Jane Austen

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
SammyRomie (2019-08-18 22:55:11)Pontia.Daplidice (2019-02-05 19:24:53)Eseter (2019-01-09 18:57:18)Petjaa (2018-05-14 09:21:12)
Jane Austen
Založeno: 26. 9. 2013 | Příspěvků: 833 | Členů: 4

Útočiště pro všechny romantické duše...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• mbabaj
    mbabaj, 22.12.18 23:33:32  

Moje milé, také se loučím - vzhledem k okolnostem jsem tu dnes naposledy (Pontii už jsem na FB našla, na instagram nechodím...) - mějte se moc hezky nejen o Vánocích, ale i nadcházejících letech.
    Díky za vše, co jsem s vámi mohla sdílet.

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 28.12.18 19:13:12  

Nápodobně. Sice to tu bude bez správce, ale snad to tu nezahyne. Mějte se fajn. :)

• Pontia.Daplidice
    Pontia.Daplidice, 10.12.18 15:01:03  

Pochopila jsem dobře, že Diskutníci budou placení? V tom případě se loučím, a pokud máte zájem se setkávat, jsem na Facebooku a Instagramu, kde jsem jako Dana Svátková. Pokud má někdo zájem o správcovství, ať se ozve. Stejně to tu zrovna nestačí, tak je to asi jedno. Hezké svátky a hodně štěstí v novém roce.

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 10.12.18 15:01:48  

*nefrčí

• mbabaj
      mbabaj, 11.12.18 22:19:52  

já to pochopila zrovna tak, proto jsem psala, že se rozhoduji...

• mbabaj
      mbabaj, 11.12.18 22:23:31  

jo a ještě... která Dana Svátková jsi na FB? mě se našly nejméně 3 :)

• Pontia.Daplidice
        Pontia.Daplidice, 12.12.18 11:31:45  

Jako úvodní fotku mám fotku ze Sedmikrásek. Lustr. :1:

• Eseter
      Eseter, 16.12.18 14:33:46  

ahoj holky, tak to je nanic. sice tu moc nechodím ale stejnak bylo fajn se tu aspoň jednou za čas zastavit. já facebook skoro nepoužívám, tak by to asi nemělo smysl, ale na instagramu jsem (i když taky ne moc často): ester_octopus

Jinak je mi to teda líto protože jsme spolu vydržely fakt hodně let! Taky vám přeju krásné Vánoce a krásný nový rok!!! A díky!!!

• Pontia.Daplidice
        Pontia.Daplidice, 16.12.18 20:17:16  

Jé, tak ty jsi ta moje nová sledující. Tak to je dobře, že to vím. Pokud někomu víc vyhovuje Instagram, najde mě tam. Mám profil i na Last.fm, ale to je jen muzika. V poslední době jsme se moc nepotkávaly, ale pokud budete mít zájem, uvedla jsem možnosti. Na FB je skupina "Co čteme", takže se můžeme setkávat i tam. Záleží na vás. Od příštího roku budu jenom nahlížet, tak to tu asi skončí. Krásné svátky, hodně štěstí v životě, spoustu krásných knih a jednou někdy někde...

• Eseter
          Eseter, 18.12.18 18:28:14  

Ano jsem to já haha :D
          Já tady taky nehodlám platit no a nahlížet asi taky nebudu, pokud ani jedna z vás nebude nic psát tak už mě tu nic nedrží :D
          Snad i ostatní holky napíšou na sebe nějaký kontakt, byla by to škoda...

• Pontia.Daplidice
            Pontia.Daplidice, 18.12.18 23:56:29  

Pokud někdo bude chtít, na FB je ta čtecí skupina. Stačí se připomenout.

• mbabaj
    mbabaj, 4.12.18 20:55:00  

Moje milé, ještě nevím, jak se rozhodnu (zůstanu nebo ne?) ve světle nového fungování webu, ale zatím Vám přeji klidný a sváteční Advent.

• Pontia.Daplidice
    Pontia.Daplidice, 28.7.18 15:49:31  

Jak se daří děvčata? Čtěte něco zajímavého? V ČT mi udělali radost a znovu dávají Smrt přichází do Pemberley. Mám ten příběh ráda. I filmovou verzi. :)

• Eseter
      Eseter, 29.7.18 11:07:58  

Je tu trochu mrtvo že?

Kdo má dovolenou a tráví ji čtením? Já ne :D
      Ale pomalu teď čtu Maurice! (Je podle toho aj dobrý film s Hugh Grantem esli jste neviděly!)

No jinak není už na čase aby zas zfilmovali něco od JA? Dlouho nic nového nebylo...

• Pontia.Daplidice
        Pontia.Daplidice, 8.9.18 17:45:27  

Já sem moc nechodím, jsem aktivnější na Facebooku. Pokud byste měly zájem, je tam hodně aktivní skupina "Co čteme". Pokud už tam některá nejste, ráda vás tam uvítám. Možná se tam i potkáváme. Na FB jsem pod svým jménem... Dana Svátková, pokud na to jméno někde narazíte.
        Já teď dočítám zrovna Smrt přichází do Pemberley. Mám tu knížku ráda. Povedla se. A dala jsem si závazek, že postupně znovu přečtu všechno od JA, i všechno, co mám v knihovně na motivy jejich románů. Chci dát i filmové (seriálové) adaptace jejích románů, o kterých vím. Včetně třeba holandské verze Pýchy a předsudku. Pokud budete některá z vás vědět, jak oživit tohle fórum, neváhejte. Koneckonců, nemusíme se bavit jen o knížkách JA, ale o všem, co se týká jejího světa, i o knihách tak nějak celkově. Taky bych se tu na Diskutnícich chtěla stavět častěji, protože už to tu strašně dlouho zanedbávám. Krásný podzim, dámy. :)

• mbabaj
          mbabaj, 14.9.18 22:35:07  

hezky jsi to napsala.
          holandská verze? a má to české titulky? jestli ano, pošleš mi prosím odkaz, je-li nějaký?

• mbabaj
      mbabaj, 6.8.18 23:35:17  

:) ahoj tobě i ostatním.
      Loni jsem konečně dostudovala, ale zatím stále čtu kombinace něčeho odborného a harlekýnek :)

• Eseter
        Eseter, 14.8.18 17:27:55  

hehe správná vyváženost! :D

• Pontia.Daplidice
        Pontia.Daplidice, 8.9.18 17:48:50  

Harlekýnkám se spíš vyhýbám. Ale jako nenáročné rozptýlení určitě mají své místo. :4:

• mbabaj
    mbabaj, 6.2.18 22:49:22  

moje milé, pročítala jsem si knihovnický on-line časopis, ve kterém mimo jiné vyšlo pár knihovnických historek... a u téhle jsem málem umřela smíchy:
    Detektivní dialog o romantické literatuře

„Prosím vás, mám tady napsanou knížku na papírku, kterou mi doporučila kamarádka, a stydím se to říct nahlas.“
    „Ukažte, já se podívám.“
    Na lístku bylo napsáno doslova toto: píchá přes sudy… knihovnici polévá horko a opatrně se ptá:
    „Z jaké doby nebo o čem kniha přibližně je?“
    „Kamarádka mi to diktovala do telefonu a říkala něco o romantice“.
    Knihovnice se tentokrát orosí a ptá se: "A víte autora?“
    „Nevím, snad z Anglie a je to žena…“
    Po několika prázdných polknutích se knihovnici náhle rozsvítí a zeptá se:
    „Pýcha a předsudek?“
    Čtenářka si spokojeně oddechne: „Joooo, to je určitě ono!“

A kdybyste si chtěly počíst víc, najdete to tady https://ikaros.cz/klementynum-dementynum-2017

• Pontia.Daplidice
    Pontia.Daplidice, 23.1.18 16:48:39  

Čtěte historické romány a detektivky?Co číst? Kromě Vondrušky, Bauera a Horákové, protože od nich jsem přečetla snad všechno. Dávám přednost našemu prostředí, ale není podmínkou.

• Petjaa
    Petjaa, 3.1.18 19:21:15  

Letos opět, ale témata mi přijdou dost těžká - fakt výzva :)
    http://www.ctenarskavyzva.cz

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 23.1.18 16:38:28  

Tyhle výzvy mě dost míjejí.

• Petjaa
        Petjaa, 23.1.18 18:35:04  

Předloni jsem si vzpomněla pozdě. vloni jsem splnila 75% a letos nedám asi skoro nic, z knih které chci číst se do tématu moc netrefím

• Eseter
    Eseter, 2.1.18 18:22:32  

A dost mimo náš okruh, ale nečetl někdo z vás něco od Johna Irvinga? Já jen, že bych si od něj chtěla něco přečíst, protože V jedné osobě se mi od něj hodně líbilo, ale nevím, po čem sáhnout, čím pokračovat. Já totiž po x měsících (letech?) konečně přečetla celou knihu a tak to nechci zakřiknout a doufám, že budu ve čtení pokračovat, tak si chci vybrat něco, co mě neodradí.

• Petjaa
      Petjaa, 3.1.18 19:18:50  

jí nie :8:

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 23.1.18 16:39:45  

Pro mě dost nezáživný autor, tak jsem ho po třech knížkách vzdala.

• Eseter
        Eseter, 24.1.18 21:08:12  

no tak tři knížky to je dobré náhodou, to kdyby mně se nelíbil, tak asi po první knížce končím

• mbabaj
      mbabaj, 30.1.18 16:10:02  

moc se mi líbila knížka ... rozměry spíš knížečka ... Racek Livingston

• Eseter
    Eseter, 2.1.18 18:17:05  

Ahoj holky, dodatečně vám všem taky přeju krásný rok 2018!

• Petjaa
      Petjaa, 3.1.18 19:19:00  

Tobě také

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 23.1.18 16:40:34  

I Tobě. Hodně pozitivních osobních i čtecích zážitků

• Pontia.Daplidice
    Pontia.Daplidice, 2.1.18 16:54:38  

Doufám, že sledujete Smrt přichází do Pemberley. Lze i zpětně přehrát v archivu ČT. Kdo má mobil, tak si může pustit v aplikaci ČT iVysílání. Já mám i knížku.

• Eseter
      Eseter, 2.1.18 18:19:45  

Já už to viděla kdysi a moc se mi to nelíbilo. Co si myslíš o herečce, Anně Maxwell Martin, co ztvárnila Elizabeth? Zvláštní volba, že? Neříkám, že špatná.

• Pontia.Daplidice
        Pontia.Daplidice, 23.1.18 16:44:13  

Mně se to líbí dost, i když knížka samozřejmě víc. Lizzie tady na první kliknutí působí jako šedá myška, ale jak to pokračuje, je to ta "stará" Lizzie. I když rozumnější a zkušenější. Takže líbí.

• Petjaa
      Petjaa, 3.1.18 19:19:56  

Kdysi jsem to videla a podle hodnocení na csfd asi libilo :1:

• SammyRomie
      SammyRomie, 7.2.18 23:39:45  

Já to viděla už dřív. Bylo to ok. Žádný zázrak :D

• mbabaj
    mbabaj, 22.12.17 20:29:02  

jak se touhle dobou objevují všelijaké přehledy, zjistila jsem, že letos zemřela "naše dvorní překladatelka" - věděly jste o tom?
    https://magazin.aktualne.cz/kultura/zemrela-prekladatelka-eva-kondrysova-do-cestiny-prevedla-dil/r~7a37664c9c4811e78c78002590604f2e/?_ga=2.89593691.1170408836.1513936230-530351110.1513936230

• Pontia.Daplidice
      Pontia.Daplidice, 25.12.17 11:18:41  

Dík za informaci. To jsem netušila. :5:

• Petjaa
      Petjaa, 3.1.18 19:20:06  

:9: :9: