My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Jindra60 (2018-01-08 22:54:27)Sten (2018-01-04 16:42:18)Doctor.Bolito (2017-12-31 17:57:31)Zidane (2017-12-31 06:00:55)777_kolemjdouci (2017-12-31 04:39:01)Paia (2017-12-31 01:28:59)Ondi (2017-12-30 21:12:51)freekarol (2017-12-30 20:34:56)pavucina.k (2017-09-20 21:29:05)bikerrm (2017-08-07 19:47:50)SantuS01 (2017-07-14 14:03:25)BRITSKY.SLECHTIC (2016-10-07 11:11:33)lolins (2016-09-18 10:03:52)helena.manova (2016-03-20 06:39:11)Comancheo (2015-01-03 12:52:48)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)ze.za (2013-10-21 01:49:53)niky-s (2013-10-17 10:41:08)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 267 | Členů: 18
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 28.12.17 20:51:25  

Google mě trollí nebo proč mi česká verze na dotaz "mačky" vyhazuje koťata? Má mě snad za Slováka? :1:

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 29.12.17 09:18:23  

Mačky je odborný výraz. Zkus mu hodit horolezecké mačky.

• Zidane
        Zidane, 29.12.17 17:15:47  

To vím taky, že mačky jsou horolezecký výraz, ale zároveň mačka je výraz slovenský, v češtině to jako výraz pro kočku neexistuje, co mi to má co vyhazovat český google? :1:

• Paia
          Paia, 29.12.17 19:54:06  

gůgl je vůbec rozbitej...

v osobním nastavení mám jasně zaškrtnuto, že chci výsledky jen v českým a slovenským jazyce, a přesto mi to hází cizojazyčný, pokaždý musím do tý lišty "nástroje" a změnit tam "jakýkoli jazyk" na "česky nebo slovensky"

• Sten
            Sten, 29.12.17 21:08:29  

Hledáš pomocí adresní lišty nebo na webu Googlu? Lišta může požadované jazyky přepsat.

• Zidane
              Zidane, 29.12.17 21:12:13  

Tak to bude možná ono, proč najíždět na google, když stačí napsat hledané do lišty a ono se to vyhledá... já to s těmi "mačkami" mám taky tak, i když to možná bude i tím, že nejsem přihlášen na google účtu, takže vždycky když vyhledávám, tak to asi používá základní nastavení googlu, tedy zřejmě "jakýkoliv jazyk" :6:

• Paia
              Paia, 30.12.17 01:40:49  

nemám ve zvyku hledat v adresním řádku, tam píšu jenom domény webů a využívám našeptávače, co mi nabídne z historie nebo záložek, vyhledávání výrazů provádím vždycky přímo v políčku na webu google.cz, kde jsem přihlášenej k svýmu účtu

• freekarol
                freekarol, 30.12.17 11:14:00  

Já dostanu stejné výsledky, at už hledán přímo na googlu a nebo přes prohlížeč. I kdyby to bylo jinak, stejně bych vyhledával přes prohlížeč, je jaksi rychlejší vyhledat přes prohlížeš v Googlu, na Seznamu či ve slovníku, než ty stránky navšěvovat a pak v nich hledat.

• Zidane
                  Zidane, 30.12.17 16:41:44  

Přesně. To bych musel mít Google jako domovskou, abych si otevřel nový panel a vyhledával. Což nemám a otevřít nový - dát google - vyhledat je zdlouhavé, to buď otevřu nový a vyhledám v liště nebo pokud nemám v nějakém panelu (často jich mám otevřeno víc) něco důležitého, vyhledávám v liště tam.

• Zidane
                    Zidane, 30.12.17 17:28:21  

Přičemž teď mi došlo, že mám vlastně ve Firefoxu v Novém panelu vyhledávací lištu, tak bych mohl tam a ne v adresním řádku, ale prostě to už mám tak zažitý, vyhledávat v adresním :6:

• Paia
                    Paia, 30.12.17 18:08:49  

nemám žádnou domovskou, novej panel se mi otevře úplně prázdnej, aktuálně má session mýho FF nějakejch 44-48 stabilních panelů, a krom toho gůgl otvírám tak, že na text záložky kliknu kolečkem krysy

nejvíc mě udivujou lidi s těmahle postupama:
                    skoro neznaj víc panelů v prohlížeči a vůbec neznaj adresní řádek, domovskou maj seznam, když chtěj nějakej web, kam denně lezou, tak do vyhledávacího políčka seznamácký stránky vepíšou "google" a když se jim načte, tak do jeho vyhledávacího políčka zase vepíšou "www.jejichpožadovanejweb.doména" a pak kliknou na první výsledek hledání...
                    kdybych to neviděl na vlastní bulvy, tak bych nevěřil...

• Zidane
                    Zidane, 30.12.17 18:11:40  

Takové znám taky. Sice jen s tím, že mají domovskou google a do vyhledávače napíšou "www.pozadovanadomena.cz", klik a klik na první výsledek vyhledávání, ale znám.
                    Ale ti to zase dorazili tím, přesněji můj ctěný otec, že on věděl, co je adresní řádek a že se adresy zadávají tam a dělal to, ale pak okoukal od partnerky zadávání adres do googlu, vyhledat a klik a dělá to tak... to nepochopíš tuplem. Uměl to a sám od sebe začal dělat tu zdlouhavou cestu... tohle ti teprv nebere lebka.

A domovskou jako seznam mám, to je tak jediné, co mám s těmito trubkami společného :-)

• Zidane
                    Zidane, 30.12.17 18:13:49  

Paia: A věřím, že kdybys to dotyčným "seznam - vyhledat google - vyhledat doménu - klik" chtěl ulehčit aspoň tím, že jim dáš jako domovskou google, seřvou tě, ať to vrátíš zpátky, protože oni jsou tak naučení a jinak se to učit nebudou... :8: :8: :8:

• freekarol
                    freekarol, 30.12.17 20:34:55  

Já jsem línej klikat, takže přes klávesovou zkratku se dostanu do adresního řádku a tam přes klávesové zkratky zvolím, jaký vyhledávač chci použít.

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 29.12.17 20:28:57  

Tak ti nezbude nic jiného než ho zažalovat u Evropského soudu a a požádat aby ti házel mačky mňáů

• Ondi
          Ondi, 29.12.17 22:48:41  

Našel jsem
          https://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Dka_(obuv)
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Dky

Vyhledam gogl po dotazu "mačky wiki"

• Zidane
    Zidane, 24.12.17 20:46:42  

Jeden k tématu:

https://www.commitstrip.com/wp-content/uploads/2017/05/Strip-Lhistoire-des-disques-C-english650-final.jpg

"Strejdo, nechápu na počítačích jednu věc..."
    "A co nechápeš?"

"Proč je harddisk vždycky C: a ne A:?"

"Překvapils mě, nečekal jsem, že se někdy zeptáš."
    "Pojď, povím ti to všechno od začátku."

"Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety..."

• Ondi
      Ondi, 24.12.17 21:05:39  

:2: To všechno vodnééés čas ...
      Na zdi mám svou 8" SS DD disketu na památku. Mechaniku jsem si nevzal domů, tolik místa tu nemám. :2:

• Zidane
        Zidane, 24.12.17 21:12:15  

Jsem někde viděl vtípek ve smyslu že mladej kluk drží disketu a dítě mu říká něco ve smyslu "jé, ty máš trojrozměrný model ikonky pro ukládání!" :1:

• Ondi
          Ondi, 24.12.17 21:18:59  

:1: :1:
          Až na to, že ta ikonka zobrazuje 3,5" disketu.

No a někde ve sklepě se mi válí i Zip-drive 100MB a Zip-drive 250MB.

První HD, který jsem měl v práci byl 5" 4MB, pozděj 8MB atd.

• Zidane
            Zidane, 25.12.17 00:53:28  

No a o čem mluvím? Že děcka už nevědí, co je to disketa - viz Sten pod tebou, přesně ten vtip jsem měl na mysli :1:

• Zidane
              Zidane, 25.12.17 00:54:26  

A vlastně nejen disketa - kdysi jsem slyšel, že se děti divily, co to v Machovi a Šebestové znamená "utržené sluchátko" - už měly mobily za automatické a nechápaly, jak "utržené", co utržené, když mobil přece neutrhneš, nemusíš :1:

• Ondi
                Ondi, 25.12.17 11:21:26  

:1: Časy sa mněnijů. :2:

• Sten
                Sten, 25.12.17 11:34:43  

Funguje s vybitou baterií odpojené od nabíječky :1:

• Zidane
                  Zidane, 25.12.17 18:51:06  

Jo, tos mi připomněl vtip ve smyslu "pevné linky se vrací!" a u toho první obrázek klasické pevné linky a druhý smrtphone napojený na nabíječku - inu, požadavky na výkon se od začátku mobilů změnily astronomicky, výdrž baterií ovšem jen o něco... kde jsou ty doby, kdy Nokia 3310 vydržela bez nabití tejden :1:

• freekarol
              freekarol, 25.12.17 19:35:08  

Dnešní děcka budou nechápavě koukat nejen na disketu, ale i na gramofonové desky či magnetofonové kazety. Walkman či CD přehrávač do kapsy, jim taky asi přijde směšný. Holt, technologicky jdeme dopředu, jen mentálně to nějak nejde...

• Ondi
                Ondi, 25.12.17 19:38:35  

Přešlapujem na místě - v tom lepším případu. :2:

• freekarol
                  freekarol, 25.12.17 21:47:04  

Ono se to jednou možná změní, ale vzhledem k tomu, jak už jsme v 21.století a jak jsme na tom mentálně víceméně pořád stejně, tak k pokroku asi dojde až v 28.století a to ještě možná. :14:

• Zidane
                    Zidane, 25.12.17 21:52:24  

Spíš bude hůř, vzhledem k tomu, že společnost se celkově přizpůsobuje těm pomalejším a "méně chápavým", viz různé inkluze a podobné...

Jak dopadne společnost, která se bude ve všem přizpůsobovat slabším a pomalejším, když řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek?
                    Jak dopadne výuka ve třídách, kde budou děcka, kvůli kterým bude muset učitelka zpomalovat výuku, aby děcka stíhala místo aby "pomalejší" byli ani ne rovnou ve zvláštní škole, tak ve třídě, kde budou spolu a nebudou tím, že se jim učitelka musí víc věnovat, místo aby otočila stránku a pokračovala ve výuce, zdržovat rychlejší spolužáky...?

• freekarol
                    freekarol, 26.12.17 00:03:32  

Uvidíme, jestli k nám dojde moda z Ameriky, kde děti při sportu, už nesoutěží, protože by pak ti, kteří by prohráli, byli těžce citově postižení. :15:

• Zidane
                    Zidane, 26.12.17 01:04:30  

K tomu dojde, to se spolehni...když vůbec budou soutěže, tak pak medaili dostanou všichni už za to, jak pěkně se snažili...
                    Však v basketu už to je i v ČR - za výhru dva body, za prohru jeden - to je snad jeden z mála sportů, kde za prohru dostaneš bod, to by mě zajímalo, k čemu je to dobré? Aby ani ten nejslabší neměl na kontě bodů ostudnou nulu, tak budeme dávat za výhru dva a za prohru jeden, ač dávat za výhru jeden a za prohru nic vyjde nastejno... ale zase by mohly mít týmy nula bodů a to nevypadá hezky, to nejde...

• freekarol
                    freekarol, 26.12.17 11:29:55  

Přitom je to nedomyšlený, co takový děti budou dělat v práci? Tam už nehraje na to, že všichni jsou vítězové. :15:

• Paia
                    Paia, 26.12.17 11:34:02  

jo, jako dětskej bejsbol bez skóre v tomhle filmu
                    https://www.csfd.cz/film/309716-rodicovsky-manual/zajimavosti/?type=film

• Zidane
                    Zidane, 26.12.17 15:57:10  

Přesně, ve škole si děti zvyknou, že život je pohodička a každej uspěje, každého za něco pochválej, protože přece každej něco umí... a pak s údivej zjistěj, že život je "urvi co můžeš a vydrbej s každým, kdo se nechá" a budou se divit...

• freekarol
                    freekarol, 27.12.17 12:25:55  

Život není o tom, co nejlépe někoho podvést či okrást, to se týká jen lidí, pro které je slovo čestnost či morálka, něčím neznámým. A protože žijeme i mezi takovými lidmi, tak by se člověk měl naučit, jak s nima zamést a přitom se nestat grázlem. Jenže to se ve škole neučí. Pak at mi někdo říká, že škola je základ života...

• Zidane
                    Zidane, 27.12.17 15:03:16  

Právě. A takovéhle umetání cestičky každému "nevyhráls, ale diplom dostaneš taky, abys nebyl smutnej" tomu nepomáhá - dítě se pak nenaučí snažit se být lepší, aby konečně vyhrálo, protože proč, diplom dostane i tak - a v životě se pak bude divit, že se na něj všichni neusmívají, nechválej ho a naopak dělají "ošklivé věci, které se dělat nemají" - začíná to předbíháním ve frontě na oběd, pokračuje ostrými lokty v práci, kdy bývalé dítě s údivem zjistí, že nebylo povýšeno ono, ale kolega, protože kolega něco šéfovi nalhal a šéf tomu uvěřil... atd. atd... a chudák dítě se po letech diví, jak je to možné a proč mu nikdo neřekl, že se to děje, že jsou lidi takoví...

• Ondi
                    Ondi, 27.12.17 15:23:07  

Systém je feminizovanej, z lidí dělá bábovky a automaty bez mozku. Systém myslí a jedná za nás.

A bude hůř. :2:

• Zidane
                Zidane, 25.12.17 20:52:49  

Celkové IQ lidstva zůstává konstantní, jen lidí je pořád víc a víc...

• freekarol
                  freekarol, 25.12.17 21:48:29  

To nemá s IQ co dělat. Mysl není jen o IQ score... Kolik lidí umí ovládat své emoce? Kolik lidí umí řešit konflikty? Kolik lidí se umí vypořádat se stresem? A tak by se dalo pokračovat. Přitom nástroje na to už dávno máme, jen jsme ve vývoji stále zaměřeny na vše kolem, jen ne sami na sebe.

• Zidane
                    Zidane, 25.12.17 21:54:48  

Já tím spíš narážím na to, že někteří lidi jsou pitomí jak hovno a např. americké soudnictví jim v tom jde na ruku... i v ČR už jsem viděl upozornění na pytlíku na grilované kuře a na automatu na kafe, že "pozor horké" - no to by němej neřek, kdyby mu hubu rozbili, že právě udělaný kafe a právě ugrilovaný kuře jsou horký...

Kdesi jsem viděl průpovídku: "Boj s lidskou blbostí se dá vyhrát jednoduše. Odstraňme veškerá bezpečnostní varování z předmětů denní potřeby a ono se to vyřeší samo" - a něco na tom je :14:

• Zidane
                    Zidane, 25.12.17 21:57:06  

Ale nemusíme ani do Ameriky, viz EU a povinné seznamy alergenů... opět, jak žili chudáci alergici v dobách, než se o ně EU postarala a uložila povinnost pěkně napsat, že ve svíčkové na smetaně je smetana, v rybím filé ryby a v rajské omáčce rajčata? Že by alergici nebyli tak blbí, jak si EU myslí, a buď věděli nebo se zeptali kuchaře? :4:

I když na blbce narazíš vždycky, kdysi se vztekala známá s alergií na laktózu (mléčný cukr), že se v restauraci zeptala, co si se svou alergií může dát a byl jí doporučen smažák :8: :8: :8:

• freekarol
                    freekarol, 26.12.17 00:07:07  

Ta upozornění jsou z jednoho prostého důvodu, jistí se tím před případnou žalobou. Takže varování mají a už nikdo nemůže snadno přijít k penězům tím, že něco dá k soudu. U nás jsou soudy nastavené jinak, taky trvání soudu je mnohem delší, takže sotva někdo bude v ČR žalovat za to, že si dal lžičku do mikrovnky a ona nefunguje. Někdy by to ale bylo potřeba viz kdy v zimě nejsou posypané chodníky...

• Ondi
                    Ondi, 26.12.17 00:38:16  

Také mne veškerý optimizmus dávno přešel. Lidstvo se bude sestávat z drobné minority odborníků a vzdělaných lidí a většiny lidí s bídnými znalostmi a vzděláním. K tomu dopomáhá paradoxně i téměř neomezený přístup k médiím.

• Zidane
                    Zidane, 26.12.17 01:02:30  

freekarol 26/12 00:07:07

A taky by na něj český soudce zadupal a doporučil mu zmizet než mu napálí pokutu za pohrdání soudem a zahájí řízení o zbavení ho svéprávnosti, bavili bychom se např. o případu "na kelímku s kávou z automatu nebylo upozornění POZOR HORKÉ a já si spálil pusu".
                    Nebo známý (byť doufám smyšlený) případ, kdy šofér nastavil v obytňáku na dálnici tempomat, šel si dozadu udělat kafe a děsně se divil, že auto sjelo do příkopu.
                    Následně zažaloval výrobce, že v manuálu nebylo upozornění, že i s tempomatem se musí řidič věnovat řízení, že to tempomat neudělá sám - a prý to vyhrál...
                    Teda jestli tohle není smyšlené, tak to je případ krystalické demence, tohle "co není psáno, nemůžu vědět", snad existuje selský rozum...

• freekarol
                    freekarol, 26.12.17 11:33:40  

Ondi: Jeden z důvodů, kdy je nějaký stát úspěšný, je dobrá vzdělanost co největšího počtu lidí. Pokud je to jen hrstka, tak ta pak může úspěšně manipulovat těmi méně vzdělanými. Ono je to do jisté míry vidět i v ČR, kdy se z ČR stala jen montovna a pak se divíme, proč nemáme platy jaké jsou v německu či americe.

• freekarol
                    freekarol, 26.12.17 11:37:37  

Zidane: Tak hloupý lidi vždy budou, ale takoví lidé, by neměli mít šanci, se soudit za něco, co si udělali svou hloupostí. Pokud strčím hřebík do elektrické zásuvky, sotva budu žalovat ČEZ za to, že nikde nedal upozornění, že hřebíky se do elektrických zásuvek, nesmí dávat. :1:

• Zidane
                    Zidane, 26.12.17 16:02:09  

Jenže potíž je, že v USA to přesně takhle je... viz mnou zmíněné upozornění "pozor horké" na kelímku s kafem, což výmysl není, pač už to dorazilo i sem... doháje tohle už přece ví dítě při nástupu do školy... ale v USA asi ne, tam co není psáno, není dáno... v Americe by pozůstalí po tamní elektrické společnosti odškodné vysoudili, protože dědeček strčil do zásuvky hřebík a na zásuvce nebylo varování, že to nemá dělat... odkud např. přišly procesy, že kuřák po třiceti letech kouření dostal raka plic a žaloval tabákovou společnost? On mu někdo držel u hlavy pistoli a řval "zapal si a vykuř to nebo ti ustřelím květák"? Atd. atd., nad americkými soudy často zůstává rozum stát, byť to nejprovařenější, čemu se v Evropě chechtáme, jsou zřejmě UL...

• Zidane
                Zidane, 26.12.17 16:04:28  

Nejde a nepude, bude to spíš horší, protože lidi si tak zvykli na techniku, že dnešní děti počítám nebudou většinou schopný si plus mínus pár korun sčítnout z hlavy nákup, protože na co, spočítají si to na mobilu, kupecký počty z hlavy nepotřebujou... a když se jim mobil vybije a prodavačka jim řekne za šest housek, půlku chleba a deset deka šunkovýho 358 Kč, bez řečí to vyklopěj, protože jim to nepřijde divný, kasa to ukázala, kasa je elektronická, tak má pravdu...

• Sten
          Sten, 24.12.17 23:42:54  

https://www.diskutnici.cz/data/foto/102986.jpg

• Zidane
        Zidane, 24.12.17 21:12:58  

A připomnělo http://www.lamer.cz/quote/10074 :1:

• Ondi
          Ondi, 24.12.17 21:23:32  

Na mašině s programem na skládaném děrovaném pásku jsem také obstarával nějakou dobu service. Ta měla už pokrokové fotodiody oproti nespolehlivým mechanickým kontaktům. :1: