Úžasná Zeměplocha

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
Braddock (2020-02-12 00:57:24)dracek.60 (2020-01-22 21:28:04)korloid (2019-12-31 14:25:04)vlocka5555 (2019-12-09 21:55:27)vertatp (2019-09-18 15:05:10)dudepurple (2019-03-21 09:32:11)Edie (2019-01-10 20:07:11)anezkaceska (2018-10-19 13:16:18)xkox (2018-10-16 18:26:04)Karamba (2017-07-03 19:36:04)Wagi (2017-05-09 18:09:20)tracnik (2016-12-28 21:54:22)TomToman (2016-06-26 10:38:56)
Úžasná Zeměplocha
Založeno: 21. 9. 2008 | Příspěvků: 803 | Členů: 13
Správci: korloid (hlavní)

Příběhy ze světa, jenž putuje vesmírem na zádech čtyř slonů, kteří putují na zádech velké želvy. A proč ne...? :) Vesmír je přeci dost velký na to, aby pojmul COKOLIV a taky to dělá.

A nás čeká další stěhování. Ze seznamu sem a odtud na discworld:

http://forum.discworld.cz/faq.php?mode=bbcode

Diskuze nejen o souboru knih Úžasná Zeměplocha spisovatele Terryho Pratchetta.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett
Do českého jazyka knihy přeložil pan Jan Kantůrek.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kant%C5%AFrek

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• korloid
    korloid, 21.11.19 16:34:03  

Bradde, je mi líto, tam se nezaregistruji. Překlad smlouvy do češtiny je natolik nesmyslný (například že se zavazuji, že budu pro ně vydělávat), že bych de facto nevěděla s čím souhlasím, a do toho nejdu.

• veselaveverka
      veselaveverka, 21.11.19 17:35:01  

Brad umí anglicky ?

• korloid
        korloid, 21.11.19 17:45:25  

Evidentně velmi dobře. Mám dojem, že čte Zeměplochu v originále tj.anglicky.

• Braddock
      Braddock, 21.11.19 17:44:04  

Seš na facebooku?

• korloid
        korloid, 21.11.19 17:46:01  

Ne, facebook nemám a zřizovat si ho nehodlám.

• Braddock
          Braddock, 21.11.19 17:53:17  

Aha. Tohle co ti vadí, má totiž fb v podmínkách taky: "
          3. Oprávnění, která nám udělujete
          Abychom vám mohli poskytovat naše služby, potřebujeme od vás určitá oprávnění:
          Oprávnění k používání vámi vytvořeného a sdíleného obsahu: Některý vám sdílený nebo nahraný obsah, jako jsou fotky nebo videa, může být chráněný zákony na ochranu duševního vlastnictví.
          Vlastníkem práv k duševnímu vlastnictví (jako jsou autorská práva nebo ochranné známky) u takového obsahu, který vytvoříte a sdílíte na Facebooku a v dalších vámi používaných produktech společností Facebooku, jste vy. Nic v těchto smluvních podmínkách vám práva k vašemu vlastnímu obsahu neodnímá. Obsah můžete sdílet s kýmkoli a kdekoli.
          Abychom vám však mohli poskytovat naše služby, potřebujeme od vás jistá oprávnění (tedy licenci) k používání takového obsahu. Potřebujeme je výhradně pro účely poskytování a vylepšování našich produktů a služeb, jak je popsáno výše v oddílu 1.
          Když v našich produktech nebo v souvislosti s nimi sdílíte, zveřejňujete nebo nahráváte obsah, na který se vztahují práva k duševnímu vlastnictví, udělujete nám nevýhradní, převoditelnou, dále licencovatelnou, bezplatnou a celosvětovou licenci k hostování, používání, distribuci, úpravě, spouštění, kopírování, veřejnému předvádění nebo vystavování, překladu a vytváření odvozených děl k vašemu obsahu (podle vašeho nastavení soukromí a aplikace). To například znamená, že když budete sdílet fotku na ......." atakdál

• korloid
            korloid, 21.11.19 18:03:50  

Jsi hodnej.:2:

• Braddock
              Braddock, 21.11.19 18:14:14  

Navíc zrovna tuhle část podmínek bych moc nehrotil, chci to držet grátis, což znamená, že krom reklam je na hostingu i dost omezenej prostor na přílohy, takže místo nahrávání obrázků a dalších přímo na fórum se linkuje odjinud (videa třeba z youtube, fotky třeba z gyazo, flickr, rajče......

• veselaveverka
    veselaveverka, 21.11.19 12:38:23  

Podsouvám vám knihu, když rádi čtete :

https://www.diskutnici.cz/forum/3362-pro-papouchy-lvy-a-jinou-zvirenu/post/10925

• korloid
      korloid, 21.11.19 16:08:57  

No vidíš to. :15:

• veselaveverka
    veselaveverka, 21.11.19 11:13:51  

Taky vám sem prdnu jednu nabídku, co jsem zaregistrovala na jedné diskuzi :
    http://www.diskutujme.eu/

Namítla jsem, že tam chodí málo lidí a je jen pár příspěvků denně, ale bylo mi řečeno, že když se tam nasypeme my, tak to začne svištět :15: :15: :15:

• dracek.60
      dracek.60, 21.11.19 11:50:34  

:1:

• korloid
      korloid, 21.11.19 16:04:55  

Tak jsem zadala registraci a vyběhla hláška, že účet byl vyhodnocen jako nestandardní a proto vyžaduje ruční schválení správcem webu. Dneska se mi daří. :1: :1: Tož čekám až si ho pan správce pohoní, já tak daleko nedosáhnu. :13:

• Braddock
    Braddock, 21.11.19 06:02:19  

A jak se těšíte na seriál o Hlídce, kterej nakonec přeci jen po letech opravdu bude? Určitou výhradu mam asi jenom k obsazení, Anna Chancellor jako lord Vetinari, WTF?!?, ale jinak... BBC seriály umí

• korloid
      korloid, 21.11.19 06:34:18  

Co jsem zatím viděla filmová zpracování, tak jsem byla zklamaná. Knížky o Zeměploše mi přišly lepší. Herecké obsazení je důležité, v tom máš pravdu, herec se v roli musí umět vyřádit. Na Noby Nóblhócha se nechá namaskovat kdo?
      -
      Náhoda tomu chtěla, že jsem náhodně otevřela Malé bohy na str.224 (u dotisku prvního vydání z r.2007), a je to jasné. Odpoledne se na to vrhnu, teďka mastím do zaměstnání.

• Braddock
        Braddock, 21.11.19 07:20:37  

Noby v tom myslim nebude, škoda. Ten wtf moment je hlavně tim, že Vetinariho hraje ženská... a tušim že Kolíka aťsepicnu taky :1:

Zatim je jistá jedna řada (8 dílů) tak uvidíme. A nebude to přímý zpracování žádný knížky, zápletky by měly bejt nový ...a scénáristickej team nevypadá špatně, Simon Allen (Mušketýři), Joy Wilkinson (Doctor Who), Catherine Tregenna (Torchwood)...

• Braddock
        Braddock, 21.11.19 07:21:24  

Heeeey.... Hogfather je u nás každoroční vánoční klasika

• korloid
    korloid, 20.11.19 05:54:31  

Dne 1. 4. 2020 dochází k ukončení činnosti webu diskutnici.cz

• dracek.60
      dracek.60, 20.11.19 07:52:55  

Jj :10:

• korloid
        korloid, 20.11.19 17:01:08  

Hmm :9: . Cožpak, členové naší diskuze mají další možnost k diskuzi na http://forum.discworld.cz/faq.php?mode=bbcode , ale co ostatní? Taková svoboda, jako byla tady nikde jinde není, aspoň já nic nenašla. Na to, aby mi nějakej patla opravoval moje příspěvky (jak už se mi taky stalo, nechci dělat reklamu kde to bylo) vážně nejsem zvědavá, to je lepší nic.

• Braddock
          Braddock, 20.11.19 17:05:29  

Tak já si udělám reklamu, no, páč už asi rok mam připravenou náhradu, fórum na phpbb engine....
          http://kecarna.freeforums.net/

• korloid
            korloid, 20.11.19 17:18:36  

Ještě že už fungují automatické překladače :1:. Jak to na mě vybaflo cizozemsky, tak jsem se chtěla otočit a jít pryč, ale nahoře vyskočilo okénko, jestli chci přeložit, tak jsem dala jo a už to bylo česky. Jsem Češka jak poleno, nikdy jsem se nenaučila žádný cizí jazyk, neleze mi to do hlavy, žiju v Čechách, a chci si užít češtinu. Z toho důvodu jsem odmítla Facebook = když to neumí naučit česky, tak ať si to nabouchaj. Ale k té diskuzi - jak to tam funguje? a) Může Ti někdo cizí například správce opravit Tvůj text? To už jsem si prožila a říkám rovnou již nikdy více. b) Lze si tam vytvořit vlastní pokojíček s psaním o všem, protože všechno souvisí se vším = jako to šlo tady nebo to podléhá nějakým nařízením např.počet příspěvků či přispěvatelů? Přiznávám se, že mi dělá problém striktně se držet jediného tématu.

• Braddock
              Braddock, 20.11.19 17:33:21  

V pohodě, je tam pár návodů pro ty co anglinu neovládaj (jazyk interface neovlivnim, server neni můj). Cizí texty může opravovat akorát admin (nebo ten kdo od něj má nastavený admin práva), správce v tom smyslu jak tady tam neexistuje... a admin nehodlá pročítat všechny příspěvky a hledat v nich chyby, na to nemam ani čas ani náladu. Jak moc se budeš nebo nebudeš držet tématu je vaše věc, přinejhoršim můžu na požádání odříznout do novýho téma, kdybyste ulítli moc offtopic a chtěli to rozdělit. A jo, všeobecný o čemkoliv a všem si klidně můžeš založit taky

• korloid
                korloid, 20.11.19 17:49:49  

Děkuji za upřímné sdělení. Přesně takhle to měli nastavené i tam, co mi fakt otrávili, takže omlouvám se, ale tam nejdu. Chápu, že admin nemůže číst všechno, ale dát pravomoc měnit texty... je mi líto, tuhle pravomoc já nikomu nedám, moje texty nikdo měnit nebude.

• Braddock
                  Braddock, 20.11.19 17:55:17  

Neboj, já ji nikomu dávat nebudu, a sám je fakt měnit nehodlám, jak řikám, na to nemam ani čas ani náladu. A tuhle možnost má admin prakticky na každym fóru kerý najdeš, kvůli tomu, aby moch upravovat posty co sou proti pravidlům, nebo ilegální

• Braddock
                  Braddock, 20.11.19 17:58:36  

Koukal sem na ten link od tebe.. tam je to taky tak, admini a modi můžou editovat

• korloid
                    korloid, 20.11.19 18:09:12  

Jo, jenže tam se okamžitě po úpravě objeví hláška kdo a kdy příspěvek upravil, takže si to můžete vyříkat.
                    Uznávám, že mám přílišná očekávání. Na druhou stranu jsem soudná a vím, že když nemám znalosti a finance na vlastní stránky, že bude lepší držet se Písmáka, a případně toho Discworldu, a jinak si jen číst. Nakonec v dubnu bych už měla být dvojnásobná babička, takže mohu věnovat svůj čas něčemu jinému než závislosti na netu.:1:

• Braddock
                    Braddock, 20.11.19 18:31:24  

To by u mě mělo taky, edit kým a kdy, tyhle diskuzní systémy fungujou všechny stejně. Navíc, kdybych k tomu musel sáhnout, napsal bych proč (např. smazán link na warez,tohle si řešte přes soukromý zprávy).

A jinak gratuluju

• korloid
                    korloid, 21.11.19 05:52:38  

Děkuji. Fakt je, že to běhá dobře, načítání je bleskové a bezproblémové. Ještě popřemýšlím. A děkuji za nabídku na další možné místo přesunu.

• korloid
                    korloid, 21.11.19 05:56:49  

Šířím Tvou nabídku dál, snad to nevadí. :15:

• Braddock
                    Braddock, 21.11.19 06:03:14  

Vūbec ne, jestli něco chybí, tak sou to lidi, bez těch žádný fórum fungovat nebude

• veselaveverka
                veselaveverka, 21.11.19 11:37:27  

Vždyť tam jsi napsaný jako administrátor. ?
                Nebo se to týkalo toho jediného fóra ?

• Braddock
                  Braddock, 21.11.19 17:46:58  

Jenom toho jedinýho, na tom hostingu si může tohohle typu založit kdokoliv kdykoliv

• veselaveverka
              veselaveverka, 21.11.19 11:33:00  

Tak na mě nic nevyskočilo :1: :1: akorát česká reklama na obuv.
              Jinak to tam je všecko anglicky, jen ,Otevřená diskuze' a ,Rozcestník' :9: :9: :11: je česky.

• Braddock
                Braddock, 21.11.19 18:06:17  

Njn, reklamní bannery sou daň za to, že je to grátis. Na mě zas dneska skáčou reklamy na kohoutky, sprchy, umyvadla a tak :1: Můžeš si sice zaplatit a mít to bez reklam, ale to de provozovatelům hostingu, já bych z toho neměl ani penny, tak nemam důvod po někom placení chtít.

Jo, interface (ovládání) je v anglině, a s tim nic neudělám, ale jednotlivý kategorie, témata a příspěvky už můžeš klidně psát třeba svahilsky

• korloid
            korloid, 20.11.19 17:37:52  

Témata tam nejsou špatná např. na Linux se chystám přemiklíkovat o vánocích. Jako správnej negramot jsem si porodila a dobře vychovala synka, co se vyzná, a mamince pomůže resp.kompletně přeinstaluje počítadlo. Tvá jadrná čeština v některém z příspěvků svědčí o dostatečné volnosti, co se vyjadřování týče....uvidíme.

• Braddock
              Braddock, 20.11.19 17:44:38  

Jaký témata si založíte, takový budete mít, to fakt nijak omezovat nehodlám

• veselaveverka
          veselaveverka, 21.11.19 11:19:32  

Tady ty stránky ,U Prokopnutého bubnu' se mi líbí tím, že je tam seznam všech uživatelů a to mi zde na Diskutnicích hrozně chybělo.

A tam je to jen o sci-fi knihách ?

• korloid
            korloid, 21.11.19 16:18:18  

Je to sice monotématická stránka o cyklu knih Úžasná Zeměplocha), ale dají se tam najít i diskuze o běžných věcech (např.na diskuzi Skládka Jindřicha Močky). A je tam uživatel Jeník a ten miluje početní hříčky a logické hádanky a rád pomáhá a učí - myslím, že s tím by sis mohla rozumět. :15:

• korloid
    korloid, 25.9.19 16:22:10  

Ty jo, jsem zklamaná. Já se ženu k počítači, abych se dozvěděla, co baští sloni ve vesmíru a Dráček prokrastinuje!
    No až se objeví, tak by se měl zaměřit i na fakt, že když je příjem, musí být i vydání...možná tohle je důvod, proč želva neustále putuje = aby nebyla zabobkovaná, protože kdo byl někdy v ZOO, viděl sloní hromádku, a když jsou čtyři...

• dracek.60
      dracek.60, 25.9.19 17:38:20  

no vidíš a já ten astrální problém nejsem schopen posoudit ,pravděpodobně se krměj všici i z želvou tajnou astrální substancí která nemá odpad :-)
      takže se jí zeptám ale při její pomalosti čekejme odpověď nejdříve za 600-700let :1: :1: :1:

• korloid
        korloid, 25.9.19 18:39:27  

Víš, že můžeš mít pravdu? Když to funguje u upírů, může to fungovat i u slonů a želvy. Krom toho, jak by nám jistě vysvětlil Rozšafín Ctibum žijeme v kvantovém světě, kde je možné všechno, co si dokážeme představit, takže se právě objevila dimenze, ve které to funguje přesně jak jsi napsal. Šikovnej Dráček. :15: Hmmm, to jakože existuje dimenze, ve které jsem tu první cenu v Eurojackpotu vyhrála právě já....PUSŤTE MĚ TAM !!!!

• dracek.60
          dracek.60, 25.9.19 18:48:54  

nepustej a nechtěj tam kde myslíš že končí ten sloní odpad :1: :1: :1:

• korloid
            korloid, 25.9.19 19:01:54  

Hmmm. Jdu si dát v téhle dimenzi večeři, a taky se nerozdělím se svým já, které se jinde raduje z výhry, aby vědělo...nyní plně chápu rozhořčení Vzoromila Výsměška, že se nepozval na vlastní svatbu.

• dracek.60
              dracek.60, 25.9.19 19:03:28  

:1: :1: :1: :1: :1:

• korloid
    korloid, 24.9.19 19:05:37  

Píšeš, veveruško, že máš ráda romantické knížky. To by Zeměplocha splňovala. Například trpaslíci vypadají všichni skoro stejně (např.všichni mají plnovous, kalhoty a sekeru za pasem), takže aby se mohl utvořit pár, schopný mít děti, je to čistokrevné romantické dobrodružství. Někdy Ti sem vypíšu úryvky, ať můžeš posoudit, jestli by se Ti to líbilo.

• Braddock
      Braddock, 26.9.19 07:38:59  

No bacha, dneska už trpaslice, alespoň ty městský, nosej sukně a rtěnky :1:

• dracek.60
        dracek.60, 26.9.19 10:21:48  

ale to se dozvíš až po fafu dílů :1:

• korloid
          korloid, 26.9.19 16:53:30  

Důležité je, že se dozví. Pokrok se nedá zastavit.:15:

• dracek.60
            dracek.60, 26.9.19 16:58:13  

to je fakt :4:

• veselaveverka
      veselaveverka, 21.11.19 12:03:32  

Aha, už jsem tu dva měsíce nebyla (měla ses připomenout :15: ), tak Ti odpovídám až teď. To nebylo o knížkách, ale o TV.
      Na Barrandově dávají v so. a neděli romantické filmy. Knihy už teď nečtu, není na to čas. To jsem četla kdysi dávno, ještě za svobodna a potom synovi, když byl malý . . . . . . . :15: