E-cigareta

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
dracek.60 (2019-11-18 15:21:42)Frisby (2019-11-18 12:22:40)freekarol (2019-10-16 20:20:59)quakk (2019-10-14 21:54:46)flegma1 (2019-08-26 00:16:29)neurohunter (2019-08-25 03:29:06)mildaframus (2019-05-20 18:56:33)xkox (2018-10-16 18:15:54)vztekla.fena (2018-10-11 10:24:34)Khelgar (2018-09-06 22:18:27)Terka (2018-07-04 21:44:22)BloodAndVomit (2017-11-10 17:56:51)BRITSKY.SLECHTIC (2017-06-02 08:01:24)Mrzout (2017-05-27 18:29:08)Sprochy (2017-02-09 15:53:34)Lin (2017-01-30 17:54:21)Katka (2016-11-20 18:33:59)Yggdrasil (2016-09-08 22:59:28)TamelessWolf (2016-07-27 11:03:25)
E-cigareta
Založeno: 6. 6. 2012 | Příspěvků: 20 533 | Členů: 19
Správci: flegma1 (hlavní), dracek.60

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Frisby
    Frisby, 18.11.19 12:22:40  

Tak nám další země zvažuje plošný zákaz vapingu... tentokrát Velká Británie. Jen doufám, že ten zákaz nestihnou dokud ještě budou v EU. Což o to, liquidy a bázi si v čechách umí kdekdo namíchat sám, ale co atíky? :8: přitom ta transplantace plic i další úmrtí zatím měly vždycky za společnýho jmenovatele náhražku lehkejch drog v liquidu ve spojení s vapováním do plic... a odnese to nevinnej stroječek. Tabáková lobby, beztak.

• Frisby
    Frisby, 16.10.19 18:36:39  

tak si o minulém víkendu pan domácí vybral svůj vánoční dárek... na oko se cukal, ale dostal od nás od rodiny novej módík dle vlastního výběru :14: Asi si vybral dobře, protože se starým co neměl jakýsi to předžhavování, tak si vystačil jen sem tam to vytáhnout a nebo hlavně v autě a u kompu... a ten novej zas má v papuli furt :1:

• quakk
    quakk, 2.10.19 18:59:53  

Milí vapovníci, mě to opravdu naprosto vyhovuje :4: , dokázal jsem seknout asi před 10 lety s klasickými cigaretami, jenže byly situace, kdy prostě ten rituál chyběl, což je třeba ta kalba, takže si dám do kapsy jednorázovku a můžu si u pivka fouknout...normálně bych vyhulil krabičku za kilčo, takhle vypotřebuji asi třetinu jednorázovky, vyhovuje mi to. Doma ani jinde to nepoužívám, fakt jen u drinku apod.

• dracek.60
      dracek.60, 2.10.19 19:01:40  

tak to si měl napsat rovnou :4:

• freekarol
        freekarol, 2.10.19 20:15:53  

A také nemusel zakládat nové vlákno, mohl pokračovat v tom, které už tu vytvořil. :14:

• dracek.60
          dracek.60, 2.10.19 21:51:45  

dyť je to jedno :4:

• sarkan3
      sarkan3, 2.10.19 22:52:23  

Když už deset let nekouříš, tak jsi vůbec neměl po jednorázovce ani sáhnout. :13:

• quakk
        quakk, 3.10.19 17:26:00  

Právě tyto jednorázovky mě zachránily předtím, abych znovu nespadnul do klasických cigaret, prostě čas od času rád vyrazím do společnosti a u toho drinku, pivka mám chuť si zafoukat, tohle byla pro mě nejlepší volba, nějakou kačku navíc neřeším oproti vapování.

• freekarol
          freekarol, 4.10.19 12:58:24  

Možná do toho spadneš znovu. Není náhoda, proč když chce někdo nekouřit, tak musí abstinovat, nekouřit vůbec. Ale třeba jsi vyjímka, potvrzující pravidlo...

• quakk
            quakk, 4.10.19 18:35:08  

To bych nerad, funguji takhle přes 10 let, nejdříve jsem omezil počet vykouřených cigaret, pak oddálil tu první dejme tomu až kolem oběda a když jsem kouřil tak 3-4 denně, tak jsem s tím seknul. Od té doby si fouknu elektronku, když si senu někdy na pivko apod. a funguji, ten rituál je strašně zažitý, nemůžu si pomoci...

• freekarol
              freekarol, 4.10.19 21:15:43  

Tak držím palce, at ti to vydrží. Já s tím chci taky seknout, takže budu snižovat sílu nikotínu až na nulu a pak můžu vapovat už jen čistou páru bez nikotínu. Rituál zůstane, nikotín ne. :14: Sice nikotín není tak škodlivý, jako kouření tabáku, ale pořád je to něco, co do těla nepatří a i ten má nějaká negativa. Nemluvě o tom, že kdybych skončil v base, tak nebudu mít problémy s tím, kde sehnat svojí dávku. :15:

• quakk
                quakk, 4.10.19 22:45:57  

Tak na basu bych vážně nepomyslel :1:

• freekarol
                  freekarol, 4.10.19 23:35:30  

Jsem si vzpomněl, jak v nějaké reality show, měli lidi problémy, protože nemohli kouřit, cigára dostávali až za odměnu a následně jsem si vzpomněl, že podobně je to v kriminále. :15:

• quakk
                    quakk, 5.10.19 00:59:07  

basu fakt nechceš....buď kouříš, nebo si necháš kouřit :15:
                    a tu show si vzpomínám, to byla přece vila, 15 lidí, kteří postupně vypadávali a ten poslední snad dostal mega

• Frisby
            Frisby, 6.10.19 09:01:23  

nemusí. Mezi wapery jsou tři typy lidí... možná víc, ale tohle považuju za základ. Ty první moc nechápu. To jsou lidi, kterým wapovat nechutná, ale přesto tuhle variantu volí aspoň z části pro omezení spotřeby obyčejných cigaret. pak jsou tu ti, mezi které patří i ten můj doma. začnou wapovat a buď hned nebo po čase jim cigarety smrdí natolik, že jim vadí i přítomnost kuřáka v místnosti... a nejvíc mi přijde, že je těch jako quakk. Je jim jedno co žužlají v puse a mají prostě vyhrazené situace, kdy si dají cígo a kdy páru.
            PS: Můj bráška nikdy newapoval, nikdy se nestal kuřákem a přesto když je někde společnost, která kouří, klidně si s nima nějaký to cígo nebo pár dá a zas může fungovat jak dlouho chce bez toho. Ne každej kuřák asi musí být nutně zároveň závislák.

• freekarol
              freekarol, 6.10.19 12:27:22  

Já jsem taky chvíli kouřil a chvíli vapoval. Na vapování jsem přešel, protože jsem právě zjistil, že mi to cígo už nechutná, i ta pachuť v puse po kouření, mi moc neseděla. Zatímco dříve jsou kouř z cigaret nějak negativně nevnímal, tak dnes mi prostě smrdí. Ale nejsem radikál, abych vykřikoval, že cigarety jsou fuj, zakažte je. Stačí mi, když jsou kuřáci ohleduplní, když jsem kouřil, taky jsem si dával pozor, abych někomu nekouřil do tváře. To se ale týká i vaperů, mezi nima jsou taky ti, kteří kašlou na to, že někdo tu páru prostě ve své tváři nechce...

Nejsem odborník na závislost, jen vím, co se doporučuje. Jsou lidi, kteří byli na heroinu a dnes kouří jen marihuanu. Takže vyjímky jsou... Samozřejmě, hodně záleží na tom, jak si člověk kouření cigaret užíval. Pokud kouřil málo a nebo jen proto, aby zapadl, tak to má na člověka jiný vliv, než když má z kouření skoro extázi. :15:

• dracek.60
                dracek.60, 6.10.19 12:30:18  

já teda tahám skoro šwst let ale cigareta mě nevadí i když si ji nezapálím tak mě nevadí ,pokud toho není moc :4:

• freekarol
                  freekarol, 6.10.19 15:33:17  

Já okamžitě cítím, když někdo kouří a to ani toho člověka nemusím vidět. Nos na ten smrad upozorní. Teď už chápu, proč nekuřáci(ti, kteří nikdy nekouřili), říkají, že jim kouření smrdí. :14:

• dracek.60
                    dracek.60, 6.10.19 15:54:29  

jo to já taky jen mě to nevadí :4:

• quakk
                  quakk, 6.10.19 20:13:56  

No já dát normální cigáro do huby, tak mám asi motáka obratem a plíce by dostaly pořádnou facku :D, jinak, mi to třeba v baru nějak nevadí, ale když jdu po ránu do práce a někdo mi to foukne do tlamy, tak bych vraždil.....také líbat ženskou, která hulí není úplně echt, ale v počáteční zamilovanosti to asi člověk zkousne, později je to jak líbat popelník :D

• freekarol
                    freekarol, 6.10.19 21:17:26  

Však proto taky někteří mají podmínku, že chtějí nekuřáka, nekuřačku. Šance, že by kvůli zamilovanosti, někdo přestal kouřit, není moc vysoká. Tak proč ztrácet čas. :2:

• Frisby
                Frisby, 8.10.19 17:17:36  

Výhoda i nevýhoda vapování je i v tom, že opravdu odvyká jakékoli závislosti na nikotýnu. A většině co vapují to ani nedojde. Do e-cigaret se přidat nikotýn nedá. Je to jenom nějaký chemický cosi, co je podobný. Ale i když tvrdí, že se to v lidským těle chová podobně, tak nechová... Vlastně mi přijde, že právě proto je nejvíc vaperů, kteří se vrací ke klasickýmu kouření mezi ženskejma... s e-cigaretou se většinou přibírá na váze stejně jako když se přestane kouřit úplně :15: a ne každá to zkousne, natož aby změnily stravování.

• freekarol
                  freekarol, 8.10.19 20:22:47  

Není tám žádné chemické cosi, je tam nikotím, kdyby ne, tak by nikdo na ecigaretě nezůstal, protože by nedostal svou dávku nikotínu. :14:

• Frisby
                    Frisby, 10.10.19 15:51:28  

ne není... po pravdě je tam derivát nikotýnu a to rozhodně není to stejné jako nikotýn vytvořený přírodou :4:
                    ostatně proto je tak pak po čase mnohem snazší seknout s kouřením úplně, když je člověk na e-cigáru než s klasikou. Takových současných nekuřáků znám jen v okolí víc než dost. I můj už klidně dá i nějakej ten den bez vapa, byť mu pocitově chybí, ale s cigárama? kor když hulil i šedesát a víc balenejch? to nedal ani pár hodin :15:

• freekarol
                    freekarol, 10.10.19 16:05:25  

Pořád je to nikotín, jinak by to nikdo nekouřil. Na přírodní nikotín ti prdím, když spolu s ním, bych vdechoval karcinogenní látky.

Doufám, že nebereš žádné vitamíny a podobné věci. To přece taky není přírodní. :1:

• Frisby
                    Frisby, 10.10.19 16:16:29  

to jo, ale taky u nich sleduju i vedlejší účinky, který po letitejch zkušenostech už píšou na příbalovým letáku... přitom extrahovaný vitamíny žádné z nich nemají(jenže taková výroba je víc než drahá)... tudíž i onen niquitin má víc škodlivin než přírodní nikotýn. Ten škodí pramálo. Co v cigárech zabíjí je dehet a bez něj se cigarety vyrobit nedají.
                    Já psala hlavně o tom, že na tom umělým nikotýnu už nevzniká závislost... zkusit si to může kdokoli i na sobě... namíchat dvě identický báze s příchutěma a jen do jedné dát nikotýn... a nepopsat je... pokud ti někdo okolo tebe neprozradí, kdy vyfukuješ kouř do modra(je to vidět jen z větší vzdálenosti), budeš jen hádat, ale nepoznáš rozdíl... proto je čím dál víc lidí, kteří už přísadu nikotýnu ani nekupují... a jedou jen bázi s příchutí.

• freekarol
                    freekarol, 10.10.19 20:21:56  

Nějaký důkaz, že na umělém nikotínu nevzniká závislost? Silně pochybuji. :14:

• Frisby
                    Frisby, 12.10.19 17:27:14  

Studie se teprve rýsují. Přece jen je ecigareta jen pár let masověji rozšířená... Ale už dnes se podle prodejů liquidů dá lehce vysledovávat, že zatímco spotřeba příchutí pořád roste, spotřeba nikotýnů stagnuje, nebo má spíš klesající tendenci...
                    Hlavně mladí, kteří nikdy nekouřili klasické cigarety, ale začali rovnou s vapováním, tak kupovat niquitin přestávají nejvíc. Z mého okolí už asi z téhle kategorie nikotýn v žádné podobě neužívá žádný... většinou právě proto, že si zkusili na sobě ten pokus se dvěma bázemi s a bez a nenašli rozdíl... jen v ceně a ta je dost citelná :4:
                    Jo a můj patří do kategorie míchačů, to je, že si kupujem jen základní příměsi a všechno si mícháme doma, včetně báze :4: a tahle komunita není úplně malá, takže jsme sama zvědavá, jestli a za jak dlouho nějaké oficiální studie ve světě nebo u nás vyjdou.

• freekarol
                    freekarol, 13.10.19 12:01:15  

Takže vlastně jen pochybné teorie. Takže nic, čemu věnovat pozornost, dokud to nebude pravda.

• quakk
    quakk, 1.10.19 23:15:02  

používám dlouhodobě jednorázovky, vydrž jak v oblibě říkám je tři kalby, nemám s tím problém :2:

• sarkan3
      sarkan3, 2.10.19 14:38:45  

ctj jednorázovka? :7:

• freekarol
      freekarol, 2.10.19 16:15:18  

Jednorázovka, pokud vím, se používá pro lidi, kteří si chtějí vyzkoušet, o čem to vapování vlastní je. Pro pravidlené užívání už jsou lepší modely a finančně to také vyjde levněji. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát.

• sarkan3
    sarkan3, 27.9.19 13:27:52  

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nepouzivejte-elektronicke-cigarety-vyzvala-kalifornie-massac/r~37a39166df8a11e988f50cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

• dracek.60
      dracek.60, 27.9.19 13:32:00  

jo ty miliony mrtvejch po cigaretách jsou jaksi nic co :4:

• freekarol
      freekarol, 27.9.19 20:43:29  

Amerika dlouhodobě bojuje proti kouření, kouření tam dávno není moderní. Že ale povolují kouření marihuany, to jim nevadí. Přitom škodlivé látky z kouře od marihuany, nejsou o nic lepší oproti kouři od tabáku.

To, že ignorují, že ta úmrtí v Americe, byla způsobena obsahem THC v liquidu, je zase jiná věc.

• sarkan3
        sarkan3, 27.9.19 21:45:47  

Já už mám po těch článcích strach vapovat i moje kafíčko. :5:

• freekarol
          freekarol, 27.9.19 23:00:40  

Tak kafe respektive kofein prý taky škodí. Vysoký krevní tlak, může být způsoben pravidelným pitím kávy.

• sarkan3
            sarkan3, 27.9.19 23:52:49  

Ale já mám na mysli příchuť kafe (liquid).

• freekarol
              freekarol, 28.9.19 00:57:29  

Tak u nás snad příchutě zakazovat nebudou. Ale to rozhodují politici a ne např. doktoři, takže kdo ví, co se ještě může stát... Pokud liquidy kupuješ u seriozních výrobců, nemělo by nic hrozit.

• Frisby
                Frisby, 28.9.19 01:45:58  

I kdyby je zakázali, češi nejsou amerika. Většina vaperů už dávno ví, že příchutě jsou úplně stejný jak do ecigár tak do jídla :4: jen do nich nesmí výrobci cpát oleje jako poslední roky třeba do trestí

• sarkan3
                sarkan3, 28.9.19 20:42:20  

Já si liquid míchám, jsem na nulové bázi a příchuť kafe i tabáku kupuju u seriozního prodejce.

• freekarol
      freekarol, 27.9.19 23:08:32  

Češi, očividně, používají ten rozum více: https://www.zdravotnickydenik.cz/2019/09/zabijely-ilegalni-smesi-nikoliv-samotne-e-cigarety-neni-tema-cesko-mini-profesorka-kralikova/

• dracek.60
    dracek.60, 14.9.19 23:37:49  

jdu ,dobrou Fris :4:

• Frisby
      Frisby, 14.9.19 23:38:55  

dobrou

• dracek.60
    dracek.60, 14.9.19 22:59:35  

jo sůl ta mě štve už dlouho :4:

• Frisby
      Frisby, 14.9.19 23:16:14  

mě už ne... jen to, že ji ve fichemě občas nemaj :15: ale jinak je z tama výborná, taková tak jak bejvala za dřív... dáš špetku a máš slaný... prostě jen pomletej solnej šutr... ještě jsme jim říkala, že cukr by mohli prodávat :1: jenže ten se nedělá chemickou cestou ani není přírodnina, to by neprošlo prej

• Frisby
        Frisby, 14.9.19 23:16:52  

ještě je škoda, že jim z nabídky zmizlo pětikilový balení soli... maj jen po kilech a nebo rovnou pětadvacítku

• dracek.60
          dracek.60, 14.9.19 23:35:49  

tak to je přeci jen hodně velkej balík

• Frisby
            Frisby, 14.9.19 23:38:49  

je, ale pět kilovek taky dovezou :4: