Věřící vs. ateisté

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2018-01-23 21:09:23)radkojaga (2018-01-23 20:57:38)ALAIN12 (2018-01-23 19:50:23)visitor77 (2018-01-23 19:02:13)Ondi (2018-01-23 17:46:27)Krysa (2018-01-23 16:18:48)tom.sawyer (2018-01-23 16:12:15)Pavla.119 (2018-01-23 13:29:47)strejczbrna (2018-01-23 13:05:46)eremir (2018-01-23 12:35:24)DalkoT23 (2018-01-23 09:53:10)9marie04 (2018-01-22 23:14:23)Divobyj (2018-01-22 18:42:49)chatka88 (2018-01-21 13:06:17)profesorateista (2018-01-21 11:05:10)arecuk (2018-01-19 19:52:38)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-01-18 15:17:03)Kostic33 (2018-01-17 10:55:25)poko (2018-01-14 14:44:18)radiac (2018-01-06 14:35:48)paravan (2017-12-30 18:04:12)osoba (2017-12-19 23:44:56)Bergamp (2017-12-13 23:10:21)
Věřící vs. ateisté
Založeno: 4. 10. 2013 | Příspěvků: 11 368 | Členů: 57
Správci: Pavla.119 (hlavní), eremir, Carbon.de.Castel-Jaloux

Diskuze pro všechny tolerantní přispěvatele. Příspěvky porušující pravidla, provokace apod., budou mazány. K vyřizování osobních sporů používejte vzkazy, nebo e-mail. Děkujeme.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Ondi
    Ondi, 23.1.18 15:47:51  

Tak aby bylo jasno, za to, že považuji základnu křesťanské ideologie - bibli - za pohádky a vyšperkované polopravdy se omlouvat nebudu. Jsem ten, který jsem. Tady stojím a nemohu jinak. :1:

Pobožným jejich bohy neupírám a opakovaně píšu, že si myslím, že je dobře, že ty své bohy mají, když jim to usnadňuje bytí a zmenšuje strach ze života a jeho konce.

• nikdoinic
      nikdoinic, 23.1.18 16:07:51  

No vidíš Ondi ty píšeš o sobě: "Jsem ten, který jsem" a tak se jmenuje i Bůh živých, tedy představil se tak Mojžíšovi JSEM, KTERÝŽ JSEM a synům vzkázal:JSEM poslal mne k vám.

• blablabla
        blablabla, 23.1.18 16:11:52  

A kolikrat tuhle blblost jeste vytahnes? Asi si rikas ze kdyz to budes porad opakovat tak jednoho dne tomu nekdo uveri ale to neni moc pravdepodobne.

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 16:20:18  

No ale to je nábožesntví Boha živých, uvědomění si svého JSEM a bližní milovati tak jako sebe, tedy i ty vzdálené že, teť to zrovna čtu: https://www.evangnet.cz/bible?b=mt5,43-48

• blablabla
            blablabla, 23.1.18 16:55:35  

A toho tveho boha zivyvch znaji i ostatni? No, mas v tom zmatek a to uplne.

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 16:57:57  

Nemám v tom zmatek, právě že v tom mám jasno ale ty by jsi se mohl představit v lepčím světle:-)..

• blablabla
                blablabla, 23.1.18 17:52:57  

To me vubec neprekvapuje ze v tom mas jasno. To samo osobe neco naznacuje ale to nebudu komentovat.
                Ty me ale vubec nechapes. Ja nechci byt v dobrem svetle ale prave naopak. Bohuzel moje povaha mi nedovoly spachat zadny zlocin proti lidkosti a tak jsem se musel stat Ateistou abych se dostal do pekla. Nekdo se prece musi postarat o ty miliardy a miliardy nepokrtenych deti kteri se tam smazi a nebo ne?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 23.1.18 18:15:53  

Jo to oceňuji ten příspěvek od Tebe blablabla, 22.1.18 17:53:04 se mi líbí:-).
                  Jen jsem Ti ho nepochválila to aby jsi nespichnul:-).
                  To sem se fakt smála:-).
                  To je dobrý.

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 16:24:07  

Jo a v Deuteronomium 6. píšou že si to máme připomínat porád:
          5 Protož milovati budeš Hospodina Boha svého z celého srdce svého, a ze vší duše své, a ze vší síly své.
          6 A budou slova tato, kteráž já přikazuji tobě dnes, v srdci tvém.
          7 A budeš je často opětovati synům svým, a mluviti o nich, když sedneš v domě svém, když půjdeš cestou, a léhaje i vstávaje.
          8 Uvážeš je za znamení na ruce své, a jako náčelník mezi očima svýma.
          9 Napíšeš je také na veřejích domu svého a na branách svých.

Tak že to není ku škodě ni dnes:-)a připomíná to i Ondi:-).

• blablabla
            blablabla, 23.1.18 16:43:54  

A proc tvuj Buh prikazuje vsem aby ho milovaly? Jaky to ma smysl? Proc chce byt tolik milovan?

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 16:53:37  

Asi cítí málo lásky:-(

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 16:28:07  

Tak že žádnej Ježíš na kříži a Panenka Marie s jezulátkem, což je modloslužebnost ale pěkně k bližním svým tak jako k sobě, když to jde, což ono to docela často nejde že:-).

• blablabla
            blablabla, 23.1.18 16:48:05  

Potom co tu dnes predvadis te opravdu nejde brat vazne. Kazes a kazes ale chovat se podle toho co kazes uz ne.

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 16:55:23  

Nebudu se přetvařovat, mezi mnou a Tomem to dlouhý roky není dobrý, porád jenom a to velice nenápadně sebe vyvyšuje nade všechny a na to ja mu nenaletím.

• Ondi
                Ondi, 23.1.18 17:38:33  

Jestli se k tomu mohu vyjádřit, tak jak se tu Tom vyjadřuje, řek bych, je velmi tolerantní a ohleduplný k pobožným. Nijakého vyvyšování (nad jiné) jsem si nevšim.

Víš nikdonic, když je někdo neoprávněně osočen, tak se může buď ospravedlňovat a nebo přerušit kontakt. Na to ospravedlňování je ale nutný objektivní a neutrální soudce, který posoudí výtky a argumenty ... a to na foru není možné.

Osobně si myslím, že poslání diskuzního fora je diskuze o objektech zájmu a ne o diskutujících samotných.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 23.1.18 18:35:12  

Jojo no jo, polepčím se, ale tak všimli si lidi že jsem z Toma opět vytočená, tak jako obvykle, tak sem to chtěla vyjasnit že mám vleklej problém s ním, ale jo vyvyšuje se a rád, ja si to všimla, místo Boha chce asi že podstrčit sebe k uctívání:-)a k tomu nejdříve musí přeci zničit všechny věřící a na tom usilovně pracuje už mnoho let, vysmívá se jim a tak podobně, k čemu mu to jinak je i Bohu se vysmívá, chce lidem otevřit očka, ale co nabízí aby viděli, jenom jeho jak je dobrý že se bez Boha obejde?
                  Ale mně se takovej jim nastrčený "bůh" protiví..

• Ondi
        Ondi, 23.1.18 17:29:47  

Mojžíš kecá, nic jsem mu neříkal.

• Adalbert
    Adalbert, 23.1.18 15:21:05  

Díval jsem se na definici ateismu a je to dost široký pojem. Každopádně je to o odmítání Víry a to různými způsoby...
    Pro místní militantní fanatiky: vy se nejen tady chováte hůř, než kdejaký ateista... Jste pokrytci, lháři a demagogové. K věřícím úctu nemám, kdykoli jsem v životě nějakýho potkal, ten mě ojebal násobně víc než nevěřící... No a ve finále tahle diskuse to dokazuje, jaký jste lidský intlerantní odpad... A korunu tomu nasazujete totální negramotností :1:

• tom.sawyer
      tom.sawyer, 23.1.18 15:22:39  

Tak to se musím ohradit. S věřícími mám podobné zkušenosti jako s ateisty.

• Adalbert
        Adalbert, 23.1.18 15:23:13  

Tak to chápu, když se k nim tak sami chováte...

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 23.1.18 15:59:58  

Ke komu? Já se ke slušným lidem chovám slušně a neřeším jejich náboženské přesvědčení.

• Adalbert
        Adalbert, 23.1.18 15:27:43  

Atesismus je vlastně tedy termín původně věřících. Já měl naivní představu, že když je někdo věřící, bude mít třeba vlastnosti částečně jako měl Ježíš... Jaká to vůbec musí být strašná představa, že nevěřící uznává Ježíše Krista a je fascinován jeho asketismem a bezbřehou láskou, kterou vy nemáte ani za nechtem? :1:

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 15:32:09  

Ona ta Jeho "bezbřehá láska" vypadala někdy i nějako tak že vynadal farizejům do hadů, ještěřičího plémě, do bláznů a slepců i bič si upletl a vyhnal kupce i penězoměnce z chrámu.

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 23.1.18 16:01:33  

Tak já jsem taky nevěřící, ale mám podobné chyby jako věřící.

• nikdoinic
      nikdoinic, 23.1.18 15:25:53  

Vždyť Ježíš varuje před vlky v rouše beránčím, tak asi že se ti to do uší včas nedostalo:-).

• Adalbert
        Adalbert, 23.1.18 15:32:08  

Omlouvám se Vám, pane, vy jste slušný, já ne...

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 15:32:43  

ja jsem starší paní ale nadávat umím, tojo:-).

• Adalbert
      Adalbert, 23.1.18 15:31:16  

Pardon. Jediný, ke komu mám úctu, jsou Jehovisti. To je u mě ryzí čistá Víra. To čumíš, co? Na druhou stranu nejhorší pokrytci jsou katolíci. Protestanti jsou sice anarchisti, ale taky blíž Bohu :D Seru na vás, militantní přiblblíci...

• nikdoinic
        nikdoinic, 23.1.18 15:36:43  

Je pravda že Jehovisté alespoň čtou Bibli i mají praktickou on-line Bibli a nedočetli se tam nic například o Trojjediném Bohu, tak jako ja ne ale rozcházíme se názorově ve jménu Boha, což si myslím že Jehova se nejmenuje.

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 23.1.18 16:03:50  

Je vedlejší jestli je to Jehovista, katolík, protestant nebo ateista. Záleží vždy na konkrétním člověku.

• strejczbrna
    strejczbrna, 22.1.18 17:06:26  

Koukám že Boží mlýny melou pomalu ale jistě
    někteří lidé to ví a druhý to zjistí.
    Stačí se podívat dolů a jak vidím ač to ateisté budou zapírat ,seč jim síly budou stačit , ateismus je v koncích.

• blablabla
      blablabla, 22.1.18 17:53:04  

Mozna by neuskodilo prvni zjistit co Ateismus vubec je? Uprimne te obdivuji tvrdit neco takoveho to chce opravdu odvahu.Ano mlyny melou k tomu jsou. Nejspis chces naznacit ze jdu spatnou cestou ale neboj jdu tou spravnou. Do nebe mezi hlupaky, pedofily a sadisty upravdu nechci. Bohuzel to zjisti deti ktere nejsou pokrteni ale neboj ja se o ne v pekle postaram.

• strejczbrna
        strejczbrna, 22.1.18 18:09:24  

Je vidět že nepoužíváte logiku a myšlení
        může věřící který věří že když udělá zlo že půjde do pekla , páchat vědomě zlo ,to je věda co.

Čemu se divím jste moudrý v Bibli svaté vidíte nesmysly a přitom jsou to znalosti lidí žijících
        v různých historických dobách ,jé tohle je těžké domyslet , čím to proboha asi bude , nevíte.

Asi vás ani ve snu nenapadlo že by se někdo mohl
        vydávát za věřícího a přitom věřící není a ten klidně spáchá zlo aniž by se bál pekla.Ale čemu se divím
        tohle je tak těžké aby to myslícího člověka napadlo co?

• Ondi
          Ondi, 22.1.18 18:42:45  

Jenže brachu pohádkám věří akorát malé děti ... a věřící. :1:

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 22.1.18 18:59:16  

Trefa do černého! :1: :1: :1:

• strejczbrna
            strejczbrna, 22.1.18 19:42:35  

Omyl pohádce o tom že vše vzniklo z chemické polévky,
            že zvířata se přeměnovala až v člověka a přitom zůstala zvířata věří snad Omylem se nazývající nevěřící,ale je víc než jasné že věří ,kde je jediná kostra mezičlánku člověka a zvířete , přitom je to poslední mezičlánek ,co vy na to?

• blablabla
              blablabla, 22.1.18 19:46:11  

A tady se dostavame k zasadnimu problemu a to Strejdo Eremire je ze nechapes co Ateismus vubec je? Ateista nemusi uznavat teorii Evoluce. On nemusi nic. Ateismus neni navod na zvrhlou moralku a cestu do pohadkoveho kralostvy. Ateismus neni o vire, nabozensvi ani zadne idelogii ale pouze o nazoru a ten je ze Buh neexistuje. O tom ze druhu Ateismu je mnoho radsi ani nemluvim.

• strejczbrna
                strejczbrna, 22.1.18 19:57:00  

Ateismus jako náboženství
                Tomáš Sedláček | 24. 7. 2010

Takový kovaný ateista se nesmí kamaráda, kterého překvapen potká na koncertě, zeptat: „Ahoj, no to je tedy věc, jsi tu náhodou?“ Pochopitelně, že je tady náhodou, vše kolem je přece náhodou a – má-li být ateista důsledný – vše také náhodné navždy bude. Celá existence takového pravověrného, ortodoxního ateisty je náhodný shluk molekul a to samé platí i pro jeho kamaráda: nač tedy ta arcizbytečná otázka, jestli je tady náhodou?

http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/264970-ateismus-jako-nabozenstvi

• blablabla
                  blablabla, 22.1.18 20:54:51  

Koukam Strejdo Eremire ze ctes clanky na urovni. Toho si vazim. Precti si komentare u clanku napr. od Vlada Endera a Tomase.

• strejczbrna
                  strejczbrna, 22.1.18 21:16:10  

Křesťanství posilující morálku

Morálka a mravní jednání je něco, co si s věřícími často spojujeme. Vždyť Desatero se stalo na dlouhou dobu nejvyšším morálním principem. A jelikož se prokázalo, že věřící podvádí méně než nevěřící, je potřeba tyhle úvahy o mravnosti brát jako fyzikální zákon,pravých věřících,né těch kteří věří jen když se jim to hodí,to jsou věřící ,účelový,jinak řečeno nevěřící hrající si na věřícího. Absolutnost můžeme ilustrovat na tzv. Zlatém pravidle popsané Biblí, které tvrdí: Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 23.1.18 07:16:05  

To je ta chybná logika věřících, že podsouvají ateistům tvrzení, která oni vůbec nezastávají. :2:

• strejczbrna
                    strejczbrna, 23.1.18 12:57:36  

Ale teď nevím co podsouvá , něco je trochu snad s nadsázkou aby se ateisté snad zamysleli , aspoň to je můj názor.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 13:07:21  

Především by se měli zamyslet ti věřící, kteří ty nesmysly ateistům podsouvají. Sedláček prostě napsal kravinu (mám tu knihu doma) a stačilo by jen, kdyby poslouchal jak se ateisté spolu baví. Stejná kravina by byla, kdybych já tvrdil, že pokud má být věřící důsledný, musel by se ptát jestli to na ten koncert přivedl Bůh.

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 23.1.18 08:11:51  

Samé logické klamy.

• strejczbrna
                    strejczbrna, 23.1.18 13:00:31  

Jen jestli Pavle neklameš,je to trochu psaní snad v legraci s nadsázkou aby se trochu ateisté zamysleli nad svou vírou.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 13:09:48  

A proč předpokládáš, že se ateisté nezamýšlejí?

• blablabla
          blablabla, 22.1.18 19:03:08  

Strejdo s tebou to neni jednoduche. Bohuzel si kazdy prestavujeme pod pojmem logika a mysleni neco uplne jineho.
          Strejdo to snad nemyslis vazne? Slysel si nekdy o tom co ty tvy verici delali za zverstva asi ne co?
          Pockej ja nepouzivam logiku a nemyslim ale presto jsem moudry. Tak to nechapu to mi strejdo vysvetli? To by me nenapadlo ani v nocni mure to opravdu ne. A proc by se nekdo chtel vydavat za Krestana kdyz jste vsem akorat k smichu. A prosim te jak je mozne ze skoro v kazde zemi na svete je nejaky knez obvinen ze zneuzivani deti? Ale ne strejdo jsou to pouhe pohadky a legendy ktere byly navic vykradeny a uboze pozmeneny k obrazu krestanu. A predevsim z minulosti se mame poucit. A nase spolecnost nepoznala zatim nic horsiho nez byly krestane.

• strejczbrna
            strejczbrna, 22.1.18 19:35:59  

Bože náš ,chraň nás ,seč zmůžeš před moudrými lidmi
            jako jsou blablabla,neboť lidé s takovým myšlením
            jsou hrozbou nás všech.
            Největší chybou v myšlení u lidí je tohle,
            křestanství je špatné když se tam najdou špatníjedinci,
            církev je špatná když se tam najdou špatní jedinci,
            ateisté jsou špatní když se u nich najdou špatní jedinci,
            lidé takto uvažující by ale tak uvažovali ve všem stejně,
            česká repuplika je špatná protože se tam najdou špatní lidé a takhle špatně by uvažovali do nekonečna,
            svět je špatný protože se tam najdou špatní lidé a co vesmír je špatný když se tam najdou špatní lidé.
            Z toho se dá snadno poznat kdo takhle uvažuje že má chybné myšlení a nemusí to být jen ateista ale i věřící kdokoliv...

A teď si představte že s takovým chybným myšlením někdo řídí celou zemi a politiku jak to asi bude vypadat?

• blablabla
              blablabla, 22.1.18 20:21:27  

Jeste ze nekdo s tvym myslenim neridi svet. Ty jses fakt moc. Kolik ti je 10?
              Bohuzel Strejdo Eremire nejvetsi hrozbou jsou lide jako ty. Lide kteri myslet nedokazou.
              Jen si rikam ze podle tve dedukce to Hitler nackum musel asi hodne zkazit. A souhlasim ze prece kvuli par jedincum nebudeme povazovat nacismus za spatny. To by jsme pak byly nejvetsi hrozbou kdyby jsme nacismus povazovaly za spatny jen kvuli par jedincum nebo ne?
              Mas hodne mezer v historii a psychologii ale to bude tim ze jses jeste nic takoveho neucil.
              Takze ty mi chces tvrdit ze v cele historii byl vzdy jen spatny jedinec ale krestane a cirkev ktera pacha 2. tisice let zverstva proti lidkosti je v tom vlastne nevine. Vazne?

• strejczbrna
                strejczbrna, 22.1.18 20:40:07  

Biblická legenda měla zvrátit válku? Hitler chtěl zneužít symbol křesťanů
                Aktualizováno 20.5.2017, 21:51 20. května 2017, 18:54 — Autor: EuroZprávy.cz

V populárních filmech o neohroženém archeologovi Indiana Jonesovi nacisté hledali pohár, z kterého měl při poslední večeři pít Ježíš Kristus. Kromě Svatého grálu ale měl Adolf Hitler zálusk i na jiný mocný, magický předmět spjatý s Kristovou osobou – legendární Kopí osudu. Tato zbraň prý zaručuje svému nositeli naprosté vítězství ve válce. Není proto divu, že Hitlera tak fascinovalo.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/190345-biblicka-legenda-mela-zvratit-valku-hitler-chtel-zneuzit-symbol-krestanu/

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 23.1.18 07:19:53  

Tady vidíš, jak může být nebezpečné, když někdo pokládá legendy za skutečnost. :2:

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 23.1.18 08:32:36  

Opět se potvrdilo, že kdo uvěří blbostem, začne se chovat jako blb! :15: :15: :15:

• strejczbrna
                    strejczbrna, 23.1.18 12:53:20  

Spíš šílený zločinec byl .

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 23.1.18 07:17:39  

Je vidět eremire, že logiku nepoužíváš ty. Věřící může konat zlo, pokud věří, že mu to bude odpuštěno, nebo pokud věří, že je to dokonce dobro.

• Pavla.119
            Pavla.119, 23.1.18 08:32:52  

No, pokud to vidíš TAKHLE, tak je opravdu lepší že jsi ateista.... :7: :9:

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 08:44:12  

Taky mne s tím svým příspěvkem dost naštval a to si asi o sobě myslí že je "svatej" že nekoná nijaké zlo.

• Pavla.119
                Pavla.119, 23.1.18 09:29:10  

Já už jsem si na tu ateistickou nafoukanost a nabubřelost zvykla a neštve mne. Nic jiného jim stejně nezbývá :1: víc nemají :1:

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 23.1.18 10:57:33  

Jaká nabubřelost a nafoukanost? Nikde přece nepíšu, že ateisté zlo konat nemohou. Jen jsem uváděl, proč se to může týkat i věřících. A že se tak děje je snad bez debat.

• Krysa
                  Krysa, 23.1.18 10:58:50  

Nabubřelost a nafoukanost je rovněž výsadou obou stran, jak fanatických ateistů, tak fanatických věřících. Nechápu, proč vždycky všechno musí někdo tahat do krajnosti.. :8:

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 11:01:01  

Přesně.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 11:06:46  

Ať se Tom o věřící neotírá a je:-).

• sirStanley
                    sirStanley, 23.1.18 11:19:53  

nikdoinic- na fóru Věřící vs. ateisté se píše i o věřících. Kdo by to byl čekal
                    Jinak,to ti jenom nevoní pravda, proto tu tak vyšiluješ

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 11:24:09  

sirStanley někdo si představuje tak, že někteří věřící se budou otírat o ateisty a ateisté nebudou reagovat. :2:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 11:33:18  

Jo je to pravda, Visitor77 to například i kdysi psal že katolík hřešit může, neb mu bude přeci odpuštěno, ale ja nejsem visitor77 a vím že ne každý má takovouto hloupou víru jako on, ale psát za věřící co můžou a nemůžou by Tom tedy opravdu nemusel, neb ne každý věřící je ochoten něčemu takovému přitakávat, tedy ja osobně nevím jestli jsem věřící a nebo ateistka, ale takováto nespravedlnost mne štve:-).
                    Tedy Tom je jedinej ateista kterej mne štve ja jinak proti ateistům vůbec nic nemám, neb se chovají docela norlmálně ale Tom má předpojatost vůči věřícím která mne štve, no.

• blablabla
                    blablabla, 23.1.18 12:30:23  

nikdoinic: Tak tohle mi hlava nebere. Vubec te nechapu. Takze kdyz Tom dle tebe zesmesni tvoji viru tak je to nerad ale kdyz ty zesmesnis viru Visitora tak je to v poradku. Nemluve o tom ze kdyz verici urazi neverici tak take nemas problem. Jak je to mozne?
                    Takze si to jeste jednou z opakujem. Mas problem ze Tom psal o vericich pravdu ale nemas problem kdyz Strejda Eremir pise o nevericich uplny nesmysly. Opet jak je to mozne?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 12:33:36  

Tom mohl napsat že "někteří věřící", bylo by tím jasný že tím nemyslí všechny věřící.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 12:55:01  

blablabla to vzniklo nepochopením toho, co jsem napsal. Napsal jsem, že věřící může konat zlo, pokud věří, že mu to bude odpuštěno, nebo pokud věří, že je to dokonce dobro. Z toho podle mně dostatečně vyplývá, že se to netýká všech věřících. Proto jsem přece psal může a pokud věří.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 12:59:12  

To jako že věřícím zlé skutky nehryžou svědomí?

• blablabla
                    blablabla, 23.1.18 13:13:36  

nikdoinic: Aha tak to potom jo. Takze z Eremirem, Visitorem a podobne problem nemas. To je v poradku kdyz verici nadava nevericimu ale jak mile neverici urazi verici tak se hned voda vari. Pak je tu dasli otazka. Je pro tebe pravda urazejici? Protoze Tom rekl pravdu a plne snim souhlasim a urcite nejsem jediny. A co si budem nalhavat. Ty mas v tom cemu veris a neveris velky zmatek a neni podle me moc jedincu kteri tvoji viru sdili. Napriklad pravy verici Visitor77 (Z jeho nazoru mi je opravdu zle)a nekteri (pridano specialne pro tebe)verici zastavaji nazor ze Buh dokaze odpoustet. Neznas prislovy nenavidet je lidske ale od poustet je bozske.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 13:20:16  

Když s někým mám problém tak jej koukám řešit, diskutovat o tom, neb to je nejlepčí cesta jak ten problém rozuzlit a nebo odtsranit, tím že dělám že neexistuje tak jenom přetrvává a může se stát jenom větším?
                    Ten s Tomem přetrval až do dnešních dní a možná se to dneškem pohne k lepčímu.

Teť například řeším v práci mne chtěl mistr postavit k lopatě, což se mi jeví být na 60letou stařenku nějako moc, máte na to někdo nějakej názor?
                    Tedy ja tu lopatu ani neunesu a ne s ní ještě házet:-).
                    A tak komunikuji s vedením o tom a nevím jak to dopadne ale když by jsen držela pusu tak by jsem u té lopaty asi že hekla.

• blablabla
                    blablabla, 23.1.18 14:06:18  

tom.sawyer: Tak nemuzeme se divit. Nikdoinic to v sobe dusila uz prilis dlouho. Kdyby to neprislo dnes prijde to zitra. To je to krestanske bremeno. Clovek se snazi potlacovat co se da az to jednoho dne bouchne vsechno najednou. Kdybys napsal ze Ateista muze konat zlo pokud veri ze ho nechytnou nebo pokud veri ze ve vezeni na tom bude lepe. Tak nemohu namitat ani slovo. Pokud napises podle nikdoinic nekteri ateiste muzou. Vyznam je uplne stejny. Ale kdyz napises nekteri ateiste konaji tak je to horsi nez muzou. Takze otazka pro nikdoinic. Jak si predstavujes spravny tvar tohoto sdeleni?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 14:09:13  

Vždyť ateisti tyranizujou porád někoho.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 14:15:14  

No jo takto to napsat nelze, když je tolik hodných aťjíků:-).

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 08:49:58  

Ale oni jsou i hodní ateisté:-), to jako jo ale kde se to jejich dobré vzalo?
              Většinou měli nějakou hodnou věřící babičku a od ní to odkoukali:-).

• blablabla
                blablabla, 23.1.18 14:28:37  

Ale nejsou. Ateiste jsou pouze zly. Rekla bys o cloveku co bere detem pohadky ze je hodny. No a prestav si ze to delaji vsichni Ateisti.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 23.1.18 14:32:08  

Můj táta byl ateista a pohádky mi četl.

• blablabla
                    blablabla, 23.1.18 14:39:52  

Tady to nekdo nepochopil. Tak misto pohadek zkusim jeziska. Uz je to lepsi?

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 23.1.18 14:38:29  

nikdoinic, 23.1.18 14:09:13
                  Vždyť ateisti tyranizujou porád někoho.
                  Bez komentáře!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 14:47:11  

Ale ja jsem to okomentovala:
                    nikdoinic, 23.1.18 14:15:14
                    "No jo takto to napsat nelze, když je tolik hodných aťjíků:-)."

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 14:57:39  

Tak žijeme v domokratické společnosti a ta poslední třída v ní dostává pěkně na hubu a něco mi říká že věřící z toho obviňovat nemohu, vždyť jsme přeci většinově ateistická společnost.

• Krysa
              Krysa, 23.1.18 08:59:21  

Vždyť má pravdu! Víra absolutně nezaručuje kvalitně žijícího člověka! Podívej se kolem sebe, co se denně děje ve jménu Boha. Ano, jedná se o pošahaný jedince, nicméně jsou to věřící.. :8: Dobří lidi a svině jsou zastoupení jak mezi věřícími, tak mezi ateisty. To není vůbec nic k diskusi, to přece musí vidět každý.

• nikdoinic
                nikdoinic, 23.1.18 09:02:50  

Víra nezaručeje kvalitně žijícího člověka, to máš pravdu ale Tom všechny věřící hází do jednoho pytle s nápisem "šit".

• nikdoinic
                nikdoinic, 23.1.18 09:11:31  

A vůbec jakým právem tom.sawyer mluví píše za věřící, ať si hledí svého "ateistického nebíčka":-), takto jenom škodí druhým neb věnuje se zlým pomluvám a klebetám, což vůbec není dobrej skutek ale zlo a zase jenom zlo.

• Krysa
                  Krysa, 23.1.18 09:15:33  

No ona je otázka, proč vlastně lézt na diskusní fórum, když má někdo prostě "jasno" a tečka. Diskuse má smysl tehdy, když třeba chci něco upřímně pochopit nebo si nejsem ničím úplně jistá. Ale chodit do diskuse s tím, že si budu prosazovat svoje názory a ironicky nebo urážlivě napadat ostatní, to je trapárna. A platí to pro všechny strany. :4:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 09:18:00  

Jo ale Tom někdy někde pro něco znenáviděl všechny věřící a myslí si že si tady s nima vyřídí svoje účty.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 09:21:37  

Ale při tom liška podšitá vystupuje jako dobrý a morální člověk, to nikdy nezapomene připomenout, je mi z něho zle, tak je, většinou už ani do diskuzí kde je on nechodím neb to je tlučhubovství je ubohé a trapné.

• Ondi
                    Ondi, 23.1.18 12:22:08  

Krysa:
                    "No ona je otázka, proč vlastně lézt na diskusní fórum, když má někdo prostě "jasno" .... . Diskuse má smysl tehdy, když třeba chci něco upřímně pochopit nebo si nejsem ničím úplně jistá."

Tohle je jen jeden z možných důvodů.
                    Vidím to jako výběr knížky, - obsah je mi zábavou, rozšiřuje rozhled a ne školením ve věcech, ve kterých nemám jasno.

Proč třeba zbožní lidé chodí do kostela? Protože se tam dozví nové, jim neznámé věci? Myslím, že ne. Třeba je to pro ně potřeba, lidový obyčej, zábava ... jako třeba pouť na svatý kopeček, nebo lezení na Mount Everest.
                    No a z toho samého důvodu si zajdou lidé do hospody si poklábosit, popovídat o událostech, zahrát mariáš a pod.

Smysl návštěv společnství je "synchronizace" názorů, což je pro harmonickou společnost nezbytné ... a co se samozřejmě ne vždy podaří. Dále, člověk při tom společném "posezení" pozná různé lidi, studuje jejich charaktery a cvičí se v rétorice, která by měla předcházet konfliktům ... a krituzuje (domnělé) nevhodné chování a nevhodné názory.

• Krysa
                    Krysa, 23.1.18 12:26:35  

Máš pravdu, Ondi. Mělo by se to ale vždycky obejít bez nabubřelýho urážení a bezohlednýho prosazování si vlastního pohledu. :4: Samozřejmě se mi taky někdy stane, že ujedu, ale fakt nechodím do nějaký skupiny lidí proto, abych si utahovala z někoho, kdo má jinej názor (i když se mi může zdát hloupej). Já bych si tady docela ráda početla názory obou stran, ale útočný příspěvky typu "ty seš debil, když si tohle myslíš" mi vadí.

• krudox
                    krudox, 23.1.18 12:31:24  

to jsi na špatné adrese, Ondi, jak ho znám, je tady z toho druhého důvodu :1: :1: zvykl jsem si na to a přestal mu odporovat...

• Ondi
                    Ondi, 23.1.18 12:49:24  

Když napíšu "jsem ateista" je to "bezohledným prosazování si vlastního pohledu"?

Pochopitelně teistům nevoní, když napíšu, že mozek člověka je rozmanitý a že jeho vývojem od oplodnění vajíčka do smrti jedince se stane některý teistou a jiný ateistou.
                    Pochopitelně asi nevoní zastánců bible, že ji považuji za sbírku pohádek a pěstěných polopravd. :2:

A počítám, že pobožné nejvíc štve, že je označím za pobožné, když se oni považují jen za trochu věřící. :1:

• krudox
                    krudox, 23.1.18 13:02:57  

ale to jsi asi trefil správně, trochu věřící to je třeba i mnoho agnostiků, a ty je házíš do jednoho pytle s pobožnými, tedy fanatiky, mě to ale neštve, zvykl jsem si, to už bys nebyl ty... :4:

• Ondi
                    Ondi, 23.1.18 13:05:23  

Důkaz pro své tvrzení máš? :1:

• krudox
                    krudox, 23.1.18 13:53:32  

důkaz čeho, že jsi Ondi stejný jako ondy?

• Krysa
                    Krysa, 23.1.18 14:39:40  

Ne, Ondi, že jsi ateista není žádný prosazování vlastního pohledu. Tohle jsem nemyslela.

• tom.sawyer
                tom.sawyer, 23.1.18 11:05:00  

Evidentně to někdo vidět nechce, ale tím se na tom nic nezmění.

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 23.1.18 10:59:37  

Musíte děvčata číst pozorně. Psal jsem, že může. Netvrdím, že tak konají všichni věřící, stejně tak nekonají všichni nevěřící. Neházím všechny do jednoho pytle, na rozdíl od některých věřících.

• nikdoinic
                nikdoinic, 23.1.18 11:11:57  

Nevím co ti po věřících vůbec je, to nemůžeš žít v klidu bez toho aby jsi je nepomlouval a nebo nezesměšňoval?
                Jseš fakt moc divnej ateista, jen co je pravda, vedeš moc divnou válku.

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 23.1.18 11:16:32  

Válka proti lidské hlouposti, ti připadá divná a zavrženíhodná? :8:

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 23.1.18 11:26:53  

Někdo asi považuje napsání jiného názoru za válku. :1:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 11:34:33  

V rukách hlupáků jo:-).

• Pavla.119
                    Pavla.119, 23.1.18 12:51:32  

Pavlíčku, víme, že válčíš celou dobu co na diskuze chodíš :4:

• strejczbrna
            strejczbrna, 23.1.18 13:05:45  

Tome každý viděl film jak mistr Jan Hus tvrdí že kšeftování s hříchy není pravé učení.

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.1.18 07:48:45  

Vždyť je přeci psáno:
          Matouš 7
          20 A proto je poznáte podle jejich ovoce.
          21 Ne každý, kdo mi říká 'Pane, Pane', vejde do nebeského království, ale ten, kdo koná vůli mého Otce, který je v nebesích.
          22 Mnozí mi v ten den řeknou: 'Pane, Pane, copak jsme ve tvém jménu neprorokovali? Nevymítali jsme ve tvém jménu démony a nedělali jsme ve tvém jménu mnoho zázraků?'
          23 A tehdy jim vyznám: 'Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě, vy, kdo konáte nepravost!

• Adalbert
          Adalbert, 23.1.18 14:22:07  

Jako nevěřící jsem si vždycky myslel, že Vaše víra přikazuje slušnost a pokoru, ale Vy jste opět takový klasik: militantní, intolerantní, pokrytec, demagog a ještě k tomu negramotný, neboť nechápete, co je to hlavní a vedlejší věta a jako totální levák používáte Enter na další řádek, až se to nedá přečíst. ... Za život svůj poznal jsem několik "věřících", ale vždycky se z nich vyklubaly ty největší svině, který mě kdy ojebaly. Jste horší než nevěřící. Nemáte úctu k nikomu a k ničemu, jen otravujete vzduch, vy pokrytci---

• nikdoinic
            nikdoinic, 23.1.18 14:28:16  

Ale tak vzduch asi že otrávenej nemáte:-).
            Nad svoji klávesnicí vdechujete jenom svoje splodiny a nebo ne?
            :15:
            To je dobrý že internetové diskuze jsou osvobozeny od nedýchatelných prostorů:-).

• DalkoT23
      DalkoT23, 22.1.18 18:37:20  

:1: :1: :1:

• visitor77
      visitor77, 23.1.18 10:29:41  

ateizmus bol v koncoch už momente jeho vzniku:-)

• nikdoinic
      nikdoinic, 23.1.18 10:54:58  

Ateismus možná vzniknul z odmítání pověr a modlářství, což zdravý rozum odmítá ze své přirozenosti:-), to i Hospodin, Bůh živých, před tímto varuje.

• visitor77
        visitor77, 23.1.18 11:30:35  

náboženstvá sú prirodzenou reakciou človeka na transcendentnosť - na niečo/niekoho, čo človeka presahuje - na jedného Boha, i božstvá - pohanské kulty - ...ide o to, že pohanské/prirodzené náboženstvá sú v danej kultúre a čase prechodné, a postupne (s vývojom kultúry, vzdelaním, poznávaním) prechádzajú k viere v jedného Boha...pohanské kulty teda nie sú ničím neprirodzeným...

• visitor77
          visitor77, 23.1.18 11:33:59  

add: ateizmus teda nie prirodzený, je to vzdor (skrze pýchu) proti všetkému transcendentnému, hlavne vzdor proti jednému zjavenému Bohu v judaizme/SZ, a hlavne proti Bohu zjavenému vo svojom Synovi, Ježišovi Kristovi/NZ...

• nikdoinic
            nikdoinic, 23.1.18 11:48:35  

Jak byl Ježíš přítel alkoholiků a hříšníků tak by byl i kamarád z ateisty a šel by s nima určitě a to asi i moc rád třebas na pivo:-)a oni určitě šli by velice rádi s ním:-).

• nikdoinic
            nikdoinic, 23.1.18 12:12:27  

Jo a taky je možné že ty vaše chrámy kde jej uctíváte by vám kázal zbořit.

• visitor77
              visitor77, 23.1.18 12:17:58  

nič také nerobíme, to je vaša vrodená predpojatosť...

• nikdoinic
                nikdoinic, 23.1.18 12:31:22  

No tak si kleknete pod kříž a modlíte se k němu?
                Asi také ne že, to je taky moje předpojatost:-).

• visitor77
                  visitor77, 23.1.18 12:48:25  

pri Kristovom kríži sa modlíme k ukrižovanému Kristovi, je to modlitba úcty, v stoji alebo v pokľaku, nie je to klaňanie, nie je to modlárstvo - Kristov kríž si ctíme, lebo je na ňom ukrižovaný Kristus, neklaniame sa mu, nikdy som to neurobil...

• Ondi
            Ondi, 23.1.18 12:25:16  

:2: Člověk se velmi přirozeně jako ateista narodí. Být ateistou je přirozené, pobožným se člověk stane indoktrinací náboženskou ideologií.

• nikdoinic
              nikdoinic, 23.1.18 12:30:08  

Ale jo rodí se s tím, maminky jsou první Bůh kterou děti mají:-), potom je zbytek života přesvědčují že Bohem je Otec.

• Ondi
                Ondi, 23.1.18 12:46:10  

Bůh dělá tázraky, je všemocný, vševědoucí a nesmrtelný.

Mí rodiče zázraky nedělali, nebyli ani vševědoucí, ani všemocní ... a jsou už po smrti.
                Nebyli bohové, naopak jim do toho božství chybělo strááášně moc. :2:

• visitor77
                  visitor77, 23.1.18 12:50:02  

a?

• Ondi
                    Ondi, 23.1.18 12:54:07  

Bé ! :2:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.1.18 13:07:26  

V prenatálním stadiu jsou miminka určitě v nebi a při mateřském prsu v ráji:-).