Setkání příznivců zrušeného HF

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
Cestmir-D (2016-12-09 02:12:04)lucie.prih (2016-12-07 16:28:19)petr. (2016-12-06 13:51:56)jirka.r53 (2016-12-01 13:43:41)rudolf.miroslav (2016-11-22 08:38:43)Alfons (2016-09-18 20:58:52)BOB.vojak (2016-09-06 23:44:19)Krasny.den (2016-05-08 19:47:53)Basset (2016-02-29 20:04:22)Marylou (2016-02-24 23:15:14)Marek (2016-02-15 21:18:29)notiicka (2014-12-28 16:41:19)
Setkání příznivců zrušeného HF
Založeno: 29. 9. 2013 | Příspěvků: 26 557 | Členů: 12
Správci: petr. (hlavní), cernej.baron

Kdo byl automatickým skriptem odebrán, ať si podá neformální žádost :2:...
Setkání příznivců zrušeného Help fóra – Spolužáci.cz a Lide.cz
========================================
Prosíme, dodržujte pravidla a NETiketu
Motto: „Vzpomínky jsou sice jediným rájem, ze kterého člověka nikdo nemůže vyhnat, ale nejen vzpomínkami živ je člověk“

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Buddy
    Buddy, 17.11.16 15:14:15  

Ahoj vespolek.
    Prosím, nepřehlédněte na serveru Spolužáci nově zavedenou možnost psát náměty a připomínky a jsem přesvědčen o tom, že bude vítáno, když tam budou připsány i všechny objevené chyby a nedostatky, na jejichž opravu již velmi dlouho čekáme.
    Viz „Co říkáte na Spolužáky.cz?“ na 1. místě v patičce stránky > https://www.spoluzaci.cz/
    Současně prosím, aby byly kopie všech nahlášených chyb poslány na moji mailovou adresu. Umožní mi to udělat soupis všech nahlášených chyb s následnou kontrolou zda, co, kde a jak bylo event. opraveno.
    Děkuji.

• Cestmir-D
      Cestmir-D, 17.11.16 16:44:40  

Ahoj Hned první poznatek na odkaz "Co říkáte na Spolužáci.cz ?" se v FF (verze 49.0.2) nedostanu nepustí mě to tam. Na hlavní stránce odkaz "Co říkáte na Seznam.cz ?" mě to bez problémů pustí i v FF, stejně jako v IE, Opeře i Google Chromu kde je vše v pořádku.

• petr.
      petr., 17.11.16 17:05:06  

"Neustále pracujeme na tom, aby byly naše služby lepší a lepší. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám Spolužáci líbí a co bychom mohli ještě vyladit." :1: :1:
      všechno :14:

• Sharcat
      Sharcat, 17.11.16 17:23:04  

Kam zmizel seznam chyb, který jsem jako pomocníci dali adminům a co admini předali k vyřízení?

• Buddy
        Buddy, 18.11.16 15:36:24  

Nemám tušení, důvěřivě jsem vycházel z toho, že se tím bude někdo zabývat, ale pomocníčci se pak vyjádřili v tom smyslu, že to asi někdo zlikvidoval, aby neprasklo, jaké zmatky byly na serveru Spolužáci inovacemi udělány.

• malyholice
      malyholice, 18.11.16 09:00:39  

Ahoj.
      Jsem na tom podobně jako Česťa.
      Z Google Chrome se tam nedostanu.
      Ale nějak to vymyslím, abych tam mohl taky něco napsat. :2:
      Jak moc to pomůže, si ale netroufám ani odhadnout.
      Aby to pak nedopadlo jako s Lidé.cz.
      / "Kritických připomínek je málo ..." /

• Buddy
        Buddy, 18.11.16 15:32:03  

S tím nic neudělám, můžeš si na to jít stěžovat na fórum nápovědy, třeba si tam toho někdo všimne.

• jirka.r53
      jirka.r53, 18.11.16 18:10:10  

Ahoj Buddy je tu opět starý problém nejdou vkládat písně ve třídě:

• Buddy
      Buddy, 20.11.16 16:53:04  

Prosba
      Pokud máte někdo úmysl na „Co říkáte na Spolužáky.cz?“ nahlásit nějakou chybu, tak váš příspěvek napište i na fórum nápovědy > https://napoveda.seznam.cz/forum/viewforum.php?f=17
      Tam je to veřejné a mohu na to na „Co říkáte na Spolužáky.cz?“ upozornit. Navíc není vyloučené, že se k té hlášce přidají s jejich stížností i jiní uživatelé.

• petr.
    petr., 13.11.16 21:18:39  

kviz???
    1. Raketa a míč stojí dohromady 1.10 liber. Raketa je o 1.00 libru dražší než míč. Kolik stojí míč?

2. Když pěti strojům trvá pět minut vyrobit pět věcí, jak dlouho bude trvat 100 strojům vyrobit 100 věcí?

3. Na jezeře je množina plovoucích leknínů. Každý den se množina zvětší na dvojnásobek. Když bude množině trvat 48 dní, aby pokryla celou hladinu jezera, jak dlouho bude množině leknínů trvat zaplnit polovinu jezera?

tak se ukažte :15:
    stačí:
    1-
    2-
    3-

• malyholice
      malyholice, 14.11.16 21:02:55  

Když to prý stačí, ... tak tedy:
      :1:
      1-
      2-
      3-

• malyholice
      malyholice, 14.11.16 21:17:48  

ad 3. Zamyslel jste se někdo nad tím, jakou plochu by takováto množina leknínů byla schopna za těch 48 dnů pokrýt, předpokládá-li v první den 1 rostlina a hustota výskytu rostlin - pro jednoduchý výpočet - 50 rostlin na metr čtvereční ?

A včil sa snažte :1:

• Sharcat
        Sharcat, 14.11.16 21:31:36  

To je moc náročný, na tom ztroskotal už jeden král, který se měl odměnit vynálezci šachu tuplováním zrnek rýže na políčkách šachovnice. Lekníny jsou větší, v Evropě by asi nebylo kam šlápnout.

• Sharcat
      Sharcat, 14.11.16 21:28:28  

1) S librama neumim počítat, vzal jsem to za 110 Kč a míček mi vyšel na bůra...
      2) furt to samý
      3) o den míň

• petr.
        petr., 14.11.16 22:26:54  

:1: přesně popsáno, kde se tady bereš :7:

• Sharcat
          Sharcat, 15.11.16 16:26:41  

Byl jsem tady za rohem v putyce, tak jsem sem nakouknul :15:

• petr.
            petr., 16.11.16 22:54:14  

tak nakoukni častěji :6:

• malyholice
    malyholice, 30.10.16 22:32:30  

Tak letos je to zase další promarněná šance ...
    ... se změnou na "zimní" čas.
    *
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/78761.jpg

• malyholice
    malyholice, 30.10.16 22:24:36  

Než za pár dní dospějeme k svátku všeobecně uznávaného v naší zemi,tak přeji...
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHDXk90xrytj8029ZFqo7CwDO2hWddZVUNrT8FU5hbTYd_1at6
    - - -
    Už máte vyřezanou a vydlabanou i tu svoji dýni ?

• malyholice
    malyholice, 15.9.16 21:08:05  

Byla tady nedávno písmenka z historie 2. světové války a době, která následovala.
    Snažím se poskládat dohromady střípky kolem jednoho
    ( pro mne bližšího ) účastníka západního odboje.
    / Jméno - sem na sklo - není ale podstatné. /
    Internet toho mnoho nenabízí... a na bádání v badatelně VHÚ není zatím čas.

Zaujal mne příspěvek Barona
    https://www.diskutnici.cz/forum/1981-setkani-priznivcu-zruseneho-hf/post/27774
    Moc toho nemám, jen pár autentických "relikvií" z té doby, pár jeho dřívějších vzpomínek - ale získaných už s odstupem cca 40 až 50 let.
    *
    Pak ještě pár mých vzpomínek z návštěv francouzské - snad i britské ambasády, návštěvy Vladislavského sálu Pražského Hradu, kam jsem měl možnost se jako doprovod dostat....

Dnes se už ale nemohu na další podrobnosti vyptat, ... je POZDĚ.

Možná by mi Baron mohl poradit nějakou knihu, kde by se daly seriózní informace o západním odboji získat.
    . . .

• cernej.baron
      cernej.baron, 15.9.16 22:20:01  

Tak to bude trochu trvat, protože toho bude asi víc. Navíc je u mne „problém“ v tom, že moje knihovna neobsahuje pouze knihy v češtině a není to jen literatura faktu, ale i něco jako lexikony a atlasy válečného dění. Pochopitelně mnohakilové ...
      Ale přeci jen něco pro začátek...
      Pokud se letců týče, tak jako autora lze doporučit Františka Fajtla. Jeho první knížka „Sestřelen“ vyšla v roce 1948. Mám štěstí to vydání vlastnit. O letcích psal i Richard Husmann pod pseudonymem Filip Jánský. Jeho knížka „Zkouška důvěry“ je ale spíše beletrie než literatura faktu.
      F. Fajtl zpracoval i rukopisnou pozůstalost Richarda Zdráhaly, kde jde právě o již zmíněný boj v Africe - Bi’r Hakejm – „Válčil jsem v poušti“.
      Pokud se 311. bombardovací peruti týče, tak vše velmi detailně zpracoval Miloslav Pajer – „Křídla míří na Německo“. O osudech německých ponorek se lze mnohé dočíst v knížce „Smrt na všech mořích“ od Paula Herberta Freyera a když jsem už u moří, tak je to v prvé řadě Miloš Hubáček, který toho o námořní válce napsal velmi mnoho. Prakticky všechny jeho knihy vlastním a jedna mne doprovázela i dost daleko > https://im.spoluzaci.cz/gallery/a/201508/0215/f6/55be351df60d2c90941a0100.jpg
      Velmi mnoho zajímavostí o osudech Čechů a Slováků ve II. světové válce se najde v knize „Na všech frontách“. Vše uspořádal V.N.Duben, ale copyright má Čs. společnost pro vědy a umění (SVU) v Americe a jednotliví autoři. To jsou ti, kteří popisují jejich vlastní válečné osudy. Zbytek udělám jen jako jednoduchý přehled knih s válečnou tématikou, které se mi nejvíc zamlouvají, protože existují i knihy, kde je i dost všelijakých úvah a já jsem spíše jen na holá fakta.

• cernej.baron
        cernej.baron, 16.9.16 15:04:21  

Pokračování ...
        Dost bezradně jsem stál u knihovny a po chvíli došel k názoru, že nemá cenu sem cpát knížky typu Narvik, Pád Nipponu nebo Dunkerský zázrak. V edici Archiv sice vyšlo dost zajímavých knih o válce, ale z té edice vlastním pouze jednu, která se zabývá válečnými osudy Čechoslováků. Ja to „Muž, který velel mužům“ (Pavel a Zdeněk Hrabicovi). Jde o armádního generála Karla Klapálka.
        Jako doplněk ke knížce „Křídla míří na Německo“, která je poloviční kronikou a encyklopedí, lze připsat ještě „Osud byl mým přítelem“ od Miroslava Vilda.
        V souvislosti s obléháním Dunkerque něco napsal i Bohuslav Šulc v jeho příspěvcích „Obléhání přístavu Dunkerque 1944-1945“ a „Zajatcem zajatých“. Ještě od něj existují „Vzpomínky na Dunkerque“ > http://portaro.eu/hucentral/documents/215194 ty ale nemám. Další informace se určitě najdou na http://portaro.eu/huav/authorities/30463#?id=ztoEriAiQnymQBWzjRdBlA&pageSize=30&sorting=relevance
        Množství informací publikoval i Václav Straka > http://www.letnany.cz/cely-prispevek.php?clanek=vaclav-straka&id=2356 který působil jako válečný zpravodaj > http://www.vhu.cz/kombinovany-oddil-jednotka-mirici-ze-zapadu-do-csr/ V této souvislosti lze jako zajímavost dodat, že byl z čs. obrněné brigády u Dunkerque uvolněn kombinovaný oddíl (mjr. A Sítek), který se přidal ke 3. US armádě, se kterou skončil na demarkační linii Budějovice – Plzeň – K. Vary. Jelikož Čechoslováci nespadali pod americké velení a mohli samostatně rozhodovat, tak se vydali na pomoc pražskému povstání. Zřejmě ale asi nebojovali po správné „stranické linii“, takže byli nuceni se zase vrátit. Proto se asi o nich v učebnicích dějepisu nic nepsalo. Přitom byli první čsl. jednotkou, které od západu přišla do ČSR.
        Ony výše zmíněné encyklopedie a atlasy jsem vynechal kompletně, protože jsou příliš velké a těžké a mohly by tady utrhnout nástěnku > https://im.spoluzaci.cz/gallery/a/201609/1612/0d/57dbdee50df65b206a340300.jpg

• cernej.baron
          cernej.baron, 16.9.16 15:29:04  

Ještě pak existuje „literatura“ typu https://im.spoluzaci.cz/gallery/a/201609/1613/fa/57dbf260faee485451ce0100.jpg (z roku 1940) kde jsem ale moc informací nenašel. Vše je spíše jen „reklamou“ a klepáním si na ramena ...

• petr.
            petr., 16.9.16 17:54:05  

dlouhé jak předvolební agitace

• cernej.baron
              cernej.baron, 16.9.16 21:22:19  

Jj, ... a navíc zajímavé jen pro insidery. Pro ostatní nudné a nezáživné...
              Pro si v mém okolí u mne knížky nikdo nepůjčuje a tudíž ještě všechny mám... :1:

• petr.
                petr., 16.9.16 21:24:17  

přesně, půjč a už se nevrátí :11:

• malyholice
          malyholice, 16.9.16 22:38:04  

Díky Barone.
          Budou teď delší večery, budu mít alespoň co dělat... :4:

Něco se jistě dá půjčit v knihovně, něco sehnat v antikvariátu, ...

Sice to nebude to první vydání, ale to by snad vadit nemuselo...

• cernej.baron
            cernej.baron, 17.9.16 15:48:44  

Já jen nevím, jestli je dobré se do toho pouštět, protože čím víc knih budeš mít, tím víc jich budeš potřebovat. Např. v podání B. Šulce se najde: „... Pozdě odpoledne vstoupil kombinovaný oddíl do Prahy a zastavil se až na Václavském náměstí..... téhož dne tam přijela též Rudá armáda.“ Tzn., že to bylo 9.5.1945. Straka píše o tom, že se 9.5. dostal domů v ulici Ke Klimentce, tzn, že se dostali minimálně na Smíchov a jinde se píše o tom, že „...11. května 1945 odjel kombinovaný oddíl z Kyšic do Prahy. Na jejím okraji, v Košířích, však bylo jeho vojákům sděleno, že až na další musí jednotka zůstat v „americkém“ pásmu. Druhého dne se tedy vrátili zpět do Kyšic....“
            A když budeš chtít vědět, jak to skutečně všechno přesně bylo, tak budeš mít za chvíli tolik knih, že ti to urve polici ze zdi ....
            Řešení té záhady se možná najde na http://mujweb.cz/ipro/stripky/clanky/oddil.htm a pak by měli - s nějakými časovými nesrovnalostmi, pravdu všichni. Osobně bych se hrozně divil, kdyby se v tom oddílu nenašel alespoň jeden podnikavec, který by to na vlastní pěst neprotáhnul až na Václavák.
            Pokud se týče v tom článku zmíněné divize „Big Red One“, tak o té se lze vše dočíst v knize „Hello boys!“ (Thomas F. Brooks), která vyšla i v češtine.
            S nesrovnalostmi se setkáš všude a existuje jen jediná možnost, jak si vše trochu srovnat. Jako příklad vezmu invazi v Normandii. Na to se potřebují 3 knížky. „The Longest Day“ (Cornelius Ryan), kde je vše popsáno z pohledu Američanů. V knížce „Sie kommen“ (Paul Carell) se píše o tom samém, ale z pohledu Němců a 3. knížka je „Invaze“ (Miloš Hubáček), který se snaží vidět Normandii očima neutrálního diváka. Vycházej ale z toho, že když budeš číst jednu knihu a současně u toho listovat ještě ve dvou dalších knihách, tak si tě tvé okolí začne starostlivě pohlížet a budou se vyptávat, jestli je ti dobře ...

• malyholice
              malyholice, 17.9.16 22:20:10  

Neboj, moc knížek pořizovat nebudu :2:
              Nechci ani rekonstruovat, co a jak přesně se tehdy stalo,
              jen si ty střípky / které mám / dát do souvislostí s pohledem jiných, kteří o tom už něco napsali...

• malyholice
                malyholice, 19.9.16 21:58:26  

Už mám vyhlédnutý jeden AntiQuariát... :4:

• cernej.baron
                  cernej.baron, 20.9.16 15:36:37  

Nemáš v okolí nějakou veřejnou knihovnu?
                  Nač kupovat, když existuje „leasing“...

• malyholice
                    malyholice, 20.9.16 16:08:11  

Však ano, jak již jsem psal výše.
                    Něco půjčit v knihovně - třeba i domů (podle stáří knihy),
                    ale pokud by se mi "líbila" tak se dají sehnat i v AntiQ.
                    Mám na polici ještě kousek místa ... :4:

• cernej.baron
    cernej.baron, 14.9.16 16:32:42  

Zdravím, mezi členy diskuze postrádám Stonehenge a Malyholice. Jelikož vycházím z toho, že ke změně došlo u systému na konto jednorázového údržbového skriptu, bych uvítal, kdyby zde mohlo být vše vráceno do původního stavu.

• petr.
      petr., 14.9.16 21:47:34  

a violku, tu už jsem sem vracel... co jeden do seznamu to 4x klik myší :8: ono došlo k pročištění i ikon v liště, hodil jsem ji na chvilku na nejnižší zabezpečení a žádná nová ikonka se neobjevila. seznam je všude pěkně vyčištěný, bylo tady zaneseno cca 25 lidí a nyní stěží 15
      spustil skript bez upozornění,
      je někde oficiální kanál pro oznámení chystaných změn? informační email už taky nepřišel dost dlouho...

• petr.
      petr., 14.9.16 21:50:54  

už jsem dopoledne, náležitě upravil hlavičku fóra :14:

• cernej.baron
        cernej.baron, 14.9.16 22:23:47  

Vycházel jsem z toho, že když se vše vrátí do původního stavu u těch, na které si člověk vzpomene, tak by to mohlo jít i bez žádosti. Žádost by pak podal už jen ten, na koho bylo skutečně zapomenuto.

• petr.
          petr., 14.9.16 22:28:01  

taky dopisuji na koho si vzpomenu

• cernej.baron
            cernej.baron, 15.9.16 15:45:56  

Ještě jsem si vzpomněl a přidal Blackstart, takže by ted' mohl být seznam členů zase v původním stavu.

• petr.
              petr., 15.9.16 21:08:03  

+jirka.r53

• petr.
              petr., 12.11.16 20:36:55  

zatím se nikdo jiný neozval, tak snad jsou všichni

• Stonehenge
    Stonehenge, 7.9.16 12:33:12  

Ahojky,
    přináším sem odkaz, který třeba – možná - někoho bude zajímat.
    Dny evropského dědictví
    http://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/mapa-akci-ehd.html
    Vloni jsem stihla 2 velmi kvalitní akce, z nichž jedna se týkala bezprostředně „spolužáků“. To bych nebyla já, abych se na onom dni (v mém okolí) nepodílela – vyndala jsem ze šuplat podstatné, hodilo se… , prý fajn… (v překladu - čuměli :7: :4: :13: )
    V.

• Stonehenge
      Stonehenge, 7.9.16 12:46:37  

Jééééééééééé, bzzzzzzzzz, těprsk, to je situace... to jsem tomu dala, vlezla jsem sem asi blbě.
      https://www.youtube.com/watch?v=aNsG15t9qow

• lucie.prih
        lucie.prih, 7.9.16 12:55:56  

Naopak, vlezla jsi sem přesně v ten správný okamžik :1: .

• Stonehenge
          Stonehenge, 9.9.16 07:37:58  

Chechotáš se, to je prima - máš ale radu na toho mizeru Fištu :8: ?
          Co funguje na toho Tvého adolescenta ???

• lucie.prih
            lucie.prih, 9.9.16 08:44:46  

Na adolescenta nefunguje nic, leda odstřižení od sítě, ale to je jiný příběh, to by na Fištu asi nezabralo :1: . Nicméně jsem na tebe o víkendu myslela, když jsem rozhrabovala asi sto krtin, jestli se tvůj Fišta nenastěhoval k nám na zahrádku :1: . Zvlášť pod ostružiníkem jich bylo, zřejmě je to gurmán, ostružin byla pěkná úroda a jak tam jezdíme jen na víkendy, tak mu ty přezrálé padají přímo pod rypáček, stačí jen vyvrtat chodbičku na povrch a sbírat.. I když.. Jí vůbec krtek ovoce když patří mezi hmyzožravce? Protože jestli mi ten keř podrývá jen tak z plezíru, to mě teda dost naštve :1: .

• Stonehenge
            Stonehenge, 9.9.16 09:05:55  

Jestli je hmyzožravec, to může být možné… Překvapilo mne, že je vzpěrač. V zadní zahradě (nepodstatné) jsme na písek položili nepotřebnou dlažbu. Bylo to v místě, kde byly asi 10 let túje a Fišta je podhrabával. Túje šly pryč a najela dlažba. Ten Skřet druhý den asi zjistil, že dlažbě není úplně rovně či co. Okolo té řady dlažby, si postavil řadové baráky a kusy naházel na ni. Nepochopím, ale matematika je mi už cizí… Jak se může Fišta podhrabat dlažbou, neb 2 cm od ní. Nevím, kolik váží Fišta či dlažba, ale Fišta je asi nejlepší vzpěrač na planetě.

• lucie.prih
              lucie.prih, 9.9.16 09:15:59  

Úplně ho vidím, jak si v dobré víře razí cestu vzhůru pod túje, a tu narazí na dlažbu. Zrada! Nezbyde mu tedy než uhnout při ražení tunelu kousek vedle a pak podél celé vydlážděné pěšinky zmapovat terén, aby viděl, kolik škody jste těmi dlažkami napáchali :1:

• Stonehenge
                Stonehenge, 9.9.16 09:19:25  

Ty túje jsme museli dát pryč, kořeny byly proděravěné aktivitou Fišty :13:
                JO, pod ten písek jsme položili netkanou tkaninu - POZOR - tu také miluje!

• lucie.prih
                  lucie.prih, 9.9.16 09:38:57  

Tu prý milujou i ti slimáci..

• cernej.baron
                    cernej.baron, 9.9.16 16:42:55  

> lucie.prih
                    Nepomohla by na šneky „pivní past“?
                    http://www.xn--schnecken-bekmpfen-xtb.de/wp-content/uploads/Bierfalle-gegen-Schnecken.jpg
                    Zapustit do země žejdlík s pivem, to je naláká a utopí se. Je ale dobré to nějak zastřešit, aby ten žejdlík nepřetekl když prší.

• lucie.prih
                    lucie.prih, 9.9.16 19:06:01  

Už jsem o tom slyšela, že jsou na pivo jako udělaný :1: . Jenže se bojím toho, že kdyby to opravdu fungovalo, tak se pak pobliju, až tam po týdnu až dvou přijedu a budu to muset vylívat :1:

• petr.
                    petr., 9.9.16 23:08:36  

> lucie.prih
                    tomu věř udělá to užasnou kaši :1:

používej motyčku a za půl hodinky projdi trasu znova :5:

pivo zkoušeno (...nealko jim nevonělo, na normální jdou)

• Alfons
                    Alfons, 10.9.16 06:57:31  

Nemají rádi sůl, takže hodně solit :1: .

• lucie.prih
                    lucie.prih, 11.9.16 21:43:46  

Sůl je účinná, ale zasolíš si zahradu, což není dobré.. Motyčku používám, nebo zahradnický nůžky.. Je to ale surový, radši bych, aby mi tam nelezli, abych nebyla slimákovrahem :5:

• Stonehenge
            Stonehenge, 9.9.16 09:52:04  

Omlouvám se, už musím odfrčet. „Terén“ je vlastně Fištova soukromá škola. V těchto školách si diktují rodiče a děti. Pokud jim nedám nabumbat!!!, je možné, že zasedne Krtčí rada a budu na pranýři. Důvodem je „nedodržování pitného režimu“.
            Takže, jedu jim dát glo, glo, glo. Místo kšiltovky jedu s mokrým hadrem na hlavě, aby mne nekleplo už u brány!

• cernej.baron
            cernej.baron, 9.9.16 16:36:53  

> Stonehenge
            Nepomohlo by všechno vybetonovat?
            Položit asfaltový koberec by asi nestačilo.

• lucie.prih
              lucie.prih, 9.9.16 19:04:00  

Barone, vybetonovat zahrádku :7: ? To nééé :1: :1: !!

• Alfons
            Alfons, 9.9.16 18:53:59  

https://www.youtube.com/watch?v=nu9P26q0eMM :1:

• cernej.baron
        cernej.baron, 8.9.16 16:09:15  

Njn, co naděláš, život není peříčko ...
        Je ale pravdou, že ho ulehčí dvě věci:
        1) Alkohol > https://www.selected-spirits.de/pic/1117820a.jpg
        2) Smích > https://www.youtube.com/watch?v=IN8gs9cYGPg
        P.S. Nejlépe současně ... :1:

• Stonehenge
          Stonehenge, 9.9.16 07:33:01  

Fakt není peříčko. Zasadila jsem řadu keřů – jakoby živý plot. Protože je horko, zem jsem zasypala mulčovací kůrou. Co myslíš, že ten krtek Fišta vymyslel? Podhrabal se nad onu kůru, postavil si tam „barák“. Jedu do Terénu, Fištovi vysvětlím slovo INKLUZE a pohrozím mu, že ho dám do polepšovny!
          No, bude to s ním těžké, je mazanej. Opět tu „pískací krabičku“ co má vysoké tóny a PRÝ odpuzuje Fištovu rodinu v okruhu padesáti metrů – drze zasypal :9:

• lucie.prih
            lucie.prih, 9.9.16 08:48:04  

A co nějaké zviřátko, které by ho trochu plašilo? Kočku nebo psa na zahradu?
            Já zase bojuju se slimáckýma imigrantama.. Vedlejší zahrada je nesekaná, takže pro ně ráj a bohužel podnikají spanilé výpravy na mé bylinky, mangold a okrasné kytičky :14: . V tomto boji jsem zjistila, co je to bezmoc :1:

• Stonehenge
              Stonehenge, 9.9.16 08:54:33  

Test se zvířátky neprošel. Vlezl k nám velký hafan (prý omylem). V té době se tam kolébala 2 batolata. Dopadlo to tak, že se batolila batolata, lítal hafan, kočka od vedle vše sledovala se zájmem. Fišta byl „doma“ a až všichni vypadli, vše řádně zkontroloval! Zvěřinec fakt neprošel.

• lucie.prih
                lucie.prih, 9.9.16 09:00:25  

Je dost otrlej, kluk jeden sametovej :1:

• Stonehenge
              Stonehenge, 9.9.16 09:13:52  

Ten binec "vedle" - neposekaná zahrada, jsem vyřešila následovně. Poprosila jsem ty lenochy, co neví, že se seká tráva (plevel lítal k nám), zda bychom jim tu trávu mohli posekat :8: Prý ano, řekli s nadšením. Nastoupila armáda, motorové kosy, hrábě, ten čurbes jsme JIM zlikvidovali a plevel už k nám nelítá. Blbá rada, vím :4:

• lucie.prih
                lucie.prih, 9.9.16 09:17:36  

No, to by bylo taky řešením, třeba k němu časem dospějeme taky :1:. Kopřivy jsou tam vyšší než já..

• Alfons
                Alfons, 9.9.16 18:51:44  

To je dobrý, ale abyste to potom nedělali stále :4: ?!

• Alfons
              Alfons, 9.9.16 18:55:51  

Jednoduchá pomoc, a ekologická :4: .
              https://www.youtube.com/watch?v=wOG7J_58jOk