Kazatelna

Otevřená diskuze | Kategorie: Koníčky
jakub.vandrovec (2016-10-26 19:20:28)Braddock (2016-09-29 19:26:31)kiwiboy (2016-08-02 09:21:55)DarthLadX (2016-07-16 12:44:20)mack-the-knife (2016-05-29 21:08:02)Domovnik-317 (2014-10-01 04:56:59)
Kazatelna
Založeno: 21. 2. 2012 | Příspěvků: 691 | Členů: 6

Kazatelna je myslivecké zařízení, umožňující lov z výšky - to znamená, že je zmenšen vliv větru a zvýšena bezpečnost střelby. Kazatelny bývají polootevřené nebo uzavřené, často zateplené, což je výhodné zejména za mrazivých nocí. Nevýhodou je omezený rozhled a špatná slyšitelnost.

http://pontu.eenet.ee/player/siga.html Krmeliště pro divoká prasata v Estonsku opět online

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• kiwiboy
    kiwiboy, 16.7.16 07:54:33  

Ja mel potize s kolenem tak jsem lov musel povesit na hrebik
    Ale uz chodim zajdu na ryby a kraliky - dam vedet ale dneska zitra mame aukci

• mack-the-knife
    mack-the-knife, 22.5.16 22:42:33  

Dnes byl svatý Hubert nakloněn. Šest lišek se zadařilo ulovit.

• mack-the-knife
    mack-the-knife, 5.5.16 10:12:07  

Dobrého dne vinšuju.
    Zjistil jsem, že Strana Zelených šíří petici http://www.bezpenezdolesanelez.cz/ . Tak jsem se na ni podíval.

Jedná se o klasický populistický nesmysl, typický pro Zelené. Především, podpisem dává člověk souhlas k využívání svých osobních údajů Stranou Zelených, stranou zastávající se feťáků, squatterů, anarchistů a podobných. Je to tam ostatně i uvedeno:

Podpisem výzvy uděluji Straně zelených, IČ: 00409740, se sídlem Senovážné náměstí 994/2, Praha 1 souhlas ke zpracování osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů za účelem zasílání informací od Strany zelených, a to i elektronickými prostředky.

Strana Zelených tedy evidentně pouze sbírá kontakty pro volební kampaň, kontakty zpeněžitelné různým marketingovým společnostem. Ti, kteří podepíšou, se pak nemůžou divit telefonátům nabízejícím zázračné hrnce a emailové schránce plné reklam. Jiný účel ona "petice" nemůže mít - dle zákona č. 85/1990 Sb., Zákona o právu petičním, platném od 29.03.1990, musí každý signatář petice uvést k svému podpisu jméno, příjmení a bydliště (§ 4, odstavec 1). Ergo jediná právně závazná petice je na papíře, ne elektronický nesmysl.

Dále, k samotnému obsahu petice - toto ustanovení platí od roku 2001, konkrétně je specifikované v § 9, odstavec 3 zákona 449/2001 Sb., Zákona o myslivosti, platném od 31.12.2001. Uvedená opatření se nevztahují na hospodářskou činnost vlastníků, popřípadě nájemců honebních pozemků.
    Setkal se někdy někdo s tímto omezením v praxi? Jak ve svém vysvětlení píše i Ministerstvo zemědělství, v České republice je přibližně 5800 uznaných honiteb, podobná opatření jsou ročně uplatňována v pár desítkách z nich.

V neposlední řadě je zajímavé, že Zelení s oblibou lidem vstup od přírody zakazují, ať už se jedná o chráněné krajinné oblasti nebo národní parky. Nyní se jim ale hodí pokrytecky zastávat naprostý opak.

Je tedy na zvážení každého, zda tento pokrytecký nesmysl "podepíše".

• nafoukanec
      nafoukanec, 29.5.16 14:32:55  

Tak jest.
      Jinak - pokuty se nebojím, protože uteču :), jen mi vadí přemnožení černé zvěře. Prý je divočák plachý ... Jen aby. Potkal jsem jich už víc. Jednou na cestě (takové pro traktory apod.) mezi poli vzrostlé kukuřice. Nebylo mi lehko, jak mě tak jedním okem zkoumal.

