KDU-ČSL

Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
radeksaman (2017-10-12 19:19:43)eremir (2017-09-24 11:34:30)profesorateista (2017-09-24 10:49:27)strejczbrna (2017-08-25 15:36:44)nickdo (2017-07-28 17:00:24)
KDU-ČSL
Založeno: 25. 9. 2013 | Příspěvků: 570 | Členů: 5
Správci: radeksaman (hlavní)

Vše o sociálně tržní politice u nás prosazovanou konzervativní KDU-ČSL.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• radeksaman
    radeksaman, 12.10.17 19:19:43  

Čunek opět jako zlý muž

Proti adopci dětí homosexuálními páry se vyslovil zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek. Lidovci mají podle něho zastávat konzervativní názory. Osvědčil tedy opět svoji věrnost principům, které donedávna tvořily ideovou kostru toho, čemu říkáme západní civilizace.

Doba ovšem je taková, že Čunek stojí takříkajíc na ztracené vartě. Trend doby jde jinudy. Jakmile se vyskytne ve veřejném prostoru něco, co je očividně proti zdravému rozumu, hned se vyrojí jednotlivci a skupiny a začnou to velebit a hlásat a podporovat.

Oficiální lidovecká pozice je ovšem jiná. V souvislosti s Čunkovým vystoupením jsou citováni jak ministr Daniel Herman, tak i předseda strany Pavel Bělobrádek. Zaklínadlem je diskuse. Když prohlásíte, jako Herman, že je lépe, když spolu lidé mluví než když nemluví, pak už nepotřebujete baterku, protože vám svítí svatozář nad hlavou. Je třeba si vzájemně vysvětlovat argumenty, to je zaklínadlo nové doby.

Vtip ovšem spočívá v tom, že zde nejde o diskusi jako takovou, ale o to, co kdo chce a co kdo nechce. Před patnácti, neřkuli dvaceti lety nebylo o adopci ani řeči. Tím spíš, že adopcím odložených dětí z dětských domovů brání předpisy údajně opřené o principy ochrany rodiny. Té rodiny, ze které se zvolna stává jakýsi podezřelý, samozřejmě že diskriminační útvar. Už ne registrované partnerství, už to má být manželství. Už ne manželství dvou, ale i tří a více osob, všichni se přece milují a jsou rodina. Zatím nesměle, zajisté že v rámci dialogu a diskuse a výměny argumentů, se nastoluje téma pedofilie. Poučení získáte na webu pedofilie-info.cz spravovaném organizací pedofilů ČEPEK, která naprosto nemá za cíl legalizaci sexuálních aktivit s dětmi.

Co bude dál?

Těžko říct, skoro jisté ale je, že Čunek to schytá.

• radeksaman
    radeksaman, 9.10.17 00:29:56  

Hele, pokud taky patříte ke skupině lidovce bych volil, ale....
    tak nabízím jednoduchý klíč k pochopení jejich černoprdelnických názorů, které vám brání jim to hodit. Když si odmyslíte ten zatouchající církevní odér a ponecháte jen jádro sdělení, vyjde vám toto:
    1. Malým miminkám se neubližuje ani když jejich dlaň měří pod 1mm.
    2. Když opustíme i ten nejmenší společenský tlak na založení rodiny a výchovu dětí, budeme jako penzisti žrát kobylky, protože na naše penze už nikdo nevydělá a vyklidíme terén dětnějším národům. Prostě vymřem, no.
    3. Model Kluk+Holka=Láska=Dítě se na planetě jaksi nejlépe osvědčil.
    Víc v tom fakt nehledejte. V tom ostatním jsou programově super. Tak proč ne?

• Jarka68
    Jarka68, 4.10.17 08:41:37  

to já letos vůbec nevím koho podpořím .. Jsem celkem znechucená z toho, co se teď děje

• SoniaCer
    SoniaCer, 4.10.17 08:40:28  

No když se podívám na to, co se aktuálně děje, tak ano, ods ani ksčm nepřipadají v úvahu. Jediní, na které se nekydá hnůj jsou lidovci. Vystupují docela slušně, tak proč bych jim ten hlas nedala.

• SoniaCer
    SoniaCer, 4.10.17 08:34:49  

A kde se dočtu víc, jako o jejich programu a co se pro nás snaží udělat atd ?

• Market636
      Market636, 4.10.17 08:36:59  

víc se dočetete tady www.kdu.cz

• Market636
    Market636, 2.10.17 12:40:58  

Taky jsem nad kdu-čsl přemýšlela. No váhám mezi ano a lidvoci.

• Sima01
      Sima01, 3.10.17 22:08:39  

Mně jako matce se líbí jejich názory na problematiku rodiny, takže já mám v tomto jasno :)

• Sima01
    Sima01, 2.10.17 12:40:01  

Já určitě, volila jsem je v roce 2013 a teď jim dám hlas zase.

• Market636
    Market636, 2.10.17 12:33:37  

Půjde je tu letos někdo podpořit ? :)

• eremir
    eremir, 22.9.17 10:56:40  

Největší chybou v myšlení u lidí je tohle
    náboženství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,křestanství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,
    církev je špatná když se tam najdou špatní jedinci,sociální demokracie je špatná když se tam najdou špatní jedinci,
    lidé takto uvažující by ale tak uvažovali ve všem stejně,
    česká repuplika je špatná protože se tam najdou špatní lidé a tak by se dalo pokračovat do nekonečna,
    svět je špatný protože se tam najdou špatní lidé
    a co vesmír je špatný když se tam najdou špatní lidé.
    Z toho se dá snadno poznat kdo taklhe uvažuje
    že má chybné myšlení a nemusí to být jen ateista ale i věřící.

A teď si představte že s takovým chybným myšlením
    někdo řídí celou zemi a politiku jak to asi bude vypadat?

• profesorateista
      profesorateista, 24.9.17 10:49:27  

Ano uznávám že jsme se mi ateisté mýlily.

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 29.5.17 18:50:06  

„Je to hloupost. Hlad jsem neměl, dal jsem si po obědě dva koláčky a ministrovat dneska můžou i holky. Mně se to sice nelíbí, ale co se dá dělat,“ rázně odmítl spekulace matador lidovecké politiky Jan Kasal a dodává, že čistě pánský kolektiv má svá úskalí: „Bojím se, že se zase začne mluvit sprostě a když předseda přijde se zmačkanou košilí, nebude tu nikdo, kdo by mu ji přežehlil.“
    Ne všichni jsou ale z volby nešťastní. „Konečně můžu přestat používat deodorant. Nedělá mi to dobře na pokožku, ale kvůli Zuzaně jsem se přemáhal,“ svěřil se redakci Tisíckráte pod podmínkou anonymity jeden muž ze staronového vedení KDU-ČSL.
    Na sociálních sítích se však již v sobotu večer začaly objevovat názory, které označují KDU-ČSL za patriarchální mysogynní stranu, která ženy nechce pustit na důležitá místa. „Tohle já nemůžu přijmout. Ženy jsou pro stranu lidovou nepostradatelné. Jejich úkol je podporovat nové vedení modlitbou,“ vysvětluje nezastupitelnou úlohu lidovkyň předseda strany Pavel Bělobrádek a naznačuje, že by se případně mohl sám začít považovat za ženu. „Pohlaví je jen sociální konstrukt, a pokud by to výsledku ve volbách pomohlo, půjdu do toho,“ tvrdí Bělobrádek.

• radeksaman
      radeksaman, 7.6.17 02:56:42  

V KDU bohuzel neni zadna zena na post mistostarostky.

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 28.5.17 10:47:18  

KDU-ČSL a STAN bych letos volil jen v případě, že by navrhli a ve sněmovně ještě v tomto funkčním období prosadili a k platnosti před říjnem 2017 přivedli zákon o tom, že členové vlády musí mít platné lustrační osvědčení.. :6:

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 27.5.17 13:19:13  

„Jsem zkušenější než Jiří Čunek, jsem déle ve vládě, než byl on, a jsem předsedou dvojnásobnou dobu, než byl on. To je nějaká jeho snaha o zviditelnění. Navzájem se respektujeme, občas se škádlíme, ale to je tak asi vše,“ reagoval na jeho kritiku Bělobrádek. Podívejte se na první část rozhovoru s předsedou KDU-ČSL.
    http://www.info.cz/cesko/jsem-zkusenejsi-nez-cunek-snazi-se-jen-zviditelnit-sef-lidovcu-promluvil-pred-sjezdem-10311.html

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 27.5.17 12:40:12  

Umění eufemismu:

V Poslanecké sněmovně je TOP 09 opoziční stranou proti vládní koalici, jejíž vy jste součástí. Plně respektujeme některé vaše politické priority, které ve vládě prosazujete. Hleděli jsme však s velkými rozpaky na vaši aktivní účast na vládní politice, které říkám „utahování šroubů“.  Nemám teď na mysli pouze nebývalé množství represivních a administrativních překážek svobodnému podnikání, mám na mysli i zákony, které omezují občanskou svobodu a zvyšují kontrolu a dohled státu nad občanem. Mám tím na mysli i prolomení některých ústavních svobod, jako svobody shromažďovací a domovní svobody. Obzvlášť nepochopitelný a bolestivý pro nás byl okamžik, kdy jen díky vašim hlasům byl schválen zákon o státní službě ve znění, které umožňuje účast v české vládě i bývalým reprezentantům zločinného komunistického režimu, kteří nejsou schopni předložit čisté lustrační osvědčení. Nadějí pro nás zůstává, že vás pokládáme za natolik flexibilní a pragmatický subjekt, který – bude-li to pokládat za výhodné a prospěšné – bude pomáhat tyto šrouby povolovat stejně aktivně, jako je aktivně pomáhal utahovat. :6:
    http://www.miroslav-kalousek.cz/media/?clanek=22538

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 25.5.17 15:09:20  

Jestliže ANO může získat 31 %, tak koalice LIST může získat 16,5 % - podle strany 9:
    http://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2017/05/SEZNAM_Vliv_krize_na_volebni_chovani.pdf

• radeksaman
      radeksaman, 25.5.17 17:42:22  

Ted to je proměnit.

• radeksaman
    radeksaman, 16.4.17 17:21:45  

Byl vzkříšen, není tady.

K poselství Velikonoc patří i naděje, že žádný kámen - včetně kamene hrobu a smrti - není tak těžký, aby jednoho rána nemohl být odvalen. Amen.

• radeksaman
    radeksaman, 14.4.17 13:48:51  

Dnes je nejdůležitější svátek – výročí dne, během nějž se stalo všechno podstatné, co definuje západní civilizaci, to nejlepší i nejhorší z nás a v nás. Mimochodem, je úplně vedlejší, zda se to stalo doopravdy."

• radeksaman
    radeksaman, 12.4.17 16:43:49  

Kandidátem na premiéra ČR za koalici Lidovců s Starostů je Pavel Bělobrádek. Nastupuje nová politická generace. Koaliční smlouva podepsána!

• radeksaman
    radeksaman, 12.4.17 16:38:21  

Schváleno (y)
    1) Vyšší rodičovská pro dvojčata. Na jedno dítě bude nadále 220 000 Kč, na dvojčata 330 000 Kč
    2) Zvýšení daňového bonusu na první dítě o 1800 Kč ročně
    3) Vyšší přídavky pro pracující rodiče. Konkrétně o 300 Kč na 800, 910 a 1000 Kč měsíčně podle věku dítěte
    4) Možnost rychlejšího čerpání rodičovského příspěvku
    Plníme sliby Vaše KDU-ČSL.

• radeksaman
    radeksaman, 20.3.17 17:07:22  

Výhody a nevýhody koalice KDU-ČSL a STAN očima Pavla Bělobrádka.
    http://www.kdu.cz/aktualne/zpravy/pavel-belobradek-koalice-pro-budoucnost

• radeksaman
    radeksaman, 9.3.17 01:22:46  

Tak, přátelé, pojďme si trochu popovídat o Jiřím Čunkovi. Předem tuším, že diskuse asi nebude rozsáhlá (i když bych tomu byl rád), ale já si své řeknu.
    Za prvé: v době tzv. Čunkiády jsem absolvoval na svém pracovišti mnoho, až desítky rozhovorů s mými kolegy na téma pobírání příspěvků. Do roztrhání těla jsem pana Čunka bránil v tom, že má samozřejmě plné právo brát příspěvky i pokud má na svém účtě třeba dva milióny. Na tom stále trvám.
    Za druhé: Jsem přesvědčen, že Jiří Čunek nepochopil, proč byl zvolen předsedou právě na MIMOŘÁDNÉM sjezdu. Sjezd byl mimořádný, protože mimořádný byl stav, do kterého se dostala naše strana. Kalouskův "veletoč" byl již jen poměrně přirozeným důsledkem mimořádného stavu strany, která nerespektovala ani své stanovy, natož nepsané demokratické principy. Jiří Čunek nepochopil, že jeho hlavním úkolem je změnit vnitřní poměry ve straně. Když pročítám své zápisky z roku 2007, čiší z nich pocit beznaděje: ve straně se nic nezměnilo, vše pokračuje ve starých kolejích. Další vývoj mi v tom dal za pravdu.
    Za třetí: Jiří Čunek po sjezdu v Brně prohlásil, že KDU-ČSL nevstoupí do vlády. Přesně to se o několik týdnů stalo. Považoval jsem to za zradu. Druhou zradou bylo jmenování Miroslava Kalouska ministrem financí. Odpouštím, ale nezapomínám.
    Za čtvrté: Jiřímu Čunkovi přeji jeho následné úspěchy a sdílím s ním některé jeho názory na veřejné záležitosti a politiku.
    Za páté: jsem přesvědčen, že většina voličů KDU-ČSL si nepřeje, aby lídr lidovců měl "partnerský" vztah s panem Babišem.
    Za šesté: Možná jsem se přehlédl, ale opravdu si nevzpomínám na žádnou iniciativu Jiřího Čunka, která by se týkala KDU-ČSL. Předseda strany podle mne musí osobně "nést" také projekt rozvoje stranického života, nikoliv jen projekt politického programu.

• radeksaman
    radeksaman, 6.3.17 17:02:38  

Čunek chce být znovu šéfem lidovců.
    Za "nepříliš uvážlivý" například označil Bělobrádkův přístup k jednání o možné volební koalici KDU-ČSL se Starosty a nezávislými (STAN) a připomněl, že si pamatuje podobné diskuse v někdejší Čtyřkoalici.
    „Chybí nám esprit, leadership. Musíme mít v sobě touhu vyhrát, ne hrát... U lidovců je takový zvyk, že když není problém, tak se to zdá dobré. A já si myslím, že je to hrozně špatně,“ uvedl Čunek, který na podzim vyhrál v čele lidovecké kandidátky krajské volby ve Zlínském kraji a stal se hejtmanem. Na rozhodnutí kandidovat na předsedu má prý ještě dost času. „Každý z delegátů sjezdu může kohokoliv navrhnout, i sám sebe,“ dodal.
    http://www.info.cz/cesko/cunek-chce-byt-znovu-sefem-lidovcu-umi-se-pry-dohodnout-i-s-babisem-5755.html

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 13.2.17 12:12:08  

Když se podíváte na graf se srovnáním preferencí a skutečných zisků lidovců zde: https://interaktivni.rozhlas.cz/volebni-pruzkumy/

jste si ještě pořád jistí, že když se třeba taková MAFRA před volbami rozhodne koalici STANu a lidovců treošku pozlobit, že dají přes 10 %? :4:

• radeksaman
      radeksaman, 5.3.17 23:29:10  

Už i uvnitř KDU se ozývají výhrady...já osobně věřím v úspěch.

• radeksaman
    radeksaman, 4.2.17 20:12:50  

Kdo se bojí nesmí do lesa. Chceme hrát první ligu, ne okresní přebor.
    Celostátní konference KDU-ČSL se na svém sobotním jednání usnesla na podpoře dlouhodobé spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) a tato konference dále pověřila předsednictvo strany jednáním o spolupráci ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 formou volební koalice (KDU-ČSL a STAN).

• kunerolavitriol
    kunerolavitriol, 4.2.17 12:22:08  

Gazdik dostal od Kalouska za úkol zničit značku KDU-ČSL.

• eremir
    eremir, 2.2.17 01:15:35  

Přijde ateista na vysokou školu
    a náhodou probírají Bibli svatou .
    Ateista chce dotyčné oslnit tak se hlásí
    a praví že země je placatá je jasný nesmysl.
    Učitel se diví jak k tomu přišel ,tak mu odpoví ,
    možná si pleteš planetu zemi s jakoukoliv zemí na zeměkouli ,to nic ,vždy víc přemýšlej a míň mysli a to se spraví.

A teď si představte že s takovým myšlením dělá někdo politiku .

• 58ne-4.l
      58ne-4.l, 3.2.17 13:26:58  

Mne by jen zajímala vysoká škola, na které v rámci studia "probírají Bibli svatou" jen čirou náhodou.. :6: :4:

• eremir
        eremir, 3.2.17 13:56:55  

Jak snadné zadejte si do google vysoká škola teologická.

• 58ne-4.l
          58ne-4.l, 4.2.17 21:02:58  

To by mi našlo tak teologické fakulty, ale myslíš, že na nich Bibli "probírají" jen náhodou?

• eremir
            eremir, 5.2.17 09:10:20  

Jo to je pravda.

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 28.1.17 13:47:32  

Obraťme LIST.
    (LIdovci a STarostové) :3:

• 58ne-4.l
      58ne-4.l, 1.2.17 20:49:23  

KDU-ČSL
      Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
      Založeno: 25. 9. 2013 | Příspěvků: 532 | Členů: 6

Myslíte, že vám vznikne konkurenční jednorázové fórum pro příští sněmovní volby a následné 4-leté období? :4:

• radeksaman
        radeksaman, 4.2.17 21:21:07  

Myslím, že ne. :1:

• radeksaman
    radeksaman, 26.1.17 12:01:34  

DANIEL HERMAN, POLITIK NA ODRAZOVÉM MŮSTKU
    Jeho přístup asi nejlépe vystihují Hermanova vlastní slova, jimiž v Právu komentoval tehdy aktuální hádku na ose Andrej Babiš (ANO) a Jan Mládek (ČSSD). „Koalice je vždycky složitá, protože to je jakýsi sňatek z rozumu nebo z nutnosti, vzniklý na základě voleb. Pochopitelně každý z partnerů má určité priority. Já se na to dívám jako na duhu, která má spektrum barev, ale míří jedním směrem.“

O něco méně poetické vysvětlení má poradce Jandourek: „On je pragmatik a dokáže takové situace zvládat s nadhledem. Ostatně, dokázal roky pracovat po boku lehce neurvalého kardinála Vlka, tam by také nevydržel úplně každý. On tyhle věci snáší v klidu – pokud nedojde na něco, co mu za to stojí. Typově Čína,“ doplňuje.
    http://neovlivni.cz/daniel-herman-politik-na-odrazovem-mustku/

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 20.1.17 15:47:52  

Pro lidovce je zase „ochrana tradiční rodiny“ zajímavá jen potud, pokud s ní můžou šikanovat rodiny netradiční. Jedním z nejčastějších důvodů odebrání dětí od biologických rodičů je v Česku ztráta bydlení. Vůbec nejčastější je pak obecně chudoba, a to přesto, že se proti takové praxi už před šesti lety postavil Nejvyšší soud. Sociální byty by mohly udržet pohromadě desítky nebo stovky rodin, které se bez něj rozpadnou – ale lidovci nevidí, neslyší.
    Strana, která má ve štítu ochranu lidského života a důstojnosti, teď torpéduje zákon, který může snížit počty lidí umírajících každou zimu v ulicích..
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-lez-ktera-zabiji-0yl-/p_politika.aspx?c=A170118_232349_p_politika_wag

• radeksaman
      radeksaman, 21.1.17 02:02:26  

Na tohle téma nemám názor.

• radeksaman
      radeksaman, 21.1.17 10:35:47  

Jan Bartošek vysvětluje postoj k sociálnímu bydlení. Stojí za to si ho přečíst celý:
      Sociální bydlení pomůže zajistit bydlení těm, kteří si jej bez veškerého úsilí sami zajistit nemohou. Ministerstvo práce a sociálních věcí odhaduje, že sociální byty pomohou o něco víc než sto tisícům lidí. Ale pak je tu ještě alespoň milión jiných, kteří by se dokázali o bydlení postarat a platit za něj. Ale nedosáhnou na příliš drahé komerční byty. Pro ně je tu lidovecký koncept: dostupné bydlení. Ve spolupráci obcí a státu tu budou vznikat cenově dostupné byty pro mladé rodiny, samoživitelky, seniory, za něž budou platit cenu, kterou si mohou dovolit, vyřeší svůj problém a budou mít dobrý pocit, že se zasloužili o vlastní střechu nad hlavou.
      http://www.kdu.cz/aktualne/z-medii/socialni-bydleni-dostupne-bydleni!

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 12.1.17 17:28:58  

Pan M. Jurečka si zaběhl do sněmovního studia. Podle hlasu to mohl být i sněmovní rekord. :6:

• radeksaman
    radeksaman, 1.1.17 21:56:44  

Hlavně štěstí a Boží požehnání! Na Titanicu byli všichni zdraví... :6:

• radeksaman
    radeksaman, 1.1.17 21:23:37  

Tak za petardy a ohňostroje jsme schopni v ČR utratit přes čtvrt miliardy, tomu říkám užitečně investované peníze.
    Marian Jurečka

• 58ne-4.l
    58ne-4.l, 24.12.16 11:47:40  

Jurečka rozbalí dárky a rozhodne se, zřejmě podle toho, jestli dostane správné lampasy :6:

• jo_toto
    jo_toto, 4.12.16 12:23:25  

Bělobrádkovi to dnes jde :4: :6:
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24#live