My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Zidane (2016-12-10 14:42:10)777_kolemjdouci (2016-12-05 14:27:35)Jindra60 (2016-12-05 13:19:26)Sten (2016-12-04 22:32:22)Paia (2016-12-04 20:30:32)freekarol (2016-12-04 20:27:04)Doctor.Bolito (2016-12-04 19:18:58)BRITSKY.SLECHTIC (2016-10-07 11:11:33)lolins (2016-09-18 10:03:52)pavucina.k (2016-07-13 13:19:30)helena.manova (2016-03-20 06:39:11)blahu (2015-12-17 21:44:52)bikerrm (2015-10-23 12:31:39)Comancheo (2015-01-03 12:52:48)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)SantuS01 (2014-07-13 22:59:37)ze.za (2013-10-21 01:49:53)niky-s (2013-10-17 10:41:08)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 995 | Členů: 18
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 30.11.16 13:52:21  

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/422227-prohlizec-od-seznam-cz-pozna-eroticke-stranky-do-historie-je-neulozi.html

On tu srajdu vůbec někdo používá?
    Prohlížeč bez možnosti vylepšení, což nám drze předkládají jako přednost, protože my jsme hlupáci, co bychom si do hodiny doplňkama zavirovali počítač a jen ONI nejlíp vědí, co uživatel potřebuje...

Nehledě na to, že při porovnávání všeho, co zadávám, to musí komunikovat s nějakou databází a to zřejmě pod mou IP... anonymita jak z nosu :14:

Jistě, vím, že všechno, kam na netu strčím sosák, si stejně ukládá provider, ale tak nemusím to snad ještě na zlatým podnose předkládat někomu jinému :14:

A to tam píšou, že
    Prohlížeč Seznam.cz používá 170 tisíc lidí týdně na klasických počítačích.

Tyvolenakole... ale jo, joudíkům, co mají internet jen na maily a tak to asi stačí, u těch je vlastně úspěch, že nepoužívají "to modré éčko" :14:

• Zidane
      Zidane, 30.11.16 13:52:53  

Z diskuse a docela bych tomu věřil:

tolik uživatelů je asi zbožné přání,spíš je to počet stažení toho bazmeku. Také jsem stáhl,nainstaloval a zase odinstaloval a zahodil.

• Paia
      Paia, 30.11.16 15:31:32  

joudíci jsou i takoví, že v telefonu lezou do mailu zdlouhavě v prohlížeči na web rozhraní, místo aby použili ryhlou appku Email, která obslouží několik schránek přes IMAP...

• Zidane
        Zidane, 30.11.16 15:40:41  

No to taky, ono co chtít od joudíků surfujících stylem "adresu zadám do googlu, nejlíp i s http://, kliknu na Vyhledat a pak na první nalezené", škoda že tuhle neměl Google výpadek déle než dvě hodiny, to by bylo zoufalých telefonátů providerům "mně nejde internet" :1: :1: :1:

• Paia
          Paia, 30.11.16 22:09:19  

jojo, takovejch, co netušej, co je to adresní lišta prohlížeče, znám hafo, fungujou přesně, jak píšeš

• Zidane
            Zidane, 4.12.16 19:09:10  

A já dokonce znám člověka, který uměl zadávat adresy do adresního řádku, osobně jsem ho to učil, pač je to můj otec a věřte nevěřte, po nějaké době od partnerky odkoukal zadávání adres do googlu a dělá to tak, protože Majka to tak dělá... nepochopíš, ale když mu to tak vyhovuje...

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 30.11.16 16:29:08  

Nechápu proč ti tak vadí. Nikdo ti ho nenutí, ba dokonce nejsi ani cílovou skupinou. Za mě vcelku dobře namířený produkt, byť asi nikdy nebude tak populární jako jiné prohlížeče.

• Zidane
        Zidane, 30.11.16 21:53:18  

Cílovou skupinou rozhodně nejsem. Aby mi někdo nabízel prohlížeč bez možnosti doplňků (takže ani nemůžu blokovat reklamy, mimochodem) a ještě to vydával za přednost... kde mám ten klacek? :14: :14: :14:

Dobře namířený produkt to je.
        Na tvory, u kterých je úspěch, že budou na internet chodit "přes seznam" a ne "přes to modré éčko", protože už to je svým způsobem úspěch :14:

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 30.11.16 22:35:08  

Stále nechápu, co ti na tom tak vadí? :) To je podobná analogie, jako by se truhlář bavil tím, že si neschopní lidé chodí kupovat každou blbost do obchodů apod...

Přiznám se, že poslední dobou jsem unavený ze všeho toho hašteření a ukazování kam se člověk podívá. No a k tomu vydělávání... zadarmo ani kuře nehrabe. Ostatně, to se týká i té reklamy, které blokuješ na stránkách, kam chodíš. Zkrátka koloběh, kde akce postupně vyvolá reakci. Zapřemýšlej nad tím.

• freekarol
      freekarol, 30.11.16 20:19:18  

Pravděpodobně si to člověk může udělat sám, takže očividně je to pro lidi, kteří to neumí... Jestli se ti to nelíbí, co teprve tohle? :15:

http://www.zive.cz/clanky/colibri-webovy-prohlizec-ktery-skoro-nic-neumi-a-proto-je-pry-sexy/sc-3-a-185113/default.aspx

• Zidane
        Zidane, 30.11.16 21:55:12  

Stačí nadpis a tuším, co si rozhodně do PC nepustit... ale z výzkumných důvodů, až se jednou budu chtít zasmát, bych možná mohl :1:

• Zidane
    Zidane, 19.11.16 05:15:42  

Vojín Kotas. Mám dotaz.

Co může znamenat, když mi vyskočí tabulka ve smyslu "skript je pravděpodobně zaneprázdněn nebo přestal reagovat. Můžete: Přerušit - počkat na odpověď programu - otevřít v debuggeru". Adresa, kterou to tam hází, je "chrome://global//dalšívěcinakteréserepes.

Chápal bych, že se zacyklil nebo tak něco nějakej doplněk - kdybych ovšem nebyl ve Firefoxu.

Co to má co mlít o chrome://něco, pokud v Chrome nejen nejsem, ale ani ho v PC nemám, resp. byl tu, pač předinstalovanej, ale vylít hned jak jsem ho objevil?

To je jako zakrtkovanej v systému stylem IE - je tam a nedostaneš ho ven nebo co to má znamenat?

• freekarol
      freekarol, 19.11.16 11:06:36  

Webové stránky mají scripty, takže se může stát, že nějaký script na té stránce nereaguje a pak prohlížeč vyhodí hlášku, kterou jsi napsal. Kdyby si napsal přesné znění té chyby, dalo by se dohledat, o co jde. Takhle můžeš jen hádat.

• Paia
        Paia, 19.11.16 18:38:16  

zidanovi jde o to, že mu firefox vyhodil adresu chrome://yyyzzz, což nechápu ani já...

ale jelikož mi čas od času podobná hláška o nereagování scriptu vyběhne taky, příště se mrknu, co za protokol před :// tam budu mít já

• freekarol
          freekarol, 19.11.16 21:51:03  

Podle toho, co psal, je ta adresa napsáná přímo v chybové hlášce zaneprázdněného scriptu. Stačí si vygooglovat firefox chrome://global a je to jasné.

• Paia
      Paia, 28.11.16 20:38:48  

dneska mi ve FF jedno takový okýnko vyběhlo, a v popisku bylo:

Skript na této stránce je buď zaneprázdněn nebo přestal reagovat. Nyní můžete skript ukončit, otevřít v debuggeru nebo počkat, zda se dokončí sám.

Skript: https://rec.smartlook.com/bundle.js?t=1480361725082:12

• Zidane
        Zidane, 29.11.16 07:38:53  

Jo, přesně takhle to v té tabulce bylo napsané.

