Bolest na duši aneb jak z toho ven?

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
od10k5 (2017-05-23 17:45:15)milada948 (2017-05-23 16:53:17)Jackie0004 (2017-05-23 09:01:12)anika (2017-05-22 22:41:34)Dopaminka (2017-05-22 21:46:06)Ucik (2017-05-22 21:28:25)TheAngi5 (2017-05-22 21:26:23)merry.dee (2017-04-23 16:40:22)Danny (2017-04-20 19:55:04)-Hipi- (2017-04-20 12:13:54)andie418 (2017-04-05 23:10:39)vveri (2017-03-10 21:30:49)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-15 18:16:45)MutoDolore (2016-12-28 07:31:22)Majolenka (2016-12-24 08:37:10)fire.wolf (2016-05-22 11:49:33)fifi (2016-05-16 16:58:46)aidinka (2016-04-05 13:54:28)Reagujici (2015-06-22 02:12:35)Liduska (2015-03-15 17:03:51)mirek48 (2015-02-28 17:44:37)candysa (2015-02-08 19:05:57)Nycthys (2014-11-11 13:19:25)
Bolest na duši aneb jak z toho ven?
Založeno: 29. 9. 2013 | Příspěvků: 2 327 | Členů: 32
Správci: TheAngi5 (hlavní)

Máte často trápení a starostí až nad hlavu? Psychika jde dolů a není s kým to doma probrat? Někdy pomůže i vypsat se, přečíst příběhy jiných, pár slov podpory, nedusit bolest v sobě. PROSÍME neřešit zde náboženství a s tím spojená témata. Mají své diskuze! NESPAMOVAT! DĚKUJEME.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Walker87
    Walker87, 22.5.17 21:12:39  

Ahoj lidi,jak vnímáte poruchy osobnosti?

• TheAngi5
      TheAngi5, 22.5.17 21:23:45  

Ahoj, tak tady je to těžké v tom, že porucha osobnosti často dělá větší problém okolí, než tomu kdo poruchou osobnosti trpí, že. Mám zkušenost ve vlastní rodině s ženou, která má bipolární poruchu, což je hodně podobné. Několik let jsem se snažila s ní vycházet... bohužel...nešlo to, vzdala jsem to a je nám lépe když se nestýkáme.

• Dopaminka
      Dopaminka, 22.5.17 21:46:05  

Dobře. :1: Většinou včas rozpoznám. Ale to je tak vše, co s tím můžu dělat.

• Katy123
    Katy123, 15.5.17 08:03:57  

Ahoj, momentálně se léčím z deprese a úzkosti. Bylo to tak špatné, že jsem si sáhla na život...Je tomu 2 měsíce.Beru antidepresiva a také Rivotril, ale ten mi nyní pomalu vysazují, že je to návykový lék a musí se to...trochu se toho bojím, že to nezvládnu, protože moje psychiatrička mi ho začala vysazovat velice drasticky, což mi potvrdil i primář psych.odd. kde jsem 14 dní ležela...do deprese jsem se dostala díky mé neschopnosti přijmout zodpovědnost za své rozhodnutí a také pocitu, že nic nejde vrátit zpátky a že jsem k ničemu...teď po autonehodě jsem doma, mám sešroubovanou páteř a mám pocit, že jsem k ničemu, neužitečná apod., když nechodím do práce...v manželství nejsem moc šťastná a než se stalo co se stalo, žila jsem tak, že jsem chodila do práce, která mě bavila, a po práci jsem vzala auto a jezdila jsem za kamarádkama, měla jsem milence...manžel si taky jel svou...pořád pracuje, on nic jiného nezná, než jen pořád práci,práci...neumí mě obejmout a potěšit o tom, že jsme spolu sexuálně nežili ani nemluvě...vím, ale že mě má rád, že se snaží, abych se z toho srabu dostala...jiny by třeba odešel...mám prostě strach, že jenom práky depresi nevyléčí, že se musí změnit člověk, jeho přístup k životu, naučit se nechat život plynout a hlavně se nelitovat a to mám obavy, že to nezvládnu..

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.5.17 13:54:34  

Katy, a jak to máš ty s kamarádkami, známými, zájmy...? Chodíš někam? Co tě baví, jak trávíš čas?

• TheAngi5
      TheAngi5, 15.5.17 18:01:36  

Ahoj, taky beru mimo jiné Rivotril, vysazujeme pomalu s doktorkou Xanax. Dlouho jsem brala celkem velkou dávku AD, než jsem se naučila to, co si přeješ i ty.
      Prášky samy o sobě asi nevyléčí, ale řekla bych, že pomáhají k tomu, aby člověk našel v sobě tu sílu začít bojovat. S něčím se dá naučit žít, něco odstraníme a něco zůstává. Hlavně se neobviňuj, já jsem to dělala a brzdilo mě to ve snaze dostat se z nejhoršího. Trvalo to, ale podařilo se. Nespěchej, dej si čas. Mimochodem...mám operovanou páteř a když jsem byla před lety po operaci v lázních, tamní primářka mně řekla, že psychika a fyzické potíže spolu úzce souvisí. A u mě to fakt bylo propojené hodně.
      Drž se...

• Kubiq
    Kubiq, 4.5.17 15:14:55  

Da mi nekdo navod na stesti?
    Vi nekdo jak se zbavit bolesti?
    Jak zahnat ze zivota cerne mraky,
    To bych chtel umet ja a Ty urcite taky.
    Prosim vsechnu lasku sveta,
    At ve vsech lidech porad vzkveta.
    At umime si hezky rict i hnusne veci,
    Jsme bytosti s citlivou dusi preci.
    Nekdy od vseho utect,vsechno nechat plynout,
    Ja miluji jen Tebe lasko. Tebe..zadnou jinou.
    V srdci nekdy mam jen smutek a zal,
    Sveho zivota bych se pro ten Tvuj,lasko,vzfal.
    Proc tve usi stale neslysi,
    Co moje usta smerem k Tobe vykrici.
    Nechci trochu,ale plny pohar nehy,
    Lasky tolik,ze zaplavi vsechny brehy.
    Promin,ze zas mlcim jako vzdy..
    Vzdy slova nekdy nestaci..

• TheAngi5
      TheAngi5, 5.5.17 10:21:20  

Návod na štěstí zřejmě není,
      nezná jej žádné pokolení.
      Spíš souhra náhod a našich činů,
      jednou jsme šťastní a jindy cítíme i vinu.

Nezbývá než brát co život dává,
      jednou pohoda,
      jindy žádná sláva.

Láska je složitá,
      někdy zoufale chceme,
      co souzeno nám není.
      Nevidíme,
      že někde čeká kdosi,
      jenž naopak si nás cení...

• od10k5
        od10k5, 5.5.17 19:58:11  

Mám takový dojem, že sem četl návod na šťastný život spočívající v netoužení a nechtění ničeho. Ale přijde mi to nereálné.

• Dopaminka
          Dopaminka, 5.5.17 20:48:45  

to není štěstí, to je stagnace, nuda, smrt.

• TheAngi5
          TheAngi5, 7.5.17 09:09:31  

I mně...

• Kubiq
          Kubiq, 9.5.17 04:57:29  

Souhlasim ze z toho to prameni..ale nevim,jak netouzit,neprat si..nechtit :11:

• od10k5
      od10k5, 5.5.17 20:01:35  

Jaké bolesti se chceš zbavit?
      Fyzická se dá zklidnit, ale nějaký čas to trvá, záleží na konkrétním případu.
      Duševní se dá odstranit pokud po tom dotyčný skutečně touží.

• TheAngi5
    TheAngi5, 21.4.17 11:18:34  

Ahoj, jak se vám všem daří? My statečně s Parkinsonem bojujeme. Chodíme na pravidelné procházky, cvičíme atd. Jednou je líp, jindy hůř ale život jde dál. Miluju jaro a místy už kvetou šeříky :2: Jen doufám, že počasí už se umoudří a mráz nenadělal příliš velké škody.
    Btw...máte někdo zkušenost s atopickým ekzémem? Hledám něco účinného pro batole.

• anika
      anika, 21.4.17 11:23:19  

Tak to neporadím... :11:

• Dopaminka
      Dopaminka, 21.4.17 12:16:40  

Sice mám zkušenost, ale starou, takže asi by pro tebe nebyla aktuální.

• Kubiq
    Kubiq, 28.3.17 20:20:59  

Jsem clovek,ktery zradil vsechny kolem sebe,
    Jsem cerny mrak co zakryva slunecne nebe.
    Moje usta chrli zaplavu prazdnych slov a lzi,
    moje doteky Te lasko zavrazdi.
    Jsem zebrak co si hraje na krale,
    Jsem kral co ze dne na den stal se zebrakem.
    Jsem jako mozkomor co se zivi strachem a chybami tech druhych,
    Jsem parazit co se zivi na krasnych ruzich.
    Proc? Ptam se sebe a celeho sveta, proc ten spatny pocit ve me vzkveta?
    Chtel bych davat kolem sebe radost a lasku,
    Misto toho zaslapnu i sedmikrasku..
    Chtel bych dat svou silu a energii nekomu,
    Kdo nenecha ji pro sebe, kdo naleje ji treba do stromu..

:5:

• TheAngi5
      TheAngi5, 30.3.17 09:47:39  

Jsem anděl i duše temná ,
      občas divoká, jindy jemná.
      Ztracená v dnešní době,
      však cestu vždy najdu v sobě.

Zmítaná věčně v emocích,
      myšlenky třídím po nocích.
      Jednou mě trápí všechna bolest světa,
      jindy jsem plná štěstí,
      stačí mně vlčí máky na rozcestí.

Jsem bytost živá i neživá,
      co radost i bolest den za dnem prožívá.
      Jak už bylo kdesi řečeno i psáno,
      "Díky za každé nové ráno!"

• anika
        anika, 30.3.17 10:37:18  

:13: :4:

• TheAngi5
    TheAngi5, 5.3.17 08:01:45  

Ahoj, tak tu máme opět období, kdy zima se ještě nevzdává a jaro je už za rohem. V tomhle období mě každý rok potrápí úzkosti a žaludeční problémy. Už jako malá jsem cítila smutek, kterému jsem nerozuměla. Poslední roky to u mě trvá zhruba tři týdny, než se to srovná. Mám výkyvy nálad, nejhorší jsou ráno a večer. Taky vás tohle období nějak ovlivňuje??

• Dopaminka
      Dopaminka, 5.3.17 08:12:47  

Nemám to tak spojené s počasím. Ale je pravda, že hezké počasí mi na náladě přidá. Jinak sezónní deprese nemívám, u mě se to řídí jinými rytmy.

• anika
      anika, 5.3.17 16:29:37  

Já se zatím pořád nedostala do normálu, ač je to skoro 8 měsíců, ale do práce už chodím i když stále pod medikací. Takže nemohu soudit, zatím je mi mizerně pořád.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 14.2.17 04:55:10  

http://www.yoom.cz/img/17021404541629_source.png
    Hezkého Valentýna, tedy pokud ho slavíte.

• milada948
      milada948, 14.2.17 08:44:44  

Já tedy né,ale ostatní si ho užíjte. :4:

• milada948
    milada948, 26.1.17 17:31:53  

http://www.imagehosting.cz/?v=100906awa.jpg

• Kubiq
    Kubiq, 24.1.17 17:38:58  

Ahoj! Je mi zase nejak uozko.. nevim jak to popsat,vim ze je chyba veme. V tom jak k vecem pristupuju a jak se na ne divam.
    Co delate ve chvilich kdy je vam psychicky zle? Jak se odreagovat a jak vypnout?
    Driv jsem k tomu mel ruzne berlicky ale ted neumim veci neresit a nepropadat depce.
    Kdyz to na me prijde chtel bych jen tak polozit hlavu do klina milovane osobe a nechat se konejsit jako male dite. Slyset dokola ze vse bude dobre a ze se nic nedeje.
    Od jiste doby jsem spis pesimista. Mam na veci negativni nahled a chci mit vsechno naplanovane a jiste. V tom je asi cely problem.

Proste a jednoduse..co delate kdyzmate depku anebo uzkost?

• milada948
      milada948, 24.1.17 18:14:09  

Já osobně pokud možno beru kolo a jedu do přírody,když je sníh tak pěšky.Mně pomáhá i tady na diskuzích si psát.Doma mě to víc bere,hlavně když si lehnu,to je ještě horší.

• Dopaminka
      Dopaminka, 24.1.17 20:31:04  

Kubiq, úzkost taky neumím zahnat. Neumím vypnout, odpočívat, umím jen spát. A to při úzkosti právě nejde. Když je úzkost dlouho nebo příliš vysoká, nic než léky nepomůže.

Píšeš o pocitech, kdy se chceš cítit v bezpečí, nechat se konejšit. Napadá mě, že bys mohl aspoň sám sebe "pochovat v náručí", tj. dopřát si něco co tě vrátí do dob, kdy ti bylo takhle dobře. Horké kakao s rohlíkem, teplá koupel, voňavé bylinky...cokoliv, co ti udělá dobře.
      Já jdu někdy v takových chvílích spíše ven mezi lidi. Do kina, když najdu něco co dávají hezkého. Nebo teď jsem se objednala na masáž. To je taky malá odměna.
      Třeba tě něco napadne...

• anika
        anika, 25.1.17 05:55:00  

Píšeš pro Kubiga, s dovolením tvou radu vyzkouším i já. Mám podobné pocity jako Kubig.
        Zatím pořád bez naděje na nějaké zlepšení.

• Dopaminka
          Dopaminka, 25.1.17 06:47:29  

Jsem asi daleka nekomu radit.ale když to přispěje k tomu,aby se nad svymo potřebami zamyslel kdokoliv jiný,je to jen dobře.

• TheAngi5
      TheAngi5, 25.1.17 07:36:55  

Trvalo mně několik let, než jsem přijala fakt, že nejde mít v životě všechno pod kontrolou.
      Když je mně opravdu psychicky mizerně, pomáhá pokaždé něco jiného, podle rozpoložení. Někdy musím ven, sama a někam, kde není moc lidí. Třeba se toulám v lese a třídím si myšlenky. Jindy si jdu číst diskuze podobné tématicky této. Ujistí mě to v tom, že nejsem sama kdo má trable a dostanu chuť se s problémem poprat. Pár let jsem si taky dělala zápisky do deníku. Prostě jsem sedla a napsala jak se cítím. Vždycky se mě po "vypsání se" trochu ulevilo. No a taky hudba. Nasadím sluchátka a pustím si na plné pecky oblíbenou skupinu.
      Co se silné a dlouhodobé úzkosti týče...na to mně bohužel pomůže jen medikace.
      Beru už několik let Rivotril.

• Kubiq
        Kubiq, 25.1.17 10:37:24  

Leka jsem bral xlet a nic. Jen jsem byl otekly a jako telo bez duse. Nejhorsi bylo je pomalu vysadit i proti radam doktorky. Ale to je za mnou..se ted srovnavam s tim ze zase ziju. Ze zse citim emoce a nekdy je to jen prilis ikdyz se nic nedeje.
        Dnes uz je mi lepe nez vcera. Stacilo se vyspat a vyrikat si to v klidu s moo nastavajici.
        Mrzi me hlavne to,ze nas trapim oba pro neco co treba ani neni skutecne a je jen vme hlave nebo muj pohled na vec.

• milada948
          milada948, 25.1.17 16:27:23  

Ty se s toho můžeš vyspat,jenže já špatně spím a mě nepomůžou ani prášky na spaní.Tahle zima je nejhorší,jaro i podzim mám nejraděj.

• TheAngi5
          TheAngi5, 27.1.17 09:47:19  

Ony někdy nestačí jen léky, je dobrý přidat k tomu ještě psychoterapie. Ale výsledky jsou prostě individuální. Co pomůže jednomu, nemusí druhému, že.
          Vysazování léků bez kontroly lékaře je dost odvaha a řekla bych že i riziko. Pokud jsi to zvládl, tak jsi dobrý.
          Píšeš že problémy jsou v tvém pohledu na věc. Jenže každý má svůj vlastní pohled na věc a je těžké někdy dojít k závěru, čí pohled je ten správný a čí ne. Nikdy není chyba jen na straně jednoho. Pokud si o tom dokážete s partnerkou promluvit, je na půl vyhráno.

• TheAngi5
    TheAngi5, 4.1.17 10:05:11  

Ahoj, děkuji všem za reakce. Svátky jsme zvládli nepokazit, teď se snažíme o smíření se situací. Ale upřímně-zatím mám pocit že se oba snažíme navzájem uklidňovat tak nějak...na povrchu. Že uvnitř jsme oba plní obav z budoucnosti. Ale snad to časem přijde. Snažím se, abychom se neutápěli jen v pesimismu, ale těšili se i ze zdánlivě všedních věcí.

• Kubiq
      Kubiq, 24.1.17 17:41:09  

Vidis..ja tu resim sracky a pritom nekdo kdo ma vazny problem se s tim umi vyporadat lip nez ja se svymi cernymi myslenkami. Chci jen napsat ze Vam drzim palce a verim ze to zvladnete! Jen v sobe nekdy nedokazu najit dost nadeje pro svuj pesimismus..

• TheAngi5
        TheAngi5, 25.1.17 07:52:01  

Myslím, že to co tě trápí nejsou prkotiny. Takhle se člověk necítí pro nic za nic. Jen máme prostě každý to svoje. Já jsem se dlouho užírala zdánlivýma prkotinama. Základ byl v dětství. Dost mně poznamenalo to, že jsem vyrůstala ve stresujícím prostředí. Od dospívání jsem si nevěřila a rozhodil mě i křivý pohled.
        Později přišly od života. takové pecky, že jsem se formou pádů a zvedání se otrkala.
        To, čím si procházíme s manželem teď je silný kafe, na tohle asi člověk nemůže být nikdy dost připravený. Ale snažíme se. Díky za podporu. Já zase držím palce tobě.

• Dopaminka
          Dopaminka, 25.1.17 07:56:38  

Někdy to vypadá, že někteří maji naloženo od života nespravedlivě mnoho..

• od10k5
            od10k5, 25.1.17 19:04:24  

Mně přijde, že každý má naloženo dost, ale každý je jiný a má jiné dispozice, takže by neunesl to co jiný který toho nese více.

• TheAngi5
            TheAngi5, 27.1.17 09:50:30  

Občas mně tahle úvaha taky proběhne hlavou. V životě je to jak na houpačce, ale někdy si říkám, že se houpačka dole nějak zasekává.

• anika
              anika, 27.1.17 17:28:37  

Mám to podobně

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 31.12.16 07:13:15  

Hezkého Silvestra a bohatýrské vykročení do Nového roku 2017
    http://www.yoom.cz/img/16123107101055_source.png

• TheAngi5
    TheAngi5, 23.12.16 09:53:59  

Ahoj. Tento týden manželovi potvrdili Parkinsona. Takže jsem ve fázi střídání překvapení, neuvěření, smutku, paniky, zlosti, beznaděje a naděje. Naděje že nemoc nebude postupovat příliš rychle. Čeká nás spousta změn, přizpůsobení se. Bydlíme ve třetím patře, takže do dvou let máme v plánu vyměnit byt za přízemí nebo menší domek.
    Přese všechno se těšíme na vánoce. Trochu se bojím abychom zvládli mít na tváři jen úsměv. Náš první vnuk poprvé uvidí vánoční stromeček. Držte nám palce. Podívám se na diskuzi až po novém roce, takže vám všem přeji pokud možno hezké vánoce a do Nového roku hodně zdraví, štěstí a naděje.

• anika
      anika, 23.12.16 11:38:52  

Angi, to je mi moc líto. Přeji Ti též klidné Vánoce a chlapeček ať rozzáří čas u stromečku.
      Já za sebe si nejvíc přeji, aby už bylo po svátcích. Stromek nebude a od rána jsem vybrečela rybník.
      Myslím, že tak to má většina lidí na první Vánoce po smrti blízkého :11:

• Dopaminka
      Dopaminka, 23.12.16 11:49:20  

A sakra... :9:

• lamaalpaka
      lamaalpaka, 23.12.16 22:51:08  

Ahoj, Angi, neboj se niceho, to zvladnete. Dnes uz je tolik informaci, ze clovek neni odkazany jen na jeden zdroj, ktery muze navic z alibistickych duvodu veci interpretovat horsi, nez jsou.
      Preji Ti hezke svatky.

• Kubiq
      Kubiq, 2.1.17 23:05:32  

Preji at neztracite nadeji a zvladnete spolu vse co se Vam postavi do cesty!