My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Jindra60 (2017-06-22 22:50:59)Zidane (2017-06-21 23:32:23)Paia (2017-06-15 08:29:44)777_kolemjdouci (2017-06-13 06:01:21)Doctor.Bolito (2017-06-10 00:54:01)Sten (2017-06-09 23:51:42)freekarol (2017-06-09 23:42:40)bikerrm (2017-05-05 20:55:38)BRITSKY.SLECHTIC (2016-10-07 11:11:33)lolins (2016-09-18 10:03:52)pavucina.k (2016-07-13 13:19:30)helena.manova (2016-03-20 06:39:11)blahu (2015-12-17 21:44:52)Comancheo (2015-01-03 12:52:48)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)SantuS01 (2014-07-13 22:59:37)ze.za (2013-10-21 01:49:53)niky-s (2013-10-17 10:41:08)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 097 | Členů: 18
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 8.6.17 21:35:46  

https://www.diskutnici.cz/forum/1987-my-a-pocitac/post/1167

No tak já jsem "divnej" i ohledně mobilu - nejsem z těch, co mají mobil v kapse furt a dokonce i u postele, aby jim něco neuteklo a/nebo místo budíka.
    Mobil si, pokud někam jdu, beru jen pokud tuším, že ho budu potřebovat. Pokud ne, nechám ho doma a pokud jdu do hospody, nechám mobil doma vždycky. Do hospody se chodím bavit a pít, mobil nětreba. Akorát bych po pár pivech rozesílal ptákoviny, to tak :1:

Když bude někdo volat, vono se to neposere. Zmeškanej hovor uvidím po příchodu a buď zavolám zpátky nebo když to bude někdo mimo kontakty, tak pokud potřeboval něco důležitýho, však on zavolá znova a pokud ne, tak to důležitý nebylo :1:

Mně za to už nadávala máma, že já mám mobil pomalu jako pevnou, furt se mi válí v pokoji a sehnat mě, když jsem v práci, je výhra v loterii :1:

• Zidane
      Zidane, 8.6.17 21:36:57  

Jo a o tom psaní ptákovin pod vlivem něco vím. Už párkrát, když jsem si dřív do hospody mobil brával, mi pak druhej den někdo vynadal, co mu píšu ptákoviny ve tři v noci - jo, mě by to nevzbudilo, já mám na buzení klasickej budík a mobil mám právě proto, aby nerůšal (když spím, spím a polibte mi všichni nohu) ve vedlejším pokoji :1:

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 8.6.17 21:52:46  

Však já ti to neberu a nemyslím si, že jsi divný. Jen upozorňuju, že jsou normální i lidé, kteří to mají jinak a nemusí to být hned závisláci na internetu, telefonu, rozesílači spamu apod. :4:

• Zidane
        Zidane, 8.6.17 22:37:57  

To ano. Ale dle mě se "normální" člověk pozná i podle toho, že je schopen vydržet pár hodin či dokonce dní (např. na dovolené) bez telefonu. Pokud už po pár hodinách je celý nervózní, jestli mu něco neuteklo, s normálností už to dle mne tak žhavé není :4:

Chytrý telefon je jako oheň nebo voda. Dobrý sluha, ale zlý pán :4:

• Paia
          Paia, 8.6.17 23:11:26  

já mám smartfoun jako hračku (sudoku, mariáš), čtečku (zprávy), prohlížeč emailů a občasný odpovídač (když nejsem u pc a je to nutný), zapisovačku (evernote a wizardmemo), diář, hledač busů a vlaků, ladičku na domácí kytaru (skutečnou nechávám ve zkušebně u hlavní kytary), meteostanici, mapu a dřív i jako navigaci...
          prostě využití pro tlf/sms sotva 1%, ve zbytku je to takovej přenosnej počítač (nemám noťas, jen stolní), kdyby se na něm nesraly data na sd kartě a nesrala se detekce dlouhejch kliků a šoupání, měl by vyšší využití jako když byl novej, hlavně v oblasti hraní, teď je čím dál víc nepoužitelnej, těžko se přesouvaj ikony na ploše, na čtvereček musím přikládat prst na 10 pokusů, než se otevře lokální menu místo seznamu použitejch appek, jsou problémy ho gestem či šoupnutím odemknout, taky na mnoho pokusů...
          bojím se ho rozebrat, nemám na náhradní, nechce se mi ho resetovat do továrního, myslím, že detekci dotyků by to nepomohlo, tomu kurvění sd karty to loni taky nepomohlo, karta je v pc totálně v pořádku a v mobilu z ní mizí appky (ano, je root, používám Link2SD a přesouvání či odkazování těch nativně nepřesunutelnejch na dvoupartyšnovou sd)

