Ostrov, kde přání myšlenkou je k mání

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
promenlivynick (2016-12-01 20:17:53)Jarunkakorunka1 (2016-12-01 20:10:48)Marieta (2016-11-29 23:06:11)Mimiane (2016-11-04 23:19:04)Cho (2016-10-11 06:10:52)chenrezig777 (2015-12-13 23:18:42)ezilifreda (2015-11-24 19:36:30)Erika (2015-03-08 20:34:20)crazy.summer (2015-01-30 09:48:57)zapadlova.jana (2014-12-04 17:31:45)Nycthys (2014-11-11 13:16:38)ewy (2014-04-30 21:04:53)Hermit (2014-02-02 19:25:36)Indianska (2013-11-23 00:06:27)tarnes (2013-10-07 09:44:58)
Ostrov, kde přání myšlenkou je k mání
Založeno: 27. 9. 2013 | Příspěvků: 2 640 | Členů: 15
Správci: promenlivynick (hlavní), Mimiane, Marieta

Vždy když někde zanikne místo kde jste si něco mohli přát, nutně se jinde takové místo vynoří. Život má totiž fantazii.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• promenlivynick
    promenlivynick, 28.11.16 18:31:40  

opřený zády o strom pozoruji jak uvnitř tiše sněží.

• Marieta
      Marieta, 29.11.16 23:06:10  

Dnes sněžilo i venku nejen uvnitř. ...ale ten strom bez listí mne pořád fascinuje. Má trochu ulámaný větve, asi už to má za sebou a na jaře nevyraší listí. Vidím ho jako ruku vztaženou k nebi.... mám deprese já nebo on?

• promenlivynick
        promenlivynick, 30.11.16 21:33:34  

třeba je namalovaný ? Pak by stačilo ho vybarvit pastelkou.
        ..............
        ano, i tady sněží už venku. Jestli já jsem to nevypustil ?!
        hm, nebudu se za to vinit. To samo.

• Jarunkakorunka1
          Jarunkakorunka1, 1.12.16 20:10:48  

to ne samo. To sněžím já. Zachtělo se mi rozprostřít se vůkol.

Teď ale nevím - sněžím? Nemá správně být "sním"? Jsem totiž žrout.

• Jarunkakorunka1
    Jarunkakorunka1, 2.11.16 11:03:46  

Nezaschl.
    Tak ale to je zajímavá myšlenka: co se stane s nevyzvednutým vzkazem? Když je vzkaz vzkázán, ale adresát o něm neví?

Protože třeba když kvete jabloň a květ nenavštíví včela s tou svojí chlupatou prdelkou, tak květ se scvrkne a zaschne. Udělá sice parádu, ale pak ... ... pak nic. Nula.

Takže - co udělá vzkaz?

• savvana
      savvana, 2.11.16 19:39:53  

..uzraje..? :4:

• Mimiane
        Mimiane, 3.11.16 00:01:54  

No jo, ono se řekne uzraje,jenže bez té pomyslné včeličky to nějak nepůjde. Potvora si lítá kolem a človíček ji obdivuje, přitom furt čeká a čeká, je smutnej, opuštěnej a pak si na ni sáhne. Nevím jestli ho bolí víc to žihadlo, nebo to že včelka umírá, ale je fakt, že ho to dožene k počítači aby se svěřil. No a co zjistí?..Jasně vidí tam vzkaz a otevře ho, uzrátej tak akorát ;-).. pochutná si tedy a svět je zase růžovej..:-)

• promenlivynick
      promenlivynick, 2.11.16 23:51:25  

vzkaz se vzkazí.
      Něco jako pokažená zpráva.. :4:

• Mimiane
        Mimiane, 3.11.16 00:19:56  

Nebo možná vykvasí a pak se z něj stane zaručeně zdravá zpráva.;-)

• savvana
          savvana, 3.11.16 15:19:08  

*Anóbrž*mléčné kvašení jest zdravé.. :4:

• promenlivynick
          promenlivynick, 3.11.16 15:53:38  

a já myslel zdravé pití .. :4:

• Mimiane
            Mimiane, 4.11.16 23:18:24  

..jasně, du si dolejt :4:

• Jarunkakorunka1
          Jarunkakorunka1, 4.11.16 14:33:29  

Jóóó! vzkaz - burčák.

• Marieta
      Marieta, 6.11.16 17:47:04  

No tohle? :7:

• Jarunkakorunka1
    Jarunkakorunka1, 28.10.16 13:17:10  

Na majáku jsem instalovala časový spínač. Ať se rozsvěcuje jen když je tma. Ve dne netřeba svítit.

Taky jsem u paty majáku vysela letničky. Takovou tu květinovou směs, ať je maják pestrý. Ať barevně hýří.

• rybka
      rybka, 29.10.16 19:46:00  

šetřit se musí..připomíná mi to takovou pěknou básničku J.R. Picka:
      jenom beznadějný kripl
      zapne to, co jiný vypl

• Jarunkakorunka1
        Jarunkakorunka1, 30.10.16 21:48:05  

k zapnutí užije knoflíky,
        které nazývá čudlíky.

• Marieta
      Marieta, 1.11.16 08:30:40  

Ano, ano, moudré činy. Budu si za svitu měsíce a majáku prohlížet barevné letničky.... ale co to? Všude je jen barevné listí! :8:

• Marieta
    Marieta, 20.10.16 18:21:41  

Haloooo, je tu někdo? Nebo se nacházím na pustém ostrově???? :7:

• promenlivynick
      promenlivynick, 22.10.16 13:25:06  

pustý ostrov?
      půjdu po obědě na procházku a jsem zvědav.
      Čas od času je třeba opustit dům - chýši .

• Marieta
        Marieta, 22.10.16 17:20:54  

Asi jsem tě propásla. Šla jsem na procházku až odpoledne, takže už jsi byl asi zase v chýši. Příště si na tebe dám větší pozor.

• promenlivynick
          promenlivynick, 25.10.16 23:29:52  

uvidíš li chlapa stát na pravém ukazováku levé ruky s nohama kynoucíma nebi budu to já.
          Připojíš li se, budeme hledat smysl.

• Marieta
            Marieta, 1.11.16 08:28:14  

Pořád se rozhlížím, ale něco tak bizarního jsem nezahlédla.

• Jarunkakorunka1
            Jarunkakorunka1, 2.11.16 11:00:20  

to bych teda chtěla vidět, kynuté nohy. Obložím ti je mandlema a rozinkama. Nezapomeň, proces kynutí urychlíš občasným promísením. Jen ať se ti při tom mísení nohy nezasukují. Nezakluntají, tak jsme říkali v dávných časech dětství. Vlasy se nám kluntaly.

• Jarunkakorunka1
      Jarunkakorunka1, 24.10.16 13:22:59  

Já tu jsem, byla jsem na WC. Koukala jsem se tím srdíčkovým výřezem ve dveřích a viděla jsem tě kolemjdoucí. Jenže jsem se rozhodla umožnit ti být diskrétní. Poskytla jsem ti příležitost projevit takt a nekomentovat mou činnost.

• Marieta
        Marieta, 26.10.16 18:11:33  

:1: Ano, v tomhle jsem diskrétní a nekomentuji. Bylo dobře, že jsi se zdržela komentářů, měla bych dojem, že na mě ..... :4:

• Marieta
    Marieta, 2.10.16 11:19:09  

Zurčení potoka, ptačí zpěv a vůně květin. Ležím na trávě a sluneční paprsky mne lechtají na očních víčkách. Houpající se větve stromů si pohrávají se světlem a stínem. Je mi dobře! Všude klid a mír! Zvu vás na tuhle lázeň pro nervy. Jak se cítíte?

• Jarunkakorunka1
      Jarunkakorunka1, 5.10.16 16:37:08  

Ohlížím se po svém ohništi. Zatím je tiché.
      Zdá se, že co nevidět budu zakoušet blaho jeho plynového ševelení a při pohledu na jeho luzný vzhled si budu říkat,... ne ne, já budu přímo volat: Ach, jak jsem šťastná, milý kotle, že tě mám! Jak jsem šTastná, že spaluješ plyn vydobytý z nitra země, kde tento vznikal po miliony let! Díky vám, milé obří prapřesličky a praplavuně!
      Jak milé je teplo linoucí se od radiátoru! Ano, jsem si vědoma, že je to především tvoje zásluha, bílý smaltovaný krasavče! Buď zdráv, bohatýre Imrgase! Kéž tě jen zpovzdálí provází vlídná péče Ševelova, ta bytost osudem určená jako tvůj výživový poradce, životní trenér a občas i lékař! Ó díky, ó díky, ó díky!

Následuje hluboká poklona Imrgasovi.
      :1: :15:

• promenlivynick
        promenlivynick, 6.10.16 18:31:28  

smrkám. z očí mi tečou slzy a kýchám. Rozhlížím se zda od někud nekráčí jaruščin Imrgase, ale na horizontu je Imrvére prázdno.
        Půjdu domluvit svým třem bezejmenným kotlům a jednomu krbu otevřenému a jednomu zavřenému.
        V životě je to prostě tak.
        Napřed musí jeden ( míněno člověk, osoba, já, ty) kmitat.
        Pak teprve mohou kmitat molekuly.
        Jdu vyhnat ze své mysli absolutní nulu, protože tam, sákryš, asi nic nekmitá..

• Marieta
          Marieta, 7.10.16 16:38:04  

Ó, já se mám. Bez kmitání mé osoby se mohu vyhřívat u teploučka vytvořeného kmitáním molekul. Ovšem je pravda, že ke kmitání osob, jejichž energie je využitá k rozkmitávání molekul, musím kmitat i já, abych vyrobila pokrmy, které jim tu energii dodají. Jestli tomu někdo z vás nerozumí, tak si z toho nic nedělejte, já to taky nechápu. Myslím, že je na to nějaká teorie o zachování energie od Einsteina, ale úplně si tím jistá taky nejsem. V mysli mám totiž absolutní nulu, kterou mi dnes přivodila migréna, kterou jsem se snažila přeprat panadolem. S migrénou odešel i mozek. :8:

• promenlivynick
            promenlivynick, 8.10.16 08:58:51  

asi myslíš
            E=Mlask*c na druhou ..
            ....
            Musím upřesnit svůj příspěvek a vznést dotaz.
            upřesňuji :I mé tři bezejmenné kotle jsou plynové.
            Dotaz: jak to děláš ( že ve světě práce a podnikání jak kdysi říkaly zakázaná rádia) něco funguje bez tvého kmitání ?

...
            mimochodem, na migrénu platí jedině spánek.

• Marieta
              Marieta, 13.10.16 01:27:51  

- měla jsem na mysli jakési E= , ale netuším, jak to funguje...

- tvoje plynové kotle fungují bez lidského kmitání, ten náš na dřevo zahřívá hned několikrát prací a pak svým teplem

- mám na to lidi, ale aby kmitali, musím kmitat nejdřív já. Někdy si připadám, že kmitám pořád jen já a jindy, že kmitat nemusím a kmitají všichni kolem, možná je to dělba práce?

- asi to nebyla migréna, poněvadž jsem se z toho nevyspala, jenže pak mě chytla depka a já celý den spala. Prostě jsem si udělala neděli. ....a pomohlo to! :13:

• Marieta
        Marieta, 7.10.16 16:39:12  

Ať žijí plavuně! ...i po smrti. Amen.

• Jarunkakorunka1
    Jarunkakorunka1, 15.9.16 20:48:58  

šmarjá, málem se mi sem nepodařilo přihlásit. Až napotřetí jsem trefila heslo...

Koukáte na úplněk? Teda, přesněji řečeno, dneska je to skoroúplněk, ale to nevadí. Já jen, jestli jste viděli Měsíčňana. Já jo, protože jsem, když vyšel Měsíc, hupsla na louku k lesu, tedy, pravda, trochu jsem se bála tmy, ale stálo to za to. On ten Měsíčňan jel domů na Měsíc, na bicyklu stvořeném ze světla. Jel na tom bicyklíku vzhůru k Měsíci po stříbrné niti, spojnici Země a Měsíce. Měl křídla, jako se malují andělům, velká, mával s nimi, aby kolo jelo, a tím na Zemi dělal vítr. Větřík. Jak to vím? No přece proto, že foukalo od něj, stromy se nakláněly a vypadaly při tom spokojeně. Stříbrný vítr.

Nevím, kdy Měsíčňan vyrazil ze Země, dnes je ještě na cestě a dorazí domů až zítra při úplňku. Ze Země na Měsíc je to totiž přece jenom dálka a navíc do kopce. Zítra vjede bránou, co ji jistě znáte a na Měsíci běžně vidíte. Ta s románskou klenbou. to není jen hra stínů, to je vstup do Měsíce. Však se koukněte.

Měsíčňan má na Zemi služby: dává třpyt vodě, vůni květinám, ševelení listům na stromech. A další, jenže za zády mi zvučí tátova televizní Ordinace a ta všechno přehluší. Navíc pozemskými slovy popsat nepozemské? Těžký úkol.

• Marieta
      Marieta, 16.9.16 17:44:46  

Jela jsem včera z práce domů z kopce a objevil se přímo přede mnou. Usmíval se od ucha k uchu. Kdo ví, co mi dnes poví. Půjdu z tanečků potmě domů do kopce, hledívá na mne zleva a myslí si: "Neříkám nic, ale na moje slova dojde!"

• 666999
      666999, 17.9.16 22:38:09  

Úžasné.
      Možná až se přestaneš předvádět a budeš krapet míň impetuósní zde bude živo.
      Díky tobě je to tady jako v hrobě.

• Marieta
        Marieta, 18.9.16 00:19:05  

Přispěj svojí trochou do mlýna.

• Jarunkakorunka1
        Jarunkakorunka1, 26.9.16 17:57:16  

a že tě můj příspěvek z toho hrobu vytáhl? Čo se stalo, že tě tak rozrušil? Klidně zase usni, mátoho.

• promenlivynick
      promenlivynick, 30.9.16 19:37:52  

víc takových příspěvků.
      Poslední dobou se mi zdá že jsem jako výrobce hřebíků v knize 4 západy slunce :
      Jsem na dně studny a vysoko nade mnou přelétají zlatí ptáci.
      ............
      jako by vysychal zdroj poezie a lidé byli tvrdší než kamení. JIstě je to jen můj dojem na který je nejlepší ne li štika nadívaná švestkami, tak třeba se dobře vyspat..

• Marieta
        Marieta, 2.10.16 11:14:18  

...to je pravda. Lidi už se nechtějí dojímat a to je velká škoda. Když čtu nějakou poezii, je to jako bych slyšela krásný koncert.

• Jarunkakorunka1
    Jarunkakorunka1, 24.8.16 18:47:17  

Ahoooooooooooj!

Ahoooj!

Ahooj!

Ahoj!

Hoj!

Oj!

J!

!

No co, zkouším ozvěnu.

Hééééj, ozvěnoooo!

Ozvěno, ozvěno, věno!

Ozvěna se bude vdávat. Shání se po věnu.

• Marieta
      Marieta, 27.8.16 00:07:28  

Blahopřeju....přeju.....ju! :1:

• promenlivynick
      promenlivynick, 27.8.16 18:08:38  

věnuji ozvěně zemi OZ. Snad nebude čaroděj ze smaragdového města nic namítat .. možná je to i jeho paní ? Křestním Věna ..

• Marieta
        Marieta, 14.9.16 19:51:31  

Já se jdu uklidnit do země AZ. To je říše fantazie - literatura od A do Zet.

• promenlivynick
          promenlivynick, 15.9.16 14:33:54  

skvělá volba.
          Já se právě uklidňuji v zemi Keykera střídaje vlny moře s vlnami bílého a rudého vína..
          .............

• Marieta
            Marieta, 16.9.16 17:42:15  

....tiše závidím a v duchu tě vidím na vinobraní a dala bych si s chutí burčák ze Znovína.

• Marieta
    Marieta, 20.8.16 23:05:54  

Chtělo by to přestupný den každý měsíc nejen v únoru jednou za 4 roky. Dávali bychom si tu sraz, seděli na břehu, koukali na moře, zpívali i zívali a dobře by nám bylo a dobře by se nám spalo. :6:

• promenlivynick
      promenlivynick, 21.8.16 07:58:29  

chce to obrátit přístup a honit se 29 února .
      ..............
      Nebo nechodit na vínko s chronosem ale s kairosem ..

• Marieta
        Marieta, 22.8.16 23:08:45  

Nechme 29. únor spát, však on se včas probudí, aby nám dopřál pohodu nebo honičku podle našeho naturelu.

Teď mám schůzku s kairosem a místo vínka požívám slivovici. Syn mi poradil na ty moje žaludeční problémy 3 pořádné panáky a tak to zkouším.
        .....výsledek? Kašlu na chronose a bratřím se s kairosem ....no jen koukni na můj čas. :6: