Svědkové Jehovovi

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Alam (2019-12-08 20:38:56)abuka (2019-12-08 20:10:43)sirStanley (2019-12-08 18:47:55)m.argo (2019-12-08 16:28:54)rose66 (2019-12-08 10:49:02)DalkoT23 (2019-12-07 12:09:55)slavidan (2019-11-26 14:43:41)a.l.tereza (2019-11-24 03:13:18)rudla (2019-11-20 08:28:35)Bergamp (2019-11-16 20:23:38)9marie04 (2019-11-16 18:44:41)Green (2019-10-31 20:36:47)radiac (2019-05-27 19:19:00)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-05-05 13:35:01)Divobyj (2019-04-28 21:53:59)paravan (2019-03-28 23:19:01)poko (2019-01-30 09:28:17)chenrezig777 (2019-01-01 22:27:24)ab.ba (2019-01-01 12:43:45)harodd (2019-01-01 09:40:08)tank (2018-12-21 00:35:42)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2018-12-08 20:10:37)java (2018-12-05 03:37:18)
Svědkové Jehovovi
Založeno: 29. 9. 2013 | Příspěvků: 265 162 | Členů: 43
Správci: abuka (hlavní), m.argo

Oficiální stránky:
https://www.jw.org/cs/

Prosíme žádné odkazy na stránky odpadlíků.

Čemu svědkové Jehovovi věří?
https://www.jw.org/finder?wtlocale=B&docid=502015242&srcid=share
15 otázek a stručných odpovědí

Nová Strážná věž přináší sérii článků na téma smrti a vzkříšení.
https://www.jw.org/finder?wtlocale=B&docid=2019164&srcid=share

(Kolosanům 4:6)
Ať jsou vaše slova vždy laskavá, ochucená solí, abyste věděli, jak každému odpovědět.
(1. Petra 3:15)
Mějte v srdci posvátnou úctu ke Kristu jako Pánu a buďte vždy připravení obhájit svou naději před každým, kdo se vás ptá, jaké pro ni máte důvody, ale dělejte to s mírností a hlubokou úctou.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• abuka
    abuka, 8.12.19 16:55:17  

Boží rozsudky – varuje Bůh lidi dostatečně?

https://www.jw.org/finder?wtlocale=B&docid=2019601&srcid=share

Z článku:
    Z těchto příkladů je vidět, že Jehova vždycky dával lidem dostatek času, aby na jeho varování zareagovali. (5. Mojž. 32:4) Proč to dělal? Apoštol Petr vysvětlil, že Jehova „netouží, aby byl někdo zahuben, ale touží, aby všichni dosáhli pokání“. (2. Petra 3:9) Bohu na těch lidech záleželo. Chtěl, aby svých skutků litovali a udělali potřebné změny dřív, než vykoná svůj rozsudek. (Iz. 48:17, 18; Řím. 2:4)

• m.argo
    m.argo, 8.12.19 16:28:18  

Přečetla jsem:

https://www.novinky.cz/diskuze/40305708

Jestli je něco takového vůbec možné? Že by lidi ztratili veškerý cit a úctu k mrtvým? :7:

• abuka
      abuka, 8.12.19 20:09:56  

Jedno ze znamení blížícího se konce, o kterém mluvil Ježíš:
      (Matouš 24:12)
      A protože vzroste špatnost, láska většiny lidí ochladne.

a:
      Tou špatností je zde myšlena neúcta k Božím zákonům.
      Snad nejvíc mě dostalo, jak důsledně dodržovali "den Páně".

• gombur
    gombur, 8.12.19 13:04:39  

dobrý den, Armageddon zatím stále v nedohlednu, konec hlášení a nashledanou :2:

• m.argo
      m.argo, 8.12.19 13:30:31  

Děkujeme. :6:

• rose66
    rose66, 8.12.19 10:49:01  

http://deliandiver.org/2007/12/pohansky-puvod-vanoc.html

• abuka
    abuka, 8.12.19 10:46:44  

PetrHovado, 8.12.19 10:28:43
    Dal jsem to proto, že pronásledovaní nejsou jen SJ, ale i ostatní a i víc než SJ. A taková věc ale na JW nikdy nezazní.

a:
    Jsi na omylu.
    M.argo sem dávala článek o pronásledování křesťanů v různých částech světa. Nikdo na to nereagoval, tedy kromě visitorovy poměrně hloupé reakce, že pronásledování čínských katolíků ze strany úřadů je něco jiného než pronásledování SJ v Rusku.

• rose66
    rose66, 8.12.19 10:34:05  

Уголовное преследование Валерия отразилось на здоровье его тещи: из-за беспокойств и переживаний у нее обострилась язвенная болезнь. Она волнуется и не знает, чего ждать от будущего. Брат тоже в недоумении. На его глазах из грубого и вспыльчивого человека Валерий превратился в мирного христианина, за что же его преследовать?
    https://jw-russia.org/prisoners/slashchev.html

• rose66
    rose66, 8.12.19 10:20:45  

Skoro rok v chladku a teď nosí na sobě sledovací zařízení:

5 декабря 2019 года судья Нефтекумского районного суда Олег Куц освободил верующих из-под стражи в зале суда. Всем троим назначена мера пресечения в виде запрета определенных действий. Они провели в СИЗО без малого год.

О смягчении меры пресечения походатайствовал сам следователь УФСБ по Ставропольскому краю А. Астахов, который расследует «преступное» вероисповедание молодых людей. По его словам, теперь верующие не смогут воспрепятствовать следствию, поскольку бóльшая часть необходимых следственных действий завершена.

Теперь Акопов, Султанов и Самсонов смогут жить дома и даже работать, однако им придется носить на себе специальные датчики, фиксирующие их передвижения. Им запрещено пользоваться почтой, телефоном и Интернетом, общаться со свидетелями по делу и менять место жительства.

Уголовное дело в отношении троих нефтекумцев — лишь одно из 116 дел, возбужденных против мирных верующих по всей России. В результате этих религиозных гонений 8 человек уже получили реальные сроки, другим назначены крупные штрафы. Оправданы трое верующих.
    https://jw-russia.org/news/19120614-1455.html

• m.argo
      m.argo, 8.12.19 16:13:51  

5. prosince 2019 soudce Okresního soudu v Neftekumském Oleg Kuts propustil věřící z vazby v soudní síni. Všichni tři dostali preventivní opatření ve formě zákazu určitých akcí. Strávili téměř rok ve vězení.

Vyšetřovatel ředitelství FSB pro území Stavropolu A. Astakhov, který vyšetřuje „trestné“ náboženství mladých lidí, požádal o zmírnění preventivního opatření. Podle něj nyní věřící nebudou moci bránit vyšetřování, protože většina nezbytných vyšetřovacích akcí byla dokončena.

Nyní Akopov, Sultanov a Samsonov budou moci žít doma a dokonce i pracovat, ale budou muset nosit speciální senzory, které zaznamenávají jejich pohyby. Je zakázáno používat poštu, telefon a internet, komunikovat se svědky v případě a měnit místo pobytu.

Trestní řízení proti třem Neftekumcům je pouze jedním z 116 případů zahájených proti pokojným věřícím v celém Rusku. Výsledkem těchto náboženských perzekucí je, že 8 lidí již dostalo skutečné podmínky, jiní dostali vysoké pokuty. Tři věřící jsou ospravedlněni.

• m.argo
        m.argo, 8.12.19 16:14:25  

Je zakázáno používat poštu, telefon a internet, komunikovat se svědky v případě a měnit místo pobytu. :7: :7: :7:

• rose66
    rose66, 8.12.19 09:59:02  

Saturn jako nejkrutější Buh:
    https://www.google.com/search?safe=active&client=tablet-android-samsung&sxsrf=ACYBGNR2ZybaRuE8a32cPqbLNQXC2um7vw%3A1575792922864&ei=GrHsXYOrNMHfwQLh_5-4AQ&q=yotube+pohansky+puvod+vanoc&oq=yotube+pohansky+puvod+vanoc&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.3..35i304i39.2054268.2058737..2060269...0.0..0.231.1492.0j9j1......0....1.........30i10j35i39.qt-OQINAyF4#imgrc=MgjuqABRN_rqCM:

• rose66
    rose66, 8.12.19 09:14:11  

Nasili i na ženách! Policie uz postupuje jako šílení zoufalci!

Суд принял решение 4 декабря 2019 года, не уведомив никого из родственников. Удалось выяснить, что мужчины пока что в изоляторе временного содержания, а в середине декабря их должны перевести в СИЗО №1 УФСИН по Липецкой области. Дело ведет Я. В. Якушев, следователь УФСБ России по Липецкой области.

Липецкая область стала 49-м регионом России, где преследуют верующих. 2 декабря 2019 года в региональном центре прошли минимум 7 обысков. Ворвавшись в одно из жилищ, сотрудники ФСБ сбили с ног хозяйку квартиры, при этом она получила травму головы, пришлось вызывать скорую помощь. Присутствовавшим в квартире мужчинам надели наручники и заставили лечь на пол.

К полуночи верующих из разных мест свозили на 5-часовой допрос в отдел ФСБ. 41-летний Артур Нетреба, 57-летний Виктор Бачурин и 58-летний Александр Костров были арестованы.

https://jw-russia.org/news/19120515-1449.html

• m.argo
      m.argo, 8.12.19 09:35:58  

Soud rozhodl 4. prosince 2019, aniž by oznámil některého z příbuzných. Bylo možné zjistit, že muži jsou stále v dočasném zadržovacím středisku, a v polovině prosince by měli být převezeni do vězení č. 1 Federální vězeňské služby v lipetské oblasti. Případ je veden Y. V. Yakushevem, vyšetřovatelem FSB Ruska v oblasti Lipetsk.

Lipetsk se stal 49. regionem Ruska, kde jsou věřící pronásledováni. 2. prosince 2019 bylo v regionálním centru provedeno nejméně 7 prohlídek. Když vtrhli do jednoho z obydlí, srazili důstojníci FSB majitelku bytu, zatímco byla zraněná v hlavě a musela zavolat sanitku. Mužům byla nasazena pouta a byli nuceni ležet na podlaze.

O půlnoci byli věřící z různých míst převezeni na oddělení FSB na 5hodinový výslech. Byl zatčen 41letý Arthur Netreba, 57letý Viktor Bachurin a 58letý Alexander Kostrov.

• m.argo
        m.argo, 8.12.19 09:36:30  

Na Divokém východě... :8:

• rose66
          rose66, 8.12.19 09:58:32  

Dík za překlad od společného příbuzného.

• m.argo
            m.argo, 8.12.19 13:55:01  

:15:

• rose66
    rose66, 8.12.19 09:09:34  

В Пензе прокурор запросил Владимиру Алушкину 7 лет реальной тюрьмы! Надзорный орган пренебрег мнением ООН по данному делу.

Názor OSN Rusko nezajímá:
    https://www.jw-russia.org/news/19120515-1450.html

• m.argo
      m.argo, 8.12.19 09:39:57  

Jeho obvinění:
      podle šetření se podílel na bohoslužbách, které jsou interpretovány jako účast na činnosti extremistické organizace (s odkazem na rozhodnutí Nejvyššího soudu Ruské federace o likvidaci všech 396 registrovaných organizací svědků Jehovových)

Kolik asi let dostane v Ruskui vrah nebo terorista, když za pokojnou bohoslužbu je sedm let? :6:

• rose66
        rose66, 8.12.19 10:03:20  

Vražda je míň bez terorismus, to nechapes?
        Terorismem je narušena státní bezpečnost! Nebude si nikdo zpívat o Jehovovi, jinak je napadnou teroristi!

• rose66
    rose66, 8.12.19 09:02:18  

Почти полгода томятся в СИЗО мирные калужане. Как действовала ФСБ против заведомо невинных людей? Что было подброшено под кровать 15-летней Даше Махнёвой? Сколько вооруженных силовиков в масках были брошены против 87-летней Ольги Верёвкиной? О происходящем в Калуге — 5-минутное видео.

https://www.jw-russia.org/news/19120615-1456.html

• rose66
      rose66, 8.12.19 09:10:11  

Ženy si poplacou...

• m.argo
      m.argo, 8.12.19 09:20:05  

Br, to je fakt hrozné. Zajímavý postřeh z videa: Do domů pokojných lidí vráží ozbrojení zakuklenci, jednají s nimi jako s nebezpečnými zločinci, nasazují jim pouta a neštítí se ani podvrhnout "usvědčující" materiály. Nebo ozbrojenci proti 87leté babičce. A říkají, že bojují proti extrémismu. Kdo je tady vlastně extrémista? :8:

Bratra dají do vazby a tři dny nedostane najíst. Prý kdyby si mohl vzít něco s sebou... Neuvěřitelné.

• m.argo
        m.argo, 8.12.19 09:29:36  

Nevšimla jsem si, že pod videem je text, tak dodatečně a přes překladač:

26. června 2019 v Kalugě byly masové prohlídky prováděny v domovech pokojných věřících. Dva Jehovovi svědkové, Roman Machnev a Dmitrij Kuzin, byli zatčeni jednoduše kvůli svému náboženství.

Roman Machnev, který se obrátil na video odkaz z vazebního centra, říká: „Soud preventivní opatření proti mně dostatečně nezohlednil. Nebyl žádný důkaz, že bych musel být zadržen. “

Jeho manželka Anna Makhneva si vzpomíná: „Na ulici jsem slyšela hluk. Po odchodu jsem viděla dva maskované lidi na nádvoří domu. Vzala jsem klíče k bráně a otevřela dveře. Několik dalších stálo na prahu. Vyšla dcera, byla naboso a položili ji vedle mě na dlažební desky ve dvoře. Pršelo. Požádala jsem o svolení oblékat dítě. Řekl: „Později.“

Anton Omelchenko, právník Romana Machneva: „Věřící, Roman Machnev, dostal pouta, přestože nevykazoval žádný odpor a nijak se neprojevil.“

Současně se do bytu Dmitrije a Světlany Kuzinové vloupala další skupina bezpečnostních úředníků. Světlana Kuzina zažila toto: „Byla jsem tady v této místnosti, doma, zalévám květiny. A slyšela jsem, jak manžel otevírá dveře pomocí svých klíčů. A jdu ven a je tu spousta lidí. Můj manžel byl sražen, když vešel, zjevně byl sražen na dlaždici lícem dolů. Jeho ruce byly spoutány zezadu. “

Další skupina ozbrojených policistů vtrhla do domu 87leté Olgy Verevkiny. Říká: „Celý tým maskovaných militantů. Rozsudek nebyl prokázán. Říkají: „Vstaň!“ Odpovídám: „Nemůžu, jsem slabá.“ Měla jsem tlak 200 na 115.

Podle věřících mu byly během prohlídek podstrčeny publikace z Federálního seznamu extremistických materiálů a byla porušována jejich práva. Manželka Romana Machneva, Anna, říká: „Slyšela jsem Dashu, jak křičí:„ Nebylo to v mém pokoji, že se to tady děje, vysvětli mi! Daria Makhneva, dcera Romana a Svetlany, říká: „Právě toho dne odpoledne jsem vysávala pod postelí, nic tam nebylo.“

"Nikdo se nám nepředstavil, nebyly nám předloženy žádné dokumenty." Naše prohlídka začala v 21 hodin a trvala asi do půl čtvrté ráno, “říká Svetlana Kuzina.

Olga Verevkina: "Takže militanti vtrhli do kamufláže, jako je tato, pro staré, slabé lidi - to mě ohromuje!"

Anton Omelchenko: „Pokud naši důstojníci činní v trestním řízení, aby přišli ke staré ženě, shromáždili dav, nasadili masky, vzali si s sebou zbraně, co zbabělci jsou! Tito lidé říkají, že ve skutečnosti bojují proti extremismu. “

Po prohlídkách byli Roman Machnev a Dmitrij Kuzin převezeni do budovy FSB. „Když byl otec vzat pryč, jediné, co jsem mu do ucha dokázala říci, bylo, že jsem na jeho výdrž hrdá,“ řekla Daria Makhneva. Měla jsem strach. “

Anna Makhneva: „Román, když byl přiveden do budovy FSB, byl připoután k baterii v nějaké technické místnosti, a tak tomu bylo až do rána, dokud nebyl povolán k výslechu.“

• m.argo
          m.argo, 8.12.19 09:32:45  

Za zmínku stojí, že před několika hodinami byla během prohlídek povolána Romanovi Machnevovi sanitka. "Roman onemocněl, říká jeho žena." Dasha začal křičet. Důstojníci FSB zavolali sanitku, dorazila dostatečně rychle. Dali mu lék, po nějaké době se Roman cítil lépe. Byl zadržen 26., nakrmili ho až 29.! “

Anton Omelchenko: „Roman Machnev nebyl krmen tři dny. Řekli: „No, tak měl možnost jíst, co si s sebou přinesl.“ Zajímavá pozice. Podal jsem stížnost na různých odděleních. “

28. června, dva dny po zatčení, okresní soud v Kalugě poslal do vězení Romana Machnava a Dmitrije Kuzina.

Sergey Makhnev: „Nikdy jsem nevyžadoval náboženskou nenávist. Naopak, vždy povzbuzován k lásce a dobrým skutkům. Ale nyní budeme pokračovat v boji, podáme kasační odvolání.“ Jeho dcera, Daria, říká: „Doufám, že lidé pochopí, že můj táta za nic nenese vinu, a není zločinec. Doufám proto, že se s ním brzy setkáme a budeme zase spolu. “

Věřící nesouhlasí s obviněním a hodlají usilovat o spravedlnost.

Svetlana Kuzina: „Nevím, jestli to dokážeme. Ale jsem odhodlaná bojovat až do konce, abych pomohla svému manželovi a podpořila ho. “ Anna Makhneva: „Opravdu doufám, že zvítězí zdravý rozum, a ti, kteří jsou u moci, konečně pochopí, že nepředstavujeme žádnou hrozbu pro společnost a ještě více pro stát.“

• rose66
            rose66, 8.12.19 10:00:29  

Jsou smesni, kdyby to nebylo tak kruté....

• rose66
            rose66, 8.12.19 10:04:11  

Hlavně ta babička je zjevná hrozba. Nemohla ani vstát!!!!

• rose66
    rose66, 8.12.19 08:59:48  

Его жена, Анна Махнёва, вспоминает: «Я услышала шум на улице. Выйдя, увидела во дворе дома двух человек в масках. Я взяла ключи от калитки, открыла двери. На пороге стояли еще несколько человек. Вышла дочь, она была босиком, и ее поставили рядом со мной на тротуарную плитку во дворе. Моросил дождь. Я попросила разрешения обуться ребенку. Он сказал: „Позже“».

https://www.jw-russia.org/news/19120615-1456.html

• m.argo
    m.argo, 7.12.19 12:32:45  

Všimla jsem si, že PetrHovado dal na Versus článek o pronásledování v Číně. Mrkla jsem se na ty stránky
    https://www.hlas-mucedniku.cz/archiv.php?id=cina
    a už jen titulky mi připomínají zprávy o našich bratrech z Ruska. Vastně je to jako přes kopírák. Doufám, že aspoň se svými bratry soucítíte a nepodezíráte je z nekalé činnosti, buřičství nebo neposlušnosti zákona, a asi byste jim neradili, aby přijali postoje souhlasné se státní mocí. Možná byste ty zprávy ani neoznačili za vyplačkávání. No, to je dobře. Zkuste se taky takhle podívat na svědky Jehovovy. Nebo to z nějakého důvodu nejde?

Taky tam píšete, že ostatní křesťané jsou na tom ve světě hůř než svědkové Jehovovi. No, pokud jste jejich vzorkem, tak možná v tom, že dokážou soucítit jen se svými, kdežto svědkům Jehovovým se vychechtávají. Mě by tedy opravdu nikdy nenapadlo se např. k těmto zprávám z Číny stavět tak jako vy ke kauze SJ v Rusku, je mi proti mysli každé bezpráví, ať se týká kohokoli.

Promiňte, že se tady tak vypovídávám ze svých pocitů, ale musela jsem, přemýšlím o tom už dlouhou dobu.

• PetrHovado
      PetrHovado, 7.12.19 13:13:36  

Proto jsem to tam sdílel, že to je jak přes kopírák o SJ v Rusku.
      Hlas mučedníků píše o všech denominacích, našel jsem tam i něco o SJ.

• m.argo
        m.argo, 7.12.19 13:34:31  

Jasně, já vím. Mě jen znepokojuje rozdílný pohled na SJ a ostatní. Z toho až mrazí, co všechno tu už padlo na konto SJ v Rusku.

• m.argo
        m.argo, 7.12.19 14:27:16  

Dole je takové hezké motto:

Pamatujte na vězně, jako byste byli uvězněni s nimi; pamatujte na ty, kdo trpí, vždyť i vás může potkat utrpení. (Židům 13,3)

• rose66
          rose66, 8.12.19 10:08:31  

Na versu uz se tomu posmívaji....
          svůj k svemu....

• m.argo
            m.argo, 8.12.19 16:01:59  

Jo, přečetla jsem si. Mají můj nejhlubší soucit. Denně se rvát s mentálním hendikepem je asi strašné. :8: Když je čtu, už se náboženskému pronásledování kdekoli na světě nedivím - v každé společnosti se zřejmě takoví najdou. Kdybych nevěděla, že účelem těch jejich řečí je, aby se mi udělalo špatně, tak bych napsala, že se mi z nich udělalo špatně. :12:

• m.argo
    m.argo, 7.12.19 10:22:52  

Tradice pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů

Štědrý večer naši předci považovali za nejmagičtější večer v roce. Věřili, že působení přírodních živlů je mnohem silnější než jindy, a proto je využívali pro své věštění. Svou budoucnost se tak například dovídali z pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů. Každá lodička přitom nesla rozsvícenou svíčku a podle jejího chování se předpovídalo.

https://www.novinky.cz/vanoce/clanek/tradice-pousteni-lodicek-ze-skorapek-vlasskych-orechu-40302386?dop-ab-variant=0&seq-no=5&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null