou pravdu, jsou tam vyložené lži - např. Krišna nebyl synem panny, ale co já vím osmým synem královny Dévakí - takových výmyslů je tam půlka filmu :4:
      nepříjde Ti divné, jak vůbec nemají problém skákat ze starých jazyků do moderní angličtiny - helio biblia - holy bible, další tam mají Sun of God (|Slunce) má být Son of God (Boží Syn)? :4:

• chere123
        chere123, 11.3.14 09:55:25  

Píšu jen ,že je to zajímavé.Ne ,že je to jediná možná pravda.

• krudox
          krudox, 11.3.14 10:08:53  

je to dokonce užitečné, spousta věcí je fakt, ale ten jejich závěr je fanaticky uhozený...

• slavidan
            slavidan, 11.3.14 14:14:25  

Jsou to neseriózní stránky od pohledu.

• Acha
              Acha, 13.3.14 10:34:02  

Už jméno Ačárja je užito jen pro zvýšení pozornosti... nemůže se takto nazývat obyčejný člověk :8:

• chere123
    chere123, 10.3.14 11:38:09  

Původ křesťanství a
    hledání historického Ježíše Krista
    http://kopecky.rtyne.net/acharya/origin2.htm