Trotlíkův kompík

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Frisby (2016-12-10 18:28:19)Franz.Josef.I (2016-12-09 20:22:51)flegma1 (2016-12-08 21:00:01)JohnMichaelOzzyOsbourne (2016-12-05 15:26:47)777_kolemjdouci (2016-12-05 14:31:22)od10k5 (2016-12-03 18:07:57)honzadusak (2016-11-29 19:40:41)Bender222 (2016-11-22 20:07:02)pletiplot (2016-10-01 19:20:00)whup (2015-01-24 17:06:40)
Trotlíkův kompík
Založeno: 31. 12. 2011 | Příspěvků: 1 670 | Členů: 10
Správci: Frisby (hlavní), Bender222, honzadusak

Fórum pro pár lidí, kteří si na kompiku rádi hrají, ale hry je moc nebaví...
Hrajeme si s obrázky, soubory a videjky

Prozatím využívané programy:
Gimp, PhotoScape, PhotoFiltre, FormatFactory a okrajově screener PicPick

Zkusím nechat otevřené pro kohokoli a věřit, že sem posměváčkové a sami sobě nejchytřejší cestu nenajdou.
Cílem tu není soutěžení, ale jednoduché hry, které s trochou trpělivosti a malou pomocí do začátku zvládne kdokoli

Návody pro GIMP:
http://www.mmmatus.estranky.cz/clanky/moje-gimp-navody/
http://gimp.4fan.cz/
http://docs.gimp.org/2.2/cs/
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=53
http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/gimp-v-prikladech-1-hvezdna-obloha

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Frisby
    Frisby, 10.12.16 18:28:18  

Jo, abyste nebyli smutní, že jenom vás zlobí počítače... Doma nám umřele taky jeden :1: Modrá smrt, teda... modrá... spíš žlutá :14: Grafika je v pánu, na myšákovým stolním kompu. Aspoň, že je furt noťas navíc.

• Franz.Josef.I
    Franz.Josef.I, 9.12.16 20:21:37  

Ahoj Fris. Odkazy na nástěnce č. 1, 4, 5 jsou nějak nefunkční.

• Frisby
      Frisby, 10.12.16 18:26:30  

Dík, jednička opravená, čtyřka smazaná, protože zkracovátko omezilo trvání odkazů a už nevím co tam bylo a pětka funkční je :4:

• flegma1
    flegma1, 28.11.16 23:44:48  

tak kdo to ještě neví, tak u toho monitoru opravdu šlo o napájení..trafo už nedává to co má...teda málo ampér dává.. :4:

• Franz.Josef.I
      Franz.Josef.I, 29.11.16 19:20:46  

To měl externí adaptér nebo vnitřní zdroj. Kdo a jak ti to nakonec zjistil?

• Franz.Josef.I
        Franz.Josef.I, 29.11.16 19:31:04  

Aha, tak to už čtu vedle. Tekže externí zdroj. Budeš kupovat jiný?

• flegma1
          flegma1, 2.12.16 22:13:41  

to už koupil, nastavil, (19 V) a má i vyměnitelný konektory asi 7 typů..ty sou mi samo nanic, ale kdyby někdy něco potřebovalo třeba zkusit.... :4:

• Frisby
      Frisby, 3.12.16 05:42:27  

Já mlčím... páč kdybych písla, že "já to říkala", bylo by to děsně blbý :1: Hlavně, že to funguje.

• Franz.Josef.I
        Franz.Josef.I, 3.12.16 09:12:18  

Zdroje dělají psí kusy. Mně například nešlo ukládat obrázky na imagehosting(cz) větší než cca 50 kilo. Dlouho mne to sr---o, než jsem na to přišel. Příčinou byl adaptér routeru. Přitom se ale router tvářil jako funkční (WiFi i kabel) Možná jsem to někde zde dříve řešil.

• flegma1
        flegma1, 8.12.16 21:00:00  

já vím, že jsi to říkala.. :4: a taky vím, že jsem tomu nechtěl věřit. On teda na to hned taky nepřišel i když to bylo první, co měřil..těch 19 volt to dávalo, tak šel do monitoru..pak teda spíš náhodně do toho zapojil ten svůj universál.. :5:

• JohnMichaelOzzyOsbourne
    JohnMichaelOzzyOsbourne, 26.11.16 23:12:56  

:6: Ahoj... díky za odpovědi ohledně přetahu HDD.
    Nehrál jste někdo hru Sniper Elite III? Nevím totiž, jak ji komplet odstranit z PC. :11:
    Mám IObit Uninstaller zkoušel jsem i manuálně. Nikde nic nezůstalo a přece po opětovném nainstalování hry, je všechno jak bylo - tzn. mise, procenta, hodnost, vybavení zbraní atd. Nechápu, kde se to ukládá? :8: :7: :5:

• Frisby
      Frisby, 27.11.16 05:15:09  

Čau. Na hry mě nikdy moc neužilo, synátora vůbec ne a mužskej když hrával, tak spíš v online... Z dřívějška tak znám jen tuhle cestu k savům ze hry:
      C:/Users/Jméno uživatele/Dokumenty/My Games/název hry/Saves/Jméno hráče/
      Ale to bylo ještě na sedmičkách a tuším Visty měly stejný umístění... Jinak ty složky mívají umístění podobné nebo jen jinde.

Jo a u her, kde nám to prostě nešlo, například jednorázová možnost hry na jednoho uživatele, tak někdy stačilo vytvořit si v kompu nový uživatelský účet na hraní konkrétní hry. :4:

Hodně zdaru přeju.

• Franz.Josef.I
    Franz.Josef.I, 16.11.16 21:00:46  

Zdar. Úplně trotlíkovskej dotaz:
    Digitálem focené fotky na "stojato i ležato". Jasně že při prohlížení v PC pak některé stály a jiné ležely. Tak jsem je otočil. Ale nyní, je po této úpravě chci nechat udělat ve fotolabu na papír. Nebude problém? Nevznikne něco takového s bíým okrajem okrajem??? Nechce se mi je všechny zase otáčet do původní polohy.

http://www.imagehosting.cz/?v=beznzvdfd.jpg

• Frisby
      Frisby, 18.11.16 17:36:36  

Záleží na tom, jak jsi je otočil přece... jestli jsi měl zadané "zachovat poměr stran" nebo "zachovat rozměry"... ten druhej velikost fotky nemění, ten první může a taky to dělá :4:

• Franz.Josef.I
        Franz.Josef.I, 18.11.16 23:31:36  

Otáčel jsem to v klasickém "prohlížeči obrázků a faxů". Dnes jsem nechal dělat asi 70 fotek v Fuji Studiu v Ol. . Upozornil jsem je na tuto zkutečnost. Prý to není žádný problém. Měl jsem tam i několik výřezů, takže nestandartní rozměr, poměr stran jen odhadem a také bez problému. Takže vyřešeno.

• Frisby
          Frisby, 19.11.16 07:24:25  

Jj, príma. Takže se ti otočily jen náhledy. nejlepší možnej způsob :15:

• Franz.Josef.I
            Franz.Josef.I, 19.11.16 09:54:34  

Tak to si nejsem jist. Když vypnu PC a znovu zapnu, tak fotky zůstávají tak jak jsem je otočil. Vlastně i ty skopírované na flešku. V tom Fuji Studiu to natáhla do jejich PC stroje a než potvrdila tisk tak jednu po druhé projela "ručně". Jestli je otáčela nevím, jen u těch nestandartních se zeptala zda chci okraj nebo přes celý formát papíru.

Já, vesničan, byl v dobách digitálu v labu poprvé, neb mne štvalo že není žádná fotka na papíře. Jak je to jen na CD tak je to jako by nebylo. :14:

• JohnMichaelOzzyOsbourne
    JohnMichaelOzzyOsbourne, 15.11.16 19:20:03  

:4: Ahojky... pro Fris především. :6: Rovněž preferuji Office 2003. Ale k dotazu: má někdo zkušenost s přetažením HD do externího HD? A jedná se o cca. 300GB
    Odhaduji tak týden? :8: :15:

• od10k5
      od10k5, 16.11.16 17:53:36  

Ahoj, 300 GB nebo i víc sem tady nedávno kopíroval na externí HDD. Díky USB 3 to šlo rychleji než po USB 2, ale už si nepamatuji jak dlouho.

