Čumící fórum

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
poko (2017-08-14 03:23:17)MimVig123 (2017-08-11 04:16:29)9876 (2017-07-03 13:00:35)oovenka (2017-06-27 19:37:40)qwer (2017-03-05 00:06:13)tank (2016-08-30 12:58:52)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2015-06-21 08:10:12)xxxxxxx777 (2014-06-16 11:00:11)drobek (2012-04-12 08:58:32)
Čumící fórum
Založeno: 30. 10. 2009 | Příspěvků: 6 144 | Členů: 9
Správci: poko (hlavní)

Vítejte na tomto foru, není můj nápad tento název,
( nerad bych pravému zakladateli sebral jeho autorská práva a slávu)
a přesto zde ode dneška už můžete čumět úplně na všechno i na to, že jsem sem byl přidělen jako správce.

Protože tady nelze jednoznačně říci o čem to tady je, o čem je ten guláš o to více pak na to všechno můžete jen čumět

pokorný

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• poko
    poko, 13.8.17 20:40:30  

Před chvilkou mi přišlo toto.

Shalom bratře, shalom sestro v Kristu,
    přijmi srdečné pozvání na konferenci "Vytržení" v Brně v Bílém domě dne 9.9.2017, kde bude kázat Sergej Mihál, autor knihy Vytržení, a zástupce biskupa AC bratr Pavel Bubik. V příloze zasílám pozvánku. Pošli prosím pozvánku všem bratrům a sestrám, o kterých víš, že by pro ně mohlo být toto téma důležité a aktuální.

Pro informaci zasílám odkazy na přednášky Sergeje Miháľa na téma "Vytržení":
    https://www.youtube.com/watch?v=Zby9Xb0iaSM
    https://www.youtube.com/watch?v=fAuwVW-2rBo&list=PLxiHgH9dBPKMJXPscMgP9nR-2JRZJDxPq
    https://www.youtube.com/watch?v=TbmcltDLc0Q

• poko
    poko, 13.8.17 16:04:48  

ULOŽENO POKUD BY BYLO JINDE ODSTRANĚNO

Já přijal toho Ducha ze kterého pochází Písmo,
    protože, zatím jsem nenašel lepšího.
    Svůj k svému..
    někdo prostě byl autorem těch myšlenek a naplněných proroctví které je vnuknul pisatelům a oni to jenom přepapouškovali do souboru knih Písma,
    takže já mohu s naprostou určitostí tvrdit, jenom to,o co je zapsané právě v tom Písmu které z tohoto Ducha pochází. To je dokonce ověřitelné, že to tam je opravdu zapsané, proto i já mohu tvrdit to, co je zapsané, právě proto, že je to zapsané a ověřitelné.
    Pozor to není pro slepé!!!.
    Slepému nepomůže ani informování jakou mají kytky momentně na louce barvu.
    On neví co to je momentální barva, musel by se nejprve uzdravit, pak uvidí i bez pomocí jiných dokonce i SJ.
    Jiná náboženství mají zase jiné duchy a autory, který to či ono náboženství udržují při životě, ale ti už mě nezajímají, protože já už jsem si vybral.
    Svůj k svému a co je doma, to se počítá.

U mne to není složité naopak JEDNODUCHÉ (jednoho Ducha) a PRVOTŘÍDNÍ (aby to pochopil i žák první třídy v učení)
    Takže já si přečtu názor, mrknu do Bible jak to vzkazuje autor a je li názor v jednotě, pak s ním mohu dokonce i souhlasit, Je li jiný, nebo v rozporu, pak je viditelně z jiného ducha než toho, kterého jsem si vybral a proto milý názore, táhni do .... na věčné časy a nikdy jinak.

1 Janův 4:1 Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa.

• poko
    poko, 13.8.17 13:01:45  

kiwiboy, 13.8.17 09:53:45 reagovat@!!!
    dobry vecer - zkosim jestli muzu sem psat - nevim co mate na programu k reseni ale pisu proto sem, ze jsem dneska byl na kafi se SJ :15: :15: tak jsem se jich zeptal ci byl Jezis syn? zacali mne vysvetlovat jako kdysi M-argo, ze to byl syn Josefa a proto byl s rodu Davidova :1: :1: :1: :1: kdyz jsem jim konecne po pul hodine vysvetlil, ze to je nemozne, ze Josef nebyl otcem tak zacali neco o Michaelovi :7: :7: :7: pry to je on :7: :7: nevedel jsem co jim natu lez - nebo spatne chapani pisma svateho odpovedet. Proto se ptam ci je Jezis vubec syn? Marie je jasna - a sal?? dekuji to mne zajima jak to vidi a mysli SJ?

• poko
      poko, 13.8.17 13:15:12  

To bude asi tím, že jsi se neptal těch správných SJ, nebo se nepodíval do jejich překladů bible , dokonce i tam mají z koho Marie počala
      Ježíš byl po matce z rodu Davidova, po Josefovi byt nemohl i když i Josef byl z rodu Davida, stejně jako Marie, protože Boží Duch vzkázal skrze Písmo, že je Ježíš Kristus Boží Syn ne syn Josefa.
      Jinak by byl tento Duch lhář.
      Vybral jsem si právě tohoto Ducha, protože zatím ke mně nedorazil nikdo s něčím, co by bylo pro mne lepší.
      Až dorazí pak svůj názor přehodnotím, to u mne není problém, opustit dřívější názor a vzít lepší.
      Svůj k svému a co je doma, to se počítá

Kdyby byl Ježíš syn Josefa, tak by nemohl být náš Spasitel a vykupitel z moci ďábla a hříchu.
      To mohl být někdo, kdo byl bez hříchu, aby mohl vzít na Sebe cizí hřích, jinak by zemřel za svůj, ale už ne za náš.
      A za nějaký hřích a něčí zemřít musel protože bez smrti by zase nebylo VZKŘÍŠENÍ a porážka smrti a ďábla.
      Zatím jsem nepřišel na to a to už o tom dlouho přemýšlím, jak by se dalo vzkřísit ze smrti, jak by se dala porazit smrt nejen tělesná protože i Ježíš křísil mrtvé ještě dřív ale smrt DUCHOVNÍ oddělení ducha od Otce jak by se dalo vzkřísit ze smrti a přitom nezemřít?
      Asi to jinak nešlo a každému vzkříšení ze smrti ta smrt musí předcházet.
      Boží slovo tvrdí.
      1 Timoteovi 2:5 Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, Kristus Ježíš,

když pominu ty náboženské povídačky náboženských mozků o spoustě prostřednících a přímluvcích k Bohu jen aby se odbočilo k těm jiným od pravého, tak tady se tvrdí že existuje pouze jeden.
      Pokud by jich bylo více, pak i tady by autror lhal.

Prostředník mezi člověkem a Bohem ,může být někdo u koho došlo k propojení Boha s člověkem.
      Kdyby u zplození Ježíše byli jen lidé Josef a Marie pak tam je propojení lidí ,ale ne Boha a člověka, pak si můžeme o prostředníku mezi člověkem a Bohem nechat jenom zdát

• poko
        poko, 13.8.17 13:21:28  

Ježíš byl první kdo porazil DUCHOVNÍ SMRT, oddělení ducha od Otce i když sám křísil tělesně mrtvé z tělesné smrti = oddělení duše/ducha od těla i před Svým vzkříšením.
        Nikdo Ježíše ve vzkříšení z této smrti nepředběhl a i když Ježíš některé vzkřísil z tělesné smrti, byli stále ve smrti duchovní byli v oddělení jejich ducha od Otce

• poko
          poko, 13.8.17 13:25:31  

1 Korintským 15:20 Avšak Kristus byl vzkříšen jako první z těch, kdo zesnuli.

Tady se myslí z DUCHOVNÍ SMRTI , jinak Ježíš sám křísil tělesně mrtvé z tělesné smrti = oddělení ducha/duše od těla. ještě dřív než byl sám vzkříšen, jinak by nemohlo platit že byl první.

• poko
        poko, 13.8.17 15:36:18  

Právě proto, že jediný Bůh nemůže míjet Sam Sebe jediný Bůh nemůže mít hřích a proto aby mohl naplnit zákon, že odplata za hřích je oddělení = smrt, která byla potřeba pro to VZKŘÍŠENÍ a vítězství musel Otec vložit hřích z člověka na Syna a ďáblovi a démonům hřích zůstal.
        Tím že vzal z člověka osvobodil člověka a hlavně mohla proběhnout smrt a VZKŘÍŠENÍ.

Nemohl by být ani Spasitel Vykupitel Prostředník kdyby tam nebylo právě to propojení Boha s člověkem a člověka s Bohem.
        Pokud by to byl jenom Bůh?
        Kde by byl propojen člověk?.
        Kdyby to byl jenom člověk,
        tak kde by zůstal Bůh?

• poko
    poko, 11.8.17 21:24:16  

http://www.cum.sk/v/mptH/ako-sa-svata-stolica-vatikan-podielal-podiela-na-genocide-slovanov

• poko
    poko, 11.8.17 13:26:32  

Není co řešit.

To všechno Boží se týká našeho Boha, pokud má někdo Boha jiného, tak prostě má. Je to jeho problém.
    Proto za Boží pokládáme Otce Božího Syna, Božího Syna ,Božího Ducha, Boží slovo, Boží vůle, Boží plán, Boží soudy, Boží proroctví, Boží požehnání.
    To všechno je pro nás Boží. To všechno se týká našeho Boha.
    A proto už neřešíme, zda je ta tím jen Otec, jen Syn , jen Duch
    Tomu všemu říkáme náš Bůh a jak to mají jiní, to už není naše starost.
    Píši za ty, kdo znají heslo k tomuto nicku a mohou taky kopírovat a přidávat.
    poko
    poko, 11.8.17 13:15:03 reagovatsmazat@!!!
    Když je napsané že Bůh stvořil, tak už tady u toho byl jak Duch ,Otec , Syn
    Jinak by tento verš nemohl být pravda.
    Židům 1:2 v tomto posledním čase k nám promluvil ve svém Synu, jehož ustanovil dědicem všeho a skrze něhož stvořil i věky. Už tady jsou u stvořeni zmíněni Otec a Syn
    poko
    poko, 11.8.17 13:23:55 reagovatsmazat@!!!
    Když je napsané že Bůh bude soudit na několika místech a tím Bohem by měl být jenom Otec, tak ani tento verš nemůže být pravda, protože tady je jasně napsané že Otec nesoudí.

Jan 5:22 Otec nikoho nesoudí, ale všechen soud dal do rukou Synovi,

Když nějaké náboženství pokládá za Boha jen Otce, pak mu nezbývá nic jiného než Ducha a Syna DEGRADOVAT z Boha na něco jiného, než je Bůh.
    Syna na anděla/posla kterého Bůh posílá,
    Ducha jen na nějakou sílu nebo energii.

• poko
      poko, 11.8.17 13:34:02  

DalkoT23, 11.8.17 13:27:01 reagovat@!!!
      Bůh si nás stvořil jenom proto,aby nás pak mohl soudit?? :1:

poko
      poko, 11.8.17 13:32:33 reagovatsmazat@!!!
      Proto aby se mohl z nás radovat a nás požehnat, aby se oslavil.
      Kdyby člověk poslechl toho kdo mu dal život bylo by to přece bez soudu, jenže člověk poslechl pána jiného a následky padly i na to co člověku patřilo, příroda, potomci

• poko
    poko, 10.8.17 19:47:02  

PetrHovado, 10.8.17 17:05:14 reagovat@!!!
    Desetitisíce svědků Jehovových zabitých doktrínou o transfúzi krve.
    http://ajwrb.org/jehovahs-witnesses-and-blood-tens-of-thousands-dead-in-hidden-tragedy
    Poko

Nejvíce lidé umírají na lůžku a vleže.
    to jenom podle evoluční teorie silní a přizpůsobiví přežívají.

jo jo jo přežívají přežívají přežívají přežívají

přežívají přežívají přežívají přežívají

přežívají přežívají přežívají přežívají

ALE JENOM DO SMRTI

• poko
    poko, 7.8.17 19:54:50  

byste měli jít doleva.
    abuka
    abuka, 7.8.17 14:51:49 reagovat@!!!
    Warwick – fotogalerie 7 (září 2016 až únor 2017)

https://www.jw.org/finder?wtlocale=B&docid=502017516&srcid=share

Jehova si staví dobré bydlení. Zatím co obyčejní otroci se tam v životě nepodívají, protože na to nebudou mít ani čas ani peníze. Jim přece musí stačit, že to dělají pro Jehovu. Jehova to moc a moc potřebuje k životu. :1: :1:

• poko
    poko, 6.8.17 22:36:51  

PetrHovado, 6.8.17 18:13:54
    reagovat@!!!
    Co řešíš, se nazývá ikonoklasmus neboli obrazoborectví a ty jsi ikonoklasta neboli obrazoborec. Církev vyřešila tuto otázku ještě v době prvního tisíciletí, kdy byla ještě nerozdělená. Je to věc 1000 roků vyřešená pro toho, kdo je v církvi. Kdo se odtrhl od církve, musí si to vyřešit znova pro sebe.

Odtržená je ta církev která přestala dodržovat Boží slovo a učení Ježíše, to je ta, která se od toho odtrhla tím, že zavedla praktiky a obřady které Boží slovo v Písmu nezná a ani Ježíš neučil,, která místo Božího Ducha ze kterého to Písmo pochází je ovládána napodobujícím náboženským duchem .
    Když někdo v takové odtržené církvi pozná, že je to špatné, může tu odtrženou církev opustit a nechat odtrženou být odtrženou třeba díky právě té poslušnosti Božího slova., kde Boží Duch varuje.

Zjevení Janovo 18:4 A slyšel jsem jiný hlas z nebe: "Vyjdi, lide můj, z toho města, nemějte účast na jeho hříších, aby vás nestihly jeho pohromy.

• poko
    poko, 6.8.17 13:30:04  

poko, 6.8.17 13:21:25 reagovat@!!!
    Ano pro takové umělce kterým Boží slovo nic neříká tak pro tento druh rádobyumělců určitě. Ti dokáži udělat jak jsem viděl i sochu Panny Marie s hadem u nohou.

Genesis 3:15 Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu."

Místo aby si přečetli, že je tam slovo ONO ne ONA ale ONO = símě Ježíš,
    tak si účelově vyrobí ONA Panna Marie a hned mají další modlu k obdivování přímo s hadem u nohou jak bude drtit hlavu hadovi, aby měli na co nábožné babky vzhlížet když se modlí růženec, kde je navíc víc modliteb ke stvoření, jak k samotnému Stvořiteli.

https://www.google.cz/search?q=Panna+Marie+s+hadem&rlz=1C1LENN_enCZ489CZ489&tbm=isch&tbo=

• poko
    poko, 5.8.17 17:36:48  

Symbol popravčího nástroje nástroje potupy, ponížení a smrti, na kterém si náboženské mozky pověsili pajduláka který jim má představovat Ježíše,i když tak Ježíš vůbec nevypadá co jich běhá po světě ze dřeva , kamene, kovu a plastu, protože skutečný je u Otce a Boží slovo zakazuje zobrazovat Boha, protože každé zobrazení, jenom zesměšňuje, Na žádném takovém symbolu , co jich běhá po světě z různých materiálů ,nikdy žádný skutečný Ježíš Kristus nevisel a Jeho vítězství ve vzkříšení vůbec nenastalo na kříži, ale nastalo v hrobě, to už Ježíš dávno na kříži nebyl. Modla si nezaslouží uctívání. To není skutečný Kristův kříž. To si jenom tak náboženské mozky okecávají.
    Modla zůstane dál modlou i když přežije požár, aby se pak u náboženských mozků stala ještě větší modlou k uctíváni.

Modly jsou pod ochranou toho, kdo nemiluje Boží slovo a nerespektuje co Boží slovo zakazuje a proto cpe věřícím to co cpe, aby pak ve svém náboženství uctívali ještě víc. Aby ještě víc porušovali samotné Boží slovo.

Exodus 20:4 Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.
    Deuteronomium 5:8 Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.

• poko
      poko, 5.8.17 20:04:33  

Všechno co se uctívá k čemu se vzhlíží kromě Boha se stává pro toho jedince MODLOU. Jedině Bůh si zaslouží úctu.
      Pro některé jedince ani modla není modlou, přece by se k tomu nehlásili. :1: :1: Jejich vlastní skutky, je stejně usvědčují.

• poko
      poko, 5.8.17 20:15:32  

DalkoT23, 5.8.17 20:05:44 reagovat@!!!
      Ale má,jen členové ŘKC si to nechce/nemůže připustit. :13:
      A proto jste si také "upravili" Desatero - vynechali jste :
      :9:Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho,co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit.Já jsem Hospodin, tvůj Bůh,Bůh žárlivě milující.Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch,kteří mě nenávidí,ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.
      :4:
      A to máte Ježíše jako Boha!! :13:
      poko
      poko, 5.8.17 20:12:27 reagovatsmazat@!!!
      Oni druhé přikázání při vyučování náboženství ,když je zrovna nikdo nekontroluje s Bibli účelově vypustili, a protože by jich pak neměli deset,ale měli jen devět, tak to poslední které je v jednom verši rozdělili na dvě a tak taky mají deset, ale že to už je podvod S Božím slovem,, to je moc netrápí, hlavně že jim to ovečky žerou. :1: :1: :1:

• poko
    poko, 4.8.17 20:04:24  

poko, 4.8.17 19:58:19 reagovatsmazat@!!!
    http://www.obohu.cz/uvahy/ktery-preklad-bible-je-nejlepsi

Který překlad je nejlepší????.

• poko
    poko, 4.8.17 13:57:28  

poko, 3.8.17 14:07:51 reagovat@!!!
    Pokud použiješ slovo Bůh, pak rozdíl není, oba jsou jedné podstaty a způsobu bytí. Tam je rovnost, pokud ale použiješ slovo Otec a slovo Syn tak Otec je větší. Tam platí toto:
    Jan 14:28 Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím - a přijdu k vám. Jestliže mě milujete, měli byste se radovat, že jdu k Otci; neboť Otec je větší než já.

U slova Bůh naopak platí toto:

Filipským 2:6 Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl,
    Stejně jako Slovo (další jméno Syna) je Bůh

Jan 1:1 Na počátku bylo Slovo,(jméno Syna) to Slovo bylo u Boha,(u Otce) to Slovo byl Bůh.

• poko
    poko, 3.8.17 10:26:52  

visitor77, 3.8.17 10:19:26 reagovat@!!!
    milí diskutníci/priatelia, som potešený, že tu začínam vidieť náznaky vzájomného ospravedlnenia pri nedorozumení a vzájomnom napadnutí (Petr vs abuka). Vyzývam preto všetkých, aby sa zdržiavali osobných napádaní, vzájomných urážlivých slov (odmietam na tomto DF slová "blbec, idiot, imbecil, hlupák", a pod.).
    Rovnako by bolo vhodné, aby sme iných NEZAVÁDZALI napr. "vtipkovaním", ktoré iný nemusí pochopiť, a berie to vážne, čím vznikajú veľké nedorozumenia a vzájomné ataky. Máme sa vyjadrovať tak, aby bolo každému jasné, o čo ide - Ježiš hovorí, aby "vaše áno bolo áno, vaše nie bolo nie" - vtedy je jasná reč bez všelijakých zavádzacích kliček); kto sa hrdí slovom kresťan, tak to dodržuje (a káže to aj prirodzení morálka pre ateistov/pohanov), a nemusí robiť potom s hanbou pred Pánom pokánie z nelásky k blížnemu...dík!
    poko
    poko, 3.8.17 10:25:59 reagovatsmazat@!!!
    Mám rád když jistí jedinci poučují jiné aby to nasměrovali jinam.
    Mám proto technický dotaz. Tvůj výrok .. nakopat do prdele .. jsi jaksi opomenul, připomenout. Ten můžeme použít?

visitor77 - 29.12.11 16:24:18
    V:
    máte jediné šťastie, že ste správcom fóra, a nemá vás kto z tohto fóra vystreliť na mesiac, rsp.nakopat do prdele, pretože takýto "intelekt" nepatrí do sféry normálneho žitia!

• poko
      poko, 3.8.17 12:47:01  

Mám v zásobě i další perly.
      A ani je nemusím vymýšlet, od toho máme přece vzdělané mozky, stačí to jejich okopírovat a předat budoucím generacím pro jejich poučení.
      Tak jako předává i Boží Duch v Písmu, staré hříchy vyvolených..

visitor77 - 24.03.11 18:26:34
      RE: len...
      Ja mám za sebou Magistérium Cirkvi, biblických vzdelancov, Pápežskú akadémiu vied, čo máte vy?

Není to krása si přečíst něco právě od vzdělaných lidí?

visitor77, 28.9.16 20:35:04 @!!!
      iste, Boží slovo hovorí a učí o jednej jedinej nevěstke, a tou je rímsko-katolícka cirkev (hlavou tejto jedinej nevěstky je dnes papež František -
      visitor77 - 24.03.11 18:26:34
      RE: len...
      Ja mám za sebou Magistérium Cirkvi, biblických vzdelancov, Pápežskú akadémiu vied, čo máte vy?

první co mě napadlo bylo ..kule a uši :1: :1:

• poko
    poko, 1.8.17 11:46:48  

abuka, 1.8.17 11:32:27
    @!!!
    Tak když už umíš číst, můžeš nám vysvětlit, proč je někde vrování, že nelze vidět Boha a zůstat naživu, a jinde, že je to možné přežít.

POKO
    To bude asi tím, že jednou je za slovem Bůh míněn Otec jindy Ježíš Kristus a jindy Boží Duch,
    když ale SJ zúží slovo Bůh jen na Otce, a musí jak Syna tak Ducha DEGRADOVAT , pak se i musí ptát, místo aby měli sami odpověď a nemuseli, právě od toho SJ degradovaného.

• poko
      poko, 1.8.17 12:19:07  

Vím jenom to co je tam napsané a věřím proto, že nedorazil někdo s něčím pro mne lepším, až dorazí dám vědět :1: :1: .
      Vím to co si mohu přečíst, co to je za blbou otázku? Vím, že umím číst. :1: :1: :1:

Je tam slovo Bůh, pro vás je to jen Otec, ale pro nás Bůh je Otec Syn i Duch Mohl klidně i se Synem stejně jako bojovat duchovně s Duchem, když pominu Otce

:1: :1: Pokud bojoval s Duchem = Bohem bojoval duchovně a Bohovsky protože jinak se nedá, pak ani nemusel držet Otce ani Syna pod krkem

• poko
      poko, 1.8.17 14:46:48  

Jan 1:18 Boha nikdy nikdo neviděl; jednorozený Syn, který je v náruči Otcově, nám o něm řekl.
      1 Janův 4:12 Boha nikdy nikdo neviděl, ale jestliže se milujeme navzájem, Bůh v nás zůstává a jeho láska v nás dosáhla svého cíle.

Genesis 32:31 I pojmenoval Jákob to místo Peníel (to je Tvář Boží), neboť řekl: "Viděl jsem Boha tváří v tvář a byl mi zachován život."

Tak co?,,, mohl někdo vidět Boha nebo nemohl?

• poko
    poko, 1.8.17 10:34:55  

hrdy.moravak, 1.8.17 07:21:59 reagovat@!!!
    (Jan 1:18)
    Žádný člověk nikdy neviděl Boha; jediný zplozený bůh, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil.

Můj Bože, ty to vidíš, tak znásilnit Písmo!

• poko
      poko, 1.8.17 10:39:05  

Boha = Otce nikdo neviděl ale Boha = Ježíše Krista přece viděli i apoštolové jinak by nemohlo platit.
      Genesis 32:31 I pojmenoval Jákob to místo Peníel (to je Tvář Boží), neboť řekl: "Viděl jsem Boha tváří v tvář a byl mi zachován život."

Jak by mohl Tomáš vyslovit můj Pán a můj Bůh kdyby Ho neviděl?

To jenom pro SJ neplatí, protože pro ně slovo Bůh znamená Otec a proto musí okecávat a překrucovat verše.

• poko
        poko, 1.8.17 10:40:24  

A Ježíš se proti Tomášovi ani neohradil když Ho nazval Bohem zatím co Petra nazval satanem, když Mu odporoval.

• poko
    poko, 31.7.17 15:50:40  

PetrHovado31. 7. 2017 15:14:47
    Nechtel bys toto dat jehovistum na plochu?

Přemýšlejte nad zajímavým paradoxem - jehovité velice vyzdvihují katolíky či "katolíky", kteří se svým rozumem a citem postavili proti církvi, ale přitom své vlastní bratry, kteří se svým rozumem a citem postaví proti NSSJ, likvidují.
    Dobrá falešnost, že?

• PetrHovado
      PetrHovado, 31.7.17 16:04:13  

Je to tak. A tento názor opakovaně cenzurují.

• poko
        poko, 31.7.17 22:16:09  

Sem jejich moc nedosáhne. :1: :1: :1: :1:

• poko
    poko, 27.7.17 18:57:34  

www.repent.cz

• poko
    poko, 27.7.17 13:49:26  

Koumes47, 27.7.17 13:01:41
    reagovat@!!!
    Opravdu jste použil slovo holubník??? :7: Že to není pravda??? :8:

Kdyby jenom holubník, ale on má v zásobě i jiné perly.
    ……………………………………………………………….

visitor77, 28.9.16 20:35:04 @!!!
    iste, Boží slovo hovorí a učí o jednej jedinej nevěstke, a tou je rímsko-katolícka cirkev (hlavou tejto jedinej nevěstky je dnes papež František -

visitor77, 3.10.16 12:33:58 reagovat@!!!
    s pokom v tejto veci nemám problém:-) :1: :1: :1: :1:

• poko
    poko, 27.7.17 10:44:34  

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Katastrofa-Papez-Frantisek-je-pro-katolickou-cirkev-pohromou-Modlim-se-za-jeho-obraceni-rika-katolicky-historik-436011

• poko
      poko, 27.7.17 14:09:21  

Ela Hela napisala
      Katolícky historik Radomír Malý je znalý človek a veľký obranca Katolíckej Cirkvi, aj katolíckej viery. Pozrela som si od neho jedno vynikajúce video, v ktorom argumentuje, ako veľmi sa Luther a jeho nasledovníci mýlili a mýlia vo výkladoch ich viery. Ak sa vyjadril o svätom Otcovi tak, ako sa vyjadril, mal na mysli niektoré jeho pro-modernistické vyhlásenia, ktoré sú čudné aj mnohým laikom...pritom títo laici sú poslušní Cirkvi a sú v rozpakoch, ako prijímať tieto novoty.

• soucet
    soucet, 27.7.17 02:27:09  

ⓅⓄⓀⓄ ⒿⒺ ☭

• poko
    poko, 24.7.17 16:25:27  

ÚLETY A ÚLEŤÁCI

http://krestanem.cz/rimsko-katolicka-cirkev-papez-neni-
    http://krestanem.cz/jsou-svedkove-jehovovi-sekta/

• jonatan
      jonatan, 26.7.17 23:14:25  

ten patriarcha má za sebou koho? to není žádný patriarcha jen si oblíkl hábit a natočil video

• poko
        poko, 27.7.17 10:47:12  

Zase ty svoje, kteří ho podporují

• poko
    poko, 24.7.17 11:11:47  

Jsou Svědkové Jehovovi sekta??

No a když jsou?
    Tak jsou, je to jejich problém.
    já jsem třeba na slovo SEKTA velice hrdý, protože podle slovníku slovo sekta znamená menšina vedle většiny, To neznamená nutně ,že má většina patent na rozum.
    I apoštolů bylo taky napřed jenom 12 a Boží slovo je označilo za sektu. Pokračovat a navázat na takovou sektu to je mi docela příjemné.

Skutky apoštolské 28:22 Ale rádi bychom slyšeli, jaké je tvé smýšlení, neboť je nám známo, že všude jsou proti této sektě."

Rozhodně je mi příjemnější slyšet, že jsem sektář, než parchant (dítě) velké nevěstky.

• poko
    poko, 23.7.17 10:04:30  

visitor77, 22.7.17 14:57:55 reagovat@!!!
    Boh v každej dobe posiela vhodného pápeža...
    Divobyj, 22.7.17 19:45:20 reagovat@!!!
    S tím,bohužel musím souhlasit.
    Boží záměr je boží záměr.Přesto vlak nejede :5:
    poko, 23.7.17 09:42:25 reagovatsmazat@!!!
    :1: :1: Dokonce i tři naráz, jak už se stalo :1: :1:
    poko
    poko, 23.7.17 10:00:45 reagovatsmazat@!!!
    Ten první Jan XXIII za kterého se pak styděla i církev to asi tedy byl muž na svém místě. Dokonce si raději jeden z pokračovatelů vzal stejné jméno Jan XXIII aby se na prvního raději zapomnělo. A už samotná volba papeže je zajímavá, že má několik kol. To asi naráz všichni neposlouchají Ducha svatého aby to bylo naprosto jasné v prvním kole a musí kola opakovat.

• Domecek
    Domecek, 20.7.17 18:15:54  

A teď čumte, jak se vyjádřil Abuka o Ježíši Kristu, že je Ježíš Bůh:
    abuka, 17.7.16 15:09:26  reagovat@!!! Když je Otec Bůh, tak Syn bude také Bůh, že? Nikdy jsme netvrdili něco jiného.
    Domecek, 17.7.16 16:31:37  reagovat@!!! Ale, to je mi novina. Myslela jsem si, že neuznáváte Ježíše jako Boha. Modlí se tedy SJ k Ježíši?
    abuka, 17.7.16 16:36:44  reagovat@!!! To není nic nového.
    Když opustíme žonglování s malými a velkými písmeny (schválně jsem u Ježíše napsal velké "B"), je jen logické, že Boží syn bude stejné podstaty jako Otec. Není ale nikde psáno, že si musí bt rovni v moci a postavení.

• poko
      poko, 20.7.17 19:35:55  

Co je na tom divného? Když se dokázal obrátit i Pavel, proč by nemohl Abuka?

• PetrHovado
        PetrHovado, 31.7.17 16:06:11  

Abuka je Abuka. Ale co by mu na to řekli dozorci?

• poko
    poko, 20.7.17 12:32:57  

poko, 20.7.17 11:27:16 reagovat@!!!
    :1: :1: :1: To můžeš takto napsat i Visitorovi, jistě bude mít radost :1: :1: že v Nové smlouvě se píše o věřících doby Ježíše a ne o římskokatolících, dnešních dmů :1: :1:
    visitor77
    visitor77, 20.7.17 11:38:02 reagovat@!!!
    tam sa už hovorí o rímskej cirkvi, s ktorou sa zjednotili všetky Pavlove cirkvi...v Ríme zomreli aj ap. Peter, i ap. Pavel ako mučeníci rímskej cirkvi, takže rímska cirkev, neskôr premenovaná na RKC, má ako jediná legitimitu jednej, svätej, apoštolskej, univerzálnej Kristovej cirkvi, ako jediná má neprerušenú apoštolskú postupnosť - kto tvrdí iné, lže, a nepozná Písmo a dejiny...
    poko
    poko, 20.7.17 12:31:06 reagovatsmazat@!!!
    Ano někteří tam dokonce vidí i to, co tam vůbec není. :1: :1:
    Fantazii se meze nekladou, možná se píše v jisté souvislosti, ale co se týká Božího Ducha tomu římská církev nestála ani za to, aby tam Jan poslal svoje listy a vůbec ji zmínil.

Zjevení Janovo 1:11 "Co vidíš, napiš do knihy a pošli sedmi církvím: do Efezu, do Smyrny, do Pergama, do Thyatir, do Sard, do Filadelfie a do Laodikeje.".

• poko
      poko, 20.7.17 12:37:54  

poko, 20.7.17 12:35:31 reagovatsmazat@!!!
      Doba Petra a Pavla není doba císaře Konstantina a co se pak z toho stalo.

• poko
    poko, 18.7.17 14:26:23  

poko
    poko, 18.7.17 09:31:52 reagovat@!!!
    Není co řešit. Přijdou o majetky, Přejdou do ilegality budou svoji víru praktikovat tajně a budou se chovat stejně jako před uznáním.
    gombur
    gombur, 18.7.17 11:24:52 reagovat@!!!
    s vysokým rizikem zatčení

• poko
      poko, 18.7.17 14:33:35  

TOTO UŽ VISITOR ODSTRANIL.
      Alespoň se jim nestane že jim tam nalezou vyčuránci a nestane se jim to, co se stalo římské církvi.
      Když byla církev pronásledována, tak se tam vyčuránci nehrnuli, tam šlo o život.
      Teprve až přišel císař Konstantin a zavedl z toho státní náboženství a praktikovali to co komunisté, kdo chceš majetek, vzdělání a moc, musíš do strany, tak jim tam lezli lidi kterým šlo víc o moc jako o víru a celou církev zprofanovali z nevěsty udělali nevěstku.

• Domecek
    Domecek, 17.7.17 18:04:43  

https://www.diskutnici.cz/forum/3461-svedkove-jehovovi-vs-bible/post/35567

• Domecek
      Domecek, 17.7.17 19:10:24  

Domecek, 12.7.17 17:04:44

Shrnutí víry SJ kontra křesťanů:
      Bůh SJ si stvořil obětního beránka, archanděla Michaela, který jako Ježíš dal za nás svůj život.
      Bůh křesťanů šel sám na kříž, protože je láska, a takto nám dokázal svou obrovskou lásku k nám. "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo dá svůj život za druhé."

• poko
      poko, 18.7.17 14:43:18  

Jedni to mají takto jiní jinak. Svůj k svému a co je doma, to se počítá.

Podle nás je to zase takto..
      ..Otec neposlal anděla, poslal Syna. Aby se Syn oslavil ne anděl.
      Nemohl nikoho jiného než toho, kdo neměl vlastní hřích ,aby mohl vzít na sebe hřích člověka.
      Díky hříchu mohl zemřít, aby se naplnil zákon, že odplata za hřích je smrt a díky smrti mohl být vzkříšen, nevím jak by se dala porazit smrt (ďáblova zbraň)
      vzkříšením a přitom, nezemřít.
      Takže byly poraženy dvě mouchy jednou ranou.
      Člověk byl zbaven dědictví hříchu po prvních lidech a smrt přebita vzkříšením. ďáblovi a démonům jejich hřích zůstal.
      I Otec byl potřeba jako pojistka aby měl kdo Syna vzkřísit,

• poko
    poko, 15.7.17 15:37:46  

Učení o Očistci je nebiblický nesmysl, který proto ani Bible nezná, který degraduje dokonanou oběť Ježíše Krista. Kdyby existoval Očistec jako místo dodatečného očištění, tak jak by mohla být Ježíšova oběť dokonaná když je potřeba se dodatečně očišťovat v nějaké vymyšlené náboženskými mozky mezistanici. Písmo nezná slovo Očistec ale za to zná DOKONÁNO JEST.

Učení o Očistci je náboženský nesmysl vymyšlený v době kdy se stavěl kostel a potřebovali peníze a tak vymysleli i placené odpustky. Když zazvoní pokladnička, duše letí do nebíčka.