• freekarol
            freekarol, 8.6.17 23:40:31  

Smartphone dnes je to, co kdysi byl kapesní počítač. On se teda i dnes ještě prodává, ale kdo ho kupuje, že? Já třba vůbec nenosím hodinky a klasický budík taky nemám, vše nahradí mobil. Papirový kalendář sem v ruce roky neměl.

• Paia
              Paia, 9.6.17 08:57:15  

cca patnáctiletý Casio W-86, doma si je sundavám, ale ven bez hodinek nevyjdu https://www.google.cz/search?q=casio+w-86&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiyi4D-lrDUAhUKElAKHZifAagQsAQIIQ&biw=1084&bih=870

digitální budíček od ťamanů mám taky (mobilu nevěřím, vždy je riziko, že se sám od sebe vypne i na nabíječce), pro buzení do práce využití momentálně nemá, ale zapínám ho na sobotu, to míváme dopoledne zkoušky kapely a to musím vstávat o 1,5 h dřív, než se jindy samovolně budím
              papírový diáře jsem kdysi i používal, takový ty tenký, úzký, vysoký, kde na dvojstránce byl celej měsíc

• freekarol
                freekarol, 9.6.17 10:49:08  

Samozřejmě, pokud máš mechanické hodinky/budík, pak nehrozí, že když se vybije baterie, tak ti to neukáže správný čas/nprobudí tě to. Ale zase na druhou stranu, si člověk musí pamatovat, že musí hodinky natáhnout. :14:

Já používám Google kalendář pro různé připomínky, to papírový kalendář/diár neumí. Stejně jako neumí synchronizaci. Takže pokud mít zálohu, musel bych vše ručně zapisovat někam aspon dvakrát. Takže google kalendář šetří čas, protože tohle dělat nemusím.

Další kapitolou jsou stopky či různé měřiče na sportování. Nemluvě o navigaci. Takže využití je hodně. To jen mládež se obvykle zaměřuje jen na hraní her, chatování a prohlížení webových stránek.

• Paia
                  Paia, 9.6.17 13:51:07  

mechanický? fuj! to dělá kravál (tik-ťak)"
                  měl bys pozornějc číst...
                  od 7. třídy (81-82) nosím jedině digitálky (ty současný jsou teprv 4. v pořadí, vydržávají mi dlouho), tehdy jsem zahodil i velkej hlučnej budík, pípání hodinek bylo příjemnější

gůgl kalendář mám propojenej s mrkvosoft kalendářem, aby se mi události ukazovaly v miniaplikaci kalendář na wokenní ploše a v kalendáři, kterej je součástí winlivemailu, na web gůglkalu chodím jen při zadávání novejch položek a těch zas tak moc není, 20-30 ročně, ale na tý ploše to je aspoň na očích rovnou, bez nutnosti něco spouštět

• Zidane
                    Zidane, 9.6.17 22:32:19  

mechanický? fuj! to dělá kravál (tik-ťak)"

Digitální? Aby tomu svítily číslice? Fuj! To svítí! Ruší to při usínání, vidím, jak málo jsem naspal a jak budu ráno trpět! https://www.hodinky.inshop.cz/inshop/catalogue/products/pictures/SB1819.1.jpg například!

Mobil?
                    Nesvítí to, netiká to, výbor... kterej debil mi posílá zprávu, když jsou tři v noci? A ty mi taky polib, šéfe, do práce nepudu, ale típnout to nemůžu, pač bys věděl, že u toho jsem, tak musím vytrpět než tě to přestane bavit...

No není nakonec nejlepší něco jako http://www.zlatnictviiveta.cz/fotky15387/fotos/_vyr_8332IMG_3369.jpg a mobil nechat pěkně v obýváku? :1: :1: :1:

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 9.6.17 22:36:25  

Ále, dnes jsou přechytralé telefony, kde lze vše krom budíku utlumit (ale musím zaťukat, mám štěstí, že snad ještě nikdy nikoho nenapadlo rušit můj noční klid, pokud to nebylo fakt akutní, takže to nemusím řešit...ale dneska umí ty telefony nevídané věci...třeba změnu vyzváněcího profilu dle polohy GPS:))

• Paia
                    Paia, 9.6.17 23:03:53  

mám budíček s LCD displejem, ten v noci nesvítí (jen tlačítkem podsvícení)

moji známí jsou slušně vychovaní a ctěj právo na klid, věděj, že já od 1 do 9 spím a ani by je nenapadlo i jinejm jejich známejm volat/smskovat po 20. hodině, to snad jen v případě akutního ohrožení

• freekarol
                    freekarol, 9.6.17 23:42:39  

Doctor.Bolito: Tak to je podstata chytrých telefonů, že si je člověk může upravit, jak mu to vyhovuje. Takže může mít nastavené filtry, kdy v určitou dobu se mu nikdo nedovolá, nenapíše zprávu, popřípadě můžou jen ti, kteří tak budou dělat v nouzi. Může si člověk nastavit, že hovory budou padat do hlasové schránky, něco podobného i s smsky. Možností je nespočet.

• freekarol
      freekarol, 8.6.17 23:43:25  

Máme tu aplikaci DROZD, bez mobilu, jsi ve výrazné nevýhodě. Stejně tak, hovory, které tobě či někomu jinému můžou zachránit život, bez mobilu budeš těžko dělat. Samozřejmě, můžeš počítat s tím, že někdo mobil u sebe bude mít či že se budeš pohybovat jen na místech, kde je pevná linka. Důvod, proč mobil vznikl, nebyl ten, aby člověk byl na příjmu 24 hodin denně...

• Zidane
    Zidane, 8.6.17 13:26:08  

https://www.diskutnici.cz/forum/1987-my-a-pocitac/post/1162

No to mně povídej, říkala kamarádka, že na vejšce jim profesor OZNÁMIL - nezeptal se, oznámil! - že úkoly zadává pouze přes FB a vypracované přijímá také tak, na FB je skupina, milí studenti a tam se přidejte a takto budeme vše řešit... notyvole :8:

By mě zajímalo, co by dělal, kdybych si stěžoval, že FB nemám a na el. komunikaci že v pohodě stačí školní mail. On by možná pouštěl hrůzu, já bych to hnal vejš, že tohle přece nejde, on by zřejmě musel vyhovět... a zařadil by si mě do kolonky "potížista, dát mu to při první zkoušce sežrat"...

• freekarol
      freekarol, 8.6.17 14:49:00  

Menšina se obvykle podřizuje většině, takže by ti pravděpodobně moc nepomohlo, že FB nemáš a ani nechceš. Oni totiž můžou argmunetovat, že to má většina studentů, je to zadarmo a založeno za pár minut.

• Paia
        Paia, 8.6.17 16:47:46  

kdyby mi bylo o 34 let míň, možná bych se přidal ke stádu a užíval všechny asociální sítě, možná bych z vyrůstání v jiný době měl jiný myšlení, než mám teď, ale protože za rok mi bude pade, asociálním sítím nerozumím a nechápu je (spíš ten životní styl kolem nich, všechno to "sdílení" je mi zcela cizí), nevidím sebemenší důvod si kvůli někomu či nečemu profily zakládat, jen se hrozím toho, že v nějaký práci v IT oboru to po mě budou chtít jako součást pracovní náplně...
        ale co se strachuju, 7 let jsem pořádnej flek na dýl jak pár tejdnů nesehnal, následujících 15 let taky neseženu, chcípnu bez důchodu...

• Zidane
          Zidane, 8.6.17 21:31:06  

Přesně. To už se říká jak dlouho, že personalisti si uchazeče před pohovorama prověřujou i na sociálních sítích... takže když zjistěj, že člověk nemá profil, co si asi pomyslej? "Co je tohle za podivína, že nemá profil na FB? Kdyby ho aspoň měl skrytej, že nic nevidím a jen vidím, že ho má, dobře, dodržuje určitou bezpečnost, nevyžvaní první poslední, ale on nemá profil vůbec... nějakej divnej a předpotopní, mám ho vůbec na ten pohovor zvát nebo vyhodit životopis rovnou?"

• Paia
            Paia, 8.6.17 21:49:59  

proto to mám radši v CV uvedeno mezi zájmama, že internet ano, ale bez asoc. sítí

• Zidane
        Zidane, 8.6.17 21:29:31  

A většina studentů to má proč? Protože si třeba zapyskovali, ale PAN PROFESOR NAŘÍDIL, tak sklapli kufry a založili si... kdyby se vzbouřila půlka třídy, už by to zřejmě tak jednoduché nebylo, jenže Češi a bouřit se? Ti si radši mezi sebou zadržkujou a pak vyhověj, aby nebyly problémy...

• freekarol
          freekarol, 8.6.17 23:47:09  

Ale no tak. Facebook se v ČR rozhodně nerozšířil kvůli nějakým učitalem ve škole. To je demagogie. :4:

• Zidane
            Zidane, 9.6.17 00:55:41  

No to ne. Ale narážím na to, že česká povaha je pyskovat, ale vyhovět. I když je pravda, že dneska má FB velká většina lidí. Já taky, ale důvod, proč jsem si ho zakládal, pominul a neznat pár lidí, které jinde než na FB neseženu (na kteréžto téma jsem tu už několikrát prskal), na 99 % bych ho zrušil, protože prostě k čemu to? :14:

• freekarol
              freekarol, 9.6.17 01:09:56  

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že pyskovat, ale vyhovět, je jen česká povaha.

• Zidane
                Zidane, 9.6.17 22:25:04  

Může být.

• Zidane
    Zidane, 5.6.17 18:38:16  

http://www.zive.cz/clanky/e-mail-je-prezitek-ale-co-misto-nej/sc-3-a-187954/default.aspx

Omladina z Živě.cz nezklamala, myslet si, že sociální sítě nahraděj mail... a jako jednu z chyb mailu viděj, že v mailu nejsou "lajky" - fakt vymaštění facebookáři ti dva :8:

• freekarol
      freekarol, 5.6.17 20:50:33  

Email má funkce, které takový instant messenger nemá. Jsou to dva různé nástroje, určené pro jinou práci.

• Paia
        Paia, 5.6.17 22:09:38  

mně u emailu chybí funkce opožděnýho doručení, příklad: napíšu a odešlu v noci, chci nechat doručit v 10 h

• freekarol
          freekarol, 5.6.17 23:42:14  

V gmailu to jde, i když většinou jde o placené služby. Jinak Thunderbid má doplněk Send Later, který by to měl umět.

Archivace, v tom je email momentálně nepřekonatelný. Vše hezky ve složkách či se použijou štítky/tagy. Vyhledávání taky jednoduché. Tohle by se instant messenger taky mohl naučit, ale pořád tu chybí ta univerzálnost, kdy u emailu nemusím řešit, jakou emailovou službu někdo používá.

Je možné, že firmy či úřady budou dávat přednost chatu před emailem. Takový UPC hodně reaguje přes Facebook.

• Paia
            Paia, 6.6.17 15:44:48  

já naopak zase to "štítkování" nepochopil...
            v dávnejch dobách pop3 jsem si maily už při stahování do klienta pomocí pravidel třídil do podsložek, po přechodu na imap třídím do podsložek zase, ale pravidla tomu musím určit už na serveru, aby v klientovi byly tam, kde mají být

kdysi šlo i na gmailu složky zakládat, od nějaký doby to tam nejde, bo spustili ty zatracený štítky, naštěstí klient složky zakládat umí a gmail a ostatní poskytovatelé si to taky přeberouprostě zpráva má bejt v jedný složce, ve který vím, že podle pravidla je a ne že jsou na ní 4 štítky a ona se ukazuje na 4 různejch místech - vždycky se zhrozím, když čas od času vlezu do webmailů, třeba pro úpravu třídících pravidel...

• Zidane
              Zidane, 6.6.17 15:49:30  

Taky mám radši složky, štítkování v tom právě tím, že se zpráva dá oštítkovat víckrát a pak se ukáže na víc místech, dělá bojdel. Takže mám taky radši složky, kdy se zpráva automaticky zařadí do složky a je to.

• freekarol
              freekarol, 6.6.17 20:45:50  

Gmail sice složky má, ale ve skutečnosti jde o štítky. Protože žádný emailový klient s takovými štítky pracovat neumí, tak místo toho vytvoří složky.

Já bych právě bral, kdyby Window uměl štítky jako Gmail. Nemusel bych pak vytvářet pro nějaký soubor zástupce, protože ten soubor patří do několika složek...

• Paia
                Paia, 6.6.17 21:30:12  

"protože ten soubor patří do několika složek..."

tak tohle štítkování, kdyby ve woknech bylo, byl by z toho maglajz...

počkat! ono to tam nějak je, říkaj tomu 'Knihovny' - to je taky pořádnej bordel na entou, konkrétní složka či soubor se tváří, že je na x místech a přitom je na disku fyzicky jen jednou
                já je nijak nepoužívám a tak jim moc nerozumím, jen to dávám za příklad mou páteční zkušenost od počítače jednoho elektrikáře, ten tam při svý bfučkovosti měl ty zatracený knihovny tak moc zacyklený do sebe, že jsem ten bordel rozplejtal 2 hodiny (a ani tak jsem to nepochopil, prostě složka je složka a nějaký virtuální cesty na tom nic nezměněj)

• freekarol
                  freekarol, 6.6.17 21:56:02  

Podívej se, jak je to na Macu. Tam je to udělané tak, jak by to ve Windows mělo vypadat. Osobně bych ale měl i tak složky. Složky jsou univerzální a fungují na 100%, což se o štítkách říct nedá.

• Paia
                    Paia, 6.6.17 23:49:30  

nepodívám, nemám k nim přístup, u maca jsem seděl naposled v r. 1996

• freekarol
                    freekarol, 7.6.17 11:29:33  

Můžeš se podívat na youtube videa. Prostě jim to funguje tak, jak to ve Windows nejde. A přitom stále můžou používat i složky. Takže mají možnost volby. A MS místo toho, aby skutečně přidával užitečné funkce, tak řeší omalovánky či věci, které využije jen málokdo viz 3D Malování.

• Zidane
          Zidane, 7.6.17 01:51:27  

Jo, hodilo by se to. Ale pochybuju, že FB nebo messengery to mají. Oficiálně nepočítám, že to někdo má, možná jako nějaký rukodělný doplněk, na kterých si postavila existenci Miranda - sama o sobě neumí skoro nic, ale se správnými doplňky toho umí, že se např. ofiko ICQ může jít zahrabat, pokud máme zůstat u messengerů :6:

• freekarol
            freekarol, 7.6.17 11:32:45  

Instant messenger/chat jsou postaveny na komunikaci, kdy jsou lidi připojeni, z tohodle důvodu nemá smysl, přidávat funkci poslat později. Některé chatovací programy ale umí poslat zprávu, i když druhý člověk není připojen a dostane jí, až se připojí.

• Zidane
              Zidane, 7.6.17 12:50:44  

Program, který neumí poslat (a doručit) zprávu do offline bych asi neuživil, naštěstí ICQ protokol (schválně neříkám ICQ, aby si to lidi nepletli s klientem, tu oficiální omalovánku už roky nemám, zlatej QIP) to umí :6:

• Zidane
                Zidane, 7.6.17 12:52:35  

Jistě, hlavní účel instant messengerů je online komunikace, proto INSTANT messenger, ale někdy musí druhá strana jít neočekávaně dokšic nebo jí spadne net, ty máš něco rozepsáno - tak odeslat a druhá strana si to přečte, až se připojí. Takže umět posílat a přijímat zprávy v offline módu beru u instant messengerů jako potřebnou funkci.

• freekarol
                freekarol, 7.6.17 13:19:28  

A to tu ještě máme IRC, o kterým už ví jen zasvěcení. :15:

• Zidane
                  Zidane, 7.6.17 13:41:23  

Taky znám a relativně donedávna jsem používal (doplněk Chatzilla je užitečná věc :6: ), ale postupně to na kanálu zdechlo, tak jsem po odchodu disku do křemíkového nebe (naštěstí byl v záruce) už znovu neinstaloval.

• freekarol
                    freekarol, 7.6.17 15:43:37  

Ono přimět lidi, aby přešli na něco, co není moc rozšířené(dneska už je to i ICQ), lze těžko. Což je pochopitelné, když má každý Facebook, Skype či WhatsApp, tak nemá moc smysl používat pro pár lidí Jabber, ICQ či IRC.

• Zidane
                    Zidane, 7.6.17 23:10:54  

Chápu, že dnešní dvacátníci, o náctiletých nemluvím, jsou hlavně na FB a ICQ je pro ně něco jako poštovní holub... ale kde jsou ty doby, kdy jsem měl na ICQ online třeba deset lidí...

Ted tři, když se zadaří, čtyři a z toho jednoho jsem na ICQ ukecal nedávno, pač původní kontakt přestal býti možný a kupodivu si kamo dal říct na "co na FB, ICQ bys neměl?... měl a obnovil ho. No taky to už není žádnej mladej uchál, naštěstí. Mladý ucho by ICQ na 99 % nemělo :1:

Ale proč to píšu... kde jsou ti lidi, co jsme dřív spolu vykecávali na ICQ? Odpovím si sám... na FB, ICQ už jim nestojí za to :11: Takže chápu, chyba asi je spíš ve mně a mé předpotopnosti (co na FB? Z her typu Mafia Wars už jsem vyrostl...) než v nich... a pokud to tak je, omlouvám se a vracím se do jeskyně :4:

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 7.6.17 23:36:30  

Já třeba přešel na FB. Sice mi chybí má upravená Miranda (sice uměla i FB, ale dost mizerně). V zásadě je mi jedno, jakou službu pro komunikaci používám, když jsou tam lidi. Vlastně jsem se smířil i s tím, že FB messenger si už nijak neupravím a je tam plno zbytečného balastu a upoutávek na služby/funkce které nevyužiji.
                    Ale ono je to nakonec asi jedno. Beztak jej používám na to, co potřebuji a chci. Dřív jsem miloval lidé.cz, ale v té původní podobě už dlouho neexistují a není žádná (dobrá) přímá konkurence. Za daných okolností je Facebook vcelku fajn náhrada a díky rozšíření tam nacházím i své blízké a vzdálenější okolí. Vlastně už mám i internet v mobilu a používám FB messenger mobilně. Je to vcelku fajn. SMS se nevzdávám, ale ty těžko poslouží pro komunikaci ve více lidech, odeslání fotky (MMS je poměrně drahé a velmi omezené)... někdy je to fajn. Třeba když je člověk ve městě a chce domluvit setkání více lidí. Nebo když se někdo chce podělit o momentální zážitek.

Jasně, že každý má své preference a nikomu je neubírám, jen jsem chtěl předhodit svůj pohled z opačné strany :)

Ono je to celkově dost opojné, mít možnost hned odepsat, vybrat emaily, zkontrolovat datovou schránku, objednat a zaplatit si objednávku... to celé přes malou cihlu, co člověk nosí v kapse. Ale uznávám, že občas na úkor bezpečnosti.

• freekarol
                    freekarol, 8.6.17 10:40:18  

Zidane: Já mám pocit, že na Facebooku dnes už není jen mládež, ale i ti starší. Přinejmenším rodiče, kteří tak sledují své děti a komunikují i se školou. Tím se dostáváme k tomu, že na Facebooku už nejsou jen lidi pro to, aby se tam nějakým způsobem bavili, ale i ostatní: školy, firmy, úřady, policie či zpravodajské kanály.

Proto se Facebook dá používat jen jako RSS čtečka. A nebo čistě jen jako chatovací nástroj. Vůbec nemusí na Facebook sám nic dávat...

• freekarol
                    freekarol, 8.6.17 10:52:46  

Doctor.Bolito: já venku nechatuju, ani neprohlížím internetové stránky. Takže nepatřím mezi lidi, kteří někam jdou a čumí do mobilu nedej bože, to dělat ještě při řízení auta viz smskování.

Chytrý telefon mám hlavně jako elektronický diář, na volání popřípadě textování.

• Zidane
                    Zidane, 8.6.17 13:28:07  

freekarol: Jo, z toho mě taky běs bere, jde někam parta lidí, seděj spolu a místo aby si povídali, každej čumí do mobilu... proč spolu teda do tý hospody šli, když se ani nebavěj? Pokud se teda nebavěj přes ty mobily, ani tomu bych se u některejch nedivil... do hospody jdu kecat a bavit se - ústně, kecat na netu můžu doma u lahváče a mám to levnější :14:

• freekarol
                    freekarol, 8.6.17 14:47:16  

Proto jsou už hospody, restaurace, kde mají pravidlo, že žádné čumění do mobilů. :15:

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 8.6.17 14:48:27  

A to je právě ten problém, který u vás spatřuji. Něco nepoužíváte, ale máte o tom zcestné představy. Co tu píšete jsou extrémy a to neberu jako relevantní argument. Když mi dojde zpráva, mail. Mobil na mě blikne a já to mohu vyřídit. Pokud potřebuji něco rychle vyřídit, nemusím se stresovat, než se dostanu k počítači. Stejně tak přišlo lidem úchylné být neustále ne příjmu s mobilním telefonem a dnes je normální. Stejně jako je dost lidí, kteří s ním u ucha tráví celé hodiny. Jenže těžko vinit techniku za své chování. Je na každém jak ji využije a za to ani telefony, ani internety ba ani facebooky nemohou...

• Paia
                    Paia, 8.6.17 16:54:35  

za to, že mají lidi furt u ucha telefon a sáhodlouze s někým žvaněj, za to můžou ty neomezený tarify...
                    dokud ty nebyly, byl relativní klid a lidi používali telefon v akutních případech, když to nemohlo počkat do večera na setkání u rodinnýho stolu z očí do očí - prostě zlatý předplacenky, ty dokážou lidi aspoň trochu udržet na uzdě a donutit je přemejšlet, je-li hovor opravdu tak nevyhnutelnej, jestli náhodou nestačí jen poslat sms či mail
                    navíc s předplacenkou odpadá nějaký pravidelný měsíční placení, kredit se dobíjí podle potřeby nebo taky i jen jednou za půl roku (obrana před zrušením čísla) a nevyčerpanej se dá použít třeba na kupování jízdenek MHD či nákupy na internetu

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 8.6.17 18:20:31  

To si nemyslím. Na užvaněné telefonisty jsem narážel už v dobách, kdy tu byly jen dva operátoři a mobil neměl jen tak někdo. Na užvaněné telefonistky jsem narazil i v době, kdy tu neměl mobil skoro nikdo a používala se pevná. Hold si připlatili více, ale obvykle je cena za minutu vyšla méně než občasného volajícího.

Ale proti předplacence nemá výhrad. Já moc nevolám, používám jí do teď jsem s tímhle způsobem fungování nadmíru spokojený.

• Zidane
                    Zidane, 8.6.17 21:39:14  

Neomezený tarify... jo, to už bejvalka v -nácti byla prej ten typ - měli doma pevnou linku s hovorama na pevnou zdarma, tak proč by šla za kamarádkou do vedlejší ulice a buď šly na procházku nebo si sedly na lavičku a pokecaly si, zvedla telefon a krafaly... kdyby kamarádka byla z druhého konce Prahy, budiž, ale z vedlejší ulice? :8: A to sice mobily byly, ale neomezené tarify ještě ne, tenkrát měla neomezený tarif akorát pevná na pevnou :1:

• Paia
                    Paia, 8.6.17 21:59:52  

doktor: kdysi dávno jsem měl twist, ten jsem nechal před 7 lety propadnout a byl jsem víc jak rok bez tlf úplně
                    pak jsem v nějaký akci šáhnul po předplacence ó dva, jejíž číslo jsem někdy před 3 možná 4 rokama nechal převést k mobil.cz, u kterejch jsem furt, internet vždy a všude, i když po 30 dnech od dobití nebo po vyčerpání 200MB jenom pomalu
                    odchozí hovory mám max. 5 minut měsíčně, sms taky max. 5 kusů, jsem holt takovej netelefonista, dokonce mám už pokoj od volačů a nabízečů tarifů, asi konečně pochopili, že u mě nepochoděj (vždy bylo slyšet ty jejich rozpaky když po otázce, kolik minut měsíčně provolám, jsem jim podle pravdy říkal: 3)

• Zidane
        Zidane, 5.6.17 23:53:17  

Ano. Proto mail prostě NENÍ přežitek.

Oni jsou spíš "facebookoví" a mail jim přijde zastaralý, protože oni mají chytrý telefon a jsou na messengeru furt, čili k čemu jim je nějaká stoletá trapnost jako e-mail?

Oni jsou na facebooku/viberu/whatsapp/jiné aplikaci furt a kdykoliv je tam seženu, proč by se unavovali s něčím tak stoletým jako je nějakej trapnej mail...

No ale to neznamená, že to tak mají všichni. Dokonce existujeme i tací, kdo nemáme chytrý telefon, protože ho prostě nepotřebujeme! Z toho by ty chytrolíny asi rovnou jeblo počítám, protože copak to jde, žít bez chytrého telefonu? :7: :1:

• freekarol
          freekarol, 6.6.17 10:32:58  

V diskusích byl se objevil někdo z redakce, který právě email používá a když viděl, jak tam dva další redaktoři neustále chatují, tak došlo k výměně názorů, co je lepší, jestli email či chat. A z toho vznikl ten článek. Takže je vidět, že ne každý na žive.cz, email už nepoužívá. :15:

• Zidane
            Zidane, 6.6.17 14:43:00  

Jo, lidé jsou různé. Takové lidičky, co totálka nechápali, jak je možné bez něčeho žít, jsem potkával už před lety. Nebylo možno je sehnat na ICQ, kam předtím roky chodili, protože "na co ICQ, na FB mě seženeš vždycky". A když jsem zabručel "to si mám kvůli tobě zakládat FB?" tak i z písemné reakce ve smyslu "ty nemáš FB???" bylo úplně vidět, jak jim spadla čelist a skoro dodali "no z jaký jeskyně jsi právě vylez, copak to jde, žít bez FB? :7: :7: :7: "... lidé jsou různé. Pitomé a blbé. Některé i chytré, ale je nás málo :1:

• freekarol
              freekarol, 6.6.17 14:56:54  

Já se řídím podle toho, co potřebuji, ne podle toho, co je zrovna modní. Pokud například nebudu potřebovat internet, tak ho zruším. Ale to si myslím, že je nepravděpodobné. Dnes mi, kromě jiného, nahrazuje knihovnu.

• Zidane
                Zidane, 6.6.17 15:11:54  

Tak tak. CO potřebuju, to mám, co nepotřebuju, nemám. Lidi se divěj, že chodím na FB jednou za uherák - no šak, co tam.
                Že nemám Skype - nepotřebuju.
                Chytrej telefon - na co? To už bych z netu fakt neslez :1:
                Nepotřebovat internet - no stát se to může, neříkám, že ne. I když jak říkáš, nahrazuje to knihovnu, mně často i kuchařku - ač mám po mámě kuchařek hafo, na internetu se přece jen rychlejc vyhledává. Ale knižní kuchařka zas má výhodu, že si člověk dobrý recept nemusí zapisovat, protože už zapsanej je :1:

Takže každej má něco a pokud se někdo chce divit, že pořád používám to a nepoužívám tamto, když přece tamto je stokrát lepší, ať se diví. Jeho věc :6:

• Paia
      Paia, 5.6.17 22:08:01  

nojo, čížek s polesným, známé firmy idiotskejch hlášek sponzorované cukrblikem a mrkvosoftem

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 6.6.17 19:07:24  

Ale no táák :) Není třeba silných slov, ten článek byl podán s nadsázkou. Nemyslím že skutečně pochybují o významu emailu.

• Zidane
        Zidane, 7.6.17 00:25:37  

No to doufám. Protože pokud by někdo jako nedostatek mailu viděl to, že "mail nemá lajky" myslel vážně... :14:

• freekarol
          freekarol, 7.6.17 11:33:57  

Možná proto mají lajky na svém diskusním foru=poradně. :1: