Sebevražda

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
p.jojo (2017-04-29 02:19:33)od10k5 (2017-04-28 23:20:50)beLIEve (2017-04-28 23:05:42)Dopaminka (2017-04-28 15:27:59)macinnka (2017-04-28 13:28:37)osoba (2017-04-28 13:27:09)Shana (2017-04-19 19:21:21)romaneta1988 (2016-11-24 11:44:41)pitralona (2016-10-08 12:01:37)LuXa (2016-04-14 22:51:57)Derewi (2016-02-15 17:05:15)alternativec (2015-08-05 20:33:08)Tachykardie (2015-06-25 17:54:51)Scissorhands.Edward (2014-06-13 21:51:37)Blizi (2014-01-10 17:00:58)krytterka (2013-11-03 18:13:55)niky-s (2013-10-26 09:34:24)
Založeno: 29. 4. 2009 | Příspěvků: 6 297 | Členů: 17
Správci: Prototype.alex.mercer (hlavní), od10k5

Fórum o sebevraždě.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 2.4.17 21:55:54  

každý člověk se snaží sám sobě nalhat, že existuje NIC nebo "nebe" pro všechny. Proto snadno uvěří bludu, že sebevražda něco vyřeší a "bude klid". Dokud nepozná realitu, nejpozději POZDĚ - nebo se neodváží uvěřit "neexistujícímu" Bohu v tom, co On říká o člověku a životě.
    https://www.youtube.com/watch?v=fcJQZyrshwQ
    https://ulozto.cz/!MozdhWqj/the-appointment-titulky-avi
    https://ulozto.cz/!5xdVGjfbe/unik-z-pekla-2000-cz-titulky-tom-avi

• od10k5
      od10k5, 3.4.17 19:06:00  

Množina lidí zvaná "každý člověk" obsahuje naprosto všechny lidi, takže pokud je osoba člověk, tak do té množiny patří taky! Sebe samu si tam osoba může v pohodě zařadit, protože se zná. Zná taky ostatní lidi?

• SmrtelnaExistence
      SmrtelnaExistence, 28.4.17 08:52:00  

Zajímalo by mně docela, jak by ten "tvůj Bůh" okomentoval současnou, celosvětovou situaci, ale především třeba takovou situaci v Sýrii... A přitom, jaký všechny vlastnosti mu to vaše účelový a dávno a dávno, totálně zmanipulovaný náboženství přiděluje, bych se ho velice rád zeptal na to, jak je možný, že klidně připustí, že lidem, kteří očividně žít chtějí, život není umožněn (nezřídka kdy i dětem...) a umírají jako civilní oběti těch nejhorších válečných konfliktů, nebo jako oběti sebevražedných atentátníků... I v moderní době 21. století jich stále není zrovna málo.

Radši ale ještě jednou zdůrazním, že by mě zajímal názor toho "tvýho Boha" - ani v nejmenším mě nezajímá názor tvůj, takže se laskavě vůbec neobtěžuj s jakoukoliv odpovědí ...

• jednatakova
    jednatakova, 22.3.17 16:46:00  

Loučím se s tímto fórem. V určité etapě mi tu s vámi bylo dobře. Ale nebudu chodit nikam,kam chodí lidi,co mě nechávají jinde na black listu bez objektivního důvodu. Nebudu se nikomu takovému svěřovat a psát mu o svých pocitech a problémech. Zpětně trochu lituji své otevřenosti na všech forech. Dnes už se to nenosí. Tak se mějte...budu bojovat sama.

• od10k5
      od10k5, 22.3.17 17:54:18  

Taky se měj a ať se ti daří.

• jednatakova
    jednatakova, 19.3.17 10:04:52  

Co si myslíte o sociálních sítích typu instagram,facebook,twitter?Mně přijde,že to lidi nesbližuje,ale spíše odcizuje. Já si založila fb na nátlak přátel a nakonec to dopadlo tak,že mi někteří nenapíšou ani jednou za rok a nebo jen na Vánoce. A když se jich zeptám,jak se mají,tak někteří ani neodpoví. Na co je tedy mám v přátelích?Lajkování fotek atp mi nic neříká. Podle mě pokud se ta síť označuje jako sociální,měla by plnit sociální funkci a to evidentně neplní. Většina lidí tam chodí jen proto,aby si pomachrovali fotkami a tím to pro ně hasne. Nějaký kamarád na druhé straně sítě je neznamená. Dřív lidi facebook atp neměli a byli spolu v kontaktu daleko víc. Čím to je?Myslím,že by byl zajímavý nějaký výzkum na toto téma. Mě facebook znechutil a chodit tam už nebudu. Raději se zaměřím na pěstování reálných přátelských vztahů. A jak to vidíte vy?

• Dopaminka
      Dopaminka, 19.3.17 11:13:11  

Já to nevidím tak vyostřeně.
      Doba se nějak vyvíjí a tohle k ní patří. FB mám, abych já si komunikovala s kým já chci, chodila do skupin, kde je mi fajn... nečekám, že se mi někdo bude ozývat. :4:
      Vlastně většina přátel, které mám na FB si našla mě, ne já je.

Možná jsi od toho jen očekávala něco, co není možné dostat. Tak jsi jen zklamaná, že ti toho nemůže dát víc.

Koukat se do očí je dobré v reálném životě, ale i tento virtuální se stává jeho součástí. Na netu trávím velkou část dne. Ale je to moje rozhodnutí. Až ho přerostu, zařídím si to jinak. Zatím mi to vyhovuje.

Naživo mám známé a kamarády jen z okruhu, kde se pohybuji, nebo jsem se pohybovala. Ze současné práce, z bývalé práce, ze školy, a samozřejmě rodina.Vyhovuje mi to tak. Asi jsem jiná založením, mě to ne :4: štve.

• jednatakova
        jednatakova, 19.3.17 12:47:52  

přesně tak,čekala jsem od facebooku asi něco jiného,co mi nemůže dát...mě už tahle virtuální doba přestává bavit,tak hledám způsoby,jak žít víc offline,na net si jdu pokecat nebo se svěřit s něčím,o čem v reálu nemám moc prostoru mluvit...,ale nejšťastnější jsem se psem venku,ne za obrazovkou počítače

• od10k5
      od10k5, 19.3.17 15:14:37  

Instagram znám snad jen z focení a mám dojem, že to je nějaký graf vyjadřující vyvážení bílé.
      O nějakém twitteru sem někde něco slyšel, ale nebádal sem co to je a k čemu.
      Facebook mám, ale chodím tam dost sporadicky, asi 1xtýdně a méně. Mám tam asi 20 přátel - něco ze svého života, ze školy, z práce a ty co sem poznal na diskuzním servru "sverse". Nějak mně neláká sdílet se všemi lidmi každý svůj prd. :15: Ale občas tam zajdu a prohodím pár vět s někým.

• beLIEve
      beLIEve, 22.3.17 18:58:24  

Nemyslím si, že spolu byli lidi v kontaktu víc. Pro mě je to hodně nenahraditelná věc.

• osoba
      osoba, 28.3.17 14:50:32  

Aspoň rozeznáš skutečné přátele. Možná je najdeš mezi zatím cizími lidmi a ty dosavadní falešné nebudeš "potřebovat". Pak FB oceníš. Já tam našla hodně dobrých přátel, které bych jinak nepotkala.

• SmrtelnaExistence
        SmrtelnaExistence, 28.4.17 08:29:59  

Ty máš taky nějaký přátele...? To bych se teda nestačil divit... Ale pokud snad opravdu, umím si velice živě představit, co je to asi tak za lidi ...
        Nedávno jsem jednoho takovýho "učence" s brožurkama při jeho vtíravosti a netečnejch otázkách poslal přesně tam, kam patří ...

• osoba
          osoba, 28.4.17 13:26:41  

V posledním slově ti na konci chybí písmenko M, někam se ti zatoulalo, chytrolíne.

• jednatakova
    jednatakova, 15.3.17 09:24:17  

Asi jsem se otevřela moc...anonymita fora k tomu svádí :9: . Ale kdo ví,jestli jsem tady vůbec anonymní :5: . Moje příspěvky jsou bez reakce...no nedivím se...co na to napsat,že...musím si to vyřešit sama,ostatně jako všechno ve svém životě...nikoho nezajímám

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.3.17 09:38:41  

Ahoj, neber si to osobně. Já tě četla, jen jsem hned nwmohla reagovat, nechala to na večer a pak to pustila z hlavy.

• jednatakova
        jednatakova, 15.3.17 09:40:42  

jo,díky...jsem teď rozháraná...chybí mi psychoterapeutka...byla teď nemocná,tak jsme se 3 týdny neviděly a prostě mi to chybí...potřebuju s někým nutně mluvit

• zmoranzova
          zmoranzova, 15.3.17 11:50:07  

Tak to je pochopitelné, je to příliš velká pauza.

• osoba
          osoba, 28.3.17 14:53:20  

Potřebuješ psychoterapeutku JEN proto, abys měla s kým mluvit?? Tohle vypadá jako závislost, měla by být nahrazená kvalitním přátelstvím s někým, pro koho rozhovor není "výdělečná činnost". Poohlédni se po nových přátelích na FB, jde to.

• od10k5
      od10k5, 15.3.17 19:35:29  

Nabízím pomoc jen tam, kde mi přijde že dokážu pomoci. Bohužel mé možnosti jsou malé.

• jednatakova
        jednatakova, 16.3.17 13:07:46  

chápu...i tak děkuji...já se z toho snad vyhrabu

• Dopaminka
          Dopaminka, 16.3.17 13:52:36  

Jak to máš aktuálně?

• jednatakova
            jednatakova, 16.3.17 15:24:15  

Dopoledne mi bylo fest blbě,teď je to o něco lepší..

• Dopaminka
              Dopaminka, 16.3.17 15:35:55  

Čím to, že se stav střídá během dne? Tohle jsou výkyvy nálad, emoční nestabilita, tohle není přímo deprese.
              To je dobré vědět.
              Že to přejde.

• jednatakova
                jednatakova, 16.3.17 15:45:09  

Nevím. Ráno je mi prostě nejhůř. Není mi nijak zvlášť dobře ani přes den,ale ráno je to prostě nejhorší. Jsem naštvaná,že jsem se probudila,nechce se mi do ničeho. Ale zatím se ještě přinutím. Takže to snad nebude tak horké. V depresi se totiž ani moc nepřinutím. Moje psycholožka mé stavy označuje jako depresi i psychiatrička. Ale je fakt,že teď v akutní fázi nejsem. Jsem spíš tak nějak na hraně. Vysvětluju si to tím,že jsem dlouho neměla terapii.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 16.3.17 15:55:51  

Jo, myslím, že to má velký vliv, že nemáš terapii. Jsi rozkolísaná, potřebuješ tu podporu stálejší. To by dávalo smysl.
                  Jinak mi přijde, že by bylo fajn někam docházet i jinam, než jen do terapie. Nějaké dílny?
                  Nebo to studium ti šlo hodně dobře, tak zkusit třeba jazykovku? Nebo kurz?

Společenské aktivity tě vytáhnou do "normálního" světa. Potřebuješ žít i ten normální život.

Jak to máš vůbec s volným časem?

• jednatakova
                    jednatakova, 16.3.17 16:00:37  

chodím do charity dobrovolničit...a pak mám psa,se kterým trávím hodně času...procházky,výcvik a tak...někdy se ale nedonutím do ničeho...prostě to občas nejde...

• Dopaminka
                    Dopaminka, 16.3.17 16:17:48  

Jo, to jsou dobré aktivity. S pejskem musíš i když se ti nechce, co? Na něco je to dobré.

• jednatakova
                    jednatakova, 16.3.17 16:19:33  

jj,pejsek mě donutí :4: minimálně aspoň obejít blok paneláků,když se nepřiměju na delší procházku...a když je pěkně a přinutím se,mám dobrého parťáka

• jednatakova
    jednatakova, 14.3.17 17:51:57  

Kdysi mi napsala psychiatrička do zprávy,že jsem byla jako dítě citově deprivovaná...nevěřila jsem tomu,snažila jsem se svou rodinu omlouvat,ale teď jsem dospěla do bodu,kdy už tomu,co napsala,věřím...jsem citově neuvěřitelně vyprahlá a to natolik,že skoro ani sekundu nevydržím sama se sebou...pořád potřebuji nablízku někoho...cítit nějakou lásku...navíc rodiče na mě nikdy nešetřili kritikou,zvlášť teď v dospělosti je to markantní...za to chvála,to je vzácnost...jsem zmrzačená a nevím,jestli se z toho ještě někdy dostanu

• jednatakova
      jednatakova, 14.3.17 18:36:46  

abych to upřesnila,jak se ta má deprivace projevuje-pořád potřebuji lásku od někoho...nebo aspoň podporu,jsem zvýšeně závislá na ostatních,potřebuji ujišťovat,že mě mají rádi..jsem schopná se někdy upnout i na cizího člověka a pak se zklamávám,když zjistím,že on to necítí jako já...nevydržím jednoduše sama se sebou...

• Dopaminka
        Dopaminka, 15.3.17 09:40:05  

Je v tom velký stupeň sebereflexe, lépe by ti to nikdo nevyložil, než to dokážeš sama.

• jednatakova
          jednatakova, 15.3.17 09:45:05  

Díky...z tohohle úhlu jsem o tom nepřemýšlela...já jen potřebuji s někým své pocity sdílet...a s psychoterapeutkou to jde tak nějak nejlíp...řekla bych,že mě zná líp,než všichni mí přátelé dohromady

• Dopaminka
            Dopaminka, 15.3.17 09:46:22  

Kdy k ní jdeš? Chápu, že ti to chybí

• jednatakova
              jednatakova, 15.3.17 09:48:17  

příští týden,teda pokud už bude zdravá

• Dopaminka
                Dopaminka, 15.3.17 10:09:04  

Co jí je?

• jednatakova
                  jednatakova, 15.3.17 10:13:32  

to nevím,jen mi psala smsku,že je nemocná,ale co konkrétně mi nepsala,tak nevím

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.3.17 09:45:30  

Víš, každý si nese nějaké trauma, rozdíl je asi v míře naší citlivosti a způsobu zpracování.
      Moje sestra z naší rodiny na první pohled vyvázla bez větších zranění. Já se celý život potýkám s depresí a úzkostí... Více nebo méně. Ona vypadá duševně zdravá... Jenže není to tak.
      Somatizuje. Tachykardie, žaludeční neuróza, revma od 30 let, nadváha od 35 let. Nespavost.

Není na tom líp,jen je to společensky přijatelnější.

Ty máš sourozence? Jak na tom jsou?

• jednatakova
        jednatakova, 15.3.17 09:49:46  

přesně tak...jo,mám taky ségru a až na hypofunkci štítné žlázy,na kterou bere léky, je zdravá a psychicky naprosto v pohodě...
        ségra je jiné povahy,než já a celkově ten start do dospělého života měla jednodušší

• Dopaminka
          Dopaminka, 15.3.17 10:08:16  

Tak já jsem to myslela obráceně. Moje sestra to nemá lepší než já. A lehčí už vůbec ne. Jen to nedává najevo psychicky. Nehrouti se. Ale má plno zdrav. problémů, které ne vždy vidí jako důsledky psychické zátěže.
          Má spíše zvnitrneny tatíkův postoj: problém-reseni.

• jednatakova
            jednatakova, 15.3.17 10:12:57  

chápu...u někoho se to projeví více na psychice,někdo více somatizuje a může to mít souvislost s psychikou(psychosomatický problém)
            ale u mojí sestry se neprojevilo ani jedno...je v podstatě zdravá
            otázkou je,proč u mě vypukla choroba a u ní ne...mám pro to své vysvětlení,ale je to dost složité na to,abych to tu rozvíjela

• Dopaminka
              Dopaminka, 15.3.17 10:28:13  

Trochu mám dojem, jako bys to sestře zazlivala. Jaké máte vztahy? Možná v tom je problém. Chápu, že je to dost osobní. Moje máma vždy spíše upřednostňovala mě před sestrou. Mně to bylo ale taky nepříjemné. Videla jsem to. Sestru jsem bránila i před mámou.(kvuli sobě, svému pocitu)
              Máma to nechápala.
              Sestru mám moc ráda. Máme hezký vztah, i přes ty matčiny rozdíly.

Upřímně, tu somatizaci jí vůbec nezávidím.

• jednatakova
                jednatakova, 15.3.17 12:41:37  

Ne,v tom problém není. Vztahy máme dobré. Je v tom možná trochu závist,ale že bych jí něco zazlívala,to ne. Spíš zazlívám rodičům,že dělali a dělají rozdíly.

• jednatakova
    jednatakova, 12.3.17 15:32:59  

Přítel mi dnes řekl,že nehodlá být součástí toho,jak sebe sama ničím. Nejsem si vědoma toho,že bych se účelově ničila. Dodržuji životosprávu,léky beru,chodím na terapie. A on mi řekne tohle,jenom proto,že jsem se mu svěřila,že mi není dobře. Tak jsem mu řekla,že jestli toho nehodlá být součástí,ať mě kopne do pr..le. Jiné řešení asi stejně není. Když nechce zkousnout mou nemoc,ať si najde někoho zdravého a má klid.

• jednatakova
      jednatakova, 12.3.17 15:33:55  

o důvod víc,proč to tady skončit...všechny okolo asi akorát jen ničím...

• Dopaminka
      Dopaminka, 12.3.17 15:40:15  

Tohle bolí...od nejbližších. Ale mají to s námi hrozně těžké. Ta nejistota, neví kdy nám rupne v bedně a něco si uděláme (nebo si to takhle aspoň představují).

Já jsem si myslela, že mě muž zná. Ale jak jsem začala v depresi blbnout a dělat divné věci, ztratil jistotu, že mě zná, že ví, co udělám, hodně to náš vztah poznamenalo.
      Už také nechce být součástí mého zhoršení, a já jsem tak ztratila někoho, na koho se v takové situace mohu obrátit. Ale jinak to nešlo, Potřebuje ochránit především sebe.

Něco jiného je pomáhat ve sračkách někomu cizímu, a něco jiného je být v tom citově zainteresován.

Takhle nemoc je dost velký klín do jistoty a důvěry ve vztahu.

Dá se unést, když je vztah pevný, a už zapustil kořeny. Ale ten strach a nejistota asi navždy zůstane.

• jednatakova
        jednatakova, 12.3.17 16:14:46  

Máš pravdu,dopaminko. Teď jsem se trochu uklidnila po rozhovoru s kamarádkou. Je to pro ty chlapy náročné. Ale já nechci být ničí koulí na noze. To radši nebudu.

• Dopaminka
          Dopaminka, 12.3.17 16:25:23  

Tak to fakt nezní jako když ses uklidnila.

• zmoranzova
      zmoranzova, 12.3.17 17:10:16  

Proč to tedy řekl? Takhle jak to píšeš, nedává jeho reakce smysl.

• jednatakova
        jednatakova, 13.3.17 09:53:28  

Podle něj mi není dobře proto,že neberu léky ve stejný čas jako jsem je brala v léčebně. V pl jsem je brala v 7 ráno,ve 12 v poledne a pak večer. No a doma je beru v 10, ve 14 a pak večer. A to je podle něj špatně,že jsem si to tak upravila. Ale já si to tak neupravila samoúčelně,beru je tak proto,že v tu dobu vstávám. V pl jsem měla budíček o půl 7,ale doma vstávám až o půl 10. Tak proč bych si jako měla brát léky už v 7??Podle něj mi to dělá zle.Já si to nemyslím. Zeptám se na to dr,až tam půjdu. Jen mi prostě nebylo dobře,řekla jsem mu to a on takhle vybouchnul.

• zmoranzova
          zmoranzova, 13.3.17 11:56:49  

Aha tak... Ano, nejlepší bude zeptat se doktorky, abyste si nemuseli domýšlet a pak být z toho nervózní.

• jednatakova
    jednatakova, 8.3.17 14:17:02  

Cítím se dnes špatně. Poslední dny mi bylo docela dobře,dost energie,dobrá nálada. A dnes,jak kdyby se to otočilo opačným směrem. Bojím se,aby se mi nerozjela ataka. :9: Měla jsem asi týden dost kritický. Pak skoro dva týdny super nálada a teď jak kdyby zase přicházela krize. Tak nevím :9:

• Dopaminka
      Dopaminka, 8.3.17 16:18:23  

Řekla bych, že je to většinou normální. Chvíli nahoře, chvíli dole. Pokud máš špatné zkušenosti,tak chápu, že máš strach. Nicméně takhle z venku mi to přijde jako běžný jev, který má každý. Hloubku a závažnost budeš asi muset posoudit sama.

• jednatakova
        jednatakova, 8.3.17 17:41:41  

Chápu,že není možné mít stabilně dobrou náladu,jenže mně připadá,že u mě to někdy jde do extrémů. A nevím si s tím rady. Ano,mám špatnou zkušenost a možná jsem pak už z té obavy,aby se to nevrátilo,tak trochu hypochondrická.

• Dopaminka
          Dopaminka, 8.3.17 18:47:54  

Co se s tím dá dělat?

• jednatakova
            jednatakova, 8.3.17 19:00:41  

No,pracuju na tom v terapii. Víc se s tím asi dělat nedá...

• SmrtelnaExistence
      SmrtelnaExistence, 10.3.17 09:37:38  

Jak píše Dopaminka, tyhle výkyvy a někdy i dost drastický výkyvy, jsou prostě vcelku normální... Mívám to docela často taky a to i přesto, že nejsem vůbec na prášcích... Ale myslim, že u mně ty nálady většinou vcelku úměrně souvisí s veškerýma vnějšíma okolnostma ...
      A taky bych se dost divil, jestli na to v nemalý míře nemá vliv i počasí... I když na mně teda moc velkej vliv spíš nemá.
      A jestli nebude vadit taková otázka, tak jak zlý to míváš? Můžeš se třeba dostat a jít i někam ven, nebo aspoň něco trochu dělat, nebo je to spíš totálně na nic a skoro jak kolaps..?

• jednatakova
        jednatakova, 10.3.17 09:41:06  

trochu něco zvládnu....spíš je blbý,že když mám ten výkyv,tak intenzivně myslím na sebevraždu...a protože už za sebou mám nějaký ten pokus,tak mě to děsí....
        samozřejmě,že když jsem v akutní depresi,je to ještě horší,to jen polehávám a doma nic nedělám
        i teď polehávám,ale zvládám aspoň základní povinnosti jako vyvenčit psa,uvařit...jen nezbývá energie na nic jiného,všechno mě hrozně rychle unaví

• jednatakova
          jednatakova, 10.3.17 09:42:06  

jinak..u mě jsou vnější okolnosti vcelku dobré,žádné konflikty,nic,co by mě mělo srážet dolů