Jak žít s CHOPN?

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mariana (2019-11-22 21:57:15)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-11-22 19:36:16)Romaneta11 (2019-11-22 18:36:17)Tanja (2019-11-09 08:04:06)berdas (2019-07-03 20:54:36)TX.2010 (2019-01-01 20:08:52)jaroslav (2018-10-14 20:53:36)Hana01 (2018-08-03 16:42:54)meja (2017-12-19 19:26:31)johana (2017-10-30 23:59:30)Luciaska92 (2017-02-14 04:34:45)neilen (2016-03-23 11:59:55)Bifi (2015-07-24 12:35:05)
Jak žít s CHOPN?
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 2 472 | Členů: 13
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

Pro všechny, kteří jsou přímo ohroženi na životě a QOL touto zákeřnou progredující chorobou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Také pro všechny s deficitem alpha 1 - antitrypsin (A1AT) a následně pro lidi po transplantaci plic.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.11.19 19:38:53  

Co je člověk? Dneska mi na plastice "dělali nos". Odstranili maligní nádor --- neuvěříte kde! Na špičce nosu! Byl ale malinkatý, i když na něj nic neúčinkovalo. Teď mám nos zabalený a nevím, jak to bude s koupáním, když mám přijít na kontrolu až 2.12.
    Už vyřízli jeden "pod kšticí" ... Dneska se mi hodně špatně dýchalo, v noci jsem byl vynervovaný - z blbosti! Nevěděl jsem přesně, kde ta plastika je, ačkoliv jsem tam už byl, ale hlavně - kam mám jít nejdřív, abych něco nezmeškal. Prostě blbec. Už cestou jsem lapal dech a potil se, pak na chodbě a v evidencích (!) ... a na stole :14: Natřeli mi ksicht kdoví čím, a to byla jen základní barva :) Pak mi hodili na obličej hadr s dírou pro nos a začali pracovat - malinkým skalpelem a minipinzetkou ... :1: :1: Ještě se mi točí hlava. Cestou domů jsem si vzal 1 agen a 1 diazepam 5 mg.

• Mariana
      Mariana, 22.11.19 14:12:33  

Ahoj, možná Tě potěším, mně operovali nádor na špičce nosu před 45 lety, ale zas tak snadné to nebylo. Možná byl o něco větší, ale hlavně vypadal jako benigní, takže doktoři s operací spěchali. Já měla doma miminko a byla jsem 7 měsíců těhotná, takže kdyby to dopadlo špatně, nechala bych tu dvě děti bez mámy. Nakonec byl sice maligní, ale pro jistotu vzali s větším okolím, záplatu vyřízli z levého zápěstí. Bylo to hodně psychicky náročné, porodila jsem o 6 týdnů předčasně - měla jsem děti jen 10 měsíců po sobě. Záplata byla hodně nápadná, takže jsem se naučila lidi rozlišovat podle toho, jak reagují na můj nos. Řada známých se vůbec neptala, ale spousta cizích ano a musela jsem si vyslechnou i nepěkné vtípky. Po čtyřech letech mne kamarádi přiměli zavolat do té nemocnice a objednat se na reoperaci. Při ní mi záplatu odstranili, celý nos zmenšili a dva týdny jsem nosila na nose sádrovou dlahu. To byl problém, když jsem v noci stočila hlavu ke straně, ráno byl nos nakřivo. Věř tomu, že vydržet spát celou noc s nosem kolmo vzhůru je víc než náročné. Nakonec všechno dopadlo celkem dobře, na nose mám jizvu, která nikoho neinspiruje k hloupým řečem a já už ji ani nevnímám.
      Jinak ale můj současný stav je značně neuspokojivý, dýchání mizerné, saturaci mám >70 %, mohla bych pořád spát, každá sebemenší akce mne strašně unaví. Snad se to zlepší, blížící se Vánoce na mne pokaždé působí depresivně.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.11.19 17:00:30  

Co se týká všelijakých blbých vtípků, když mě nakonec sestra otírala (vč. očí, div mi je nevydloubla), říkala že zvláště tu hnědou desinfekci musí smýt, jinak by lidi na mě koukali. Řekl jsem jí, že mi všichni můžou políbit prdel! :1: :1: Tak jsme se smáli ... Pak jsme všichni byli v malé šatně, oblíkal jsem se, pokecali jsme si. Mladej doktor, stará doktorka a dvě sestry.

V poslední době bych taky pořád spal ... Vzepnu se k výkonu a pak zvadnu :(((

• Romaneta11
        Romaneta11, 22.11.19 18:36:16  

Marianko, to jsi si taky užila svoje, hlavně, že to dobře dopadlo. A potom mít dětičky takhle brzy za sebou, to jsi se měla co otáčet. Vím to, můj syn má děti od sebe rok a půl. S mým dýcháním je to pořád jak na houpačce, jeden den to docela jde a druhý den mi dělá potíže jít vynést smetí. Opatruj se a ať se Ti lépe dýchá. Ahoj :15:

• Mariana
          Mariana, 22.11.19 21:56:58  

Tenkrát mi to ani nepřišlo a dneska to nechápu. Byla jsem mladá, zdravá, měla jsem spoustu energie. Bydleli jsme v centru Prahy, 4 patra bez výtahu a bez telefonu. Jezdila jsem každý den do parku, půl roku v každé ruce jeden kočárek, pak jsem pro batole vyrobila sedačku k hlubokému kočárku a nakonec to byla dvojsedačka. Nechci ale na tu dobu raději moc vzpomínat, syna už nemám...

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.11.19 16:54:50  

Tos měla tedy pěkné dobrodružství, totiž nezáviděníhodné. Jde hlavně o ty děti. Taky bych je tu asi samotné nerad nechával.
      Nevím, jak to bude vypadat, až mi sundají obvazy, myslím, že to spadne samo, potřeboval bych nějakou dlahu nebo futrál na nos :) Nespletli jsi si maligní (= zhoubný) a benigní (= nezhoubný)?
      Na takovou saturaci se dobře pamatuji. Ale přesto nebo právě proto jsem v každém nestřeženém okamžiku unikl ven. Jen v létě - v zimě je naprosto všechno nemožné! Vánoce mi taky přijdou depresivní :5:
      Já mám za sebou jednu noc a jak se převaluji z boku na bok, tak noc vůbec nepřišel s polštářem do kontaktu :) Ovšem ráno mi to i po opatrném sprchování částečně spadlo, ještěže jsem měl doma fixační náplast, takovou úzkou bez polštářku.
      Msím se poohlédnout po nějakém futrálu!!! - vždyť jsem ho už na někom viděl! Není možné, aby dávali jen dlahy. Do kontroly (2.12.) bych nevydržel.

• Romaneta11
        Romaneta11, 22.11.19 18:29:04  

Carbone, to je v "kopru" viď, člověk si myslí, že už všechno to špatný si vybral a ono přijde něco dalšího. To Tvoje trápení s nosem je hodně stresující a tak Ti držím palce ať to brzy pomine a jsi v pořádku. Drž se a dobře dýchej. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.11.19 19:30:30  

Tady se bude končit, víte o tom? Můžeme být na www. hofyland ... aj.

• Tanja
    Tanja, 9.11.19 08:02:12  

OÚ,dnes bude zle,Bio je na 2,od rána to cítím.Jak je vám?

• Kyslik
    Kyslik, 6.11.19 12:46:46  

Krásné dýchání tak jsem doufal že dostanu lékařkou prohlídku na řidičák bez potíží ale to tak nejde,doktorka mi honí na všechna vyšetřeni jako nějakého kosmonauta a všude jsou čekací lhůty nesmírně dlouhé. Poslední mám na 17.12 takže do vánoc jsem bez řidičáku.Mám ale příjemnější zážitek,koupil jsem v nemocnici ruční inval. vozík takže na vyšetřeni mi vozí manželka a já nejsem udýchaný a ještě mi vozí na procházky do parku je to nádhera vidět ulice z vozíku a ne jen z auta,jsem moc rád že mi umožní takové výlety. :13: :13:

• Romaneta11
      Romaneta11, 6.11.19 17:49:05  

Máš štěstí, že máš tak hodnou manželku a vozík ať Ti dobře slouží. Dneska jsem byla "na zabití", unavená a udýchaná. Teď jsem si přečetla, že je extrémně nízký tlak a lidi mají potíže. Tak až se tlak upraví tak bude zase líp :15:. Přeji dobré dýchání :15:

• Tanja
      Tanja, 7.11.19 08:49:27  

:2: to ti tedy přeji,hezky si užívej,máš hodnou ženu.Jak byl nízkej tlak,tak se mi dýchalo moc dobře,to opravdu nechápu.Jakmile se venku zvýší vlhkost,je mi líp.Naučili mne na rehabce správně dýchat,nahoru do plic,ne do břicha.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.11.19 12:12:39  

No tak snad piš a neptej se, je-li to zajímavé.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.11.19 12:13:52  

Teď se zas ubírám na tu elektriku kvůli bederní páteři - tentokrát s vlastním polštářkem; ono ležet na břiše na tvrdým není žádnej med :(

• Romaneta11
        Romaneta11, 6.11.19 17:42:49  

:1: Carbone, kdyby jsi měl pěkné tukové polštářky na břiše, tak by Tě nic netlačilo :1: :1: . Hlavně ať Ti to pomůže a páteř nebolí. Mě čeká mamograf a to je taky lahůdka :9: . Přeji všem dobré dýchání. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.11.19 20:25:50  

Mám Cushingův syndrom (z léků) - takový plát tuku na břiše. Jako jediný ze spolupacientů drsně shazuji, ale ono to úplně nezmizí :10:
          Mammograf mě teda míjí :) Teda nezávidím, že jo.
          Pěkné dýchání :4:

• Tanja
            Tanja, 7.11.19 10:45:36  

Já jsem na rehabce viděla takové tenké nafukovací polštářky :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.11.19 19:14:11  

To mají jen pro někoho --- :10:
            Inu zdravotnictví :14:

• Tanja
              Tanja, 9.11.19 08:04:06  

Dá se koupit za pár peněz.Dávám si ji na zahradě pod zadek :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.11.19 22:27:05  

Taky je biozátěž dvojka, a to působí na všechno. Mně je taky všelijak :5:

• Tanja
      Tanja, 5.11.19 08:39:33  

Byla jsem v nemocnici na prohlídce u "soudruhů v Rakousku".Pokud chcete napsat nějaké poznatky,tak se ozvěte.Bylo to zajímavé.

• Romaneta11
    Romaneta11, 2.11.19 16:34:33  

Zdravím a musím vám napsat, že moje euforie skončila :9: . Všechno je ve starých kolejích a už jsem zase venku pořádně udýchaná. Škoda, že ten dobrý stav trval jen krátce, ale na druhou stranu je fajn, že vůbec byl :4: . Venku teď má být pár dní příjemně a tak všem přeji : dýchejte z plných plic. Ahoj :15:

• Mariana
    Mariana, 30.10.19 13:37:55  

Zdravím a hned se začnu chlubit. Včera to dýchání výrazně lepší nebylo, protože jsem táhla těžký pytel s domovním odpadem ( i větve a tak ), sebrala jsem ale odvahu a dala si vanovou lázeň, po sprchování ten krásný pocit čistoty nemám. Každý pohyb jsem předem promyslela, pořádně jsem utáhla madlo na zdi, druhé na vnější straně vany a využila jsem Archimedova zákona o tělesu ponořeném do kapaliny.. :1: .Naše nemoc má jedno velké pozitivum, že si člověk velmi váží i dříve úplně obyčejných věcí. Přeji všem jen samé příjemné pocity a hodně kyslíku. :2: M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 30.10.19 13:46:45  

Přesně tak - naučíš se ocenit i to obyčejné.

Ve vaně se totiž člověk důkladně prohřeje. Syn v ní lehával, četl si, takže mi promočil několik knih, nezašpuntoval! - patu držel na díře, upouštěl vychladlou vodu a připouštěl horkou :))) Jednou mu na to manželka přišla --- :14: :14:

• Tanja
        Tanja, 2.11.19 09:05:29  

Taky tak, včera jsem se prošla po hřbitově a celkem to šlo.Tak jsem byla tak šťastná a v pohodě.

• Tanja
          Tanja, 2.11.19 11:04:53  

Tedy,že se mi dobře dýchá :4:

• Romaneta11
    Romaneta11, 29.10.19 18:18:34  

Posílám všem pozdrav, dnes jsem po dlouhé době hodně optimistická. U nás se dost ochladilo, bylo asi jenom 9 st.a já jsem venku dýchala jak za mlada :15: . Úplně mě to překvapilo, už jsem skoro zapomněla jaký to je, se dlouze a plně nadýchnout. Škoda, že to tak není pořád. Přeji vám stejný zážitek s dobrým dýcháním a hodně kyslíku v plicích. Ahoj :15:

• Mariana
      Mariana, 29.10.19 19:42:13  

Ahoj Romanetko, mám radost i za Tebe, možná taky zkusím v noci na chvíli vyjít. Stejně bych potřebovala vynést odpadky do popelnice, tak to vezmu při jednom :1: Papapa M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.10.19 19:48:44  

U nás když se ochladí, tak je to horší. Z komínů vilek naproti k nám hned jde čoud ... Lokální topeniště.
      Ale jestli máš lepší podmínky, tak gratuluji :15:

• Mariana
    Mariana, 23.10.19 12:51:50  

Nemám ráda Vánoce už od dětství a po smrti syna pro mne znamenají těžké trauma už od října. To ale těžko vysvětlím malým vnoučkům a i dcera se mnou nesouhlasí, takže jsem se rozhodla slavit zimní slunovrat, ten se slavil stejně dřív než křesťanské Vánoce. Po internetu jsem objednala dárky a dneska už mi to všechno dodali. Proč to sem píšu? Tesco mi objednávku doručí až do bytu a když kurýr vidí jak jsem pomalá, ochotně zboží vyskládá do přepravek, ale pro zboží od PPL a jiných si musím jít ven. Je to tak asi 10 m a já to skoro neudýchám. Ještě zvládnu krabice převzít a pak se musím opřít o popelnici a chytám dech. Já to nechápu, doma chodím bez zadýchání, tak proč to venku nezvládám? Přeji krásné dýchání :2: M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.10.19 22:40:14  

Ale jo, to znám. Venku jsem se úplně zasekával :(

To samozřejmě vnoučkům nevysvětlíš - proč jim to kazit.

• Tanja
        Tanja, 24.10.19 11:40:01  

Ahoj,taky mne to překvapilo, když jsem na zahradě, uprostřed listnatých stromů,tak se mi stejně hůř dýchá, než když jsem doma.Asi je to snad vlhkostí.Nevím.

• Tanja
          Tanja, 24.10.19 13:27:01  

A pak... včera jsem byla na kontrole na plicním v nemocnici.Přede mnou byl pán,tak kolem 70.Dýchal kyslík , když seděl v čekárně.Venku pak stál u auta a kouřil.Prý mu to pomáhá,že se mu pak líp dýchá.Tak jsem byla z toho docela špatná.Je tohleto vůbec možný?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.10.19 21:39:48  

Je. V Krči na plicní klinice cikáni kouřili venku. Nasrat jim!

• Mariana
            Mariana, 25.10.19 19:36:51  

Co takhle třeba přestat řešit někoho jiného a soustředit se na problémy vlastní :11: Vyšetření v nemocnici jistě přineslo nějaké výsledky, možná i medikaci, nebo užitečné rady. Prostě něco, co by mohlo být užitečné dalším nemocným. Tady není chat... :5:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.10.19 20:55:21  

No jo, člověk si toho všimne. Když vidíš někoho s rozedmou, jak venku v županu kouří --- K čemu ho teda léčit? :7:

Tento týden jsem naposled na magnetoterapii, magnetický (?) polštářek pod zádama, sestra zapjala přístroje ... A já jsem usnul! Taky jsem v noci moc nespal, některé moje léky způsobují nespavost. Asi si zajdu k praktické, ta mi vždycky napíše co chci - něco na spaní!

• Tanja
              Tanja, 26.10.19 11:36:57  

Ježíši,snad se tak moc nestalo... paní doktorka mi doporučila dýchací jógu.Léky sem nedám,co mi pomůže, může ostatním ublížit....a jinak, nevím tedy,kdo je tady správce.Přece i poznatky kolem nás,tady mohou být.Já jsem si myslela,že je tady volná diskuze o nás,co nás trápí,jak to vidíme i jinde.Jestli ne, nemá smysl sem psát.

• Tanja
                Tanja, 26.10.19 11:39:42  

No a na spaní mám Xanor,beru ho jen sporadicky, když přetahnu půlnoc a vím,že neusnu.A to jen půl tablety.

• Mariana
                  Mariana, 27.10.19 10:28:23  

Xanor u nás vůbec není v distribuci a jestli je někde v zahraničí, tak to tu nikomu nepomůže. :8:

• Mariana
                Mariana, 26.10.19 22:58:50  

Právě informace o "dýchací józe" a o lécích by tu měly smysl. Léky jsou stejně jen na předpis, takže nikomu škodit nemůžou a co s CHOPN nesouvisí ani nepřímo, se jistě lépe uplatní někde jinde. Takže asi tak... :12:

• Tanja
                  Tanja, 27.10.19 09:33:38  

Ahoj,jak jsem psala o tom kouření pána u auta...to jsem byla zděšená,parkoval vedle mne.V čekárně dýchal kyslík a sestřičky kolem něj běhaly.Když jsem se s ním dala do řeči,říkal,že mu "cigárko" roztáhne plíce líp než kyslík. Proto jsem se o tom zmínila,nic ve zlým,nechtěla jsem být mimo....No a léky, jasně na předpis,ale... klidně ti napíše ,co chceš.Jestě ti dá vybrat.Mladá holka,sice velmi milá,ale nic neřekne.Pry se časem uvidí.Antidepresiva...zpomalují dýchání,jsou dost nebezpečné.Tak si člověče vyber....můj exmanžel pracoval v Rakousku a má tam stále zdr.pojištění.Poněvadž jsme stále kamarádi a rodiče našich dětí,tak si pomáháme.Jak říká, samozřejmě z legrace"soudruzi v Rakousku" ti poradí.Tak příští týden mne objednali do Kremzu,na jeho kartu,tak uvidíme,co mi řeknou "soudruzi v Rakousku"......a ještě se vracím k tomu kouřícími pánovi,ne aby jste to zkoušeli,byl úplně fialovej.Tak vám všem přeji trochu víc optimismu,to je třeba.

• Tanja
                    Tanja, 27.10.19 09:45:49  

A pak.... nejvíce mne štve,že Rakušané mají skoro úplně všechno zadarmo.Tedy důchodci.On sestřičce na recepci řekne,co chce za vitamíny a doplňky stravy(už je v tom kovanej, prostě Čech) :1: :1: :1: a tam bez problému mu to napíše.Zlobí ho koleno,za injekci u nás by platil 600,tam to má zadarmo.Jestli jsem zase mimo fórum,tak se nedá nic dělat....velmi se omlouvám Marianě,asi dostanu zase vynadáno,no jo,co se dá dělat,nic... :15:

• Tanja
                    Tanja, 27.10.19 09:54:10  

Osobně si ale myslím,že by jsi neměla tak striktně odsuzovat příspěvky, není tu chat :15: ,škoda,nech lidi kolem sebe žít,ať si každý z nás píše co chce.I tady.....a ještě,nedovedu si představit,co jsi musela zažít,nedovedu,mne by to zničilo totálně.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.10.19 18:58:55  

Odsuzuji pacienty, kteří nepřestali kouřit! Tak jim teda nsrt! Viděl jsem takové v Krči na plicní klinice/pavilónu. Kdo nechtěl chodit v zimě ven, úplně zakouřil záchod - taková krátká chodbička s jedním oknem, které nešlo otevřít! Jednou jsem tam vešel, jak v plynové komoře - táhl jsem za sebou hadičku --- Povídám, ukopnu ti palici! :14: :14: Ne, že bych to v tom stavu ještě svedl, to dřív ... Ale udělalo to své. Pak jsem šel taky za sestrou, dost nasranej. Tak tam dala výrazný nápis, viděla, že už je to na hraně.
                  Do takové plynové komory se asi musí vlézt, aby člověk začal vidět rudě ... Pak zapomene, že už vlastně nemůže ošklivě ublížit :1: :14: Brachiálně :)

• Romaneta11
    Romaneta11, 22.10.19 18:11:24  

Zdravím všechny, taky dýchám jak se dá, někdy líp a někdy hůř. Marianko, mě taky vaření nevadí, ani to mytí nádobí mě nedělá problém, když jenom stojím. Zato pohybový aktivity nestojí za nic, už jenom ustlat postel dá zabrat. Pro Kyslíka - máš dobrý nápad s tím vozíkem. Bydlím vedle domu s pečovatelskou službou a vidím kolik seniorů se takto dopravuje. Ještě lepší jsou ty elektrický, ale to je cenově úplně někde jinde a ne každý si ho může dovolit. Můj otec měl myastenii, špatně chodil a stejně mu ho pojišťovna nezaplatila. Tak si potom koupil starší, padly na to jeho úspory, ale hlavně že byl spokojený a že si dojel kam potřeboval. Mějte se hezky a ať se vám dobře dýchá. :4: ahoj

• Mariana
    Mariana, 21.10.19 15:38:40  

Ahoj, jak se vám daří? U mne je to tak nějak stejné, může být i hůř :4: . Když jsem v klidu, ani o nemoci nevím, každá akce ale vyžaduje značné úsilí a spoustu času. Zajímavé je, že když se to týká vaření, nemoc vůbec nevnímám. Horší je to s mytím nádobí, myčka se mi sem nevejde ani ta nejmenší, ale zvládám nádobí umýt v noci, to se cítím lépe než ve dne. Přeji spoustu kvalitního kyslíku. M. :1:

• Kyslik
      Kyslik, 22.10.19 15:08:18  

Všem udýchaným já to mám celkem pod kontrolu dýchání mi jde nejlépe když sedím a nic nedělám ale jen se pohnu CHOPN se okamžitě ozve. Když jsem byl u lékaře žena půjčila inval.vozík a z parkoviště mne odvezla na EKG a zase spět, nebylo to prvně a já jsem se nezadýchal a došel jsem k rozhodnutí že se vozík zakoupí. Vozíky nejsou moc drahé dají se sehnat okolo 3500kč jsou skládací a do auta se vejdou. Mám to ke všem doktorům celkem kousek takže nepojedu autem a hledat parkování ale jako pán na vozíku,když to půjde budu jej používat jako chodítko až mi dojde dech sednu a má milá žena mne potlačí a tak to budu střídat a konečně uděláme i nějaký výlet. Plány jsou a snad vyjdou. Dýchejte a jak to jde :13: :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.10.19 15:18:56  

Dobrý nápad!

Při sezení se nesmíš moc opírat, to se to všechno stlačí.

• Mariana
        Mariana, 23.10.19 12:53:26  

Super nápad a hlavně skvělá manželka. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.10.19 12:50:47  

Syn přivezl svojí maminku z IKEMu, byla tam na operaci, pouze od neděle do dneška! :7: Myslel jsem, že bude pomalu srůstat ... A my se uchodíme :1: Na jaře měla první, pak jí řekli, aby se přes léto uvolnila, že to na podzim dokončí. Jako kdyby řekli - tak ještě poslední dovolená --- Byla z toho špatná. Teď jí to udělali laparoskopií a bylo to! Jednolůžkový pokoj, komfort, za to se platí v Motole 1.200/den. Po operaci jí přinesli café - pravou zrnkovou kávu! Neuvěřitelné! V Motole jsem se vždycky musel dohodnout s Ukrajinkou z kuchyňky, aby mi přinesla horkou vodu.
    Ne, že bych jí to nepřál, vím, co obnáší srůstání po řezání :14: ale tak nějak jsem nepočítal, že se vrátí tak brzy :1: Tak jsem dělal úklid --- A upekl kuře :)

• Mariana
      Mariana, 18.10.19 12:08:24  

Maminka Tvého syna není náhodou i Tvoje manželka? Pokud ano, nejspíš pro ni nejsi moc velkou oporou!!! Zamysli se nad sebou :5:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.19 19:12:07  

Jéje! Na jaře jsme za ní chodili denně, furt něco chtěla. Nosil jsem jí podle přání noční košile, trička a co já vím co ještě. Když jsem něco spletl --- Také různé pochutiny --- a cigarety!!! Měla tam naštěstí terasu, kde mohla čoudit, totiž když se už mohla zvednout z postele. Do té doby holt měla absťák, ale za to já nemůžu. Když jsem já kdysi mohl přestat kouřit ze dne na den, ona nemůže? Dopadne jak Havel ...

No dobře, návštěvy, ale jinak klid. Člověk chce taky někdy chvíli klidu. Nic se nesmí přehánět :) Je třeba včas rozpoznat blízkost ponorkové nemoci :))))))
        Se synem jsme ovšem byli připraveni na to, že tam zas budem denně - rád bych věděl, kolik manželů a synů takhle jezdí za manželkou a maminkou!

• Mariana
          Mariana, 18.10.19 22:24:09  

Promiň, já Tě jen tak zkoušela, ale obstál jsi na výbornou :1: To vy chlapi musíte občas machrovat, že? Přeji celé vaší rodince jen to nejlepší a ženě brzké uzdravení. Pa M. :2:

• Romaneta11
      Romaneta11, 18.10.19 16:35:01  

Přeji Tvojí manželce ať se brzy zahojí a je v pořádku.