My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Paia (2018-11-17 20:26:07)Sten (2018-11-17 17:39:27)Ondi (2018-11-17 16:23:16)777_kolemjdouci (2018-11-11 10:19:34)Zidane (2018-11-10 18:22:45)Doctor.Bolito (2018-11-10 14:02:21)freekarol (2018-11-10 11:43:10)Jindra60 (2018-11-02 22:40:37)helena.manova (2018-06-26 07:06:38)BRITSKY.SLECHTIC (2018-04-05 15:20:35)pavucina.k (2018-03-23 20:44:51)bikerrm (2017-08-07 19:47:50)SantuS01 (2017-07-14 14:03:25)lolins (2016-09-18 10:03:52)Comancheo (2015-01-03 12:52:48)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 464 | Členů: 16
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• clen.putinovy.revolucni.rady
    clen.putinovy.revolucni.rady, 17.11.18 15:46:06  

koupil jsem NOVÝ POČÍTAČ, grafická karta Nvidia Geforce 2060
    nefunguje mi v něm monitor SAMSUNG SyncMaster SA2000 /připojení přes klasický kabel ne ten tenky usb ale NORMÁLNÍ co se používá odjakživa/
    ani počítač nový hardware nevyhledá /win10/ tvrdí že nebyl nalezen.
    potřebuji nějaký ovladač nebo JAK mám udělat aby ten monitor vzal na vědomí ?

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 10.11.18 08:08:14  

Chlapi neznáte nějakou apku, ve které by se daly automaticky otvírat přílohy emailu s koncovkou pps? Jedná se mi o to abych to nemusel nejprve ukládat do složky a potom teprve otevřít. Díky. :4:

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 10.11.18 08:09:07  

Zapomněl jsem napsat, že v mobilu s Androidem.

• Paia
      Paia, 10.11.18 08:51:13  

i když na to budeš šmatlat přímo v mail klientovi (no, jsou i tací, co na mobilu lezou do mailu přes prohlížeč!), tak se beztak příloha bude stahovat a ukládat někam do "tempu", obdobně jako na počítači

v některejch mobilech bejval přibalenej PolarOffice nebo QuickOffice, ale nikdy jsem je nepoužil, existuje i nějakej OpenOfficeViewer

• freekarol
      freekarol, 10.11.18 11:43:09  

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.powerpoint&hl=cs

• Paia
    Paia, 8.11.18 06:20:59  

ten chlap nemá blbej názor!
    https://napravnik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686682

• Ondi
      Ondi, 8.11.18 12:45:55  

Také si to myslím.
      Pro mne je PC pracovní nástroj a jako takovému má bezchybně fungovat nejen HW, ale i SW. Ty opakovaně potřebné záplaty děr v ochranné zdi proti útokům mluví za sebe.

• freekarol
        freekarol, 8.11.18 14:11:42  

Pro práci, se používá Windows Pro a vyšší verze. Home je jasně určena jen pro uživatele v domácnostech, proto taky to slovo Home.

Záplaty jsou hlavně proto, že se pořád někdo snaží, obejít zabezpečení Windows a napadat uživatele. Kdyby se tak nedělo, bezpečnostní aktualizace by nebyli potřeba.

• freekarol
    freekarol, 8.11.18 01:29:36  

Jak zprovoznit gpedit u Windows 10 Home(a mít tak lepší kontrolu nad aktualizacemi): https://www.askvg.com/how-to-enable-group-policy-editor-gpedit-msc-in-windows-7-home-premium-home-basic-and-starter-editions/

1.vyzkoušet to ve virtuálním stroji
    2.když to bude fungovat, pak to udělat na svém počítači

a nebo

1.zálohovat windows
    2.vyzkoušet to na svém počítači
    3.pokud něco nebude fungovat, obnovit windows ze zálohy, kterou jsme udělali v kroku 1.

• freekarol
      freekarol, 8.11.18 12:39:54  

Vyzkoušel jsem batch soubor ve virtuálním stroji. To je pocit, když si najednou člověk může např. nastavit, že chce jen upozornit na nové aktualizace(žádné stahování), o odložení upgradu ani nemluvě. Tak by to snad mohlo bezchybně fungovat i mimo virtuální stroj. :15:

• Paia
    Paia, 7.11.18 07:55:00  

tahle nová forma "nigerijskejch dopisů" dokáže pobavit :1: :1: :1:

Společnost Coca-Cola
    Propagační cena 2018,
    Atlanta, Georgia, Spojené státy.

Vážení příjemci,

Znovu gratulujeme, jste jedním z 15 šťastných příjemců propagační ceny společnosti Coca-Cola Company, 2018.

Tato e-mailová korespondence je celosvětový výběr pouhých 15 šťastných jednotlivců, kteří se prostřednictvím našich elektronických a online náhodných výběrových výkresů (EAORSD) stali jedním ze šťastlivých příjemců, kteří obdrží sumu 1 milion dolarů USD, jako výhodu propagace / kompenzace.

Společnost COCA COLA COMPANY se v rámci své propagace v roce 2018 dohodla na odškodnění každého štěstí jednotlivce se součtem $ 1.000.000,00 USD. Zatím je zde vaše sériové číslo: [CN0074118ERD], které musíte předat regionálnímu koordinátorovi pro objasnění a další postup pro uvolnění vašeho fondu.

POZNÁMKA: Po obdržení tohoto e-mailového korespondenta musíte toto sériové číslo předat; CN0074118ERD, koordinátorovi propagace společnosti Coca Cola pro vyjasnění vašeho spisu a pro vás, abyste vás mohli co nejdříve seznámit s příjmem fondu. Níže je jméno a e-mailová adresa osoby, která má být kontaktována.

KONTAKTNÍ OSOBA;
    Jméno: Paní Diana Clerková
    EMAIL: info.liaisonoffice1@gmail.com

Uvědomte si, že předáte své sériové číslo, jak bylo uvedeno výše, a následující informace regionálnímu koordinátorovi.
    (1) Vaše celé jméno: ........................
    (2) Vaše země: ..............................
    (3) Váš věk: ................................
    (4) Povolání: ...............................
    (5) Pohlaví: ................................
    (6) Platné telefonní číslo: .................

Gratulujeme znovu !!!!

S pozdravem,
    Pan Eric Chandler,
    (Coca-Cola pověřený pracovník)

• Ondi
      Ondi, 7.11.18 14:28:04  

:1:

• Paia
    Paia, 21.10.18 13:31:36  

není mi jasný následující:
    proč u filmů staženejch z uloz.to, který jsou převedený z DVD (či BR), je vždycky problém se zvukem - hudba a efekty jsou až příliš hlasitý a hlasy (dabingový) jsou proti tomu zase tichý, resp. bez hudby a efektů hlasy tichý nejsou, ale při hudbě a výbuchách či řvoucích motorech hlasy potichnou, jako od nějaký automatiky (počítač mi nic takovýho sám od sebe nedělá, v něm to mám vyplý) a pak zas postupně zesílej na původní úroveň... (a to samý je i s původní jazykovou hlasovou stopou, která v některejch obvykle mkv videích zůstává a dá se na ní přepnout, ale obvykle jdu po avi, bejvaj menší)

a ještě u pocházejících z dvd/br: jsou-li tam nějaký cizinci oproti hlavnímu původnímu jazyku filmu, dostanou titulky jazyka filmu, ale ty už do češtiny přeložený nejsou, což při vysílání v televizi aspoň jsou, ale tenhle film, o kterým píšu, měl jít včera na n@vě a na tu se nedá koukat, tak jsem si ho stáhnul...

kdybych to byl věděl, že to bude takhle nahouby, tak jsem si ho nechal nahrát z tv vysílání (mám u kompa 2 tunery, nemám televizor, nahrazuje mi ho právě počítač)

• Paia
    Paia, 10.10.18 21:22:36  

svět se zase zbláznil, pokolikátý už...?
    https://www.zive.cz/titulni-strana/vznikly-prvni-serialy-natacene-na-vysku-sledovat-je-muzete-v-mobilu-vytvoril-je-snapchat/sc-21-a-195439/default.aspx

• Zidane
    Zidane, 10.10.18 07:54:41  

Jeden k tématu klubu:

Co mají společného mrazák a harddisk?
    Nezáleží na tom, jak velké jsou, dříve či později přijde den, kdy je tam málo místa.

:1: :1: :1:

• Paia
      Paia, 10.10.18 10:41:26  

jenže z mrazáku aspoň můžeš náplň ubírat a příjemnou formou se jí zbavit (tj. dobře se nažrat)...

• Zidane
        Zidane, 10.10.18 18:06:19  

To je pravda, to pak dojdu k nedávno spatřené úvaze "proč je mi líto smazat hudbu, kterou jsem už měsíce neposlouchal"?

To už fungovalo u táty s videotékou, když chtěl pročistit "nesledované" filmy, aby nemusel na nové kupovat další kazety.
        Ať zmínil před vyženěnými dcerami jakýkoliv film, že by ho smazal, okamžitě "néééé!" a když se pak jednou dožral, že mu nedovolej nic smazat a přitom na to nekoukaly od minulejch Vánoc a prostě videotéku promazal podle toho, o čem věděl, že na to akorát sedá prach, tak se pak s námi vědoucími poškleboval, že holky si toho, že třeba Pomáda už k dispozici není, po půl roce ještě nevšimly :1: :1: :1:

• Paia
    Paia, 8.10.18 21:42:43  

další hřebíček do rakvičky desítečkám
    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/485447-microsoft-zastavil-aktualizaci-windows-maze-uzivatelum-data.html

(zlatý opečovávaný moje sedmičky)

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 8.10.18 23:21:34  

Je to průšvih, ale o hřebíčku do rakve bych nepsal. Prostě skončí podpora W7, HW projde obměnou a a W10 bude častější (masivní náhradu linuxem nebo mac os nečekám)

• freekarol
        freekarol, 9.10.18 00:49:10  

Prý už velké americké společnosti viz např. Forbes, začínají na MS tlačit, aby ty automatické aktualizace zrušil. Mě by úplně stačilo, kdybych dostával jen upozornění na nové aktualizace. Takhle musím vypínat Windows Update, aby mi něco MS náhodou nepokazil. A jak se zase ukázalo, dobře dělám.

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 9.10.18 08:11:14  

Kdyby jen aktualizace OS. Já bojuju s automatickými aktualizacemi ovladačů HW. U desky má tendence vybírat takové, co mi vyřadí usb3 porty (správné ovladače mám už připravené na disku a ještě častěji bojuji se čtečkami karet. U notebooků ok, ve stolním bolest u dvou modelů, které (ne)fungují náhodně a každá větší aktualizace je rozhodí. Kupodivu starší notebook ok, asi to bude fakt otázka USB a chipsetu. Ani zásah do registrů bohužel nepomohl.

• freekarol
            freekarol, 9.10.18 10:57:24  

Aktualizace ovladačů jsem vypnul v nastavení Windows a zatím to MS ještě, bez mého svolení, sám nezapnul.

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 9.10.18 15:08:31  

Fakt? Já měl za to, že alespoň ještě nedávno byla jediná skutečně funkční možnost v zásahu do registrů. Tak jako tak, taky jsem myslel že to funguje, ale ta deska se sama od sebe nezbláznila, tím spíš, když vše po instalaci starých ovladačů bylo opět ok. Nebýt tohi, nijak by mě to netrklo. Vše ostatní funguje jak má.

• Zidane
              Zidane, 9.10.18 15:25:01  

Ale zapne, počítej s tím. MS přece nejlíp ví, co potřebuješ, uživatelíčku, proč by sis ty měl rozhodovat, co ano a co ne, my za tebe rozhodneme...

• 777_kolemjdouci
                777_kolemjdouci, 9.10.18 15:58:25  

Tohle rozhodování mně připadá jako Brusel a zbytek Evropy...

• Zidane
                  Zidane, 9.10.18 16:04:14  

Přesně tak. A ještě bych se nedivil, kdyby po zapnutí zakázali uživatelské vypnutí, protože když oni řekli, že automatické aktualizace potřebuješ, tak je prostě potřebuješ a žádné vypínání nebude...

• Sten
      Sten, 8.10.18 23:24:48  

Microsoft loni sliboval, jak nové aktualizace uvolní spoustu zbytečně zabraného místa, a už je to tady :1:

• freekarol
        freekarol, 9.10.18 00:49:54  

A nebo MS chce, lidi naučit zálohovat. :15:

• Paia
    Paia, 28.8.18 12:52:06  

tohle napsali cca před rokem
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cenzura-Facebooku-nici-zivoty-Jako-kdyby-StB-zrusila-telefon-vytrhla-dopisni-schranku-spalila-rodinna-alba-Pedagog-ktery-pronikl-mezi-HateFree-presne-vi-kdo-to-dela-v-Cesku-506760

a tohle dneska
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zablokovali-vam-Facebook-za-nenavist-Expert-z-CVUT-Zacina-to-byt-strasne-Je-treba-zakrocit-protoze-toto-je-cenzura-Vim-kdo-v-Cesku-udava-549234?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

vypadá to, že vrchol slávy už má atlas hub alias fakebůk za sebou, hurá!

• Paia
    Paia, 18.8.18 09:48:35  

že by?
    https://technet.idnes.cz/cena-ssd-disku-klesne-05n-/hardware.aspx?c=A180817_125356_tec-kratke-zpravy_vse
    no jen aby...
    aby to nebylo takový to "nechci slevu zadarmo"!

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 18.8.18 10:21:20  

Pravda podle mě bude někde mezi. Pamatuji jak před lety předvídali rychlý pád cen SSD disků, ale realita byla střízlivější a cena šla dolů jen pozvolna.
      Tak jako tak...časem budou určitě levnější a rychlejší .)

• freekarol
      freekarol, 18.8.18 12:24:57  

Už ted jsou ceny SSD přijatelnější než to bylo kdysi. 256GB SSD je cenově dostupné a přitom stačí hodně lidem tak, že nemusí pořád hlídat, kolik mají ještě volného místa. Ale 1TB SSD za levnější cenu, to už by pak člověk mohl mít jen SSD a ne jak je to většinou ted(SSD pro Windows, HDD pro ostatní věci).

• helena.manova
    helena.manova, 26.6.18 07:02:25  

Já potřebuji radu,hrozně pomalý Pc,zasekává,trvá než něco najde,přitom to bylo vždy ok :11: Vnuci mi dali do místnosti ra.... pod postel,může tomu něco být v překážce? :11:

• Zidane
      Zidane, 26.6.18 07:24:09  

Nevím sice, co ti dali pod postel, z toho "ra..." nejsem moc moudrý, ale pokud jsi připojená přes kabel, nemělo by to na rychlost internetu mít vliv, u wifiny dejme tomu, ale ani to by nemělo být nijak výrazné...

• freekarol
      freekarol, 26.6.18 12:13:36  

Windows se obvykle zrychluje dvěma způsoby:

1.přidá se SSD a větší RAM
      2.povypíná se, co se spouští při startu Windows a nebo se provede přeinstalace Windows.

• Zidane
    Zidane, 22.6.18 04:59:45  

Tak jsem měl tu čest se Seznam prohlížečem.

Neskutečná sračka, nic to neumí a ještě to to, že to nic neumí, vydává za přednost... tomu se mám dojem v jidiš říká "chucpe" :14:
    Chápu, že to je prohlížeč pro BFU, aby tam neměli co zkazit, ale mně stačilo čtvrt hodiny a už jsem pěnil.
    Ještě že to bylo jen na pracovním počítači, domů mi ta srágora absolutně nesmí :10: :10: :10:

• freekarol
      freekarol, 22.6.18 11:42:51  

No, když jsem po delší době používání Vivaldi, vyzkoušel Chrome, tak sem se rychle vrátil zpět k Vivaldi. Ale když někomu vyhovuje, tak mě to nevadí. A to samé s prohlížečem od Seznamu.

• Paia
      Paia, 23.6.18 05:38:03  

zrovna včera jsem tesknil, jak byl v začátcích inetu u nás skvělej netscape navigator včetně integrovanýho poštovního klienta...

• Zidane
        Zidane, 23.6.18 06:25:04  

Jako prask bych... on v tom nefunguje ani diskutničí zavináč, na kterej když v normálním prohlížeči klikneš, vyjede ti odkaz na příspěvek... v seznamáku vyskočí okno, ale v řádku pro odkaz není nic :8: :8: :8:

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 23.6.18 08:14:40  

Jedině Opera. Tedy aspoň pro mne (Vivaldiho mám nastaven jako zálohový)

• Zidane
        Zidane, 23.6.18 10:10:21  

Operu jsem měl rád. Ale co se z ní stal přebarvený Chrome (před nějakou dobou původní parta vývojářů Chromajzla přešla k Opeře)... on tedy FF jde taky od desíti k pěti, ale zatím mi jakžtakž vyhovuje.

• Zidane
          Zidane, 23.6.18 10:10:38  

I když vlastně co už dneska není přebarvený Chrome :9: :9: :9:

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 23.6.18 15:09:51  

On si ten prohlížeč své zákazníky najde. Určitě je dobrá věc, když je tu taková alternativa.
      Co se ostatních prohlížečů týče, mám pocit, že když člověk nevyužívá nějaké speciální přednosti, tak je to vlastně jedno. Už spíše jen vzácně narážím na nějakou nekompatibilitu webů s prohlížeči a špatné zobrazení. Na běžné užívání mám chrome se synchronizací mezi zařízeními. Jako čistý prohlížeč s občasným mazáním historie mám operu. Obojí s +- podobnými pluginy. Jako alternativu jsem měl chvíli vivaldi, ale ten jsem skoro nepoužíval (moc alternativ) a edge.
      Na mobilu mám chrome a operu mini, na kterou nedám dopustit (byť jsou servery, které mají problém s přihlášením při zapnuté úspoře dat přes servery opery, tak použiji chrome).

• Zidane
        Zidane, 23.6.18 15:14:42  

Najde, to je jisté. Lidi, pro které je úspěch, když vědí, že internet není "to modré éčko na ploše" a potřebují prohlížeč jen k prohlížení netu a nic víc od něj nechtějí. Nevaděj jim reklamy (když tam nejde nacpat ani adblock) atp., stačí jim být na netu. Ano, pro takové seznam prohlížeč je, nemají tam co zkazit nějakým superduper doplňkem, který si instalují, protože se jim nabídl a řekl jim, že se bez něj neobejdou...

My chytří víme, že jak se něco nabízí a tvrdí to o sobě, že bez toho jsem poloviční a blabla, už máme být ostražití aneb nepudu do cikánské osady jen proto, že mi tam někdo ukáže prstem, ale jsou i lidé, kteří odkliknou každou nabídku a když začne řvát antivirus, vypnou ho, aby nerušil. Pro takové Seznam prohlížeč je, nemůžou si ho zaprasit šmejdovatejma doplňkama. Ale já chci od prohlížeče víc :6:

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 23.6.18 20:38:48  

Mě se tohle uvažování moc nelíbí. To není o tom, že by dotyční byli hloupí. Zkrátka neumí tak dobře s počítačem. A dost možná to ani nepotřebují.

Třeba můj táta má v počítači bordel a brzy ho má zasekaný pitomostmi. Nikdy jsem ho to neodnaučil. Ale i tak dovede sám udělat například elektriku v celém baráku, udělat slušnou skříň nebo řídit větší stavební projekty... a to bych já sotva zvládl (minimálně bez nápověd internetů...)

• freekarol
            freekarol, 23.6.18 23:04:36  

Mně se třeba nelíbí Chrome a přesto ti nebudu psát, Chrome je fuj, Vivaldi je lepší. :1: Je dobře, že si každý člověk může vybrat, co se mu hodí.

• Zidane
            Zidane, 24.6.18 03:02:08  

To máš pravdu, když se to bere takhle.

Táta taky umí ledacos, co já bych nezvládl a přitom je ten typ, co nejen že surfuje po netu tak, že jako domovskou má google a adresu, kam chce, zadá do vyhledávacího řádku, dá vyhledat a klikne na první vyhledané, ale dokonce věděl a ví, co je to adresní řádek a že se má adresa psát tam a uměl to.
            Jenže pak se záhadně naučil psát adresu do vyhledávače, takže teď napíše do googlu www.idnes.cz, dá VYHLEDAT a klikne na první vyhledané, protože "to tak dělá Majka". Takže teď surfuje po netu takhle, ač věděl, co a jak. Ale partnerka to dělá přes vyhledávač, tak on to tak bude dělat taky, nepochopíš :8: :1: Systém "partnerka se drbe levou rukou za pravým uchem, tak já budu taky" :8: :8: :8: :1: :1: :1:

• freekarol
              freekarol, 24.6.18 11:02:55  

Lidi mají různé priority a tak se učí jen to, co považují za důležité. Proto hodně lidí např. nezálohuje či neumí přeinstalovat Windows.

• Zidane
                Zidane, 24.6.18 12:10:33  

Přitom přeinstalovat Windows svede i slepice, když nasypeš zrní na Enter, všechno si to instalátor udělá sám, musíš jen potvrzovat :1:

• freekarol
                  freekarol, 25.6.18 11:09:23  

Slepice jen kliká, rozumný člověk si to radši nastuduje, aby věděl, co dělat, v případě, že se něco pokazí(plán B). Ne každý chce svůj čas, do tohodle dát.

Já zase považuji za triviální zálohování přes Titanium Backup či TWRP. Přesto chápu, že jsou lidi, kteří to neumí a nevysmívám se jim...

• Zidane
                    Zidane, 25.6.18 12:20:47  

Já jim to neberu, já jen nechápu lidi typu otec. Věděl, že adresy se píšou do adresního řádku a záhadně se "naučil" zadávat je do vyhledávače a kliknout na první vyhledané... to nepochopíš, umět jednodušší systém a sám to dobrovolně dělat tím složitějším... ale tak už jsem rezignoval na vysvětlování, pač s tátou člověk prostě nehne. On se to tak naučil, tak to tak bude dělat a co na tom, že to je drbání se levou rukou za pravým uchem... :1:

• Zidane
                    Zidane, 25.6.18 12:21:59  

Titanium Backup... nevěděl jsem, co to je, vygooglil, zjistil, že se to týká smrtphonů, pustil to z hlavy, smrtphonu nemaje :1:

• freekarol
                    freekarol, 25.6.18 12:38:35  

Já nemyslím na věci, které nemůžu změnit. Pokud lidem vyhovuje, že internetovou adresu píšou do Seznamu či Googlu, jejich věc. Stejně, jako když nezálohujou. Můžu jim to ukázat, ale když nemají zájem, tak já nemám zájem, jim to opakovat. Svůj čas můžu dávat do užitečnějších věcí. :15:

• Zidane
                Zidane, 24.6.18 12:11:42  

A pak z toho vznikají lidé, kteří, když nejde seznam, pláčou, že "nejde internet" - nenaběhne jim seznam, tak nemůžou dát do vyhledávače adresu, kam chtějí jít a adresní řádek nevědí, k čemu je, takže "nejde internet", na každé provideří help lince s takovými mají bohaté zkušenosti :1: :1: :1:

• Doctor.Bolito
                Doctor.Bolito, 24.6.18 13:47:51  

Přemýšlím, jestli se desítky ještě přeinstalovávají, nebo se běžně volí spíše tovární nastavení jako u telefonů (pokud tedy neměním HW).
                Ostatně, jsem hodně zvědavý co se stane, až je nasadí v práci. Možná si polepším, protože jestliže při mém nástupu jsem měl bleskurychle startující W7 už se všemi potřebnými programy, tak teď počítač potřebuje takových 5minut, aby se úplně probudil do nějakého svižného fungování (zhoršovalo se postupně).

• freekarol
                  freekarol, 25.6.18 11:05:53  

Na tovární nastavení není spolehnutí. Proto se doporučuje budto obnovení ze zálohy a nebo přeinstalace přes CD/Flashku.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 25.6.18 18:30:24  

Uvidíme... zatím nemohu říci křivého slova. Systém stále běží svižně na všech strojích (snad kromě toho zaplácaného u otce, ale to dost nejspíš vůbec nemusí být systémem samotným jako spíš tunou balastu běžícího na pozadí).
                    Jenže všechny mají SSD, takže to není úplně férové zpětné porovnání.

• freekarol
                    freekarol, 25.6.18 20:21:29  

Já už kolikrát četl na forech, že lidi provedli obnovení do továrního nastavení a stejně jim nefunguje, co nefungovalo předtím a nebo přestalo fungovat něco jiného. Těžko ale podle toho posuzovat spolehlivost továrního nastavení.