Jak žít s CHOPN?

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mariana (2019-07-20 10:32:05)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-07-13 21:26:33)Romaneta11 (2019-07-13 13:17:06)berdas (2019-07-03 20:54:36)TX.2010 (2019-01-01 20:08:52)jaroslav (2018-10-14 20:53:36)Hana01 (2018-08-03 16:42:54)meja (2017-12-19 19:26:31)johana (2017-10-30 23:59:30)Luciaska92 (2017-02-14 04:34:45)neilen (2016-03-23 11:59:55)Bifi (2015-07-24 12:35:05)
Jak žít s CHOPN?
Založeno: 7. 10. 2013 | Příspěvků: 2 200 | Členů: 12
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

Pro všechny, kteří jsou přímo ohroženi na životě a QOL touto zákeřnou progredující chorobou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Také pro všechny s deficitem alpha 1 - antitrypsin (A1AT) a následně pro lidi po transplantaci plic.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Mariana
    Mariana, 13.7.19 15:05:10  

Oba máte pravdu, nechci myšky vyhubit, ale pochytat a je fakt, že mne to docela baví. Ráno se jedna chytila, byla dost malinká a už je na svobodě. Zatím netuším, jestli sem někudy vcházejí na průzkum, nebo jestli jich tu pár přebývá...Překvapivě se mi dneska moc dobře nedýchá, už jsem dokonce vytáhla inhalátor, který je nepříjemně hlučný :2:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.7.19 21:26:33  

Mě hluk uspává :)

... už je na svobodě! Tak už nic neříkám :14: :14:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.7.19 10:22:27  

Mokrá sobota ... Snad všude. Ale biozátěž 1, což je dobře. Lidi můžou žít :)

• Romaneta11
      Romaneta11, 13.7.19 13:10:48  

Jó, jó, je to "balzámek" pro plíce a dýchání :15: :15:

• Mariana
    Mariana, 12.7.19 17:57:24  

Zdravíčko, tak počasí máme přímo luxusní, snad nám ještě chvilku vydrží. :4: S odchytem myšek tentokrát moc úspěšná nejsem, chytila jsem jich 10, ale ještě tu nějaká určitě je, protože v jedné pastičce je vidět opakovaný pokus o vytažení piškotku. Večer zkusím nastražit piškotky i do klícek kde jsou zatím jen ořechy a to už myšky prokoukly :2: .Cítím se skvěle a že při tom děsně funím jsem zjistila až ze záznamu, když jsem točila myšku v kleci na video. Přeji všem jen to nejlepší, hlavně plno kyslíku. M. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.7.19 10:26:32  

Mám dojem, že s těma myšma to máš jako takový sport, že je ani nechceš vyhubit :1: :1: Budiž, každý to vidí jinak :)

Pravda, počasí je osvěžující - jen neprochladnout!

• Romaneta11
      Romaneta11, 13.7.19 13:17:05  

Marianko, to se Ti myšky starají o zábavu, viď. Je to takový nekonečný příběh, ale hlavní je dobré dýchání a to přeji nám všem. :15:

• Mariana
    Mariana, 6.7.19 09:36:24  

Zdravím, trochu jsem znejistěla, protože rodina odjela do Itálie a kdyby se mnou náhodou něco bylo...Nesmím si to připouštět, ale je to docela těžké. Moc dobře se mi nedýchá, myšky se mi taky zatím nepodařilo vychytat, ochlazení by mi určitě pomohlo. No jo, to se musí zvládnout. Přeji příjemný vzdoušek do plic. M. :2:

• Romaneta11
      Romaneta11, 6.7.19 17:21:22  

Ahoj Marianko, určitě vše zvládneš a nic mimořádného se nestane. Jak sama píšeš - hlavně si to nepřipuštět, rodince dovolená uteče a budou zase nablízku. Taky čekám na výraznější ochlazení a s ním i na lepší dýchání. Opatruj se, ahooj :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.7.19 23:46:24  

Ahoj, dneska bylo zvlášť hnusně, horko se vrátilo, ale hlavně nejtěžší biozátěž ... Mám na to radary. Jako Gréta na CO2 :) Sotva jsem se vlekl, nutil se ... Vůle! Ale doma jsem si tak rád sedl :15:
      Někdy je to hnusné.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.7.19 11:25:30  

Teď se snad pár dnů bude lépe dýchat, vlekl jsem se úplně nemožně.

• Romaneta11
      Romaneta11, 6.7.19 17:24:08  

Dovolím si být trochu ironická "co se vleče neuteče" :1: :1: . Byla jsem na tom stejně, každý krok mě byl zatěžko :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.7.19 23:47:57  

Pravda, to neuteče, ale jsou případy, kdy člověk potřebuje prchnout :14: Rači nepřivolávat.

• Romaneta11
    Romaneta11, 2.7.19 14:58:02  

Ahoj všem, tak jak jste přežili bouřku a kroupy ? Já jsem byla nejdřív pořádně naštvaná, že u nás opět ani kapka. Když jsem potom viděla v TV tu spoušť :9: , tak jsem rychle změnila názor a už jsem zase pokorná. Dobře dýchejte a mějte se fajn. :15:

• Romaneta11
    Romaneta11, 29.6.19 10:52:48  

Zdravím :15: a musím si postěžovat jak mě ty tropy neskutečně štvou. Všechno co potřebuji udělat, tak musím stihnout po ránu a pak už jenom přežívám :9: .Tak snad se už brzy to počasí umoudří a bude k nám laskavější. Přeji všem dobré dýchání a snesitelný teploty. :15:

• Mariana
      Mariana, 30.6.19 09:41:28  

Ahoj, jsem na tom podobně, akorát jsem si vyměnila den a noc, ve dne spím a v noci sem tam něco udělám, ale zas to nepřeháním :4: Dneska se mi obzvlášť mizerně dýchá, v úterý se má mírně ochladit, tak to musíme vydržet. Bude líp. M. :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.7.19 08:53:35  

Taky jsem si to převrátil, ožívat začínám až k večeru. Včera jsem se jakoby probíjel lávou nebo kráčel pod vodou ... Až na mši sv. od 18ti h v kostele Panny Marie Sněžné jsem se ochladil a osvěžil.
      Jak to, že ti malí haranti tak čile poskakují jakoby nic? :7: :1:

• Mariana
    Mariana, 22.6.19 19:55:36  

Zdravím, původně jsem si na sebe chtěla postěžovat jak jsem nemožná, ale včera se mi podařil hrdinský čin - došla jsem si na nákup do obchodu, vzdáleného tak 150 - 200 m. Pro někoho brnkačka, pro mne to bylo poprvé po půl roce. Dlouho jsem se připravovala, ale zas tak zlé to nebylo, i když jsem se vrátila pěkně zpocená. Pro jistotu s sebou mám skládací rybářskou sedačku, ale ani jsem ji nepoužila. Další novinka u mne je, že se tu zas objevily myšky, zatím jsem jich odlovila 5. Včera jsem jednu přistihla na okně z verandy na zahrádku, ale šla ven, ne dovnitř. Okno jsem hned zavřela a teď hledám jinou možnost větrání. Dýchání nic moc, ale když jsem v klidu, tak se to dá přežít. Přeji nám všem, aby zas bylo lépe. M. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.6.19 10:05:17  

No tak vidíš :) Že to jde. S tou sedačkou to byl dobrej nápad, mě nikdy nic takovýho nenapadlo. Prostě jsem si někam sedl :1:

Kup si v drogerii jed! Aspoň tři druhy! :10: Nepodceňuj to.

• Mariana
        Mariana, 24.6.19 10:29:14  

Tady bych si mohla sednout akorát tak na chodník, protože v okolí nejsou žádné lavičky, asi kvůli bezďákům. Já mám tuto:
        https://www.alfatactical.cz/detail/9854/sedatko-skladaci-krizove-zelene.html
        Jed v žádném případě, to už bych raději použila tu sklapovací vraždicí pastičku. Zatím používám klícky, ale právě jsem zjistila, že z jedné zmizela návnada a past nesklapla. Jdu nastražit novou. Ach jo... :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.6.19 10:45:48  

Pěkný :) V těch rybářských prodejnách jich mají dost na výběr.
        Pastičky jsou na nic, měli jsme je na chatě a vždycky z nich vytáhli návnadu :14: Nebyl pro mě sladší zvuk, než když jsem nahoře pod střechou slyšel zezdola smrtelné pištění hlodavce poživšího jed. Buď já, nebo oni! Tertium non datur! :10: :14:

• Mariana
          Mariana, 24.6.19 14:00:20  

Sedačka je ilustrační foto, já za ni dala jen 99,- + poštovné. Složí se do sáčku přes rameno, ani o ní nevíš.
          Nejsem zas takový sadista, takže myšky nechávám žít, ale pošlu je na cestu jinam. Pastičky mám tyto:
          https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/sklopec-na-mysi-kovovy-drevene-dno-p24369/
          a do nich dávám jádra vlašských ořechů. Nakonec těm minulým myškám jsem věčná za to, že mne donutily pořádně uklidit spížní skříň a spíž, k tomu bych se dobrovolně nedokopala. :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.6.19 22:24:51  

Pošleš je jinam ... To je jak s vyhošťováním příprchlíků. Nechápou ten papír o vyhoštění! :1: :1: :14: :14: A vůbec, blbí by byli. Stejně tak hlodavci ...

Nejd e o sadismus! Fakticky - buď jim povolíš, nebo ne! Já tedy NE! :1: :1:

• berdas
    berdas, 14.6.19 22:51:11  

Zdravím všechny,moje žena se lečí s depresí a panickou poruchou už 15 let,bere 3 tablety ráno,2 tablety v poledne a 3 tablety večer.No a když přišla o ledviny tak ji ještě přibylo dalších 7 léků,a je pravda že neurol,frontin nebo alprazolam jsou návykové,řešili jsme to před delší dobou.Na druhou stranu to ale funguje, jo a když je jí hůře,cítí panickou ataku tak nárazově bere rivotril.Mělo by se ochladit,ten hic mi nedělá dobře.Zdravím a dost kyslíku.

• Romaneta11
    Romaneta11, 10.6.19 17:48:58  

Tak mám potvrzeno, že jsem zralá na antidepresiva. :11: Doktorka mi předepsala Trittico, abych něměla úzkost a paniku, že něco neudýchám. Uklidnila mě, že většina pacientů s touto dg. je potřebují. Tak jsem zvědavá, jak se budu cítit až léčba zabere. Přeji všem dobré a klidné dýchání :15:

• Mariana
      Mariana, 11.6.19 18:06:08  

Ahoj Romanetko, už delší dobu se chystám ostatních zeptat, jestli berou antidepresiva, ale než jsem se rozhoupala...Já brala různá, teď už delší dobu Sertralin Actavis 100 mg a Amitriptylin, to mi píše praktická lékařka. Proti úzkosti to moc nefunguje, brala jsem Neurol, ale snažím se obejít bez něj. Teď ale zvažuji, že bych ho vzala ( mám malou zásobičku ) a pak zkusila jít ven. Po bytě totiž většinou chodím celkem svižně, ale jak vyjdu ven, po deseti metrech odpadnu. Taky nevím, kdo by mi to psal, protože na psychiatrii ze známých důvodů nedojdu. Je to takový začarovaný kruh. Jak z něj ven? Netuším. Hodně kyslíku přeje M.

• Romaneta11
        Romaneta11, 12.6.19 17:09:53  

Ahoj Marianko - ten Neurol bych si já přes den vzít nemohla, to bych strávila celý den v posteli. Měla jsem ho (od známého), ale jenom na noc a spala jsem po něm jako "Šípková Růženka". To Trittico mně napsala plicní doktorka, nemusela jsem na psychiatrii. Beru ho teprve necelý týden a je to dobrý. Potěšilo mě, že v příbal. letáku je napsáno, že není návykový. I když Marianko je mi to jedno, jestli bych byla v tomto věku závislá - hlavně být ještě trochu fit.
        Přeji nám všem ať ty vedra udýcháme. :15:

• berdas
    berdas, 31.5.19 23:06:53  

Souhlas s Carbonem,my s manželkou už spoustu věcí vůbec neřešíme,ale na to člověk příjde až je starší(včetně toho co postihlo mojí ženu a částečně i mne).Kdysi jsem měl firmu,docela dost peněz,mohl jsem koupit sobě i ostatním doma co kdo chtěl,pracovali jsme se ženou cca1 14-16 hodin denně.Za cca 10 let se stalo že mě položil obchodní partner a moje naivita,přišli jsme o všechno včetně domu atd.A stala se divná věc,naši rodinu to hodně semklo(máme 2 syny) a v tom nejhorším srabu kdy jsme jedli i kůrky chleba,a neměli jsme ani elektřinu,tak jsme si s dětma užili i hodně legrace.Dneska už je to havaj,kluci jsou zabezpečení,mají svůj život ten mladší i rodinu,já a žena bydlíme v nájmu,a relativně v pohodě.A oba víme že když bude zle tak synové nám pomohou.( to už se projevilo když jsme na tom byli nejhůř,jak jsem popsal výše.)Takže už se se spoustou věcí už nezatěžujeme,a žije se nám docela ucházejícně.Zdravím Všechny a dostatek kyslíku.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 31.5.19 23:22:41  

Ahoj, jedině tak je to třeba brát. Já to mám ovšem taky v sobě, což je mi dosud občas vyčítáno :14:
      S tou rodinou, dětmi naprostý souhlas. Syn se letos přestěhoval se skorosnachou do svého bytu, loni jim to zařizovali jeho skorotchán a skorošvagr; já jsem se vymlouval na prach :))) - ale jim to šlo samo. Bál jsem se, že už k nám nezabrousí, ale ne, chodí často, venčí zvíře, a přes víkend, když jeho stará, teda mladá, odjede k rodičům, je u nás jako normálně. Teda jako dřív - já si na to upřímně řečeno pořád nemůžu zvyknout. V lednu mi to došlo a žalostivě jsem se ho ptal - A to mě tu necháš samotnýho s maminkou? :1: Ale chodí k nám a často oba :) A vůbec, může být rád, že mu pořád přebírám různé balíky s elektronikou :)))

• Mariana
    Mariana, 28.5.19 15:06:46  

Zdravím, tohle počasí mi maximálně vyhovuje, jenže můj dýchací systém je jiného názoru a už několik dní se tak trochu dusím. Zvládám jen to nejnutnější ( hlavně vaření, protože jsem mlsná ) a jinak na většinu času zalezu do pelíšku, připojím se na kyslík a chvilku se pokouším číst. To mi dlouho nevydrží, protože za chvíli stejně usnu, ale pak jsem zas na chvilku fit. Naštěstí mne nic a nikdo nehoní...Přeji všem lepší dýchání a sobě taky :1: M.

• Romaneta11
    Romaneta11, 25.5.19 16:27:13  

Carbone, máš šťastnou povahu a já bohužel ne. Když jste s Mariankou psali o těch posledních věcech, tak já až přijde čas, tak bych chtěla odejít od " čistého stolu ". No jo, ale je otázka jestli to není jenom přání :15: a jestli to dokážu realizovat. :9: Dneska je bezvadný počasí, májový deštík a už zase sluníčko a příjemná teplota. Přeji všem dobré dýchání :15:

• Mariana
    Mariana, 22.5.19 14:31:16  

Nejsem určitě jediná, koho ta smutná zpráva přivedla na myšlenky o vlastním konci. Před tím stejně nikdo neuteče, tak se snažím ke všemu přistupovat racionálně. Dělím, věci na - dokud tu jsem a - až tu nebudu a připravuji se, jako bych měla někam odjet. Už jsem toho spoustu vyhodila, na nepotřebné dokumenty jsem si pořídila skartovačku a na předem domluvené místo shromažďuji ty potřebné. Počítám, že na to mám asi tak tři roky, tak se sice nehoním, ale nechci něco nechávat na poslední chvíli ( tu bych mohla prošvihnout ). Tak hlavy vzhůru a hlavně příjemné dýchání. M. :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.5.19 20:00:43  

Nic nepočítej, kašli na to :2: Když mi doktor Chlumský z Krče řekl, že už nemám žádnou rezervu (on to vlastně pošeptal manželce a ona mi to vyslepičila), u notářky jsem udělal poslední pořízení a děj se vůle Páně. Jaképak copak :4: I teď mám ve všem bordel, ale zcela neracionálně si nedělám starosti. Ať si dělají starosti oni - teda rodina :)

• Mariana
        Mariana, 24.5.19 10:54:13  

Ahoj, já ani poslední vůli sepisovat nemusím, protože mi ze všech blízkých zůstala jen dcera. Problém vidím jinde - mám hodně velký byt a spoustu věcí a dcera se o nic tady nezajímá. Když to nedám do pořádku, tak si po mém odchodu může značně zkomplikovat život. Tvoje manželka určitě o všem v bytě ví, tady je to bohužel jinak. Přeji krásný den a spoustu kyslíku. M. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.5.19 12:14:20  

Dceři nech papíry, které na ní budou chtít, třeba kvůli převodu, já nevím, v poslední době jsem to zařizoval (byt po mámě), začal jsem katastrálním úřadem, bylo mi z toho úplně špatně :5: :6: Byrokrati. Včera Plynárenská, plyn a elektřina ... Naštěstí na mě byli hodní :), konečně je to převedeno na mě, i když tam už dlouho bydlejí podnájemníci, vesměs bývalí spolužáci mého syna, žádní cikáni :))) Tak mu to nájemné nechávám.
          Velký byt? Jestli máš zbytečný nábytek, nech ho odvézt, jsou různé firmy ... A ještě si kup něco pohodlného, třeba takové velké měkké křeslo s velkou lampou je k nezaplacení :2: :4: Co se omezovat ... si myslím :) Koupím si bílé tenisky Lacoste za 2.500 tis. , třebaže je to spíš pro mladší ... :15: Proč bych si neudělal radost. Totéž radím tobě, mohu-li. Co se starat :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.5.19 12:05:27  

Hezký den dneska, je docela příjemně :)

• Romaneta11
    Romaneta11, 13.5.19 21:58:29  

Byla jsem pověřena Vám oznámit moc smutnou zprávu : Dnes zemřela " vanilka46 ".
    ---------------------------------------------------------

• Mariana
      Mariana, 13.5.19 23:46:49  

Čtu tu zprávu pořád dokola a svírá se mi u srdce. R.I.P.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.5.19 10:37:35  

To je smutné! Člověk tomu ne a nechce věřit :5:

• berdas
      berdas, 14.5.19 21:49:41  

Moc smutné čtení,je mi to upřímně líto.

• Romaneta11
    Romaneta11, 10.5.19 16:22:15  

Zdravím všechny a přeji hezký a u nás i slunečný den. Jak jsem psala o tom svým CT plic a možným endoskopickým volum redukčním výkonu - tak nic nebude, moje plíce nejsou vhodné a výsledek by nebyl uspokojivý. :9: Tak jedu ve starých kolejích, mám přijít v červnu a vyzkoušíme nějaký nový lék.Teď jsem pár dní přidušená, ale snad bude líp. Ať se Vám dobře dýchá !! :15: :15:

• Mariana
      Mariana, 12.5.19 12:32:55  

Ahoj Romanetko, to vůbec nevadí, aspoň Tvoje doktorka má zájem něco řešit a určitě na něco přijde. Já takové štěstí nemám, nedostanu ani odpověď na konkrétní přímo položenou otázku. Co si sama nenajdu na netu, to nemám a nevím. Navzdory tomu ale zatím všechno zvládám a když už "nestačím s dechem", tak si zalezu do pelíšku s knížkou, připojím se na kyslík, stejně ale za chvíli usnu. Přeji sváteční nedělní dýchání :2: . Pa M.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.5.19 13:25:57  

Taky usínám ... :15: Koupil jsem si dvě nová CD Toulky českou minulostí (každé 50 dílů) a zaspal jsem zavraždění Albrechta z Valdštejna i další věci. Proto si to musím pouštět pořád dokola :)
        Není-li dnes Den matek? Včera totiž syn přinesl své matce karafiáty, dort aj. Já nic, jsem přece jen pouhý manžel. Ostatně 9.5. na své narozeniny toho dostala dost.
        Také přeju pěkné nedělní dýchání :2:

• Romaneta11
          Romaneta11, 13.5.19 17:36:17  

Carbone, tak mě napadlo, jestli Ty nechceš změnit dějiny :1: , když nikdy nenecháš Albrechta zemřít a raději usneš :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.5.19 19:24:54  

No už jsem se všechno dověděl i s detailama. Ono bylo leccos jinak, ale dneska to není jiný. Taky nám leccos povídají ... :1: :1:

• Romaneta11
        Romaneta11, 13.5.19 17:33:30  

Ahoj Marianko,nepřemýšlela jsi o změně doktora, když nejsi spokojená ? Já jsem před více jak 4 lety taky stála před tím rozhodnutím a bylo mi to to hodně nepříjemný. Teď jsem moc ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Pa :15:

• Mariana
          Mariana, 13.5.19 19:36:18  

Ahoj Romanetko, to víš, že o tom přemýšlím. Já se k této doktorce dostala úplnou náhodou, když jsem na plicní doprovázela známou na punkce. Doktorka si všimla, že divně kašlu, tak mne poslala na řadu vyšetření a výsledkem byla diagnóza CHOPN III. Tak nějak se rozumělo samo sebou, že k ní budu docházet i dál a nevšimla jsem si hned, že o té nemoci toho moc neví. Už tam chodím 10 let a netuším, jak bych si našla někoho jiného. V létě jdu na kontrolu, tak zkusím do té doby něco vymyslet. Přeji výtečné dýchání. Pa M. :2:

• berdas
    berdas, 7.5.19 23:00:42  

Dodatek: starej,blbej,artroskopicky je nesmysl,správně laparoskopicky.Uvízlo mi to v palici protože mému ml.synovi dělali nedávno koleno.( těžký uraz z motokrosu před několika lety.Omlouvám se za mojí blbost.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.5.19 14:41:15  

Nojo, to je rozdíl :15:

Díky, kamaráde, přes léto si oddechne, v červnu jede --- už nevím, ke všem čertům nebo muslimům, snad si jí tam nenechají :))) , zatím se jí v Turecku ani v Alžírsku nic nestalo, v září asi do Číny, ještěže to nikdo neví, jinak by to schytala! :1: :1: Vrátí se a hop! na operaci, snad už bude připravená.

• berdas
    berdas, 7.5.19 21:46:13  

Zdravím , dlouho jsem tady nebyl,když tak procházím Vaše příspěvky tak je mi trapné něco popisovat s mým chopn 1,ale chtěl jsem jenom ke Carbonovi,já i moje žena chceme podpořit Tvoji manželku v její nemoci ohledně ledviny, měl jsem dost času velice podrobně se obeznámit s karcinomem ledvin,postupy,léčbou atd.Dle mého názoru když píšeš na kdy je objednaná k zákroku tak podle mne to bude zřejmě resekce,často se to provádí artroskopicky,případně roboticky.Držíme palce.

• Mariana
    Mariana, 6.5.19 08:49:29  

Měla bych pokračovat v započaté debatě o křečích, ale tam by už nikdo nehledal, takže: dnešní noc byl NOV a já vyzkoušela proti křečím kromě magnézia ještě Brufen, po 4 hodinách Ibalgin, napatlat na nohy Voltaren, perličkovou koupel na nohy, ponožky + teplé ponožky, chodit, sedět, ležet... usnula jsem kolem páté ranní. Cítím se mizerně, jdu ještě spát. Pa M. :2:

• Mariana
      Mariana, 7.5.19 11:26:05  

Další pokračování: noc na dnešek začala stejně, akorát jsem použila magnézium rozpustné + Brufen, ale pak už bylo všechno jinak. Úplně bez bolestí a nepříjemných pocitů jsem spala s cca hodinovými přestávkami 3 + 4 + 2 hodiny a je mi fajn. Spala jsem na kyslíku, tak si ještě zafuním do "šejkru" a budu jako zdravá. Posílám všem dávku čerstvého kyslíku. Pa M.