Ostrava a okolí

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
Dopaminka (2018-07-18 17:42:21)SIDI_OV (2018-07-18 17:33:10)James.Eyre (2018-07-18 17:27:37)Ucik (2018-07-18 16:01:55)TondaSchumacher (2018-07-18 13:43:53)Jackie0004 (2018-07-17 22:10:09)11111.2222 (2018-07-17 18:36:46)Dona.Corleone (2018-07-14 10:37:56)777_kolemjdouci (2018-07-06 12:09:53)
Ostrava a okolí
Založeno: 29. 9. 2013 | Příspěvků: 17 361 | Členů: 9
Správci: 11111.2222 (hlavní), Dona.Corleone

Povídání o Moravskoslezské metropoli, Beskydech, Prajzské, Opavsku a přilehlých provinciích.

Zakazují se řeči o politice, drogách, náboženství, národnostních či sexuálních menšinách.

http://mosqueadorm.rajce.idnes.cz/Zapomenuta_Ostrava/ zde budu příležitostně doplňovat fotografie ( porůznu získané, mnohdy zcizené )

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 16.7.18 06:06:03  

http://www.imagehosting.cz/?v=3288969417.jpg

Vtípek mimo téma - poslal mi to kámoš a pobavilo :1:

• SIDI_OV
    SIDI_OV, 15.7.18 12:52:23  

byl jsem v ZOO, plná prdel pšoncků, ale jinak fajně :6: kmotřence přestěhovali vedle rysů, má to tam pěkné, hlavně víc prostoru se zašít :4: a u rysů mají dvouměsíční koťata, k vidění hlavně zrána, na rozdíl od většiny lidí mají rozum... konec hlášení

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.7.18 12:53:22  

Byl jsi na obědě v tom Spolku Side?
      Já viz dole...a oběd byl až doma

• SIDI_OV
        SIDI_OV, 15.7.18 13:07:29  

ještě tu sedím :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 15.7.18 13:09:11  

Jo táák ty píšeš z putyky - tak zdravíme!!!
          A příště se líp domluvíme a dáme krátké pivko
          Co tam vůbec nyní čepují?

• SIDI_OV
            SIDI_OV, 15.7.18 13:13:01  

Moravu :6: polotmavou

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 15.7.18 13:16:51  

Já ty polotmavé nemusím...dal bych něco světlého pokud by bylo.
              Užij si to Side...já valím s děckem a psem na vzduch....a beru Radegast12%

• SIDI_OV
                SIDI_OV, 15.7.18 13:17:53  

kliiiiiid, Radka mají taky :6:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 15.7.18 12:05:43  

Před hodinkou jsme jeli Doně a Sidimu pod oknama....a nyní jím a SMS a píše mi Dona - jedu ti pod oknama, mávej!!! :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.7.18 12:13:49  

http://www.imagehosting.cz/?v=dscn8344.jpg
      Jen v Ostravě uvidíme Londýnský Big Ben a nádraží ostrava střed u sebe :4: :1:

• James.Eyre
        James.Eyre, 16.7.18 22:53:35  

A já blb jsem jel zvlášť tam a zvlášť tam, abych to viděl :-)))) Mohl jsem jet rovnou do Ovy a zajít do toho Miniuni :-))))

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 17.7.18 05:16:14  

A viděl bys i Pyramidy, šikmou věž, a mnoho jiného.....

• James.Eyre
            James.Eyre, 18.7.18 17:26:58  

No právě...a nemusel bych to objíždět zvlášť. :2:

• SIDI_OV
    SIDI_OV, 15.7.18 07:53:30  

dobrrrrráno :6: tož to se můžeme sejít u lemurů, nebo posléze na Spolku!

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.7.18 11:27:28  

Tak jindy Side...škoda žes neřekl včera. My byli na Fauna trzích a pak v Mini-uni a jeli domů - cestou nákup v Globusu a jsme doma.... ZOO dáme jindy

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.7.18 11:46:46  

Mám to do Ostravy kusek tak stačí říct :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 15.7.18 05:42:05  

Nedávno jsem tu nadával na svou sestru..... opět se mi to potvrdilo že se nepletu. Máme tu na prázdninách neteřinku (její dceru) a dnes měla fičet s rodiči na výlet do Rožnova a večer měla telefonát od mámy a nejede se nikam (já to věděl už ráno bo znám ségru)...takže děcko smutné atd
    takže jsme si dali budíka, nyní snídáme a o půl sedmé jedem do Ostravy a vezmu ji na Fauna trhy mrknout na zvířata (já chci cosik koupit) a pak se stavíme do Mini uni......možná to vezmu i přes ZOO.
    Alespon bude mít děcko zážitky :4:

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.7.18 06:03:42  

To jsou divné věci.
      Ale tak, aspoň že se s ní vůbec můžeš vidat.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.7.18 06:06:49  

Jj alespon že tak - já tu holku miluju a chci aby měla zážitky. Včera mi tu opakovala zase celý den že by chtěla abych byl její táta a moje žena její maminka.
        Potahám ji po výletech aby měla zážitky...ona si to bude jistě pamatovat - včera jsme ji ve srandě řekl....až bude strýček starý a ty velká tak zas vemeš na výlet ty mne jo?...a ona - jasně strýčku!!! :1: Zlatá holka :4:
        A do Ostravy to není daleko a nebude doma nuda.

• 11111.2222
          11111.2222, 15.7.18 10:37:52  

Jestli to taky opakuje i doma rodičům …

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.7.18 11:26:37  

Právě že jo a mou sestru to sere....

• 11111.2222
              11111.2222, 15.7.18 11:38:47  

Děti jsou upřímné … pak chápu Tvou sestru ( tím nechci říct, že schvaluji ).

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 15.7.18 11:40:35  

Moje ségra je jiná.... typická prajzula a se vším má problém a stejně pak prd.
                Já mám celkově divné lidi v rodině.... ale naštěstí né všechny.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 15.7.18 11:50:41  

Letos ji koupili první mobil...a rovnou značkový drahý samsung. Sranda je že ji to nepřihlásili na google takže holka si nemůže stáhnout ani jednu apku - prý ji to stačí :1: :8:
                  To děcko má 10 roků a řekla mi - strýčku oni mi koupili mercedes a nedali k tomu klíče (ok to porovnala :1: )

• 11111.2222
                    11111.2222, 15.7.18 12:12:29  

Mno nevím, k Mercedesu klíče nepotřebuješ :14:

Mi povídej o příbuzných … co nejdál od nich a "za nima železný plot, ostnatý drát, brána dubová a čtyři dogy hlídají vchod." :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 15.7.18 12:15:59  

Jj ale víš jak to myslím? K čemu jí je supermoderní samsung bez účtu? ... Takže se max dovolá a napíše sms a jinak nic. Dokonce ji nejdou ani MMS a nemůže stahovat žádné apky.....
                    Pokud jde o příbuzné tak souhlas...mám v rodině pár vyjímek kteří jsou ok, ale zbytek....co nejdál a svatej klid od nich. Některé jsme neviděli s ženou i 6 let osobně a nechybí mi to (její rodiče třeba)

• 11111.2222
                    11111.2222, 15.7.18 12:22:46  

Nevím, co je supermoderní mobil. Mám starou šunku, a z aplikací jen Idos a mariáš ( ještě taková ta kostičkovaná grafika ) …

Dítě si má hrát s kamínky a stavět domečky z listí a ne čumět celý den do mobilu a večer taky jak světluška.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 15.7.18 12:37:05  

Ona je právě jediná ve třídě kdo mobil nemá tak ji min týden mobil koupili. Ale místo nějakého levnějšího vzali špičkový model od samsungu (nejdražší a nejkvalitnější značka).... a narážím na to že ji nedali k tomu účet a tím pádem si nestáhneš nic....žádnou aplikaci! Já ji tam chtěl natahat počasí, odjezdy vlaků, mapy a nějakou hru..... Pokud jde o kamínky a přírodu tam je vše ok...ona je asi nejméně postižená těma počítačema a mobilama ze všech ve třídě :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.7.18 06:22:30  

Bydlím v dvougenerační vilce s rodiči..oni patro a já patro a holku ségra vždy dá našim na 14 dní....ti jsou ale už starší a ona je akční takže nuda. Můj otec je svéráz tak s tím je to marný a máma (babi) je zase nudná (jak řekla holka)... takže holka u našich jen spí a jinak je nasáčkovaná furt u mne...
        Věřím že kdybych bydlel sám někde jinde tak holku ani nevidím (znám ségru že) :4:

• Dopaminka
          Dopaminka, 15.7.18 09:18:55  

To je možné. Bohužel nemáš na ni žádný právní nárok a vše závisí na rodičích. Můžeme si myslet cokoliv, ale oni ji vychovávají, ty máš jen poradní hlas. Ale že ti to není jedno, ba že tě to sere, to ti věřím.
          U nás jsme se ségrou byly rády, když jedna druhé pohlidala dítě, nebo když jsme její holku brali na chatu.
          Ne každý to tak má.
          Je to pro tebe asi těžké, když ti to holka sama říká, že tam chce být a nemůže.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.7.18 11:28:42  

Napsala jsi to přesně ...nemám co dodat :4:

• James.Eyre
      James.Eyre, 15.7.18 21:18:51  

To je fakt divný přístup od té tvojí sestry...já teda mám neteře už starší (14 a 16 let), ale když byly menší, dost jsem je hlídával a nikdy sestra nedělala žádné problémy.

• 11111.2222
        11111.2222, 15.7.18 21:39:11  

Zřejmě jsi nebyl tak oblíbený, jako Tonda :14:

• James.Eyre
          James.Eyre, 15.7.18 21:42:09  

Já s nikým nesoutěžím :-)))

• 11111.2222
            11111.2222, 15.7.18 21:45:49  

To nikdo netvrdí … jen jsem chtěl podotknout, že Tvé neteře nejspíše doma neventilovaly stejně dojemnou přízeň, jako ta Tondova.

• James.Eyre
              James.Eyre, 15.7.18 21:48:00  

To asi neventilovaly, ale my jsme celá rodina tak nějak v pohodě a nejsou mezi námi žádné spory nebo napětí (zaplaťpánbůh).

• 11111.2222
                11111.2222, 15.7.18 21:57:28  

To je fajn, u nás to bylo tak nějak ob jednu generaci. Nebýt prarodičů, tak si snad dodnes myslím, že jsem nevlastní :14:

Tím spíše si myslím, že i "špatní" rodiče mohou posloužit jako špatný příklad. Můj syn a dvě dospělé neteře jsou toho živoucím důkazem.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 15.7.18 22:12:00  

Jj, člověk si rodinu nevybírá, ale když vyrůstá v prostředí, kde jsou vztahy OK (nějaké drobné bouřky nepočítám, to je všude), je to dobrý základ do dalšího života...ale i špatný vliv rodičů (nebo jednoho z rodičů) někdy může posloužit jako "odstrašující příklad" ve smyslu "takhle tedy ne", důkazem budiž můj švagr, který měl otce alkoholika a člověka, který se o rodinu moc nestaral (švagr je pravý opak). Ten jeho otec se vlivem různých zdravotních trablů pak nějak zklidnil a dneska už ani nepije snad, ale ty ztracené roky s ním už nikdo nevrátí.

• 11111.2222
                    11111.2222, 15.7.18 22:17:49  

Aneb, co Tě nezabije, to Tě posílí :1:
                    Z mého pohledu je pořád lepší vyjasněné "nepřátelství", než hraná soudržnost.

Každopádně tahat děti do rodinných nebo vůbec jakýchkoliv sporů, může jen …. píši sociálně retardovaný jedinec, myslím si - hovado debilní :8:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 15.7.18 22:20:56  

Jj, to určitě souhlasím.

Je to tak...od sestry jedna známá má bratra, kterému jeho bývalá žena unesla jejich společnou dceru někam do ciziny, snad do Ruska, a pak to řešily soudy...dokonce to snad proběhlo i médii...to už je opravdu děs.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 16.7.18 07:42:16  

Já si takhle utahuju z manželky.... furt ji říkám že je adoptovaná. Ona je skvělá vyloženě dokonalá baba a její rodiče pravej opak

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 16.7.18 05:52:45  

Souhlasím s Váma oběma pánové.... jinak já mám 2 neteře a každá je jiná. zatímco ta jedna je taková akční, miluje zvířata a tady to miluje tak ta druhá je uzavřená a psa se třeba bojí i na fotce....takže ta tu nejede vůbec a nebo jen na týden a to nemohu ani se psem na vlastní zahradu nebo by jančila (je to mazel a plemeno milující lidi i cizí).
              A doma to holky mají složité....jejich otec dělá v cizině takže mají peněz dost ale nemaj ten zbytek, výlety, tátu, lásku a vše okolo.... o ségře se mi ani nechce mluvit (nikdy jsem ji třeba neviděl se usmát atd)
              Kdo nezažil nevěří..... já se rád bavím a jsem veselý a proto některé členy rodiny nevyhledávám a ani k nim nejezdím. Nechce se mi to zde řešit :4: Pro mne je velké plus že mám skvělou ženu a že mohu alespon nyní v létě s neteřinkou podnikat vejlety (zítra bude jižní morava).

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 16.7.18 05:56:07  

A pak mám vlastně ještě další dvě od ženiny sestry..... tam je to ale ještě horší nebo jejich rodiče jsou pod vlivem tchýně a ta nás vyloženě nesnáší takže ty nevidím skoro vůbec - max 2x za rok na rodinné oslavě. Tchýně max rejpe že se věnuju té a tamté nee a šíří drby ....někdy mi ty rodinné vztahy připomínají diskutníky. Kdyby se raděj každej staral o sebe bylo by lépe na světě.

• James.Eyre
                James.Eyre, 16.7.18 22:56:58  

Ty moje neteře jsou taky každá jiná, jedna je víc taková akční, na sport a pořád potřebuje nějakou aktivitu, ta druhá je spíš na výtvarno, rozjímání a tak (a poslední dobou je hlavně na nakupování a vymýšlení co ještě nemá a měla by mít...:-))

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 17.7.18 05:16:51  

Roste z ní typická baba :1:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 18.7.18 17:27:37  

No, to bude baba na zabití jednou :1: :1:

• SIDI_OV
    SIDI_OV, 14.7.18 11:25:22  

jo a bramborák (nebo kobzolplacek po našimu) si asi dám zítra, mám dvě chutě - čučet zvokadovoka lemurům v místní ZOO a dát si placek ve Spolku :14: myslete si co chcete, ale týden pobíhání po jeřábech u mého chlebodárce se projevil :4:

• Dopaminka
      Dopaminka, 14.7.18 11:28:35  

Dáš obojí, o se nevylučuje.
      U nás jsem už donutila jíst placky i zbytek mužstva.

• James.Eyre
        James.Eyre, 14.7.18 11:29:34  

Mě by nedonutil tohle jíst nikdo na světě.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 14.7.18 11:31:19  

:7: :7: :7:
          U mne je to nejoblíbenější jídlo.... orgasmus!
          Pivo k tomu a nějaká ostrá masová směska a TOP

• James.Eyre
            James.Eyre, 14.7.18 11:32:58  

Já ti to neberu, ale pro mě je to hnus. :-)

• Dopaminka
          Dopaminka, 14.7.18 11:32:01  

Faakt? A co jíš?

• James.Eyre
            James.Eyre, 14.7.18 11:32:37  

Všechno možné, ale tohle fakt ne, pro mě je to hnus.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 14.7.18 11:33:23  

doplnující otázka - máš rád pivo?

• James.Eyre
                James.Eyre, 14.7.18 11:34:53  

Pivo i víno - ano.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 14.7.18 11:35:53  

Ok.... už jsem myslel že :1:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 14.7.18 11:37:28  

Že...? :-))))

(ale já piju všechno, i minerálky, Kofolu apod. - akorát teda ty sladké džusy moc nemusím)
                    A co se týče jídla, tak mám tři věci, které fakt nejím - bramboráky, rýžový nákyp a zemlbábu. :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 14.7.18 11:38:45  

Tak přesně ty tři miluju...hlavně ty bramboráky a zemlbábu - já jím ale skoro všechno... jak je možnost bramboráček a pivko tak jasná volba.

• James.Eyre
                    James.Eyre, 14.7.18 11:39:39  

Já taky jinak jím tak nějak všechno. :-)

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 14.7.18 18:24:15  

Jj vyšel bych před polednem z baráku...ve Spolku dal oběd a pak procházka směr ZOO (nejednou jsem to tak udělal a to nejsem Ostravák)

• SIDI_OV
        SIDI_OV, 14.7.18 18:43:39  

dám, o tom žádná :4: spousta lidu nemusí ani bryndzové halušky, co jsem měl dnes na oběd.. holt mají jiné chutě, do kterých jim nepolezu :6: ale lemury, papouchy a kmotřence kočičáka musím!!!

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 14.7.18 18:49:42  

byl jsi v putyce a nebo vařil někdo jiný a nebo ty sám?
          na halušky si zatím netroufla ani žena a já taky ne...to si dám max u matky a nebo na slovakách a nebo v beskydech v putyce

• Dopaminka
          Dopaminka, 14.7.18 20:22:46  

Kdo je kmotrenec kocicak?

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.7.18 05:38:54  

Má ho i v ikoně :4:
            nedávno jsem zde Sidimu psal....jedna paní má stafbulíka a i tohoto kočičáka (servala) + aru hyacintového

• Dopaminka
              Dopaminka, 15.7.18 05:41:35  

Juuu, serval! To jsem nikdy nehladila. Treba to ještě stihnu před smrtí.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 15.7.18 05:42:40  

Já to taky nehladil.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 15.7.18 05:50:07  

Hladil jsem ale piraně...měl jsem je svého času v akváriu

• Dopaminka
                    Dopaminka, 15.7.18 06:02:34  

Pirane nejsou velké kočky. Já nutně potřebuji zabořit ruce do srsti pořádné selmy a brutálně ji pomazlit. Už se těším na to mourovate na chatě. To je kus kocoura, který snese moje intenzivní zacházení.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 15.7.18 06:08:42  

Já na kočky moc nejsem....líbí se mi ale mainská mývalka - to je jediné plemeno kočky které bych chtěl.
                    Jinak kdyb ses chtěla pomuchlovat tak dáme scuka a vezmu psa - to plemeno šíleně miluje lidi a ten náš tím tuplem....garantuju ti že skončíš oblízaná na zádech. Je to mazec s ním

• James.Eyre
                  James.Eyre, 15.7.18 21:06:55  

Já jsem taky spíš na psy než kočky (a když kočky, tak dvounohé :-)))))...teď psa nemáme, ale od ségry pes je hrozná "vítačka" a "mazlička" taky. :14:

• Dopaminka
        Dopaminka, 16.7.18 06:05:24  

Bramboraky jsme dojedli teprve vcera ráno. V kombinaci s tím zelím je to poněkud prdotvorné. :15: ještě že jsem včera nebyla v práci mezi lidmi.