• Paia
          Paia, 29.11.16 13:17:51  

však je to její textová kopie přes schránku, jen je mi záhadou, proč u tebe ve FF byl ten protokol chrome://, jediný vysvětlení je snad jádro prohlížečů, jestli je třeba nemají stejný nebo nějak podobný, ale podrobnosti o tom neznám, nezabývám se tím

• lolins
    lolins, 17.9.16 11:25:02  

Kde vezmu v 10kách něco na psaní? Díky.
    A něco, jako Malování by tam třeba nebylo? Asi né, že.

• freekarol
      freekarol, 17.9.16 20:11:24  

-W10 obsahují program malování.
      -Na psaní tam máš budto poznámkový blok, onenote, wordpad či rychlé poznámky. Pokud ti to nevyhovuje, můžeš si stáhnout nějaký kancelářský balík viz Google.

• lolins
        lolins, 18.9.16 09:56:02  

V tom případě to akorát já neumím najít.
        Už mám 10 nějaký ten pátek a stále jsem v nich ztracený.
        Jediné z toho jmenovaného jsem akorát našel poznámkový blok, ale měl jsem na mysli spíš něco jako Word.

• lolins
        lolins, 18.9.16 10:03:52  

Díky za ty názvy, díky tomu jsem ty programy našel pomocí hledání, jinak bez šance.
        Stejně má jaksi chatrně málo funkcí ten Wordpad. Třeba symboly, kde jsou? Nebo to zas akorát nejsem schopen najít?

• freekarol
          freekarol, 18.9.16 11:13:52  

Wordpad nepoužívám, mám Office, ale Wordpad je samozřejmě okleštěný. Pokud chceš Word a nechceš za něj platit, máš tyto možnosti:

1.použít online služby např. google docs či office online
          2.najít si náhradu za konkrétní program například pro Word to může být např. Abiword
          3.najít si náhradu za celý balík programů, který má MS Office, to je například LibreOffice, jsou i další, ty ale nejsou v češtině.

• Paia
    Paia, 4.8.16 09:57:59  

Některé uživatele čekalo po instalaci takzvaného Anniversary Updatu, tedy první velké „výroční“ aktualizace Windows 10 nemilé překvapení. Druhý disk v počítači se jevil jako prázdný a nezformátovaný. Pokud jste ve stejné situaci, důležité je nepanikařit, data lze zachránit.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/windows-10-anniversary-update-problem-dw7-/software.aspx?c=A160804_084605_software_nyv#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=technet&utm_content=main

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 4.8.16 15:54:12  

Díky za tip. Zatím musím zaťukat. Na druhou stanu, mě osobně žádný přínos nepřinesl :) A tlačítka pro vypnutí, nastavení... v liště na startu mě nějak iritují

• Doctor.Bolito
        Doctor.Bolito, 5.8.16 18:44:08  

Možná jsem se unáhlil. Stabilita dejmetomu OK, zarazí po otevření kalkulačka přes půl obrazovky, ale budiž. Spíš mě zaráží, že už dva dny jde počítač pocitově jakoby vytíženější (tv tunner má rozhozenou synchronizaci obrazu a zvuku, obraz občas dobíhá..ale bylo jeden čas i dříve a třeba chrome mi přijde méně plynulejší). Jednou jsem juknul a 30% vytížení procesoru hlásil antivir (resp. jeden jeho procesů). To mě překvapilo, protože nemám úplně slaby kompjůtr... no, evidentně si ještě potřebuje sednout, ale...

• freekarol
          freekarol, 5.8.16 20:10:37  

Zkontroloval bych ovladače. Po upgradu na desítky, jsem měl vyšší teploty cpu. Když jsem odinstalovat ovladač pro grafickou kartu, který mi W10 při upgradu nainstalovali, vše zase v pořádku.

• Doctor.Bolito
            Doctor.Bolito, 5.8.16 21:25:05  

Už je to asi vyřešené. Odškrtl jsem a nastavení videa u grafiky položku Telecine. Proč byla aktivní a jak se aktivovala, to kdo ví... pravděpodobně při nějaké aktualizaci.
            Kompjútr zatím pocitově dost zrychlil, tak uvidím. A zbytečně jsem aktualizoval ovladače u tv-tunneru a můj sichbopvr :)

• Paia
    Paia, 2.8.16 16:27:36  

další důvod proč NECHCI desítky - protože bych se z nich ZCVOKNUL!!!

konkrétně - měl jsem možnosti si je "ošahat" nikoli ve virtuálu, ale na jednom cizím testovacím počítači a vytočilo mě na nich, jak si nepamatujou pozice a velikosti oken aplikací, konkrétně prohlížeče Edge:
    nebylo možno donutit okno Edge, aby bylo velký na maximální výšku plochy, posunutý na levej okraj a široký cca 1100px (na 20" 1400×1050), při opakovaným spouštění náhodně střídal mrňavý okna na různejch místech plochy s maximalizovaným oknem, a to jsem ho asi 10x nastavoval do požadovaný pozice a příště se stejně zobrazilo jinak a podle svýho, no prostě něco STRAŠNÝHO a pro nějaký další používání NEPŘEDSTAVITELNÝHO!!! grrrrrr fuj fuj!!!

sedmy si aspoň pamatujou jak pozice, tak velikosti všech oken všech programů a nepruděj mě změnama...

• Zidane
      Zidane, 2.8.16 16:28:50  

Inu, MS asi nejlíp ví, co je pro uživatelíčka dobré a tak to bude, kam by to přišlo, kdyby si uživatelíček mohl dělat věci podle svého...

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 2.8.16 17:52:38  

To máš recht, na jiném systému ti Edge blbnout nebude .))) Ale jinak, abych se vyjádřil - edge používám jen občasně, ale zatím jsem u žádného programu podobný problém neměl. W10 používám na stolním i notebooku ode dne vydání. Nevykládej si to zle, ale podobné výkřiky do tmy bez pořádného ozkoušení beru s rezervou.

Jediné, co mě v poslední době ale fakt naštvalo, když mi o víkendu selhaly intelácké ovladače pro USB 3.0. (na což jsem přišel později i díky tomu, že nefungovala myš na usb3.0, ale klávesnice na usb2.0 ano.. než mi to došlo, zažil jsem velmi frustrující chvíle při snaze ovládat windows klávesnicí)

• Zidane
        Zidane, 2.8.16 18:03:18  

Mně stačilo, když si táta koupil notebook, pes mu přehryzal kabel od myši, samozřejmě večer a novou koupil až druhej den... touchpad a ty tlačítka tam místo myši byly zlo, kor protože mám pocit, že tam nefunguje klikání pravým, které na myši otevře menu...

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 2.8.16 18:08:40  

Touchpad nesnáším :) Proto nedám dopustit na notebooky s trackpointem (takový ten čudlík/joystick uprostřed klávesnice). Vypadá nemotorně, ale jak se do toho člověk dostane, dá se s ním žít výrazně lépe :o)

• Zidane
            Zidane, 2.8.16 18:11:31  

Trackpoint... to myslíš takové to čudlítko, pro které znám výraz "klitoris"? :1:

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 2.8.16 18:13:55  

Hodně lidí ho nerado a na většině vystavených notebooků po něm zbývá jen díra :)

• Zidane
                Zidane, 2.8.16 18:17:45  

Tak pokud to je nejen na pohyb, ale i klikat to svede, mohlo by to fakt být užitečné, protože myš má výhodu, že nemusíš přehmatávat, pohyb i kliky děláš jednou rukou a jedním vrzem.

• Doctor.Bolito
                  Doctor.Bolito, 2.8.16 18:27:29  

Myslím, že nějaké to umí, já používám tlačítka, ale kupodivu nemusím přehmatávat, ale to je dané uspořádáním mého notebooku:
                  http://www.notebookcheck.net/uploads/tx_nbc2/edge11introneu.jpg
                  Mimochodem, nemůžu si vynachválit celkové využití prostoru pro klávesnici. Mít o něco vyšší výkon/výdrž (není to nijak špatné, ale už má svoje roky), větší a kvalitnější displej, ani by mě nenapadlo vůbec přemýšlet o nějakých jiných strojích :)

• Zidane
                    Zidane, 2.8.16 18:30:05  

A dokonce to má dlouhý levý shift, to by byla pro mě velká výhoda, jak píšu všemi deseti - jsem zvyklej brnknout malíčkem tam, kde je na slušné klávesnici shift a ve chvíli, kdy se potkám se zkráceným a tam, kam brnknu, je nějaká obskurní klávesa, jsem na mrtvici :10:

• Paia
        Paia, 3.8.16 10:47:43  

zkoušení? několik hodin...
        ano, na jiným systému Edge blbnout nebude, protože v něm nebude...
        sice jsem v desítkách našel i IEčko, ale edge je v nich jako výchozí a otevíral se na aktivní odkazy kdekoli v systému - žel každý otevřený (a předtím zavřený a někdy i odstřelený ve správci) okno bylo jiný a jinde, ne v požadovaný pozici - a jestli se takhle chovají i jiný vestavěný apky jsem radši nezkoušel, bo bych musel komp vzteky vyhodit z vokna a přeci jen není můj...

• Zidane
    Zidane, 9.7.16 06:49:59  

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/408733-microsoft-zakryje-uzivatelum-celou-obrazovku-laka-na-windows-10-zadarmo.html

Jak mi někdo něco VNUCUJE zadarmo, je v tom čertovo kopýtko a čím víc mi to cpe, tím větší kopýtko v tom bude... tak jaképak kopyto je tady, krom toho špehování, kterým jsou desítky prolezlé jak stará kredenc červotočem?

Tohle není samo sebou, že to lidem cpou a kdo to nechce, tomu to cpou o to víc...

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 9.7.16 12:43:29  

Data získaná od uživatelů mají cenu zlata. A to je ani nemusí přeprodávat, stačí na jejich základě udělat různé úpravy systému apod.
      Ono to podle mě souvisí i s bojem proti googlu. Více instalací W10 = větší možné využití jejich služeb jako cortana (tj. hlasová asistentka). Cortana pozná uživatele, může být lehce použita v reklamě (upřednostní tu a tu restauraci) a zvýší využití vyhledávače bing, který tak nějak dost prohrává s googlem. Vlastně, MS celkově dost ztrácí v boji s googlem.. a sedmičky mu v tom zrovna 2x nepomáhají.
      No a taky se může chlubit většími "prodeji" nového OS :) Prý je úspěšnější jak W7 i W8...proč asi? :)

• freekarol
        freekarol, 9.7.16 13:31:38  

Mne to nevadí, jinak bych ani na internet nemohl. Schválně, co vše o mne ví můj internetový či mobilní poskytovatel? :1:

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 9.7.16 13:57:37  

Náhodou, když si pořídíš předplacenou SIMku...

• freekarol
            freekarol, 10.7.16 02:10:26  

I tak budeš špehovaný, jen se nebude vědět, kdo to je. To, že o nás někdo sbírá informace, tomu se dnes těžko někdo vyhne. Může to to jen zmírnit. Otázkou je, jestli vynaložená námaha, za to opravdu stojí.Mne osobně stačí, když mne bude chránit zákon, před zneužitím informací, které o mne někdo nasbíral.

• Zidane
              Zidane, 10.7.16 06:30:30  

Chránit zákon... a zákon bude upraven tak, aby se to, co NĚKDO chce, smělo a aby se "nesmělo" jen to, co bude lidi nejvíc krkat... a nakonec se "salámovou metodou" bude smět skoro všechno, protože "kdo nedělá nic špatného, tomu přece nemůže vadit ani to, kdyby mu implantovali čip a sledovali ho 24 hodin denně, protože přece nedělá nic špatného"...

• freekarol
                freekarol, 10.7.16 10:16:54  

Já s větrnými mlýny nebojuji. Nemá to smysl. :4:

• Zidane
                  Zidane, 11.7.16 01:19:13  

To nemá, ale já se zase nevzdávám, pokud mohu bojovat. Je zde možnost nebýt špehován? Rád ji využiji, dokud existuje. Je mi jasné, že to jednou nepude a třeba se k netu budu muset přihlašovat otiskem prstu, aby "ti nahoře" věděli, kdo u toho sedí, ale dokud nemusím, tak to dělat nebudu :4:

• freekarol
                    freekarol, 11.7.16 01:42:56  

Já nejedu na modní vlně nesmyslného boje za soukromí. Telemetrii vypínám ze dvou rozumných důvodu:

1.Nemám insider verzi, ta slouží ke sbírání informací o počítači a když jí nemám, tudíž logicky telemetrii nechci.

2.Telemetrie výrazně zatěžuje počítač=vyšší teplota cpu. To nechci, takže telemetrii vypínám.

• Zidane
                    Zidane, 11.7.16 03:30:15  

Boj za soukromí mi nepřijde nesmyslný. Salámová metoda - tady ti ze soukromí odkrojíme kouštínek a na druhé straně druhý a za deset let se tě významně zeptáme, proč se divíš, že chceme, aby ses přihlašoval k internetu otiskem prstu, vždyť pokud tam neděláš nic špatného, proč ti to vadí?
                    S tímhle nesouhlasím a souhlasit nikdy nebudu, v tom se asi neshodneme.

• freekarol
                    freekarol, 11.7.16 11:42:36  

Boj za soukromí má rozumnou a nerozumnou, až duševně nemocnou hranici. Co, kdo zvolí, je závislé na tom, jestli se drží pravdy a nebo své fantazie.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.7.16 19:10:35  

Jen drobná poznámka k insideru - překvapivě nijak výrazně přístroje zatěžovat nemusí. U klasických windows jsem to moc nesledoval (notebook mám často poblíž sítě a tak jedu přes ní, abych šetřil baterku), ale u mobilu jsem překvapivě žádné znatelné zvýšení spotřeby nesledoval a to jsem měl nejnovější build (teoreticky nejméně odladěný). Ono to nebude tak horké

• freekarol
                    freekarol, 11.7.16 21:21:09  

Já teda na desítkách vidím výrazné vytížení, klidně můžu vypsat i procesy, které jsem zatím zjistil. Postupně hledám řešení, ale až mne to přestane bavit, vrátím se zpět na sedmičky a bude klid. Za tři roky(doba,jak dlouho bude MS sedmičky podporovat), snad už ty desítky budou fungovat tak, jak mají.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.7.16 22:23:59  

Stále se bavíš o insideru, že chceš přecházet na W7?

• Zidane
                    Zidane, 11.7.16 23:22:28  

Snad budou. To už jsem slyšel hodně let zpátky, že nový systém se vyplatí začít používat až po prvním service packu, protože až ten snad vychytal ty největší muchy...

• freekarol
                    freekarol, 11.7.16 23:23:54  

Insider mám ve virtuálním stroji. To, co jsem napsal o vytížení, to je normální verze. Poslední problém, aktualizace mi tak vytížili notebook, že neměli dostatek RAM, o vytížení CPU a HDD nemluvě.

• freekarol
                    freekarol, 11.7.16 23:27:54  

Zidane: Taky jsem slyšel, že u nových verzí Windowsu je dobré přeskočit jednu verzi... U desítek asi težko budeme poznávat, že vyšel nějaký service pack. Spíše to budou nazývat novým buildem jako doposud.

• Zidane
                    Zidane, 11.7.16 23:34:25  

Tak tohle jsem slyšel už u Vist - že Windowsy mají jednu verzi výbornou a následnou s prominutím na hovno. XP výborné, Visty na pěst. Sedmičky výborné, osmičky na pěst... ovšem teď už mi to volako nevychádzá, súdruh pán geněrál, to by desítky musely být výborné... ale už jsem na to možná přišel. Prý původně měly být "devítky" a nakonec to MS odpískal a rovnou spustil až desítky - takže tu dobrou verzi odpískal a jsou teď dvě za sebou na pěst, to by vycházelo :1: :1: :1:

• Zidane
                    Zidane, 11.7.16 23:36:05  

A to jsem si vzpomněl na vtípek, proč MS "zrušil" W9 - německá pobočka je upozornila, že pro německý trh by to nebyl zrovna dobrý název... :1: :1: :1:

• Paia
                    Paia, 11.7.16 23:39:17  

spíš w7 ok, w8 na pěst, w8.1 (prý) o něco lepší, w10 na pěst...ono i v minulosti w311 dobrý, w95 nic moc, w98 super, wME hrůza, wXP super
                    NT3.51 a NT4 do toho nepočítám, to byla jiná, souběžná větev pro podniky

• Paia
                    Paia, 11.7.16 23:40:42  

tak kdyby němci tu devítku říkali německy "nojn", tak by se nic nedělo...

• Zidane
                    Zidane, 11.7.16 23:43:18  

To máš pravdu. Ale to máš jako se spisovnou češtinou - kdo mluví fakt spisovně? Vsadil bych se, že v nějakém dialektu klidně devítku zašumlujou, že z toho vyjde něco jako "najn" a jsme tam, o čem mluvím :1: :1: :1:

A mám pocit, že ti tam chyběj Windows 2000 - to byla totiž taky vtipárna, že vydali W 2000 a W ME. I když mám dojem, že W 2000 byly spíš pro firmy, pro doma byly ME a proto to možná pojmenovali každé jinak.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.7.16 23:53:49  

Zajímavé zkušenosti. Nejsem zastánce desítek, ale zatím jsem neměl vážnější problém jak s notebookem důchodcem, tak relativně silným desktopem. Ale slyšel jsem o lidech, co se s nimi desítky hodně praly.

Jinak nemám rád tyhle debaty o OS. O Vistě jsem psal dole...desítky bych nehodnotil. Málokdo vzpomíná, jak velkou kritiku zprvu sklízela XPčka a když měla odejít do věčných lovišť, cenila se zlatem. Já osobně jsem měl problém vlastně jen s W8.(1), ty jsem používal jen na notebooku. Desítky mi v době vydání přišly nedokončené. To nepopírám a dost se to spolu s nuceným updatem podepsalo na jejich pověsti. Jsem zvědav na postupné aktualizace.

• Paia
                    Paia, 11.7.16 23:58:23  

nojo, w2k mi vypadly, asi proto, že jsem je jako wks moc nepotkal, na serveru ale jo...
                    ta wks byl takovej mezistupeň mezi NT4 a XP, asi jako ME mezi 98 a XP
                    rozdíl mezi 98 s ME a NT s W2k byl právě v tom podnikovým prostředí, NT/W2k podporovaly nativně připojování do domén k ms serverům, byly víceuživatelský se síťovou správou oprávnění, uměly používat NTFS souborovej systém, terminal services...

• freekarol
                    freekarol, 12.7.16 00:29:07  

Doctor.Bolito:Já si momentálně googluju, tak Windows Update vyladit, takže je nastvím na manuálně, nastavím, aby upozornovali na nové aktualizace a nestahovali či aby se desítky sami při aktualizaci nerestartovali. Stejně tak stáhnu nástroj na schování aktualizací, které případně odinstaluji. Možná někdo konečně přijde i s řešením, jak v desítkách vybírat aktualizace.

• freekarol
      freekarol, 9.7.16 13:30:35  

Zakaž automatické aktualizace a nic z toho se tě nebude týkat.

• Zidane
        Zidane, 10.7.16 06:32:13  

Učinil jsem tak již dávno. Ale jde o princip. Za chvíli budu podezřelej jen proto, že jsem zakázal automatické aktualizace, protože pročpak asi, to není samo sebou, pročpak vlastně desítky nechci, když MS nejlíp ví, co je pro mě dobré... jako bych to viděl...