Lucidní snění

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
KarelKeslly (2016-11-26 13:15:15)Violet (2016-11-23 08:32:54)mistr-flanwen (2016-11-22 18:12:38)MatrinxDarko (2016-11-08 18:04:33)Luciaska92 (2016-11-07 21:11:50)dixi-k (2016-08-23 21:54:57)SiLENCio (2016-06-19 03:51:42)andie418 (2016-05-08 04:19:13)jupi.ahoj (2016-01-28 08:43:11)Eseter (2015-12-01 18:06:54)biznasizna (2015-09-20 01:53:51)Mona (2015-08-02 10:29:04)Ryuuhei (2015-05-21 12:36:32)roman.espanol (2015-05-13 00:03:35)sseemmka (2015-03-11 09:37:17)sedsi (2015-01-03 20:34:09)asa (2014-11-19 22:16:05)Gorodet (2014-10-16 08:24:00)Ravabi (2014-08-18 15:52:38)palovebera (2014-05-11 12:19:05)Dona_Yllenn_Nocturne (2014-04-25 22:27:09)krytterka (2014-03-30 00:59:55)Vesna (2014-01-28 07:57:45)
Lucidní snění
Založeno: 20. 10. 2008 | Příspěvků: 362 | Členů: 29
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Lucidní snění znamená vědomě snít. Co to znamená v praxi? Každý z nás mívá sny. Jsou o nejrůznějších věcech, jsou různě dlouhé a intenzivní. Vnímáme je jako nějaký film. Při lucidním snění si člověk v průběhu snu najednou uvědomí, že je ve snu a zdánlivě neměnný scénář se okamžitě rozpadá. Člověk se ve snu probouzí, najednou je ve snové realitě, kde s plným vědomím může rozhodovat, co se mu bude zdát ...

http://obe4u.com/cz/
http://svetlonos.webnode.cz/maziluv-snar/lucidni-sneni/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 7.11.16 18:08:17  

https://www.diskutnici.cz/forum/3743-kazdy-den-jeden-zazrak/ zvačka :4:

• nevimzevim
    nevimzevim, 20.4.16 22:45:14  

Po dlouhé době jsem včera měla lucidní sen. Ve chvíli, kdy jsem si to uvědomila, jsem zrovna byla v nějakém větším prostoru před výtahy, po stranách byly chodby a kolem se pohybovalo dost lidí. Začala jsem cvičit krátkou sestavu taiji (protože jsem někdy někde četla, že cvičení ve snu je mnohem účinnější), ale luciditu jsem bohužel příliš dlouho neudržela. Ti lidé okolo odpoutali moji pozornost, někam jsem je následovala a zapomněla jsem, že se nacházím ve snu. Někdy později v tom snu měly probíhat nějaké lekce, účastníci si lehli do nádob s vodou a pak byli přiklopeni a asi nebyli při vědomí. Vypadalo to jako v Matrixu.

• ra-mie
    ra-mie, 7.6.15 01:24:02  

Zdravim ctela bych se zeptat : patri ovladani parapsych.schopnosti mezi lucidni sneni ?

• biznasizna
    biznasizna, 17.4.15 20:20:49  

(kéž by se tak "podařilo" LÁSKAvou myšlenku do čajovny v Brně poslat v pohádkový čas) ale nejsem kouzelnice, misto abrakadabra posílám OBLAKADOBRA

• biznasizna
      biznasizna, 17.4.15 20:46:14  

...sekla jsem se o 29 vteřin (díky amatérskému datlování)? To jde!!! (Jsem ve svém osobním limitu stupnice 1-30 :15: )
      Proud Dobra jako záblesk od jiskry křesané Láskou o Radost ze života svitne každé Dobré duši spravedlivě v pravý čas (nezávisle na mě, samozřejmě....) Jen se "na dálku účastním slunovratí besedy" s vámi a zdravím vás z Ústí nad Labem

• biznasizna
        biznasizna, 17.4.15 20:52:49  

hi hi hi - a další potvrzená "radůstka"... 20:46:14 / 46+14=60 /
        20 kapacita čajovny, 60=1(+20=21) jednadvacátý účastník - vzdálen pouze prostorově :15:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 18.4.15 04:24:16  

no.. zas tak velké to nebylo, ale teprvá teď sem dorazil dom... :15: bylo to opravdu záživné... i pro mě... :15:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 18.4.15 04:24:50  

přeji hezký ráno a ještě hezčí den.. :4:

• taknapovez
              taknapovez, 23.1.16 12:45:28  

Karlíku,jak ty to děláě,že všechno stíháš?

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 11.4.15 11:59:23  

Pozvánka

Lucidní snění – Lucie dreams a létání ve snu

Co je to lucidní snění?
    Jak se naučit lucidně snít?
    K čemu je dobré a co nám může přinést?
    Jak se chovat v lucidním snu?
    Co znamená létání ve snu?
    Jak létání ze snu využít v praxi?

Tyto a mnohé další otázky vám budou zodpovězeny, pokud se dostavíte na besedu o lucidním snění, kterou povedu. Povím vám, na co je dobré se v lucidním snu zaměřit.
    Součástí této besedy bude i diskuze, kde se můžete ptát na to, co vás napadne.

Tato beseda se bude konat 17. dubna 2015 (v pátek) v 19hod. ve Slunovratí čajovně (Rekreační 18, Brno – Kníničky)

Pozor ! kapacita čajovny je 20lidí, takže pokud chcete, aby na vás zbylo místo, tak se přihlaste co nejdřív.

Název: Lucidní snění – Lucie dreams a létání ve snu
    Termín: 17.4.2015 19:00-23:00hod.
    Kde: Slunovratí čajovna, Brno-Kníničky, Rekreační 18
    Kontakt: karel.mazanek@gmail.com
    Organizátoři: Karel Mazánek

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 15.3.15 20:39:40  

zdravím po dlouhé odmlce, byl jsem teď s brontíkama (Hnutí brontosaurus - základní článek Slunovrat) na valné hromadě, takže se omlouvám za svoji nepřítomnost... bylo tam fajně, spousta zábavy i nových věcí, které mě přiměli pomoci jim, dokonce mě valná hromada zvolila do rady ... ukecali mě :-) takže se těď na plno budu věnovat právě tomuto... sem tam se zastavím i sem, podle toho, jak mi zbude čas, protože mám v plánu do konce roku naplánovat asi tak 10 akcí (nejen pro středošlokláky, ale i dospělé) a rozhodl jsem se, že budu jako fotograf, instruktor a lektor jezdit na akce, takže toho času teď budu mít o něco méně... nebojte se myslím na vás... :-) více info o mých akcích naleznete v brzké době na stránkách HB ZČ Slunovrat http://slunovrat.info

...do budoucna připravuji něco na duchovní tématiku od pohádek po rozebrání konkrétních knížek, něco o snech, o magii, o víře, síle mysli... samo sebou není to jen toto, je toho mnohem víc... pokud to někoho odtud zaujme, tak budu rád... v plánu je to i natáčet na kameru, ale to nevím jak mi bude přát štěstí... musím prvně nějakou sehnat, případně by z toho byl pro začátek rozhlasový záznam... tak mi prosím držte palce... :2:

p.s. proto bych chtěl poprosit lidi kdo sem chodí a mají zájem na správcovství, tak mi napište, jelikož sem budu chodit asi už jen sporadicky

• Ryuuhei
    Ryuuhei, 10.3.15 17:33:57  

Tak mám chvíli po snu, ve kterém jsem ale porušil důležité zákony lucidního snění. Mohl jsem normálně a čistě číst nápisy, viděl jsem svůj odraz v zrcadle. Vše jsem si přitom uvědomoval a divil se, co to má být. Měl jsem docela i strach, že tam uvíznu, nemohl jsem se z toho dlouho probudit. Jednou se mi podařilo vyletět a prostrčit hlavu stropem a podívat se nahoru k sousedům, podruhé už ale ne. Měl jsem každopádně strach dělat vylomeniny, i když jsem celou dobu přemýšlel o tom, že bych mohl zkusit létat, či tak. Nikdy se mi nic až tak živého a „reálného“ nezdálo. Jen mě taky opět překvapilo, že se z velké části odehrával v noci, ačkoliv jsem tedy spal přes den, kdy bylo světlo. Sen před tímto jsem měl už klasičtější, ale zase jsem všechny postavy, co tam byly, otravoval s tím, že „to je jen sen.“ Někdy jsou ty zkušenosti se sny opravdu zajímavé. :15:

• biznasizna
      biznasizna, 13.3.15 12:51:45  

Prostrčit stropem(či podlahou)hlavu a mrknout se k sousedům.... to mě nikdy nenapadlo. Ale už jako dítě jsem měla co dělat, abych ukočírovala to "cloumání", kdy jsem byla jen OKEM ve stropě a hned zas v podlaze a šup zas ve stropě....ve vedlejší místnosti s rodiči spolu s jejich přítomnými návštěvami. Věděla jsem kde kdo sedí i jak teta kroutí prsty u nohou v silonových punčochách... ale čím víc se mi chtělo na ně udělat "baf! já sem tu taky", tím víc se mi dělalo špatně od žaludku z toho houpání nahoru-dolu. :15:

• nevimzevim
      nevimzevim, 20.3.15 15:03:47  

Co to jsou ty "důležité zákony lucidního snění"?
      Jednou jsem v lucidním snu procházela skrze tlustou zeď starého domu, ze kterého jsem chtěla vyletět a dostat se na určité místo. V tu chvíli jakoby se zpomalil čas, a pohyb byl pomalý a těžký. A jak to tak pomalu probíhalo, tak jsem si uvědomila, že nemusím být na žádaném místě rovnou (chtěla jsem do borového lesa), ale můžu tam dojet vlakem - takže jsem se okamžitě ocitla ve vlaku ... a na protějším lehátku seděla velká strakatá kráva. :))

• Ryuuhei
        Ryuuhei, 3.4.15 04:44:58  

Zákony... zřejmě jsem chtěl říct pravidla. Popravdě jsem jaksi zapomněl, že jsem tento post vůbec psal. :15: Ale měl jsem na mysli třeba už jen fakt, že ve snu nelze číst nápisy a už vůbec se vidět v zrcadle. Tak to aspoň má být dle toho, co mám načteno.

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 3.4.15 18:52:43  

Mam pocit, ze jsem se ve snu v zrcadle videl mockrat.

• nevimzevim
          nevimzevim, 3.4.15 22:16:14  

Obojí jsem ve snu dělala, v knihách bývají často zavádějící a protichůdné informace ..

• nevimzevim
            nevimzevim, 3.4.15 22:22:11  

Dokonce si vzpomínám na jeden sen, který začal být lucidní právě ve chvíli, kdy jsem se na sebe dívala do zrcadla. :))

• Prototype.alex.mercer
              Prototype.alex.mercer, 1.8.15 19:10:30  

Ja jsem zas v jednom lucidnim snu stal pred zrcadlem a "nabouchal" si poradne svaly, jako kulturista a pak hned vybehl ven, na zahradu a pozoval, aby sousedi cumeli.

• Prototype.alex.mercer
    Prototype.alex.mercer, 27.1.15 02:02:20  

Mel jsem sen, ve kterem jsem lidem vysvetloval, co je to lucidne snit. Rikal jsem jim "kdyz si uvedomite, ze snite, muzete delat cokoliv, i porusovat zakony. Napr podivejte na me, ted bych proletl stropem, hele." vyletel jsem nahoru (byla to nejaka velka telocvicna) a narazil do nej. A znova. Pritom mi vubec nedoslo, ze v realite bych tezko umel litat, nedoslo mi, ze zatimco ostatnim vysvetluju lucidni sneni, prozivam ho.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 27.1.15 08:53:31  

:15:

• jupi.ahoj
      jupi.ahoj, 27.2.15 07:27:55  

akorát myslím, že porušovat zákon moc nejde ani v tomto stavu, pokud to člověk nedělá i normálně bez skrupulí, když mám chuť dát někomu přes držku nebo udělat podraz, bez pardonu se probudím, i když nechci :11:

• Prototype.alex.mercer
        Prototype.alex.mercer, 4.3.15 00:57:09  

Spatne jsem se vyjadril, mel jsem na mysli fyzikalni zakony. Ale podle me jdou i ty spolecenske, nevidim jediny duvod, proc ne. Vzpominam si, kdysi v jednom LS me napadlo "nakopnu toho cloveka a az me bude chtit chytit, probudim se, bude sranda". Problem ovsem byl, ze jsem se probudit nedokazal, bezel za mnou a ja mel strach, ze jsem se spletl, ze to zadny sen neni a zbije me.

• Mona
      Mona, 4.3.15 07:57:34  

To mi připomíná...nedávno jsem si uvědomila, že většina mých snů se odehrává v noci....A proč? No protože venku je přece tma :1:

• nevimzevim
      nevimzevim, 20.3.15 15:07:38  

Jenže pokud jsi v tom snu nevěděl, že sníš, pak se o lucidní sen nejednalo.
      Nechápu, proč je kolem toho pořád tolik zmatků, vždyť je to přece jednoduché. :2:

• Prototype.alex.mercer
        Prototype.alex.mercer, 22.3.15 21:27:10  

To je mi jasne. Ma posledni veta je samozrejme spatne formulovana, spravne to ma byt "zatimco ostatnim vysvetluju lucidni sneni, snim".

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 13.1.15 04:29:24  

http://maziluv-snar.webnode.cz/products/letani/

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 23.12.14 17:05:19  

Šťastné a veselé vánoce přeji každý rok,
    už by se z toho jeden zcvok.
    opakuje se to všechno rok co rok,
    ale víme, co bude na přesrok?
    Budem ty svátky zase slavit spolu,
    nebo půjdem fárat někam do dolů?
    Ten, kdo zlobil nedostane nic,
    a tan kdo ne, dostane pusu na líc.
    Každý v tento vánoční čas,
    blbne rok co rok zas...
    Samý nákup, plný vozík,
    liška si hrabe ten svůj ďolík.
    Liška ta se nákupů neúčastní,
    její liščata jsou proto šťastný.
    Jen my lidé blbneme,
    na svátky si půjčky bereme.
    Vysoký úrok nezastaví nás,
    ale po vánocích zjistíme, jak drahý to byl špás.
    Co jen popřát vám?
    Snad že jsem rád za to, že vás znám.
    Že jste mi k srdci přirostli,
    že jste v lepší lidi dorostli.
    Toš, úsmějem se na sebe,
    usmějem se na nebe.
    I příroda nám dává vědět, že tu je,
    že ona těmto svátkům panuje.
    Sluníčko praží jako v létě
    a vy tchýně mějte rády zeťe.
    Není nad to, když rodina je v klidu,
    to má pak jeden hodně radosti a do života sílu.
    Tak tedy klidné svátky
    a žádné hádky,
    vždyť je to vánoční čas,
    přišel letos, přijde zas.

:4: :4: :4:

• biznasizna
    biznasizna, 30.10.14 02:57:56  

Jééé, tak tomu se říká lucidní snění? Tak to jsem nevěděla. A jsem strašně ráda, že nejsem "divná", že nás je víc. Už jako malá jsem si sny "vracela" na ten nejzajímavější úryvek. Taky když sny spějí k závěru, který se mi nelíbí, "přetáčím" je zpátky a nechávám dozdát s přijatelnějším koncem. Jediný s čím si nevím rady, je rozpadající se podlaha výtahu. To mně nikdy ve snu nenapadne jít po schodech. :-)

• jupi.ahoj
      jupi.ahoj, 30.10.14 08:51:54  

ale jo, to přijde, asi si tvoje podvědomí neumí vybrat, mě se jako první objevily schody ze střední..... :4:

• biznasizna
        biznasizna, 31.10.14 16:11:36  

a jó! Vždyť já schody "zavrhla" už někdy v -nácti letech. Bortily se v místech, kde má točité schodiště nosný sloup. Připláclá ke stěnám schodištní šachty jsem přeskakovala po troskách původního schodiště či po dřevěných pahýlech trčících ze zdi a čím výš, tím méně plochy schodu tam bylo. Občas nějaký chyběl úplně, ale téměř nahoře už jich chybělo třeba pět za sebou. To naštve i ve snu! Nemělo smysl se pořád někam škrábat pro ujištění, že ani jedno schodiště nedosáhne až nahoru. Ostatně létat ve snu je vždycky snažší, než se někam plahočit

• jupi.ahoj
    jupi.ahoj, 30.4.14 14:01:36  

kreditní kartu? tu máááááá
    pardon- lucidní snění, to mám a dost často :4:

• jupi.ahoj
      jupi.ahoj, 30.4.14 14:09:43  

pardon, zapomněla jsem zaťukat,
      ťuk, ťuk, můžu dál ... :1:

• Prototype.alex.mercer
    Prototype.alex.mercer, 27.2.14 00:02:27  

Kdo mate android, tak pro lucidni sneni je tam program DreamZ, rikali to v poradu Applikace

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 27.2.14 11:44:25  

ano... už jsem tu aplikaci viděl a jsem k tomu spíše skeptický... je to jen další "hračka"... pokud by to chtěl někdo myslet vážně, tak by byly na místě elektrody zavedené na hlavu...

• aneysify
      aneysify, 26.2.15 18:19:42  

Tu aplikaci v mobilu mam asi tak půl roku... je hrozná, protože ne vždy si ztiším mobil, takže nejen že to zaznamenává do grafu, ale i mě to probere v tom jak mi to 10x dokola řekne Lucidní snění

• Donateus
    Donateus, 12.2.14 22:55:37  

Mrkněte !
    http://www.esoterikweb.cz/info-temata.php

• calave
    calave, 7.1.14 20:38:11  

ahoj,měla jsem svůj 2. LD uprostřed snu jsem zjistila že to je sen chtěla jsem létat ale nešlo mi to tak dobře jako v prvním lucidním snu-to byla extáze, pak jsem si říkala co když někam odletím a nenajdu cestu zpátky do těla...?

• Eseter
      Eseter, 5.2.14 23:50:20  

toho se nemusíš bát, ld není nebezpečné
      a že každý LD není tak živý, taky není nic podivného ;)

• palovebera
        palovebera, 26.2.14 15:22:12  

Mě se to zdá kažou chvilku.

• dixi-k
    dixi-k, 1.1.14 19:25:08  

PPS: nevim jestli to patří tak uplně sem, ale lucidní to bylo, tak asi jo...
    zdál se mi nedávno sen - byla sem pubertální kluk, a s rodičema (toho kluka, ne míma vlastníma) v nějakym domě kdesi v horách, okolo byly zasněžený kopce (jak já bych chtěla aby opravdu bylo bílo :9: ). najednou se udělalo jakoby zemětřesení, dům jakoby cosi prudce zvedalo vysoko do vzduchu a místo domu se udělala díra do země. Rodiče vypadli z domu ven a bezprizorně padali do tý díry, a já zůstal(a) v tom domě. veděl(a) sem že sem tam v relativnim bezpečí, ale nechtěl(a) sem přijít o rodiče... najednou vidim že padají i s nafukovacím člunem a v něm dopadli do sněhu a kouzali v něm tou dírou dolů (myslim že sem zasáhla, aby se při pádu nazabili) A jak sem nechtěl(a) o ně přijít, tak sem najednou měla taky člun. naházela sem (už já, né ten kluk) do něj batohy pro mě i rodiče, a ještě i spoustu věcí který by se nám nevim kde mohli hodit - nože, lopaty, lana, myslim že i něco na podapl tam bylo - prostě věci který by nám pomohli kdekoli přežít. A s tim člunem sem skočila z toho domu za rodičema do tý díry. Najednou sem si v tom snu uvědomila že něco podobnýho už se mi zdálo (i když mam pocit že asi ne) a věděla sem přesně co se bude dít a co musim udělat aby sme to rychle prošly a byly v bezpečí, tak sem ten sen jakoby urychlila -uplně si nepamatuju jak sme se dostali na konec tý díry, ale vim že sme jí rychle projeli, pak se sníh změnil v prudkou řeku, kterou sme rychle na těch člunech pluli(vlastně raftovali) a na konci řeka pokračovala do podzemí, kam sme ale nechtěli... pře tim byl dost širokej kamenitej břeh, tak sme na něj sice s obtížema, ale nakonec přece jen vylezli. ale okolo byl jenom malej prostor, obehnanej zídkou a nad tim "podzemím" kam vtékala ta řeka byl jakoby přechod. rodiče nevěděli kam, začali zmatkovat, a že teda přejsou přez ten přechod(jenže to bylo strašně riskantní, bylo to ouzký a mohli kdykoli spadnout zpátky do řeky a ta by je vtáhla do podzemí) já sem ale věděla že musíme přes tu zídku(za ní byla v dálce a v hodně šedivý mlze nějaká ves, nevypadalo to vábně, bylo to takový smutný, ale prostě sem věděla že za tu zeď musíme), oni nechtěli, ale nakonec sem je přesvědčila. tak sme si přez zeď naházeli věci, já už začala přelízat a najednou (to je pointa, proto to sem celý píšu) se ozvalo opravdu ostrý zahvízdání, jako by mi někdo hvízdnul přímo do ucha a já se prudce probrala.
    a i po probuzení sem měla pocit že na to ucho hůř slyšim, jak mi v něm dozníval ten hvizd. měla sem pocit, že až tam sem ještě neměla co dělat a že mě někdo vzbudil schválně...

a otázka zní: mohla sem se tim snem dostat někam, kde sem vážně neměla co dělat? že sem byla takhle brutálně probuzena?

(od "začátku" v tom snu sem věděla že je to sen, takže lucidní to bylo (pro případný šťouraly :4: ), i když sem nic nepřetvářela, jen sem upravovala podmínky aby to bylo bezpečný)

PPS: omlouvam se za obsáhlost, ale jinak to neumim, aby to bylo srozumitelný :2:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 1.1.14 19:42:59  

mno... bylo to obsáhlé, ale dočetl jsem to do konce, jistě by to stálo za vyložení, kdyžtak mi to překopíruj na forum o snech... mozek má různé obranné mechanizmy... ten hvizd byl myslím tím, že jsi si přeleželas ucho nebo jsi mohla vnímat prudkou změnu tlaku, nic jiného mě v této souvislosti nenapadá... k té tvé otázce... těžko říct, možná... myslíš, že jsi jako šla až za hranice lucidního snění nebo tak něco? nebo že jsi se dostala do kontaktu s něčím, co je nebezpečné? nemyslím... spíš jsi na to ještě nebyla duševně připravena, aby jsi to zvládla, to podporuje i ta mlha ve snu... nejsné cíle atd. ale to už patří spíše do výkladu...

• dixi-k
        dixi-k, 1.1.14 20:44:30  

mno, mě to právě v tu chvíli přišlo jako schválnost...
        i sem měla nutkání jít se k oknu podívat jestli tam někdo nestojí a nesnaží se mě vzbudit, ale vyhřátá postel mi to nakonec nedovolila :) takovýhle dlouhý a divný sny mívam čim dál tim častějc, až se toho bojim... a většinou sou spontáně lucidní. přišla sem totiž na to, že ty nelucidní si ani nevybavuju
        každopádně kopíruju :)

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 2.1.14 01:01:56  

strach pramení z nejistoty... když si budeš jistá v kramflecích, tak strach mít nebudeš :4: ano, lucidní sny se pamatují líp, protože jsou více prožívané, je to plnější prožitek než v klasickém snu...

• palovebera
            palovebera, 11.1.14 11:33:36  

Rád bych se dozvěděl více o tom,rád se k vám přidám,jestli můžu. :4:

• vestonickyw
          vestonickyw, 4.2.14 17:35:10  

jestli jsem to dobře pochopil, lucidní s. je druh magie, takže sis to sama "odpískala", páč bys to mohla s tou manipulací přehnat:)

• nevimzevim
            nevimzevim, 20.3.15 14:54:21  

to jsi pochopil špatně, lucidní snění NENÍ druh magie