Jak žít s CHOPN?

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mariana (2019-05-21 08:04:38)berdas (2019-05-19 18:53:31)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-05-15 09:47:49)Romaneta11 (2019-05-13 22:02:34)TX.2010 (2019-01-01 20:08:52)jaroslav (2018-10-14 20:53:36)Hana01 (2018-08-03 16:42:54)meja (2017-12-19 19:26:31)johana (2017-10-30 23:59:30)Luciaska92 (2017-02-14 04:34:45)neilen (2016-03-23 11:59:55)Bifi (2015-07-24 12:35:05)
Jak žít s CHOPN?
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 2 164 | Členů: 12
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní), vanilka46

Pro všechny, kteří jsou přímo ohroženi na životě a QOL touto zákeřnou progredující chorobou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Také pro všechny s deficitem alpha 1 - antitrypsin (A1AT) a následně pro lidi po transplantaci plic.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Romaneta11
    Romaneta11, 13.5.19 21:58:29  

Byla jsem pověřena Vám oznámit moc smutnou zprávu : Dnes zemřela " vanilka46 ".
    ---------------------------------------------------------

• Mariana
      Mariana, 13.5.19 23:46:49  

Čtu tu zprávu pořád dokola a svírá se mi u srdce. R.I.P.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.5.19 10:37:35  

To je smutné! Člověk tomu ne a nechce věřit :5:

• berdas
      berdas, 14.5.19 21:49:41  

Moc smutné čtení,je mi to upřímně líto.

• Romaneta11
    Romaneta11, 10.5.19 16:22:15  

Zdravím všechny a přeji hezký a u nás i slunečný den. Jak jsem psala o tom svým CT plic a možným endoskopickým volum redukčním výkonu - tak nic nebude, moje plíce nejsou vhodné a výsledek by nebyl uspokojivý. :9: Tak jedu ve starých kolejích, mám přijít v červnu a vyzkoušíme nějaký nový lék.Teď jsem pár dní přidušená, ale snad bude líp. Ať se Vám dobře dýchá !! :15: :15:

• Mariana
      Mariana, 12.5.19 12:32:55  

Ahoj Romanetko, to vůbec nevadí, aspoň Tvoje doktorka má zájem něco řešit a určitě na něco přijde. Já takové štěstí nemám, nedostanu ani odpověď na konkrétní přímo položenou otázku. Co si sama nenajdu na netu, to nemám a nevím. Navzdory tomu ale zatím všechno zvládám a když už "nestačím s dechem", tak si zalezu do pelíšku s knížkou, připojím se na kyslík, stejně ale za chvíli usnu. Přeji sváteční nedělní dýchání :2: . Pa M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.5.19 13:25:57  

Taky usínám ... :15: Koupil jsem si dvě nová CD Toulky českou minulostí (každé 50 dílů) a zaspal jsem zavraždění Albrechta z Valdštejna i další věci. Proto si to musím pouštět pořád dokola :)
        Není-li dnes Den matek? Včera totiž syn přinesl své matce karafiáty, dort aj. Já nic, jsem přece jen pouhý manžel. Ostatně 9.5. na své narozeniny toho dostala dost.
        Také přeju pěkné nedělní dýchání :2:

• Romaneta11
          Romaneta11, 13.5.19 17:36:17  

Carbone, tak mě napadlo, jestli Ty nechceš změnit dějiny :1: , když nikdy nenecháš Albrechta zemřít a raději usneš :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.5.19 19:24:54  

No už jsem se všechno dověděl i s detailama. Ono bylo leccos jinak, ale dneska to není jiný. Taky nám leccos povídají ... :1: :1:

• Romaneta11
        Romaneta11, 13.5.19 17:33:30  

Ahoj Marianko,nepřemýšlela jsi o změně doktora, když nejsi spokojená ? Já jsem před více jak 4 lety taky stála před tím rozhodnutím a bylo mi to to hodně nepříjemný. Teď jsem moc ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Pa :15:

• Mariana
          Mariana, 13.5.19 19:36:18  

Ahoj Romanetko, to víš, že o tom přemýšlím. Já se k této doktorce dostala úplnou náhodou, když jsem na plicní doprovázela známou na punkce. Doktorka si všimla, že divně kašlu, tak mne poslala na řadu vyšetření a výsledkem byla diagnóza CHOPN III. Tak nějak se rozumělo samo sebou, že k ní budu docházet i dál a nevšimla jsem si hned, že o té nemoci toho moc neví. Už tam chodím 10 let a netuším, jak bych si našla někoho jiného. V létě jdu na kontrolu, tak zkusím do té doby něco vymyslet. Přeji výtečné dýchání. Pa M. :2:

• berdas
    berdas, 7.5.19 23:00:42  

Dodatek: starej,blbej,artroskopicky je nesmysl,správně laparoskopicky.Uvízlo mi to v palici protože mému ml.synovi dělali nedávno koleno.( těžký uraz z motokrosu před několika lety.Omlouvám se za mojí blbost.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.5.19 14:41:15  

Nojo, to je rozdíl :15:

Díky, kamaráde, přes léto si oddechne, v červnu jede --- už nevím, ke všem čertům nebo muslimům, snad si jí tam nenechají :))) , zatím se jí v Turecku ani v Alžírsku nic nestalo, v září asi do Číny, ještěže to nikdo neví, jinak by to schytala! :1: :1: Vrátí se a hop! na operaci, snad už bude připravená.

• berdas
    berdas, 7.5.19 21:46:13  

Zdravím , dlouho jsem tady nebyl,když tak procházím Vaše příspěvky tak je mi trapné něco popisovat s mým chopn 1,ale chtěl jsem jenom ke Carbonovi,já i moje žena chceme podpořit Tvoji manželku v její nemoci ohledně ledviny, měl jsem dost času velice podrobně se obeznámit s karcinomem ledvin,postupy,léčbou atd.Dle mého názoru když píšeš na kdy je objednaná k zákroku tak podle mne to bude zřejmě resekce,často se to provádí artroskopicky,případně roboticky.Držíme palce.

• Mariana
    Mariana, 6.5.19 08:49:29  

Měla bych pokračovat v započaté debatě o křečích, ale tam by už nikdo nehledal, takže: dnešní noc byl NOV a já vyzkoušela proti křečím kromě magnézia ještě Brufen, po 4 hodinách Ibalgin, napatlat na nohy Voltaren, perličkovou koupel na nohy, ponožky + teplé ponožky, chodit, sedět, ležet... usnula jsem kolem páté ranní. Cítím se mizerně, jdu ještě spát. Pa M. :2:

• Mariana
      Mariana, 7.5.19 11:26:05  

Další pokračování: noc na dnešek začala stejně, akorát jsem použila magnézium rozpustné + Brufen, ale pak už bylo všechno jinak. Úplně bez bolestí a nepříjemných pocitů jsem spala s cca hodinovými přestávkami 3 + 4 + 2 hodiny a je mi fajn. Spala jsem na kyslíku, tak si ještě zafuním do "šejkru" a budu jako zdravá. Posílám všem dávku čerstvého kyslíku. Pa M.

• Kyslik
    Kyslik, 29.4.19 15:56:24  

Spolutrpící nemocní dnes jsem měl zážítek opravdu nepříjemný. Jel jsem k plicnímu lékaři,je to od baráku třísta metrů musím autem jelikož to neujdu je tam naštěstí parkoviště a pak z něj do ordinace tak sto metrů a já jsem stěží došel třicet a musel jsem si sednout na mokrou lavičku. Manželka mi přemlouvala že to určitě zvládnu ale nešlo to atak jsem se doškobrtal zpátky do auta a hotovo.Paní šla mi omluvit a pro recept na léky ale musí mít plnou moc a tak až zítra,a to jsem měl celou dobu zapnutý přenosný kyslik. Je to asi zase o krůček ke konci. :10: :9:

• Mariana
      Mariana, 29.4.19 19:44:47  

Cítím s Tebou kyslíčku, já bych to taky neušla. Nebyla jsem venku od listopadu a zatím to lépe nevypadá. Včera už jsem byla oblečená na ven a obutá, ale zas jsem to sundala a nikam jsem nešla. Když máš aspoň na pomoc manželku, mohl bys používat kolečkové křeslo. Možná by se dalo koupit starší, nebo zkusit, jestli by nebylo na pojišťovnu. Mám ve sklepě chodítko na kolečkách se sedačkou, po bytě by mi to pomohlo, ale teď dumám, jak ho dostat sem. Léky mne čekají za 14 dní, ale už minule se akce zdařila. Poslala jsem do lékárny jen mailem čísla, co jsou u čárového kódu, tam to připravili a dcera mi je pak vyzvedla. Magistra mi dokonce nabídla, že by mi léky donesla domů, je to za rohem. Nevěš hlavu, určitě taky najdeš schůdné řešení. Pa M. :2:

• Romaneta11
      Romaneta11, 30.4.19 16:23:03  

Ahoj Kyslíku, vím o čem píšeš, znám to když je dechová nedostatečnost, nejde se dost nadýchnout a člověk má pocit, že už neudělá ani krok. Když to později odezní a je líp, tak si myslím, že už jsem "king" a tak je to jak na houpačce. Dnes mě dcera odvezla na CT plic a podle výsledku se dozvím, jestli jsem vhodná na redukční endoskop. výkon. Drž se a ať se nám všem lépe dýchá :4:

• Mariana
        Mariana, 30.4.19 16:57:03  

Ahoj Romanetko, to mne zajímá, co je to redukční endoskop. výkon? Zadala jsem do vyhledávače a nic vhodného jsem nenašla. Není ten název trošku jinak? Moje doktorka evidentně nemá moc pacientů s CHOPN ( možná žádné ), tak co si sama nenajdu, to nemám. V posledních dnech se mi dýchání moc nedaří, naštěstí je to jedno, protože nic a nikam nemusím. V nejhorším zalezu do pelíšku připojená na kyslík a spolehlivě usnu. Tedy ve dne, v noci je to horší, protože mám "neklidné nohy" a ty dokážou pěkně potrápit. Přeji lepší dýchání všem. pa M.

• Romaneta11
          Romaneta11, 30.4.19 17:54:59  

Marianko, do zprávy mi Dr. napsala, že po CT zváží některý z "endoskopických volum redukčních výkonů". Ono je jich víc, některý pod tlakem vyřadí nefunkční sklípky, aby ty funkční mohly lépe pracovat. Další varianta jsou nějaké "chlopýnky", které brání zužování dých. cest. Podrobně mě to vysvětlí až mě pozve po zaslání výsledků z CT. Pa a na neklidné nohy je prý dobrý magnézium. :4:

• Mariana
            Mariana, 1.5.19 11:21:31  

Díky Romanetko za info, tohle jsem skutečně nikde nenašla, ale budu hledat dál. :2:
            Magnezium beru, už jsem vyzkoušela snad všechny značky, ale moc to nepomáhá. Nemám ty pocity každý den, tak hledám, jestli to nezhoršuje nějaké jídlo, nebo něco jiného. Přeji jako obvykle co nejlepší dýchání. Pa M. :3:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.5.19 22:17:42  

Zdravím všechny k večeru, já beru třikrát denně po tabletě Magnesii lactici 0,5 a od podzimu jsem navíc dostal Magnosolv - prášek k rozmíchání ve vodě. Zpočátku jsem bral dva denně - průjem je na tom letáku zmíněný :1: U mě jde hlavně o křeče lýtek - také to tam je, po namáhavé chůzi třebas (nezáleží na času, intenzitě --- ), ale to ostatní se mě také trochu týká. Já myslím, že každého.

• Romaneta11
              Romaneta11, 4.5.19 17:47:14  

Píšeš,že Tě trápí křeče v lýtkách - ty bývají hodně bolestlivý. Mě zase v noci budí zvláštní křeče v předních holenních svalech a to se mi zvednou palce u nohou téměř do pravého úhlu :1: :1: Vypadá to hodně legračně, ale je to i hodně nepříjemný. Beru Magnezium + B komplex, ale stejně mě to dost často přepadne. :9: Tak hlavně dobře dýchat :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.5.19 20:52:15  

:1: :1:

Stačí se probudit, trochu špatně pohnout ... Klepu si na nohy, chodím po bytě ... Nakonec to přestane, ale je to blbý. Tak ten hořčík :)

• Mariana
    Mariana, 22.4.19 18:18:39  

Já taky přeji i když Velikonoce pro mne žádné významné svátky nejsou. Nádivku sice peču, ale pozdě mi došlo, že před 14 dny byly kopřivy vhodnější. Musím na to pamatovat příští rok, pokud tedy ještě budu mít na pečení dost sil... :1:
    Všem přeji co nejlepší dýchání, já jsem teď spíš na kyslíku, ale zatím to jde. Pa pa M. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.4.19 20:43:13  

Ahoj, já bych ty kopřivy v nádivce ani nepoznal. Je možné, že už jsem je jedl, ale nevěděl jsem o tom :)

• Mariana
        Mariana, 23.4.19 14:22:19  

To bys asi poznal, protože kopřivy ovlivní nejen chuť, ale i vzhled. Já dávám na 8 rohlíků 6 vajec ( i víc ) a 1 kg uzeného masa, letos se mi obzvlášť vydařila. Jeden rok bylo na Velikonoce ještě kopřiv málo a na chuti to bylo hodně znát. Pa M. :2:

• vanilka46
    vanilka46, 21.4.19 11:47:32  

Ahoj, pripojuji se k Romanetce, take preji pohodove Velikonoce a hlavne dobre dychani

• Romaneta11
    Romaneta11, 19.4.19 16:50:07  

Přeji všem veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a příjemně prožité slunečné dny. :15: Pochopitelně taky dobré dýchání a dost kyslíku v plicích. :4:

Marianko to je dobře, že jsi spokojená s novou rehabilitační pomůckou - tak ať se dál daří. Ahoj :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.4.19 23:08:56  

Ahoj, je teploučko. Dneska, na Velký pátek, jsem se ochladil až v kostele při mši sv.
      Ještě pár dní se ohřejeme a pak --- pak už to tak zůstane! :15: Vlastně bude ještě tepleji :2:

Manželka je z nemocnice doma, masíruje si jizvu a přišla se zprávou z IKEMu, že má maligní tumor v ledvině. Tak jsme jí utěšovali ... Ale není to zas tak akutní, protože má termín operace až v říjnu. To vidím jako dobré znamení - prostě bez nějakých prohlídek a zkoumání a otravování má termín operace a tečka! Co já jsem se nahádal, když mi chtěli ihned vyříznout maligní nádor pod kšticí (i s kůží). Chtěl jsem to nechat na podzim - kdepak, zkazili mi léto. Předtím i potom prohlídky, braní vzorků ...
      Ona bude mít ještě dvě dovolené v zahraničí, ve dvou různých zemích, pak mě také bude "oblažovat" na chatě, vždycky od pátku do neděle ... ještě si užije - a pak má operaci jistou. Bez předchozího otravování v čekárnách.

Člověk je samozřejmě křehký, ale to přece víme ... K čemu myslet na nejhorší, povídám jí. Já tedy dávám přednost pohodlí ve styku se zdravotnictvím. Z docházení, zmatků a čekáren se mi fakticky dělá šoufl.

Jinak všem příjemné svátky, já pokud možno cvičím, no , hýbu se, a dívám se na Noe. Ale dneska jsem střídal Cestu do pravěku s Terminátorem 2 :1:

• Mariana
    Mariana, 16.4.19 10:39:35  

Zdravíčko, konečně se mám čím pochlubit, po třech týdnech mi dodali objednaný Shaker Classic :
    http://tomsport.cz/powerbreath-prislusenstvi/6492-powerbreathe-shaker-classic.html
    Zdánlivě jen plastový výlisek s vloženou ocelovou kuličkou, ale účinek je přímo zázračný. Saturace se mi zvedla až na 93%, to je zvýšení proti průměru o 20 a víc %. Ideální je v kombinaci a oxygenerátorem, ten dodá kyslík a "šejkr" ho rozvede do těla. Cítím se mnohem lépe a že to budu teď na jaře potřebovat... Přeji všem co nejlepší dýchání. Pa M. :3:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.4.19 22:19:23  

Manželce už před týdnem vyndali stehy, ale pořád předstírá, že nemůže :14: Tak se holt se synem činíme. Zato brečela, že má rakovinu ledvin - ve zprávě se zmínili o "tumoru" ... Pochybuji. Hubu už má svojí, takže sami nezůstaneme :)

Ale kouřit nepřestane. Někdo si říct nedá :5:

• Kyslik
    Kyslik, 14.4.19 17:02:33  

Všem krasný den nemohl jsem psát jsem na chalupě a nebyl signál,ale nyní je to lepší ale zase napíši odešlu a na foru se to neukáže tak to jenom zkouším a čekám na lepší počasí dnes zde dokonce trochu sněžilo. Dýchání je někdy lepší a i občas horší ale zvládám. :14: :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.4.19 22:16:04  

Nazdar, konečně se někdo objevil - ty máš chalupu s možností zimního pobytu? :7: Paráda! My musíme vytáhnout motor ze studny ... Aby tam nezamrzl nebo co. A spíš vytopíš maringotku .. :14: :14: Ale v létě dobrý :)

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.3.19 21:13:48  

Zdravím, žena nám (mně a synovi) dává zabrat. Včera večer už vypadala líp, zvláště když mi syn řekl, že dnes dopoledne šli na terasu, on jí přinesl z automatu kafe a ona si zakouřila, ale dneska odpoledne, když jsme tam byli oba, byla úplně šedivá. Doktor zrovna operoval, oni neměli napsaná žádná sedativa, nic, taky mohla doktorovi první den říct, nakonec jsme se synem ohrozili zdrvt. bratra, tak jí píchnul injekci proti bolesti na svůj vrub. Ale návštěvy musely na tu chvíli z pokoje a my jsme slíbili mlčet.
    Našli jí také něco na plících, to má z toho kouření, a cystu na ledvině ... Aby toho nebylo málo, jako kdyby nestačil ten ileus ...
    Ale hlavně má to všechno už nahoře, v žaludku a nejde to dolů, původně jí to chtěli "rozehnat" a na operaci pomalu připravit, v této chvíli to vypadá, že jí budou operovat hned zítra. Po našem odchodu jí totiž dělali ještě pár rtg aj.
    Seděli jsme na chodbě i na terase, kouřili jsme (my ne, ovšem, jen ona), vypila trochu kafe, co jseme jí přinesli v termosce, ale je bledá ... Po té injekci se jí chtělo spát, tak jsme pomalu odešli ...

Myslím si - co nejdřív operovat, teprve pak bude čas pracovat pro ní. Taky to bude bolet jak svině, mě už řezali kolikrát, ale po několika dnech beznaděje jsem nakonec vždyckY uvěřil, že se to hojí.
    Pak na pořádné vyšetření na plicní ...

Já jsem doma vypral tři pračky všeho možného :))) Poručila synovi, aby sundal a vypral záclonu, kterou u sebe pozvracela :) Starosti! :7: My taky nejsme blbí :15: Syn je u jejího počítače, bleskově ťuká do kláves, nakonec je profesionál, a odříkává různé věci, co měla domluvené. Jistě, když to jde, tak se omluvím, ale tihle workoholici jsou nešťastní, že se snad něco obejde bez nich. Když jde o zdraví, všechno musí jít stranou!

No nic, já zas jdu ráno do Motola ...
    Nemějte mi za zlé, že sem píšu tyhle svoje starosti :)

• vanilka46
      vanilka46, 25.3.19 11:01:08  

Ahoj Carbone, moc mne mrzi, ze mas takove starosti. Moc drzim palce at se Tvoje pani ze vseho dostane. To, ze se o tom sverujes je naprosto v poradku. Moc na Tebe i s ostatnimi myslime. Drz se

• Romaneta11
      Romaneta11, 25.3.19 20:20:37  

Ahoj Carbone, Vanilka to výstižně napsala i za nás. Jak už bylo napsáno, držíme palce a přejeme ať to všechno dobře dopadne.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.3.19 21:24:04  

Děkuji vám, holky :2:
      V Motole jsem už seděl na poslední štaci, před ambulancemi (zhodnocení vyšetření, recepty a tak), když mi syn zavolal, že jí vezou na sál. Přece jen se rozhodli pro operaci. Což je dobré, bude mít klid. A srůstat :) Syn tam byl a říkal, že vypadala dobře, dokonce mu vynadala - už jí otrnulo? :7: Teď jí zavolám, zatím doma peru její prádlo a všechno, co mi přijde pod ruku :1:

• Mariana
        Mariana, 27.3.19 19:47:53  

Přála jsem Tvé ženě, aby jí co nejlépe v nemocnici pomohli, tak snad je to právě ta operace. Předpokládám, že až se vrátí domů, převezmeš do svých ručiček péči o celou domácnost, nejen to prádlo... :4:

• Mariana
    Mariana, 22.3.19 16:12:19  

Ahoj všichni zalezlíci, mám zajímavou novinku, tak se s ní musím podělit. Narazila jsem na netu na rehabilitační dechové pomůcky a po konzultaci s mou ošetřující lékařkou jsem si vybrala ( objednala i zaplatila ) toto :

http://www.net-market.cz/powerbreathe-shaker-classic/

Dodání by mělo být do 6 pracovních dnů, tak teď musím být trpělivá, ale jsem přesvědčena, že mi to pomůže, jako doplněk ke kyslíkovači.

Přeji všem co nelepší dýchání. Pa M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.3.19 21:01:26  

Dobrý, takže to pomůže při výdechu! Uvnitř se to uvolní ...
      Je dobré takové věci vyzkoušet. Taky co s penězma. Kromě léků z transplantačního utrácím taky za podobné takové věci - Tantum verde, dneska jsem si chtěl koupit zásobu roušek (v nemocnici nám najednou řekli, že si je máme kupovat; předtím nám je nutili :))) aj. Ale dneska jsem neměl čas, vypravil jsem manželku do nemocnice, zjistili, že má ileus a pokud to nerozeženou (?), budou operovat. Před dvěma dny najednou padla ... Sehnal jsem jí laktulózu (Lactulose AL) aj., ale to v tomhle případě nefunguje. Zástava ve střevech ... Ještě za hodinu jí budou dělat rtg. Uvidíme.

• Romaneta11
        Romaneta11, 22.3.19 21:44:50  

Ahoj, držím palce, ať to manželce dobře dopadne.

• Mariana
        Mariana, 23.3.19 03:50:50  

Ahoj, taky držím všechny palce Tvé manželce, určitě napiš, jak dopadla. Pa M.

• delfinsk
        delfinsk, 24.3.19 21:23:50  

„Laktulosu nesmí užívat pacienti s neprůchodností střev. Ileus neboli neprůchodnost střevní.“ O podávání léků vím trošku víc než obyčejný smrtelník, ale jen tak prubnout… To bych si nedovolil.

• Romaneta11
      Romaneta11, 22.3.19 22:04:47  

Ahoj Marianko, je to asi půl roku co mi Dr. na plicním napsala RC CORNET (nejde mi vložit odkaz, nebo to dělám špatně). Je to na podobném principu jako ta Tvoje pomůcka. Musel mi to schválit reviz. lékař, pak to objednala lékárna a doplácela jsem asi 600,- Kč. Když nezapomenu tak foukám a zatím zlepšení necítím,nebo by to bez foukání bylo horší - kdoví :9: Třeba to na Tebe bude lépe zabírat. Přeji Tobě i všem ostatním dobré dýchání :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.3.19 22:34:50  

https://www.mr-diagnostic.cz/rc-cornet

Tohle? Ty účinky jsou podle popisu stejné. Takže Mariana může požádat o tohle, kdyby se jí tamto neosvědčilo. To mají dávat rovnou a bez ptaní!

• Romaneta11
          Romaneta11, 23.3.19 17:34:41  

Ano, to je přesně to moje foukadlo, foukám jako na roh :1: :1:

• Mariana
        Mariana, 23.3.19 03:49:09  

Ahoj Romanetko, já jsem asi nenapsala, že si všechny pomůcky hradím sama, nemusím být nikomu vděčná. Našla jsem si to na netu a jen jsem požádala doktorku o její názor, abych si případně neublížila. Kyslíkový koncentrátor jsem si taky pořídila za vlastní penízky a ukázalo se to jako výhoda, protože ten od pojišťovny je mnohem větší, těžší, má zbytečně velkou ( a nevyužitelnou ) kapacitu a co je hlavní, mnohem dražší provoz. Jsem sama, mám celkem slušný důchod, tak už nemusím řešit každou korunku.
        Pa pa přeju lepší dýchání a nezapomínej foukat do Cornetu :4:

• Romaneta11
          Romaneta11, 23.3.19 17:56:03  

Marianko, já mám moc hodnou paní doktorku. Já si o nic neříkám a ona mě to sama nabízí.To už od ní mám normální inhalátor,dál mi napsala Respironits - tj. inhalační nástavec na akutní použití úlevových léků (Berodual)a naposledy mě napsala ten zmiňovaný RC Cornet. Nemám žádnou protekci, ona je tak vstřícná a empatická ke svým pacientům. Všichni s touto nemocí by si zasloužili takového doktora. :13: Pa a opatruj se :4: