Helena Vondráčková

Otevřená diskuze | Kategorie: Hudba
DonnySiddy (2017-08-16 13:40:10)Ultravox (2017-07-06 05:50:37)TomToman (2017-07-03 17:56:21)veri (2017-07-01 15:21:02)rodikrodik (2017-06-20 11:14:27)ynwo (2017-05-17 18:40:15)jirizastera (2017-04-19 09:10:17)janfiala (2017-02-07 15:33:14)jancampanus (2015-05-11 20:08:44)Mara (2014-04-02 14:48:32)
Helena Vondráčková
Založeno: 2. 10. 2013 | Příspěvků: 283 | Členů: 10
Správci: Ultravox (hlavní)

Toto diskusní fórum je určeno všem fanouškům nejúspěšnější a nejvšestrannější české zpěvačky.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rodikrodik
    rodikrodik, 20.6.17 11:14:26  

Co dodat ? Jen to že SUPRAPHON nezklamal !!! :4: :4: :4:

http://www.kultura21.cz/spolecnost/16443-diamantova-kolekce-heleny-vondrackove-prinasi-retro-i-novum-je-skvelou-vizitkou-k-jejimu-zivotnim-jubileu

• DonnySiddy
    DonnySiddy, 19.6.17 09:39:15  

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11146440032-helena-vondrackova-ja-pujdu-dal/31729939005/

• DonnySiddy
    DonnySiddy, 19.6.17 09:38:24  

Hitparáda Česká dvanáctka ČRo Dvojka
    http://www.rozhlas.cz/dvojka/ceskadvanactka

• ynwo
    ynwo, 1.5.17 14:16:48  

Slyšel už někdo jakoukoliv píseň z nového alba, hrát na některém z rádií?

• Ultravox
      Ultravox, 3.5.17 07:35:36  

Neslyšel, já tedy ne. Ale je fakt, že vůbec neposlouchám Blaník, kde hrají takřka výhradně český popík. Ono je dnes mnohem snazší protlačit PR rozhovory nebo články do novin, na weby a do televizí, než dostat písničku do rádia. Na to je zřejmě i Helenin nový PR manažer krátký.

• DonnySiddy
        DonnySiddy, 17.5.17 08:35:12  

A kdo je nový PR manažer? :3:

• Ultravox
          Ultravox, 18.5.17 11:18:23  

Představoval se na poslední vánoční Lucerně, ale na jméno si nevzpomínám. On už se kolem Heleny motá delší dobu.

• ynwo
        ynwo, 17.5.17 18:40:14  

Tak přece jen se dostala na Frekvenci1 píseň Já s tebou hlavu ztrácím,kde ji Helena zazpívala živě. Uvidíme, jestli se bude hrát.

• pavol2
    pavol2, 24.4.17 23:47:07  

IFPI opäť ukazuje dôveryhodnú tvár. Tri týždne nebolo CD Heleny v rebríčku predajnosti. Vyzeralo to, ako že vypadlo. Zrazu je doplnené aj do predchádzajúcich týždňov. Stále máte pocit, že je to relevatný rebríček?

• Ultravox
      Ultravox, 26.4.17 11:35:39  

Samozřejmě, stoprocentně spolehlivý. Stačí číst pozorně. V minulých týdnech nebyl v IFPI zveřejňován prodej fyzických CD, ale pouze prodej alb v digitální verzi, a tam nové CD nebodovalo vůbec.

• Ultravox
    Ultravox, 14.3.17 07:12:37  

Podle žebříčku IFPI se nové CD Dávno vím svý ve druhém týdnu prodeje i navzdory masivní mediální kampani propadlo ze 7. až na 29. místo.

• DonnySiddy
      DonnySiddy, 14.3.17 19:48:02  

Tak třeba se prodej ještě vzmátoří... Jestli začnou něco hrát rádia, pak kolem narozenin a Vánoc... http://www.ifpicr.cz/hitparada/index.php?a=titul&hitparada=14&titul=156624&sec=8f397d1be5b8ce6d3b61091269608ce8

• rodikrodik
      rodikrodik, 16.3.17 10:00:32  

Nevím? ale dle mého soudu, když vyjde interpretovi nové CD,vždy se vyšplhá na nej místo a potom ho převálcují další a další novinky. A v době kdy se na černo vypaluje atd... se ani nedivím. Výsledky pozná sama Helena na svých koncertech.100 lidí 100 chutí. Já osobně jsem z nového CD nadšen a v ne jedné písni jsem poznal svůj osobní příběh :4: :4: :4:

• DonnySiddy
        DonnySiddy, 17.3.17 07:47:17  

Tak jsou interpreti, kteří se na vyšších pozicích drží poněkud déle... Např.http://www.ifpicr.cz/hitparada/index.php?a=titul&hitparada=14&titul=155440&sec=94a81ffd41f174e7136dc79ecd0ae0b2

http://www.ifpicr.cz/hitparada/index.php?a=titul&hitparada=14&titul=155215&sec=bf97c8f6a47d675a61db429101b0573e

Ale jak jsem napsal, myslím, že prodej se může ještě zlepšit.

• Ultravox
          Ultravox, 21.3.17 07:12:19  

Bohužel, vypadá to na komerční fiasko, ve třetím týdnu prodeje se album znovu propadlo až na 46. příčku. Asi se projevuje to, že Helena za poslední desetiletí většinu fanoušků poztrácela.

• pavol2
            pavol2, 29.3.17 15:21:17  

Nechápem takýto nazor od človeka, ktorý si hovorí fanúšik. Robiť definitivné závery po troch týždňoch predaja je prejavom hlúposti komentujúceho. Ak vás už tvorba Heleny neoslovuje - súdim podľa väčšiny vašich príspevkov, nechápem, prečo tu strácate čas?

Helena žiadnych fanúšikov nepoztrácala. Naopak pred 17 rokmi nabrala cieľovku, ktorá počúva iba disco. A kedže tento prúd postupne opúšťa, miznu tiež títo "fanúšikovia". Osobne nepoznám nikoho, kto Helenu počúval pred Vodopádom a nepočúva ju aj teraz. Posledný album je iný. Bude trvať dlhšie, ak ho objaví nová cieľovky a doplní plný stav.
            A este jeden poznatok. Fanúšikovia Heleny vždy boli, sú a budú nespokojní a frflú. Ak sa pýtate prečo kladú na svoju ikonu vysoké nároky, tu je odpoved: Vedia, že Helena na to má a nebojí sa riskovať. Teraz tiež riskovala. Hádam, že sa jej to oplatí. Nový album je výnimočný.

• Ultravox
              Ultravox, 30.3.17 10:08:25  

Sice ta slova začínají stejně, ale jsou zcela odlišného významu. Být FANoušek neznamená být FANatik a nadšeně přivítat všechno, co můj oblíbený interpret dělá a nevidět jeho nedostatky a zakrývat oči před fakty. Helena ztratila ohromné množství fanoušků, které měla ještě na přelomu století. A nesouvisí to se změnou repertoáru, je to proces, který trvá už léta, a na vině jsou spíš důvody mimoumělecké, spousta konfliktů, zbytečných kauz a nešťastných výroků. Pro větší část veřejnosti se kvůli tomu stala Helena nepřijatelná. K žádné změně repertoáru také až donedávna nepřistupovala, takže toto zdůvodnění nepřichází v úvahu. Pokusila se o změnu vlastně až teď aktuálním CD, jenže se jí to podle mého názoru nepodařilo, celá ta nahrávka působí sterilně, bez emocí, o šansonech se nedá mluvit. Zda je víc na vině umělý doprovod, hudba, texty nebo samotná interpretace, to už je téma do diskuse. Ale kampaň k CD je opravdu masivní, to se musí uznat, jenže se jaksi míjí účinkem.

• pavol2
                pavol2, 30.3.17 17:05:26  

Nesúhlasím. Posledné albumy neboli disco. A ty postrácané tisiace fanúšikov máte spočítané do jedného, však?

Myslíte si, že jste napísali pravdu, ktorú si nikto nechce priznať. Ale nemáte k tejto pravde žiadne dôkazy. A kedže niesú dôkazy, nieje ani táto pravda. Skorumpované rebríčky predajnosti a popularity, kde si majitelia firiem presadzujú vlastných príbuzných a kde sa menia pravidlá kedykoľvek by mohol na vrchol dôjsť niekto "nevhodný", nie sú ozajstné dôkazy. Ak máte niekoho vnútri, toto vám iste potvrdí.

Ale toto nie je dôležité. Nerozumiem jednej veci. Čudujem sa vašmu správaniu. Keď vám Helenina muzika nič nehovorí, nový album sa vám nepáči, prečo tu strácate čas? Prečo spravujete fórum o speváčke, ktorú evidetne nemáte rád? Čo vás núti komentovať pre vás nezaujímavé veci? Ľudia, ako vy, majú na internete špeciálne označenie - Hater. Vašim cieľom je iba provokovať. Lebo vaše hodnotenie nemá so skutočnou kritikou nič spoločné. Iba opakujete bulvárne nezmysly a čakáte, kto vám bude oponovať. Mne sa tiež nepáči veľa muziky a nechodím ju na diskusie ohovárať.

Zamyslite sa nad svojím až fanaticky negatívnym pristupom. Ako správca tohto fóra hlásate slogan "Toto diskusní fórum je určeno všem fanouškům nejúspěšnější a nejvšestrannější české zpěvačky.", no vy k nim zdá sa nepatrite! Lebo si toto o nej nemyslíte, viď. vaše príspevky. Ak áno, presvedčte ma.

Ale čo už, zbytočná diskusia.

• Ultravox
                  Ultravox, 30.3.17 18:20:50  

Ten osobní tón je zbytečný, nemám důvod komukoliv dokazovat, jaký jsem nebo nejsem fanoušek. A zvlášť ne člověku, který ani oficiální žebříčky prodeje nepovažuje za relevantní. Helenu poslouchám celý život, vlastním všechny její oficiálně vydané nahrávky i spoustu rarit. Ale to mi nijsk nebrání, abych vnímal realitu. Úpadek Heleniny popularity, rozkolísané výkony na koncertech i to, že podle mého, opakuji podle mého názoru se nové album nepovedlo. A že to tak pravděpodobně vnímá i širší veřejnost. Pro srovnání uvádím, že Hana Zagorová vydala nové album loni v září a že CD se drželo našpici ptodeje včetně prvního místa několik měsíců. Tím netvrdím, že je to bůhvíjaké album, pouze srovnávám úspěšnost a popularitu dvou zpěvaček stejného věku. Proč tomu tak je, už jsem psal. A vůbec mě netěší, že Helenina kariéra po obrovském comebacku, který se jí na přelomu tisíciletí povedl, bohužel zůstala za očekáváním.

• pavol2
                    pavol2, 30.3.17 20:22:37  

Zvláštny spôsob, ako podporovať obľúbenú speváčku - hlásať do sveta o jej úpadku popularity, nevyrovnaných peveckých výkonoch a zlom albume. Ak si ju ceníte, nechte si toto pre seba. Keďže Helena dostáva také rany od "vlastných", ťažko môže počítať s podporou širokej verejnosti. Tá si povie, aha - fanúšik a takto jej naložil, tak to už je to s ňou naozaj zlé. Nie je! Len tu jeden prezentuje svoje vlastné názory a predhadzuje ich ako mienky verejnosti, viď. vaše tvrdenie "A že to tak pravděpodobně vnímá i širší veřejnost." Už chýba len trápny novinár, ktorý to tu opíše do bulváru a túto medvediu službu dokoná.

Áno, IFPI pre mňa nie je relevatná. Iba malé zamyslenie a zistíte, že ide len o mediálnú blamáž. Podľa IFPI sa Heleniné albumy nepredávajú. Podľa ocenení za predaj sú všetky cd minimálne zlaté, ale aj platinové a koncerty vypredané. Čo už je viac ako toto?

Prišiel som, vidiel som, zavrel som. Tu nie je nič zaujímavé.

• Ultravox
                    Ultravox, 31.3.17 06:43:27  

Nevím, proč si nechávat něco pro sebe, proč tajit pravdu. Nejvíc se napáchá škody tím, když se lže, když se zatajuje pravý stav věcí. To pak není fanouškovství, ale zaslepenost. A takové zaslepené fanoušky si nikdo, ani Helena nezaslouží. A pokud by neměl být průkazný ani žebříček IFPI, tak pak už opravdu asi nic. Ale ten skutečně objektivní je.

• DonnySiddy
                    DonnySiddy, 18.4.17 09:09:32  

Zajímavá diskuze. Ukazuje dva zcela odlišné typy fanoušků. Jednoho zcela milujícího svůj idol a tzv."nevidím, neslyším", co se děje kolem a možná ani nechce slyšet. A druhý je už tzv."realista". Nevím, zda tyto dvě skupiny fanoušků někdy najdou společnou řeč. každý má tu Helenu rád, ale úplně jinak. Myslím, že realisté by byli zpěvákům mnohdy prospěšnější, ale otázkou je, zda interpreti o ty realistické názory stojí... :6:

• rodikrodik
      rodikrodik, 11.4.17 22:31:08  

Tak trochu z jiného soudku:Největší ocenění zpěváka je mít vyprodaný koncert. A co se týká Heleny to skoro vždy měla.Uvidí se za dva dny, jak dopadne narozeninový koncert v Brně. Ač nerad, ale já se ho nezúčastním. Chtěl jsem,ale jsem trochu otráven nedávnou události kolem naši Ostravské tygřice a královny Věry Špinarové. Nejen Helena ale další kolegové mě velice zklamaly. Tu kytici či věnec ji poslat mohli. Také jsem myslel že o paní Špinarovou už není zájem atd... Ale přišlo ji vzdát hold přes 40 000 lidí a to jsem myslel že nás tam bude do 500 lidí .Narozeninový koncert z Brna si nechám ujít,ale ten v Opavě 15.záři už ne.Snad do té doby mě přejde euforie vůči tomu co se stalo u nás v Ostravě. A věřte že nejen Helena ,ale i Gotta a Bílou tu teď v hezkém oslovení neuslyšíte.

• DonnySiddy
        DonnySiddy, 18.4.17 09:05:01  

No, to je tak citlivé téma... Jak se někde nechala slyšet Lucie Bílá - ať udělám, co udělám, vždy to bude špatně...

• DonnySiddy
    DonnySiddy, 9.3.17 17:40:39  

Helena byla dnes v Odpoledni s Dvojkou ČRo po 15.hodině. Najdete v celodennich záznamech http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-03-09/15

• TomToman
    TomToman, 7.3.17 20:33:19  

Nové cd se mi docela líbí. Ale v okamžiku, kdy pěkně zní hlas, pocity se hrnou, vpustí se do toho tolik tónů a ty to zabijou... Méně hudby a více hlasu... Viz píseň Jablko.

• DonnySiddy
      DonnySiddy, 8.3.17 14:34:58  

Taky to tak nějak cítím... Pro mě na albu ční píseň Prší jako ve filmu, pak možná poslední Já s tebou hlavu ztrácím. U Jablka mi vadí ta spousta umělých zvuků a zvláštní dusot... Možná by album vyznělo jinak, kdyby bylo pojato trochu více akusticky.

• DonnySiddy
    DonnySiddy, 7.3.17 11:05:54  

Toto mi přijde jako objektvní recenze http://kultura.zpravy.idnes.cz/helena-vondrackova-davno-vim-svy-recenze-fpe-/hudba.aspx?c=A170227_123214_hudba_vha

• robertosss
    robertosss, 26.2.17 11:13:33  

moje dojmologie
    http://www.kultura21.cz/hudba/15902-helena-vondrackova-davno-vim-svy

• rodikrodik
    rodikrodik, 24.2.17 01:17:56  

Nové album Dávno vím svý mi naplnilo mé očekávání po 47 letech na druhý Ostrov Heleny Vondráčkové. Což dodnes považují za TOP alb Heleny Vondráčkové. Jsem rád že mám možnost na Deezeru si ho poslechnout dřív, než si ho dnes v Bontonlandu zakoupím. Můj TOP skladeb z tohoto alba jsou: Černé labutě, Pianista,Hoří v mém náručí, Dávno vím svý.

• jirizastera
      jirizastera, 25.2.17 06:45:24  

Album jsem si koupil na Google Play a taky se mi moc líbí. Dokonce se mi začala líbit i píseň Oči, která mě na první poslech moc nezaujala. K mým nejoblíbenějším patří Já s tebou hlavu ztrácím, Jablko, Černé labutě, Holubice v pasáži a titulní Dávno vím svý. Šanson si sice představuju jinak, ale i tak dík Heleně, že se pustila do náročnějších písní.

• DonnySiddy
        DonnySiddy, 4.3.17 16:26:49  

Tak jsem si poslechl album celé, zatím 2x. Shrnutí plán a Helenina idea na šansonové album dobrá, ale výsledek rozpoluplný. Pokud vezmeme jako plus určité zklidnění a pokus o zahloubané texty, vše tak nějak zabíjí umělé, elektronické a ploché aranžmá, nahrávka jedním člověkem. Neustálé počítačové a syntezátorové tikání a dunění se mi k těmto písním nehodí. Čest výjimkám - Prší jako ve filmu. Nevím, zda si to Helena takto představovala nebo firma šetřila. Snad se podaří plánovaný komorní recitál k albu a v živém provedení dostanou písně jinou tvář...

• rodikrodik
    rodikrodik, 20.2.17 01:54:47  

Na Deezeru je: Já s tebou hlavu ztrácím .Ač nerad, ale studiová verze se mi nelíbí. Z Lucerny zní poněkud hezky a svižnější,tak nevím? :9: Ale Černé labutě zatím vedou. No Pátek se nezávratně blíží, tak se uvidí :2:

• Ultravox
      Ultravox, 22.2.17 06:59:26  

Já s tebou hlavu ztrácím se mi líbí i ve studiové verzi, jen opravdu škoda změny názvu, ten původně zmiňovaný Řeka je stejná by se mi líbil víc. Vysloveně mě ale zklamala píseň Oči. Myslím, že textař přecenil své síly, chce být poetický, ale vrší jen spoustu banalit: "Žádám jen věci prosté, normální... džíny seprané..." Ne, to opravdu není šansonový text. Počkám si, až bude album k dispozici kompletně, ale už teď mám obavu, že se na něm projeví nedostatek kvalitních textařů.

• DonnySiddy
      DonnySiddy, 23.2.17 10:14:44  

Tak já jsem měl možnost si zatím poslechnout Černé labutě na youtube. Nemohu se ubránit pocitu, že mi píseň připomíná 2000 perel z předešlého alba. To by snad nemuselo být na závadu, ale z těch fragmentů, které se různě objevily mi písně nepřijdou jako šansony. Helena používá termín "moderní šanson", zatím mi to však přijde jako jakýsi "elektronický šanson" :3: nebo "vážnější elektropop" :13: . Nevím proč, ale od šansonu očekávám více akustických nástrojů... Tak uvidíme, až bude album v prodeji, jak dopadl výsledek... Takže pokud se v promo rozhovorech používá termín "nový směr", tak mně to zatím až jako velká změna nepřijde. Spíš mírné zklidnění... Uvidíme, spíš uslyšíme... :4:

• rodikrodik
        rodikrodik, 24.2.17 01:25:40  

Ono to bude tím, že každý skladatel má svůj specifický hudební styl.Neboť 2000 perel složil Jan Dvořák a tak samo i Černé labutě.Nevím,ale od každého ať je to Karel Svoboda, Ladislav Štaidl atd... poznám jejích styl muziky u každého interpreta :4:

• jirizastera
    jirizastera, 12.2.17 16:03:49  

Na Deezeru jsou už Černé labutě - nádhera.

• rodikrodik
      rodikrodik, 15.2.17 20:08:37  

Pořád se nemohu zbavit nahodilosti a to že Ostrov H.V. vyšel v roce 1970 a má jen 10 písní a novinka Dávno vím svý má také 10 písní a vychází k 70 narozeninám Heleny v roce 2017.Jinak mimochodem asi to vypadá na druhý Ostrov H.V. což toto novinkové album bude pro mě druhá perlička z Heleniných alb všech dob !!! A Černé labutě, které jsem poslech na Deezeru se nemohu nabažit až mi jde mráz po celém těle. :4:

• jirizastera
        jirizastera, 17.2.17 18:15:01  

Je možné, že Helena chtěla aby její šansonové album připomínalo její "nejvážnější" desku Ostrov H. V. Ty singly moc neposlouchám, protože si chci album vychutnat co nejvíce vcelku, takže mám trpělivost, ale už se těším na příští pátek. Trochu mě mrzí, že písnička Já s tebou hlavu ztrácím se nejmenuje Podívej, řeka je stejná. Jinak ty názvy zní opravdu zajímavě.

• robertosss
    robertosss, 11.2.17 11:09:55  

Během poslechu-náslechu Helenina nového CD zažívám pocity, které jsem míval při zkoumání pláten starých mistrů, neustále něco objevujete a pořád vás může cosi překvapit... To je pocit, který mám z nahrávky Helenina alba Dávno vím svý, kde jde o malé písňové skvosty ve formě intimně pojatých výpovědí zralé ženy. Pravda, ona krása se vyloupne třeba až po několikerém poslechu, ale o to víc se vám tahle nová Helena zadře pod kůži...

• jirizastera
    jirizastera, 16.1.17 19:51:57  

Už je uveřejněný obal i tracklist. A vypadá to velice dobře :2: Škoda, že album bude mít jen 10 písní. http://www.bontonland.cz/helena-vondrackova-davno-vim-svy/

• Ultravox
      Ultravox, 17.1.17 20:13:17  

Tři poznámky: titulní foto se mi vůbec nelíbí. Deset písní je opravdu překvapivě málo. V anotaci je chyba, Soukup už Heleně píseň složil v 80. letech na album Zrychlený dech.

• janfiala
        janfiala, 18.1.17 07:50:09  

No... ...obal mi na první pohled evokoval "posmrtnou masku".. na druhou stranu je i takové ztvárnění možným uměleckým přístupem, vznikají dnes u nás v této oblasti mnohem horší, nebojím se napsat kýče... Nepopírám, že více se mi líbil obal k albu Zůstáváš tu se mnou, jen škoda že s povedenými fotografiemi moc nekorespondoval průměrný repertoár.... // Co se týká počtu písní - to vůbec nemusí být ke škodě.. Pokud se jedná o šansonový repertoár, písně mívají často i pětiminutovou stopáž... Méně je často více, nakonec totožný počet - 10 písní - má i legendární album Ostrov... (oproti tomu již zmíněnému - Zůstáváš tu se mnou - nepomohlo ani téměř dvojnásobné množství písní) .. :-) // Co se anotace týká, tam je tím "poprvé" míněna premiéra zavedeného tandemu "Soukup - Osvaldová" .-) (snad měli formulovat, že premiérově píše pro Helenu Gabriela Osvaldová, ale budiž..)

• Ultravox
          Ultravox, 19.1.17 09:54:14  

Čistě matematicky, technicky. Počet písní na vinylech byl limitován kapacitou, jedna strana kolem 20 minut, celkem tedy 40. U CD je kapacita nesrovnatelně větší, přes 70 minut, proto mi přijde trochu málo nedat na CD víc než 10 skladeb. Ale pochopitelně, jsou zde především umělecká hlediska. Tak třeba mě novinkové Helenino album přesvědčí, že těch deset písní jsou samé perly a celek drží tak pohromadě, že nic dalšího už by se tam prostě nehodilo... :4:

• jirizastera
        jirizastera, 18.1.17 11:06:39  

Mně se obal líbí, akorát Helena na něm má nějak protáhlou hlavu, ale to je spíše špatně naskenované, protože na fotce digipacku ta její hlava už tak protáhlá není. Co se mi moc nelíbí, tak to je název alba, klidně mohla zůstat při tom původním názvu "Helena". Jinak mám zatím stejné dojmy jako Jan Fiala. Taky mě napadla určitá spojitost s Ostrovem H.V. Zbývá jen doufat, že tohle nové album bude stejně dobré. Každopádně názvy skladeb jsou zajímavé.

• rodikrodik
        rodikrodik, 29.1.17 12:01:53  

Také se těším na nové CD i LP.Už i nová píseň uvedena v Lucerně mě naznačila ,že to bude snad mé dlouho očekávaný Ostrov pokladu 2,jehož nepřekonatelnost do dneška nebylo. :4: Neříkám že Helena měla ostatní alba špatná !!! Ale Ostrov považují za album všech dob !!! Jinak foto mě nejprve zaskočilo a zalíbilo se, ale v řadách mých přátel kteří nejsou zrovna příznivci Vondráčkové se shodli že je to pecka a moc se líbí.Tak si myslím že bude i lákat na pultech ke koupi ze zvědavosti atd... :4: :4: :4:

• Ultravox
    Ultravox, 12.1.17 16:03:31  

Nové Helenino CD se bude jmenovat Dávno vím svý.

• Ultravox
    Ultravox, 19.12.16 07:45:41  

Dojmy z letošní Lucerny? Ten hlavní, že léta přibývají a hlas se mění, stárne. Přesto je Helena stále plná obdivuhodné energie. Jen už to prostě není, co to bývalo. Příjemně překvapila čerstvá novinka tandemu Soukup-Osvaldová z chystaného alba. Co se zpěvu týče, nejlépe vyšlo Sblížení. Nikdy jsem tuhle typickou festivalovku nemiloval, ale Heleně na koncertech sedí. Po rozpačité první polovině s ní zahajovala druhou část večera a byl to zážitek. Hlas zněl zas jak kdysi, zvonivě a čistě. Dnes ráno jsem si pro napravení dojmu pustil live DVD z Lucerny 2008, jo, to byl koncert se vším všudy, s dobře znějícím zvukem, se smyčci a s Helenou na vrcholu sil a interpretačních možností.

• jirizastera
      jirizastera, 20.12.16 12:57:09  

Možná proto se Helena začne věnovat víc šansonům. A jak se ta novinka jmenuje?

• rodikrodik
      rodikrodik, 30.12.16 19:23:14  

Jo přesně napsáno. Co naplat i tak je to obdivující v její letech.Takovou energií ji může leda kdo jen tak závidět. Těším se příští rok na O2 arénu, kterou si nenechám ujít. Jinak kalendář se povedl, jen trochu škoda že v minulosti jej nerealizovala. A možná by vycházel každým rokem.Jinak přejí tomuto fóru mnoho dalších hezkých příspěvků v novém roce o naši nej.... zpěvačce všech dob !!! Hodně štěstí a pevné zdraví Vám všem !!! :4: :4: :4: