Perly víry i ateismu

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
eremir (2017-02-23 21:07:50)Pavla.119 (2017-02-23 15:56:44)poutnicek777 (2017-02-23 15:42:37)profesorateista (2017-02-22 10:18:13)Isabel (2017-02-19 18:38:25)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-02-19 18:30:04)chatka88 (2017-01-31 15:48:19)strejczbrna (2017-01-21 20:05:40)slavidan (2016-12-31 22:00:42)Kostic33 (2016-12-18 04:58:48)Paja.119 (2016-12-17 16:43:59)krudox (2016-11-07 11:43:30)Jeffreym (2016-09-01 10:52:38)lastovka (2016-08-01 02:16:02)mat.yz (2016-03-08 22:34:59)sixtap (2015-10-17 22:08:39)a.r.Lucie (2015-10-08 19:40:33)liyliyth (2015-09-01 21:04:37)mnavii (2015-07-21 22:02:25)mistr-flanwen (2014-09-14 20:02:49)chere123 (2014-06-07 18:01:17)tarnes (2014-04-25 23:42:28)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2013-10-26 15:30:46)
Perly víry i ateismu
Založeno: 5. 10. 2013 | Příspěvků: 1 140 | Členů: 23
Správci: Pavla.119 (hlavní), eremir, Carbon.de.Castel-Jaloux

Cokoli je dovoleno.Nic neni tabu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jaspim
    jaspim, 23.2.17 15:21:12  

Celý vědecký svět ví všechno.
    http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4814-vedci-tvrdi-ze-mozna-zijeme-v-pocitacovem-programu

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vedecky-pokrok-privede-lidstvo-do-zahuby-varuje-stephen-hawk/r~dbd365cebe8f11e5aa720025900fea04/?redirected=1487859308

• Pavla.119
    Pavla.119, 17.2.17 19:40:22  

:1: :1: :1: :1:
    Přiznání Iluminátů
    10 leden ·

Existuje několik mimozemských civilizací, které se považují za zvláště pokrokové a mají tendenci sestavovat různé žebříčky vyspělosti jiných planet. Když se na žebříčku ocitnete dost vysoko, přiletí a nabídnou vám aušusový warpový pohon a přihlášku do svého politického paktu. Zemi ale zatím nic takového nehrozí, prý jsme zase o několik pozic klesli kvůli nedávné kauze s četnými rasistickými výroky zaměřenými vůči exotickým modelům v reklamních katalozích.
    No, pro mě za mě, já toho zeleného uječeného zmrda taky nemám rád.
    :1: :1: :1:

• Pavla.119
    Pavla.119, 12.2.17 11:53:54  

Slyšte slyšte (spíš: čtěte ČTĚTE) :1:
    ------------------------------------------
    Pavel.Hangurbadzo, 11.2.17 18:39:52
    Já, co znám kněze, to jsou vysoce inteligentní lidé, ti by nemohli napsat takové nesmysly, jako eremir.

--------------------------------------------
    To je od Pavlíčka hezké, že? :1:

• Isabel
      Isabel, 12.2.17 13:46:24  

je....chtělo by to podobnou reflexi z vašeho břehu....

• Pavla.119
        Pavla.119, 12.2.17 20:00:06  

:1: Podle Pavlíčka byli doposud všichni kněží jenom svatí kozli :1:

• Isabel
          Isabel, 12.2.17 21:21:57  

jářku.........chtělo by to podobnou reflexi z vašeho břehu....

• Pavla.119
            Pavla.119, 12.2.17 21:34:12  

A co by sis tak přála?
            Jak by to asi mělo vypadat?

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 14.2.17 05:56:35  

To chce trochu myslet. Protože zůstávají knězi, jsou svatí kozli. Jinými slovy: Inteligentní člověk nemůže těm přesvatým nesmyslům věřit, a protože jsou nadále knězi, je to jenom pro pohodlné živobytíčko. Dokonce jsem znal jednoho kněze, který se stal ateistou. Ale pro vás je logika jenom sprosté slovo, tak si tím makovičky nezatěžujte! :1: :1: :1:

• eremir
            eremir, 15.2.17 10:33:57  

Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

10. 06. 2016 | 13:30

Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

"Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
            eremir
            eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
            http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

• Isabel
              Isabel, 15.2.17 12:48:32  

to je opravdu perla tento tvůj příspěvek, neplýtvej s ním na všech fórech....

• eremir
                eremir, 15.2.17 21:27:13  

Tak najdi kdy tento vědec napsal něco co nebyla pravda....HA...

Dr. Michio Kaku je mezinárodně uznávaným teoretickým fyzikem. Přestože se narodil na opačném konci Spojených států - v San José ve státě Kalifornie, žije v New Yorku, kde přednáší na City University of New York.

Kaku se začal objevovat v různých televizních pořadech - zejména ve zpravodajství, na CNN, ABC, CBS, NBC, ale také v dokumentárních filmech, seriálech a diskuzích na tématických stanicích jako The Science Channel, The Discovery Channel, nebo v dokumentech vytvořených pro BBC. Jeho znalosti a schopnost prezentovat složité věci způsobem srozumitelným uvažování běžných lidí, jej učinily populárním a žádaným nejen v televizních, ale i rádiových vysíláních a novinových interview. Zatímco ve svých knihách se zabývá především teoretickou fyzikou, v ostatních médiích se dotýká mnoha témat od historie vesmíru, lidstva, vnímání času, až po zamyšlení nad lidskou budoucností - problémy toho, čeho lidstvo může dosáhnout a co přestává být problémem technickým a začíná být problémem morálním.

Za milníky ve filmovém působení lze považovat jeho prezentaci ve filmu ME AND ISAAC NEWTON v roce 1999, který získal Speciální ocenění poroty v roce 2000 na Florida Film Festival. Na Montrealském filmovém festivalu v roce 2005 získal ocenění film OBSESSED & SCIENTIFIC, ve kterém Michio Kaku spoluprezentoval možnosti cestování v čase. Časem jako takovým se obšírně zabývá ve čtyřdílném dokumentárním seriálu BBC - TIME (rok 2006), který se snaží v jednotlivých epizodách poodhalit tajuplnost času, jeho paradoxy, jeho vliv na vesmír a jeho vnímání lidmi.

Kromě popularizace vědy Michio Kaku vystupuje také ve věcech politických, kdy komentuje vliv člověka na globální změnu klimatu, nebo nutnost jaderného odzbrojení. Vystupoval také proti projektu NASA: Cassini-Huygens - družice nesoucí 30 kg plutonia jako radioaktivní palivo.

http://www.csfd.cz/tvurce/51161-michio-kaku/

• Isabel
                  Isabel, 16.2.17 00:59:11  

TAKŽE SPÍŠ SHOWMAN, NEŽ VĚDEC

• eremir
                    eremir, 16.2.17 15:11:59  

Proč asi Britové chtějí výuku kreaconismu
                    je vidět že lidé začínají chápat že jen na evoluci něco nesedí viz se potvrzují slova samotného Darvina.

"Nikdy jsem nepopíral existenci Boha. Jsem přesvědčen, že vývojovou teorii je možné úplně sladit s vírou v Boha. Je nemožné dokázat a pochopit, že velkolepý a nadevše nádherný vesmír a stejně tak člověk povstali jen náhodou. Toto považuji za hlavní důkaz existence Boha."

Charles Robert Darwin, anglický přírodovědec a biolog

Vědci: Jsme zděšeni!

Přední vědci a školské instituce jsou z výsledků výzkumu v šoku. Guardian cituje mimo jiné emeritního profesora biologie z University College London Lewise Wolperta: „Jsem zděšen. Ukazuje to, jak nedovzdělanou máme veřejnost. Inteligentní projekt ani kreacionismus namají žádnou souvislost s vědou, je to čistě náboženský koncept. Neexistuje o nich žádný důkaz, musí zůstat mimo hodiny přírodních věd.“

ČTĚTE TAKÉ: Jak vznikl život? Uměle vytvořená molekula nabízí řešení

Ale například Alison Ryanová z Asociace učitelů míní, že dobrý učitel, který má hodinu pod kontrolou, se nemusí nastínění kreacionismu a projektu vyšší inteligence obávat. „I učitelé přírodních věd mohou představit oba směry, které někteří lidé vyznávají, ale upozornit, že pro ně není žádný důkaz,“ dodává Ryanová.

http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-technika/vedci-v-soku-britove-chteji-vyuku-o-stvoreni_145370.html

• Isabel
                    Isabel, 16.2.17 23:15:09  

.....a ti vědci, kteří jsou zděšeni jak nedovzdělanou veřejnost mají, jsou ti stejní vědci, kteří potvrdili teorii japonce Kaku o existenci boha?
                    Pocohopil jsi, co se v článku píše?

• profesorateista
                    profesorateista, 22.2.17 10:18:12  

Musím uznat že věřící mají pravdu ,snad najdou i ostaní ateisté odvahu to také přiznat.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.17 15:48:43  

Neříkej VY nebo MY. Všichni patříme do jednoho kulturního okruhu. A všichni musíme dávat pozor, aby se sem salámovou metodou nedostala ta sběř.

• eremir
      eremir, 13.2.17 07:31:36  

No vida aspoň to moje snažení k něčemu bylo. :1:

• Pavla.119
        Pavla.119, 13.2.17 16:38:25  

:1: Jj! Pavlíček nechtěně přiznal, co si myslí o farářích :1: :1: :1:

• eremir
          eremir, 13.2.17 18:08:56  

:1:

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 14.2.17 06:01:12  

Já co znám kněze.... znamená, že znám všechny kněze? Zase manipuluješ s fakty, že? Ale já tě chápu, když nemáš žádné argumenty, nic jiného ani dělat nemůžeš! :1: :1: :1:

• eremir
            eremir, 14.2.17 20:25:12  

Teď si se PAVLE NACHYTAL. :1: :1:

• Pavla.119
              Pavla.119, 14.2.17 20:59:19  

:1: To nezakecá :1:

• eremir
                eremir, 14.2.17 21:00:22  

:1: :1:

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 18.2.17 09:33:34  

Klidně si tomu věřte! :15: :15: :15:

• Pavla.119
                Pavla.119, 18.2.17 11:09:38  

To už nezakecáš....

• eremir
    eremir, 2.2.17 01:03:00  

Přijde ateista na vysokou školu
    a náhodou probírají Bibli svatou .
    Ateista chce dotyčné oslnit tak se hlásí
    a praví že země je placatá je jasný nesmysl.
    Učitel se diví jak k tomu přišel ,tak mu odpoví ,
    možná si pleteš planetu zemi s jakoukoliv zemí na zeměkouli ,to nic ,vždy víc přemýšlej a míň mysli a to se spraví.

NEPŘIPOMÍNÁ vám to vážení něčí myšlení?

• jaspim
      jaspim, 2.2.17 20:34:15  

Mně to připomíná tohle:
      26 A on řekl k němu: V Zákoně co jest psáno? Kterak čteš?

27 A on odpověděv, řekl: Milovati budeš aPána Boha svého ze všeho srdce svého, a ze vší duše své, a ze vší síly své, i ze vší mysli své, a bbližního svého jako sebe samého.

aDt 6,5; 10,12; 30,[6].16; bLv 19,18; Ř 13,9; Ga 5,14; Jk 2,8

28 I řekl mu Ježíš: Právě jsi odpověděl. To čiň, aa živ budeš.

aLv 18,5; Ez 20,11

29 On pak chtěje se sám ospravedlniti, dí Ježíšovi: A kdo jest emůj bližní?

[eEx 2,12]

30 I odpověděv Ježíš, řekl: Člověk jeden šel z Jeruzaléma do Jericho, i upadl mezi lotry. Kteříž obloupivše jej a zranivše, odešli, odpolu živého nechavše.

31 I přihodilo se, že kněz jeden šel touž cestou, a uzřev jej, pominul.

32 Též i Levíta až k tomu místu přišed, a uzřev jej, pominul.

33 Samaritán pak jeden, cestou se bera, přišel až k němu, a uzřev jej, milosrdenstvím hnut jest.

34 A přistoupě, uvázal rány jeho, naliv oleje a vína, a vloživ jej na hovado své, vedl do hospody, a péči o něj měl.

35 Druhého pak dne odjíti maje, vyňav dva peníze, dal hospodáři, a řekl: Měj o něj péči, a cožkoli nad to vynaložíš, já když se vrátím, zaplatím tobě.

36 Kdo tedy z těch tří zdá se tobě bližním býti tomu, kterýž upadl mezi lotry?

37 A on řekl: Ten, kterýž učinil milosrdenství nad ním. I řekl jemu Ježíš: Jdi, i ty učiň též.

• eremir
        eremir, 8.2.17 11:44:03  

Tak nový rok jsem začal s motem ,že jdu do nového roku s Boží pomocí ,říká se kdo je s Bohem tak Bůh je sním ,říkám si vyzkouším to jako moudrý napúl věřící a napůl ateista,nic nemůžu ztratit jen získat a jen si pořád říkám, když do něčeho jdu tak z Boží pomocí,a tak plyne čas a trochu hodnotím ,pozoruji že se mi vše daří,čím to asi je ,nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu, že by zázrak,mám mnohem více energie,více si hlídám zdravou stravu a co čert nechtěl stalo se že jsem si uvědomil jak si ateisté pletou pohádkové peklo s pravým a od té doby mě provází divné štěstí,přijdu domu za plotem forota dřeva zdarma,sousedi poráželi starý obrovský ořech , ten rozřezali ,měli to vyhodit ,tak mi to dali ,čekám tři auta ,nikdy se nestalo za deset let že by přijeli všechny tři najednou takže je nemusím vyhlížet no už se vám stalo že přijeli dva popeláři najednou ,plasty a směs a jěště k tomu pošta .No co k tomu dodat ,snad že hájit pravdu o peklu nese čertovské ,nebo snad náhodné štěstí,vsadil jsem sportku ,tak uvidím.

• Pavla.119
          Pavla.119, 8.2.17 11:52:55  

Na výhru zapomeň.

• eremir
            eremir, 8.2.17 12:22:17  

Ono bohatě stačí když kdo si tohle přečte , uvědomí si pravdu že nic nestojí být s Bohem ,tak Bůh by mohl být sním ,tak může jen získat a když se ve věřících probudí Boží energie tak argumenty zasypou milé ateisty že se z toho dají na modlení.

• jaspim
              jaspim, 9.2.17 20:40:58  

Myslet jinak neznamená automaticky nemyslet vůbec.

• jaspim
          jaspim, 9.2.17 21:00:24  

Tady pozvolna končí JPP.

• eremir
    eremir, 1.2.17 20:57:03  

Tak konečně začínají ateisté přiznávat že evoluce nic nestvořila a že to trvalo co.

:7: s tím humanitárním ožarým bombardérem nemám nic společného.
    eremir
    eremir, 1.2.17 18:55:13 reagovat@!!!
    Proč asi papež uznal evoluci co myslíte
    nebude to tím že je buď součást Boha nebo jak říkám já Bůh je sama evoluce .

http://www.znamenicasu.cz/papez-uznal-evoluci-a-teorii-velkeho-tresku-neni-to-proti-bibli/
    PPP
    PPP, 1.2.17 19:46:21 reagovat@!!!
    Protože ta báchorka o uplácání člověka z bláta, je už neudržitelná i pro mnohé věřící?
    To že se Země točí kolem Slunce, už církev taky uznává?
    eremir
    eremir, 1.2.17 19:50:54 reagovat@!!!
    A NEBO TAKY JE JASNÉ že když není Bůh osoba tak Bůh je sama evoluce .
    Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 1.2.17 19:56:10 reagovat@!!!
    Tak už si udělej jasno. Nejdříve blekotáš, že Bůh je energie, teď zas to má být evoluce. Jaká hovadina z tebe vyleze příště? :8:
    eremir
    eremir, 1.2.17 20:38:23 reagovat@!!!
    S tou pravdou se nauč žít ,já jen říkám co tvrdíte vy že vše stvořila evoluce a tedy je i Bůh a vy to náhle zapíráte ,zajímavý postoj.
    Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 1.2.17 20:45:50 reagovat@!!!
    Nepřeskočilo ti? Evoluce nikdy nic nestvořila a ani nestvoří. Kde jsi na takovou ocasovinu přišel, že tohle tvrdí ateisté? :8: Asi je to jenom tvoje nelogická úvaha! :1: :1: :1:
    eremir
    eremir, 1.2.17 20:53:32 reagovatsmazat@!!!
    To jsem rád že jste dostal rozum ,doufám že to vzápětí nebudete popírat ,hned to jdu všude ukázat
    jako ukázku kde konečně ateisté přiznávají že EVOLUCE NIC NESTVOŘILA.

https://www.diskutnici.cz/forum/1566-prehmaty-katolicke-cirkve/

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 14.2.17 06:09:31  

Tvoje myšlení probíhá takto:
      e: Pánbíček je ve všem, tedy je i v Rákosníčkovi!
      x: Rákosníček je pohádková postavička, müsliteli!
      e: Sláva, konečně vám došlo, že Rákosníček nemůže nic stvořit, takže zbývá pánbíček!
      Opravdu se cítíš zdráv, müsliteli? :8:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 14.2.17 06:39:57  

A jak potom vysvětlíš svoje tvrzení, že Bůh je evoluce? :8:
      eremir, 14.2.16 09:09:40 reagovat@!!!
      Otevři přece oči a sám můžeš vědecky porovnávat
      a posoudit zda rovnice sedí nebo ne,podle rovnice
      vychází Že Bůh je evoluce
      Věřící vždy tvrdí že Bůh je ve všem a všude
      evoluce je ve všem a všude
      Věřící tvrdí že Bibli psali lidé ale řídil je Bůh
      Jestli není Bůh tak je pravda že lidi při psaní ŘÍDILA JEN EVOLUCE TAKŽE

EVOLUCE = BŮH

A... BŮH = EVOLUCE.....PLATÍ a zkuste ji vyvrátit
      a nebo na ní pracovat .

A dále tvrdíš, že Bůh je energie:
      Založil sis na to dokonce fórum:
      https://www.diskutnici.cz/forum/2943-dukaz-ze-buh-je-energie/first/142/

Jinými slovy: Stále víc se zamotáváš do svých lží a výmyslů. :1: :1: :1: :1: :1:

• jaspim
    jaspim, 16.12.16 10:00:52  

Kdo prochází uchem jehly :
    https://www.worldslastchance.com/biblical-christian-beliefs/placat-zem-biblick-pravda-v-nestabilnm-svt.html

• profesorateista
      profesorateista, 12.1.17 08:52:10  

Tady je vidět jak ateisté někteří nechápou
      že kdysi v dávné době nic jiného neznali
      tak prostě psali co znali a dnes jsou z toho někteří
      u vytržení jak to ,přitom se stačí prostě domyslet,ale to by se muselo myslet.

• jaspim
        jaspim, 12.1.17 15:23:16  

Dobře stačí se prostě myslet a domyslet.
        Kdo prochází uchem jehly?

• strejczbrna
          strejczbrna, 13.1.17 01:01:51  

Ježíš marja i malé dítě ví že v dávné době to byly poznatky které lidé znali a nic jiného takže logicky si mysleli že mají pravdu a je to strašně inteligentní zábava si dělat z vědomostí dávných předků ,co myslíte budou v budoucnu lidé taky si dělat legraci z naších vědomostí?

• jaspim
            jaspim, 13.1.17 13:25:35  

Četl jsi vůbec ten článek? Tak dopadla pravda, když se člověk snaží myslet a domýšlet si něco, vyjde mu tenhle paskvil o placaté Zemi.

• eremir
              eremir, 25.1.17 14:46:33  

Omlouvám se ateistům pravda je někdy krutá a já zní mám dost často legraci a
              pravda je neměl bych mít z toho takovou legraci co?
              Člověk stvoří auto ,následně probíhá vývoj po čase se najdou jedinci co uvěří že auto stvořil jen vývoj a né člověk a není pravda moudré z toho mít legraci ,přitom v national geografic popisují proč myšlení lidí zaostává že věří jen v následný vývoj,jak praví kdejaký myslitel z dávné doby by dnešní myšlení zahanbil a důkaz že nikoho z velkých řeckých myslitelů ani ve snu nenapadlo věřit jen že vše stvořil následný vývoj.

Crabtree například tvrdí, že pokud by se v čase podařilo do dnešní doby přesunout průměrného Athéňana z éry před více než dvěma tisíci lety, patřil by k nejlepším myslitelům a byl by emočně mnohem stabilnější. Podobně někteří antropologové dokonce tvrdí, že lidstvo dosáhlo vrcholu vývoje před 40 000 lety v éře lovců sběračů a od té doby degeneruje s rozvojem civilizace, což mimo jiné dokumentuje zmenšování mozkovny.

http://www.national-geographic.cz/clanky/kam-povede-evoluce-cloveka-vyviji-se-lidstvo-nebo-uz-jsme-dospeli-k-vrcholu.html

• jaspim
    jaspim, 6.12.16 21:52:58  

Malá perlička pro všechny: Země tvaru disku.
    http://technet.idnes.cz/placata-zeme-mytus-kteremu-verime-i-v-21-stoleti-fr1-/veda.aspx?c=A160219_154720_veda_pka

• eremir
      eremir, 11.12.16 11:54:30  

Tak ateisté věří že evoluce je mutační vývoj
      a hle světe div se nejnovější výzkum ve fyzilogii
      potvrzuje že zdravá buňka díky autofágii recykluje kolem sebe odpad a zmutovaná to nedokáže a tím dochází k patologickým jevům a tedy nemocem jako je cukrovka a podobně .Takže mutace je prokázaná chyba a tedy padá celá teorie o EVOLUCI?

• jaspim
        jaspim, 12.12.16 10:06:51  

Evoluce je řada změn a beze změn by nebyl vývoj.
        I mutace je změna vedoucí k vývoji.
        Třeba tady: https://heavenawaits.wordpress.com/leviathans-home/

• Carbon.de.Castel-Jaloux
        Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.12.16 17:54:39  

Evoluci si můžeme představit je nekonečnou řadu strašně velkého množství maličkých změn; nikdo z lidí nedokáže určit, kam všechno povede. To se nám to hezky říká, že šavlozubý "tygr" se tak dlouho vyvíjel ke svému dobrému, "vyvinul si" v závodech ve zbrojení strašlivé tesáky, ale nakonec (žádné nakonec ve skutečnosti není) se kvůli nim nemohl ani nažrat. Nebo postupně rostoucí pravěký jelen se stále mohutnícími parohy; až "zjistil", že kvůli nim nemůže do lesa ... To jsou jen dílčí VIDITELNÉ a názorné patníky, ale změny probíhají pořád.

Co vedlo, např., ke změně člověka, který vyrostl v rodině bezbožníků (:-))) a který uvěřil a dal se ve středním či pozdějším věku pokřtít a stal se laos (Boží lid)? Před tím, než se obrátil na kněze, se musela odehrát strašná spousta malinkých , neviditelných změn. Které ovšem po křtu pokračují; tím vlastně všechno začíná.