U Tlučhořů

Otevřená diskuze | Kategorie: Televize
MILOUS (2016-12-08 15:24:04)Kri-kri (2016-12-08 12:42:11)FromMontana (2016-12-08 12:30:32)Kierkegaard (2016-12-08 09:05:07)annaffen (2016-12-07 17:01:45)notorickyMartin (2016-12-06 00:53:53)Moonman (2016-11-28 19:13:46)Lalis (2016-11-18 17:57:04)Mylous.Jakes (2016-10-04 09:01:58)Krupka (2016-09-24 21:54:44)Tucny.Jyrka-treti.jezdec.apokaly (2016-09-01 23:50:01)IGNACIUS-mec.pravdy (2016-08-06 00:46:27)Martin007 (2016-07-07 22:13:18)Paradox (2016-01-20 22:20:08)jrjina (2013-11-02 22:34:47)
U Tlučhořů
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 680 | Členů: 15
Správci: FromMontana (hlavní)

Diskuze nejen o Tlučhořových, ale i o Oldřichu Kaiserovi, Jiřím Lábusovi a jejich tvorbě. Staré díly Rodinky najdete na radio.cz a stream.cz.
Nové díly se vysílají jak se ČRo jednou za několik pátků / měsíců. Pusťte si staré, ověřené :)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• FromMontana
    FromMontana, 8.12.16 12:30:31  

Jak to tu čtu, tak jsou tedy momentálně dva nápady co s fórem. Buď jej zanechat pouze pro debatu o Rodince a k věcem mimo téma založit fórum jiné, nebo vše cpát sem, v tom případě upravit záhlaví a popis fóra tak, aby admini "nepindali" :4: :2:

• Kri-kri
      Kri-kri, 8.12.16 12:41:50  

Já jsem pro to rozdělení na dvě diskuse, to jediné bude vyhovovat všem. Ostatně, nebyl by to jediný seriál, který tu má více než jednu diskusi a tahle pak zůstane přehledná. Tím, že alibisticky upravíš záhlaví, že se tu smí plkat o čemkoli se diskuse nezpřehlední.

• MILOUS
      MILOUS, 8.12.16 14:57:24  

SOUDRUHU FONTÁNO, ŘEŠIL BYCH TOHLETO TVÝ DYLEMA DEMOGRATICKOU CESTOU. AŤ ROZHODNE PROSTĚ ÚSTŘEDNÍ VÝBOR A JAKO NEJVYŠŠÍ ORGÁN DÁ JASNÝ STANOVISKO.
      ANEBO AŤ NĚKDO KONTAKTUJE SOUDRUHA KNOTKA NEBO JAK SE TEN SOUDRUH NA TELEFÓNU JMENUJE.

• Kierkegaard
    Kierkegaard, 7.12.16 17:56:04  

Já osobně jsem také pro, aby se fórum nemazalo, ale naopak otevřelo ještě šíře. Je pravda, že o Tlučhořích toho už moc nenapovídáme, abychom nenosili dříví do lesa. Seriál je bohužel mrtvý a přežívá jen uměle. Tak pojďme kecat o čem chceme a neomezujme se na téma. Souhlasím s Notorickým Martinem. Internet může být nekonečně svobodným médiem, tak si nevytvářejme tematické hranice, o čem se může v rámci fóra mluvit a o čem ne.

Jinak všem přeji krásný advent. Pokud to bude smazané, tak bych svůj poslední příspěvek rád udělal maximálně pozitivní. Jistě všichni znáte toto:

https://www.youtube.com/watch?v=pMHKaahJRHg&list=RDpMHKaahJRHg

Projev je starý přes 75 let. Charlie Chaplin ho napsal pro první a zároveň poslední zvukový film, ve kterém vystupuje jeho nejslavnější postava tuláka. Věděl, že tím, že ho ozvučí, ho vlastně zabije a dále už jeho příběhy točit nebude, tak to udělal takovým způsobem, aby to stálo za to. To, co své postavě vložil do úst, je neustále aktuální a s časem obsah jeho myšlenek zraje jako víno. Není divu, že se Chaplin dostal díky tomuto filmu na jedno z čelních míst Hitlerova seznamu, pakliže by se mu podařilo dobýt svět. Film diktátor doporučuji ke shlédnutí. Kromě toho, že je neuvěřitelně vtipný na všechny strany (včetně té vlastní), velice dobře ilustruje smýšlení samotného Ch. Chaplina.

Takže fórum nemažme. Pár příspěvků zpět jsem asi tvrdil něco jiného, ale co... Když tu nebude žádná aktivita, tak to tady chcípne tak jako tak. Navíc když už nic jiného, tak se čas od času stane, že tu někdo sem tam odkáže na něco zajímavého.

• Kri-kri
      Kri-kri, 7.12.16 18:57:13  

No právě, sám přiznáváš, že seriál už je víceméně mrtvý a tak nějak uměle přežívá, což není zrovna ideální a ani fanouškům se to moc nelíbí. Tím spíš nemá logiku stejným způsobem nechat uměle přežívat i tuto diskusi a udržovat ji mermomocí při životě plkáním o něčem, co s Tlučhořovýma ani KaiLab tvorbou nijak nesouvisí, jen aby to tu úplně nechcíplo. Já jsem pro jednoznačnější řešení - buď se snažit diskusi oživit k tématu a nebo rovnou zavřít, ale nic mezi tím.
      A nebo je tu ještě třetí možnost, tuto diskusi skutečně používat jen k danému tématu a pro veškeré ostatní plky zřídit diskusi novou a pojmenovat ji Festival banalit, jak tomu bylo i kdysi na Lide.cz. A tak budou spokojeni všichni. Mně se vážně, zvlášť s mým zrakem nechce prodírat se tu haldou příspěvků a hledat mezi nimi jenom ty, co souvisí s tématem, protože všechno ostatní mě nezajímá (a i kdyby mě něco z toho zajímalo, už z principu se to nechci dočíst tam, kde to nepatří).

• Kierkegaard
        Kierkegaard, 7.12.16 20:27:29  

No jo, já nejsem příznivec krajních řešení, takže ani zavřít ani tematicky zakonzervovat se mi moc nelíbí. Naopak, ať se tu kecá o čem chce s tím, že něco k Tlučhořovým se tu určitě občas objeví. Jestli to bude životaschopné nebo ne, to se právě ukáže samo a přirozeně. Zlatá éra téhle diskuze na lidech byla v dobách, kdy se nekecalo jen o Tlučhořových, takže už to jednou fungovalo. To, že to tu upadá, souvisí s úpadkem seriálu, takže já skutečně vidím jako řešení, tematicky to otevřít. Když se tu nebude nikdo urážet nebo sem umisťovat trapné reklamy, tak proč ne. Všichni máme rádi Tlučhoře, to máme společné, takže je na čem stavět s tím, že to klidně může tematicky přerůst někam jinam, což se nevylučuje. Naopak si myslím, že to je zdravé. Ale jak kdo chce. Pokud někdo má potřebu vyjadřovat se pouze k vláknům souvisejícím s rodinkou, nechť tak činí a je to taky v pořádku.

• Kri-kri
          Kri-kri, 7.12.16 20:49:00  

Udělat tu z toho mišmaš a plkání o všem možném beztak tuhle diskusi nezachrání, alespoň ne výhledově. Jednak by si admíni mohli všimnout, že se tu daleko víc diskutuje o něčem, co s tématem nijak nesouvisí a mohli by to tu bez varování smazat. A pak, každý máme tu hranici, co sem patří a co už ne posunutou trochu jinde a takhle by sem každý začal tahat to svoje (někdo politiku, jiný zas oblíbené seriály nebo hudbu) a nebyl by v tom žádný řád. A jak už jsem se vyjádřil, fakt se mi nechce se tím bordelem prodírat, jestli náhodou mezi tím nenajdu i něco k tématu. Takhle by se totiž mohlo snadno stát, že tu někdo něco důležitého nebo užitečného k tématu (např. změna vysílacího času, nahození dílů v lepší kvalitě a pod.) přehlédne.

• Kierkegaard
            Kierkegaard, 8.12.16 09:05:05  

Nemohu souhlasit, protože technika a pravidla jsou tu pro nás. Nikoliv my pro techniku a pro pravidla. Tudíž pravidla mohou být taková, jak si je nastavíme. Pak to nemusí žádným adminům vadit. Navíc nepřehlednost patří ke každé skupinové diskuzi (nejen té internetové). Tomu se prostě vyhnout nejde, je to prostě jakýsi "sociální zákon (volný pojem)". Naopak snahy toto eliminovat a nastavit řád vedou ve finále k úpadku v podobě neaktivity všech. Když se lidem dají hranice, tak se na to radši vykašlou. A vůbec se jim nedivím. Každý může chtít občas přispět něčím, co může být tematicky vedle.

• Kri-kri
              Kri-kri, 8.12.16 11:32:18  

Já nevím, ale ty děláš, jako kdyby držení se tématu v diskusích mělo značit něco negativního a nepřípustného pro onu diskusi. Podle tvé logiky by pak ani nemusely vůbec vznikat tématické diskuse, mohly by rovnou být jen volné a každý by si do nich mohl psát, co se mu zachce. Diskusní fóra by nějaký řád mít měly, už kvůli přehlednosti. A jestliže diskuse k tématu upadá, je to tím, že upadá i onen seriál a tím pádem je to přirozený jev, s kterým je třeba se smířit. Ale stále trvám na tom, že udržovat diskusi mermomocí při životě příspěvky s tématem nijak nesouvisejícími nikam nevede, dlouhodobě to tu diskusi stejně nezachrání a už vůbec ji informativně nezkvalitní, pouze ji znepřehlední.
              Navíc v tom vidím i jakousi sobeckost ve stylu: ať si ti, co chtějí diskutovat k tématu pracně hledají mezi tím bordelem to málo k Tlučhořovým, jen když si tu budeme moct svobodně plkat, o čem chceme. Na jedné straně stavíš toleranci k volné diskusi, ale tolerance k tomu, že někdo se zkrátka tou haldou příspěvků mimo téma prodírat nechce už je ti fuk. Proto znovu navrhuji, jestliže mají být spokojení všichni, bylo by ideální řešení tuto diskusi nechat k tématu a pro tu volnou vytvořit ten Festival banalit. A tak nebude nikdo nikoho omezovat a vyhovovat to bude všem.

• notorickyMartin
    notorickyMartin, 6.12.16 00:51:27  

Abyste viděli, že vás mám rád, tak vám posílám Mikuláše. Máte radost?

http://martastanik.rajce.idnes.cz/Mikulas/#StaryMikulas.jpg

• notorickyMartin
      notorickyMartin, 6.12.16 00:53:53  

Jinak já bych navrhoval, aby se to tu nemazalo, ale třeba je možno změnit název na Tlučhořovi a intelektuální výplody. Co vy na to? Občas tu můžem pokecat o čemkoliv, nejen o Tlučhořích. Nerad bych, aby se naše parta jen tak rozutekla a už se nikdy "neviděli".. :4:

• annaffen
        annaffen, 7.12.16 17:01:44  

Tlučhořovi a intelektuální planina :1:

• FromMontana
    FromMontana, 29.11.16 14:23:13  

Hlavně se mi tu nehádejte jestli NĚKDO PÍŠE s capsLOKEM nebO Ne, nebo VÁs mázNU :2: :13: konec roku ještě není, tak se necháme překvapit.

• Kri-kri
    Kri-kri, 28.11.16 20:48:43  

Škoda slov pro soudruha Caps Locka, zvlášť když není schopen psát tak, aby se to dalo číst.

Jinak pokud FromMontana ke konci roku hodlá existenci této diskuse ukončit, jsem pro. Na nahazování dílů (ať už starých či nových) beztak stačí Do-ucha.cz.

• MILOUS
    MILOUS, 28.11.16 19:41:36  

JEDEN VELEDŮLEŽITEJ SOUDRUH BY NÁS TADY CHTĚL JAK SE ŘEKNE NEUSTÁLE UMRAVŇOVAT A SÁM SI JAKSI NEVIDÍ DO PUSY.
    JEDNOU NÁM MOUDŘE SDĚLUJE, JAK JSOU PROSTĚ TI TLUČHOŘOVI UBOHÝ, JAK SE TO NEDÁ POSLOUCHAT A ŽE UŽ TO MĚLO DÁVNO SKONČIT. JINDY ZAS BREČÍ, ŽE UŽ DLOUHO PROSTĚ NEPŘIŠEL NOVEJ DÍL. KDYŽ PAK TEN NOVEJ PŘIJDE, KVIČÍ TADY PROZMĚNU ŽE TO ODVYSÍLALI VO NĚCO DŘÍF A PROTO UŽ DEFINITIVNĚ PŘESTÁVÁ SERIÁL SLEDOVAT A NAHRÁVAT SI HO UŽ NA PROTEST TAKY NEBUDE. KAŽDOPÁDNĚ NÁM NIKDY NEZAPOMENE ZDŮRAZNIT, ŽE JEDINEJ KDO TADY UMÍ DISKUTOVAT A DISKUTUJE K VĚCI JE JEN A POUZE ON SÁM. KDO NEDISKUTUJE PODLE JEHO VKUSU, TEN PROSTĚ TADY CITUJU: "MELE PÍČOVINY".
    VÁŽENEJ SOUDRUHU KREKRO, V MEJCH VOČÍCH JSEŠ ABYCH TO TAK ŘEK SMĚŠNEJ. PROSTĚ KDYŽ CHCEŠ, POSLOUCHEJ, NAHRÁVEJ, KDYŽ NE, NEPOSLOUCHEJ, NENAHRÁVEJ.
    JENOM V MYM OKOLÍ MÁM DVA ZNÁMÝ SOUDRUHY A JEDNU ZANÍCENOU SOUDRUŽKU PROSTĚ, KERÝ SI SERIÁL NAHRÁVAJÍ A NIKOHO S TIM NEVOBTĚŽUJOU. OSTATNĚ PRŮMĚRNĚ INTELYGENTNÍ SOUDRUH SI DOKÁŽE PROSTĚ TY POSLEDNÍ DÍLY NAJÍT V TOMHLETOM ROZHLASOVYM ARCHÍVĚ:

http://hledani.rozhlas.cz/iRadio/?stanice[]=%C4%8CRo+Dvojka&porad[]=Tlu%C4%8Dho%C5%99ovi&zobrazNevysilane=1

ČEST!

• Kri-kri
    Kri-kri, 26.11.16 15:33:38  

Miňonka je zpět!:1: Díly s nečekaným návratem dávných postav mě vždycky potěší.:4:

• notorickyMartin
      notorickyMartin, 27.11.16 20:52:21  

Ale za to náš vůdce a revolucionář Castrol je v nenávratnu.
      Mi/ylouši, pujdeš na pohřeb?
      Vůbec ta zubatá zas řádila.
      Soudruh Mikojan (spolutvůrce MiG 29) odletěl na svém MiGu do nebe.
      Krkonoše nemá kdo hlídat....

• MILOUS
        MILOUS, 28.11.16 07:54:21  

TO JE PROSTĚ VOBROVSKÁ ZTRÁTA TOHLETO, KERÁ NEMÁ PROSTĚ VOBDOBY. PRO CELEJ MÍROVEJ TÁBOR MYSLIM. NIKDY NEZAPOMENU NA FIDELOVO NÁVŠTĚVU ČSSR V 72. ROCE. TO ŽE NATÁH JAK SE ŘEKNE BRKA, TO SE DÁ SROVNAT SNAD JEDINĚ S TIM ODÚMRTIM SOUDRUHA KING KONG ILA.

• Kri-kri
        Kri-kri, 28.11.16 11:39:51  

Nerozumím návaznosti tvého příspěvku na můj.:8:

• MILOUS
      MILOUS, 28.11.16 08:03:11  

NEVÍŠ SOUDRUHU KDO TU POSLEDNĚ KŇUČEL JAK MALEJ PIJONÝR PROSTĚ, ŽE UŽ, TOHLETO, NO ŽE PROSTĚ DEFINITIVNĚ KONČÍ S POSLECHEM TĚCH PÁTEČNÍCH DÍLŮ?
      NEDRŽÍŠ SLOVO A ZO TO BYCH ŘEK TĚ DĚLNEJ LID NEMŮŽE MÍT RÁD. A NEBUDE PROSTĚ.

• Kri-kri
        Kri-kri, 28.11.16 11:55:12  

Jestli se tedy hlídání, nahrávání a nahazování pátečních dílů ujmeš za mě, budu jedině rád, budu mít o starost míň. Pakliže ne, na tvém místě bych se zdržel jakýchkoliv poznámek. Už dlouho tu pozoruji, že někteří tu jen melou hovadiny o ničem, ale nějaká aktivní činnost ohledně Tlučhořových (ať už dodávání starých dílů v dobré kvalitě nebo alespoň nahrávání těch nových) od nich očekávat nelze. Ani ten blbý Caps Lock nejsou někteří schopni vypnout, že?
        A mimochodem, od toho dělného lidu, který mě nemá rád jsem v posledních dvou dnech dostal už 6 poděkování za nahození nejnovějšího dílu. Z tebe v prognosťáku asi moc velkou radost neměli.:13:

• Moonman
      Moonman, 28.11.16 16:55:31  

Hned jak jsi to napsal, díl jsem si stáhl (díky) a poslechl. Příběh docela dobrej, ale Miňonka mě zklamala. Chápu že zestárla a že cikorky stárnou rychle, ale ten hlas... Husák co spolkl Krupkovu žábu.

• Kri-kri
        Kri-kri, 28.11.16 18:02:23  

Taky mě ta změna v jejím hlase zaskočila, ale pořád je to uvěřitelnější, než změna hlasu u Šíbala v dílu 996. Precedens, to bylo vyloženě autorské Faux pas.
        Jinak s novými díly od září jsem celkem spokojen, z šesti byly dva podprůměrné a čtyři průměrné až mírně nadprůměrné, což se u těch nových dílů často nestává. Konečně je víc dějových dílů a s více dějstvími na jeden díl, dokonce vrátili i nejstarší mezidějstvový hudební předěl z těch úplně nejstarších golemáckých dílů. A že si Mirko chce půjčit od Kaisera prachy na Miňončinu věštbu značí, že tu po nějaké době máme minisérii na pokračování.

• Moonman
        Moonman, 28.11.16 19:13:45  

Mám pro tuto postavu slabost, proto to zklamání. Ale uvítal bych, pokud by příběh pokračoval. :1:

• notorickyMartin
    notorickyMartin, 17.11.16 16:00:55  

Plány islamistů zhatí naši vepři boubelatí! (řekl Páťa)

• doktor.Sova
    doktor.Sova, 11.11.16 01:26:03  

Dobrý večer, tady Sova alias Schinder7. Občas mám chuť ještě nějaký díl ilustrovat, ale jakožto populista očekávám návrhy, který z dosud nenakreslených dílů bych mohl kresbou zneuctít. Autor vítězného návrhu obdrží zlatého bludišťáka a volňásek na panem Ovčáčkem komentovanou prohlídku Pražského Hradu.

• Lalis
      Lalis, 11.11.16 09:16:32  

No tak já navrhuju ten díl 293.Telefonát, jak si Božka stěžuje, že taťka málo bránil republiku, že je to tu samej d(D)onald! :4:
      Jinak zdravím pana Umělce!!! :6:

• doktor.Sova
        doktor.Sova, 12.11.16 00:07:53  

Ten díl si vůbec nevybavuju, takže díky za tip na poslech.

• Kri-kri
      Kri-kri, 11.11.16 11:42:26  

Já bych navrhoval nějaký dějový a vtipný díl, třeba 845. Výdej nebo 973. Pražské jaro 2. Taky by nebyl špatný nápad díl z pičmanovické série a nebo s Daliborem Daliborem. A určitě by se dalo vyřádit na Bahamách s Božkou u Koženýho.

• doktor.Sova
        doktor.Sova, 12.11.16 00:09:10  

Pražské jaro je hodně dobrý díl, to by šlo!

• Lubom33r
      Lubom33r, 11.11.16 13:24:06  

Jedině ilustrované konečné řešení Tlučhořovské otázky. a vysílání v primetimu na TV ZNK!

• doktor.Sova
        doktor.Sova, 12.11.16 00:10:16  

:1: Bych to neviděl tak tragicky, sice kvalita upadá, ale občas se ještě nějaký dobrý díl objeví.

• notorickyMartin
        notorickyMartin, 13.11.16 12:37:17  

"ČRo ani ČT nejsou v žádném případě státní podniky."

Tys to nepochopil, oni jsou státní DUCHEM!

• Moonman
      Moonman, 11.11.16 18:02:24  

Vždycky jsem chtěl vidět, jak to vypadá u Jakešů na chalupě. A on by si ti taky zasloužil. Bylo by hezké, kdyby se na něj ještě stihl podívat.

• doktor.Sova
        doktor.Sova, 12.11.16 00:12:21  

Taky zajímavej tip. Musím zapátrat, ve kterých dílech se Jakeš vyskytoval - v jednom byla myslím u Milouše na návštěvě dokonce Božena.

• notorickyMartin
          notorickyMartin, 13.11.16 12:36:01  

Můj oblíbenej díl je Včelař, někde ze začátku třístých dílů.

• annaffen
      annaffen, 12.11.16 09:24:49  

175 Ektoplasma
      576 Převaděč
      674 - 681 Mirko a vyřizování důchodu v Roudnici
      691 Nový robot
      849 U zpovědi
      862 SDA

• Lalis
    Lalis, 10.11.16 18:41:13  

Zemřel Vlado SERVIl Štancl
    SERVIL! EVROPSKÁ JEDNIČKA!
    https://www.youtube.com/watch?v=MY_bvoN5HeI

http://kultura.zpravy.idnes.cz/zemrel-vlado-stancel-0r4-/filmvideo.aspx?c=A161110_173058_filmvideo_spm

• Lalis
    Lalis, 9.11.16 14:10:11  

"Ta Amerika je,taťko, hrozná! Samej Donald!"
    ..................................................
    řekla Božka někde zezačátku nekonečného seriálu, ještě v dobách rádia Golem. Nevíte někdo, v kterym to bylo díle?
    V té době končil George Bush starší a začínal Bill Clinton...

• Kri-kri
      Kri-kri, 9.11.16 16:10:11  

To už nebylo na Golemu, ale druhým rokem na Praze v dílu 293. Telefonát. A ten dialog je takhle:

"Jsem bránil naši zem."
      "Hlavně žes ji ubránil, se podívej, jak to vypadá dneska, samej Donald."

• Lalis
        Lalis, 9.11.16 17:09:03  

Děkuju moc! :4:

• Lalis
          Lalis, 9.11.16 17:13:18  

Škoda, že se toho nedožil Karel Černoch, ten kdysi v 60.letech začína zpívat ve skupině Donald.

• Kri-kri
            Kri-kri, 9.11.16 20:47:01  

Mně se v tom dílu líbí Páťovo vyprávění z porodnice, jak Růžka lítala na pupeční šňůře, hned po narození si hrála na svého snového manžela Richarda Neuburského.:1: