KDU-ČSL

Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
radeksaman (2020-01-10 17:29:58)profesorateista (2018-10-23 15:52:44)
KDU-ČSL
Založeno: 25. 9. 2013 | Příspěvků: 684 | Členů: 2

Vše o sociálně tržní politice u nás prosazovanou konzervativní KDU-ČSL.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jonatan
    jonatan, 8.11.18 00:04:16  

ženský od lidovců zabojovali proti istambulské smlouvě ,což se mě líbí nejvíc na české politice ,zjistím které to byli a pošlu jim mejla s podporou.

• radeksaman
    radeksaman, 7.11.18 00:23:40  

Jdu do toho, potřebujeme novou dynamiku, oznámil Výborný kandidaturu na šéfa KDU-ČSL
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/marek-vyborny-bude-kandidovat-na-predsedu-kdu-csl/r~380dd0fae1a011e8a9cf0cc47ab5f122/?fbclid=IwAR1BB4XAxccrKZtNAR9LKVFBlnnIpUv7-fA-sEaO5fCSwMs3Dx1w-nTP5zU

• radeksaman
      radeksaman, 7.11.18 00:24:15  

Tohle je skvělá zpráva.

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 24.10.18 10:25:32  

Tak jsem si včera připomněl proč do Sněmovny nemůžu volit lidovce a raději bych neměl ani do Senátu. :6: ..vzdor třebas nějakým sympatiím:

https://denikn.cz/3186/jsem-vnitrne-vyhorely-mam-odpracovano-cunek-je-stary-provokater-rika-belobradek/

• radeksaman
      radeksaman, 24.10.18 11:33:43  

Ja naopak ten rozhovor povazuji za povedeny.

• 58ne-4.l
        58ne-4.l, 24.10.18 12:04:16  

Rozhovor je dobrý, o tom žádná :4:

• radeksaman
          radeksaman, 24.10.18 13:07:23  

Pak nerozumím co jste chtěl příspěvkem říci.

• 58ne-4.l
            58ne-4.l, 24.10.18 13:22:38  

Tak ještě dvakrát přečíst :4:

• radeksaman
              radeksaman, 24.10.18 13:30:56  

Asi mi někdo stojí na vedení.

• 58ne-4.l
                58ne-4.l, 24.10.18 13:37:08  

Já to myslel věcně - politicky

• radeksaman
                  radeksaman, 24.10.18 13:41:05  

Stejně nic, to že nechcete volit KDU chápu, nechápu že by to mělo být na základě tohoto článku.

• 58ne-4.l
                    58ne-4.l, 24.10.18 13:44:26  

Vždyť píšu, že jsem si to jen připomněl :2:

• radeksaman
                    radeksaman, 24.10.18 13:47:41  

Nás čeká boj o předsedu, tak uvidíme jak to dopadne.

• jonatan
    jonatan, 23.10.18 23:46:02  

Radku máš smůlu tím že tu mažeš reakce na tvoje infantilní nadávky voličům si mně přesvědčil že vás volit nikdy nebudu a tím pádem i ty skončíš v politice.

• radeksaman
      radeksaman, 24.10.18 00:27:55  

Vulgarni prispevky zde nebudou tolerovany.

• jonatan
        jonatan, 24.10.18 09:04:09  

Kdyby si byl férovej tak já jsem mluvil o vagině a ty o tom že někdo srtká hlavu do zadku. A to jen proto že ty si arogantní k voličům a máš je za blbečky.To s tou vaginou to ti mělo trknout že to je jen nastavené zrcadlo tvému přízpěvku o zadku aby si věděl jak se máš chovat k lidem taky se ti to nelíbilo viď. Stejně je to jedno ty politikem nikdy nebudeš.A KDU-ČSL si také může trhnout nohou jelikož si dovedu u vás představit víc takových ,kteří si myslí že snědli šalamounovo hovno.