• Frisby
        Frisby, 19.11.16 16:47:06  

USB2 kolem dvaceti a USB3 okolo stovky :4: ale málokdo doma má kabel, usb i disk kterej trojku bere. Takže je lepší dopředu počítat s dvojkovou rychlostí. Líp může být vždycky.

• flegma1
      flegma1, 18.11.16 17:07:17  

s tím časem si to přehnal..ale záleží, jak máš rychlej komp..já na svým tak přes noc počítám. :4:

• Frisby
      Frisby, 19.11.16 16:44:58  

USB dvojka jede aspoň na našich kompech kolem 40MB ... trojka by měla jet jeden a půlkrát rychlej. Ale na ty rychlosti se nedá spolehnout. většinou se najde něco co rychlost bude brzdit. Ale i tak by se to mělo dát v rámci jednoho dne. Zkušenost doma máme jen se statickým obsahem kompu, systém a otevřené programy jsme nikdy nepřetahovali. Nemáme doma systémovej externí dosk totiž, jen pevnej.
      Ale jo, jde to. Dokonce jde i na systémovým mít jinej OS a spouštět na kompu bez větších problémů. Ale tobě asi půjde spíš o zálohu obsahu a ten by se ti měl stáhnout za pár hodin.

• flegma1
    flegma1, 9.11.16 23:39:07  

monitor stále "kvoká"..jsem zvědavej, kdo přijde ještě s nějakým nápadem a nebo kdy mi zdechne natrvalo.. :8:

• flegma1
    flegma1, 11.10.16 21:34:07  

Vypíná se neustále monitor při nabíhání počítače. Vypíná a zapíná. Pokud teda je pc už najetý bez monitoru a já zapnu monitor, tak ho vypne. Nevím čím to může být. Na xpéčkách fungoval normálně.
    Někdy se chyne až po x opakovaných zapnutí a vypnutí pc i monitoru. Vyzkoušeny kabely, jak digitální, tak analogový se stejným výsledkem. Poradí někdo? Nebo se mám smířit s tím, že monitor jde do kopru? Je docela novej, 3 roky starej.

• Franz.Josef.I
      Franz.Josef.I, 12.10.16 22:29:46  

Koukni na vzkazník, dal bych dotaz na elektrofórum.

• Frisby
      Frisby, 15.10.16 22:34:11  

To ti neopravím... Zdroj monitoru neumím ani najít, natož do něj šáhnout. Dělal mi to kdysi starej, ale tam stačilo vyměnit přívodní kabel a jede dodnes. Ty nový už mají většinu věcí v sobě a to leda nějakej elektirář, jak píše Franz :4:

• Franz.Josef.I
        Franz.Josef.I, 15.10.16 22:45:50  

Dotaz jsem tam dal:
        http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=77227
        V rámci vzdělávání se můžeš kouknout.

• Frisby
          Frisby, 15.10.16 22:50:54  

Koukám, že taky radí prvně zkusit vyměnit kabel... To je bolavý místo všech monitorů snad odjakfurt...
          Kdyby BIOS, blbnul by nějakým způsobem i jinej... I když vypnout automatický nastavení grafiky by nemělo být tolik těžký(jak tam jeden píše, zkusit nastavit napevno rozlišení, desítky docela často neúměrně zvětšujou plochu a ne každej monitor to pobere)

• Franz.Josef.I
            Franz.Josef.I, 15.10.16 22:59:28  

Jenže vadné kondenzátory jsou dnes příčinou 95% poruch elektroniky. Zrovna nedávno jsem opravoval svářecí invertor po záruce. Servis ho vrátil jako neopravietelný a firma ho tedy vyřadila - vyhodila. Nový stál kolem 13 000 Kč. Já ho opravil za dvě stovky. A vadné právě elektrolytické kondenzátory. Prostě kurvítka.

• Franz.Josef.I
              Franz.Josef.I, 15.10.16 23:03:16  

http://www.imagehosting.cz/?v=zdroj01.jpg
              http://www.imagehosting.cz/?v=zdroj02.jpg
              http://www.imagehosting.cz/?v=zdroj05.jpg

• Franz.Josef.I
                Franz.Josef.I, 15.10.16 23:05:26  

Ty zářezy do tvaru "Y" jsou z důvodu aby úplně neexplodovaly ale jen se nafoukly.

• Frisby
              Frisby, 15.10.16 23:04:28  

Nj, když to umíš, pak se to dá :4: ale když potřebuješ najít někoho kdo to umí, to je kolikrát nadlidskej úkol

• Franz.Josef.I
                Franz.Josef.I, 15.10.16 23:07:19  

No, zas tak moc dobrej nejsem, ale tohle bylo evidentní, prostě vidět. Dal jsem mu jen typ, kouknut by se mu měl dovnitř někdo kdo hoví elektrice.

• flegma1
                flegma1, 17.10.16 18:42:13  

Se mi v tom nechce nikdo rejpat a já se v tom jistojistně rejpat nebudu. Díky Vám za reakce, zatím teda s ním žiju. Sice ho musím asi 5x nejdřív zapnout a vypnout, ale nakonec si dá říct. samozřejmě musím taky 5x vypnout a zapnout pc.
                Kabely jsem prohandloval a nepomohlo, ani SUB-D ani DVI a oba úplně nový. :8:
                Dokud si úplně nelehne, tak to asi řešit nebudu. Byl strčenej do všech tří počítačů v rodině a plus starýho a jedině u toho starýho s XPéčkama naběhne normálně.

• Frisby
                  Frisby, 17.10.16 18:45:48  

zkusila bych ten kabel... je to stovka a nejvíc bolavý místo monitorů... max přijdeš o stovku, ale za pokus se vyplatí :4:

• flegma1
                    flegma1, 17.10.16 18:54:38  

viz dole. ten monitor dostává podle mě "vnější pokyn", aby se vypnul..možná z pc, možná z nějaký tepelný či proudový pojistky, co já vím?..bec pc prostě normálně svítí a pak přejde do stanby...ale jak zapnu pc, je zle..zapne-vypne..a to opravdu, páč nemá mechanický vypínač, ale dotykový.
                    všimnul jsem si jednoho, že je třeba se trefit v tom stanby do určitý "frekvence" blikání stanby kontrolky a pak naběhne..ale to je možná jen doměnka, vypuštěná z hladu.

• Frisby
                    Frisby, 17.10.16 18:56:57  

Já to měla zas tak, že sjem musela jeden čas startovat komp bez monitoru a připojovat ho dodatečně... ale opět novej kabel a šlo to... škoda, že nemáš taky po ruce někoho, kdo se to nebojí otevřít a proletovat vadný součástky případně.

• flegma1
                    flegma1, 17.10.16 19:01:36  

to by mi moh proletovat možná brácha, ale musel bych si ty součástky sehnat..a vím já jaký? to bych riskoval. :1:
                    Zapnutí pc a pak monitoru jsem samozřejmě taky zkoušel. Rozdíl je jen ten, že ten monitor vypne jen jednou. Ten už pak nezapne.

• Frisby
                    Frisby, 17.10.16 19:03:11  

Jj, jasný... je fakt, že v tomhle mám v našem městě velkou výhodu... hobbystu a jeho krámek... vyndáme ze všeho špatný součástky, z čehokoli snad a on hned ví co to je, pozná aj sílu a dodá nový. většinu má přímo v krámku,.

• flegma1
                flegma1, 17.10.16 18:48:02  

ještě k tomu přívodnímu kabelu..jako asi jeden z mála pracuje s nízkým napětím, takže trafo je zároveň zástrčka a do monitoru se strká konektor. :4:

• Frisby
                  Frisby, 17.10.16 18:49:28  

no právě. Monitor mám jeden doma patnáct let starej, ale kabel už to má čtvrtej :15:

• flegma1
                    flegma1, 17.10.16 18:57:19  

proč to ale sakra nedělal u starýho?..a nedělá..že by desítky ptřebovaly nový trafo?.. :7:

• Frisby
                    Frisby, 17.10.16 18:58:53  

mám osmičky... mladej si můj monitor na desítky nepřipojí, protože u svýho kompu ani nemá už čím, stařečka :1: že bysme to zkusili doma třeba... není jak

• flegma1
                    flegma1, 17.10.16 19:04:13  

hmm..já mám na monitoru teda oba vstupy a na pc teda naštěstí taky. Je to prd platný, páč nestartuje dobře ani s jedním. :14: