Breathariánství - žití ze vzduchu

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
KarelKeslly (2016-11-26 12:49:00)Cho (2016-10-26 10:08:13)jitule111 (2016-09-28 20:06:25)Cordell (2016-08-05 18:50:00)e.vick.a (2016-05-15 01:10:12)Noxos (2016-03-20 23:23:03)chenrezig777 (2015-11-10 12:11:22)Falkon.Nightsdale (2015-10-09 14:47:06)sixtap (2015-08-27 18:28:01)rakapka (2015-08-19 20:17:58)roman.espanol (2015-05-12 23:57:42)vverka (2015-04-25 23:33:11)atafe (2015-03-30 08:02:57)asa (2014-11-19 22:13:58)Yasminn.Vi (2014-04-01 18:18:06)Ravabi (2013-11-19 17:14:00)Lauruut (2013-11-19 16:35:14)komukam (2013-11-10 01:16:55)Eneveline (2013-11-01 15:35:59)myrathor (2013-10-27 08:21:43)
Breathariánství - žití ze vzduchu
Založeno: 29. 9. 2013 | Příspěvků: 182 | Členů: 20
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Kdo to jsou breathariáni, jak se jimi stát a jaké to má klady a zápory?
Pojďme si povídat o novém fenoménu, který se rychle šíří světem...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 00:00:32  

Doufám, že nebude vadit malé OT

Vánoční strom pro zvířátka a ptáky

místo konání: kdekoli
    čas: 23.12.-24.12.2016

Jak se asi mají zvířátka a ptáci o vánocích?
    Mají dostatek potrvy pro přežití?

Pojďme společně nazdobit vánoční stom pro ně (pokud chcete)

Jak má vypadat?
    Pod stromem kaštany, trocha sena, sůl, oříšky atd.
    Na sromě rozkrájené kousky jablek,mrkev, lůj atd. (přivázané provázkem nikoli na kovových háčcích!!! - mohli by se píchnout)

Proč to?
    Aby se nás přeci zvířátka nebála a taky proto, že v zimě je pro ně sehnat potravu nesnadné.

Heslo: Ladovská zima

p.s. prosím o sdílení, pokud budete tak laskaví. Děkuji mnohokrát.
    pss. pokud se vám to zdá jako všednost, tak budiž, ale každý, kdo se rozhodne proto tohle udělat vlastně udělá malý zázrak... uvidíme, kolik lidí se připojí...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 18.11.16 17:19:40  

Další přednáška bude někdy na jaře 2017, pravděpodobně v Chajovně na Dominikánkém náměstí -zadní trakt v Brně.
    Pokud někdo zajistí prostory, jsem ochoten dojet kamkoli.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 7.11.16 18:02:58  

https://www.diskutnici.cz/forum/3743-kazdy-den-jeden-zazrak/ zvačka :4:

• Cordell
    Cordell, 5.8.16 18:49:59  

Zajmavy toto se naucit, ja si z toho delal legraci. Jako ze zajdu nekde do restaurace a tam pozadam o vstup do kuchyne, abych se nadechnul vuni a vodejdu :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 19.8.15 09:20:10  

Přednášky:
    8.září od 19hod. (úterý)
    21.listopadu od 17 hod. (sobota)

obojí ve Slunovratí čajovně v Brně - Kníničkách - Rekreační 18

• Noxos
    Noxos, 18.8.15 23:54:54  

Je zvláštne ako ľudia reagujú,keď sa stretnu s bretarianstvom.Známy český prezentátor rav stravy si pozval slovenskeho zástupcu bretarianstva a ľudia poslami tolko nechutných poznamok .že peťnasobný vrah malých detí by sa nadočkal ani polovice.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 19.8.15 09:21:56  

je to tak se vším... záleží kdo to prezentuje a čím si má projít... nelze říci, že všichni lidi uráží.. já co dělám přednášky, tak jsem se s urážkami a osobními útoky nesetkal...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 15.3.15 21:36:03  

zdravím po dlouhé odmlce, byl jsem teď s brontíkama (Hnutí brontosaurus - základní článek Slunovrat) na valné hromadě, takže se omlouvám za svoji nepřítomnost... bylo tam fajně, spousta zábavy i nových věcí, které mě přiměli pomoci jim, dokonce mě valná hromada zvolila do rady ... ukecali mě :-) takže se těď na plno budu věnovat právě tomuto... sem tam se zastavím i sem, podle toho, jak mi zbude čas, protože mám v plánu do konce roku naplánovat asi tak 10 akcí (nejen pro středošlokláky, ale i dospělé) a rozhodl jsem se, že budu jako fotograf, instruktor a lektor jezdit na akce, takže toho času teď budu mít o něco méně... nebojte se myslím na vás... :-) více info o mých akcích naleznete v brzké době na stránkách HB ZČ Slunovrat http://slunovrat.info

...do budoucna připravuji něco na duchovní tématiku od pohádek po rozebrání konkrétních knížek, něco o snech, o magii, o víře, síle mysli... samo sebou není to jen toto, je toho mnohem víc... pokud to někoho odtud zaujme, tak budu rád... v plánu je to i natáčet na kameru, ale to nevím jak mi bude přát štěstí... musím prvně nějakou sehnat, případně by z toho byl pro začátek rozhlasový záznam... tak mi prosím držte palce... :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 23.12.14 16:48:56  

Šťastné a veselé vánoce přeji každý rok,
    už by se z toho jeden zcvok.
    opakuje se to všechno rok co rok,
    ale víme, co bude na přesrok?
    Budem ty svátky zase slavit spolu,
    nebo půjdem fárat někam do dolů?
    Ten, kdo zlobil nedostane nic,
    a tan kdo ne, dostane pusu na líc.
    Každý v tento vánoční čas,
    blbne rok co rok zas...
    Samý nákup, plný vozík,
    liška si hrabe ten svůj ďolík.
    Liška ta se nákupů neúčastní,
    její liščata jsou proto šťastný.
    Jen my lidé blbneme,
    na svátky si půjčky bereme.
    Vysoký úrok nezastaví nás,
    ale po vánocích zjistíme, jak drahý to byl špás.
    Co jen popřát vám?
    Snad že jsem rád za to, že vás znám.
    Že jste mi k srdci přirostli,
    že jste v lepší lidi dorostli.
    Toš, úsmějem se na sebe,
    usmějem se na nebe.
    I příroda nám dává vědět, že tu je,
    že ona těmto svátkům panuje.
    Sluníčko praží jako v létě
    a vy tchýně mějte rády zeťe.
    Není nad to, když rodina je v klidu,
    to má pak jeden hodně radosti a do života sílu.
    Tak tedy klidné svátky
    a žádné hádky,
    vždyť je to vánoční čas,
    přišel letos, přijde zas.
    :4: :4: :4:

• wolf
    wolf, 31.8.14 11:33:36  

Karle, chápu, že někteří lidé sní o tom, že nebudou jíst, aby ušetřili za jídlo. Ale proč by měl člověk nepít? Vždyť voda nic nestojí! Stačí bydlet blízko studánky!

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 5.2.15 05:51:42  

šlo o to to zkusit... když seš například na poušti, tak jak byl ježíš... taky tam žádnou vodu jistě neměl... :4:

• Acha
    Acha, 2.3.14 19:38:27  

Zdravím správce tothoto fóra a po přečtení všech komentářů chci vzkázat, že opravdu nepochopení rodiny bývá opravdu kamenem úrazu. Mám babičku, je jí 94 let a myslíte si, že pochopí, když nechci v neděli u ní na návštěvě králíka na smetaně. Člověk musí vymýšlet vytáčky a lhát, když nejde prostě říct maso nechci....tak se upejpáte a následuje přednáška že je to zdravé...když řeknu maso nejím, musím vysvětlovat proč a to je samozřejmě blbost. KDYŽ ŘEKNU ŽE NEMÁM HLAD, TAK TO NENÍ MOŽNÉ :15:
    Karle možná by do tohoto tématu bylo dobré uvést fakta o prospěšnosti řízené hladovky, není pochyb že např. rakovinné bujení i metastázy se zastavují a mizí pod hladovkou haha :1: Breusseova metoda už uzdravila mnoho lidí a při životě duchovním, kdy člověk nepracuje fyzicky u lopaty je vzhledem ke zdraví přísun jídla omezit. Ano souvisí to s se sluneční energií, které účinky po zimě budou cítit všichni, a stejně se budou smát. Nejde o to být breatharián na 100% jen cítit své tělo, jak k němu promlouvá. Mluvit o levelech je zde přehnané, myslet si, že je člověk nějak výš a Bohu blíže, ale co se týče alternativních směrů výživy to takto uvádi wikipedie, kdy je seřazen seznam podle toho, jak co postupně ubývá komu z jídelníčku pro přehled a pochopení. Nemám ráda vegetariány, vitariány a to z toho důvodu, že se mi nelíbí škatulkování a následná rivalita mezi tím kdo je lepší a výš. Já prostě nejsem ani to, ani to, nejím maso a basta... nejím to a ono a basta... mně to totiž nedělá dobře na tělo a do toho jak se cítím, si nenechám od nikoho mluvit. Ostatně je to moje zdraví a moje tělo, takže v tomto přeji masožroutům dobré chutnání, ale kvůli mne žádné zvíře na jatkách trpět nebude a nebudu to kupovat, ani stresovými a růstovými hormony své tělo zásobit. Já dokážu žít i bez utrpení někoho druhého. Zvířata jsou moji přátelé a vy? Vy jíte své přátele??? Pokud se Karle chováš tak, abys planetě a všemu živému nejméně škodil, palec nahoru a fandím ... Já to také zkusila a stále se k tomu vracím, protože přes léto mi RAW stačí a nejíst jsem vydrtžela 2 měsíce, váha klesla o 20kg síly bylo na skal lámání, pak se úbytek váhy sám zastaví. Tělo přesně ví a řekne si pokud jej posloucháte. No a těm, kdo nechápou, však oni to pochopí, až bude problém, pak různě informace shání, aby si svůj život zachránili... Karle nedejte se zviklat, vy sám dobře víte, co je pro vás dobré a jestli vás má rodina ráda, tak to pochopí a dopřeje vám klidu... Já od nich také musím odjíždět alespoň občas jedu na jednu nejmenovanou farmu, kde také maso nejí a jim je jedno, jak já žiju, berou mne takovou jaká jsem a tak to má být. Však vždy všichni co se mi smáli sami pak v nemocnici končí :1: :4: Jedna z největších závislostí je totiž ta na jídle a i v tomto je dobré být svobodným...
    Dobrý článek http://www.osud.biz/26-10-2012/1937/jiz-15-rokem-bez-jidla-bretharian-walter-omsa-rohrmoser
    http://www.youtube.com/watch?v=HdZw_cyHc-4

• Acha
      Acha, 2.3.14 19:39:55  

A ještě
      Henri Monfort - člověk, který 9 let žije nezávisle na jídle (hostem Jaroslava Duška!) HQ
      http://www.youtube.com/watch?v=v3xTPA8IipI

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 3.3.14 08:17:23  

Děkuji ti za obsáhlý příspěvek... ano s tím pochopením je to velmi těžké, i když už se to u nás v rodině srovnalo (asi po deseti letech)... momentálně jsem všežravec, ale maso nevyhledávám, tak jednou za čas si dám na chuť, jinak ho nepotřebuji vůbec... jsem převážně vegetariánem, ale ne striktně... pokud tělo něco chce, tak mu to neupírám... to by měla být cesta, po které se máme ubírat...

Osobně znám rozdíl mezi vepřovým, které je z obchodu a tím domácím... domácí má jinačí chuť, protože se o toho čuníka člověk líp stará, není ve stresu a tak... jinak králíka také nejím, mám podobnou zkušenost jako ty, každý týden u babičky na návštěvě králík po dobu asi 15let... to člověka opravdu odradí... :1:

Jelikož jezdím i docela často na čundry, tak i jako vegetarián jsem si sem tam dal špekáček. Oheň bez špekáčků si nějak nedokážu představit, ale to je můj blok. Vím, že kdybych chtěl, tak si opeču jen chleba a bude mi to taky stačit, ale není to ono... takže asi tak.

Každopádně něco z toho mi zůstalo, tedy to, že se nepotím, mám víc energie atd. Je tedy vidět, že tělo si ten proces pamatuje ještě dlouho potom. Poslední dobou se mi i upravil spánek, takže už ze mě není noční pták, ale normální člověk... ale to je spíše způsobeno tím, že nejsem ve stresu.

Co se týče řízené hladovky, tak tam spíš doporučím stránky http://www.pust.cz Nicméně chci upozornit, že půst jako takový je něco odlišného než žít z energie (z víry, že to jde). Osobně nejsem zastáncem Prány, ale pokud to někomu pomůže jako berlička, tak proč ne. Je to víra jako každá jiná a pokud je dostatečně silná a vyvěrá z naší podstaty (jsme o ni hluboce přesvědčeni), tak dokáže mnohé.

Co se týče snížení váhy, tak s tím souhlasím, tělo si samo určí svou mez, která se upraví sama. Zbydou jen svaly a žádné tuky, ale člověk musí stále něco dělat, aby ty svaly měl, jinak se ta váha sníží ještě více a je z tebe zdechlina a to doslova.

Škatulkování také nemám v lásce a i ten boj, kdo je lepší... každý má k tomu jiné důvody a jiné dispozice. Na jedné své přednášce jsem měl pár ze Svitav, kteří se pokoušejí o breathariánství, ale nejde jim to, skončili u jablek, dál už se nedostali. Chtějí sice, ale tělo nechce. Jsem zastáncem toho, že se to nemá lámat přes koleno, byť já jsem to takto "zlomil", ale jaké to mělo důsledky? Úplné vysílení a následný kolaps. A jít do takového rizika ... mno zvažte to sami. Až na to tělo i mysl bude připravené, tak nám dají vědět... Hlavně ta mysl musí být na to připravená, zbavit se bloků a strachů, které nás omezují.

Každopádně jít cestou půstu může být dobrá cesta. Minimálně v tom, že se organismus pročistí od všech nečistot. Tady však chci podotknout, že je potřeba hodně pít, aby se tělo pročistilo a zároveň, když budete hodně pít, tak nebudete mít takový hlad. Ono by v podstatě stačilo, když by člověk jedl jen zeleninové polívky po nějaký čas místo úplného půstu... ty nejsou tak náročné na trávení, jelikož neobsahují maso a zasytí víc (polívka grunt, maso špunt).

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 3.3.14 08:42:16  

Co se těch levelů týče, tak tam je to spíše pro názornost, aby si člověk udělal jakýs takýs obrázek o tom, jaká je vlastně cesta, ale co člověk, to jiná cesta... jak si se mohla dočíst v odkazu, jež je v záhlaví fóra, tak moje cesta je zcela odlišná od ostatních, proto si i ta a vy ostatní najděte svoji vlastní cestu, po které půjdete... to, co je možné u jednoho, nemusí být možné u druhého, každý máme jiné dispozice a předpoklady. Jak jsi psala, tak není důvodem dosáhnout 100% stavu, ale přiblížit se k tomu. Už to, že člověk přešel z masa na zeleninu považuju za úspěch, ne každý to dokáže a ne každý se vyrovná s rodinou a přáteli kolem...

Osobně mám za to, že při správném vedení (ať již učitelem, nebo knížkou, či vlastními sliami) lze dosáhnout mnohého... Někomu stačí jen to že to lze a ukázat mu hrubý postup, jiný to potřebuje polopatě a do podrobna vysvětlit. A i to nemusí být zárukou úspěchu, protože vše ostatní závisí na tom dotyčném, jak si to "přežvejká" ve své hlavě.

Současně s tímto (při přechodu na breathariánství) jsem také prováděl regeneraci buněk:
      http://mazil.zaridi.to/metafyzika/997-let-zivota/regenerace-bunek.html
      Zkusil jsem to a je docela možné, že třeba právě tohle bylo tím, co mě udrželo na živu. Nevím... Pobral jsem všemožné dostupné materiály a zkoušel kde co... až to nakonec vyšlo...

Osobně si nejsem jist, zda půst pomůže při zástavě rakoviny, ale na druhou stranu, pokud někdo bude silně věřit, že tím rakovinu omezí, tak se mu to povede. Kdysi na jedné univerzitě u nás prováděli pokus na dětech v nemocnici, které měli nevyléčitelné choroby. V podstatě jim namluvili, aby si představovali tu svoji chorobu jako mimozemšťany a v duchu se zavřenýma očima s nimi bojovali a stříleli je... Výsledek byl šokující, 75% z nich se vyléčilo. Takže jak je vidět i pouhá vizualizace dokáže mnohé. Takto si můžeme vizualizovat i potravu pro tělo. Když budeme hluboce přesvědčeni, že nám voda jako potrava pro tělo stačí, tak bude stačit.

Základem tedy tohoto všeho je vlastně jen obyčejná víra a záleží na nás, jak se s ní vypořádáme, jak ji budeme mít silnou. Jaké bloky odstraníme, jaké strachy potlačíme a jak se při tom budeme cítit. Vše by mělo být v souladu, takže pokud se někomu dělá z něčeho špatně, tak to je signál, že je někde něco špatně. Jak říkáš, člověk by se měl naučit svému tělu naslouchat.

• Acha
        Acha, 3.3.14 09:36:23  

Tak naprosto souhlasím že nic se nemá lámat přes koleno a v podstatě tento fenomén byl doložen vědecky asi jen u jogínů v Indii. V podstatě kdo se považuje za ryzího konzumenta prány u nás... tak nelze tomuto věřit...protože to není záležitost měsíce nebo půl roku... právě proto jsem užila termín "hladovka". V souvislosti s rakovinou, protože mi to užírá rodinu hledám... a nacházím. Možná je psyché to nejdůležitější a v mnoha případech pomáhá již vegetariánská strava, protože rakovinné buňky jsou vyživovány bílkovinami, které stahují z těla, takže pokud je tělu nedáváme, nádor prakticky vyhladoví a scvrkne. Další věc je že v pojmu maso jsou často zastoupeny i uzeniny, což je úplně špatně pro tělo. Takže maso se i dlouho tráví a tím v nemoci tělo zatěžujeme toxiny ze střeva. Prakticky skoro každý kdo zvítězil velmi výrazně maso omezil, protože mu ani nechutnalo a vegetariánem byl, aniž by to vlastně tušil :-) Naše babičky na tento druh choroby neumíraly, protože jedli čisté jídlo a střídmě, v pátek byl půst a maso jen v neděli :4:

Ta tvá regenerace buněk jak jsem koukala to bylo skutečně to co tě zřejmě drželo, je to ten psychický faktor, v podstatě velmi účelná meditace. Sama tento fenomén považuji za možný, ale jsou to opravdu světlé výjimky, nevěřím, že by to u nás někdo dokázal natrvalo, jen se snaží být asi zajímavými.

Jinak děkuji za upřímnou odpověď, která určitě někomu pomúže se v tomto tématu zorientovat a vybrat si jak říkáš svojí cestu dle své vůle, protože svobodný člověk je i šťastný a více odolný vůdči všem chorobám světa... :15: S tím špekáčkem bych si hlavu nelámala...člověk udělá v životě i horší věci ...hlavně nejez ty igelitový, co na klacku puknou a už je nenajdeš :1: :1: :1: Ještě jednou děkuji za tvůj vhled

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 3.3.14 09:51:12  

"Prakticky skoro každý kdo zvítězil velmi výrazně maso omezil, protože mu ani nechutnalo a vegetariánem byl, aniž by to vlastně tušil"

tak tohle jsem měl od malička... naši do mě museli ládovat maso heverem... :1: :1: :1: a souhlasím s tím, že kdysi na tom byli naši předci lépe... sice více starostí o hospodářství, ale zdravější životní styl...90% času na vzduchu, v souladu s přírodou (i babky kořenářky)...

špekáčky jsem omezil, jím je tak jednou za měsíc, či dva, podle nálady a chuti na ně... kupuji si je od Vocílky (v Bille), sice jsou bez špeku, ale chutnají báječně.

jinak děkuji za tvoji zpětnou vazbu... a rádo se stalo (ad vhled). :2: :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 4.3.14 14:59:47  

Klidně bych řekl babičce natvrdo a jasně...babi já na totok fakt nemám chut a nějak mi to ani neleze víš. Já si dám něco lehčího. .... Ale být jen na ovoci a nebo dokonce nejíst vůbec to už opravdu je trochu mimo...... :4:

• Acha
        Acha, 5.3.14 02:23:21  

Můj ty Bože :-) Viděl jsi film Babička ? To nejde :-) Staří lidé mají svůj život pod kontrolou a žijí v souladu s Bohem... Stářím unavené tělo přes to vstává brzo ráno za svítání, aby oběd přichystala včas, tak jak byla zvyklá že hospodář domů chodil. Jen taktickou výmluvou lze něčeho dosáhnout s ohledem na stav kdy není úplně OK. Je stará a pro ni je to zvyk, povinnost a potěšení z práce. No zkusila jsem a ty její oči zklamáním se na mne dívaly a za projev neúcty a povýšení babička si tyto věci bere... Skoro 100let, tak nežli srdce její zraňovat, drobný ústupek udělám a 2 lžíce omáčky bez řečí sním, neboť ze své touhy to nedělám, tak trestána snad nikým nebudu a moje duše možná pohorší si, ale neublížím jí. Říkám jí to pokaždé, ale ona ve svém stáří si již nepamatuje :-) a tak pro dobro v rodině se takto zachovám, bych nedělala zbytečné sváry...Ona tu už dlouho nebude a problémů jiných člověk jinde si nadělá. To sám v stáru pochopíš, že jak síly ubývají, budeš mít touhu ukázat, že ještě něco dokážeš. Jinak mamince to řeknu, ta jer ještě mladá sedmdesátnice :-D ta to ještě vnímá, sic se jí to nelíbilo a různé ksichtíky byly, ale zvykla si a občas se mnou něco vege spase :-D ))) Není třeba být v tomto fanatikem jdoucím "přes mrtvoly " ...No co kdyby opustila třeba po naší neshodě tělo a já nechci již žádných křivd se dopouštět na ní, aby duše její odejít v pokoji mohla :-)

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 7.3.14 14:02:20  

vlice pěkně vysvětleno... :4:

• Acha
            Acha, 8.3.14 23:30:36  

Tak velí láska k bližnímu a úcta k moudrému stáří :4: Nikdo z nás neví, jací budeme my...

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 24.3.14 07:12:54  

Já jsem zase diabetik a taky mne babička cpala furt sladkým a já řekl že to nechci a ok... Sice jím vše ale jak na něco nechci tak to nechci a přes to vlak nejede... to není neslušné. Babičku máme oba rádi (já i Ty) ale přece nebudu měnit své zvyky ne? neslušně se nechovám. Já sice nejsem vege a jím cokoliv ale taky nemusím ty králíky atd.....

• Acha
                Acha, 24.3.14 07:35:12  

Tak copak o to, ona to ve svých 94 letech občas i pochopí, ale má horší dny, kdy to zapomene a mluví se mnou jako s někým jiným.... Tak já už to lámat nebudu a pořád dokola mne to už nebaví vysvětlovat, tak jsem ten koho potřebuje a je klid :15: Je to jako byl jeden film, jak mladá dívka po autonehodě měla pořád stejný den a co zažila, tak to do rána zase zapomněla :15: :15: :15: Zvyky neměním, jen to vydržím na návštěvě, které zas tak časté nejsou... no já cukrovku nemám, tu by pochopila :4:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 24.3.14 07:54:04  

50x a stále poprvé... :4:

• Acha
                    Acha, 24.3.14 07:59:26  

jj :1:

• sence.of.life.is
      sence.of.life.is, 29.4.14 19:39:39  

Cenzura?

• 872014
      872014, 10.7.14 12:01:39  

Vypadá to, že tvoje babička má ve zvyku se přežírat, když musí mít podle ní člověk trvale hlad, to je v České republice normální. A vypadá to, že za zdravé jídlo považuje takové, které ji chutná, to je také v České republice normální, proto máme prvenství v rakovině tlustého střeva.
      Divím se, že se babička při svém životním stylu dožila tak vysokého věku. Ale ono je to hodně o genetické výbavě. Tvoje babička má dobré geny.

Jsou geny, které dokáži předcházet nemocem. Lidé s dobrou genetickou výbavou mohou kouřit jak fabrika, chlastat atd a přesto jsou v pohodě.
      Naopak člověk s chudou genetickou výbavou, nebo dokonce s genetickýma chybama, žije krátce, ač se snaží žít zdravě.

Každopádně ty jsi přesně opačný extrém -- jíš příliš málo. Člověk možná přežije 2 měsíce hladovění, ale tělo nefunguje tak dobře.

Na druhé straně musím dát plně za pravdu, že člověk s rakovinou by měl hladovět.
      Nádor roste tehdy, když má živiny. A ty živiny musíme sníst.
      Člověk s rakovinou si může zásadním způsobem prodloužit život hladověním.

Avšak člověku, který rakovinu nemá, přílišné hladovění škodí.

• Falkon.Nightsdale
        Falkon.Nightsdale, 10.7.14 18:58:52  

"(...)lověk s rakovinou by měl hladovět.Nádor roste tehdy, když má živiny."

Tenhle bludný názor už zabil řadu lidí... :10:
        Nádor si svoji energii vezme klidně rozkladem svalové hmoty, na jeho růst hladovění nemá nejmenší vliv.

Na co vliv má, to je oslabení organismu - ten pak nemusí vydržet zátěž, jakou představuje chemoterapie a ozařování...

• wolf
          wolf, 31.8.14 10:57:55  

Za socializmu čekal člověk na léčbu rakoviny třeba 3 měsíce, protože nebylo v nemocnici lůžko a už bylo, tak se lékaři další měsíc dohadovali, jak léčit. Tak mi řekni, tak může nemocný zbrznit čas během neléčeného období?

• Falkon.Nightsdale
            Falkon.Nightsdale, 31.8.14 14:02:06  

Není jak "zbrzdit čas"...
            Je nutné si uvědomit, že rakovinu tvoří buňky, kterým se "rozbil" program pro regeneraci (a je otázkou, zda natolik, že je "zapnutý" permanentně, nebo jen na chvíli a pak se "vypne"), ale pořád jsou to vlastní buňky toho člověka, tj. imunitní systém je sám od sebe nerozpozná jako hrozbu a ostatní systémy to také rozlišovat nebudou a i s ohledem na skutečnost, že regenerace je prioritou, tak budou rakovině pumpovat bonusovou energii za všech okolností...

• PRALINKA007007
    PRALINKA007007, 16.2.14 15:29:16  

:1: :1: :1: :1: :1: Hihihih...ze vzduchu prej..hihih...já su živa ze smííííchu!muhehéééé♪☼♪ :1: :1: :1: :4: :13: :15: :15:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 24.3.14 07:13:42  

Smích je fajn ale jíst musíš ne? :13: :4:

• Nella
    Nella, 24.12.13 09:32:57  

Hezký a klidný Štědrý den přeje všem Nelluna :4:

• PRALINKA007007
      PRALINKA007007, 16.2.14 15:29:51  

:1: :1: :1: Todéééé,tady to koukáám.... jede fessst!hihihih♪♪♪ššmikho :1: :1: :1: :4: :15: :15:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 24.12.13 05:47:11  

Pěkný Šdědrý den,
    ať pod stromečkem máte dárky jen,
    ať vás hezky u srdce hřejí,
    a do Nového roku stěstí, zdraví přeji

• vivat.debetch
    vivat.debetch, 13.12.13 15:33:13  

Jakýsi člověk se snažil naučit svého osla nežrat. Postupně mu dával stále menší a menší dávky sena. A málem by se mu to podařilo, kdyby osel, zrovna když se naučil nežrat vůbec, nepošel.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 13.12.13 20:30:55  

tohle už jsem od někoho slyšel, jako vtip :4: :15:

• vivat.debetch
        vivat.debetch, 13.12.13 22:42:02  

já myslím že to je z nějaké Bible nebo tak...

• Doriee
      Doriee, 2.2.14 22:26:20  

Nejsou to Příběhy pro potěchu duše od Bruna Ferrera?

• Cho
      Cho, 6.8.14 13:40:03  

To je příběh moudrého Nasredina...
      Možná už v Jeho dobách tu byli lidé, kteří básnili o otm jak nebudou nic jíst...
      Inu Nasredinův osel se o to také pokusil...

• e.vick.a
    e.vick.a, 23.11.13 09:22:57  

Kdyby to tak šlo

• Tenzing
    Tenzing, 13.11.13 23:53:47  

zejtra budu mít pečenou kočku, před týdnem jsem ji vzal polenem, měla to hnedle za sebou, pak jsem ji naložil na tejden do mojí speciální marinády, mnam to si pošmáknu, až se mi budou boule za ušima dělat :13: :13: :13:

• Nella
      Nella, 14.11.13 04:33:16  

:11: :12:

• jmsw
      jmsw, 23.1.14 20:15:23  

Tohle je ale nesmysl :1: Jednou jsme se pokoušeli zabít starého kocoura, kterému už selhalo všechno, co jen šlo. Nástrojem byla řeznická sekera a protože ženský chtěly, aby nebyla nikde krev, tak tupou stranou. Po hodině zápolení na řeznickém špalku přišla na řadu ta ostrá strana...
      Kočka má opravdu devět životů a zamordovat ji, i když je už v podstatě mrtvá, je docela dřina, pokud ji chceš brát nějakým polínkem :4:

• Purea
        Purea, 11.11.14 21:41:37  

To jsi opravdu udelal, chudak kocourek :8:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 9.11.13 10:08:42  

Toto fórum dám přečíst mojemu psovi.... jeho spotřeba krmení je neskutečná :4: :1:
    A nyní vážně - můj názor je ten že je to celé hovadina... Pokud by to bylo tak jednoduché tak nemusíme nakupovat, miliony firem krachují a mi jsme živí jen ze vzduchu.... asi tak :4:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 9.11.13 19:28:18  

jednoduché to není ta cesta trvá několik let a jen blázen se může domnívat, že se to dá udělat z placu... důležitá je především psychika a pak podpora rodiny a přátel kolem, minimálně taková, že tě nebudou zrazovat a ponechají tomu volný průběh... ostatně už jsi jistě slyšel o fruktariánech (jedí pouze ovoce) tohle je jen přestup na něco vyššího... breathariánství je zatím nejvyšší prokázaný level, kterého lze dosáhnout

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 9.11.13 21:51:46  

u mne jsou všechno magoři...nejsem konzervativní ale proč bych se měl stravovat jen ovocem? Nebo dokonce jít do dalšího levelu...dá li se to tak nazvat.
        Jinak já jsem od 6 let diabetik já jíst musím tak jako tak ale i pokud je člověk zdráv jako řepa je to blbost....

• Falkon.Nightsdale
        Falkon.Nightsdale, 10.11.13 10:17:15  

Ta cesta trvá několik let a na konci je smrt...

Breathariánství jako takové je celkově podvod, lapačka na důvěřivé a naivní lidi, co "neví co se životem" a hledají nějakou zvláštnost, na kterou by se upnuli a stali se z šedých myší něčím vyjímečným..

Lidský organismus funguje na poměrně jednoduchém principu nízkoteplotního spalování kdy potrava je přeměněna na zásobní látky a ty následně v tkáních spáleny pomocí kyslíku - potrava je jediný důvod, proč je třeba dýchat, pročež jako "vážná ironie" existuje i Deathariánská Církev Svatého Slintáčka, která jako allternativu propaguje nedýchání..

Jinak co se týče vitariánů, tak jejich životní dráha je také extrémně krátká, protože narozdíl od veganů nepoužívají podpůrnou chemii. Nejpozději do 10 let od zahájení vitariánství dojdou jejich tělu některé stopové látky a tak do 20 let se začnou objevovat první závažnější zdravotní potíže...

Na straně druhé: tím že se nedožijí důchodu, tak zbyde více peněz na důchody a lékařskou péči masotariánů (ti žijí nejdéle)

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 10.11.13 12:49:51  

jj máš pravdu...Můj názor je takový že jíst se má vše a s mírou...nepřejídat ale ani nějak neomezovat...různí vegani a drahtariáni a jiní pošuci jsou jen banda týpků co jsou zralí na Chocholouška a chtějí se odlišit. :4:

• Nella
            Nella, 13.11.13 04:22:01  

To nemůžeš vědět :5:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 14.11.13 19:28:04  

to vím na 100% :4:

• Nella
                Nella, 14.11.13 20:09:01  

Tak nato se podívám :7:

• herbertboss
            herbertboss, 14.11.13 17:12:52  

omezený

• LuTX.11.2010
              LuTX.11.2010, 15.11.13 18:50:35  

Ne, musím pryč .... :1: :1:
              Tady nejsme v Indii, tradice a prostředí není důležité? Podpora rodiny ..... Jistá výchova v našem prostředí od narození, v naší kulturní sféře ....

Kdo je tu omezený? Herberte?

• herbertboss
                herbertboss, 16.11.13 12:18:45  

?

různí vegani a drahtariáni a jiní pošuci jsou jen banda týpků co jsou zralí na Chocholouška a chtějí se odlišit.

• herbertboss
                herbertboss, 16.11.13 12:19:54  

nevím k čemu je ta věta cos napsal drahý lutixy

• jozef.podhorsky
          jozef.podhorsky, 22.11.13 12:51:38  

Ale až do smrti sa cítia dobre a to je dôležité! Umrieť treba zdravý a v pohode, inak si smrť vlastne ani neužiješ:-))))

• jozef.podhorsky
        jozef.podhorsky, 22.11.13 12:43:10  

Plne s tebou súhlasím, napríklad vysoko výživným vzduchom je zmes 59% dusíka, 21% vodíka, 9% oxidu uhličitého, 7% metánu a 4% kyslíka, samozrejme plus mínus nejaké to percento toho ktorého plynu.

• wolf
          wolf, 31.8.14 11:29:32  

9% oxidu uhličitého -- to by ses udusil ty idiote!!!!!

• wolf
        wolf, 31.8.14 11:28:30  

To nemůžeš vůbec srovnávat!

V přírodě je spousta zvířat, které jí pouze ovoce.
        Avšak není žádné zvíře, které by drželo celoživotní hladovku!

• panMikimauz
      panMikimauz, 10.11.13 08:16:04  

já jím psi

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.11.13 12:50:17  

Přijed tady k nám...tu běhá vořechů na volno až je to nehezké :4:

• Gr0ovy
        Gr0ovy, 24.1.14 01:18:11  

tak ještě že ne psy ;)