• radeksaman
          radeksaman, 24.10.18 09:17:25  

Je pravda ze mne ten primer nenapadl.....ovsem celkove vyzneni tveho prispevku je vulgarni....ten muj je pizitivnibokoreneny sprostym slovem coz je rozdil

• jonatan
            jonatan, 24.10.18 10:02:38  

Je to jedno tady jde o něco jiného. V podstatě si myslíte o lidech že se chovají jinak ,než vy si přejete aby se chovali.Je to podobné ,vy nabízíte nějaký produkt jste na jedné lodi a proto jste samy sebe přesvědčily že ten produkt je dobrý.(Nikdo nechce prodávat to co je šmejd). Lidi nechtějí kupovat šmejd a vy jim ho nabízíte s přesvědčením že to šmejd není. Tak kdo je chytrý ,vy nebo lidi. Lidi mají tu hlavu ze zadku vytaženou aspoň většina jo, takže bych byl moc opatrný z lidí dělat blbečky.Ve všech případech kdy KDU-ČSL prohraje volby je vždycky jakákoliv chyba na její straně. Takže bych si apriory o voličích nikdy nic nemyslel (kde mají hlavu atd..) Ty můžeš lidem říkat i nepříjemné věci, ale oblbovat je nemůžeš jelikož se ti to podaří jednou a pak tě pošlou do propadliště dějin.

• radeksaman
              radeksaman, 24.10.18 13:06:55  

Mate pravdu, lide si dobrovolne zvolili Hitlera, komunismus.....rozdil je v tom, ze vy tvrdite ze si zvolili dobre zbozi a ja v tom vidim ze meli hlavu v zadku.

• jonatan
                jonatan, 24.10.18 20:49:34  

Vy by jste si toho Hitlera zvolil taky, ale to nebyla věc lidí ale politiků konzervsativcu a kapitalistů co ho prosazovali a to že ho pustili z vězení dost brzo za ozbrojený puč.Furt je to vaše chyba že lidi voli komunisty a né vás.

• radeksaman
                  radeksaman, 25.10.18 12:31:49  

Já bych byl opatrný dělat z lidí blbečky :1: teda to jsou vaše slova, když se vám hoděj. :1:

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 20.10.18 13:09:50  

Dnes budou nejedni politici slavit Světový den statistiky.
    Lidovci už prý statisticky významně vylezli slavit na Říp.. :6:

JenProTenDnešníDen: před 4 hodinami
    https://twitter.com/dnesni/status/1053541324685762561

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 13.10.18 14:59:09  

Najde KDU vhodného předsedu pro ČSL?

Kdopak to asi bude? :4:

• radeksaman
      radeksaman, 13.10.18 18:28:03  

Myslim, ze uz je rozhodnuto. Bude to pan poslanec Výborný.

• radeksaman
    radeksaman, 5.10.18 16:29:19  

Já už mám splněno. Udělal jsem vše pro to, aby Praha měla šanci stát se moderní metropolí v srdci Evropy. Teď už je to na vás milí voliči, vyndejte hlavu ze zadku , začněte myslet a jděte k volbám!!

Já jen doufám, že po víkendu dohodneme prvního primátora z řad KDU- ČSL a pak už na politiku kašlu. Slibuji.......alespon do dalších voleb :6:

• radeksaman
    radeksaman, 24.9.18 01:11:46  

Dva týdny do voleb. To je období, kdy kandidát a jeho štáby rejou únavou nosem v zemi a nerozhodnutý volič se začíná velmi zvolna rozhlížet, komu by to hodil. A je v klidu, má na to ještě celý dva týdny. Období, kdy se dá hodně udělat dobře a hodně pokazit. Klidnou hlavu, dámy a pánové.

