Jak žít s CHOPN?

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mariana (2019-09-18 12:38:02)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-09-18 10:15:40)Tanja (2019-09-17 08:41:12)Romaneta11 (2019-09-12 15:50:12)berdas (2019-07-03 20:54:36)TX.2010 (2019-01-01 20:08:52)jaroslav (2018-10-14 20:53:36)Hana01 (2018-08-03 16:42:54)meja (2017-12-19 19:26:31)johana (2017-10-30 23:59:30)Luciaska92 (2017-02-14 04:34:45)neilen (2016-03-23 11:59:55)Bifi (2015-07-24 12:35:05)
Jak žít s CHOPN?
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 2 341 | Členů: 13
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

Pro všechny, kteří jsou přímo ohroženi na životě a QOL touto zákeřnou progredující chorobou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Také pro všechny s deficitem alpha 1 - antitrypsin (A1AT) a následně pro lidi po transplantaci plic.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Tanja
    Tanja, 17.9.19 08:40:30  

Ahoj,ne,znám svou diagnózu už 2 roky,stádium 1.Tenkrát mi nic neřekli,jen ,že musím cvičit a chodit na kontroly,...pokud by se to zhoršilo,nasadí léčbu.Tenkrát jsem ještě byla v práci a neřešila jsem to.Nebyl čas!!!

• Tanja
      Tanja, 17.9.19 08:41:11  

To patří dole pod Marianu, :4:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.9.19 10:11:26  

Cvičit, pohybovat se v lese (kationty!), chodit denně 20 km!

• Tanja
    Tanja, 15.9.19 11:51:09  

Ahoj, včera mi bylo v noci fakt zle.Probudila jsem se vlastně dnes ve 2.20 a nemohla jsem moc dýchat.Do 6 hod.jsem byla pololeže a dodýchavala jsem.Jestě teď mne bolí hrudník.Ale kyslík byl na 97,tak asi srdce nestíhalo.Teď je mi fajn,jakoby nic.

• Mariana
      Mariana, 15.9.19 14:34:32  

Jestli by to už nechtělo odborníka a příslušnou medikaci. Bolest žeber a hrudníku souvisí s dýcháním? Jak?

• Tanja
        Tanja, 15.9.19 18:19:16  

Já vím,v úterý jdu na krev,tak se stavím v ordinaci.Žebra mne bolí, jak se nadechuji a snažím se co nejvíce roztáhnout plíce.Dnes stále to není ono,sice je líp,ale posedávám kde se dá.Těžko to omezení snáším, dříve jsem byla zvyklá dělat všechno rychle.

• Mariana
          Mariana, 15.9.19 20:55:32  

Tak to by nemělo bolet. Tady je návod k dechové rehabilitaci :
          https://cs.medlicker.com/56-dechova-rehabilitace

• Tanja
            Tanja, 16.9.19 09:43:31  

Ty jsi vážně skvělá,je vidět,že už v tom umíš chodit.Ja jsem ignorant,tak jsem se musela nad sebou zamyslet a nestrkat hlavu do písku :1: .Před chvílí jsem se vrátila od doktora, poněvadž jsem večer měla teplotu 38,5.Takže,dostala jsem antibiotika,začínal mi zánět pohrudnice,jak bylo teplo,tak jsem měla jen triko a větrala celej dům a průvan udělal svý ....jsem pitomá,mohlo mi to dojít....a jinak,Marianko,moc děkuji za ten odkaz na cvičení.Ja se bojím tuhle nemoc zkoumat na webu,tam se člověk dozví takový prognózy...Taky jsem dostala vynadáno a dost silně v ordinaci.Hlavně,že srdce pracuje normálně,tam jsem měla strach.Příští týden mne objednali na vyšetření do nemocnice.No,tak to se bojím.Potřebuji tady ještě být a fungovat.Aspoň 10 let.

• Tanja
              Tanja, 16.9.19 09:54:07  

Marianko,ty zuby..sestra měla to stejné a je jí teprve 56.!!!Já zatím problém nemám,ale korunky už 15 let,někdy mne to zlobí,udělá se takový váček na dásní ,ale zatím to zmizelo.Stejně mne to čeká.

• Mariana
              Mariana, 16.9.19 12:13:37  

Rozumím tomu dobře, že ještě nemáš ani pořádné vyšetření a potvrzení diagnózy? To jsi tedy kaskadér a ten doktor taky. Oborníkem jsem měla na mysli pneumologa a i mezi nimi jsou rozdíly, ne každý zná podrobně všechno o CHOPN...Já už se léčím 17 let a teprve poslední rok je to stádium IV, velmi těžké.
              Když se budeš bát a vyhýbat se informacím, tak ta nemoc nezmizí, ale může být zbytečně pozdě nasazena vhodná léčba. CHOPN je sice nevyléčitelná a progredující, ale příznaky se dají zmírnit.
              Moje zuby neřeš, je to trochu jinak, tady šlo hlavně o tu náročnou cestu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.9.19 10:15:39  

To je dobrý, ten medlicker.com! zrovna mám krční páteř ...

• Romaneta11
    Romaneta11, 11.9.19 16:30:17  

Ahoj - zdravím všechny. Chvíli jsem tu nebyla, měla jsem špatné dny, dobré dny, potom hlídání vnoučat a taky jsem měla přeinstalovat PC. Tak se pořád něco dělo a teď už bych zase chtěla svůj klídek. Dýchání nic moc, ale hlavně ať to není horší. Přeji všem dostatek kyslíku v plicích a příjemné prožití babího léta. :15: :15:

• Tanja
      Tanja, 12.9.19 10:59:52  

Já děkuji Marianě,došlo mi to dýchátko,co tady prezentovala, ještě jsem dostala slevu!!!Tak ještě jednou moc a moc děkuji.!!! :2:

• Mariana
      Mariana, 12.9.19 14:36:49  

Ahoj Romanetko, mám to podobně s těmi horšími a lepšími dny, ale máš můj velký obdiv, já už na vnuky nemám trpělivost, takže jako hlídací babička jsem k ničemu. Včera jsem si sáhla až na samé dno, podařilo se mi nechat si opravit zubní protézu. Sehnala jsem kontakt přímo na laboratoř, úžasně mi vyšli vstříc a na počkání ( 4 hodiny ) mi to opravili. K tomu cesta cca hodinu pomalým krokem se spoustou zastávek a domů jsem dorazila totálně vyčerpaná. Teď jen musím vydržet mít to v puse celý den, je to hodně nepříjemné, snad se to časem poddá. Přeji spoustu kyslíku a žádné starosti. pa M. :2:

• Romaneta11
        Romaneta11, 12.9.19 15:50:12  

Ahoj Marianko, to jsi podala velký výkon s tou cestou se zoubkama, jsi statečná a tak hlavně ať už Tě to nezlobí. Taky bych po hodině cesty byla úplně K.O. Víš, co se týká mého hlídání vnoučat, tak ono to není tak "horký". Uvařím a připravím jim jídlo a potom jsme většinou na zahradě. To ještě dobře zvládám, nejsou tam žádný schody a cesty do kopce. Nebo hrajeme všelijaký stolní hry, taky už mě to nebaví a unavuje a počítám každou hodinu do návratů jejich rodičů. Určitě to víš i podle sebe, že co nebylo ještě před rokem problém, tak dneska už to problém je. Přeji dobré dýchání a hodně energie a síly. Pa R. :15:

• Kyslik
        Kyslik, 13.9.19 17:48:56  

Mariano smekám před Tebou,jít hodinu a bez kyslíku je opravdu při naší nemoci výkon hodný obdivu. Já jsem takoví výkon podával jen když jsem měl CHOPN 1 a to už hodně dávno nyní ujdu 30m a už jsem na mrtvici a hledám kam si sednu,tak hodně kyslíku a dobrou mysl.

• Mariana
          Mariana, 13.9.19 19:45:36  

Kyslíku, ta hodina byla včetně zastávek a byly taky cca po 20 - 30 metrech. Mám tašku na kolečkách, která poslouží i jako hůlka a v ní vozím skládací třínohou stoličku, abych si mohla sednout, když není na co. :2: Bylo to pro mne strašně důležité, ale pořád jsem to ještě nerozdýchala. Naštěstí už nikam nemusím, až v listopadu...

• Kyslik
    Kyslik, 9.9.19 13:17:09  

Všem hezký den,od samého rána je dech na nic v 8h jsem zapnul kyslík hodinku jsem se ním krmil potom jsem pustil přenosný přístroj došel jsem pro auto a jeli nakoupit,do krámu už dávno nechodím já a pes čekáme v autě na paničku a stále dýchám přes ten přístroj.Po návratu na chalupu jsem nechal auto na dvoře a honem domu do křesla,tam je mi nejlépe a nějaké cvičeni s činkama mě může jsem radši línej ale spokojený jak říkal herec Kopecký sport je sprosté slovo tak dýchat a odpočívat. :13:

• Tanja
      Tanja, 10.9.19 10:21:30  

A jak je dnes pane?Tady od rána vykašlávám,prý to je dobře,že to musí ven.Zatím,prý ty plicní sklípky pracují.Saturace sice na 96,což je hranice,pod 95 prý musím kyslík.Dojde mi to objednané dýchátko,tak se uvidí.

• Tanja
        Tanja, 10.9.19 10:23:23  

Sport je sprosté slovo :1: :1: :1: tak jo, Kopecký je můj oblíbený herec.

• Mariana
    Mariana, 8.9.19 08:46:45  

Pýcha předchází pád, jak mi bylo v úterý a ve středu skvěle, tak od čtvrtka je mi bídně. Můžu jen doufat, že to není stav trvalý, to bych asi ani do Vánoc nevydržela :4: . Zdravím všechny, přeji spoustu kyslíku a jdu si zas foukat na bebíčka. Pa M. :2:

• Tanja
      Tanja, 8.9.19 18:15:59  

Uvař si čaj ze zázvoru,ono tě to pročistí a uleví se ti.Stačí nastrouhat lžíci kořene a nechat vyluhovat a osladit medem.U mne dnes taky žádná hitparáda,funím,až mne bolí žebra,jak se namáhám dýchat.

• Tanja
        Tanja, 8.9.19 18:27:18  

:1: :2: :1: náš kluk si tady zařídil posilovnu :1: a prý si mám vzít ty 5 kg.činky a protáhnout se :1: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.9.19 22:28:43  

Aby ti nepopraskaly žilky v bělimě. Jako mně, jednou, když syn z činkárny (měli s kamarádama) přivezl nějaké nakládací jednoručky a já už rozcvičený jsem se toho nadšeně chopil ... :11: Jenže jsem vždycky dělal kardio, a tak mě pak vezl na pohotovost - úplně zrudlé oči!

• Tanja
          Tanja, 9.9.19 08:15:38  

Ne.. :1: 5 kg je moc, stačí ty nakládačky do 1,5 kg.Lehnou na lavičku a rozpažovat.A dýchat nosem,ne pusou.Jen to tělo trochu prokrvit.

• Tanja
            Tanja, 9.9.19 08:24:34  

Já ti to poznám,že to potřebuji,jakmile začnu mít studené nohy.Oči si mladej taky jednou poničil,praskla mu žilka.Jak celé dny sedí u PC,tak to tenkrát přehnal.

• Mariana
        Mariana, 9.9.19 00:02:46  

Dobrá rada nad zlato :8: Jak můžeš vědět co mi je, když jsem to tu nenapsala a navíc já nemám běžně doma zázvor jako většina lidí...

• Tanja
          Tanja, 9.9.19 08:28:33  

Já jsem ti nechtěla radit,jenom,že ten zázvor nás naučila snacha, dělá si takovej sirup, zázvor,med,cibule, čistí to plíce.Co tvoje bebínka,je to dnes lepší?Tady k ránu byla obrovská bouře,teď leze sluníčko a zdá se,že mi dnes bude líp.Tak pak napiš.

• Tanja
    Tanja, 7.9.19 17:32:29  

Ahoj,já opravdu nic na to neberu,jen nějaké vitamíny a mám tu injekci,kdyby něco.Zatím prý se mám snažit to rozdýchávat.Dnes je to dobrý,dlouho mi už tak nebylo.Asi je to počasím, když je chladno,je líp.Naučila jsem se své tělo poslouchat,to mám ještě ze sportu.Akorát ráno se snažím vykašlat nános z noci....Carbon mne nalákal na Magnum :1: Přišla sousedka,tak jsme si daly vaječný koňak.

• Kyslik
    Kyslik, 7.9.19 14:52:23  

Tanjo hezký den jsem rád že hodně píšeš vždy rád přečtu Tvůj příspěvek,někdy mám dojem že jsou všichni zaneprázdněni a mají málo času si trochu popovídat a nemají žádné novinky o svém dýchání. U mě je dnes tak nějak normál venku prší tak sedím a na netu hledám různé zajímavosti.Ty jsi před časem psala že nebereš žádné léky na hnusný CHOPN,opravdu nic nebereš? :9: :10:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.9.19 14:29:26  

Jen piš, neflákej se! :15:

Motol teď vypadá líp, ono se tam furt něco staví a přestavuje ... Na WC je papír ... :1: :1:

Ale ty ceny v kantýnách! Jak je možný takový hyenismus?
    Jak turistické ceny v tzv. minimarketech, kterých je v Praze plná prdel. Napsal jsem to Ludvíkovi :) a nic se nezměnilo! :10:

• Tanja
    Tanja, 7.9.19 12:05:28  

Jo a Motole nesnáším,byla tam dcera na dětském v 15, ochrnula jí noha, když byli na lyžích s týmem.Tam mi řekli,že už nikdy nebude chodit.Že se to bude horšit,že bude na vozíku.Dnes chodí normálně,nic, žádné následky.Ale ten stres,že prý to postihne i mne,že je to dědičný.Prý máme periferní nervy odrovnané.Já dosud normálně chodím,dcera taky.Tak ti nevím.Motol byl tentokrát zanedbaný,opádávala omítka na chodbě, všude binec.Nevím,jak je to dnes je to už 15 let.

• Tanja
      Tanja, 7.9.19 12:09:21  

Nevím,jestli nechcete,abych sem psala,tak mi to napište.Já mám dnes radost,že dýchám a dýchám,jako kdysi.!!!!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.9.19 14:35:58  

Tak to je dobře. Já mám zase dneska smířlivou náladu, jsem plný míru ... Vyluxoval jse,m, pověsil prádlo, ani jednou jsem nevynadal manželce ... Zatím.

Půjdu koupit kváskový chleba, večer si ukrojím a poleju krajíc medem, který jsem koupil včera na trhu u Anděla :2:
        V Lidlu mají do 8.9. v akci nanuky Magnum Algida (120 ml!), za 19,90; odvážu se!

• Tanja
    Tanja, 7.9.19 10:57:56  

No vstávat ospalci!!!Něco vám musím napsat
    ..doučuji Davídka(4 třída základky,Vietnamec),měla jsem ho ve třídě 2 roky.Velmi inteligentní klučík,tak jsme se včera zapotili oba.Jak mu vysvětlit pojem levoboček (dějepis) a pak čeština,co je hlavní a vedlejší věta.A pak co je to "předsálí," a co je to paseka.V zeměpise a matice je mnohem dál,než české děti, umí perfektně anglicky a německy.Tenhle národ je zvláštní,já jim nikdy nefandila,ale tenhle kluk mne dostal.Ke to takovej čistej tvor.Jeho rodiče tu mají krámek,docela dobrý.Fascinuje mne ta zabejčivost toho malého,chce být zvěrolékařem.Už umí odmocniny,zlomky.Omlouvám se vám za tenhle příspěvek,snad jsem se nikoho nedotkla(jak psal Carbon minule)Ale dnes se mi tak dobře dýchá,venku leje a jakoby mi nic nebylo :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.9.19 14:40:14  

Já nechápu, jak je někdo může srovnávat s cikánama :7: Liší se naprosto ve všem. Už třeba jen IQ - tihle a jiní Jihovýchodoasijci (a taky židi) cca 120, cikáni 60 bodíků :14: :14:

• Tanja
    Tanja, 6.9.19 11:58:46  

Tak dnes mimo mísu,byla jsem na očním!!!!Na jedno oko vidím dobře do dálky,na druhé zase nablízko.Tak si vyber!!!Já měla dosud brýle že supermarketu,takže začíná opravdu fičák.Není to nic moc 1 dioptrie sem a tam,ale i tak mne to štve.

• Mariana
      Mariana, 6.9.19 13:57:04  

No, já mám na obou očích šedý zákal, ale neřeším to. Jednak bych cestu na oční už asi nezvládla a taky operace je celkem nákladná. Je sice hrazena pojišťovnou, ale zdá se mi, že už to u mne nestojí za to. Brýle ze supermarketu ( nebo jinde ) koupené ihned zahoď a nech si udělat u optika pořádné. Za tohle člověk nesmí litovat peněz !!!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.9.19 19:58:40  

Takové brýle zahodit!!! :7: :10:
      Pořádné vyšetření u oční doktorky + dlouhé vybírání obrouček se vyplatí. Šedý zákal jsem měl v souvislosti s transplantací (co všechno, jaké potíže, už byly s ní v souvislosti !!!), po operaci v Lexumu jsem viděl z Prahy až do Kladna! :1: :1: Jenže se to po pár letech opakovalo (léky!), už tedy jen zeslábnutí, mám cca tři roky nové brýle. Jedny na čtení a dvoje na dálku. Ale nenosím je pořád.
      Ta námaha se vyplatí. I ty peníze.

Tohle je jeden ze smyslů, o které stojí za to pečovat. Rači aby se mi už nepostavil, než ... :14: :14:
      Snad jsem se nikoho nedotkl? :1: :1:

• Tanja
        Tanja, 7.9.19 09:02:46  

:1: :2: :1: ,to raději vidět,mít oči v pořádku, ostatní zase se dá nahradit :1: :1: :1: ...A brýle si objednám,dostala jsem papír od oční.Sice jenom na čtení,do dálky vidím dobře i když prý na jedno oko.V autě mi to nevadí,ani jsem si toho nevšimla,to druhé oko je prý jen půl dioptrie.... Vstávání,to jsem zvyklá ještě z práce,tak vnitřní budík funguje.Mariane,šedý zákal není až tak těžká operace, dělají to ambulantně,byla na tom kámoška a vidí jak rys i to co nemá :15: ...A Carbone,asi jsi ve středních letech,to by jsi mohl třeba dělat někde ve firmě nočního hlídače, když máš chuť něco dělat.

• Tanja
          Tanja, 7.9.19 09:06:53  

Dnes je docela zima,pršelo celou noc s dýchá se mi dobře.Mam jít na EKG, vůbec se mi tam nechce,co zase najdou.

• Tanja
    Tanja, 6.9.19 11:08:16  

Ahoj Marianko, vlastně všichni.Co je to vstávat pro vás brzo?Já se budím pravidelně v 5.25.I když koukám na telku dlouho do noci.Asi je to zvyk. Prostě pak už neusnu.Jsou už rána chladná,jdeme na zahradu s Argoškem,uvařím kafe a koukáme ,až bude opravdové ráno.Je to moc hezký,jak se nový den probouzí, člověk může mít miliony na kontě a stejně to zdraví je k nezaplacení.(nemám žádné miliony na kontě)...Jen si přejí dobře dýchat a ještě ty rána vidět a mít světlé chvilky.

• Mariana
      Mariana, 6.9.19 13:58:48  

Vstávat brzo je u mne kdykoliv před polednem :4: , dopoledne jsem jak zombie, úplně nepoužitelná :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.9.19 20:06:58  

Vstávání je vskutku nesnesitelné. Tedy tak před osmou - pro mě. Moje léky, jak jsem si to tak jednou všechno pečlivě přečetl a sepsal, vyvolávají spavost, únavnost, nesoustředěnost, těžké nohy ... Plus léky od neuroložky, které jsem začal dostávat, když se po transplantaci objevily křeče resp. epileptické příznaky. Už nejsou, ale něco beru pořád ... A paradoxně i nespavost - v noci se probouzím ... To se pak ráno vstává!!! :14: :14:
      Pořád hledám nějakou "hygienickou" práci, ale nevím, nevím - dokázal bych vstát? :7: Na noční bych mohl.

• Tanja
    Tanja, 5.9.19 11:05:40  

Ahoj...dnes je venku hezky,ale bude se měnit počasí,cítím to.I Argoš(pes,fr.buldok) leží a jen kouká,ani nechce na zahradu.Máme nějak moc velkou úrodu rajčat, potvory,napřed nic a teď to rodí až moc.I ořechy zaçínají padat a taky hroznové víno je zralý,to nikdy nebylo v tuhle dobu,máme tu jen pár pokusných keříků,neboli hlav,jak se tomu říká.Asi bude chladná zima, včera odletěli čápi.

• Mariana
    Mariana, 4.9.19 14:34:43  

Zdravíčko, až se skoro stydím napsat, že se cítím skvěle. Kdykoliv musím opustit bezpečí domova, jsem totálně vystresovaná, takže pondělí jsem ani nevnímala. U úterý jsem musela vstávat na mne moc brzy, pak mne ještě nervoval taxikář SMSkami, ale do Krče jsem se dostala včas a nic jsem doma nezapomněla. :4: Čekal mne jen rentgen a difuze, tu se ale natočit nepodařilo. Asi v polovině vyšetření u doktorky to ze mne najednou spadlo a od té chvíle už bylo všechno jen fajn. Doktorka mne dokonce pochválila, hlavně za rehabilitaci tím shakerem, ale i za další věci. Na zpáteční cestu jsem požádala o odvoz partnera mé dcery, ale byla bych to zvládla i sama. Došla jsem si tam do lékárny a pak jsem byla dovezena až domů jak královna :2:
    Přeji všem spoustu kyslíku a pohodové dýchání. M. :2:

• Tanja
      Tanja, 4.9.19 15:56:20  

Jejda,tak to mám opravdu velkou,velkou radost,že ti je dobře. :1: :1: :1: :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.9.19 19:09:38  

Tak to je dobře :) To jsou takové světlé chvilky.
      V úterý jsem byl v Motole na běžné kontrole --- to vstávání!!! :7: :10: :9: Ale postupně se mi nálada lepšila, jenže jsem si npsal požadavek léků - vždy předkládáme na formuláři - a nová doktorka nic nesrazila (obvykle říkají, že jsem si napsal moc a něco škrtnou) a předepsala mi to v napsaném množství! 3,5 tisíce!!! A můžu to prodávat :14: Taky kam to dám, asi na balkon - čuba mi jednou pokousala hromadu léků, která se mi jen tak válela u knihovny :) Ale nic nesežrala.
      Plicní kliniku v Krči tak důvěrně znám ... Líhal jsem tam často s infekcí, stačilo vyjít před barák :10: Dokud mi nenabídli transplantaci. Ta stará budova je jaksi útulnější, než úzké chodby v Motole.
      Z druhé strany od brány je cukrárna, mohla jsi si tam dát zmrzlinu :)

• Mariana
        Mariana, 4.9.19 19:49:06  

Já používám na léky takový regálek ve špajzu, kam si dával léky i můj tatínek, ale neberu toho zas tak moc, tak se vejdou... :4:
        V Krči je to teď jinak, prohodili potraviny s lékárnou, ale už jsem se těšila domů a i zmrzlinu tu mám . Já tam jezdila jako doprovod s tetou, až si její ošetřující lékařka všimla, že divně kašlu a už jsem se vezla. Teta tam i zemřela, ale vzpomínám na ni s láskou. Dožila se slušného věku a celý život byla úžasně optimistická. To já nejsem, ale snažím se.
        Jinak se mi ta nemocnice vůbec nelíbí, ale s tím zatím nic neudělám. Přeji zas plno kyslíku a v noci krásné sny ( případně i ve dne ) :1: papa M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.9.19 20:13:19  

Ahoj, mám plný šuplata ... A teď i igelitky :14:

Co se týká Thomayerovy nemocnice, jde o zvyk. Býval tam klid. Chodili jsme do kantýny ... Jo, lékárna je ovšem už dávno na druhé straně od brány. Plicní klinika má široké chodby, na té naší je takové vybrání s televizí + křesla, v pokojích ani jedna, což je ideální! U toho hned byla rychlovarná konvice, pytel melty a cukru ... :2: A samozřejmě kafe sis tam mohla kdykoliv uvařit.

• Tanja
            Tanja, 5.9.19 10:52:47  

Stíháš to využít?Přece jen je to chemie a taky trvanlivost léků.Já zatím neberu nic,jen vitamíny.Ale u tebe je to asi jiné,já bych se moc bála toho zákroku,obdivuji tě.Opravdu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.9.19 17:36:07  

Schovaný lék může být jed, říkala nám už s. třídní :) Myslím, že to nebude tak horké.

Já jsem se nebál, protože jsem nevěděl ... prostě nevěděl! :7: :11: :14: A pak všechno začalo ... :5: Probuzení na ARO ... Celej ksicht pod maskou ... opiáty ... Ale byli tam fakt ti nejlepší - bratři a sestry! Plus ti rehabilitační. Jen doktoři byli zlí ... :14: Představ si, že tě nutí vykašlávat a ty máš před pár dny rozbourané plíce a leccos jiného! Vyříznuté, všité ... A kašlej! Jenže hlen musí pryč, tak mi občas udělali bronchoskopii, ale pak přišli s tím, že doba hájení skončila! :1: :1: Vykašlávat! Doktor Mengele ... :10:

Dneska jsem byl na předposlední hodině rehabilitace krční páteře a (nová) terapeutka mi nakonec řekla:- Tak, teď zas vypadáte jako lajna! :))))))) Povídám, tak aby mi to vydrželo :)

• Tanja
                Tanja, 6.9.19 09:52:26  

Jejda,tak to jsi borec.Ty hleny musí ven.Jak to teď snášíš?Co tvoje tělo,funguje?Vykašlávat se musí i když to bolí.U mne jsem na to přišla před 2 lety, když jsem dostala chřipku,to byla hrůza.Pak mi řekli,že to mám od narození.Hrála jsem závodně volejbal(což mne asi zachránilo).I už tenkrát jsem nestíhala dýchat,ale plíce pracovali.Náš stařičkej doktor mi tenkrát řekl... hlavně chrchlej, všechno musí ven hned ráno.Dokud to jde.....Ale ty léky neskladuj a staré neber,to ti ublíží.Nebolí tě to, když kašleš?

• Tanja
                  Tanja, 6.9.19 09:54:35  

A udržuj si tu lajnu :1: :1: :1: ,to je fajn,že ti to řekla!!!