U Tlučhořů

Otevřená diskuze | Kategorie: Televize
callix (2017-01-17 08:39:35)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-01-16 21:48:08)FromMontana (2017-01-13 17:11:27)notorickyMartin (2017-01-10 17:57:15)MILOUS (2017-01-10 06:18:58)Kri-kri (2017-01-09 21:50:25)Lalis (2017-01-09 10:37:58)Kierkegaard (2017-01-03 09:44:31)annaffen (2016-12-07 17:01:45)Moonman (2016-11-28 19:13:46)Mylous.Jakes (2016-10-04 09:01:58)Krupka (2016-09-24 21:54:44)Tucny.Jyrka-treti.jezdec.apokaly (2016-09-01 23:50:01)Martin007 (2016-07-07 22:13:18)Paradox (2016-01-20 22:20:08)jrjina (2013-11-02 22:34:47)
U Tlučhořů
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 720 | Členů: 16
Správci: FromMontana (hlavní)

Diskuze nejen o Tlučhořových, ale i o Oldřichu Kaiserovi, Jiřím Lábusovi a jejich tvorbě. Staré díly Rodinky najdete na radio.cz a stream.cz.
Nové díly se vysílají na ČRo 2 Praha jednou za několik pátků / měsíců. Naposled to bylo v 18:10 hod. Pusťte si staré, ověřené :)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 16.1.17 21:48:07  

Nevolal Kotek? :1:

• callix
      callix, 17.1.17 08:35:25  

Až zjistí Kotková, že Patrik utekl, tak pukne! :2:

• MILOUS
    MILOUS, 10.1.17 06:18:57  

PŘIŠLI ZA MNOU SOVJECKÝ ŽUNALISTI, NO TAK JSEM JIM VYHOVĚL PROSTĚ, PROČ BY TAKY NE, JSOU TO JENOM LIDI, PRACUJÍCÍ INTELIGENTI JAKO JÁ, A VODPOVĚDĚL JSEM JIM POPRAVDĚ JAK TO TEHDÁ BYLO. ASPOŇ JSEM JAK BYCH TAK ŘEK NARUŠIL TU SOUČASNOU ZÁPLAVU INFORMACÍ, KERÝ SE VĚNUJOU TOMU VÝROČÍ TÝ CHRRRT CHRAR CHAR... NO JÁ TO SNAD NEŘEKNU! SOUDRUZI, JÁ JSEM HYPERTLAKAŘ!
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2006881-jakes-gorbacovova-perestrojka-nebyla-zapotrebi-v-ceskoslovensku-jsme-planovali

• notorickyMartin
      notorickyMartin, 10.1.17 17:57:15  

Už sem ti několikrát říkal, vypni si ten Caps Lock, kdo to pak má číst?

Jinak co říkáš na ten díl, jak tam KaiLabisty vyšetřovali za ty falešný peníze?

• FromMontana
        FromMontana, 11.1.17 09:15:51  

já ty předvánoční díly poslouchal teprve včera. Občas jsem nevěděl, jestli mluví Lábus, Táta nebo jestli se tam nachomýtl Hýl :7:

• Kri-kri
    Kri-kri, 9.1.17 21:49:11  

A pak že Tlučhořovic rodinka je nadsázka.:1: Kolik takových kartářek Miňonek a důvěřivých starců Hýlů ještě běhá po světě?:1:

http://hradec.idnes.cz/obzalovany-kartarka-vylakala-statisice-na-tajemny-ritual-p3n-/hradec-zpravy.aspx?c=A170109_154430_hradec-zpravy_pos

• FromMontana
      FromMontana, 10.1.17 10:20:40  

no myslím, že to je nejspíš inspirace k těm dílům předvánočním :2:

• Lalis
    Lalis, 1.1.17 19:34:22  

http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/od-tgm-k-zemanovi-poslechnete-si-vanocni-a-novorocni-projevy-vsech-prezidentu--1436738#1987-husak
    Možná to už dávno víte, já to ještě nevěděl, že na webu Českého rozhlasu jsou uveřejneny záznamy všech prezidentských novoročních projevů. Pouštim si doktora Husáka jeho prejav z prvého januára 1987. U toho určitě Božena s Páťou slzej.

• Kri-kri
      Kri-kri, 1.1.17 19:43:14  

Prezidentské projevy od Masaryka až po Zemana (a před nima i od císařpána) jsou mi absolutně u řiťi, kdyby radši z archivu vytáhli ten celý záznam tlučhořáckého silvestra a v reprízách starých dílů používali kvalitní verze a ne ten 32/22 hnus, co všichni dávno máme ze stránek rádia Praha.

• Lalis
        Lalis, 1.1.17 19:52:22  

To by chtělo zmocnit se autorských práv a nastolir vládu lidu. Navrhuju přepadnout archivy!

• notorickyMartin
          notorickyMartin, 4.1.17 20:17:02  

Abys nedopad jak v tom filmu Špatně zorganizovaná loupež, kterej jsem si dneska zopáknul :4:

• MILOUS
      MILOUS, 5.1.17 16:46:19  

TO BYL BRILANTNÍ PROJEV TOHLETO - SKORO TAK VYBROUŠENEJ, JAKO SVÝHO ČASU TY MOJE. JO, TO DNESKA UŽ TO NENI VONO PROSTĚ. NO ALE KDYŽ TEN SOUDRUH ZEMAN NA SOBĚ JEŠTĚ TROCHU ZAPRACUJE, TAK SE NÁM MOŽNÁ, V PRŮBĚHU TĚCH ŠESTI LET CO MU JEŠTĚ ZBEJVAJ, PŘIBLÍŽÍ.

NO A TOMUHLE SOUDRUHOVI MOTORICKÝMU CHCI VZKÁZAT PROSTĚ, ŽE ŽÁDNÝ KAPSLE NEPOUŽÍVAM.

• Lalis
    Lalis, 1.1.17 13:30:21  

čočka, pozor na vočka!!!!
    tááák ,jen žádný krůty a jiný ptáky, to by nám uletělo štěstí!!
    Jó, mě Tlučhořáci stále hučej v hlavě, hlavně hlášky Jirky Lábuse.

• Kri-kri
      Kri-kri, 1.1.17 14:57:09  

Já si včera pustil všechny silvestrovské díly, škoda že nepřišla Jiřina z interny.:4:

• doktor.Sova
        doktor.Sova, 1.1.17 14:59:14  

Těch silvestrovských dílů je dost, škoda že letos není nějaký s Krupkou a spol.

• Kri-kri
          Kri-kri, 1.1.17 15:31:25  

Bohužel jich zas tolik není, vlastně jen do dílu 481, pak je bohužel uťali a jediný další silvestrovský je už jen 887. Druhá noc s Tichým. A vánočních je ještě méně, ty byly jenom do dílu 274. Nejkrásnější Vánoce a pak až 834. Svíčka a 886. Noc s Tichým.

• doktor.Sova
            doktor.Sova, 1.1.17 18:00:17  

Jj a ještě se k tomu dá připočítat ten rozhlasový silvestr s Tlučhořovic rodinkou, má to asi tři části.

• Kri-kri
              Kri-kri, 1.1.17 18:09:30  

Myslíš ten jak je u Tlučhořů na Silvestra redaktor z rozhlasu a jejich debaty se střídají s jinými silvestrovskými estrádami? Škoda že tenhle pořad nemáme od začátku.:9: Nedal by se někde, třeba z archivu rozhlasu sehnat celý?

• Kri-kri
    Kri-kri, 27.12.16 12:08:37  

Jelikož je jeden člen Tlučhořovy rodiny veliký milovník Francie, dovolím si zde upozornění na moji novou diskusi
    https://www.diskutnici.cz/forum/3791-francouzska-hudba/

• MILOUS
    MILOUS, 23.12.16 23:16:22  

ČESTNÝ A SOUDRUŽSKÝ VÁNOCE PŘEJU VŠEM VESPODEK.
    AŤ VÁM TENHLETEN SOUDRUH MARÓZ NADĚLÍ POD JÓLKU PŘESNĚ PODLE POČASÍ, TEDA CHCI ŘÍCT PODLE VAŠICH PŘEDSTAV PROSTĚ.

TAK, A TEĎ SI DAM JEDNOHO MALÝHO MYSLIVCE PRO LEPŠÍ USNUTÍ A CELEJ IMPERIALISTICKEJ ZÁPAD MI MŮŽE ABYCH TAK ŘEK POLÍBIT MOJÍ STRNICKOU PRDEL.
    ČEST!

• Lubom33r
      Lubom33r, 25.12.16 19:16:46  

Slizké a zčernalé, soustruhu.

• notorickyMartin
      notorickyMartin, 26.12.16 21:50:43  

Tobě by měl Ježíšek nadělit novou klávesnici nejlépe bez Caps Locku. Jinak už ty tvý vejžblepty vážně nebudu číst.

• Lalis
        Lalis, 1.1.17 13:27:18  

mě to baví vole! :6:

• Lubom33r
    Lubom33r, 23.12.16 19:36:43  

Už je to tu zas! :10: https://www.youtube.com/watch?v=WMZfr7IGD_Y

• FromMontana
    FromMontana, 13.12.16 09:21:34  

Tak jsem se včera prokousal těma novýma dílama s Miňonkou - Olda ji podle mě namluvil výborně - jako starou (jestli počítám dobře, tak cca 45 letou) vyžilou cigánku :1:

Petr Rychlý, to jsou ty rychlý prachy, že?

• Kri-kri
    Kri-kri, 8.12.16 22:47:40  

Jedna technická, nechybí v záhlaví v té větě o vysílání nových dílů nějaké slůvko? Něco jako "zachce" nebo "usmyslí"?:4: A bylo by taky dobré doplnit ten změněný čas 18:10.

• FromMontana
      FromMontana, 9.12.16 14:50:23  

upraveno, doplněno

• FromMontana
        FromMontana, 9.12.16 14:51:35  

děkuju za připomenutí

• Kri-kri
      Kri-kri, 9.12.16 18:56:42  

A ani ten čas vysílání není tak úplně jednoznačný a nedá se na něj spolehnout. Už jsem si toho všiml minule i předminule, že díl začal asi o minutu dřív, než měl, ale dneska ho dali dokonce o 3 minuty dřív, už v 18:07, nahrát jsem ho zastihl jen tak tak, bez úvodní znělky (zachytil jsem z ní sotva název dílu).

• FromMontana
        FromMontana, 10.12.16 15:02:25  

koukl sem na douchu a ejhle nový díl :7: shodou okolností dnes

• Lubom33r
    Lubom33r, 8.12.16 18:26:54  

Jelikož jsem to sem před pár lety přesunul, taky bych se chtěl vyjádřit.
    Oni totiž Tlučhořovi jsou poněkud pokroucený, řekl bych až surreálný obraz naší české společnosti. Tedy Tlučhořovi jsme my, tj. všichni kdo tu žijí. Vždyť i ve znělce zaznívá: "Seriál o některých druhých z nás." Proto jsou lamentace nad tím, že tu jsme mimo téma z principu nesmysl. My jsme téma, Tlučhořovi jako seriál jsou interpretace.
    Ano, současná podoba Tlučhořů se mi nelíbí, ale všimněte si, jak Tlučhořovi zblbli a řekl bych i zdebilněnli spolu s námi všemi. Osobně jsem se současným stavem naší společnosti velmi znepokojen a řekl, bych že stejně tak i oba interpreti Tlučhořových. Problém je, že už jsme v mnohém horší než postavy seriálu. A to se už asi zesměšnit nedá.

• Kierkegaard
      Kierkegaard, 8.12.16 19:51:47  

No, to je slovo do pranice... :1: :2: :4:

• MILOUS
      MILOUS, 8.12.16 21:44:41  

A K TOMU PRÁVĚ SLOUŽÍ TA DEMOGRATIZACE, ABY SE TU INTELYGENTNÍ ČLOVĚKOVÉ MOHLI VYJÁDŘIT, SVOBODNĚ VYJÁDŘIT, A NÉ PROSTĚ ABY MI BYLO ABYCH TO TAK ŘEK VYHROŽOVANÝ, ŽE KDYŽ NEBUDU DISKUTOVAT NA PŘEDEM URČENÝ A VYTÝČENÝ TÉMA, TAK PROSTĚ BUDU SMAZANEJ TOHLETO!

A JEŠTĚ VO TOMHLE VÁM CHCI ŘÍCT: UVIDÍTE, ŽE TOHO ZEMANA ZA ROK TY LIDI ZNOVU ZVOLÍ, PONĚVAČ TO NENI ŽÁDNEJ MALEJ PITOMEC. VONI TOTIŽ VÍ TY VOLIČI, A JÁ TO VIM TAKY, PROTO JSEM SE NAKONEC ROZHOD, ŽE KANDIDOVAT NEBUDU, I KDYŽ BYCH KLIDNĚ MOH, JEŠTĚ POŘÁD MI MOZEK HEZKY PRACUJE, ALE TO JSEM VODBOČIL ... NO ŽE VONI VÍ PROSTĚ, ŽE VON VÍ, KDE SE INSPIROVAT A KDE PROSTĚ A VOD KOHO SE UČIT TU SPOLEČNOST KULTIVÁTOROVAT.

• FromMontana
    FromMontana, 8.12.16 12:30:31  

Jak to tu čtu, tak jsou tedy momentálně dva nápady co s fórem. Buď jej zanechat pouze pro debatu o Rodince a k věcem mimo téma založit fórum jiné, nebo vše cpát sem, v tom případě upravit záhlaví a popis fóra tak, aby admini "nepindali" :4: :2:

• Kri-kri
      Kri-kri, 8.12.16 12:41:50  

Já jsem pro to rozdělení na dvě diskuse, to jediné bude vyhovovat všem. Ostatně, nebyl by to jediný seriál, který tu má více než jednu diskusi a tahle pak zůstane přehledná. Tím, že alibisticky upravíš záhlaví, že se tu smí plkat o čemkoli se diskuse nezpřehlední.

• MILOUS
      MILOUS, 8.12.16 14:57:24  

SOUDRUHU FONTÁNO, ŘEŠIL BYCH TOHLETO TVÝ DYLEMA DEMOGRATICKOU CESTOU. AŤ ROZHODNE PROSTĚ ÚSTŘEDNÍ VÝBOR A JAKO NEJVYŠŠÍ ORGÁN DÁ JASNÝ STANOVISKO.
      ANEBO AŤ NĚKDO KONTAKTUJE SOUDRUHA KNOTKA NEBO JAK SE TEN SOUDRUH NA TELEFÓNU JMENUJE.

• Kierkegaard
      Kierkegaard, 8.12.16 17:55:18  

A nebo smazat. I když to asi není řešení pro každého. :4: :2: Ale založit paralelní fórum, jak navrhoval Kri-Kri, taky není od věci. Tak by mohli být spokojeni všichni.

• FromMontana
        FromMontana, 13.12.16 09:20:01  

taky si myslím, že by mohlo dojít k tomu druhému řešení :2: pak můžeme na konci roku udělat výběrové řízení na druhého správce tlučhořových :2:

• Kierkegaard
    Kierkegaard, 7.12.16 17:56:04  

Já osobně jsem také pro, aby se fórum nemazalo, ale naopak otevřelo ještě šíře. Je pravda, že o Tlučhořích toho už moc nenapovídáme, abychom nenosili dříví do lesa. Seriál je bohužel mrtvý a přežívá jen uměle. Tak pojďme kecat o čem chceme a neomezujme se na téma. Souhlasím s Notorickým Martinem. Internet může být nekonečně svobodným médiem, tak si nevytvářejme tematické hranice, o čem se může v rámci fóra mluvit a o čem ne.

Jinak všem přeji krásný advent. Pokud to bude smazané, tak bych svůj poslední příspěvek rád udělal maximálně pozitivní. Jistě všichni znáte toto:

https://www.youtube.com/watch?v=pMHKaahJRHg&list=RDpMHKaahJRHg

Projev je starý přes 75 let. Charlie Chaplin ho napsal pro první a zároveň poslední zvukový film, ve kterém vystupuje jeho nejslavnější postava tuláka. Věděl, že tím, že ho ozvučí, ho vlastně zabije a dále už jeho příběhy točit nebude, tak to udělal takovým způsobem, aby to stálo za to. To, co své postavě vložil do úst, je neustále aktuální a s časem obsah jeho myšlenek zraje jako víno. Není divu, že se Chaplin dostal díky tomuto filmu na jedno z čelních míst Hitlerova seznamu, pakliže by se mu podařilo dobýt svět. Film diktátor doporučuji ke shlédnutí. Kromě toho, že je neuvěřitelně vtipný na všechny strany (včetně té vlastní), velice dobře ilustruje smýšlení samotného Ch. Chaplina.

Takže fórum nemažme. Pár příspěvků zpět jsem asi tvrdil něco jiného, ale co... Když tu nebude žádná aktivita, tak to tady chcípne tak jako tak. Navíc když už nic jiného, tak se čas od času stane, že tu někdo sem tam odkáže na něco zajímavého.

• Kri-kri
      Kri-kri, 7.12.16 18:57:13  

No právě, sám přiznáváš, že seriál už je víceméně mrtvý a tak nějak uměle přežívá, což není zrovna ideální a ani fanouškům se to moc nelíbí. Tím spíš nemá logiku stejným způsobem nechat uměle přežívat i tuto diskusi a udržovat ji mermomocí při životě plkáním o něčem, co s Tlučhořovýma ani KaiLab tvorbou nijak nesouvisí, jen aby to tu úplně nechcíplo. Já jsem pro jednoznačnější řešení - buď se snažit diskusi oživit k tématu a nebo rovnou zavřít, ale nic mezi tím.
      A nebo je tu ještě třetí možnost, tuto diskusi skutečně používat jen k danému tématu a pro veškeré ostatní plky zřídit diskusi novou a pojmenovat ji Festival banalit, jak tomu bylo i kdysi na Lide.cz. A tak budou spokojeni všichni. Mně se vážně, zvlášť s mým zrakem nechce prodírat se tu haldou příspěvků a hledat mezi nimi jenom ty, co souvisí s tématem, protože všechno ostatní mě nezajímá (a i kdyby mě něco z toho zajímalo, už z principu se to nechci dočíst tam, kde to nepatří).

• Kierkegaard
        Kierkegaard, 7.12.16 20:27:29  

No jo, já nejsem příznivec krajních řešení, takže ani zavřít ani tematicky zakonzervovat se mi moc nelíbí. Naopak, ať se tu kecá o čem chce s tím, že něco k Tlučhořovým se tu určitě občas objeví. Jestli to bude životaschopné nebo ne, to se právě ukáže samo a přirozeně. Zlatá éra téhle diskuze na lidech byla v dobách, kdy se nekecalo jen o Tlučhořových, takže už to jednou fungovalo. To, že to tu upadá, souvisí s úpadkem seriálu, takže já skutečně vidím jako řešení, tematicky to otevřít. Když se tu nebude nikdo urážet nebo sem umisťovat trapné reklamy, tak proč ne. Všichni máme rádi Tlučhoře, to máme společné, takže je na čem stavět s tím, že to klidně může tematicky přerůst někam jinam, což se nevylučuje. Naopak si myslím, že to je zdravé. Ale jak kdo chce. Pokud někdo má potřebu vyjadřovat se pouze k vláknům souvisejícím s rodinkou, nechť tak činí a je to taky v pořádku.

• Kri-kri
          Kri-kri, 7.12.16 20:49:00  

Udělat tu z toho mišmaš a plkání o všem možném beztak tuhle diskusi nezachrání, alespoň ne výhledově. Jednak by si admíni mohli všimnout, že se tu daleko víc diskutuje o něčem, co s tématem nijak nesouvisí a mohli by to tu bez varování smazat. A pak, každý máme tu hranici, co sem patří a co už ne posunutou trochu jinde a takhle by sem každý začal tahat to svoje (někdo politiku, jiný zas oblíbené seriály nebo hudbu) a nebyl by v tom žádný řád. A jak už jsem se vyjádřil, fakt se mi nechce se tím bordelem prodírat, jestli náhodou mezi tím nenajdu i něco k tématu. Takhle by se totiž mohlo snadno stát, že tu někdo něco důležitého nebo užitečného k tématu (např. změna vysílacího času, nahození dílů v lepší kvalitě a pod.) přehlédne.

• Kierkegaard
            Kierkegaard, 8.12.16 09:05:05  

Nemohu souhlasit, protože technika a pravidla jsou tu pro nás. Nikoliv my pro techniku a pro pravidla. Tudíž pravidla mohou být taková, jak si je nastavíme. Pak to nemusí žádným adminům vadit. Navíc nepřehlednost patří ke každé skupinové diskuzi (nejen té internetové). Tomu se prostě vyhnout nejde, je to prostě jakýsi "sociální zákon (volný pojem)". Naopak snahy toto eliminovat a nastavit řád vedou ve finále k úpadku v podobě neaktivity všech. Když se lidem dají hranice, tak se na to radši vykašlou. A vůbec se jim nedivím. Každý může chtít občas přispět něčím, co může být tematicky vedle.

• Kri-kri
              Kri-kri, 8.12.16 11:32:18  

Já nevím, ale ty děláš, jako kdyby držení se tématu v diskusích mělo značit něco negativního a nepřípustného pro onu diskusi. Podle tvé logiky by pak ani nemusely vůbec vznikat tématické diskuse, mohly by rovnou být jen volné a každý by si do nich mohl psát, co se mu zachce. Diskusní fóra by nějaký řád mít měly, už kvůli přehlednosti. A jestliže diskuse k tématu upadá, je to tím, že upadá i onen seriál a tím pádem je to přirozený jev, s kterým je třeba se smířit. Ale stále trvám na tom, že udržovat diskusi mermomocí při životě příspěvky s tématem nijak nesouvisejícími nikam nevede, dlouhodobě to tu diskusi stejně nezachrání a už vůbec ji informativně nezkvalitní, pouze ji znepřehlední.
              Navíc v tom vidím i jakousi sobeckost ve stylu: ať si ti, co chtějí diskutovat k tématu pracně hledají mezi tím bordelem to málo k Tlučhořovým, jen když si tu budeme moct svobodně plkat, o čem chceme. Na jedné straně stavíš toleranci k volné diskusi, ale tolerance k tomu, že někdo se zkrátka tou haldou příspěvků mimo téma prodírat nechce už je ti fuk. Proto znovu navrhuji, jestliže mají být spokojení všichni, bylo by ideální řešení tuto diskusi nechat k tématu a pro tu volnou vytvořit ten Festival banalit. A tak nebude nikdo nikoho omezovat a vyhovovat to bude všem.

• Kierkegaard
                Kierkegaard, 8.12.16 17:46:49  

Ale kdepak, nic proti tématům nemám. Naopak je podporuji. Ale jen je chápu jako jakási východiska, na jejichž platformě se diskuze dále rozvijí. Vůbec je nevnímám jako hranice ale naopak jako základnu. Vždyť pojímání tématu jako hranic nikam nevede. I když se spolu baví 2 lidé face to face, tak se z rozhovoru o počasí komunikace dostane např. k rozhlednám na jižní Moravě. A je to tak správně. Takže témata určitě ano, ale jako základ.

Ti, co chtějí diskutovat k tématu se omezováni cítit nemusí. Hold zběžně každý příspěvek prolítnout (pakliže chtějí být důkladní), musí. S tím se nedá nic dělat. Ale není to zas takové zlo. Zrovna tak by se mohli cítit omezováni ti ostatní tím, že jsou v diskuzi svazováni. A teď vyber, co je horší. Záleží na tom, z čeho vycházíš. Já vycházím z myšlenkového konceptu internetu jakožto liberálně užívaného média, takže se na to ani jinak dívat nemohu.

Ale souhlasím s tebou v tom, že témata jsou dobrá pro orientaci v informačním moři, které by bez tohoto bylo zcela nepřehledné. A proto jsou témata nutná pro základní zorientování. Nicméně detailněji pak musí hledat každý sám za sebe.

• notorickyMartin
    notorickyMartin, 6.12.16 00:51:27  

Abyste viděli, že vás mám rád, tak vám posílám Mikuláše. Máte radost?

http://martastanik.rajce.idnes.cz/Mikulas/#StaryMikulas.jpg

• notorickyMartin
      notorickyMartin, 6.12.16 00:53:53  

Jinak já bych navrhoval, aby se to tu nemazalo, ale třeba je možno změnit název na Tlučhořovi a intelektuální výplody. Co vy na to? Občas tu můžem pokecat o čemkoliv, nejen o Tlučhořích. Nerad bych, aby se naše parta jen tak rozutekla a už se nikdy "neviděli".. :4:

• annaffen
        annaffen, 7.12.16 17:01:44  

Tlučhořovi a intelektuální planina :1: