World of Tanks

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítačové a mobilní hry
quashak (2018-10-21 09:27:33)Khelgar (2018-10-11 01:37:38)Divobyj (2018-10-06 21:02:31)Paia (2018-10-05 20:37:13)Ludwig.Mies.van.der.Rohe (2018-09-29 13:25:08)Flowerpunkt (2018-07-24 13:40:07)zakletyprdvlucerne (2018-06-08 18:14:26)deserteagle14 (2018-03-01 10:53:25)plachej.d (2017-11-23 09:04:25)Longnose190 (2017-09-29 08:01:13)Smrtka_gt (2017-02-18 12:49:07)DDFBustyTank (2016-10-17 14:50:11)
World of Tanks
Založeno: 26. 9. 2013 | Příspěvků: 2 093 | Členů: 12
Správci: quashak (hlavní)

Povídání o Wotku.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Khelgar
    Khelgar, 5.10.18 20:29:13  

a víte kolik chyb WG opraví v dalším update? žádnou.

• Divobyj
    Divobyj, 25.7.18 00:08:50  

Ale jo,i když to už nějaký ten růček nehraju,rád vzpomínám na boje o "hlínu" na světové mapě.Byli jsme snaživí a občas i dobří. :2:

• PRALINKA007007
      PRALINKA007007, 16.8.18 16:20:59  

:4: :4: ⚽⚽⚽ :15: :15: :15: ♫♪♪o-léééééé :1: :1: :1:

• Divobyj
        Divobyj, 17.8.18 22:22:59  

Bez snahy a píle si k hlíně ani nečuchneš :1:

• Ludwig.Mies.van.der.Rohe
      Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 29.9.18 13:24:43  

Jakej klan?

• Divobyj
        Divobyj, 29.9.18 23:20:02  

POINT

• Flowerpunkt
    Flowerpunkt, 15.5.18 11:31:59  

Hrajete někdo ten Frontline mod? Celkem zábavný mód, dojem kazí fakt, že to může hrát kdokoliv (hlavně i ti co 8 tier zdaleka ještě nemají) a podle toho to vypadá. Ale na vydělávání nejlepší momentálně nejlepší věc ve hře.

• Paia
      Paia, 15.5.18 13:57:35  

no, hrál jsem to párkrát, leč jen s těma zapůjčenýma dvěma, bo max mám 5. tier a na 6. půjdu, až budu mít elitní komplet všechno od 2 do 5, ale pokaždý v mínusu i při výhře, za 3 FL sto táců...

• Flowerpunkt
        Flowerpunkt, 15.5.18 14:57:15  

Hm, trochu mě zarazilo co píšeš o těch nízkých tierech.

Proč chceš mít elitní všechno komplet od 2 do 5? To je podle mě ztráta času. Na těchto tierech se nic nenaučíš, jsou nevyzpytatelné a chaotické, protože tam právě jezdí převážně nováčci nebo naopak příliš zkušení hráči co si na nich honí staty. To je tak na rozkoukání.

Primárně se chceš přece dostat na tier 6 tank střední/těžký tank (ideálně ruský) a teprve od tohoto bodu se začít hru skutečně učit. Skutečný tanky pak začínají na tieru 8.

• Paia
          Paia, 15.5.18 15:52:00  

ne, už nechci rychle na 8...
          sic jsem tak začal a hrál to tak dle obecnejch návodů před 2 lety asi 3 měsíce, leč na 5. už pro mě bylo dost problémů přežít a urvat nějakou dmg, takže někdy po těch akcích s fotbalem a Mark 1 jsem to pauznul, taky proto, že od 0.9.17 už mi to nezvládal komp (snižování průměrný fps pod 20)

pak jsem začal s Blitzem (první měsíc na mobilu, kde mi to nešlo ani ovládat, od prvního dne spuštění na Steamu hraju jen na PC) a tam právě tímhle stylem plošně tiery po patrech a velmi mi to vyhovuje, hotovo vše od 1 do 5 a i některý kousky v 6, vydělávám kredity i bez PÚ

od 1.0 mi to kupodivu komp zase zvládá stejně svižně jako kdysi 0.9.12 s průměrem 35 fps, takže jsem to zase začal hrávat a rozjel jsem i ostatní národy od 1., některý už mám hotovo 3. (kde je málo vozů), jinde jsem v půlce 2. (kde jich je hodně) a že jsem za ten rok a něco vycvičenej z blitzu, jde mi to někdy i o dost líp i na 4. a 5., kde mám po jednom kusu u našich a u ruskejch, ale i tak cejtim, že 5. je na dlouho pro mě zatím maximum a děsně nadávám na nýmandy, co se se 120 bitvama na kontě plácaj mezi 5. a 6., neuměj řídít, neuměj mířit, neuměj se schovávat - takový by povinně měli mít limity minimálního počtu úspěšnejch bitev (s výkonem, ne odstáto v afk) pro postup na vyšší tier a ne, že jim je dovoleno si po 1 bitvě koupit osmičkovej tank

vždyť jakej má smysl, že se někdo dohrabe v jedný či dvou lajnách na 10. tier, aby pak začínal buď s 4000+ bitvama znova od prvního? (nebo třeba jen s 800 bitvama, ale o 20 tis Kč chudší?)

proč jít rychle nahoru bez perků na posádkách a bez znalosti map a bejt tam jen žrádlem pro psy a navíc na tom ještě prodělávat kredity?

myslím si, že celá ta hysterie kolem rychlýho postupu na vysoký tiery, to celý je velmi vydařenej marketingovej tah od WG a ukrutná spousta lidí jim to sežrala i s navijákem

můj cíl je vyexpit si všechny základní vozidla ve všech stromech hezky po patrech, i kdybych to měl dělat celejch 15 let, co mi zbejvaj do důchodu (pokud nebudou zvedat hranici), hra to umožňuje a co je dovolený, není zakázaný...

• Flowerpunkt
            Flowerpunkt, 16.5.18 09:23:33  

Doporučuji ti video od zrzouna, který udělal celou sérii a postup základními tiery, je tam spousta výborných postřehů a rad pro nováčky.

https://www.youtube.com/watch?v=i0NQdkv7Vio&t=248s

Je to samozřejmě každého věc jak si tu hru hraje, ale to co děláš ty jde proti logice této hry.

Tvoje teorie s nízkými tiery nemůže nikdy fungovat a je to i vidět na tvých výsledcích.

Nízké tiery jsou prostě dost o náhodě, děla jsou nepřesná, každý víceméně prostřeluje každého, takže nějáké učení se weakspotů, pokročilejší taktiky jako úhlování, správné pozice tanků, to všechno se tady prostě nemáš šanci naučit. Fakt ne.

Jakmile se dostaneš na vyšší tiery budeš se muset stejně učit všechno odznova, protože jak jsem psal - ty se hrajou prostě jinak. Nízké tiery to je chaotické nevyzpytatelné hraní.

Expit si posádku na nízkých tierech je taky sebevražda. Budeš to dělat roky. Na tieru 6 ti stačí dát dvě penetrující rány a budeš mít víc expů na bitvu než máš teď. A netvrď mi, že v šestkách nedáš dvě rány. Tier 6 je pořád relativně jednoduchý na hraní a naučíš se tam většinu věcí, co budeš potřebovat dále ve hře.

Navíc sis rozjel českou linii, narovinu - není dobrá pro nováčky, je pro ostřílené hráče. Jako nováček se chceš naučit s přístupným tankem, který má pancíř co ti něco odpustí (typicky KV-1s třeba). Tohle je sebevražda, která se zákonitě projeví na tvých výsledcích.

Ber to jen jako dobře míněné rady.

• Khelgar
      Khelgar, 20.5.18 14:40:29  

co jsem to párkrát zkusil, tak to bylo dobře hratelný, kurvily to akorát artyny

• quashak
      quashak, 5.6.18 09:07:01  

jo, po víkendech jsem to hrál (jestli se nepletu, tak už to skončilo). Docela mě to bavilo, problém byli právě ti hráči, co měli jen ty dva erární tanky (plus možná nějaký jeden, dva svoje), protože jak furt čekali na respawn, tak člověk najednou zjistil, že je v tom sektoru sám nebo skoro sám... :11:
      Ale klidně tam ten mód mohli nechat nastálo...

• zakletyprdvlucerne
        zakletyprdvlucerne, 5.6.18 21:18:53  

:8: jo, bylo to dobré, ale stálo to za prd. :8:

• Flowerpunkt
        Flowerpunkt, 24.7.18 13:40:06  

Mohl sis aspoň víc nafarmit :13:

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 7.6.18 17:49:45  

Sračka, podle mě.

• Flowerpunkt
        Flowerpunkt, 24.7.18 13:39:43  

Dalo se tam aspoň něco vydělat.

• solliny
    solliny, 25.4.18 23:19:33  

Nevíte někdo proč nejde v četě aby měl kazdej hráč jinej tiera a de to jen když si vemem stejný

• zakletyprdvlucerne
      zakletyprdvlucerne, 26.4.18 01:09:14  

:5: toho jsem si nikdy nevšiml. Musím se na to soustředit.

• Paia
      Paia, 26.4.18 09:55:13  

dřív to šlo, teď už to nejde, to aby v T6-7 bitvách nebyly T1-2 stroje...

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 27.4.18 22:06:20  

Protože přesně právě proto.

• Pauleo
      Pauleo, 28.4.18 17:42:40  

Je to tak, a je to tak dobře podle mě. Taky nejde aby byla v četě víc jak jedna arta co vím.

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 23.4.18 10:38:38  

Prde, jak jsem ti psal dříve. Na rady od podprůměrných hráčů zapomeň. Takoví ti neporadí nic, co by ti pomohlo v progresu ve hře. Typicky třeba tady Paia. Podle jeho slov vyloženě podprůměrný hráč a takový by prostě neměl, NEMĚL, udělovat rady ohledně hraní WoT.

To je základ.

• zakletyprdvlucerne
      zakletyprdvlucerne, 23.4.18 10:57:29  

Ludwo, pořád mám na paměti cos mě radil, ale spoustu věcí ve hře asi neovlivním. Třeba to, že bývám nalosován vícekrát do hry, kde jsou silné tiery a já se můžu i posrat a je mě to prd platné. Když jsem mrknul na tvé os.hodnocení, tak mě spadla čelist. Musím to hrát jen tak obyčejně, protože na to nemám inteligenci.

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 23.4.18 11:00:44  

O jaké inteligenci to hovoříš? Tu hru může hrát i opice. A když seš nalosovanej jako potrava, tak si všimni, že i nepřítel má stejně kanonnenfuter jako seš ty. Soustřeď se primárně na tyhle chudáky. Prohra nevadí, když zahraješ dobře. Nejseš kapela, abys furt vyhrával. Ty máš prostě špatnej přístup ke hře, no.

• zakletyprdvlucerne
          zakletyprdvlucerne, 23.4.18 11:02:26  

do prdele, musím se nad sebou fakt zamyslet. Nechci to hrát furt na pitchu.

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 24.4.18 14:41:48  

Musíš změnit přístup. Zkus si najít nějaká videa na youtube, ale tam bude plno balastu. Uč se, uč se, uč se.

• zakletyprdvlucerne
              zakletyprdvlucerne, 24.4.18 21:10:43  

:9: čumím na to a bohužel, nevím co s tím.

• Pauleo
                Pauleo, 1.5.18 16:49:23  

Tak se na ně koukáš špatně, další možnost je sledovat jak hrají stejnou třídu nebo podobné stroje dobří hráči během bitvy nebo po tvé smrti v bitvě, akorát musíš správně rozlišit kdo je a není dobrý hráč, což je někdy problém. Tam se vyvaruješ toho, že na Youtube častokrát najdeš od každého jen to nejlepší co zahrál, jen ne běžnou bitvu.

• quashak
          quashak, 5.6.18 09:11:01  

"Nejseš kapela, abys furt vyhrával."
          :1: :1: :1:

• zakletyprdvlucerne
    zakletyprdvlucerne, 18.4.18 12:03:58  

:7: nikdy se to nenaučím hrát. Do prdele...do hajzlu. :8:

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 18.4.18 13:40:19  

Change your attitude.

Completely.

• zakletyprdvlucerne
        zakletyprdvlucerne, 18.4.18 16:41:06  

:8: nevím jak. Zkouším se schovávat, zkouším útočit, bráním, žádám o pomoc při útoku, každý na to sere, jediný debil, který na to nesere jsem asi jen já, protože pokud někdo volá o pomoc, jedu tam. :8: Včera jsem s Matildou hrál celkem dobře, ale nakonec jsem zůstal stejně sám proti 5 šuldům. Podařilo se mě je vystřílet, takže jsem měl 7 zabitých tanků, ale to je jen kapka v moři. Nevím jak mám změnit přístup, abych se odpoutal ode dna. Ludwo, ani tvé rady mě nepomohly. Mám spoustu ocenění jako třeba Kamarád v bitvě a pod, ale můj známý hraje jen nízké tiery a ocěnění nemá zdaleka tolik jako já, ale jeho osobní hodnocení je o 1000 bodů lepší. Zkrátka na to nestačím inteligenčně. :7:

• Pauleo
          Pauleo, 21.4.18 14:36:19  

Tak to nehraj a dělej něco jiného, v tomhle ti nikdo nepomůže. Tahle hra je především o tom se naučit určitá pravidla co si v jaké situaci (mapa, úrovně tanků na bojišti, složení tanků a hráčů, především tvůj tank) můžeš dovolit a co ne. Je mnoho her, kdy si někdo málo zkušený zažádá o pomoc a jede na smrt, pak se toho nesmíš chytit.

• zakletyprdvlucerne
            zakletyprdvlucerne, 21.4.18 16:50:51  

:1: ok, díky za radu, ale budu to hrát dál. Nebudu jako ty, superhrdina, budu jen takový normální troškař. :1:

• Pauleo
              Pauleo, 21.4.18 17:18:26  

Tak ty tady tvrdíš že na to nemáš :-))), tady to skoro vypadá, že ti to přináší víc neštěstí než užitku :-D.

• quashak
                quashak, 5.6.18 09:12:42  

třeba je masochista... :15:

• zakletyprdvlucerne
              zakletyprdvlucerne, 21.4.18 17:45:33  

:8: jasně, někdy jsem zklamaný a nasraný. Nasraný bývám, když mě to nalosuje 7x z deseti her do dolní části tieru. Tedy, že mám třeba 6ku a jsou tam tiery 8, takže moje šance je dost malá, hlavně když je tam víc poláků, kteří většinou jebou hru. Ale nestěžuju si na tuto hru jako na zábavu. :1:

• Paia
        Paia, 21.4.18 21:04:47  

to je u tebe takovej problém používat češtinu???

• Paia
      Paia, 21.4.18 21:04:04  

chceš se to naučit?

tak zapomeň na nějakej rychlej postup jednou až třema lajnama nahoru (každej ho sice provozuje a každýho kolem sebe do toho nutí, ale není to pro všechny, jen pro opravdový borce nebo resetlý účty)
      prodej nebo schovej vyšší tiery od IV včetně a věnuj se I-III, vyexpi si do elity hezky postivě bez volnejch xp všechny I (ty jsou jen jeden od každýho náhroda), pak všechny II všech národů, pak všechny III všech národů a tak dále - nekupuj ale vždy nový a nový posádky, používej ty, co už máš!
      stačí ti mít v jednu chvíli 1 max 2 tanky každýho národa, ani není potřeba mít naráz všechny národy, je zbytečný mít v garáži 10 a víc tanků... zelitněnej tank prostě prodej a kup sousední (bez posádky) atd.

blbý je jen to, že expit tanky I-III je několikanásobně rychlejší než expit posádky, když jí přeškolím za stříbro na 75%, tak jí zvednu sotva na 78% a tank je už elitní, takže na dalším jí přeškolím zase jen na 75% a tak furt dokola...

protože se mi to osvědčilo v Blitzu, začal jsem tenhle systém provozovat i ve velkým WoT, kde jsem s velkejma problémama došel rychlým lajnovým způsobem v ČSSR a SSSR k V. tieru a stálo to tam za vyližprdel, takže teď jedu tenhle patrovej postup a nemůžu si ho vynachválit, má to jednu obrovskou výhodu - kredity přibejvaj neuvěřitelně rychle!

• zakletyprdvlucerne
        zakletyprdvlucerne, 21.4.18 23:59:00  

:6: napsal jsi to pěkně. Ale problém je ve mně. Mám přes 35 tisíc her, začal jsem s malýma tierama, jel jsem až na desátý, kde jsem měl IS-4. Mám teď asi 15 tanků, jinak jsem všechno prodal. Asi mám blbou povahu a hraju to fakt jako samaritán. :1:

• Paia
          Paia, 22.4.18 00:41:14  

to asi fakt je

v Blitzu mám 6862 s WR těsně nad 50% a ve velkým jen 4307 s WR těsně pod 50%

můj cíl nejsou kdovíjaký fialový statistiky, můj cíl je mít zelitněný všechny dostupný vozidla a užívat si zábavu a pořádně si zanadávat na ty vopičáky, co se tam motaj...

• zakletyprdvlucerne
            zakletyprdvlucerne, 22.4.18 01:15:32  

:1: jo, mám to stejně. Hlavní je zábava.

• Pauleo
              Pauleo, 22.4.18 13:14:35  

Asi tak, tak vidíš, že to není tak tragický. Já si třeba včera po dlouhé době udělal radost a pořídil po dlouhém rozhodování, co jsem ho vždy zavrhl, SU-100M1. A ač vím, že ta linie byla před nějakou dobou kompletně přepracována, tak mě překvapilo, že to není vůbec špatná mašinka, jen jsem ho pamatoval s trochu jinými parametry (teď celkem lenoch, i palba o něco pomalejší), což mě ale neodradilo, přeškolil jsem dobrou posádku ze SU-85 kde bylo jak maskování, zářivka, i profík (ne že by to bylo nějak znát) a je to překvapivě hratelné, přijde mi, že mi sedí víc jak ta SU-152 linie :-).

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 23.4.18 10:41:10  

Ale ty se nebavíš, každý druhý týden pláčeš, že to stojí za hovno. Já si zábavu představuju jinak teda...

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 23.4.18 10:40:23  

No úžasný. Takže ty seš podprůměrnej hráč, který si sice hru užívá, ale svým nehraním ji kazíd minimálně dalším 14, maximálně až 29 hráčům. Ale rozhodně víš, že si chceš zanadávat na opičáky, co se tam všude motají, pročež ty sám seš jedním z nich. A samozřejmě chceš mít elitní všechny tanky...

• Pauleo
          Pauleo, 22.4.18 13:17:50  

To jsem ti chtěl taky napsat, že jde o to, zda si hru užíváš, či ne. Já se včera taky na poslední chvíli rozjel otočit převrácenýho skauta, málem mě to stálo život, on než nabral akceleraci, tak ho stejně zaplácla arta do země, a mě se jen tak tak nic nestalo.

• zakletyprdvlucerne
            zakletyprdvlucerne, 22.4.18 16:40:43  

:8: takže se mám na pomoc druhým vykašlat? Jenže já mám dojem, že je třeba každého spoluhráče.

• Pauleo
              Pauleo, 22.4.18 16:51:46  

To jsem nenapsal, asi to měly být dva odstavce, první věta a pak až zbytek. Já taky rád pomáháám vždy když jen můžu. Častokrát to ale nejde, protože je vidět už dopředu jistá smrt pro oba, častokrát tam anni nestačíš dojet, pak to samozřejmě přehodnnotím a snažím se zachovat pro bitvu jako celek.

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 23.4.18 10:57:58  

Tak abych nebyl konstruktivní.

1. Ne, na malých tierech se nenaučíš hrát velké tiery. Dohled, palebná síla, maskování. Nic ti to nedá. Seznámí tě to s hrou, tak maximálně. Tiery číslo 5 a 6 jsou základ. Jenže ti tam chybí podstatná věc.

2. Vyexpit posádku je samozřejmě nutnost, ale nikoli pro základní skill, tedy ovládání tanku, ale pro skilly sekundární, kde je třeba vědět, k jakému tanku směřuješ jako ke konečnému a k čemu ten tank slouží. Univerzálními skilly pro každý tank, vč. artyny, je minimálně žárovka na veliteli. Pak už každý typ tanku vyžaduje jiné skilly/perky a ty opravdu na třetím tieru neužiješ. Ale chybí ti tam jedna podstatná věc.

WoT bylo dříve (od dob, co to hraju, tedy od bety) myšleno jako souboj jednotlivých tankových konstrukcí a systémů. Každý národ (tehdy byly 3) měl nějaká konkrétní specifika. Pancíř vs přesnost vs univerzálnost (SSSR vs Němci vs USA). Po příchodů francouzů a Britů se to malinko začalo mazat a dá se říct, že Číňani ani Japonci to nijak extra nezměnili. ČS tanky taky moc ne, Švédi lehce. Přestože tedy hra prošla ukrutným vývojem po grafické, "enginové" a dalších stránkách, určitá specifika zůstala zachována.

A tím nejdůležitějším specifikem je ZNALOST VLASTNÍHO TANKU a s tím související znalost všech tanků okolo. A to je věc, která chybí v každé radě každého špatného hráče, který se snaží radit ostatním.

Pokud neznáš principy a parametry vlastního tanku, nelze tu hru hrát ani dobře, ani zábavně. A když neznáš parametry a principy všech ostatních tanků (i když zde stačí jen pasivní parametry vzhledem k tomu, jaký materiál tím jezdí), pak nemůžeš tu hru hrát efektivně. A opakuju, že hovořím o hře, je tedy nutno zapomenout na to, že ve válce by ten a ten tank tohle a tohle neudělal/udělal mnohem líp. Je to hra, nikoli válka.

Takže prd se musí naučit poznávat svůj tank, jeho silné a slabé stránky, totéž se musí naučit i o ostatních, které bude potkávat a v kombinaci s nutnou (ale nikoli bezvýhradnou) znalostí map, může svůj herní projev zlepšit. Na průměrnou úroveň. Tedy na mou.

Jenže na to musí úplně kompletně přeorat a změnit svůj přístup ke hře. Je to sice zábava, ale ta zábavnost nespočívá v samotném hraní, ale v získávání vědomostí o principech a fungování hry a tanků.

Jo a hodí se taky špetkka psychologie a odhadu toho, co kdo v jaké situaci udělá, kam pojede a proč.

Například scout a artyna v četě? Scout je na jedné straně mapy? No, je vysoká pravděpodobnost, že artyna nebude střílet na druhou stranu mapy. Tříčlenná četa v medkách na otevřené mapě? No, kam asi pojedou? Všichni určitě spolu na nějaký choke point, kde to budou rozdávat a krýt si záda, je třeba je překvapit a podobně.

Studovat mapy, studovat tanky, studovat hru. Pak je ta hra zábava. Do té doby, než potkáš podprůměr, který bude celou bitvu velet nesmyslně na zteč, případně se po mapě ochomýtat jako opičák, aniž by si uvědomil, že je sám opičákem.

Poslední variantou je tetris.

• zakletyprdvlucerne
          zakletyprdvlucerne, 24.4.18 21:10:05  

:9: díky, bezva.

• Paia
          Paia, 26.4.18 10:27:33  

hele, nejsem kdovíjakej nadprůměrnej borec, to vím, ale úplně špatnej asi nebudu, když i v prohrách se umisťuju v horní půlce tabulky a dost často i tzv. "na bedně", i když jen na T1-T4, v T5 se už nechytám, protože co? protože mám málo natrénováno!
          v Blitzu mám čerstvě 7000+ bitev a dělám už T6, na BlitzStar.com jsem ohodnocenej tmavší zelenou (jako good), ve velkým jsem zatím jen s 4300+ bitvama, a na wot-life.com v krátkodobý historii už zelenej, žlutej, v celkový však furt červenej, protože počáteční neúspěchy mi to furt kazej... nicméně přímo v bitvách mě xvm zobrazuje už oranžově

jestli je někdo machr na bleskurychlý ovládání profesionálního herního setu myši a klávesnice a dokáže promptně ultrapřesně zacílit a vypálit a k tomu si fotograficky pamatuje každý křovíčko a každej šutýrek na každý mapě, tak ať si promnězamně klidně hraje T8 s 200 bitvama na kontě...

ale takoví nenabouchaný hráči, jako jsem já, ti by se s minimem bitev na vyšších tierech neměli vůbec vyskytovat, protože zkrátka vůbec nic neuměj a to nemám na mysli práci v týmu, oni vůbec neuměj ani s tím tankem jezdit a mířit, neznaj mapy, nemaj posádky a jsou jen přítěží či potravou pro soupeře - a pro takový je právě ten MŮJ postup postupnýho plošnýho expení jednotlivejch tierů tím správným postupem, když jim učení trvá dlouho, pro ně zkrátka expení lajn není jejich cestou!

navíc: mám starej komp, obyčejnou klávesnici, obyčejnou bezdrátovou myš, se kterou moc nejde jemně, rychle a současně přesně zaměřit (asi moc hrubá mřížka na obyč podložce, ve sniperu pomaličku šoupu do strany, kurzor dlouho nic a pak najednou skočí o velkej kus vedle) a to jsem si všelijak hrál s nastavením citlivosti...

rychlý reflexy mám spíš při řízení reálnýho auta nebo virtuálního auta (NFS, Rally, DiRT), klasický střílečky s panáčkama jsem nikdy pořádně nehrál, protože mi nešly (před rokem jsem jen tak z nudy zkusil první FarCry, před dvěma první Crysis - a u obou ani ťuk!), ty tanky jsou naštěstí jiný a dokážu v nich obstát

• zakletyprdvlucerne
            zakletyprdvlucerne, 26.4.18 18:39:32  

:8: FarCry 1,2,3, jsem dohrál bez problémů a teď mám rozjetou 4. Ale moc to nehraju, radši jedu s tankama i když jsem sračka. :1:

Ludwig.Mies.van.der.Rohe, 27.4.18 22:19:04  

Slušnej způsob odvedení řeči jinam.

Bleskurychlý ovládání si schovej na counter strike, WoT nic takového nevyžaduje.

Nevím, co je to starej komp, ale můj doklepává desátý rok a na tomhle stejným to hraju už od začátku. Koupil jsem akorát novou grafiku a přikoupil ramku, v komplu to není. Ani v myši to není (ta moje je standard A4 tech). Je to v hlavě. Celá tahle hra. I když - bezdrátová myš je špatná volba.

Jakýkoli způsob expení je na hovno, když nepochopíš základy. Až pochopí člověk základy, může si expit co chce a jak chce.

Ale rozhodně souhlasím s tím, že hráči s malými zkušenostmi by se v 8+ tirech neměli vyskytovat. Ale je jich tam hafo.