My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
777_kolemjdouci (2020-01-15 13:09:26)Jindra60 (2019-12-04 09:44:16)freekarol (2019-11-28 21:52:15)Zidane (2019-11-28 16:53:44)pametnik (2019-11-28 15:35:05)Sten (2019-11-27 20:12:59)Paia (2019-11-27 19:56:57)Comancheo (2019-01-11 15:50:41)Krysa (2018-12-06 12:42:50)Doctor.Bolito (2018-12-05 22:11:09)helena.manova (2018-06-26 07:06:38)BRITSKY.SLECHTIC (2018-04-05 15:20:35)pavucina.k (2018-03-23 20:44:51)bikerrm (2017-08-07 19:47:50)SantuS01 (2017-07-14 14:03:25)lolins (2016-09-18 10:03:52)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 565 | Členů: 17
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Příbuzný fórum
https://www.diskutnici.cz/forum/592-pocitacova-poradna/

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 27.11.19 15:20:56  

Tak jsem tuhle skupinu vytvořil na Facebooku
    http://www.yoom.cz/img/948zmwnl_source.png
    Není potřeba se toho bát a v žádném případě neuvádět svá pravá jména při registraci tamtéž. Já si zvolil jméno historické postavy a pod tím jsem se tam i zaregistroval. Doporučuji, aby každý kdo by na Facebook chtěl, aby si založil nový email a ten použil při registraci. Nemá cenu jim dávat emaily, které používáte v běžném životě. Rovněž je zbytečné uvádět telefon nebo místo pobytu. Ta skupina je vedena v režimu SOUKROMÉ, tak by se tam nikdo cizí vetřít neměl. Pokud budeme později chtít můžeme změnit status na OTEVŘENO. Pokud budete mít nějaký dotaz tak opět raději na vzkazník. Času na rozhodnutí je vcelku dost, tak si celou věc nechte projít hlavou, podumejte a rozhodněte se. Tuhle zprávu dám vědět na všechny fóra kde jsem správcem ať už hlavním nebo spolusprávcem.

• pametnik
    pametnik, 21.11.19 21:42:07  

https://www.diskutnici.cz/forum/3403-abeceda-zahradkaru/

• pametnik
      pametnik, 21.11.19 21:43:46  

Pokud to není "kachna", tak tady vysvětlení.

• freekarol
        freekarol, 21.11.19 22:52:31  

Já tam teda to vysvětlení, nikde nevidím.

• pametnik
          pametnik, 21.11.19 23:27:06  

http://www.programatorhelios.cz/

• freekarol
            freekarol, 22.11.19 01:41:06  

To má být jako hloupá reklama? Protože nic o tomhle foru tam není.

• Zidane
              Zidane, 22.11.19 01:45:58  

To není, ale - vypadá to na adminovy stránky (jméno by sedělo, jestli je z Brna, to nevím).
              No a s tou hodinovou sazbou, co tam má, už prostě třeba "nemá čas" starat se o Diskutníky, protože má hafo práce a z té práce naopak má prachy, do Diskutníků je cpal...

• pametnik
    pametnik, 21.11.19 11:00:07  

Myslím si, že ukončení těchto stránek není z důvodů insolvence, ale z důvodu výpovědi webu, na který byly tyto stránky připojeny. Jediná možná záchrana je, že by stránky převzal od našeho admina někdo, kdo se v tom vyzná a převedl na jiného poskytovatele takových služeb. Stránky by běžely dál a nemuselo by se do nich nijak zasahovat. Admin by blokoval maximálně příspěvky které by byly protizákonné a vulgarity. Vím, že nyní Webhostink dává výpovědi. Bylo by dobré taky vědět, kolik je na stránkách návštěvníků - diskutérů. Zachovat volný přístup na stránky, ale vstup do diskuze jen pro platící a i nadále bez reklam.

• Zidane
      Zidane, 21.11.19 11:59:55  

Zase aby poskytovatel dával výpovědi "jen tak" - vždyť se tím připravujou o peníze. A že někdo tu někde na serveru psal už před pár dny, že doména končí k prvnímu pátý... možná se admin prostě sám rozhodl neprodlužovat to, protože návštěvnost skutečně klesá, to je problém diskusních serverů jako celku, mladé tohle moc nebaví, ti spíš fejsbůček a instagram...

Ale to, že by to mohl zachránit někdo ochotný Diskutníky převzít, to mohl... ale kdo?

• pametnik
        pametnik, 21.11.19 12:22:05  

Naše (jiné) stránky, na kterých také jsem jsou minimálně srovnatelné s Diskutníky a dostali jsme výpověď smlouvy ke konci roku. Byli jsme pro ně finančně nezajímaví, zaměřují se na větší a více navštěvované stránky. Web má také omezené možnosti na netu a za své místo netu se platí. Jak má kdo nastavené platby nevím, ale za stránky Diskutníci to určitě nebude v řádu desetitisíců ročně. Je fakt, že admin chce také něco pro sebe, s tím souhlasím, jen nevím kolik.

• Zidane
          Zidane, 21.11.19 12:25:25  

Výpověď budiž, padnout mohla, ale kdyby admin měl zájem to držet, neříkej mi, že by se možnost nenašla... možná o tom už, právě proto, že klesající návštěvnost, sám i třeba jen trošku přemejšlel a tohle mu v rozhodování pomohlo... že si řekl "nemá smysl řešit novej hosting". Kdo ví.

• pametnik
            pametnik, 21.11.19 19:11:04  

Souhlasím s tvým názorem, je jisté, že to admin dál nechce dělat. My tady máme zábavu, on starosti, zodpovědnost za to co se tu děje a asi za neadekvátní zisk. Vše co tu probíráme jsou jen nepodložené dohady a možnosti, jak udržet stránky v chodu. Pokud by se někdo našel a zkusil to převzít zdarma, nebo za nějakou symbolickou cenu, tak by to mohlo jet dál.Možná by stálo za úvahu, zkusit mírně navýšit poplatek.

• Zidane
              Zidane, 21.11.19 19:48:45  

Někde na diskutnících, nevím kde, pač se to probírá všude možně, jsem četl, že snad diskutník Sten napsal adminovi, že by to převzal, servery že prej někde v Německu má. Jestli to je pravda, nevím, ale četl jsem dačo také, takže možnost by se třeba vyskytnout mohla... uvidíme.

• Zidane
              Zidane, 21.11.19 19:53:16  

Opět - někde jsem četl, že kdosi tušil tenhle výsledek už jak admin zavedl poplatek. Protože se nedalo čekat, že všichni zaplatěj, určitej počet lidí radši odejde, takže návštěvnost ještě klesne.
              Neříkám, že poplatek je špatná věc, provoz něco stojí a možnosti jsou defakto jen dvě - poplatek nebo reklamy.
              U reklam je ten problém, že devět lidí z deseti reklamy blokuje, to by se to muselo udělat jako tenkrát.
              Pamatuju totiž, že jednu dobu když jsem blokoval reklamy, nešlo přispívat - místo okna pro příspěvky bylo oznámení ve smyslu "blokujete reklamy, nemůžete přispívat. Pro opětovné přispívání prosím vypněte blokování reklam".
              Nevím, proč to admin zrušil, do toho nevidíme.

Ale ono je to jedno. Možnosti jsou defakto dvě a každá bude části lidí vadit, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

• freekarol
                freekarol, 21.11.19 20:54:58  

Další možnost je, že prostě mají admini jiné priority a už se tímhle serverem, nechtějí dál zabývat. Někteří admini tu už nejsou(jak se někde tady psalo). Ale ono je to jedno, jak to opravdu je, pokud to nezabrání zrušení tohohle serveru.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 19.11.19 18:45:31  

POZDRAV OD ADMINA DISKUTNÍKŮ
    Dobrý den,

dne 1. 4. 2020 dochází k ukončení činnosti webu diskutnici.cz. Ke dni ukončení webu budou uživatelům vráceny zaslané platby ponížené o spotřebovanou část. Účet, na který se bude platba vracet, je možné nastavit v Nastavení vlastního účtu (diskutnici.cz/nastaveni).

Ke dni 19. 11. 2019 je zastavena registrace nových účtů a možnost prodloužit platnost aktivního účtu.

Důvodem ukončení činnosti je nákladnost provozu spojená s dlouhodobě klesající návštěvností. Děkujeme za pochopení a projevenou přízeň.

• Zidane
      Zidane, 19.11.19 23:17:12  

Povšimni si plánovaného data ukončení Diskutníků.

Prvního dubna... tedy na apríla... co když si z nás admin dělá (_o_) a třeba sleduje reakce? Jestli by nám Diskutníci hodně chyběli a má teda to "plánované ukončení" zrušit nebo ne?

Možná hledám vědu tam, kde není, ale... Diskutníci mají tedy končit prvního dubna.
      Prvního dubna je apríl.
      Co když si tu z nás někdo (admin) na to konto dělá srandu? :14: :14: :14:

• Paia
        Paia, 20.11.19 07:50:04  

kdyby to měla bejt sranda, nebude to na úvodní stránce...

• freekarol
          freekarol, 20.11.19 14:41:53  

Včera to tam ještě nebylo.

• Zidane
            Zidane, 20.11.19 14:57:43  

Jde o to, kdy "včera" máš na mysli. Už nějak v podvečer to tam bylo.

• Zidane
              Zidane, 20.11.19 14:58:57  

Respektive nevím, zda přímo na úvodní ve smyslu "vidím to i jako nepřihlášený". Přihlásil jsem se někdy před polednem, to to ještě nepřihlášení neviděli a kdy to admin dal i takhle, to nevím. Já se to dověděl už přímo tady.

• freekarol
              freekarol, 20.11.19 20:40:12  

Včera kolem 21:00, to jsem si akorát všiml, že registrovat nový učet, už zmizelo z hlavní stránky.

• nevimzevim
    nevimzevim, 16.11.19 20:14:45  

http://wildlifefotoforum.cz/index.php

Ahoj, chci se zeptat, jestli náhodou není někdo z vás zaregistrovaný na tomto fóru (viz odkaz). Já bych se tam zaregistrovat chtěla, ale registrační formulář mi neustále hlásí chybu na posledním políčku, asi tam mají chybu v programu, a bez registrace je nelze vůbec zkontaktovat.

Díky za jakýkoliv nápad, jak se tam dostat nebo někoho z těch stránek alespoň zkontaktovat ..
    (Sorry za spamování, dávám to na více fór ..)

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 17.11.19 09:49:57  

Odpověděl jsem ti na AMATÉRSKÉM FOTOGRAFOVÁNÍ.

• Paia
    Paia, 31.8.19 18:43:50  

pochopte počítač
    http://www.nebakov.cz/vtipy/comput2.jpg

• Paia
    Paia, 19.2.19 09:49:41  

proč mě skrill okradl o cca 450 CZK?
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/123471.jpg
    před vložením těch 2000 Kč z paysafecardu jsem tam měl zůstatek někde mezi 15-30 korunama, a poplatek za vložení byl 20 (doufám, že CZK a ne €, zkrátka měl bejt 1% z vkladu)

• clen.putinovy.revolucni.rady
    clen.putinovy.revolucni.rady, 2.12.18 08:56:03  

přišel jsem vás varovat před koupí nových počítačů dnešní řady!
    budte opatrní.
    například u mě.. ŘÍKALI MI že bude fungovat konektor VGA.. po koupi jsem zjistil že je mrtvý a zaslepený.
    a DÁLE ! PŘÍSAHALI MI že do počítače jde zapojit až 5 hardisků.
    poté co jsem nyní otevřel krabici tak tam NENÍ PROSTOR NAPROSTO NA NIC. nevejde se vám tam ani jeden HDD navíc, je to jen krabice kde jsou UMYSLNĚ nastražené poličky pro zdroj tak abyste tam ani nic zapojit nemohli.
    takže bud to lži a nebo prodejci prostě ani neví co prodávají :10:

• Krysa
      Krysa, 4.12.18 10:25:05  

Neví, co prodávají.

• Zidane
        Zidane, 4.12.18 13:08:16  

Taky si myslím. Recitují, co si přečetli v manuálu a často ani to ne.

• Krysa
          Krysa, 4.12.18 13:38:06  

Tak oni možná koukli na desku, kolik toho jde připojit, ale jestli je v krabici místo, to už je druhá věc.
          Ostatně, ony ty disky připojit jistě jdou, ale jestli přísahali, že se vejdou dovnitř, to už je jiná věc. :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 4.12.18 13:42:52  

Tomu bych věřil - a vynadej jim, řeknou ti "ptala jste se, zda lze připojit další disky - připojit disky technicky lze. O tom, zda se do case vejdou, nebylo řeči."

• Krysa
              Krysa, 4.12.18 13:45:37  

To by ale člověk měl čekat, pokud se ptá lidí pracujících s IT technikou. :1: :1: :1:

• Zidane
                Zidane, 5.12.18 05:29:53  

To jde o to, kde to koupil. Jestli někde v Tescu nebo i třeba Datartu, tak tam odborníky nečekat, to jsou fakt prodavači, kteří ti jen odrecitujou manuál, nic navíc netušej.

• freekarol
                  freekarol, 5.12.18 11:55:02  

V každém případě, to varování, nemá žádnou hodnotu, protože chybí detailnější informace. Kdybych se měl řídit tím varováním, tak mi nezbývá, než nekupovat žádný nový počítač. :15:

• Zidane
                    Zidane, 5.12.18 13:37:16  

Proto ale když už počítač, tak v počítačové firmě, kde tomu lidi rozuměj - např. tam i sami dělají servis. Protože pokud se v tom "hrabou", je tak nějak předpokládatelné, že tomu rozuměj podstatně víc než nějakej podavač v Tescu, kterej akorát vyplní název své funkce - podá ti krabici a na otázky ti přečte věty z manuálu. Zeptej se ho na něco, co v manuálu není a nebude vědět.
                    V tomhle jsou přímo počítačové firmy lepší, tam se dají předpokládat odborníci.

• freekarol
                    freekarol, 5.12.18 20:29:50  

Kupovat v supermarketu, tam bych nekupoval ani notebook a tam není co zkazit, pokud je značkový. Ale obvykle tam prodávají šmejdy, třeba když prodávají herní notebooky, které mají s herními notebooky, společné jen to slovo herní. Na to vyšel článek, kdy si jeden týpek, koupil počítač v supermarketu: https://www.zive.cz/clanky/expert-si-objednal-vykonny-herni-pocitac-ze-supermarketu-nestacil-se-divit/sc-3-a-196093/default.aspx

Specializované obchody budou vždy lepší než ty, které prodají snad vše. Když chci počítač, budu kupovat v obchodě, které se zaměřuje jen na počítače, když chci mobil, půjdu tam, kde prodávají jen mobily.

• Paia
      Paia, 4.12.18 15:40:33  

fakt "dnešní řady"?

a že bys k tomu přidal výrobce, to tě nenapadne?

není jen jeden, jsou jich mraky a každej má svý + a -, takže tvý breky a heky jsou jen házení hrachu na zeď

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 11:53:37  

anabáze má asi zakončení.. PROČ nefunguje monitor zapojený do DVI
    prodejce mi najednou řekl že konektor DVI je nefunkční protože se už jedná o zastaralý typ připojení monitoru.
    tak mu říkám : PROČ TEDA DOPÍČE v té grafické kartě/počítači ten konektor vzadu je ?

• Zidane
      Zidane, 21.11.18 14:07:17  

Asi tak. Pokud je to zastaralé - proč to tam dávají? Protože mají nastavenou výrobu, aby to tam bylo a předělávat, aby to tam už nebylo, je dražší než tam ten zastaralý typ pořád dávat?

• Zidane
        Zidane, 21.11.18 14:18:22  

I když vlastně... tohle se stalo už tátovi před nějakou dobou. Koupil televizi "s USB připojením", vrazil tam externí disk - nic. Přitom disk v počítači fungoval.
        No nezjistil nakonec, že ta TV "ve střevech" USB připojení nemá, že to má jen zvenku, protože má stejný venek jako dražší typ, který už USB má - výrobci se nevyplatilo zaslepovat u levnějších typů USB vstup?

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 20:32:56  

já ten počítač koupil právě proto že mělo ještě to DVI.
          VŠICHNI MI TVRDILI ŽE TO připojit půjde!!
          až teprve dneska mi jeden jediný chytrý technik řekl že to je mrtvý a zaslepený že to tam je jen tak aby se neřeklo

• Sten
      Sten, 21.11.18 19:36:23  

Pozor na to, že DVI jsou dva typy: DVI-D a DVI-A, které nejsou kompatibilní. (Ještě existuje kabel DVI-I, který umí přenášet oba typy, ale koncová zařízení pořád musí umět stejný typ.)

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 20:31:55  

pořád nechápu PROČ to v uplně novém počítači je ? když je to mrtvé

• Zidane
          Zidane, 22.11.18 10:38:38  

Viz výše. Nevyplatí se dělat počítače zvenku bez konektorů, které vevnitř nejsou k ničemu - byly by to pro výrobce výdaje navíc s předěláváním výroby, tak to venku nechají a vevnitř to nikam nevede...

• Krysa
      Krysa, 22.11.18 10:49:30  

Dopíče je v tomhle případě docela trefnej komentář. :10:

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 11:30:57  

monitor stále nefunguje /jen v tom novém počítači/
    ani ho nevyhledá

• Krysa
      Krysa, 19.11.18 11:57:16  

Zkoušels ho připojit jiným kabelem?

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 14:57:50  

v jiném počítači monitor normálně funguje.

• Krysa
          Krysa, 19.11.18 15:42:37  

A je v tom počítači stejná grafická karta?