Kaple

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
visitor77 (2017-01-18 17:38:18)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-01-18 14:45:32)radkojaga (2017-01-18 13:23:03)DalkoT23 (2017-01-17 23:04:04)Pavla.119 (2017-01-17 22:10:58)a.l.tereza (2017-01-17 21:22:08)MimVig123 (2017-01-17 20:17:44)RybarJosef (2017-01-17 19:54:40)Divobyj (2017-01-17 17:22:42)nikdoinic (2017-01-17 17:10:09)k.vosmak (2017-01-17 11:02:51)slavidan (2017-01-12 23:13:56)TX.2010 (2017-01-11 15:56:23)kunerolavitriol (2017-01-11 08:38:14)Alam (2017-01-10 22:40:59)eremir (2016-12-31 22:33:24)Kostic33 (2016-12-18 12:54:46)profesorateista (2016-11-06 07:21:19)jelito (2016-10-28 10:13:50)strejczbrna (2016-10-25 14:50:51)qwer (2016-10-14 10:26:01)stihac (2016-10-07 13:23:04)9876 (2016-10-05 20:14:09)
Kaple
Založeno: 22. 1. 2012 | Příspěvků: 36 841 | Členů: 39
Správci: a.l.tereza (hlavní), Pavla.119, Carbon.de.Castel-Jaloux

Kdo se dává, ten přijímá, kdo na sebe zapomíná, ten je nalézán, kdo odpouští, tomu se odpouští, kdo umírá, ten povstává k věčnému životu.
- Sv František z Assisi -

------------------
Chovejme se tady podle názvu diskuze.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Divobyj
    Divobyj, 13.1.17 21:54:39  

Mohu-li zdejší,poněkud zatuchlý vzduch v kapli trochu provětrat,pak bych si dovolil jeden pitomý ftípek :14:

Našel jsem na chodníku dvoutisícovku.
    Zdvihl jsem ji a zamyslel se.
    Co by s ní asi tak udělal Ježíš?
    A tak jsem ji proměnil na víno!
    :7: :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 13.1.17 22:03:16  

Tak si tak říkám, kdyby proměňovat uměla i Panna Marie, na co by jí asi proměnila ona? :15:

• Divobyj
        Divobyj, 13.1.17 22:18:16  

:7: Dostala jsi mne. Nevím.Jsem jen takový ubohý pozemský ftipálek :8:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 13.1.17 23:21:22  

..v očích lidí, kteří Tě neznají, ne v mých, já Tě vidím srdcem a to říká že i Ty ho máš dobré. :2:

• Divobyj
            Divobyj, 13.1.17 23:34:03  

I já? :7:
            Tak...to mě moc těší.
            Vím,že i Ty máš srdce stejně tak dobré,i když bychom se v lecčems neshodli.Přeji Ti dobrou noc :2:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 13.1.17 23:39:57  

..i Tobě noc krásnou... :15:

souhlas prý ruší diskuze, a s Tebou, to bych nerada, tedy v čem přesně neshodneme? :2:

• Divobyj
                Divobyj, 13.1.17 23:47:55  

Ale Terko,proč to řešit.
                Vím,že třeba obhajuješ Kliniku,což je pro mne nepřijatelné,ale já se o tom nechci s Tebou bavit.
                Jsi inteligentní žena,takže spolu můžeme řešit otázky,které nejsou tak frekventované,ale to neznamená,že nejsou důležité.
                Tak třeba pohled Islámu na Ježíše. Co tomu říkáš? :4: :6:

https://www.youtube.com/watch?v=qaCU23zAJN4

• Carbon.de.Castel-Jaloux
                  Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.1.17 10:35:05  

Ftípek je to pitomý, ale neplač nad sebou, jsi v podstatě hodný hoch :)))

• MimVig123
                  MimVig123, 14.1.17 10:43:13  

No nevím co si mám myslet. :15:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 14.1.17 18:45:39  

Pohled Islámu na Ježíše, jak ho prezentuje na videu řečník, je takový jaký je, hodně podobný - ne-li stejný - jako u svědků Jehovových, jednoduše nevyznávají Trojici Boží a Otce zvou - o kterém jsou přesvědčeni že jen to jejich které znají je to jediné a pravé - jménem Jehova a Alláh.

Co se týká názoru že muslim je křesťanštější než křesťan jen proto že byl tak jako Kristus obřezán a nepije alkohol jako striktní dodržení psaného Zákona - u SJ nepřijímání krevní transfúze - a pod., tak s tím souhlasit nemohu a myslím si že je to i dost mimo když vím že Ježíš psaný Zákon nedodržel a v sobotu - ačkoli by podle Zákona neměl - člověka uzdravil a přes to se z Božího řádu a vůle Boží ani o píď nehnul. :15:

• zenika
                    zenika, 14.1.17 19:21:58  

Terezko, mýlíš se, Ježíš zákon dodržel (nepracovat v sobotu bylo součástí desatera přikázání, jehož sám byl autorem.)
                    Odbourával pouze to, co si k tomu farizeové přidali, nebo co změnili. Uzdravit někoho nebyla práce, ale skutek lásky.
                    Farizeové svoje zvířata v sobotu také chodili napájet , když některé spadlo do jámy tak mu pomohli(jak jim sám připomněl) ale za pomoc člověku chtěli Ježíše zabít. Jejich dobytek kladli na vyšší úroveň než člověka , protože měli strach o svůj majetek. To Pán Ježíš odsuzoval.

• Divobyj
                    Divobyj, 14.1.17 20:20:22  

S tím alkoholem to vidím,jako nepochopení funkce vína v tehdejší společnosti.Víno bylo tehdy naprosto běžným nápojem při různých příležitostech.Ježíš se mu také nijak nebránil.To,že kritizoval jeho nadměrné pití přece nezavdává příčinu absolutní prohibice.Předávkuje-li se někdo lékem přece není příčina k tomu,aby byl lék zakázán.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 20:44:57  

Trojici Boží nevyznával ani Ježíš Kristus.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 14.1.17 20:59:27  

..a ty chceš být jako Kristus nebo být následovník Krista?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 21:13:35  

Ježíš učil jednotu ale nikoli trojiční: "aby všichni jedno byli, ty Otče ve mně ja v nich, oni v nás".(Jan 17/17-26)

Tedy následování a nebo přijmutí Krista to není ani nemůže být učení o Trojici.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 14.1.17 22:29:01  

..takže ne Krista následovník, ti křtí ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 22:32:38  

No a každým pokřtěným je o jednoho a nebo o jednu osobu toho jména víc, tedy jich je mnoho, mnozí..toho jména JSEM, nikoliv tedy jenom tři.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 23:07:09  

To už ale i před křesťanstvím tomu takto bylo když Mojžíšovi říká:
                    "Já jsem Bůh Abrahamův a Bůh Izákův a Bůh Jákobův.."
                    (Exodus 3/6, Matouš 22/32, Lukáš 20/37,38)

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 23:08:38  

Lukáš 20
                    38 Bůhť pak není mrtvých, ale živých, nebo všickni jsou jemu živi.

• Divobyj
    Divobyj, 8.1.17 12:20:41  

Ježíš- Otče,proč jsi mne opustil?

Toto považuješ za zlyhanie? keby teba pribili bol by som zvedavý ako by si si tam pospevoval.

Samozřejmě,že to považuji za selhání.To bych to nepsal,jako příklad Ježíšovy nedokonalosti.
    Ano,mezi mnou a Ježíšem je jeden drobný rozdíl.O mě totiž nikdo nepíše toto: Divobyj:"posledný Adam"-nezlyhal.

Ježíš,když vyslovil tuto větu,selhal,zhřešil.Proč?
    Protože když v takto vypjaté chvíli toto vyslovil,je jisté,že si to i myslel,tedy pochyboval o svém Otci.V té chvíli se prostě domníval,že jej Všemohoucí zradil,nechal jej v tom extrémně těžkém okamžiku bez pomoci.
    Jak velmi dobře víš,sám Ježíš učil,že lze zhřešit i pouhou myšlenkou.Zde máš tedy exemplární příklad hříchu myšlenkou.
    Dokonalé bytosti nehřeší,Alame!

• Alam
      Alam, 8.1.17 13:13:51  

To je tvoja predstava dokonalosti a hriechu. Boh to posúdil inak .Z Jeho pohľadu sa preukázal verný a bez hriechu. Vzkriesil ho a naviac ho povýšil a bude to on kto bude rozhodovať o budúcnosti , každého človeka.
      1.Pet.2:21 - 21 Veď na to ste boli povolaní, lebo aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste verne nasledovali jeho šľapaje. 22 Nedopustil sa žiadneho hriechu, ani sa nenašiel klam v jeho ústach. 23 Keď mu nadávali, neodpovedal nadávkami. Keď trpel, nevyhrážal sa, ale ďalej sa odovzdával tomu, ktorý súdi spravodlivo. 24 Sám vyniesol naše hriechy v svojom tele na kôl, aby sme skoncovali s hriechmi a žili pre spravodlivosť. A „jeho podliatinami ste boli uzdravení“.
      Fil.2:8 - 8 Viac ako to: Keď sa nachádzal v stave ako človek, pokoril sa a stal sa poslušným až po smrť na mučeníckom kole. 9 Práve preto ho aj povýšil Boh do nadradeného postavenia a láskavo mu dal meno, ktoré je nad každé [iné] meno, 10 aby sa v Ježišovom mene skláňalo každé koleno tých v nebi a tých na zemi a tých pod zemou 11 a aby každý jazyk otvorene uznával, že Ježiš Kristus je Pánom na slávu Boha, Otca.

• Divobyj
        Divobyj, 8.1.17 19:59:19  

Jistě,je to má,lidská a taky logická představa.Pouze jsem si o tom dovolil obyčejně lidsky přemýšlet.Nic víc,nic míň.
        To,že Ježíše Bůh vzkřísil a povýšil...a etc.,to je jiná věc.
        Klidně mu mohl to pochybování odpustit,že?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.1.17 14:38:18  

http://www.klus.estranky.cz/clanky/kazani/boze--proc-jsi-mne-opustil-.html

Bože můj, Bože můj, proč jsi mne opustil?

Trochu se pouč a hlavně zamysli, člověče.
      Viz také žal 22. a pakten známý žalm Davidův, žalm 23.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.1.17 14:40:30  

(Pro Divobyje:)))

• Divobyj
          Divobyj, 8.1.17 19:49:12  

Tak jsem se tedy zamyslel,člověče,a pořád nemohu přijít na ten rozdíl,když Ježíš mluvil o Všemohoucím jako o Bohu,nebo o Otci.

Ty také přemýšlíš,tak mi vysvětli,zda měl Ježíš na mysli stále toho samého Hospodina,a nebo ne.
          V případě,že odpověď je "ANO",pak bych ti chtěl napsat,abys nevyskakoval kvůli nepodstatným prkotinám a nepokoušel se tak tímto způsobem masírovat si tu své vlastní ego.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 8.1.17 23:27:00  

Nemá v tom jasno mnoho lidí, např. SJ svatou Trojici Otec Syn Duch vůbec nepochopili tak mají výklad jen ve vztahu Otec - Syn, kde Bůh je jen Otec a Syn už podstatu Bůh nemá, odpadlo jim vysvětlování jak to že Tři jsou Jeden........a tentýž, jen každý z nich v jiné osobě, a jak je možné že se např. Syn modlí k Otci.
            Tak i výklad Bože proč..., může být jiný než Otče proč...., či Bože nebo Otče může být i ve výkladu stejný.
            Z mého pohledu, kde Ježíš je pro mě Vykupitel Spasitel můj Pán můj Bůh..., je šumafuk jestli Ježíš "zlíhal či nezlíhal", podle mě měl právo na oboje a co my víme, když podstatou Bůh i člověk, jestli i oboje nestihl. :2:

• Alam
              Alam, 9.1.17 12:58:09  

"Trojici Otec Syn Duch vůbec nepochopili "...

Říká se, že tajemství Nejsvětější Trojice je nepochopitelné,
              a snad tomu tak doopravdy je. http://www.pastorace.cz/Clanky/Tajemstvi-Trojice-je-nepochopitelne-a-prece-tak-proste.html

Nepochopitelná a věčná Trojice! …. tak tvé Božství, nepochopitelná a věčná Trojice, pracovalo na naší spáse ….
              http://www.modlitba.cz/texty/clanky/vecna-trojice-neuhasitelny-ohni.html

Nie je však možné pochopiť obmedzeným ľudským rozumom nepochopiteľné. Boh by nebol Bohom, keby nebol pre nás tajomstvom.
              Kto z nás veriacich kresťanov by nechcel chápať vzájomný vzťah božských osôb v Najsvätejšej Trojici? O pochopenie sa pokúšal aj teológ velikán, učiteľ Cirkvi, svätý Augustín. Traduje sa o ňom legenda, že na brehu mora rozmýšľal o tomto úžasnom tajomstve. Zjavil sa mu malý chlapec, ktorý mušľou prelieval vodu z mora do diery na pevnine. Svätec sa ho pýta, že čo to robí, že to nikdy nemôže dokázať. A chlapec mu odpovedá: „Skôr ja touto mušľou prelejem nekonečné more do jamky v piesku, než ty svojím rozumom pochopíš tajomstvo trojjediného Boha.“

hlavná vec že ty si to pochopila.

• nikdoinic
                nikdoinic, 14.1.17 09:50:09  

Trojjedinného Boha si vymysleli nějací divní podivínové, v Bibli o Trojjedinném Bohu nic není.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 14.1.17 10:25:41  

O trojjediném Bohu je celá Bible. O čem jiném by tak asi byla? :1: :1:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 10:27:34  

No o Trojedinném Bohu není:-).
                    Tos ji asi nečetla.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.1.17 10:28:53  

Tak o čem, podle Tebe, je Bible?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 10:30:19  

A nebo snad Ježíš a nebo Starej Zákon učí milujte Boha trojjedinného, Boha ve třech osobách?
                    To je výmysl lidský.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 10:33:46  

O čem je Bible?
                    Zákon celý je prý zhrnut v jedné jedinné větě: Milovati bližní své tak jako sebe.(Galatským 5/14)

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.1.17 10:37:43  

Ano, učí. Celý Starý Zákon směřuje ke Kristu a k Duchu Svatému. Přečti si konečně tu Bibli!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 10:42:10  

Opravdu Pavlo že by jsme měli milovati Boha Trojjedinného a nebo Boha ve třech osobách to tam nic takového opravdu není:-).

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.1.17 11:49:15  

Je to asi jako když napíšu: jedna a jedna jsou dvě. To chápeš, tomu rozumíš. Ale když napíšu: jedna a jedna = dvě tak tomu už nerozumíš a budeš se hádat že to tak není...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 13:12:09  

K Písmu Svatému se přidávat nic nemá a počty ty už snad ani vůbec ne.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.1.17 13:18:01  

Nemá. Ale nemá se ani ubírat.

Já nepřidávám, na těch počtech jsem ti jenom chtěla ukázat co děláš špatně.
                    Jenže Ty se poučit nedáš, jedeš si podle svého rozumu.
                    Ale to nic.
                    Věřím, že Pán Bůh Ti rozumí. :1:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 13:26:44  

Nejde vůbec o můj rozum ale jde o to co v Písmu je a co není, že mnozí i ty naletěli něčemu co v Bibli vůbec není za to ja Vám nemohu,
                    ja věřím tomu co je v Bibli a ostatnímu nemohu věřit.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.1.17 13:53:11  

Jisté zaslíbení v zachovávání Slova božího v Bibli je, tak že je možné že tomu Bůh rozumí:
                    Jan 8
                    31 Ježíš řekl Židům, kteří mu uvěřili: „Zůstanete-li v mém slovu, jste opravdu mými učedníky.
                    32 Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.“
                    Jan 14
                    23 Ježíš mu odpověděl: „Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo, a můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek.

• slavidan
            slavidan, 9.1.17 10:01:11  

Neselhal, zeptal se. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.1.17 12:03:01  

Z Vyznání víry:

Věřím v jednoho Pána Ježíše Krista, jednorozeného Syna Božího, který se zrodil z Otce přede všemi věky: Bůh z Boha, Světlo ze Světla, pravý Bůh z pravého Boha, zrozený, nestvořený, jedné podstaty s Otcem: skrze něho všechno je stvořeno. On pro nás lidi a pro naši spásu sestoupil z nebe. Skrze Ducha svatého přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem.

Jedné podstaty s Otcem!
            ... a stal se člověkem ... !

Proč se také říká Bohočlověk, Divobyji? :4:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 9.1.17 18:59:35  

..neptej se, ale když víš tak odpověz Ty. :2:

• Divobyj
              Divobyj, 10.1.17 00:09:25  

Podívej,mě termín "bohočlověk"neříká vůbec nic.
              Cosi mi říká termín "polobůh".Tak si Řekové představovali bytost,která má jednoho rodiče člověka a jednoho boha.
              Osobně neuznávám jakékoliv Ježíšovo zbožšťování.
              Stačí?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.1.17 08:13:02  

Mně to stačí :15:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 14.1.17 20:57:49  

Polobůh není totéž co Bůh i člověk, polobůh je na půl člověk a na půl Bůh, není tedy ani plně člověk ani plně Bůh, je to taková "směska" z Boha a z člověka, kdežto Bůh i člověk je plně Bůh a plně člověk.

• nikdoinic
                nikdoinic, 14.1.17 21:31:24  

Hm polobůh to bude asi něco jako polobotky:-)

• nikdoinic
                nikdoinic, 14.1.17 21:32:30  

No ale naštěstí "bohočlověk" ani "polobůh" není biblické učení a tak se s tím ani nemusím zabývat:-)..

• Divobyj
                Divobyj, 14.1.17 22:19:44  

Souhlas.
                Bůh je Bůh a Člověk je člověk.Také právě nemusím žádné kočkopsy.

• nikdoinic
                nikdoinic, 14.1.17 22:30:35  

Jenomže dle Bible člověk, muž a žena je obraz a podobenství Boha a ve Skutcích 17/28,29 se píše že jsme boží potomstvo, rodina boží..

• Divobyj
                  Divobyj, 15.1.17 10:32:58  

Ale proč ne?
                  Všichni jsme božími stvořeními a Bůh v nás prostřednictvím ducha přebývá.Bůh nás stvořil k obrazu svému,ale to je natolik neurčitý výrok,že nemůžeme vědět,jak je to přesně myšleno.
                  To ale nijak nesouvisí s konstruktem Ježíšova božství,kterému já osobně nevěřím.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.1.17 02:59:23  

S Ježíšovým božstvím si moc hlavu nelámu neboď:
                    Jan 17
                    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
                    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
                    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.

• visitor77
                    visitor77, 16.1.17 11:01:47  

nekopírujte tu Bibliu, stačí vec povedať svojimi slovami, prípadne to podporiť 1-2 veršami priamo k myšlienke...nie ste jediný vlastník Bible, nemáte patent na Bibli, nepadli sme z neba, a nevidíme prvý-krát Bibli, ako si zrejme myslíte...

• Divobyj
                    Divobyj, 16.1.17 11:29:52  

Vůbec nerozumím vaší reakci.
                    Nepoučujte mne,jak mám diskutovat a nepodsouvejte mi laskavě nesmysly,které se zrodily ve vaší hlavě.

• Divobyj
                    Divobyj, 16.1.17 11:39:06  

nikdonic.
                    Jistě,Ježíše poslal Bůh.
                    A všechny nás,ostatní snad Bůh neposlal?
                    Vyskytli jsme se tu snad nějakou náhodou? :7:
                    Každý z nás má Všemohoucího v sobě.On je totiž všudypřítomný.
                    A jaký je rozdíl mezi mnou,Tebou a Ježíšem?
                    V Duchu svatém,samozřejmě!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 11:46:19  

Duch svatý sjednocuje, ale někdo může míti i alegickou vyrážku:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 12:28:48  

Visitore, Ježíšovo Slovo ještě nikomu neublížilo, není Vám to divné že Vás tolik moc trápí a sužuje?
                    Mně to tedy divné je, kdo vi co jste zač když máte na ně takovéto protivovací alergické reakce.

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 13:51:53  

z vašej nekresťanskej klávesnice ubližuje...nie je tam kresťanská úprimnosť, ktorá sa získava skrze krst v cirkvi, prijímaním sviatostí cirkvi, životom v cirkvi...z vašej strany je to len prázne brzduché kopírovanie Biblie, ničím nepodložené, - podložené len živením svojej ješitnosti...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 14:19:07  

Jakým soudem soudíte takovým soudem jenom sáme sebe odsuzujete.

Mi tady v čechách máme svobodu slova i projevu a Ježíšovha Slova to už vůbec jo.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 14:22:09  

Měl by jste si jít visitore omezovat a nebo takto hrubě znevažovat svoje bližné blízké a nebo i vzdálené k sobě domů na Slovensko, tady se to vůbec nehodí, nejste tady doma.

• MimVig123
                    MimVig123, 17.1.17 14:30:58  

visitor77 já nevím proč vy to pořád opakujete. Já církvi nevěřím ani ň, přitom s vírou v Boha nemám problém.Proč myslíte, že jedině přes církev se dá věřit? Bible patří celému lidstvu, nejen církvím. :15: :15:Že ji církve stovky let věřícím vykládaly po svém je jiná věc dnes si ji lidé mohou číst bez vašeho svolení.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 14:36:27  

Visitore, křest, prijímaní svátostí ni život v cirkvi Vám tedy zřejmě vůbec k ničemu dobrému neprospěl, na to se vůbec nevymlouvejte, neb chováte se naprosto nekřesťansky, to je tady na těch vašich příspěvcích velice dobře vidět.

A Slovo boží to může vadit to víme dobře komu.

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 14:41:26  

kto je mimo cirkvi, neverí v Boha/Krista, hoci si to myslí (klame sebaa iných)- stačí vás čítať...Kristus založil cirkev ako spoločenstvo veriacich jednej viery, v ktorom ho veríme, vyznávame, chválime, slávime, ctíme (v modlitbách a piesňach), a hlavne prijímame jeho telo a krv na odpustenie hriechov...kto neprijíma telo a krv Kristovu v cirkvi (pri liturgickom slávení), nebude spasený)...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 14:46:13  

Od vás jsou to bohužel, ale jenom prázdná slova:-)..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 14:56:58  

Na jedno podstatné jste totiž visitor77 zapomněl:
                    Jan 14
                    26 Avšak Utěšitel, ten Duch Svatý, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno, co jsem vám řekl.

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 15:01:14  

zacitujte aj texty, kde Ježiš (i ap. Pavel) hovorí o prijímaní jeho tela a krvi na odpustenie hriechov a pre spásu...kto neje jeho telo, a nepije jeho krv (to je možné len v cirkvi), nebude spasený/nemá večný život...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 15:08:52  

Za prvé, zarecitujte si to sám, vy mi nemáte co rozkazovat, ni poroučet mi, ni omezovat mne, kde je Duch Páně tam je svoboda, nikoliv otroctví.

A za druhé mi bylo dáno pojíst z Kristova těla před 35 lety, a to nebyli jenom pouhopouhé oplatky z trouby.

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 15:09:19  

aj keby som pripustil to vaše poblúznenie před 35 léty, doba už pokročila, přibylo vám šedin, doba pokročila - a Ježiš hovorí o stálom prijímaní jeho tela a krvi v cirkvi - a co vy dnes? - kychynská pseudovíra?...

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 15:13:55  

takže: riadite sa Ježišovým slovom? - sotva, že!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 16:20:16  

To vaše: "o stálom prijímaní jeho tela a krvi v cirkvi" zkuste vyhledat v Bibli, Ježíšovo Slovo je totiž jiné:-).

To by Vám bylo vydávat svoje slovo za Jeho, takových už po světě běhalo a běhá..:-).

Jenomže visitore, Ježíš nás před falešnými Kristami varoval včas:-).
                    :15: (Matouš 24/25) :15:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 16:38:14  

Moje šediny Slovo boží vůbec nezměnilo:-), ni nikdy nezmění, to je zcela plané takovéto vaše doufání:-).
                    Ono Slovo Boží je totiž stálé a to vždy i navždycky :-) :15:

(1.Petr 1/24.25)
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=59&k=1&v=0

• visitor77
                    visitor77, 17.1.17 16:52:46  

problém je v tom, že nerešpektujete Písmo ako celok, a vyberáte si z neho len tie vaše třešničky na dortu...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.1.17 17:07:17  

Problém máte nějakej vy, neb jednou je vám ode mne mnoho citace z Bible a potom zase koukám že málo:)jen jakýsi malý pamlsek ve velikosti třešně:-).

visitor77, 16.1.17 11:01:47
                    "nekopírujte tu Bibliu, stačí vec povedať svojimi slovami, prípadne to podporiť 1-2 veršami priamo k myšlienke.."

Vždyť vy visitore nevíte co chcete, a ja by jsem věděla proč jste tak vrtkavý:-).

• Alam
        Alam, 8.1.17 20:04:34  

Ano tieto žalmy ktoré vyriekol Dávid boli prorocké a vzťahovali sa na Krista a Ježiš ich naplnil vrátane uvedeného výroku. Aj tie myšlienky ohľadne pocitov aké prežíval v agónii to vystihujú.