My a počítač

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Sten (2019-11-17 12:09:39)777_kolemjdouci (2019-11-17 09:49:58)Paia (2019-11-17 03:12:32)Zidane (2019-11-16 20:34:48)freekarol (2019-09-20 20:24:40)pametnik (2019-09-02 14:15:23)Jindra60 (2019-09-02 06:55:32)Comancheo (2019-01-11 15:50:41)Krysa (2018-12-06 12:42:50)Doctor.Bolito (2018-12-05 22:11:09)helena.manova (2018-06-26 07:06:38)BRITSKY.SLECHTIC (2018-04-05 15:20:35)pavucina.k (2018-03-23 20:44:51)bikerrm (2017-08-07 19:47:50)SantuS01 (2017-07-14 14:03:25)lolins (2016-09-18 10:03:52)Domovnik-317 (2014-11-13 17:19:57)
My a počítač
Založeno: 30. 9. 2013 | Příspěvků: 1 541 | Členů: 17
Správci: Paia (hlavní), 777_kolemjdouci

My starší, počítač a malé rady... a hlavně - nikdo se tu nikomu nevysmívá.

Máte problémy a zdánlivě neřešitelné trable s počítačem? Chodí sem lidé, co nám, starším mohou a umí i poradit. Vše okolo počítače - prosím, ptejte se a co budeme vědět, odpovíme. Zkušenější si najdou svá fóra... to chápeme.

Příbuzný fórum
https://www.diskutnici.cz/forum/592-pocitacova-poradna/

Informace - pravidla Diskutníci.cz
http://www.diskutnici.cz/pravidla/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• nevimzevim
    nevimzevim, 16.11.19 20:14:45  

http://wildlifefotoforum.cz/index.php

Ahoj, chci se zeptat, jestli náhodou není někdo z vás zaregistrovaný na tomto fóru (viz odkaz). Já bych se tam zaregistrovat chtěla, ale registrační formulář mi neustále hlásí chybu na posledním políčku, asi tam mají chybu v programu, a bez registrace je nelze vůbec zkontaktovat.

Díky za jakýkoliv nápad, jak se tam dostat nebo někoho z těch stránek alespoň zkontaktovat ..
    (Sorry za spamování, dávám to na více fór ..)

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 17.11.19 09:49:57  

Odpověděl jsem ti na AMATÉRSKÉM FOTOGRAFOVÁNÍ.

• Paia
    Paia, 31.8.19 18:43:50  

pochopte počítač
    http://www.nebakov.cz/vtipy/comput2.jpg

• Paia
    Paia, 19.2.19 09:49:41  

proč mě skrill okradl o cca 450 CZK?
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/123471.jpg
    před vložením těch 2000 Kč z paysafecardu jsem tam měl zůstatek někde mezi 15-30 korunama, a poplatek za vložení byl 20 (doufám, že CZK a ne €, zkrátka měl bejt 1% z vkladu)

• clen.putinovy.revolucni.rady
    clen.putinovy.revolucni.rady, 2.12.18 08:56:03  

přišel jsem vás varovat před koupí nových počítačů dnešní řady!
    budte opatrní.
    například u mě.. ŘÍKALI MI že bude fungovat konektor VGA.. po koupi jsem zjistil že je mrtvý a zaslepený.
    a DÁLE ! PŘÍSAHALI MI že do počítače jde zapojit až 5 hardisků.
    poté co jsem nyní otevřel krabici tak tam NENÍ PROSTOR NAPROSTO NA NIC. nevejde se vám tam ani jeden HDD navíc, je to jen krabice kde jsou UMYSLNĚ nastražené poličky pro zdroj tak abyste tam ani nic zapojit nemohli.
    takže bud to lži a nebo prodejci prostě ani neví co prodávají :10:

• Krysa
      Krysa, 4.12.18 10:25:05  

Neví, co prodávají.

• Zidane
        Zidane, 4.12.18 13:08:16  

Taky si myslím. Recitují, co si přečetli v manuálu a často ani to ne.

• Krysa
          Krysa, 4.12.18 13:38:06  

Tak oni možná koukli na desku, kolik toho jde připojit, ale jestli je v krabici místo, to už je druhá věc.
          Ostatně, ony ty disky připojit jistě jdou, ale jestli přísahali, že se vejdou dovnitř, to už je jiná věc. :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 4.12.18 13:42:52  

Tomu bych věřil - a vynadej jim, řeknou ti "ptala jste se, zda lze připojit další disky - připojit disky technicky lze. O tom, zda se do case vejdou, nebylo řeči."

• Krysa
              Krysa, 4.12.18 13:45:37  

To by ale člověk měl čekat, pokud se ptá lidí pracujících s IT technikou. :1: :1: :1:

• Zidane
                Zidane, 5.12.18 05:29:53  

To jde o to, kde to koupil. Jestli někde v Tescu nebo i třeba Datartu, tak tam odborníky nečekat, to jsou fakt prodavači, kteří ti jen odrecitujou manuál, nic navíc netušej.

• freekarol
                  freekarol, 5.12.18 11:55:02  

V každém případě, to varování, nemá žádnou hodnotu, protože chybí detailnější informace. Kdybych se měl řídit tím varováním, tak mi nezbývá, než nekupovat žádný nový počítač. :15:

• Zidane
                    Zidane, 5.12.18 13:37:16  

Proto ale když už počítač, tak v počítačové firmě, kde tomu lidi rozuměj - např. tam i sami dělají servis. Protože pokud se v tom "hrabou", je tak nějak předpokládatelné, že tomu rozuměj podstatně víc než nějakej podavač v Tescu, kterej akorát vyplní název své funkce - podá ti krabici a na otázky ti přečte věty z manuálu. Zeptej se ho na něco, co v manuálu není a nebude vědět.
                    V tomhle jsou přímo počítačové firmy lepší, tam se dají předpokládat odborníci.

• freekarol
                    freekarol, 5.12.18 20:29:50  

Kupovat v supermarketu, tam bych nekupoval ani notebook a tam není co zkazit, pokud je značkový. Ale obvykle tam prodávají šmejdy, třeba když prodávají herní notebooky, které mají s herními notebooky, společné jen to slovo herní. Na to vyšel článek, kdy si jeden týpek, koupil počítač v supermarketu: https://www.zive.cz/clanky/expert-si-objednal-vykonny-herni-pocitac-ze-supermarketu-nestacil-se-divit/sc-3-a-196093/default.aspx

Specializované obchody budou vždy lepší než ty, které prodají snad vše. Když chci počítač, budu kupovat v obchodě, které se zaměřuje jen na počítače, když chci mobil, půjdu tam, kde prodávají jen mobily.

• Paia
      Paia, 4.12.18 15:40:33  

fakt "dnešní řady"?

a že bys k tomu přidal výrobce, to tě nenapadne?

není jen jeden, jsou jich mraky a každej má svý + a -, takže tvý breky a heky jsou jen házení hrachu na zeď

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 11:53:37  

anabáze má asi zakončení.. PROČ nefunguje monitor zapojený do DVI
    prodejce mi najednou řekl že konektor DVI je nefunkční protože se už jedná o zastaralý typ připojení monitoru.
    tak mu říkám : PROČ TEDA DOPÍČE v té grafické kartě/počítači ten konektor vzadu je ?

• Zidane
      Zidane, 21.11.18 14:07:17  

Asi tak. Pokud je to zastaralé - proč to tam dávají? Protože mají nastavenou výrobu, aby to tam bylo a předělávat, aby to tam už nebylo, je dražší než tam ten zastaralý typ pořád dávat?

• Zidane
        Zidane, 21.11.18 14:18:22  

I když vlastně... tohle se stalo už tátovi před nějakou dobou. Koupil televizi "s USB připojením", vrazil tam externí disk - nic. Přitom disk v počítači fungoval.
        No nezjistil nakonec, že ta TV "ve střevech" USB připojení nemá, že to má jen zvenku, protože má stejný venek jako dražší typ, který už USB má - výrobci se nevyplatilo zaslepovat u levnějších typů USB vstup?

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 20:32:56  

já ten počítač koupil právě proto že mělo ještě to DVI.
          VŠICHNI MI TVRDILI ŽE TO připojit půjde!!
          až teprve dneska mi jeden jediný chytrý technik řekl že to je mrtvý a zaslepený že to tam je jen tak aby se neřeklo

• Sten
      Sten, 21.11.18 19:36:23  

Pozor na to, že DVI jsou dva typy: DVI-D a DVI-A, které nejsou kompatibilní. (Ještě existuje kabel DVI-I, který umí přenášet oba typy, ale koncová zařízení pořád musí umět stejný typ.)

clen.putinovy.revolucni.rady, 21.11.18 20:31:55  

pořád nechápu PROČ to v uplně novém počítači je ? když je to mrtvé

• Zidane
          Zidane, 22.11.18 10:38:38  

Viz výše. Nevyplatí se dělat počítače zvenku bez konektorů, které vevnitř nejsou k ničemu - byly by to pro výrobce výdaje navíc s předěláváním výroby, tak to venku nechají a vevnitř to nikam nevede...

• Krysa
      Krysa, 22.11.18 10:49:30  

Dopíče je v tomhle případě docela trefnej komentář. :10:

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 11:30:57  

monitor stále nefunguje /jen v tom novém počítači/
    ani ho nevyhledá

• Krysa
      Krysa, 19.11.18 11:57:16  

Zkoušels ho připojit jiným kabelem?

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 14:57:50  

v jiném počítači monitor normálně funguje.

• Krysa
          Krysa, 19.11.18 15:42:37  

A je v tom počítači stejná grafická karta?

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 09:47:02  

protože tady ve dne přemýšlíte jak mi pomoci. /to určitě/ tak vám řeknu jak to dopadlo.
    vyměnil jsem dvd mechaniku, vyměnil jsem hardisk.
    a ted v této chvíli všechno funguje a win7 je nainstalovaný znova.

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 09:47:09  

zůstává problem proč samsung monitor nejde zapojit do nového počítače a proč nefunguje

• Krysa
        Krysa, 19.11.18 10:11:16  

Jak jsem ti psala dřív - tahle grafika už podle mě vůbec nemá SVGA připojení. Tedy, jestli tam opravdu někde vzadu v počítači je takový port, pak bych věřila, že ani není napojen ke grafice.
        Takže propoj monitor s grafikou pomocí DVI kabelu nebo HDMi a měl bys mít po problému.

• freekarol
          freekarol, 19.11.18 10:19:56  

Na vedlejší diskusi, jsem mu dal odkaz, na českou podporu Samsungu, za pokus nic nedá...

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 11:30:21  

volal jsem tam /byli ulysně příjemní.. jak se ve stresu bála že jí odposlouchávají/
            a ten typ monitoru je S19A200NW
            /je napsaný na štítku vzadu na monitoru/
            to číslo zepředu je nic

• Krysa
      Krysa, 19.11.18 10:12:50  

Takže jsi napravil to, co jsme ti psali - blbě připravený nebo napojený HDD a dost možná taky oddělaná DVD mechanika, čemuž bych se po takový době vůbec nedivila.
      Nevim, co jsi čekal, že ti někdo poradí za zázrak.

clen.putinovy.revolucni.rady, 19.11.18 11:07:10  

prapodivná souhra náhod

• Krysa
          Krysa, 19.11.18 11:57:07  

To není souhra náhod proboha! HDD evidentně nebyl správně připojen nebo naformátován a DVD se podělalo protože bylo dlouho nepoužívaný (a dost možná by se podělalo, i kdybys ho používal). :4:

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 14:49:28  

dřív když byl i DOS tak mohl člověk po restartu skočit do příkazovýho řádku a ošefovat to odtamtud.
    ale ted je jenom ten posraný windows

• Krysa
      Krysa, 18.11.18 15:15:33  

No tak jeslti máš rád command line - příkazový řádek, tak ěž do Linuxu. Tam si s ním můžeš užít kupu srandy.
      A dokonce tam fungují i některé příkazy stejně jako v DOSu. :1: :1: :4: A pokud nechceš psát v příkazovém řádku, můžeš používat grafický rozhraní jako ve windows. :4:

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 13:47:25  

tak to pořád nepomáhá.
    háže mi to po restartu tuhle hlášku pořád a pořád
    https://nahraj.to/29IN

• freekarol
      freekarol, 18.11.18 14:27:52  

1.Kde jsi vzal to iso
      2.jak jsi instaloval Windows?

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 14:31:28  

prázdný HDD a počítač.
        zapnu počítač a vyskočí tahle obrazovka.
        nejde načíst iso z hdd. ani iso na dvd.

• freekarol
          freekarol, 18.11.18 14:39:28  

1.kde si to iso získal(může být vadné)
          2.Napiš postup, jak jsi to iso dělal a jak jsi ho chtěl spustit z hdd.

Čím méně napíšeš, tím blbější odpovědi dostaneš. Protože nikdo nemá křištálovou kouli. V opačném případě to odnes někam do servisu, kde jen řekneš, že to chceš přeinstalovat a jim to bude stačit.

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 14:40:46  

vezmeš PRÁZDNÝ HARDISK A VLOŽÍŠ HO DO POČÍTAČE KDE není žádný jiný disk.
            zapneš počítač ... v dvd mechanice máš bootovací win7
            a napíše to tuhle hlášku.

• Krysa
          Krysa, 18.11.18 15:19:57  

A ty máš iso na prázdným HDD? To je trochu haluz, ne?
          Není potřeba ten HDD nějak zformátovat či co, aby se na něj dalo vůbec něco instalovat? To byl úplně nový disk? Anebo je vyndanej z nějakýho jinýho systému a čert ví, kde to dřív bylo a co na tom běželo, jakým způsobem je ten disk naformátovaný.. Jenom ho smazat ještě neznamená, že je prázdný a že se hodí pro instalaci windows.
          Z toho, cos poslal, je na 100% problém v tom HDD.

• Krysa
            Krysa, 18.11.18 15:20:30  

Ví vůbec ten počítač o tom, že jsi připojil nový disk? Projdi si bios, jestli to ten HDD vidí.

• Krysa
            Krysa, 18.11.18 15:21:26  

Instalace z DVD ti pak samozřejmě taky nepůjde, protože se instaluje na HDD, který evidentně ta instalace nechce akceptovat. :4:

• Paia
          Paia, 18.11.18 23:47:41  

jestli jsi ten *.iso soubor jenom zkopíroval na hdd nebo zkopíroval na dvd, tak se vůbec nedivim, že ti to nejede...
          co a jak s tím, to se nebudu namáhat to psát, najdi si to! návodů je habakuk...

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 13:00:39  

zkusím na interfernetu najít iso obraz win 7

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 10:27:49  

starý počítač pro win 7 .. čistý HDD
    ale odmítá mi načíst bootovací dvd
    co mám dělat ?
    problem bude asi v dvd mechanice protože jsem i vyměnil HDD

• Paia
      Paia, 18.11.18 11:17:34  

v BIOSu změnit pořadí bootování, ideálně na
      1. USB
      2. DVD/CD
      3. HDD

jestli je to ale mechanika stará 10+ let, může některý placky číst a některý ne, už má "unavenej" laser...

clen.putinovy.revolucni.rady, 18.11.18 11:56:12  

odkud stáhnu USB boot ?
        nejlepe by bylo vytvořit bootovací HDD.
        je někde z internetu to možné stáhnout '? že bych to zkopíroval na HDD.. nic takoveho nevidím

• Krysa
          Krysa, 18.11.18 11:58:45  

USB boot - stáhni si nějaký .iso obraz toho, co chceš bootovalo, a pak si přes nějakou utilitu (jsou zdarma ke stažení) vyrob bootovací USB.

• freekarol
            freekarol, 18.11.18 12:03:38  

Legálně iso nestáhne, pokud nemá krabicové Windows. A warez? Pokud někomu nevadí, že ten Windows nemusí být úplně čistý... To je lepší si instalační médium od někoho půjčit(kdo má legální verzi), nebo stahovat odsud(neměl by to být warez): https://tb.rg-adguard.net/public.php

• Krysa
              Krysa, 18.11.18 12:07:17  

Aha, vůbec jsem nezaregistrovala, že tam napsal "pro win7". Nevim proč jsem si myslela, že tam chce třeba Linux :1: :1: :1:

• freekarol
                freekarol, 18.11.18 12:20:29  

u Windows 10 by byl v pohodě, u něho lze stahovat iso i pro verzi Home OEM. Linux, ten ani třeba řešit, ten se vždy dá oficiálně stáhnout, ale možná ten Linux, by byl pro jeho starší počítač, lepší. Běžel by asi svižněji.

• Krysa
                  Krysa, 18.11.18 12:36:40  

Určitě, ten mi běží na dvanáct let starým notebooku a žádnej problém, samozřejmě jenom s Xfce. A třeba Ubuntu je uživatelsky velmi přívětivý a umí si poradit s hromadou HW. Na starý stroje je to idální.

• freekarol
                    freekarol, 18.11.18 13:17:15  

Mě nejvíce vyhovoval Linux Mint, ten jsme jen spustil a vše jsem našel velice rychle, tak je intuitivní. Kdežto Ubuntu s Unity, tak už to bylo horší. Ale Unity už skončilo, tak by mi možná dnes vyhovoval.

• freekarol
          freekarol, 18.11.18 11:59:42  

Zkusil jsi použít Google? Pak bys našel např. tohle: https://jnp.zive.cz/jak-zmenit-poradi-zavadeni-systemu

Chybí informace typu, jestli je to OEM verze a nebo krabicové Windows.

• freekarol
      freekarol, 18.11.18 11:57:49  

Zkus to DVD vyzkoušet v jiné mechanice. Pokud bude funkční, pak máš tyto možnosti:
      1.připojit externí dvd mechaniku
      2.dvd to iso, z iso pak přes program Rufus, udělat instalační flešku
      3.dvd to iso a z iso instalovat přímo z HDD.

Pokud bude DVD nefunkční, je potřeba někde sehnat instalační médium.