• kiwiboy
    kiwiboy, 28.1.16 07:34:00  

Ahoj - volal mne kamos ma farmu a rozmnozene kraliky
    nemate nekdo cas? potreboval by jich strelit tak mezi 150 az 200 ks dali bychom je do domova duchodcu
    zajemce muzu vyzvednout ve Wellingtone na letisti a odvest na farmu - je tam ubytovani

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 4.11.15 10:11:42  

http://www.rozhlas.cz/brno/hoste/_zprava/u-jeho-brokovnice-hraje-roli-kazdy-milimetr--1550430

Třiatřicetiletý sportovec má lásku ke zvěři v genech. „I můj děda byl vášnivý myslivec, takže u nás je to dáno. A vypadá to, že i můj čtyřletý syn k tomu bude mít velice blízko,“ doplňuje.

Do studia Jiřího Liptáka doprovodil také jeho trenér Radomír Zaoral. A protože za mikrofon zasedli v předvečer svátku patrona myslivců sv. Huberta, přišli ve slavnostních uniformách a přidali i myslivecké historky.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.15 11:13:17  

Tak jak je to s tou mojí lasicí hranostajem? Máš nějaký tip? Jsem Pražák - nějaký ten Zverimex nebo chovné stanice, co o tom víš?

Tuhle jsem četl o kuně lesní, byla to paráda, jak autor popisoval jak např. loví na stromech veverky :)))) Poslední věta mne dojala:- Ale přes veškerou snahu zrzka málokdy unikne :1: :1:
    U nás na chatě se na nějaký čas kuna (nevím která z nich) usídlila - ne, že by se přede mnou producírovala :))) Okamžitě jsem odstranil všechny pasti a položené jedy ----- sama nekompromisně zlikvidovala všechny SKUTEČNÉ škůdce, především krysy (krysa, potkan, pro mě stejnej šmejd). Rejska v chatě ještě snesu, ještě mu přispěji; ostatně on se nedá, jak jsem zjistil na jedovaté návnady nachytat :))) Jen je třeba na noc (i ve dne, pokud si nepřipravuji krmi) uložit veškeré jídlo vč. zbytků do lednice nebo do příslušné skříňky. Aby to neposlintal.

• Dr.Martens
      Dr.Martens, 18.10.15 11:32:06  

Lasice jde chytit a celkem dobře ochočit. Koupit asi nejde.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 25.7.15 22:19:00  

Myslivec je mysli veselé a bujaré, zdravý a otužilý; šlechetnou povahou svojí získává si cti a vážnosti svých spoluobčanů. Ačkoli známí jsou myslivci a lesníci co „latináři“, přece každému bývají milými a příjemnými společníky a zvláště pak v záležitostech lásky vyznají se převýborně. Dívky nezapírajíce přízně svojí ku mladým švarným „latinářům“ často přiznávají se zjevně: „Panímámo má zlatičká, já miluju myslivečka!“

ČERNÝ, V., 1884.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.15 10:57:37  

No dobře, nebudu ti to brát. Když chceš zůstat v roce 1884 .... :1:

Raději podej úplnou informaci i myslivcích či lovcích v armádě - o elitních praporech vynikajících střelců, kteří byli zpočátku rekrutováni ze skutečných myslivců/hajných/lesníků .... coby ve své době vynikajících střelců a lidí zvyklých pohybovat se v přírodě. Ti si svou mzdu museli zasloužit! Tenkrát .... Jäger ... Např. v bitvě u Sadoví v r. 1866 byly tyto jednotky tvořeny vesměs Čechy a byli to skutečně neohrožení bojovníci - však jich mnoho padlo. Neodlišovali se jen dlouhými bodáky a peřím za kloboukem, ale také zuřivostí a neochvějností při útocích. Prušáci často v hrůze prchali. Obdobně čeští dělostřelci - viz tzv. baterie mrtvých tamtéž. Možná, že v té době vznikla ta známá píseň U kánonu stál ... ? :)
      Co padákoví myslivci za druhé světové války? Ale to už existovaly takové a podobné elitní jednotky ve všech armádách (civilizovaného) světa.

• Dr.Martens
        Dr.Martens, 18.10.15 11:31:29  

Gebirgsjäger a Fallschmirjäger, jejich symbolem je alpská protěž. Zkusí něco sepsat.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.15 11:20:07  

Jinak jsou ovšem někteří myslivci veselí braši. Můj vlastní strejda na nějakých těch jejich sešlostech nebo po "leči" tancoval v holínkách na stole a střílel do stropu :1: :1: Ten svou jednou prackou snadno dvojku nebo kulovnici ve svislé poloze nad hlavou udržel. No ale na vesnici .... Všichni známí, že jo. :15:

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 23.6.15 10:19:15  

http://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/685810-manzel-strelkyne-emmons-je-v-cesku-nadseny-uz-take-trefil-prvniho-srnce.html

O vás je známo, že jste vášnivý lovec. Už jste si v Česku členem nějakého sdružení?

Chvíli trvalo, než se vyřešily potřebné formality, ale už jsem členem mysliveckého sdružení tam, kde jsme si koupili dům, což je v lesích kousek od Radnice a Rokycan. Nejsem zatím plný člen, ale host, což mi vyhovuje. Snažím se také pomáhat při brigádách. V lese už jsem byl letos asi šestkrát. Mám barák vlastně uprostřed honitby, to je životní sen (úsměv).
    Už jste něco ulovil?

Začátkem června srnce, nepravidelného šesteráka. Těším se na podzimní hlavní sezónu. Věřím, že úlovků bude víc.

• madame.Corall
    madame.Corall, 7.6.15 13:05:39  

http://www.imagehosting.cz/?v=landsclpl.jpg

• Dr.Martens
      Dr.Martens, 7.6.15 13:27:38  

Krásná krajina. Děkuju a taky přeju krásné nedělní odpoledne.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 25.5.15 11:03:18  

Soubor pravidel, která vydal hrabě Valdštejn roku 1690 na Křivoklátě při příležitosti jmenování Jana Kryštofa Rajmana fořtmistrem:

„Na zvěř nejvíce, ale kromě toho také na potoky pstruhové a račí pilně dohlížet, hajné přidržovat, aby škodnou hubili,pytláky prohánět, kuchyni hraběcí v pravý čas houbami a lanýži zásobovat.
    Dále dbát, aby poddaní na svých gruntech nemýtili bez povolení vrchnosti. Jako odškodné za zvěří poničená pole jim vykazovat porostliny březové, habrové a olšové, aby je vyklučili a zorali, a také jim zdarma povolit sběr popadaného dřeva a soušek. Dohlížeti, aby psi byli přes den ve dvořích a vesnicích uvázáni na řetěz. Kdykoliv psa za dne venku zastihne, jest jeho povinností ho zastřelit. V noci mohou být psi vypouštěni, aby dům a osení hlídali, neb jinak by zvěř všechno sežrala a poddaní by nemohli obstáti. Pastýři a ovčáci svým psů „kyje" na hrdlo musí přivazovat, aby se jim mezi předníma nohama pletli a oni nemohli rychle běžet a zvěř uštvat - takové psy má hajný i za dne šetřiti, když jsou při stádu. Trávu na pasekách, pokud ji zvěř nespotřebuje, možno sedlákům odprodat. Žaludy však a plané ovoce nesmí nikdo sbírat, aby měla zvěř dost potravy a do jiných hájemství nepřebíhala. Zvěř bude střílena jen v patřičný čas a na příkaz vrchnosti, bude vážena v zámku před písařem polesným a buď prodána rovnou v Křivoklátě, nebo nasolená do Prahy posílána.
    Kromě toho nařizuje se myslivci, že musí 3-4 kopy koroptví za rok sebrati. Dále vhodná místa vyhledávat, kde by čihadla zřizoval a platil čihaře jež by ptáky, zejména drozdy a skřivany, buď do sítí neb na lep chytali a do vrchnostenské kuchyně odváděli."

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 11.5.15 09:37:25  

According to VETPAW posts and comments online, the team had been accompanied by an Animal Planet film crew that was producing a show on the group. A spokesman for the network did not return repeated calls for comment.

http://www.marinecorpstimes.com/story/veterans/2015/05/07/reports-nonprofit-vetpaw-kicked-out-of-tanzania/70963970/

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 4.5.15 14:42:09  

Přišel jsem na nový způsob výstavby umělých nor, metr nory mě vyjde na padesát korun. Sláva ztracenému bednění!

• kiwiboy
    kiwiboy, 3.5.15 08:49:09  

Ahoj dneska nan zacala sezona kachen
    strelil jsem 5kousku mam je dole v lednici zitra se one postaram
    chcete abych predem udelal foto jak vypada novozelanska kachna :-) ?

• Braddock
      Braddock, 3.5.15 10:28:23  

Já si na kachny ještě chvíli počkám. Jo, fotku nahoď, ušetříš mi googlení

• Dr.Martens
      Dr.Martens, 4.5.15 14:41:40  

U nás si na kachny počkáme do podzimu. Ale letos se jim daří, budou to krásné lovy.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 20.4.15 15:59:37  

Ještě dneska moje oko jasnou jiskrou zahoří
    při vzpomínce na lesáky z Orlického Záhoří.
    O les i zvěř pečovali, vesele tam spolu žili,
    licitovaný mariáš hráli, žádnou švandu nezkazili.
    Mezi nimi na polesí já velmi častým hostem byl,
    i když lesnickou uniformu jsem na hřebíček pověsil.
    Spoustu moku pěnivého jsme v hospůdce vypili,
    spoustu příhod mysliveckých jsme tam spolu prožili.
    Jedna z nich se teď před vámi rozvíjeti začíná -
    rozhodně to není žádná myslivecká latina !

Jeden z hajných ve svém chlévě tučné býky na žír choval,
    jejich prodejem si k hubenému platu trochu přilepšoval.
    Když naposled rozloučil se s vykrmeným dobytkem,
    vybavil za utržený peníz svůj domov novým nábytkem.
    A jelikož mu v kapse ještě nějaký ten šesták zbyl,
    novou kozlici s vysokým krytím si na lištičky pořídil.
    Věděl, že lišky se za zimních nocí ani do vsi přijít nebojí
    a rozhodl se založit újeď hned za hájenkou na hnoji.
    Hnojiště je na dobrý dostřel z podkrovního pokojíčka,
    proč by se měl tedy v noci zříkat svého pohodlíčka ?
    Nemusí se ani strojit. V pyžamu a v županu
    pěkně počká, až mu kmotra přijde rovnou na ránu.
    Po výstřelu potom lišku na místě ležet nechá tu,
    až ráno jasné slunce vyjde, tak vyžene ji z kabátu.

Dobře si to naplánoval - a také mu to vycházelo...
    V komůrce se už pár správně vypnutých kožek nacházelo,
    jen několik jich ještě schází a pak již bude to,
    žena dostane na příští zimu nové slušivé paleto.
    Však jedné únorové noci ho náhlý spánek zastihl.
    když čekal, aby lišákovi nitku života přestřihl.
    Ostrý mráz ho k ránu vzbudil, údy už měl celé ztuhlé.
    Honem zalézt pod peřinu, nebo z toho skončím v truhle !
    V teplíčku župan odhazuje a jde ke skříni flintu schovat.
    Jen maličko zapochybuje ? Nezapomněl jsem vyládovat ?

Vy si to dělejte, jak chcete, já k ničemu vás nenutím,
    jen prosím : Takové pochybnosti neřešte ruky mávnutím !
    On se vykašlal na kontrolu a bez rozumné příčiny
    současným stiskem obou spouští uvolnil bicí pružiny...

Hrůzný zážitek vždycky skýtá, když vystřelí zbraň nenabitá
    a vrchol hrůzy způsobuje, když v místnosti si zatupluje.
    Ze mdloby hajný křísil ženu, když zřela obývací stěnu -
    na podzim si ji pořídili, co peněz za ni vysolili
    a teď, i když to k víře není, je vhodná už jen k zatápění.
    Zkuste se zeptat, snad vám poví, jak dokáže dvojstřel brokový
    tříštit dýhy a překližky a měnit nábytek ve třísky !

Zas jaro je a buky pučí. Ve chlévě dvě telátka bučí,
    hajný jim pěkně podstrojuje a se zálibou pozoruje,
    jak kilo za kilem přibývají a v statné býky vyrůstají.
    Rostou opravdu jako draci. Zas bude na stěnu obývací !

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 19.4.15 16:34:16  

Mack, Braddock, Kiwi, jak jste na tom s kynologií? Máte psy?

• Braddock
      Braddock, 19.4.15 16:42:43  

Zlatýho retrievera

• Dr.Martens
        Dr.Martens, 19.4.15 17:06:37  

Jako gaučáka nebo má lovecký výcvik? :15:

• Braddock
          Braddock, 19.4.15 17:24:07  

Mam ji na vodní ptáky. Ale i tak je to hroznej gaučák a mazel

• kiwiboy
      kiwiboy, 3.5.15 07:38:27  

:1: :1: :1: :1:

• Braddock
    Braddock, 18.4.15 14:43:50  

Ve včerejšim 5plus2 vyšel rozhovor s Míšou Fialovou
    http://www.5plus2.cz/default.aspx?n=PETPLUSDVA&d=17.04.2015&e=NC-NACHOD#object=3138684

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 26.3.15 09:09:38  

http://ekonomika.idnes.cz/d1-bude-mit-ctyri-prechody-pro-zver-d59-/eko-doprava.aspx?c=A150325_173349_eko-doprava_suj

No konečně, to to trvalo. V Maďarsku jsou oplocené dálnice a přechody pro zvěř standardem

• kiwiboy
    kiwiboy, 20.3.15 08:41:31  

jsem pozvan na lov divoke kozy
    ale nemam cas :-(( jedem na sobotu - nedeli na zavody :-(

• Dr.Martens
      Dr.Martens, 20.3.15 08:52:29  

Na jakou vzdálenost se taková koza loví?

• Braddock
        Braddock, 20.3.15 09:48:27  

Asi tak 200 až 250 yardů. Jestli teda nemáš sniperku

• Dr.Martens
          Dr.Martens, 20.3.15 10:05:52  

Tak to je v pohodě, to se nakliká a ani se ještě nemusí nějak počítat s větrem.

• Braddock
            Braddock, 20.3.15 10:25:03  

Kdybys měl zájem, tak si na kozy můžeš zaletět do walesu nebo irska

• Dr.Martens
              Dr.Martens, 26.3.15 09:09:54  

Spíš mě láká Afrika :15:

• kiwiboy
        kiwiboy, 21.3.15 00:34:01  

Ahoj nejsem doma jsme na soutezi s dorostenkama v prvni roztrelbe - super :-))))))))
        mam 22horneta cz
        podle toho jak kdy nekdy se knim dostanes tak na 40m a nekdy je strilim prez udoli okolo 120m - vedsinou lovim mlade

• Braddock
          Braddock, 18.4.15 14:46:00  

No jo vlastně, ty střílíš hornetem. Já radši .308 winchester

• Dr.Martens
            Dr.Martens, 18.4.15 21:16:50  

Já mám rád .243 Winchester.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 17.3.15 13:31:55  

http://media.repro-mayr.de/50/630050.jpg

Snímek vlka z německé fotopasti. A ekofašouni pořád ujišťují, že vlk je plachý a k lidem se nepřibližuje.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 25.2.15 16:50:13  

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/1654089_1623014957918046_5411419157557379432_n.jpg?oh=0fcf70ae6cd5283425903aff141c6087&oe=558E839E

• kiwiboy
    kiwiboy, 14.2.15 09:42:32  

dneska tri zajice rano je vyfotim a dam na sklo
    streleny puskou 22 Brno model 1 dalekohled Meopta
    80 - 100m odhad jedem nozno dal

• Dr.Martens
      Dr.Martens, 17.2.15 13:54:36  

Lovu zdar! Na .22 je 100 metrů hodně dobrá práce!

• kiwiboy
        kiwiboy, 19.2.15 08:39:41  

ani bych nerek
        ale zapomel jsem je vyfotit :9: :9: :9:
        mam 100 chuti neco napsat ale na sklo moc nechci :9:
        asi ti poslu vzk na opladku tve mlceni :4:

• Dr.Martens
          Dr.Martens, 19.2.15 08:50:05  

Posílej. .22 myslíš klasickou LR nebo Horneta?

• kiwiboy
            kiwiboy, 23.2.15 23:37:53  

normalni klasickou 22 Brno model 1

• Dr.Martens
              Dr.Martens, 25.2.15 16:50:36  

Dobře ty, tiše závidím střelecké umění :4:

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 6.2.15 22:41:24  

http://www.denik.cz/zlinsky-kraj/dar-prezidenta-milose-zemana-jordanskemu-krali-vyrobili-v-brodske-zbrojovce-2015-qam4.html

Smekám klobouk, krásný a reprezentativní dar.

• Dr.Martens
    Dr.Martens, 4.2.15 11:02:16  

Včera kolem půl deváté jsem ulovil lišáka, přiváben na zaječí vřeštidlo. Miluju sníh :15: