Bezdomovci

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Alice.Belickova (2016-10-23 00:33:06)Akyne (2016-08-27 01:41:02)odler (2016-08-10 19:25:17)alusasilas (2016-08-10 17:53:55)tondatonda (2016-04-29 20:01:38)palovebera (2016-01-16 10:47:51)Derewi (2015-09-24 11:40:12)Falkon.Nightsdale (2015-07-27 22:37:23)Building_a_Better_World (2014-06-24 22:24:13)Souky1 (2013-12-10 11:27:34)
Bezdomovci
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 2 104 | Členů: 10
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní), odler, TX.2010

Jsou mezi nami. Nestastni lide, casto velmi nemocni, hodne zavisli, lide bez domova....
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezdomovec

Používáme zkratku BD (= BezDomovec)

Informace - pravidla Diskutnici.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.16 15:34:49  

Přijedu se podívat do Prahy, vysprchovat a tak podobně, ale kde jsou kámoši? Že by se ti čerchmanti někam schovali? :7: :7:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.7.16 21:19:13  

Nejvíc mě se+++rou BD, kteří v MHD hýkají a krákorají jako kdyby byli nahluchlí. Jako hulákají cikáni. Jel jsem dnes ráno na kontrolu do FN Motol a 4 BD, z toho jedna žena, se u nástupu do tramvaje rozeřvali. Na druhém schodu mi zařvala do ucha (mluvila s tím za sebou), tak jsem taky zařval. " Píčo, neřvi!" Co také? Uvažte: po ránu!!! :10: Ti tři se chtěli prát (se mnou!!!), tak jsem je zval dál, do tramvaje. Nakonec zkrotli jako beránek nebo něco takového. Poznali, že to myslím vážně. Kur +++ , musí si člověk nechat všechno líbit?

• alusasilas
      alusasilas, 26.7.16 14:28:00  

Ahoj kapitáne. Jak si užíváš léta? Letos jsem nějak nezaznamenala žádnou katastrofu :1:
      Žádná zranění, žádnej držkopád....

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.7.16 15:53:56  

:2:
        Jen abys to nezakřikla :)))
        Absolvoval jsem včera domluvenou návštěvu v FN Motol a zítra zpět do pustiny! :3:
        Raději nic nezaznamenávej :)
        Dá-li Bůh, dorazím-li včas na místo, vypravím se pak další den lokálkou do Turnova - mám tam kámoše bezďáky :)))

• cernica
    cernica, 12.7.16 15:51:24  

Když tak přemýšlím o mladých bezdomovcích....představte si, vyjde děcko z děcáku (nebo děcko z rozvrácené rodiny alkoholiků s nadějí postavit se na vlastní nohy), kde se mělo dobře, tam putuje hodně dotací, většinou jsou materiálně líp zajištění než děcka v běžných rodinách...no a najednou realita...na vlastní bydlení nemají, tak musí do nějaké ubytovny a kdyby si chtěli pronajmout byt, tak musí zaplatit okamžitě vratnou kauci, nájem...no, prostě, nestačil by jim ani měsíční plat a kde mají jídlo, ošacení...no a začne to.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.7.16 21:21:47  

Mám dojem, že tam se naučili žít jen přítomností. To, co děti v normální rodině jaksi pochytají ze vzduchu, z běžného fungování rodiny, v domově nenajdou.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.7.16 20:36:13  

Přišel jsem sem na skok z Jizerských hor, zítra zas jedu, tak se tu chovejte slušně :15:

• Akyne
      Akyne, 10.7.16 01:16:42  

Ano,šéfe :15:

• alusasilas
      alusasilas, 10.7.16 23:10:39  

Já došla z procházky z babčou a Kesinou, utekla mně malá potkanice, velká na ni ser.... ehm kašle, sedí si tady u mě, tak budu číhat, kdy se ta malá kousavá sviňucha vrátí do klece.
      Taky bych někam jela, nejlíp hodně daleko, tam, kde nejsou žádný lidi.

• Akyne
        Akyne, 10.7.16 23:28:24  

:7: :1: :1: Ali vydrž.Bude líp,někdy.

• alusasilas
          alusasilas, 11.7.16 01:59:35  

Se domluvíme. Potkáme se někde,nejlíp uprostřed lesa, já s Kesinou, (potkanice beru do kapsy), ty s Bobem a Waldou.....
          můžeš si vzít i stan, ale mě stačí spacák :1:

• Akyne
            Akyne, 11.7.16 21:39:05  

A můžu dotáhnout taky pivo? :15:

• alusasilas
              alusasilas, 12.7.16 01:48:18  

No jasně :1: :1:

• cernica
      cernica, 12.7.16 15:45:05  

I ty se měj :4: a nezlob! :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.7.16 11:01:10  

Dneska zase půjdu mezi své kámoše BD. Člověk se sice nachodí, ale já už vím, kam jít. :15:

• cernica
    cernica, 14.6.16 20:20:39  

https://www.novinky.cz/domaci/406108-sedm-tisic-deti-zije-na-ubytovnach-bezdomovcem-se-muze-stat-pul-milionu-cechu.html

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.6.16 20:28:50  

Ano - největší problém s tím, jak najít byt.

• NumaPompilius
        NumaPompilius, 6.7.16 08:39:24  

Byt najdes velice snadno,ale jen tehdy,mas-li k dispozici penize na provizi realitce,na kauci a na prvni najem-nekdy chteji tri,secteno podtrzeno,muzes bydlet hned,bytu je plno,pokud jsi schopen okamzite uvolnit cca 30 tisic,v praze spis o neco vic,znam prahu...jinde je to mozna levnejsi.

• NumaPompilius
        NumaPompilius, 6.7.16 08:48:39  

Kdyz projizdim nabidky realitek a pronajimatelu vubec,provizi plati v 99% budouci najemnik,byva ve vysi najemneho,kauce tez.Z toho vseho plyne,ze clovek bez prostredku,a to i pokud pracuje a nejakou tu mzdu pobira,nema sanci,coz je katastrofalni.Nedivim se majiteli,ze chce nejake zaruky,lidi dokazi udelat z bytu kulnu na drivi,to vime,ze..:-) ale naklady na provizi by mely obe strany nest...vzdyt majitel chce pronajimat a najemnik bydlet,jde o oboustranny obchod.Nicmene jsem presvedcena,ze prave toto je pricinou,proc nebydli plno lidi,kteri by platili radne najem a byt radne uzivali,proste nemaji prostredky na startovne.

• cernica
    cernica, 23.5.16 18:55:02  

Zdravím vás. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.3.16 17:04:43  

http://www.novinky.cz/krimi/397972-bezdomovci-ve-zline-zmlatili-zenu-ktera-usnula-v-jejich-spacaku-pry-zapachal.html

Tohle je ovšem zpráva století: zmlátili jí, že se jim vysrala do spacáku. Dovedu si to představit. Oni si to tam ovšem neměli nechávat.
    Senzace! Skutečně něco extra! Ať s tím jdou do prdele, pisálkové! :10: :10:

• 69beran
      69beran, 19.3.16 11:57:39  

Bylo to ve zpravach v tv. Zmlatili ji pry proto, ze jim pocurala spacak. To zbiti prezila proto, ze ji pomohli dalsi 2 bezdomovci,kteri zalarmovali pomoc. To uz Novinky zamlcely :8: Proto ja davam jen na zpravy v tv,kde jsou casto i vypovedi z realu, ne jako ty netove prekrouceniny.

• cernica
      cernica, 27.4.16 20:26:53  

K čemu takový člověk, co je 18x trestaný v naší společnosti je? Zmlátit ženskou a navíc ze stejných poměrů jako oni. :9:

• odler
        odler, 28.4.16 09:45:03  

Taky bych se zasazoval o princip "Třikrát a dost!"

• cernica
          cernica, 28.4.16 18:48:36  

Já bych v některých případech byla i pro trest smrti....a protože dělám s děcky, jsem všemi deseti, aby byli za svoje činy zodpovědní od těch 13 let a když vylezou, tak to budou mít v papírech....protože kdyby mi někdo takový znásilnil a zavraždil dítě a vylezl za pár let s čistým rejstříkem ven, tak bych byla nešťastná, co je to na světě za spravedlnost...

• Akyne
            Akyne, 28.4.16 23:44:42  

Ona existuje nějaká spravedlnost? :7: V tom kontextu o kterém píšeš existuje jediná spravedlnost:oko za oko...atd.

• cernica
              cernica, 29.4.16 14:19:50  

No, ano - oko za oko, zub za zub...jenže to současný systém neumožňuje a sama bych si asi zbraň nevzala, abych ho šla popravit.

• 69beran
            69beran, 16.5.16 08:24:59  

Klidne od 12 let. U mladsich tr stihat rodice. Jsou prece zodpovedni za vychovu deti. 11 leti gauneri utyraji psa a ticho po pesine. Hlavne ze maminka dela karieru,ac otec sam vydelava dost. Ma se venovat detem, ne kariere.

• 69beran
              69beran, 16.5.16 08:30:39  

Vlastne mame pastaky pro deti. Spacha cin ktery je u dospeleho trestny-automaticky sup tam s nim.
              Ti zmrdi co sikanovali ucitelku meli byt okamzite prevezeni do pastaku! Je skandalni, ze tam neskoncili.

• TX.2010
                TX.2010, 16.5.16 10:39:12  

Rád bych věděl, jestli se dostali aspon do diagnosťáku, ale spíš ne. Ani do PPP (pedagogicko-psychologická poradna) - ale co by se tam dověděli? Že to neměli dělat? Možná, že se třídní setkala s rodiči, pokud vůbec na její žádost přišli, a haranti se teď svým hrdinstvím chlubí ve škole.

• NumaPompilius
              NumaPompilius, 6.7.16 09:04:11  

Ano??? Ma se zahrabat u hrncu a u sporaku? Uvazujes jak ve stoleti minulych.Na vychove by se meli podilet oba dva rodice. A za dalsi...dnes je existencni realita takova,ze i matky,ktere " nedelaji karieru" musi do casto casove exponovaneho zamestnani,aby prinesly do rodinneho rozpoctu neco navic. Ne vzdy jsou za excesy svych deti zodpovedni rodice.Mam dceru,letos prvnacka..a desim se okamziku,az bude stara natolik,ze ji o volnem case nebudu rozhodovat ja ale ona sama.Dite muze muze mit stokrat z domova vstepovane zasady,co ma a co nema,ale troufam si tvrdit,ze u deti nikdy nevis,neuvazuji jako dospeli.Trestni zodpovednost klidne od 12ti,ale pokud zrovna nejde o rodinu,kde rodice deti k trestne cinnosti nabadaji,jejich trestni zodpovednosti a v mnoha pripadech i moralni bych se ale vyhnula.Mmch,rodice,kteri svoji nedbalosti zpusobi ujmu na zdravi nebo dokonce smrt sveho ditete-treba ho zapomenou v horku v aute,nebyvaji odsouzeni,soudci maji za to,ze jsou ztratou sveho ditete potrestani nadosmrti.A v pripade beznych rodicu,jakych je,doufam,vetsina,maji recht.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.4.16 20:58:39  

Oni to tak necítí. Že jsou ze stejných poměrů, že jsou si rovni, věř tomu. Rozhodně nejsou homogenní.

• cernica
        cernica, 28.4.16 18:49:37  

A odkud pořád berou na ten alkohol?

• TX.2010
          TX.2010, 29.4.16 19:20:42  

Mají nějaké minimum, za jídlo i když všelijaké (ale alkoholikovi to nevadí) neplatí, za noclehárnu je to pakatel, když na to přijde, dostanou oblečení a obutí, které darují různé firmy i jednotlivci do speciálních kontejnerů ... Samozřejmě si vysomrují. Ti, kdo prodávají NP, si celkem slušně vydělají. Někdo to vydrží s tím prodejem jen krátkou dobu, nedokáže se po čas prodeje nenapít. Na druhé straně jsou i stálí prodavači; vídám je léta.
          Přitom jim navíc měkkosrdcatí lidé často dost přidají.
          Ne, že bych záviděl! :)))

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.3.16 16:23:12  

Polovina dětí, českých dětí (cikáni ne, ti se vždycky nějak uchytí mezi jinými cikány), z DD končí mezi BD a všelijakou špínou. Než si vydělají na nájem, jsou na ulici a pak už to běží samospádem. O důvod víc, abychom zaměřili pozornost především na ně než na "uprchlíky", na všelijakou muslimskou sběř, jejíž způsob myšlení by už měl být každému v Evropě u všech čertů jasný!!!

• Akyne
      Akyne, 12.3.16 20:34:57  

Má tento problém nějaká strana v programu?Nemá.Na nejslabší všichni se.ou.

• 69beran
        69beran, 18.3.16 07:26:40  

To by melo byt samozrejmosti i bez programu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.3.16 12:43:55  

Ono je to v zákonech a v dalších závazných právních předpisech. Takže se to nechává na tzv. neziskových organizacích financovaných státem a na jednotlivých městských čtvrtích - např. v Praze, ta zdlouhavá jednání! A tak se toho na BD moc nedostane.

• cernica
      cernica, 27.4.16 20:30:24  

V dětských domovech jsou děti velmi výrazně materiálně víc "za vodou" než běžné děti. Už mnoho let se upozorňuje na to, že pak děti vyjdou z domovů a vůbec neumějí šetřit, měli všeho dostatek (bohužel až na tu lásku).

• cernica
    cernica, 4.3.16 15:24:13  

Zdravím vás. Tak v našem městě se bezdomovci začali řešit. Postaví se pro ně dům. Prý máme 70 bezdomovců, někteří jsou z okolí Rožnova. Pokud půjdou nocovat do azylového domu, nesmí být opilí, to jsem zvědavá, kdo se tam ubytuje, vždyť pijí téměř všichni.

• Akyne
      Akyne, 4.3.16 20:38:25  

Tak tam nastěhují migranty :10: ti nemusí dodržovat nic a všechno mají naservírováno na stříbrném podnose.Fůj!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.3.16 11:40:11  

Nezapomeň na jejich kapesné, jestlipak něco málo z toho přepustí našim BD?

• Akyne
          Akyne, 11.3.16 23:02:59  

Netuším jaké je kapesné těch muslimáckých vyžírek,ale především má být postaráno o naše občany a potom v rámci možností o potřebné válečné uprchlíky.Ten obtloutlý pán přemístěný jakousi diestézí jako válečný uprchlík s početnou obézní familií a manželkou co v životě nehrábla na práci,to totálně zazdil výrokama o přemalovaných kravínech.

• Akyne
      Akyne, 11.3.16 23:08:39  

Proč nocovat?Měli by tam mít právo na lůžko.

• papouch1
    papouch1, 29.2.16 12:49:49  

Jsem chudej bezdomovec,klec mi prodaly, fňuk.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.3.16 11:37:45  

Pořád se můžeš uchýlit do nízkopodlažního centra v zoologické zahradě. Nebo k nějakému soukromému chovateli. To BD asi nemůže.

• Akyne
      Akyne, 1.3.16 14:45:10  

Emigruj.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.2.16 15:54:18  

BD zůstali stranou, koukám. Média teď mají čmoudy a různé jalové summity ...

• Akyne
      Akyne, 23.2.16 00:53:10  

Stranou nezájmu.Máš zase pravdu Kapitáne :4: