Indie

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
Harry (2016-12-05 16:44:51)kusurija (2016-03-12 13:25:19)chatka88 (2014-03-31 10:03:13)Hoblik (2013-12-30 14:18:14)
Indie
Založeno: 4. 10. 2013 | Příspěvků: 39 | Členů: 4

Povídání o této zemi plné kontrastů a mystérii. O zemi plné krásných obrazů a o zemi plné odpadků a bídy. Povídání o zemi která oplývá duchovnem a spiritualitou.

http://www.youtube.com/watch?v=7-dgJ8wye0I

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Harry
    Harry, 5.12.16 16:44:40  

sem bych chtěl příští rok, první projet sever a druhá návštěva jih.

• kusurija
    kusurija, 16.9.14 20:12:48  

Víte někdo něco víc (stačí i odkazy) o Kannaďanech (ಕನ್ನಡಿಗ): o jazyce (ಕನ್ನಡ), Karnátace (ಕರ್ನಾಟಕ), hinduismu, jak se liší jejich zvyky od našich... Díky

• PavelS
    PavelS, 16.9.14 12:16:50  

Tak jsem se díval po dlouhé době zase na milionář z chatrče. Všude strašnej bordel. :1: :1: :1:

• PavelS
    PavelS, 27.4.14 10:28:58  

Tak děcka znáte někdo ayhuascu?
    Spíše by to patřilo do diskuze o lidském vědomí a podvědomí. Velmi okrajove do opiáty či "drogy" i když ája nespouští závislost. Žádná taková diskuze tady ale není. :2:

• lera
      lera, 2.5.14 17:05:15  

jo, moc dobře, už od roku 94. Bylo to sna dzajímavé, ale zas ejen zkušenost. Po několika letech všech možných drig jsem zjistila, že jediné co má smysl je uvědomit si, že my jsme to vědomí a že v naší mysli jsou věci, které to vědomí omezují (meditační techniky, koncntrace, pranajama, bdělá pozornost, ruzne druhy jogy....) člověk s estane natolik vedomím, že odstrańuje omezující mechanismi z jeho vlastní mysli a nemusí si ničit zdraví drogama a má to navíc tu výhodu, že to vede k trvalému ukotvení v !kosmickém" vědomí, tedy ž eje to naše přirozenost...a ne že je dojezd, a pak další drogy ..bez pochopení toho co jsme a proč to nejsme vedome a přirozeně stále....

• PavelS
        PavelS, 5.5.14 23:32:08  

Amáme nějaké informace o pořádání v čr ..stačí do SZ. I když aja by měla být použita pouze tam, kde se narodila nebo v nedotčené přírodě což je těžko pohledat i když pár míst znám i u nás ale raději o nich nemluvit :4:

• PavelS
    PavelS, 16.3.14 11:33:16  

Tak špekuluju, jestli se vydám do Indie nebo to vemu na druhou stranu do Peru. :1:

• chatka88
      chatka88, 24.3.14 10:56:14  

já bych jela až bych brečela.. :4:

• PavelS
        PavelS, 24.3.14 11:39:00  

Asi v tuto chvíli převládá Amazonie v Peru a místní indiáni. 3 týdny bez "civilizace" a třeba tam i zůstanu.. :6:

• chatka88
          chatka88, 25.3.14 09:58:59  

tyy jo..no já bych brala tu Indii..

• lera
      lera, 28.3.14 16:32:22  

To zalezi co tou cestou sledujes.

• PavelS
        PavelS, 29.3.14 09:18:19  

Cítím, že obě cesty mě odtrhnou od civilizace a přiblíží ke mně samotnému..alespoň do částí země kam se chystám. Ale džungle asi teď vede. :4:

• chere123
      chere123, 5.4.14 19:26:44  

Býval to můj sen ale bojím se nemocí, co jsme četla pár zkušeností i přes veškeré očkování šlo o život.

• PavelS
        PavelS, 10.4.14 13:05:39  

Ale néééé :4: Jsem zdravá a šťastná a zpátky se vrátím zdravá,šťastná a osvícená. :1:

• chere123
          chere123, 19.4.14 20:07:09  

Vždyť netvrdím,že každý tak přijde o život.Píšu jen,že já mám strach.Jinak bych jela ráda.

• PavelS
            PavelS, 20.4.14 09:03:13  

Určitě poslouchej své srdce a intuici. :4: Ale víš jak se to říká poznej svůj strach. :1: Co se může stát maximálně umřu a narodím se znova. :1: :1: :1:

• PavelS
    PavelS, 19.12.13 10:53:13  

Kamarád co tam byl už 2x mě povídal hodné příběhů ..jak jel tím jejich autobusem pro 1,milion lidí a seděl na kole..jenže v podběhu byla díra a všechen prach mu lítal do ksichtu..musel na to hodit mikinu nebo nějakou deku či co. Za ním seděla Indka co vezla dva housery kteří celou cestu nezavřeli zobák a ještě mu okusovali vlasy tím svým zobákem.. :1: Celé ta cesta se nesla v duchu lokálního folklorního zpěvu o délce 200km Díjájíjájó (asi nějaká mantra) znělo mu to prej v uších ještě doma. :1:

• nevimzevim
      nevimzevim, 19.12.13 20:17:39  

No, ta díra byla v prorezlém plechu a ten místní folklór hrál hóóódně nahlas ... klasika. :1: A ještě "na povzbuzení" semtam po cestě nějaký ten ohořelý autobus zapíchnutý ve škarpě .... :14:

• Hoblik
        Hoblik, 21.12.13 20:36:29  

Iá myslel ze jsem odolny tvor a ze me nic takoveho nemuze potkat!!Me spolucestovatele to chytlo hned na zacatku.Posledni den odjezdu jsem šel do města koupit bydíska jako darek kamaradovi.Už cestou tam mi neco ve strevech zaklokotalo.Ale cestou zpatky zapocal skutecny boj.. o hole vyprazdneni se kdesi na tomu vhodne misto!Ale kde?mezi davem!! jezišmarjááá!!!všude chalupy,domky a Indi!!Tož jsem běžel jestli to vubec slo,a rychlou chůzí jsem si to zamiril k upati hory Arunačaly.Špatně! ..slepá ulice, končící obývákem nake Indky.Nikde žadna skulinka,kousek intimity,trávníku,natož lesa!Tak jsem to rychle obrátil zpatky na krizovatku.Honem honem..Vnitřni hlas(intuice) mě varoval a radil mi..vem si rikšu jinak se zese..š!!!Rozum marne hledal pricinu kdesi ve vzdalene minulosti.Snad ta vcerejsi večeře kde ses tak naládoval..cos pil?ááá že by ta Masala tea?ajajajaj!!!To bylo asi vono,jak ten Ind.. nejdrive si umyl ruce v lavoru a v nem pak ten muj salek! :14: Tož rozum leč pomalu..rozhodl.Nač zbytečně platit za rikšu,to stíháš k raman asramu a tam maji ancliky.Jakštakž jsem se prodral trafikem a hlavami tmave pleti k brane.To nedaš,..dám..uz jen par kroků.. to musim dat.To musim dat jinak to je totalne v h.....Tak jak nemam rad boha,tak jsem ho v te chvili volal!Kde tu máte latrínu?Ptal jsem se jednoho typka..ten ukazoval furt rovně!!To je divné,tady cesta rovně končí!!!Další neuměl anglicky a zmych gestigulaci nepochopil že to dole uvnitř,je na cestě ven.No nic je třeba jednat.Napnul jsem vsecky sily co zbyvaly skocil jsem pres jakousi zídku co bylo za ni jsem nevedel,stahl svršky a šlo to ráz na ráz! :8: Kolem chodili navstevnici po jakemsi chodniku,ale byl jsem na spravnem miste opravdu v posledni chvili!Tak jsem se nezapotil už dlouho.Ale to byla jen příprava!Jen začátek. :7: Timto se omlouvam vsem svatym že jsem jim zneuctil jejich lokalitu,kde ale stejne byl takovy svincik, že ta moje hromada byla jen kypření půdy :8: Poucil jsem se a nic jsem nejed ani nepil.Nicméně cestou autem do Chenaje na letiště začlo drama nanovo.Takxikář zastavil na jídlo v polovine cesty dostal hlad,tak jsem si taky dal,nakou ohnivou placku.Vse ok,tož jsem si rikal uz je to pryc a koupil jsem si jeste jednu sebou na cestu.Za chvili melo letet letadlo a my jsme nestihali.No jako ve zlem snu sme vjeli do Chenaje kde byla příšerná zácpa,ale v mych utrobach se opet probudil jeji opak!Stejna křeč,sverače zapnuty na max.spolucestujici kriceli to musis vydrzet,uleti nam letadlo!Taxikař prohlasoval že neni kde zastavit,natož zaparkovat :7: Když je tu reakce,je tu i akce..když taxikař videl ze oteviram dvere a pochopil ze mu jinak ze...u predni sedadlo,strihnul to do leva,kde byla casova mezera a zastavil mezi tisici auty a davy lidi.Dal uz to rozvadet nebudu,bylo by to na dlouho.Jen ve zkratce..cas vyprsel,v ulicce jsem vletel do nakeho domu,tam vydesena Indka s dvema deckama,ja vydeseny jeste vic.Tož me nepochopili,vybehnul jsem dal vstric svemu plácku mezi dvema barákama..sláva demolicni cete,která mi vytvorila prostor a zachranila me pred katastrofou..ale jen na chvili!!Prijechali sme na letiste.A tam znovu.Ale tam me pro zmenu nechteli pustit na anclík,nemel jsem u sebe letenku.Tak znovu nekde venku,..objekt jsem objevil vcas,malem nam uletelo letadlo.Ale pri startu zaclo finále! :7: Letuska tvrdila ze to nejde ,ze musim sedet a být pripoutany.Ja ale i pres jeji vsechny zákazy a varování,dostál tomu memu vnitrnimu a start jsem si odsedel v kabince uvolnen :1: :1: :15: to byl muj prvni zazitek s obranyschopnosti tela versus diarrhoea :3: nikdy nerikej nikdy :1:

• PavelS
          PavelS, 21.12.13 20:42:42  

Do hajzlu! :1:

• nevimzevim
          nevimzevim, 22.12.13 00:20:43  

Já jsem naštěstí měla s sebou "hlídače", který nedovolil, abych pozřela cokoliv podezřelého, třeba čaj s mlíkem na nádraží nebo tak něco ... :1: nic nás za celý měsíc nechytlo, ale preventivně jsme jedli dost málo, jen ve Varanásí mě celé dva dny bolelo břicho, a bylo to asi z balené vody, to mi došlo ale až o pár let později při podobném zážitku v jiné zemi :8:

• Kansass
          Kansass, 24.12.13 13:15:05  

:15: :15: :15: už jsem se dlouho tak nezasmála...!!! :1:

• Hoblik
    Hoblik, 18.12.13 21:38:08  

..zrovna jsem se vratil z Indie,..vřele doporučuju! :) i když žadne video nemuže přibližit tu autenticitu života tam, tohle je docela povedené http://www.youtube.com/watch?v=IpdoRUMeshw I po tom co jsem se ujištoval, že už mě nic nepřekvapí...tu se ke mě přiřítil čistič uší s drátkem v ruce a zacal se po me sápat...jen za 5rupek! :)..

• nevimzevim
      nevimzevim, 18.12.13 22:45:55  

:1:

• PavelS
      PavelS, 19.12.13 10:49:11  

Jů díky za odkaz určitě skouknu a prosfištím si anglinu..akorát zase 3 díly..to zase usnu.. :1: V inddi platí podej ruku a utrhnou ti ji, rpvedou masáž a očistu chrupu nebo jak říkáš ty ušisek :1: nebo tě začnou holit břitvou :7: :1: :1:

• chatka88
    chatka88, 19.10.13 10:14:14  

a co filmy Viliema Poltikoviče..třeba Duše východu..

• PavelS
      PavelS, 21.10.13 19:08:05  

Ahoja neznám..Musím skouknout a hlavně najít. :4:
      Jinak uplně mimo téma, jsem se včera díval na dokument o přírodě na Čt2 a nějakou chvíli mě bylo zase smutno. Těžká devastace pro peníze. Co mě překvapilo, tak jedinná kostarika ze vzdala toho mít armádu a hle země prosperuje a dokonce si udržela i veškerý deštný prales. Nepodlehli nabídkám peněz. Trochu povzbudivé. :6:

• chatka88
        chatka88, 23.10.13 10:54:36  

mrkni se a dej vědět..

• PavelS
          PavelS, 28.11.13 13:57:02  

Tak jsem ti to skoukl asi až na po 6..protože jsem vždy usnul a na youtube je to na 5 dílů. :1: Je to jiné takové surovější a z toho cítit že je to staršího data než-li to točil Igor Chaun. JInak samozřejmě velmi mne to zaujalo. Můj dobrý kamarád který mě tam neustále láká a máme v plánu tam vyrazit mě říká pojeď už Indie se začíná zrychlovat. :4: A já mu říkám prosím tě Indie se nezměnila už 4 tis.let jestli tam přijedu o dva roky později, nic se nestane. :1: Ta hlavní myšlenka mystéria tam zůstává nadále ale okolí se prý mění velmi rychle a radikálně. Prý mnoho co jsi viděl z filmů před 10 lety není již pravda..a tak vůbec. Takže asi začnu šetřit než se Ihttp://www.diskutnici.cz/data/graphics/smiles/4.gifndie celá obrátí k úplnému materialismu. :4: To by mě nasralo hihi. :1:

• Kansass
            Kansass, 30.11.13 17:07:13  

:15:

• PavelS
    PavelS, 10.10.13 17:21:07  

Město které bych chtěl navštívit,je jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi. Město dostalo své jméno podle dvou přítoků řeky Gangy - řeky Varany a říčky Así, mezi kterými leží. Spojením tedy dostaneme město Váránasí..město kde se konají obřadní pohřby žehem na břehu Gangy. Krásný dokument o tomto městě má i Chaun viz odkaz výše ale i Pan.Politkovič. Hledejte více na youtube. :2:

• chatka88
      chatka88, 11.10.13 11:39:53  

jo do Váránasí bych se také ráda podívala a brala bych ještě všechna místa,kde se dělá kunbhaméla..potom Dillí,Katu Jadan..

• nevimzevim
      nevimzevim, 13.10.13 14:36:48  

Celkem děsivé město, ale proti gustu .. :)

• PavelS
        PavelS, 13.10.13 19:37:47  

Né není..to připadá jen nám ..našemu západnímu intelektu..oni to tak neberou. To jsem viděl hustší pohřby. :2:

• nevimzevim
          nevimzevim, 13.10.13 21:11:33  

Píšu o městě, ne o pohřbech ... píšeš, že by ses tam chtěl podívat, tak je přece jedno, jak to město připadá Indům (samozřejmě svaté :) ... beru to ve srovnání s jinými místy, kam je možno se podívat, a tohle je opravdu brutální, když vezmu v úvahu další věci kolem, samotné pohřby v tom nehrají až tak velkou roli. :)

• lera
      lera, 28.3.14 16:17:32  

Miluju Varanasi, doporucuju guesthouse Lila na brehu, nejvyssi pokojik s terasou. Ty zapady, ty rana.... Samozrejme taky je treba nevynechat Sarnat. Varanasi navstivit je jako si poridit stroj casu. Kdyz clovek sleduje ty stavby, lidi, Gangu a vecerni ritualy, je ztracen v case. Ty ritualy tam jedou uz tisice let, lidi az na mobily a pod ziji a vypadaji stejne, je to jako navstivit Mezopotamii nebo Babylon....

• chatka88
    chatka88, 10.10.13 11:13:28  

ahoj..snímky Igora Chauna jsou fajn..

• PavelS
      PavelS, 10.10.13 17:16:19  

Ano jsou..takové bezprostřední. Ukazují vše..ne jako některé dokumenty,které ukazují jen to pěkné. :6:

• PavelS
    PavelS, 6.10.13 18:14:01  

Tak pro začátek jsem do horního linku odkaz na video o Indii od Igora Chauna cesta do Indie - úžas. Tak ať se líbí. :2: