Peklo

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Oblomov (2016-12-07 12:56:31)arecuk (2016-12-07 12:39:34)mat.yz (2016-12-06 20:19:20)Johoney (2016-12-02 21:15:57)osoba (2016-12-01 09:57:20)zbloudila.duse (2016-09-03 13:20:33)slavidan (2016-08-21 23:45:04)Dr.Chocholousek (2016-08-05 08:52:45)lastovka (2016-08-02 00:58:26)ruda.kostelnik (2016-07-02 01:06:45)Adolf_Balik (2015-01-28 23:14:53)kremilek.vochomurku (2014-01-25 14:23:25)drobek (2012-04-12 08:58:44)komorous (2012-02-18 22:16:45)
Založeno: 16. 7. 2010 | Příspěvků: 6 931 | Členů: 14
Správci: osoba (hlavní)

Nedělejte si legraci z něčeho, co neznáte a lehkomyslně popíráte. NIC nepřestane existovat jen proto, že si myslíte, že to neexistuje, nebo že se vám nehodí, aby to existovalo. Raději si zjistěte objektivní fakta a ujistěte se, že tam neskončíte. Samolibí posměvači, rouhači a chlípníci tam spolehlivě míří. Jenže stejně tak mnozí z těch, co si o sobě myslí, že jsou "dobří".
http://sk.cross.tv/86778

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 28.11.16 11:38:11  

http://jdem.cz/cpqav3
    Můžete si MYSLET, že to tak není a vás se to netýká. ALE jak by NÁZOR mohl změnit realitu?? Raději přemýšlejte, jak co nejrychleji a nejspolehlivěji dosáhnout ospravedlnění a jistoty.

• mat.yz
      mat.yz, 29.11.16 20:42:07  

..myslím,že vírou... :)) a víš co,každý v to své. Já už mám to své,mohu podat svědectví,napsat,vykládat,ale je to můj nepřenositelný zážite-stav,který nemohu nutit...jen kdyby někdo chtěl. Ale jistě jsem v klidu,neboť On mne má rád a již před mým narozením mne znal.)

• osoba
        osoba, 1.12.16 09:57:19  

TO je právě ten problém, když "každý věří v to SVÉ" bez ohledu na to, co říká Bůh. Spousta "věřících v Boha" tak spěje úplně jinam, než si myslí, protože mají SVOU víru a jsou podvedeni. Ospravedlnění a jistoty nikdo nedosáhnou něčím "svým", SVOU vírou.

• arecuk
          arecuk, 1.12.16 13:14:15  

Jasně. Jedině TVOU vírou…

• mat.yz
            mat.yz, 4.12.16 22:13:34  

věříš v Ježíše .)?

• arecuk
              arecuk, 5.12.16 12:49:23  

Věřím, že ten člověk existoval. Nevěřím, že to byl syn boží, že se narodil z panny, vstal z mrtvých, konal zázraky atd.

• mat.yz
                mat.yz, 6.12.16 20:19:18  

.) byl to syn člověka.... zde na zemi .)

• mat.yz
          mat.yz, 4.12.16 22:06:52  

mělo tam být ví,ne věří v to své,vypadlo mi í.....myslím to tak,že někdo s Bohem ušel kus cesty,někdo začíná...asi tak... proto : Každý věřící ví to své, samo v osobním vztahu s Bohem ...

• mat.yz
          mat.yz, 4.12.16 22:12:03  

Víš,věřící člověk nikdy není podveden nastálo ani v pekle neskončí,neboť Ježíš řekl: Ti kdo ve mne uvěří,budou spaseni.... a jaké mají poznání nerozhoduje,ptže někdo má poznání jak apoštol a někdo jako prostý člověk.... byla bych v klidu a taky jsem,nemám strach o lidi...ikdyž zbloudí,Bůh se vydá i za jednou svou ovečkou a navrátí ji do stáda.... :)

pozn: můžeš uvěřít i na smrtené posteli,jako zloděj,který byl ukřižován po boku Ježíše...nevíme co lidé před smrtí vědí,cítí....zde bych byla také v klidu a jsem.....

• arecuk
      arecuk, 1.12.16 13:15:14  

Á, tady se někdo řídí principem „nehodící se škrtněte“ (smažte)…

• osoba
    osoba, 17.10.16 14:57:49  

Ačkoliv je realita pekla děsivá (ať už je jakékoliv), je podle mého názoru odpověď na otázku "jak může milující Bůh posílat lidi do pekla?" zřejmá a jasná = On je tam neposílá. Pokud máme mít svobodu Boha odmítnout, pak musí mít takové rozhodnutí i svůj prostor pro naplnění. V tomto případě oddělení a zřeknutí se Boha s věčnými důsledky.

• arecuk
      arecuk, 24.10.16 20:48:20  

Zřejmá a jasná? Ano, ale pouze pokud vyjdeme z VÍRY, že to všechno je pravda. Celý systém svého vztahu ke světu tak stavíš na jediném neověřeném předpokladu, kterému ses ROZHODLA VĚŘIT. A každého, kdo takové udičky i s navijáky tak snadno nežere, považuješ buď za hloupého, nebo sobeckého či pyšného. Trochu si to srovnej.

• osoba
        osoba, 25.10.16 00:07:15  

jestli si někdo něco neověřil, tak ty a lidi tobě podobní, které lze naprosto oprávněně definovat, jak jsi vyjmenoval. protože je vrchol arogance a tuposti předstírat, že něco přestane být pravda jen proto, že je to v rozporu se svrchovaným nepodloženým samospravedlivým názorem. Ten jediný hřích, který dostane lidi do pekla, je právě pohrdnutí Bohem a Jeho zajištěnou záchranou.
        Takže kdyby se ti náhodou chtělo přemýšlet, můžeš si ověřit, že říkám pravdu, ale ty ze strachu o své samolibé ego hazarduješ se životem v tragicky mylném domnění, že výrok "já tomu nevěřím" tě ochrání před popíranou realitou. Upřímnou soustrast!!

• osoba
        osoba, 25.10.16 11:17:50  

urážet můžeš sebe před zrcadlem. Jestli nejsi schopen vidět žádný důkaz existence Boha, tak jsi slepý ve své samospravedlivé pýše a domnělou "moudrostí" se považuješ za produkt evoluce. Tomu odpovídají tvé mozkové schopnosti - nejprimitivnějšímu článku evolučního řetězce. Takže je zbytečné zkoušet ti něco vysvětlit, navíc už jsem to psala mockrát i na jiných forech, kde jsi to jen pohrdavě popíral, aniž by sis to ověřil. TO je nebezpečné, musel bys uznat vyšší autoritu, než je tvé JÁ.

• arecuk
          arecuk, 25.10.16 14:01:32  

Kecáš, a opět jsi pro jistotu smazala můj příspěvek, aby nebylo vidět, jak reaguješ mimo mísu. Pokud jde o urážení, použil jsem jen slova, která běžně používáš, např. zrovna ve svém zatím předposledním příspěvku. Jen jsem je použil vůči TOBĚ, což se tu asi nesmí.

CO jsi psala zde i na jiných fórech? Snažím se z tebe vytáhnout nějaký důkaz o existenci boha, ale z tebe vždycky vypadne jen to, že „jich je spousta“. A že kdo je nevidí, je hloupý, zlý, sobecký a namyšlený. Jsi jako zaseklá gramodeska.

• mat.yz
            mat.yz, 25.10.16 22:13:11  

proto je to víra..... jasně ,že věděcký důkaz neexistuje,ale neexistuje ani důkaz toho,že Bůh není .)

Víra je nepřenositelná věc,buď v něco, Někoho věřím,nebo ne.Na úrovni spirituality se to popisuje lehčeji...třeba víra v Boha přináší vnitřní pokoj ap.

• osoba
              osoba, 26.10.16 13:21:16  

Nepotřebuješ vědecké důkazy, i bez vědy je Boží existence zjevná pro každého, kdo PŘEMÝŠLÍ. neřekl to Bůh několikrát naprosto jasně? A přesto "myslící" individua používají své "myšlení" za argument proti tomu, co by zdravým selským rozumem pochopili, kdyby opravdu přemýšleli.
              Navíc nejde jen o nějakou víru v něco nebo někoho, ale důvěru Někomu. A zase bys našla důkazy v Bibli, že věří každý - dokonce i démoni, a k čemu jim to je!!

• mat.yz
                mat.yz, 26.10.16 14:17:09  

neříkám,že je potřebuji....

• arecuk
                arecuk, 27.10.16 15:04:02  

Bůh „to řekl naprosto jasně“ jen tomu, jehož myšlení začíná a končí u rovnice „Bible = pravda“, tedy tomu, kdo slepě věří. Kdo nevěří slepě, je si vědom, že jeho víra se nerovná vědění, a podle toho se také chová k těm, kdo ji nesdílejí. Protože chápe, že existuje možnost, že mají pravdu oni.
                Jen blbec se arogantně vyvyšuje nad ty, kteří nesdílejí jeho víru, protože „jsou hloupí“.

A hledat důkazy pravdivosti Bible v Bibli, to je jako považovat za důkaz o nevině obžalovaného fakt, že obžalovaný tvrdí, že je nevinen.

• osoba
                  osoba, 28.10.16 21:48:37  

I pro někoho tak "inteligentního", jako jsi ty, jsou dostupné zjevné důkazy o existenci Boha.

• arecuk
                    arecuk, 31.10.16 11:12:17  

I pro někoho tak "inteligentního", jako jsi ty, nemůže být problém nějaký takový konkrétní nabídnout. Aspoň jeden, když jsou jich takové mraky…

• mat.yz
                    mat.yz, 31.10.16 11:44:06  

říká se,že příliž mnoho učení,nás vzdaluje od Boha. Všímám si toho u lety,ptže věřící mají neustále snahu se hádat. A ač já jsem věřící,stále do mne šiješ,že věřím špatně .)) ..... by mne zajímalo,který věřící věří dobře :)))

• arecuk
              arecuk, 31.10.16 13:50:20  

Stihla sis přečíst mou odpověď, než ji vopice smazala?

• Johoney
                Johoney, 31.10.16 18:19:38  

vopice :1:

• mat.yz
                mat.yz, 1.11.16 20:35:09  

Ne,takže tu není svoboda vyjádření ??? Paradox,proč je v ikonce opice u osoby ? Z psycholog.hlediska i nicky,ikony o nás ledaco vypovídají.

• arecuk
                  arecuk, 2.11.16 09:20:52  

Psal jsem, že v tomto s tebou souhlasím, že proti víře a věřícím nic nemám, jen nesnáším, když někdo víru zaměňuje za vědění a ty, kteří jeho víru nesdílejí, považuje za hloupé, zlé, sobecké, pyšné… Tak jako „osoba“.

Bohužel, je to tak, jak píšeš – osoba ráda maže příspěvky, které jí nevyhovují. Někdy dokonce příspěvek smaže a pak na něj reaguje, přičemž mu vyčítá vlastnosti, které neměl, typicky třeba „urážlivost“.

Toto fórum je malou neškodnou ukázkou, jak vypadá vláda fanatika, jistou vzdělávací funkci tedy plní.

• mat.yz
                    mat.yz, 2.11.16 18:02:40  

:) rozumím. Ano,je to tak,víra se nedá vnutit....mám pocit,že je to trend některých věřících,ale vždy ti ukáže jasný výsledek to,jak věřící jedná s jinými lidmi. Když ho znáš osobně,tak i jaký vede život...ale to zkresluje,no hold mi věřící nejsme dokonalí-tedy já,nevím jak to cítí ostatní :))))

• kikinka
    kikinka, 11.10.16 04:08:13  

Osobo,mylíš se,já jako křesťanka ti mohu říct jediné.
    Všichni lidé JSOU božími dětmi.
    A nejen lidé,ale vše živé i neživé je stvořeno Bohem.
    S tou láskou to máš taky špatně nastavené,neboť jediná pravá láska je Boží láska neboli láska je Bůh...Bůh je láska.
    Ani s tím peklem nemáš pravdu.Bůh poslal na Zemi svého jediného syna,našeho Pána a spasitele Ježíše Krista,který nás očištuje od našich hříchů,aby každý,kdo v Něho uvěří,nezemřel,ale měl život věčný.
    4.bod charakterizuje podle mého tebe,tedy peklo.Ne každý,kdo má plnou pusu takových řečí,které tu vedeš,má opravdu Boha ve svém srdci.Troufám si říct,že ani mnozí z těch,kteří chodí každý týden do kostela.Jen pár z nich má skutečnou víru v Boha.Ten,kdo ho ve svém srdci nemá,v kostele ho marně hledá.Znám spoustu lidí,kteří neomílají stále dokola to,co tu děláš ty a do kostela nechodí a přesto žijí podle všech desatera božích přikázání,což se rozhodně nedá říct o většině tzv.věřících,kteří svými řečmi,které tu stále hlásáš i ty a kostelem se jenom zaštiťují v konání svých hříchů.Já jsem přestala do kostela chodit přesně kvůli takovým pokrytcům jako jsi ty.Přesto vím bezpečně,že mám Pána Boha ve svém srdci,denně se modlím,ale jen nemám neustále potřebu to dávat druhým na odiv svými stále se opakujícími a přitom nic neříkajícími řečmi.I kdybys to tu psala od rána do noci 365 dní v roce,mě nikdy nepřesvědčis o tom,že tvé názory jsou zcestné,rozporuplné a iracionální.Toto není víra,láska a naděje,což je Bůh,trojjediný,toto je fanatismus a demagogie,která nemá s vírou v Boha nic společného.Toto je můj první a zároveň i poslední příspěvek na všechno to,co ty tu uvádíš.Ať napíšeš cokoliv,mně mou víru nevezmeš, nevyvrátíš ani žádným jiným způsobem mě nepřesvědčíš o tom,že jediná pravda je ta tvá.Nemáš pravdu,jen blbneš lidem hlavu,strašíš je a máš v tom velký zmatek a vážné nedostatky ve svých vědomostech týkajících se tohoto problému.Doporučuji ti přečíst si Bibli a pak až sem znovu psát.Jinak naděláš víc škody než užitku.

• osoba
      osoba, 11.10.16 13:37:40  

Stačí přečíst si začátek a je vidět, jak se mýlíš.S tím čtením Bible začni sama, najdeš tam rozpory s tím, co tvrdíš. Božím dítětem není ten, kdo se Mu nenarodil. jedna věc je víra v Boha, kterou mají i satanisté a démoni (a co je jim platné, že věří v něj), jiná věc je víra Bohu a ta dělá rozdíl mezi prázdným náboženstvím a domnělým fanatismem. Takže nesuď podle svých nauk to, cos nepochopila z Božího slova (nebo tam "nenašla"?).
      Jsi spasená??

• mat.yz
        mat.yz, 11.10.16 19:48:50  

neboť kdo ve mne věří/uvěří/ bude spasen...

• mat.yz
      mat.yz, 11.10.16 19:45:27  

.) osobě bych spíše doporučila otevřít své srdce,neboť tak pravil Pán : miluj bližního svého,v tom je celý zákon a proroci.

• osoba
        osoba, 17.10.16 14:57:42  

Milovat neznamená mazat med kolem pusy a přikyvovat na nebezpečně mylné názory, které odporují Bohu.

• osoba
    osoba, 9.10.16 20:25:48  

https://www.youtube.com/watch?v=Id2ZkcDKXxU

• mat.yz
    mat.yz, 27.9.16 08:26:25  

Když je Bůh milující a dokonalá láska,jak by mohl své děti dát do nějaké hrůzy,jako je "peklo" ...tohle nedělá láska,tohle tak akorát umí člověk. Kor. 13. dokonalá láska. a ta se neslučuje s hrůzou pekla,v jaké formě jsou jim mnozí věříci zastrašování lidma!!!!! Vrrrrrrrr.
    .........

• osoba
      osoba, 30.9.16 01:52:35  

1. Nejsou všichni lidé Jeho děti.
      2. Láska se nevnucuje a Bůh respektuje svobodnou volbu člověka (bez ní by byl jen loutka a TO se neslučuje s láskou)
      3. Peklo není stvořené pro člověka, ale pro jeho nepřítele, který ho odvádí od Boha. Jenže když se člověk rozhodne jít "vlastní cestou" (žít SI bez Boha, v domnělé nezávislosti na Bohu), dojde na místo, kam ho tak domnělá svoboda přivede - pryč od Boha a Jeho lásky, kterou pohrdl. Hrůzy pekla nelze lidským slovníkem dostatečně vyjádřit, ale rozhodně nejde o "zastrašování". Člověk je jediné stvoření, které neplní pravý účel své existence a peklo je cíl této svévolné cesty, kterou si sám vybral.
      4. Ne každý "věřící" je skutečně věřící. Mnozí věří čemukoli jinému, než Božímu slovu a Boha ani neznají.

• mat.yz
        mat.yz, 30.9.16 14:48:44  

Bojíš se pekla ?

• osoba
          osoba, 30.9.16 22:17:53  

Ne, já tam nemířím. Ale spousta lidí předstírá, že se mu vyhne tím, že ho prostě popře (stačí říct "JÁ nevěřím, JÁ si to nemyslím, JÁ mám jiný názor,.. a přestane to existovat), nebo nějakými svými dobrými skutky (když budou dostatečně dobří, zaslouží si nejít tam). A těm je nutné nekompromisně říkat pravdu, i když to třeba považují za vnucování. Jde o život a celou věčnost, kterou by trochu soudný člověk nepřál ani tomu nejhoršímu zločinci (natož sobě - snad).

• mat.yz
            mat.yz, 2.10.16 23:28:02  

peklo a věčnost....tohle nebere hlava ani mě/nepředstavitelné/. Jen vím,že: Co oko nevidělo,co ucho neslyšelo ,připravdi Bůh pro ty co ho milují, takže tady je má odpověď. Co my víme? Kde mluvil Ježíš o pekle je někde to v jeho kázáních řeč o pekle ? .)

• osoba
              osoba, 3.10.16 13:18:22  

Ty po fyzické smrti přestaneš existovat?? Nebo aspoň o to stojíš - rozplynout se v "blažené NIC"? Člověk jednou umírá a potom bude soud. Jak pro koho dopadne? CO říká Ježíš o soudu? O pekle se Ježíš zmínil jen v příběhu o boháči a lazarovi.
              Citovaný výrok má nějaké pokračování, takže nelze použít jako odpověď, že "nevíme".

• mat.yz
                mat.yz, 3.10.16 14:05:27  

Mužeš mi sem dát odkaz .) díky. .)

• osoba
                  osoba, 4.10.16 00:02:00  

1. Korint. 2. kapitola.

• mat.yz
                    mat.yz, 4.10.16 12:15:12  

to není evangelium!

• osoba
                  osoba, 4.10.16 14:12:58  

Evangelium není mazání medu kolem pusy, je to o Boží lásce, ale neoddělíš od toho spravedlnost, volbu a její důsledky.

• osoba
                  osoba, 9.10.16 22:27:21  

Mt. 23.33, Lk. 16.19-30

• arecuk
                arecuk, 3.10.16 16:35:07  

Já existovat na 99,9 % přestanu. Ty taky, i když si to nechceš připustit!

• mat.yz
                  mat.yz, 3.10.16 22:05:58  

a co to O,1% to je rezerva kdyby???? .-))))

• arecuk
            arecuk, 3.10.16 16:33:34  

„Ne, já tam nemířím.“
            --------------------
            Přesně tohle „vědí“ nekritičtí a fanatičtí věřící všech ostatních věr, včetně třeba islamistických teroristů. „Vědí“, že znají toho správného boha, „vědí“, že správně chápou, co od nich chce, a „vědí“, že jeho příkazy správně dodržují. Jsou na tom tedy naprosto stejně, jako ty. Stejně jako ty jsou nadutě přesvědčeni, že právě jejich pohled na svět je ten jediný správný, a že přívrženci jiných jsou buď hloupí, sobečtí, nebo zlí. Žádný z nich (stejně jako ty) správnost své víry neumí dokázat, ale každý z nich „ví“, že to není víra, ale „vědění“.
            Za těchto okolností si jen člověk mdlého rozumu nepřizná, že o základních principech fungování a vzniku světa ví velký kulový a povýšeně vydává tu svou víru za jediný správný (a „jasný jak facka“) výklad smyslu existence světa. Kdo má zdravý rozum, připustí, že prostě neví, a tedy buď VĚŘÍ (rozumný věřící), NEVĚŘÍ (ateista), nebo VÍ (...píííp...).

• mat.yz
              mat.yz, 3.10.16 22:05:05  

vira není o vědění,ale o věření... :-) ano,kdo ví kdo kde skončí! Já osobně na peklo neveřím. Pokud je Bůh láska,není peklo. To ví i malé dítě a žádná náboženská skupina mě o tom nepřesvědčí.....

• mat.yz
                mat.yz, 3.10.16 22:13:07  

eh,nějak si to napsal sám :))))

• osoba
                osoba, 3.10.16 23:58:59  

Máš v tom zmatek, asi Boha neznáš. Jeho láska MU nebrání být současně spravedlivý! Porušení Jeho zákonů zasluhuje trest a když někdo pohrdá Jeho milostí, pak si sám vybral odsouzení. Kromě toho právě z lásky respektuje svobodnou vůli člověka žít tady i tam bez Něj.

• mat.yz
                  mat.yz, 4.10.16 12:14:40  

Ježíš přišel na zem proto,abychom byli osvobozeni od zákona,který nešel dodržet...jeho krví jsme omyti a kdo v něj věří věří i v Boha...nemám ráda zákonictví v církvích,ptže všichni jsme hříšní lidé...... můžeš snad říct,že ty znáš Boha? Pak-li že jo ,jsi asi jediná s Ježíšem .)..nemám ráda dohady....vím co vím a nemíním se dohadovat. pasáž o pekle u kázání J.K si nevyhledala,ptže on o žádném pekle nekázal ! .)

• osoba
                    osoba, 4.10.16 14:17:18  

Zjevně si bereš jen to, co se ti hodí,a co se ti nelíbí, předem zavrhuješ, abys obhájila svůj názor. Nevím, jak čteš Bibli, když popíráš jasné skutečnosti. Věčný život není věčně trvající existence, ale známost Boha. Buď jsi hříšná a potřebuješ se znovuzrodit. Máš špatné a nedostatečné informace. Asi proto, že čteš v Bibli jen něco, co se ti hodí, a ignoruješ souvislosti, které ti nevyhovují. Nebudu se ani snažit dávat ti aspoň pár výroků Ježíše, jimž odporuješ. Tvůj pohled na věc je asi důležitější než Jeho slovo.

• mat.yz
                    mat.yz, 4.10.16 15:38:25  

ne,nejdůležitější je láska,pokora,porozumění,to jak se On choval k lidem,kteří hledali-on neurážel,nevykřikoval jen mluvil a ukazoval. Soudíš mne a můj vztah k Němu a to se nemá,to je jasně napsané..... nebudu se hádat,neboť každý máme jiné poznání .)

• arecuk
                  arecuk, 4.10.16 13:22:10  

Jako matka, která z nekonečné lásky nechá dítě svobodně porušit svůj příkaz a vběhnout pod náklaďák. Já jsem ti to přece říkala, ale tvé svobodné rozhodnutí bylo holt jiné…

Taková je tedy boží láska?