Krav Maga

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
freekarol (2016-09-30 00:53:24)liyliyth (2014-11-28 16:45:19)
Krav Maga
Založeno: 5. 10. 2013 | Příspěvků: 41 | Členů: 2

Krav Maga je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.9.16 20:17:52  

Koukám, žádný velký zájem.

• liyliyth
    liyliyth, 23.9.14 16:28:47  

:7: :10:

• Pochcanek
    Pochcanek, 7.2.14 13:28:29  

https://www.facebook.com/events/526407370807082/

• Drzoun
    Drzoun, 15.12.13 09:55:28  

asi pujdu do kroužku :2:

• Drzoun
    Drzoun, 11.12.13 18:26:23  

Krav Maga je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Dnes krav maga používají všechny složky Izraelských ozbrojených sil (regulérní síly i speciální jednotky Sajeret), zpravodajské služby Mossad a Šin Bet, americké CIA, FBI, DEA, U.S. Marshals a další federální agentury, některé složky amerického letectva a pobřežní stráže, dále několik amerických policejních sborů (včetně SWAT týmů), francouzská elitní jednotka GIGN, Belgická armáda a dalš

• freekarol
      freekarol, 11.12.13 21:49:55  

To je jak číst reklamní leták. :14:

• LuTX.11.2010
    LuTX.11.2010, 6.11.13 09:15:12  

KM asi nedělá moc lidí, zvl. mezi členy komunit jich nebude moc :) - mělo by se zde připustit (více) OT. Co se týká MA.

• liyliyth
      liyliyth, 13.11.13 11:46:16  

Vzhledem k tomu,ze zde nechavam i tve zbytecne osobni vypady je zrejme,ze jsem tolerantni spravce,tudiz pole mate volne.

• freekarol
      freekarol, 13.11.13 13:38:56  

Jak vidíš, tak už tu proběhla off topic diskuse o WT. :13:

• LuTX.11.2010
      LuTX.11.2010, 15.11.13 13:36:49  

Osobní výpady!!! :7: :12: Já????

• shalom.telaviv
    shalom.telaviv, 2.11.13 23:03:01  

zdravim vsechny ..dotaz-liyliyth..tak v israeli dokonce s duchem sionistickym..no a kdy,kde u koho?

• LuTX.11.2010
      LuTX.11.2010, 6.11.13 09:11:38  

Paul Johnson ve svých Dějinách židovského národa se o KM nezmiňuje, ale také nemůže vědět všechno! :10: :2:

• liyliyth
      liyliyth, 14.11.13 06:27:47  

Ahoj. Zdravim letectvo.
      Kurz zastitoval Gidon. Instruktori se stridali.
      A ten sionismus?No asi to byl muj interni pocit z celeho pobytu......

• shalom.telaviv
        shalom.telaviv, 18.11.13 13:51:35  

no a kdy,kde?pokud na mysli mame jednoho a toho sameho gidona..on neco zastitoval,zajimave,on znam je tim,ze jen vlastni kurz-hodne pokrocilych-protezuje...

• LuTX.11.2010
    LuTX.11.2010, 27.10.13 10:46:40  

Mimochodem, nechcete se podívat (a přispět, samozřejmě:) na fórum Wing Tsun? NENÍ jen pro ty, kdo to dělají. Prošel jsem v posledních cca deseti dnech tři oddíly ke srovnání, poslední jsem si vybral, i když je to dál ... :((( Shotokan ale budu dělat jednou týdně.

• freekarol
      freekarol, 27.10.13 23:29:42  

Mne Leung Ting a Kernspecht nevoní=WT. Mluvit o podvodnících(viz jak přivedli WT do Číny, které tam zaniklo či vydávání legendy o vzniku WT za fakta), je ztrátou času. Osobně se mi zdá, že nejhodnotnější informace o tomto stylu nabízí směr Ivana Rzounka.

• LuTX.11.2010
        LuTX.11.2010, 5.11.13 09:45:50  

Jistě, těch legend není třeba si všímat :2:

• TX.2010
    TX.2010, 13.10.13 14:44:42  

Ahoj, jsem na tom jako chatka88, ale jen podle zběžného pohledu se mi to zdá příliš surové -- pro mé kosti ... :1: Teď jsem přestal s karate (cvičím jen doma) a začal jsem Wing Tsun v oddíle - ale jemně a po svém:)
    Ale budu to zde i na YouTube sledovat.
    Přijďte také na fórum Wing Tsun! :2:

• freekarol
      freekarol, 15.10.13 23:55:05  

Přežití na ulici bohužel není o gymnastice a tanečkách. Podívej se na youtube, jak vypadají napadení, zaznamenané průmyslovou kamerou. Jinak pokud myslíš WT od Leung Tinga, tak díky, už nikdy více. :2:

• J.F.K
        J.F.K, 16.10.13 21:47:48  

Na jedný televizi byl seriál, kde se 2 kluci učí tuhle techniku a pak je učí mistři řemesla. Hodně mě to vtáhlo a těšila jsem se na každý díl. Surový to není, musí se vědět, kam a jak uhodit. :2:

• freekarol
          freekarol, 16.10.13 23:58:00  

Nějak mne to zmatlo. O jaké technice mluvíš? Krav Maga není technika, ale bojové umění. Surový, to je otázka pohledu na věc. Je to podobný, jako když chce někdo dělat sebeobranu, ale přitom nechce mít modřiny. :2:

• J.F.K
            J.F.K, 17.10.13 11:18:01  

Ten seriál byl o různých bojových uměních, škoda že si nevybavím název. Bylo to na Prima Cool? :8: ukazovali jak se dá jedním úderem zabít.

• freekarol
              freekarol, 18.10.13 11:36:49  

Tyhle pořady je třeba brát s rezervou. Viz zabití jedním úderem, to je ideál a jak víme, ideálu se těžko dosahuje. Což je nakonec v Krav Maga vidět, kdy útočníka zahrnou serii kopů a úderů, místo aby spoléhali na to, že dají úder a je konec. :6:

• J.F.K
                J.F.K, 18.10.13 14:27:50  

Kdybych ho brala s rezervou, tak mě vůbec nezaujme. Byl profesionální a dobře dělaný.

• freekarol
                  freekarol, 18.10.13 21:09:13  

To, jak dobře poznáš, jestli byl či nebyl profesionálně dělaný, lépe řečeno jestli tam byli skuteční profíci, záleží na tom, jaké máš zkušenosti. Ale pokud tam ukazovali nějaké zabití jedním úderem, tak to moc velcí profíci být nemohli.

• TX.2010
                    TX.2010, 19.10.13 03:01:41  

Je to tak --- :)
                    WT dělám pro zdraví a pro radost, navíc se to dá dělat různě.

Co se týká řečí o "nejefektivnější sebeobraně" apod., je zajímavé, že tohle o sobě tvrdí snad všechny směry MA. Už ani nepátrám, jak to je ..... :2: Ke skutečné sebeobraně mi musí stačit karate -- přece jen, kdo něco cvičí léta letoucí, už mu to zůstane jaksi v krvi.

• freekarol
                    freekarol, 19.10.13 13:02:16  

Superlativy je vždy brát se zdravým rozumem, je to prostě jen reklama a v reklamě je snad vše nejlepší či nejúčinnější. Dříve bylo modní kung-fu(éra Bruce Leeho), pak to bylo Ninjutsu a dnes jsou to systémy, které provozují nějaké speciální jednotky...

Ono je otázkou, co člověk chce/potřebuje od MA. Jen málokterý dnes nabízí to, čemu se říká přežití. Většinou učitelé učí něco, co je spíše založeno na tom, jak by útočník měl útočit než jak skutečně útočí. Tady je třeba, jaký je rozdíl mezí tím, jak se učí, jak nás někdo napadne nožem a jak je to ve skutečnost(anglicky, v češtině jsem nic nenarazil): http://goo.gl/bdTX1n

• liyliyth
                    liyliyth, 19.10.13 20:54:06  

Opravdu nemohu souhlasit.
                    Mozna je to tim,ze jse se s KM seznamila v Izraeli a ke cviceni se pripojil jakysi sionisticky duch. Je ovsem pravdou,ze v cr najit erudovaneho trenera je zazrak.Povetsine jeto smes jinych bojovych umeni.

• freekarol
                    freekarol, 19.10.13 23:19:31  

Nesouhlasit máte právo, já ale na "pravou" KM nehraju. To je totiž jen o egu. Když něco funguje, tak to funguje a je mi jedno, jak to někdo nazývá či co to má údajně obsahovat/neobsahvat. Takže klidně se půjdu učit k Nir Maman či Itay Gil. Ono dríve či později lidem dojde, že i v samotném Izrali se uči nesmysly a jsou tam podvodníci. Jako si to lidé uvědomili při návštěvě Číny, Japonska, Brazílie či Filipín. :2:

• TX.2010
                    TX.2010, 21.10.13 08:27:26  

freekarol -
                    - útočník vyčká útoku :))) Asi moc ne ....
                    Ať už si myslí, že má převahu nebo ne, je třeba zaútočit jako první - a nekochat se výsledkem. To se mi osvědčilo např. na Smíchovském nádraží. :2:
                    Kdo se z našich lidí učil MA třeba léta v Kitaji :) nebo v Japonsku, tak za 10 let denní dřiny u mistrů něco umí. Jen nechápu, jak tu někdo mohl cvičit ninjutsu, bez učitelů a v naprosto odlišných podmínkách - od dob, kdy n. kvetlo. Ta troufalost! Ti lidé byli tehdy naprosto jiní, jinak jedli, mysleli ----- Mistr Gichin Funakoshi z 20. století je nám už bližší.

• freekarol
                    freekarol, 21.10.13 15:56:41  

Dnešní tzv. RBSD systémy kladou důraz na to, být první, kdo udeří, protože ten většinou na ulici vítězí. Samozřejmě to není tak, že když se na nás někdo divne podívá a bum, už jí preventivně má. :1:

Pokud jde o Ninjutsu, tak to samé by jsme ale mohli říct třeba i o Karate či Joze. Přichází to ze zemí, kde mají jiné zvyky, tradice a asi i morálku.

• TX.2010
                    TX.2010, 22.10.13 13:11:05  

Tak tedy ne jako můj přítel - stál s jinými u šatny a řekl jedné holce: "Ty kur+++, nepředbíhej!" :))) Ona se obrátila dozadu a stěžovala si:"Franto, on mi řekl, že jsem kur+++."
                    A Franta BUM!!! - a měl zlomenou sanici :1: :1: :10:
                    Navštívili jsme ho v nemocnici, byl zdrátovaný a syčel :- Nesmějte se blbci, já nemůžu, mě to bolí .....:DDD

• liyliyth
                    liyliyth, 23.10.13 14:10:37  

A co z toho vyplyva?
                    K***a se nerika,Bohumile....

• TX.2010
                    TX.2010, 23.10.13 21:29:10  

Z toho vyplývá, že někde udělal chybu nebo chyby. Ale ona ho opravdu předběhla, ta ......!!!!! :10: :1:

• liyliyth
                    liyliyth, 24.10.13 08:08:13  

Jednou me taky predbehla jedna mensinova rodinka ve fronte. Skoncilo to tak,ze me(zurici,nadavajici)odnesl pritel pryc hozenou na rameni a ty dotycne drzela tescova ochranka.

• TX.2010
                    TX.2010, 26.10.13 10:07:27  

Z toho plyne, že na takový dobytek máš sebou vždy nositi pepřák (nikoliv tzv. slzný plyn, ten vysychá a není tak účinný) - i do divadla, protože se odtamtud pak vracíš, ne?

• liyliyth
                    liyliyth, 27.10.13 08:31:54  

Pravda. Spolubydlici jej v praci vyuziva,tak mu jeden znarodnim. Ale s mym temperamentem bych rekla,ze se zvysi navstevnost ocnich klinik .

• LuTX.11.2010
                    LuTX.11.2010, 27.10.13 10:43:46  

Ono je to opravdu svinstvo, když dobře míříš a nenecháš si to vytrhnout (!). Jednoho parchanta takhle dost dlouho omývali atd. v nemocnici. Neměl si začínat! :)))
                    Člověk má vůbec myslet na to (předem) co umí a na svou motivaci, projít si škálu svých hodnot. Taky už jsem dostal zbytečně přes držku. Tak mám pěkný můstek, napevno tři zuby. :2: :6:

• liyliyth
                    liyliyth, 27.10.13 21:25:03  

Rvacka je logickym dusledkem diskuze. Pouze v jine forme....

• chatka88
    chatka88, 10.10.13 11:11:50  

ahoj musela jsem se podívat o co vůbec jde..))neznám to..