• radeksaman
    radeksaman, 22.8.18 16:34:12  

Líbí se mi, jak mnozí lidé (a některé z nich mám docela rád) brečí nad tím pískotem na Babiše. Že prý je to znectění piety, památky mrtvých a že tam byl jako demokraticky zvolený předseda vlády...... Tak koťátka moje:

Za prvé) Funkce neimplikuje morální kredit. To, že jsem koblihou zacpal hubu dostatku lidí na to, aby mě to vyneslo do veřejnýho úřadu, ještě neznamená, že je zapomenuto vše, co jsem v minulosti dělal.

Za druhé) Babišovi nejde a nešlo o žádnou pietu. Šel na to shromáždění, protože se to od něj čekalo a proto, aby měl Mára Prchal nějaký střelivo pro tesklivej PR článeček. Člověk kterej kvůli tomu, aby byl premiér radostně kolaboruje s otevřenejma stalinistama, má nějakou invazi vojsk Varšavský smlouvy a udušení Pražskýho jara úplně u prdele. Kdyby dostal správnou cenu, klidně by Vinohradskou třídu nechal u rozhlasu vybagrovat a zasadil tam řepku. Řídit stát jako firmu voe....

Za třetí) Karel Kryl v jedný svý písničce zpívá "kašlu vám na fangle, já jsem chtěl kněze". Myslíte si, že ty mrtvý zajímá nějaká ukázněná pieta? Že čekaj na to, až jim pár panáků v nažehlenejch oblecích bude cintat předem připravený proslovy nad hrobem? Ani hovno! Jestli chcete nějak uctít ty, který položili svůj život v boji s okupantama z 68, tak je pískot na normalizačního vychcánka, co byl pro kus žvance ochotnej udávat lidi fízlům, poměrně dobrej nápad.

Tak...a teď teprve můžete plakat

• jonatan
      jonatan, 24.10.18 10:21:50  

Haha tady je jasná tvoje závist že Babiš má úspěch u voličů a KDU nikoliv. Je přece jedno jestli šlo Babišovi o pietu nebo ne. Mě nezajímá to co si myslí ,ale to co dělá. A to že kámoší s komunistama? je v tom problém vždyť každé kamarádství je lepší než nenávist. Lidovci taky vládli s kdekým a nechali po revoluci komunisty v klidu přežit, Kalousek dokonce ohlásil s mimi spolupráci. Samozřejmě ti co pískali jim žádní padlí nejsou v úctě, jelikož je zneužili pro svoje politické cíle.

• radeksaman
        radeksaman, 24.10.18 13:50:30  

Je to nopak jak říkáte, z každého vašeho příspěvky tryská zmar a nenávist. KDU-ČSL tu byla, je a bude a po ANO za deset let neštěkne ani pes. :4:

• radeksaman
    radeksaman, 28.7.18 17:53:09  

TENHLE HON NA ČARODĚJNICE MUSÍ OKAMŽITĚ PŘESTAT!!!!
    Legenda světové reportážní fotografie Antonín Kratochvíl čelí nařčení ze sexuálního obtěžování, a stal se tak prvním Čechem zataženým do kauzy #MeToo. Stačily dva výkřiky. Žádný soud, žádné důkazy, žádná porota, a přesto už se trestá. Na základě výpovědí dvou bývalých kolegyň, které popsaly jeho nevhodné chování před mnoha lety, vyloučili slavného fotografa z agentury Sedm, již spoluzakládal. Vymazali ho z webových stránek a zrušili jeho profil. Padesátileté poctivě budované renomé ve Spojených státech je najednou v ohrožení.

• 58ne-4.l
      58ne-4.l, 28.7.18 23:20:37  

Uvědom si, že hony na čarodějnice přestávají tradičně až po mnoha, mnoha desetiletích.. Takže sorry ako, ty už se toho nemusíš dožít.. :3: :6:

• jonatan
      jonatan, 29.7.18 12:47:19  

Fotografka Anastasia Taylor-Lind třeba tvrdí, že jí Kratochvíl v hloučku kolegů bez varování vsunul ruku mezi hýždě a přes oblečení se dotkl její vaginy.

• radeksaman
    radeksaman, 23.7.18 11:08:39  

Starší lidi, jako já, jsou v pohodě. Za nás se psala diplomka ještě na psacím stroji. Odevzdávaly se dva kusy. Čert ví, kde je jim konec. Každopádně žádný dobrák nemůže za deset sekund na internetu nic najít, za deset minut softwarem přezkoumat a začít vás v novinách nahánět.

Především pak, tenkrát ještě neexistovaly obskurní vysoké školy a ty stávající měly jistou úroveň. To bude ten problém.

Víte, aby společnost vynikala vzdělaností – potřebuje především dvě věci. Zaprvé plošnou a kvalitní výuku na základních školách. Důslednost. Neboli takřka každého žáka v populaci dostat na jistou (slušnou) úroveň.

A pak, přesně obráceně, zachovat exkluzivitu vysokoškolského vzdělávání. Tedy, že dlouho studují jen ti nejnadanější a nejpracovitější a věnují se jim skutečné špičky svých oborů na univerzitách.

My to máme přesně opačně a trend se zhoršuje. Nejlepší čtvrtina patnáctiletých se dramaticky liší od té nejslabší (více než v jiných zemích). Ti nejlepší jsou takřka vždy z rodin, kde vzdělání stojí v popředí žebříčku hodnot. Tj. naprostá sociální determinace a malá prostupnost.

A naopak na vysokou jde již skoro každý. Hyperinflace, žádná exkluzivita. No jo, ale 80 procent populace tak nemá mentální předpoklady vystudovat jakýkoli reálný vědní obor. Tak studují něco „lehčího“ na podivných školách. Nebo na podivných katedrách starých kamenných škol.

Když nutíte normálního policajta (nechápu proč, policajt má být spravedlivý, pracovitý, upravený a fyzicky zdatný) studovat vysokou školu, tak on prostě nezvládne vystudovat v Praze nebo Brně práva. Je to těžký. Tak studuje třeba „Bezpečnostní studia“. Nemá na výběr.

Když nutíte úředníka udělat si vysokou, taky nezvládne VŠE nebo ho tam nevezmou. Tak studuje „veřejnou správu a regionální rozvoj“.

Ředitele škol nutíte studovat „školský management“.

Množí se různé paobory, které nemají žádnou vědní podstatu. Učí to tam lidi, kteří by za normálních časů s bídou učili na střední.

A teď ještě ti chudáci musejí na závěr napsat diplomovou práci.

Název diplomky u toho druhého ex-ministra (jméno jsem zapomněl) byl „Dítě a volný čas“. Co dodat.

Takovýhle šíleností jsou tisíce a desetitisíce. Co o tom chcete jako psát a neopisovat? Sledujeme rozvrat hodnot na univerzitách. Osmdesát procent prací bude takhle strašných aneb opsaných. Ti lidé na té škole vůbec neměli být. Ten obor vůbec nemá existovat, ani ta škola.

A teď se po nich chce 40 až 60 stran práce. Udělat si hypotézu, sesbírat fakta a prameny. Analytické dovednosti, syntéza. Napsat smysluplný text. Závěr. Oni toho ale nejsou schopní. Jejich učitelům je to jedno, nějak je vedou k cíli. Vychrlíme další formální vysokoškoláky.

To mi je až skoro těch několikadenních ministrů líto, že to odnesou jen oni, a celá karavana potáhne dál.

• Reckdyna
    Reckdyna, 10.7.18 20:59:13  

Doufám,že se toto sdružení,které se nikdy nemělo stát politickou stranou už NIKDY nedostane do vlády.
    Je to banda alibistů,bez vlastního názoru.Nikdy jsem nikoho z této strany neslyšela,za celé vládní minulé období prosadit,či navrhnout jakýkoliv zákon,či novelu.Všechno vždy papouškovali a kradli stranám jiným.Bělobrádek-samozvanec,kterého téměř ještě před pěti lety nikdo nezval,se teď snaží vystrkovat růžky a dělat ze sebe,,chytrého,,-Že ho hanba neliská!Stačil chloupek a nemuseli,včetně něho,,ve vládě vůbec existovat...KDU-ČSL nepatří do politiky!!Je to ostuda!a při jejich vystupování a relacích,je mi trapně za ně :10: :10: :10: :10:

• 58ne-4.l
      58ne-4.l, 10.7.18 21:06:58  

lolíček! :3:

• radeksaman
      radeksaman, 17.7.18 15:31:20  

Co berete ? :1:

• radeksaman
    radeksaman, 29.6.18 04:19:40  

Nebuďme lhostejní.
    http://podporamanzelstvi.cz/wordpress/index.php/petice/

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 23.6.18 13:45:44  

„Uvažovali jsme, že bychom nejpostiženější místa kropili svěcenou vodou z vrtulníku, ovšem toto opatření se na základě předběžných propočtů ukázalo jako ne právě nejhospodárnější,“ říká Tomáš Holub, biskup plzeňský. „Věřící tak v nejbližších dnech mohou očekávat pastýřský list s výčtem možných způsobů, jak lze proti kůrovci bojovat,“ dodává..
    https://tisickrate.cz/proti-kurovci-se-v-cirkevnich-lesich-bojuje-ruzencem-i-svecenou-vodou-z-vrtulniku/
    :6:

A jaký receptík na lýkožrouty má KDU-ČSL? :4:

• radeksaman
    radeksaman, 21.6.18 23:01:39  

Milí přátelé!
    Můj návrh vzbudil v poslední době velkou diskuzi. Proto se s vámi rád podělím o svůj pohled. Možná mě někteří špatně pochopili
    Manželství pro mě není nějaký socioekonomický konstrukt, ale HODNOTA, které vychází z naší křesťanské evropské kultury. Pouze svazek ženy a muže může naplnit všechny hlavní funkce rodiny Proto chci, aby tento svazek byl chráněn i naší ústavou
    Já rozhodně neútočím na jiné formy soužití, neútočím na samoživitelky, neútočím na vdovy. Naopak - pro ty děláme i naši lidoveckou politiku. Neútočíme ani na homosexuály, jak mi mnozí nyní předhazují. Já jsem přišel s pozitivním návrhem a doufám, že to takto bude vnímáno. Ostatně ústavní ochrana rodiny a manželství je běžná i u našich sousedů

Budu rád za diskuzi s vámi, ale prosím bez urážek a slušně I lidé, co se neshodnou, se k sobě mohou chovat hezky. Děkuji! Marek Výborný

• jonatan
      jonatan, 17.7.18 22:00:27  

Ahoj Radku tvoje představy jsou diskriminující a elitářské.Nejhorší je ,že toto myšlení postihuje ty nejslabší lidi ve společnosti. Tu nejde o to zvýhodňovat ty, co na tom nejsou tak špatně ,ale zvýhodňovat ty ,co na tom opravdu jsou špatně.Tvoje morálka není křesťanská nepatří do myšlení křesťanské strany. Aby jsi věděl o co jde. Představ si matku samoživitelku která vychovává 4 děti. Ta určitě potřebuje víc ochrany než rodina ,která má dva rodiče ,kteří chodí do práce.A ty jen cynicky řekneš že na ni neutočíš ,to jsi opravdu hodný.Přesto nemluvíš pravdu ,ty na ni tou peticí útočíš.

• radeksaman
        radeksaman, 23.7.18 11:10:11  

Matku samoživitelku.....otázkou je, proč je samoživitelka.

• jonatan
          jonatan, 23.7.18 23:30:43  

Je to irelevantní proč je samoživitelka to tu budeš kádrovat jako komunisti. Je samoživitelka protože ji katolíci zakázali jiného hodného muže, pod hrozbou, že se dostane do pekla.

• radeksaman
    radeksaman, 12.6.18 16:10:30  

Bývalá poslankyně Jitka Chalánková se po rozporech s vedením TOP 09 rozhodla ve straně skončit. Důvodem je odklon strany od konzervativních hodnot. Chalánková bude v politice nadále aktivní a bude kandidovat na podzim do Senátu jako nezávislá. „Obávám se, že v TOP 09 nemůže dojít k žádné správné změně,“
    Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/jitka-chalankova-rozhovor-konci-v-top-09-kandidatura-do-senatu-pui-/domaci.aspx?c=A180612_101354_domaci_fer

• radeksaman
      radeksaman, 12.6.18 16:10:36  

TOP 09 je příkladem nepovedeného přepólování. Občas se nějaké straně podaří uspět srovnatelně nebo lépe s novým elektorátem; příkladem může být v Maďarsku Fidesz, kde prudký obrat doprava pomohl. Ale mnohem více je stran, kterým se to nepodaří. TOP 09 vznikla jako konzervativní, pravicová strana hlásící se k tradicím thatcherismu, cílící na dosavadní voliče KDU a ODS. Dnes má paradoxně nejblíže k tomu křídlu ČSSD, které reprezentovala Marksová a Dienstbier. Jenže v tomhle koutě moc voličů nebloudí a je tam narváno, pokud jde o naháněče (teď tam vládnou Piráti).

• 58ne-4.l
      58ne-4.l, 16.6.18 10:29:01  

Chalánková podle mě trošku zapomněla, že TOP krom tradice vyznává také odpovědnost..

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 23.5.18 15:22:45  

...(o cítění církví)...
    Jiné je to, když se proti stavěl i lidovecký náměstek brněnského primátora Petr Hladík a požadoval na zastupitelstvu odhlasovat zákaz uvedení. Zaznívala i slova, že by se měl festivalu o patřičnou částku snížit rozpočet. Ukazuje se, že touha rozhodovat, co se hodí uvádět a co ne, jako to dělali komunističtí kulturtrégři, je věčná. A to samozřejmě ze strany lidí, kteří dílo neviděli. Přímo symbolické přitom je, že tématem letošního ročníku Divadelního světa je „Svoboda?!“.

https://www.novinky.cz/komentare/472276-komentar-nekomu-chybi-cenzura-ukazuje-kauza-s-hrou-kde-jezis-znasilnuje-muslimku-alex-svamberk.html

• radeksaman
      radeksaman, 29.5.18 17:20:36  

Slušní lidé z Brna, udělali to, co bylo správné, tak jako Ježíš vyhnal z chrámu kupčíky a podvodníky..

• 58ne-4.l
        58ne-4.l, 1.6.18 23:27:35  

:1:
        "Slušní" lidé se vrhly na divadelníky - v divadle :3: - a vytlačili je svými zadnicemi - a tak je to správně, ako?

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 17.5.18 17:58:34  

Co si zaslouží Češi? :6:
    https://twitter.com/TomZdechovskyEP/status/997091835813224450

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 15.5.18 17:07:00  

Dobré od pole dne.

Znáte ten o hodu lidovcem, ako?! :3:
    https://www.novinky.cz/domaci/472102-babis-hodil-kurovcovou-kalamitu-na-lidovce.html

• radeksaman
      radeksaman, 16.5.18 22:22:37  

Dobre mu tak celou dobu lezl Babišovi do prdele a on mu to ded vraci.

• radeksaman
    radeksaman, 14.5.18 15:26:55  

Poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský pozastaví své členství v KDU-ČSL. K přerušení členství jej vyzvalo celostátní vedení strany. Důvodem je založení sdružení Praha sobě, se kterým chce na podzim kandidovat v komunálních volbách. Členem koalice na magistrátu chce Čižinský zůstat.
    Zdroj: https://praha.idnes.cz/jan-cizinsky-clenstvi-kducsl-djn-/praha-zpravy.aspx?c=A180514_103454_praha-zpravy_rsr